Sucha skóra. WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-10, 18:48   #811
TakaSobieSiwa
Raczkowanie
 
Avatar TakaSobieSiwa
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 103
Dot.: problem z bardzo suchą cerą na twarzy

Cytat:
Napisane przez kaaamiii86 Pokaż wiadomość
Peeling, który uzywam nie ściera tak naskórka;> Myślę,że przy suchej skórze, nie jest to dobrym pomysłem, bo tylko ją podrażniasz;>
jak najbardziej umiar jest wskazany zarówno On jak i dobrze chłodzący i nawilżający krem. Po peelingowaniu skóra lepiej wchłania dane preparaty
TakaSobieSiwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 18:51   #812
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Sucha i odwodniona skóra w strefie T - pomocy!

Witam was. Od jakiegoś czasu po odstawieniu Differinu (będzie już kilka miesięcy) borykam się z problemem bardzo suchej strefy T - skóra jest wiotka, mało elastyczna, a na czole mam takie mikrozmarszczki, jest ich mnóstwo (mam 17 lat!).
Próbowałam różnych kremów, tych, które uchodzą za bardzo dobrze nawilżające - m.in. Humektan, Cetaphil, Xerial 5...
Niestety kremy nie pomagają. Skóra jest taka zniszczona, jaka była.
Czy to nigdy nie przejdzie??? Martwię się, bo mimo iż nie widać tego z bliska, czuję się okropnie..
Z kolei policzki - idealnie nawilżone..
Co może pomóc? Bo mi już nic kompletnie nie przychodzi na myśl
Nawet nie maluję się już normalnymi kosmetykami, tylko minerałami, a dalej jest to samo
__________________
Moja wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=878926
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-20, 06:21   #813
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: Sucha i odwodniona skóra w strefie T - pomocy!

a moze spróbuj posmarowac zwykłą mascia z wit A? dostepna w aptece koszt ok 2zl
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-20, 12:19   #814
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Dot.: Sucha i odwodniona skóra w strefie T - pomocy!

Na odwodnioną skórę? Szczerze to nie wierze w takie rzeczy... Stosowałam już nanobase, lipobase i inne cuda, nic nie pomaga!
__________________
Moja wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=878926
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-20, 12:58   #815
princeska69
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Zabki
Wiadomości: 3 550
GG do princeska69 Send a message via Skype™ to princeska69
Dot.: Sucha i odwodniona skóra w strefie T - pomocy!

a moze jakies oleje?
princeska69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-20, 20:03   #816
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Dot.: Sucha i odwodniona skóra w strefie T - pomocy!

tzn. ??
Trochę się boję zapychania bo jak zaznaczyłam wyżej miałam problemy z trądzikiem
__________________
Moja wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=878926
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 13:54   #817
evak1988
Zadomowienie
 
Avatar evak1988
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: ....
Wiadomości: 1 518
GG do evak1988
sucha skóra..

hej, mam strasznie przesuszoną skórę na kolanach, dłoniach, łokciach, górnej powierzchni stóp.. muszę smarować te miejsca kilka razy dziennie i nie bardzo pomaga słyszałam że dobre na to są kremy z wit A, mogłybyście mi polecić jakiś krem taki do 20 zł z wit A? ( wszystkie ktore widziałam mają wit E a z A jakoś nie umię znaleźć)
Jeszcze takie dodatkowe pytanie- jak pielęgnować te częśi ciała żeby ładnie wyglądały? jakie są wasze sposoby? widze niekiedy dziewczyny mające ładnie białą dolną pow. stóp- jak one to robią? ja nigdy nie umie osiągnąć takiego efektu

Edytowane przez evak1988
Czas edycji: 2009-05-21 o 14:32 Powód: dopisanie tekstu
evak1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-21, 14:03   #818
freedomn
Raczkowanie
 
Avatar freedomn
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 154
Dot.: sucha skóra..

Na suchą skórę poelcam garnier czerwony, najlepiej do bardoz suchej skory :P
freedomn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 16:00   #819
soko88
Rozeznanie
 
Avatar soko88
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 628
Dot.: sucha skóra..

hej też mam ten problem jednak mi już garnier nie pomaga.. zaczęłam nawet używać żelu pod prysznic z mocznikiem.. skóra szczególnie na nogach jest tak sucha że aż swędzi jak się posmaruję kremem/balsamem na noc to rano już jest ściągnięta i taka hmm "biała"..
__________________
It's crazy. Dreams amaze me.





soko88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 16:11   #820
likelyherbells
Przyczajenie
 
Avatar likelyherbells
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4
Arrow sucha skóra twarzy ;)

Drogie dziewczyny chciałabym was spytac czy macie jakieś sposoby na suchą skórę twarzy. Przyznam szczerze, że mam skórę suchą ze skłonnością do przesuszania się. Prosze poradźcie mi, jakich kosmetyków używac i co wy używacie Mam nadzieję, że mi pomożecie
Pomocy !!!

Dodam jeszcze, że teraz jest okres wiosna/lato a moja skóra nadaj wygląda fatalnie. Mam suche skórki wokół niedoskonałości i przy nosie, na czole i na policzkach w szczególności. Niestey nie znalazłam jeszcze czegos co by mi pomogło. Potrzebuje czegoś do młodej skóry i dośc wrażliwej ( słyszałam dobre opinie o LRP i innych specyfikach, ale przy użyciu ich - próbek, zawsze dostawałam potężnego uczulenia).

Liczę na waszą pomoc
likelyherbells jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 16:42   #821
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: sucha skóra twarzy ;)

peeling drobnozarnisty raz w tygodniu, apteczny zel do mycia twarzynp Cetapil (ok 40zl - najdelikatniejszy!), (nie uzywaj mydla! bo strasznie wysusza skore!) no i dobry apteczny krem nawilzajacy np Physiogel jest (wg mnie) doskonaly, choc troszke drogi, ale za to jaki wydajny (starczyl mi na pol roku)... mysle, ze to unormuje Ci skore poczytaj o tym kremie na KWC powodzenia
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-21, 16:45   #822
princeska69
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Zabki
Wiadomości: 3 550
GG do princeska69 Send a message via Skype™ to princeska69
Dot.: Sucha i odwodniona skóra w strefie T - pomocy!

Nie wszystkie oleje zapychaja. Znajdziesz je np. na Mazidlach, Zrob Sobie Krem czy Biochemii. Poczytaj watki o tych sklepach. Na pewno bedziesz musiala troche potestowac, aby znalezc najlepszy dla siebie, ale jest warto. Ja bardzo lubie zarowno stosowanie solo jak i z zelem hialuronowym
princeska69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 19:42   #823
likelyherbells
Przyczajenie
 
Avatar likelyherbells
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4
Dot.: sucha skóra twarzy ;)

Dzięki a nie wiesz coś moze o tych aptecznych kremach, maściach nawilżających -> miałam zamiar jakąś kupic, bo nie są one drogie, ale nie wiem czy na pewno działają na skórę suchą. Peelingu używam raz w tygodniu, no i przemywam skórę hydrolatem ( BU) , a twarz myję ojejkiem( również BU). Mój budżet pieniężny nie jest ograniczony, więc spróbuję wszystkiego co możliwe.
Do tej pory najlepiej sprawował się krem ZIAJA OLIWKOWA ( ta natreściwsza wersja), ale zapycha mnie i już nie jest tak dobra jak kiedyś - moja skóra się przyzwyczaiła spróbuję tego Physiogelu, ale jak już mówiłam chciałabym zobaczyc też te maści z apteki - może to pomoże, a są tanie, więc w razie czego wyrzucę
likelyherbells jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 20:57   #824
npzws
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 9
Dot.: sucha skóra..

ja polecam krem z oliwe, bardzo tłusty i bardzo dobry. raz w tygodniu mozesz tez sobie zrobic okład na suche miejsca z połówki cytryny. słyszalam tez aby tym samym peelingiem do stóp zpeelingowac łokcie i kolana
npzws jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 21:39   #825
evak1988
Zadomowienie
 
Avatar evak1988
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: ....
Wiadomości: 1 518
GG do evak1988
Dot.: sucha skóra..

Cytat:
Napisane przez soko88 Pokaż wiadomość
hej też mam ten problem jednak mi już garnier nie pomaga.. zaczęłam nawet używać żelu pod prysznic z mocznikiem.. skóra szczególnie na nogach jest tak sucha że aż swędzi jak się posmaruję kremem/balsamem na noc to rano już jest ściągnięta i taka hmm "biała"..


tez tak mam że jak posmaruje wieczorem tłustym kremem z oliwek to na drugi dzień już ta skóra brzydko wygląda

okłady z cytryny robiłam dzisiaj drugi raz, efekty troche widoczne ale skóra itak sucha denerwuje juz mnie to bo posmaruje kolana kremem i za pare godzin patrze a tu znowu takie białe strzępki pomarszczonej skóry a może jakoś to idzie od środka wzmocnić, co należy jeść ?

o jakimś kremie z wit A nikt nic nie wie? ?
evak1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 21:50   #826
bfca8d39b0c33d1e642320d525f11dd69d86e6d3_6578f56ebc91f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 596
Dot.: sucha skóra..

Od srodka to witaminki- np. Capivit A+E, można smarować jesczcze zwykła mascia z witamina a, kosztuje dwa zlote w aptece I jakis apteczny balsam z apteki z mocznikiem A jak to nie pomoze to mozna odwiedzic dermatologa, moze on cos zaradzi
bfca8d39b0c33d1e642320d525f11dd69d86e6d3_6578f56ebc91f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 04:40   #827
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: sucha skóra..

jeśli mimo systematycznej pielęgnacji nie ma poprawy, zbadaj tarczycę.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 08:09   #828
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Arrow Dot.: sucha skóra twarzy ;)

skoro nie masz ograniczonego budzetu, to moze dermatolog? kazdy dermatolog by Ci powiedzial "zadnych olejkow z Ziaji", oni sa anty na wszelkie drogeryjne kosmetyki
najlepsze sa te co kupisz w aptece, oczywiscie dobrze dobrane dla Twojego problemu ze skora, kazdemu z nas skora na kosmetyki oddzialuje roznie, my mozemy Ci tylko podpowiedziec z wlasnych przekonan...

ja np. po malej walce z tradzikiem, poszlam sobie po krem nawilzajacy Humektan (z apteki, taki wsam raz jak sie zakonczy taka mala "wlake" z brevoxylem , ale Ciebie to nie dotyczy ja mam skore tlusta) no i dostalam probki kremu z Soraya :/ jak slysze jakis krem w TV to mnie trzesie... to sa probki kremu "rzekomo" nawilzajacego, redukujacy niedoskonalosci i blizny itp... wstalam dzis rano, to mialam tak sucha skore ze nawet czola nie moglam zmarszczyc, bo szczypalo i mi naskorek sie zluszczal juz nie wezme zadnych probek takich kremow
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 10:15   #829
evak1988
Zadomowienie
 
Avatar evak1988
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: ....
Wiadomości: 1 518
GG do evak1988
Dot.: sucha skóra..

a tarczyca ma coś do tego? zrobie sobie badania, słyszałam że w aptece idzie kupić maść z wit A i ona bardzo pomaga

Edytowane przez evak1988
Czas edycji: 2009-05-22 o 12:37 Powód: edycja tekstu
evak1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-22, 12:28   #830
likelyherbells
Przyczajenie
 
Avatar likelyherbells
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4
Dot.: sucha skóra twarzy ;)

Nie używam kremów kosmetycznych , bo one nic nie dają.
Spróbowałam Humektanu, ale dla mnie jest beznadziejny ( pewnie idealny dla skóry tłustej, mieszanej lub normalnej , ale dla suchej zdecydowanie nie ), nie dośc że nie nawilża ( musiałabym się dosmarowywac co 30 min), a nawet jak nałożę naprawdę grubą warstwę , to i tak ona znika po 15 minutach, także jest kiepsko
Nie używam olejku z Ziaji, tylko z Biocemii Urody ( polecam wszystkim ) , więc o to się nie martwie, gorzej bo ta Ziajka Oliwkowa - no może jest tłusta, ale ja go mieszam z Humektanem ( szybciej się wchłania, nie jest taki tłusty) no i nakładam go tylko na noc ( na dzień jest za mocny). A w ciągu dnia to już nie wiem, co mogę stosowac .
Byłam u dermatologa, ale on nawet o Humektanie nie słyszał, a pozatym powiedział mi wtedy co mogę zrobic z paroma niedoskonałościami i syfkami na twarzy i tyle. Fakt, faktem, ale tak naprawde, to trzeba samemu sprawdzic na sobie co jest dla Ciebie dobre, a co nie
likelyherbells jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 12:39   #831
evak1988
Zadomowienie
 
Avatar evak1988
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: ....
Wiadomości: 1 518
GG do evak1988
Dot.: sucha skóra..

jeszcze zapytam jakie są wasze sposoby na to żeby mieć ładne zadbane dłonie, stopy, kolana? ile razy w tygodniu i co stosujecie? może macie jakieś domowe sposoby?
evak1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 15:21   #832
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: sucha skóra..

ciemne, suche, szorstkie kolana i łokcie mogą byc objawem niedoczynności tarczycy. wtedy żadne smarowidla nie pomagają.

a maścią z wit.A smarować sie możesz śmiało.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-22, 16:07   #833
DominikaM
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 55
Dot.: sucha skóra..

Jest wiele kremow specjalnie stworzonych do tego typu problemow, ja wlasnie mam bardzo bardzo przesuszona skore i zeby moje kolana i lokcie zdrowo wygladaly, musze im poswiecic wiecej uwagi, dlatego robie peelingi, mozesz sobie sama zrobic z cukru albo kawy i z oliwy z oliwek, cytrynka tez pomaga czasem, masc z witamina a, no i kremy apteczne, z mocznikiem i z parafina, powinno Ci pomoc.
DominikaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-14, 19:40   #834
naily
Raczkowanie
 
Avatar naily
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań/Wroclaw/...
Wiadomości: 301
Dot.: Dobry krem dla suchej skóry na zime i na noc

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Pokaż wiadomość
tak iwostin nawilzajacy mimo iz ma parrafinum to ona jest oczyszczona bardzo dobrze i własnie wcale nie lepka, w przypadku wiekszej ilosci nawet dla sucharków dobry bo wtedy utzymuje "lepkosc"
To prawda, fajny kremik. W ogole polecam poprobowac tzw. emolienty na parafinie, nawilzaja duzo lepeij niz lansiarskie marki drogeryjne
naily jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-01, 13:43   #835
GraziaP
Raczkowanie
 
Avatar GraziaP
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 367
GG do GraziaP
Dot.: sucha skóra..

Oj ja też mam problem z skórą na kolanach jest ciemna, szorstka - kolana wyglądają jakby były brudne oj już nie wiem co robić poradźcie co stosujecie i jak długo i czy są widoczne rezultaty - proszę
GraziaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-01, 15:01   #836
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: sucha skóra..

Dobrze jest potraktować suche miejsca peelingiem, a potem porządnie nasmarować nawilżającym preparatem. Przejdźcie się do apteki, tam farmaceutki na pewno coś doradzą.
Witaminy A natomiast absolutnie nie polecam w letnich miesiącach! Wchodzi w reakcje ze słońcem i może zostawić ciężkie do usunięcia przebarwienia.
A od wewnątrz? Dużo wody i substytuty diety oparte na oleju z ogórecznika.
__________________
Mój blog - mój świat Zapraszam
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 07:28   #837
GraziaP
Raczkowanie
 
Avatar GraziaP
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 367
GG do GraziaP
Dot.: sucha skóra..

chciałam się zapytać, czy macie sprawdzone preparaty na taka skórę na kolanach i czy ktoś ma podobny problem??
Bo mnie aż wstyd jest z tymi kolanami -krótką spódnicę to nie wiem kiedy ubiorę.
GraziaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-11, 19:12   #838
jachmal
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2
Red face Sucha, czerwona skóra, świecenie się twarzy, pory

Witam,

Rano myje twarz żelem(nivea for men), po chwili mam suchą i czerwoną skórę, miejscami się łuszczy(tam gdzie były jakieś wypryski). W ciągu dnia, skóra robi się tłusta, świeci się, widać pory na nosie, na policzkach, czarne punkciki, które się świecą. Wrócę do domu, myje twarz żelem, wieczorem przed spaniem też żelem.

Chciałbym lepiej wyglądać. Co można na to poradzić?

Dziękuję.
jachmal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-11, 23:58   #839
chuda89
Raczkowanie
 
Avatar chuda89
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 156
Dot.: Sucha, czerwona skóra, świecenie się twarzy, pory

Jasna sprawa - NAWILŻAĆ

Ciągle tylko myjesz i myjesz a gdzie miejsce na dostarczenie skórze nawilżenia ?

Polecam Ci coś z linii Nivea For Men (co by nikt nie posądzał Cię o metroseksualność) + Capivit Hydro Control

Jeśli poziom świecenia jest duży i uciążliwy - polecam krem matująco-nawilżający np. taki http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=19225


pozdr.
chuda89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 00:52   #840
asik123456789
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznan/okolice
Wiadomości: 6 327
Dot.: Sucha, czerwona skóra, świecenie się twarzy, pory

Myjac twarz zelem usuwasz z niej naturalna powloke. Skora pozniej robi sie szorstka, sciagnieta i odczuwasz dyskomfort. Po czasie skora wytwarza sobie naturalny "nawilzacz" czyli sebum przez co sie swiecisz i skora jest tlusta. Jesli dalej tak bedziesz robil to nabawisz sie zmarszczek i niedoskonalosci. Ja radze uzywac zelu, na to tonik i koniecznie krem nawilzajacy. Konsystencje mozesz wybrac sam. Jesli nie chce Ci sie uzywac toniku to pamietaj o nawilzeniu! KREM!!!! Na poczatku skora moze byc nadmiernie tlusta ale to jest spowodowane tym ze ona caly czas pamieta ze nie dostaje nawilzenia i z przywyczajenia bedzie ciagle sie tluscila. Ale po czasie problem minie.
asik123456789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-21 14:52:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:46.