Kostka rosolowa z punktu widzenia dietetykow - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-08, 18:06   #1
wretched
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 62

Kostka rosolowa z punktu widzenia dietetykow


Witam,
poniewaz biore leki, po ktorych sie tyje postanowilam nieco przyjrzec sie mojemu jadlospisowi. Zastanawiam sie nad ta kostka rosolowa. Czy ona jest az taka zla ? Po prostu nie chce mi sie bawic w gotowanie naturalnych wywarow do zupy a pomidorowa w moim wykonaniu uwielbiam. Robie ja bardzo szybko i raczej nawet jesli napiszecie ze jest to baardzo zle to nie zrezygnuje ale chcialabym co nieco sie dowiedziec o jej wartosciach, kalorycznosci itd.
wretched jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 18:24   #2
iustitia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lizbona
Wiadomości: 1 881
Dot.: Kostka rosolowa z punktu widzenia dietetykow

Na każdym opakowaniu masz wartość energetyczną Z tego, co pamiętam, na bulionie warzywnym jest napisane, że 100 ml to 6 kcal a jedną kostkę masz na pół litra, więc z tego punktu widzenia nic nie powinno być. Z tym, że zawiera sól, jakieś konserwanty...
iustitia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 18:28   #3
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: Kostka rosolowa z punktu widzenia dietetykow

Cytat:
Napisane przez iustitia Pokaż wiadomość
Na każdym opakowaniu masz wartość energetyczną Z tego, co pamiętam, na bulionie warzywnym jest napisane, że 100 ml to 6 kcal a jedną kostkę masz na pół litra, więc z tego punktu widzenia nic nie powinno być. Z tym, że zawiera sól, jakieś konserwanty...
Praktycznie samą sól, tłuszcz roślinny i sporo innej chemii...
Ather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 18:32   #4
wretched
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 62
Dot.: Kostka rosolowa z punktu widzenia dietetykow

Na mojej wlasnie nie ma Czytalam, ze powinno sie dziennie spozywac maks 7-8g soli <bo to jest chyba najgorsze w tych kostkach wiec o tym pisze>. Kostka zawiera ok 50% soli, czyli moja, ktora wazy 10g zawiera jej ok. 5 g. Dwie kostki to jest 10g soli. Zupa starczy powiedzmy na dwa dni (kostka na pol litra wody to jest dla mnie totalna glupota). Przez kostke mialabym 5g soli. Biorac pod uwage ze nie znosze przyprawiania sama z siebie jakiegokolwiek jedzenia sola (a to wedlug statystyk stanowi 60% zrodla soli w naszej diecie) to chyba niewiele zawyze dzienna prawidlowa dawke, nie ?
wretched jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 18:37   #5
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: Kostka rosolowa z punktu widzenia dietetykow

Cytat:
Napisane przez wretched Pokaż wiadomość
Na mojej wlasnie nie ma Czytalam, ze powinno sie dziennie spozywac maks 7-8g soli <bo to jest chyba najgorsze w tych kostkach wiec o tym pisze>. Kostka zawiera ok 50% soli, czyli moja, ktora wazy 10g zawiera jej ok. 5 g. Dwie kostki to jest 10g soli. Zupa starczy powiedzmy na dwa dni (kostka na pol litra wody to jest dla mnie totalna glupota). Przez kostke mialabym 5g soli. Biorac pod uwage ze nie znosze przyprawiania sama z siebie jakiegokolwiek jedzenia sola (a to wedlug statystyk stanowi 60% zrodla soli w naszej diecie) to chyba niewiele zawyze dzienna prawidlowa dawke, nie ?
Ale zauważ, że sól masz w wielu innych produktach. Np. w serkach wiejskich, mieszankach przypraw typu curry, wędlinach, pieczywie, etc.
Ather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 18:45   #6
wretched
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 62
Dot.: Kostka rosolowa z punktu widzenia dietetykow

Cytat:
Napisane przez Ather Pokaż wiadomość
Ale zauważ, że sól masz w wielu innych produktach. Np. w serkach wiejskich, mieszankach przypraw typu curry, wędlinach, pieczywie, etc.
No niby taak ale jakos mam cicha nadzieje ze tego nie jest az tak duzo i oczywiscie postaram sie ograniczyc reszte. Czy jest istnieje jakies dzialanie (produkt, skladnik jedzenia czy tez sport), ktore przeciwdziala efektom nadmiernego spozywania soli ? Np. jesli ktos duzo je to moze duzo cwiczyc wtedy to spali. Czy jest takie cos w przypadku soli ? Co nie pozwala zatrzymywac wode w organizmie ?
wretched jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 18:56   #7
wretched
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 62
Dot.: Kostka rosolowa z punktu widzenia dietetykow

Cytat:
Napisane przez iustitia Pokaż wiadomość
Na każdym opakowaniu masz wartość energetyczną Z tego, co pamiętam, na bulionie warzywnym jest napisane, że 100 ml to 6 kcal a jedną kostkę masz na pół litra, więc z tego punktu widzenia nic nie powinno być. Z tym, że zawiera sól, jakieś konserwanty...
Czy iustitia ma racje ? Pod wzgledem kalorycznym kostka jest okay ?
wretched jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-08, 19:03   #8
iustitia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lizbona
Wiadomości: 1 881
Dot.: Kostka rosolowa z punktu widzenia dietetykow

Tak jest na warzywnej a nie mam innej, żeby powiedzieć jak to jest w wołowej czy drobiowej. Poza tym, te wszystkie normy spożycia to ja biorę przez palce, są ludzie, na których sól faktycznie działa i puchną, kiedy jedzą za dużo, musisz indywidualnie do tego podejść.
iustitia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:39.