Prosze o pomoc!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-07, 13:58   #1
olivkaw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 31

Prosze o pomoc!!


Witam! Mam taki problem. Mój mąż jest od roku kierowcą zawodowym. Co za tym idzie ma mniejsze pole do popisu w kwestiach odżywiania się. Chciałabym, aby jego dieta była bogata i zdrowa. Powinien także zrzucić parę kilogramów, bo przez ten rok w ogóle o to nie dbał. Sprawa wygląda tak: wyjeżdża np. w poniedziałek z rana i wraca we wtorek popołudniu. Je kilka kanapek dziennie, pije wodę mineralną smakową + paczka słoneczniku (ponoć działa lepiej niż energetyk). Rano hot-dog na cpnie... Wiem, brak słów. Dlatego też chciałabym przygotowywać jemu posiłki w domu, takie żeby mógł zabrać ze sobą i zjeść w trasie. I właśnie kompletnie nie wiem co mogłoby to być. Musi być dobre na zimno, bo nie ma możliwości odgrzania. O żadnych posiłkach w restauracji też nie ma mowy. Łatwe w przewożeniu i żadne tam wynalazki. Macie jakieś pomysły?? Bardzo proszę o pomoc.
olivkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-07, 14:10   #2
LunatyczkaBB
Zakorzenienie
 
Avatar LunatyczkaBB
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 6 407
Dot.: Prosze o pomoc!!

A ciepłe posiłki w termosach nie wchodzą w grę?
__________________
Bloguję

LunatyczkaBB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-07, 18:13   #3
neka133
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 34
Dot.: Prosze o pomoc!!

Cytat:
Napisane przez olivkaw Pokaż wiadomość
Witam! Mam taki problem. Mój mąż jest od roku kierowcą zawodowym. Co za tym idzie ma mniejsze pole do popisu w kwestiach odżywiania się. Chciałabym, aby jego dieta była bogata i zdrowa. Powinien także zrzucić parę kilogramów, bo przez ten rok w ogóle o to nie dbał. Sprawa wygląda tak: wyjeżdża np. w poniedziałek z rana i wraca we wtorek popołudniu. Je kilka kanapek dziennie, pije wodę mineralną smakową + paczka słoneczniku (ponoć działa lepiej niż energetyk). Rano hot-dog na cpnie... Wiem, brak słów. Dlatego też chciałabym przygotowywać jemu posiłki w domu, takie żeby mógł zabrać ze sobą i zjeść w trasie. I właśnie kompletnie nie wiem co mogłoby to być. Musi być dobre na zimno, bo nie ma możliwości odgrzania. O żadnych posiłkach w restauracji też nie ma mowy. Łatwe w przewożeniu i żadne tam wynalazki. Macie jakieś pomysły?? Bardzo proszę o pomoc.
Hej, ja ostatnio robię sobie na uczelnie ciemny makaron (najlepiej orkiszowy) z białym twarożkiem półtłustym i podsmażoną na minimalnej ilości tłuszczu cebulką, sprawdza się na zimno i przygotowuje bardzo szybko
Wątróbka z cebulą też bardzo dobra i wartościowa, do tego np ogórek kiszony.
W tej chwili więcej pomysłów nie przychodzi mi do głowy

Edytowane przez neka133
Czas edycji: 2013-12-07 o 18:22
neka133 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 08:57   #4
olivkaw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 31
Dot.: Prosze o pomoc!!

LunatyczkaBB niestety nie wchodzą w grę. Mąż wozi busem ludzi i nie ma za dużo miejsca ;/

Neka133 wątróbki nie jada... Ciemny makaron też jemu nie za bardzo pasuje... Ciężki orzech do zgryzienia...

Ale dzięki dziewczyny

Mi jedyne co przychodzi do głowy to udka pieczone w rękawie bez skóry...
Może ktoś jeszcze ma jakieś pomysły??
olivkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 09:10   #5
neka133
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 34
Dot.: Prosze o pomoc!!

Może być też filet w kurczaka pieczony na papirusie np.z winiary, tłuszczu nie dodajesz w wychodzi całkiem zmaczny. Możesz ją podać całą, albo pokroić w kawałki po usmażeniu i zmieszać z warzywami z patelni grillowej i np kaszą gryczaną, albo i bez.. można to wszystko nawet zapiec z mozzarellą light
Różnego rodzaju zupy, zupy-kremy też pewnie będą pasowały
Pomidory nadziewane ryżem (może być ciemny ale nie musi) i jakimś mięskiem, pieczone w piekarniku również bez tłuszczu,
Filet z indyka w rękawie, ja mam do indyka rewelacyjną "przyprawę włoską" zakupioną w eko sklepie, tylko mieszam z łyżką oliwy i smaruję pierś, poźniej do piekarnika, wychodzi bardzo soczysty
neka133 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-08, 15:40   #6
paddy_1
Zadomowienie
 
Avatar paddy_1
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 1 223
Dot.: Prosze o pomoc!!

Mi od razu wpadły do głowy wszelkie tortille - mięso z kurczaka + warzywa wedle uznania, jakiś sos jogurtowy do tego.

Bułki z ciemnego pieczywa z mięsem grillowanym i dużą ilością warzyw, plaster sera żółtego, najlepiej odtłuszczony

Warto poszukać przepisów pod hasłem - zdrowe jedzenie do pracy, do pudełka etc
__________________
I'm better than I was yesterday but not as good as I'll be tomorrow
Runmageddon Nocny Rekrut 9.04
Runmageddon Classic 9.04
paddy_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-08 16:40:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:47.