pytanie techniczne o ubraniach ;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-20, 17:16   #1
ufcio
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 2 991

pytanie techniczne o ubraniach ;)


hej
chodzi o to, że właśnie kolejne spodnie trafią do domu opieki społecznej. są z takiego hm brązowego jeansu, i po prostu widać już ze kolor blaknie, chociaż mam je dopiero kilka miesięcy.
mnóstwo moich ubrań spotyka taki sam los. noszę kilka razy i albo się wstępują w praniu, albo kolor blaknie, albo widać od prasowania takie białe ślady.
zastanawiam się czy to nie wina mojej mamy? czy to moze ubrania sa kiepskiej jakości?
kupuję w croppie, trollu, no w takich młodzieżówkach, w sklepach, które są zazwyczaj w centrach handlowych;p
przecież ubrania nie powinny być jednorazowe, a na takie ostatnio trafiam. może kupuje za tanie? no, ale bluzka z długim rękawem za więcej niż 50 zł to dla mnie przegięcie.
mama mówi, że pierze w tych 30 stopniach(bluzki z bawełny), gdy są jakieś napisy to odwraca na drugą stronę. może to wina proszku czy co tam sie używa do prania? starałam się nawet prać ręcznie, i dawało jakiś efekt, ale jak się poplamię porządnie? no i przecież raz po raz trzeba wyczyści te ubrania dokładniej...
a jeśli nie to może powinnam przestawić się na inne sklepy, ale jakie? jakie sklepy mają porządne ubrania za normalną cenę?
help.
ufcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-20, 17:30   #2
feather
Wtajemniczenie
 
Avatar feather
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 847
Dot.: pytanie techniczne o ubraniach ;)

A co używasz do prania? Jakiego proszku? To też ma duże znaczenie.
__________________

feather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-20, 17:30   #3
*Antoinette*
Wtajemniczenie
 
Avatar *Antoinette*
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 535
Dot.: pytanie techniczne o ubraniach ;)

Ja też kupuję w takich przeciętnych cenowo sklepach, ale jakoś nie widzę, żeby moje ubrania szybko się niszczyły. Może poza dżinsami, wolę kupowac droższe, bo np. te z H&M strasznie szybko się szmacą.
__________________


*Antoinette* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-20, 19:45   #4
gosik.s
Wtajemniczenie
 
Avatar gosik.s
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 078
Dot.: pytanie techniczne o ubraniach ;)

A te spodnie, jak Twoja mama pierze? Czy też na lewej stronie? To jest przy dżinsach bardzo wskazane.
Tak samo prasowanie - też można od wewnątrz. Wtedy nic się nie stanie nawet wówczas, jeśli żelazko było za gorące, bo nie robią się takie miejsca "wyświecone". Albo przez wilgotną lnianą ściereczkę.
__________________


Misja w Zambii - Ty też możesz pomóc...
gosik.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-20, 19:56   #5
balance <3
Zadomowienie
 
Avatar balance <3
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 016
Dot.: pytanie techniczne o ubraniach ;)

Ja wszytskie swoje ubrania piorę ręcznie, nieźle sie przy tym męczę, ale coś za coś. Ubrania służą trochę dłużej. Nie kupuje natomiast w trollu, według mnie ich ubrania mają beznadziejną jakość i chociaż nie są bardzo drogie to nie warto ich kupować, (pozornie nie są drogie bo cene ubrania liczy się według takiego algorytmu: liczba razy jaką zalożysz dane ubranie/jego cenę)
balance <3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-20, 20:45   #6
ufcio
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 2 991
Dot.: pytanie techniczne o ubraniach ;)

mama używa Persil i Soupline(z Francji)
nie widziałam, żeby prała na lewej stronie. ale dziwne jest to, ze tylko moje ubrania się "psuja", reszta rodziny ma normalne
może ja jestem jakas przewrażliwiona? ale nie, no przecież widzę,że rękawy były do połowy palców a teraz mam prawie 3/4
ufcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-20, 20:55   #7
lilith1234
Rozeznanie
 
Avatar lilith1234
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: katowice
Wiadomości: 942
GG do lilith1234
Dot.: pytanie techniczne o ubraniach ;)

hmmm.... to rzeczywiscie dziwne, ja wszytsko piore na 30 stopni wiruje na 500 obrotow i program do syntetykow zawsze ustrawiam bo plaka delikatnijesza
i mam jeszcze cos takiego chyba z perly to jest, taki plyn niebieski co sie dolewa tam gdzie proszek i to a chronic przed zafarbowaniem ubran na inne kolory z prania i moze to tez chroni troche kolory...
prasowanie tez tylko na lewej
__________________
what price could you pay... for the changing your destiny...

pani rusycystka
teraz też pani żona


czyli BIOCHEMIA WCIAGA

lilith1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-20, 21:49   #8
myszka197
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: z nad zachodniej granicy
Wiadomości: 1 032
Dot.: pytanie techniczne o ubraniach ;)

ja bardzo szanuję swoje ubrania, piore je "ręcznie" tzn. mam w pralce taki program "pranie reczne", wszystko w 30 stopniach, w najlepszych proszkach, i zauwazyłam, że - ubrania "pozornie tańsze" po prostu szybciej się zużywają, mechacą, kurczą, lub rozciagają, tracą kolory, cekinki i "brylanciki" odpadają i przestają się błyszczeć, ciuszki z H&M są niestety "kilkurazowe", natomist ubrania trochę droższych marek, np. Zara, Promod , Solar- niektóre mam już kilka lat, czesto w nich chodzę i wciąż wyglądają jak nowe....
myszka197 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-21, 09:12   #9
Papiszynka
Zakorzenienie
 
Avatar Papiszynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 785
Dot.: pytanie techniczne o ubraniach ;)

Tez nie mozna generalizowac, ze co drogie to dobre, bo czesto tak nie jest. Ja delikatne sweterki i bluzki piore recznie, ale ze dzinsy Ci sie tak szybko niszcza? Nie oszukujmy sie - cos po 4 miesiasach czestego noszenia i prania nigdy nie bedzie wygladalo jak nowe.
Papiszynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-21, 09:47   #10
facilmente_irritabile
Wtajemniczenie
 
Avatar facilmente_irritabile
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 610
Dot.: pytanie techniczne o ubraniach ;)

Nie martw się,moja mama pierze tak,że po 3 praniach ubrania nadają się do wyrzuceniaTzn. ze spodniami nie ma problemu,ale bluzki o delikatniejszym materiale straram sie prać ręcznie.
__________________
Człowiek się nie zmienia, człowiek czasem - po prostu - daje się tylko poznać z innej strony.



WYMIANA
facilmente_irritabile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-21, 09:54   #11
_Novotna_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Novotna_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 885
Dot.: pytanie techniczne o ubraniach ;)

Mam podobny problem, ostatnio kupilam kaszmirowy sweterek, wypralam 2 razy recznie a on calkiem stracil fason, ostatnio kupuje rzeczy tzn bezfirmowe, gdyz mam wielki uraz do drogich ciuchoow ktore rowniez sie szybko psuja. Np sweterki zara basic - jakosc beznadziejna, kolezance ostatnio pekly na kolanie spodnie lee po pol roku noszenia. zastanawiam sie czy mozemy reklamowac takie rzeczy jesli mimo prania zgodnie z zaleceniami na metce, ciuch po praniu wyglada jak psu z gardła wyjety?
Ja piore sweterki i bluzeczki na welne w 30 stopniach, spodnie i jeansy ok 40. Uzywam perwollu, persilu i lenora.
_Novotna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-21, 12:48   #12
Nixie
Rozeznanie
 
Avatar Nixie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 986
Dot.: pytanie techniczne o ubraniach ;)

Cytat:
Napisane przez _Novotna_ Pokaż wiadomość
czy mozemy reklamowac takie rzeczy jesli mimo prania zgodnie z zaleceniami na metce, ciuch po praniu wyglada jak psu z gardła wyjety?
Myślę, że jak najbardziej, trzeba walczyć o swoje A ja sie zastanawiam nad taka rzeczą: kupiłam kiedyś dżinsy w troll, były prześliczne, ale niestety przetarły się, zrobiła się dziura. Spodnie od razu po zakupie były skrócone, czy można było je reklamować, czy przez skrócenie spodni trace gwarancję?
Nixie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:44.