Grzybica - leczenie w trakcie okresu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-11, 14:45   #1
PREBUDZONA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 9

Grzybica - leczenie w trakcie okresu


Witam,
2 dni przed miesiączką dopadło mnie pieczenie i swędzenie wejścia do pochwy. Pobiegłam do gina i usłyszałam, że to najprawdopodobniej grzybica. Oczywiście powiedziałam o tym, że następnego dnia spodziewam się okresu. Lekarz zaproponował leczenie:
- Doustnie: codziennie przez 7 dni Flumycon 200 mg
- Dopochwowo: jeszcze przed miesiączką na noc Gynazol ( jednorazowa dawka ) a
po zakończeniu miesiączki globulki Pimafucin przez 6 dni
Dodatkowo przez kolejnych 5 tyg. 1 tabl. Flumyconu tygodniowo aby zapobiec nawrotom choroby.
Tego samego dnia zdążyłam zaaplikować sobie ten Gynazol ale następnego dnia dostałam okres i lek wydostał się z pochwy ... Łyknęłam też już 4 tabl. Flumyconu ale wciąż czuję pieczenie i swędzenie ... Najgorzej jest przy siusianiu i podmywaniu.
Dlaczego wciąż odczuwam objawy ? Jestem już załamana i boję się czy diagnoza była trafna. A może to nie grzybica. Wydawało mi się, że leki doustne są dosyć silne i taka dawka powinna już podziałać a mnie wciąż piecze.
Mam jeszcze nadzieję, że pomogą globulki dopochwowe ale muszę zaczekać z nimi na zakończenie okresu. Czy sam Flumycon powinien już zadziałać ? Czy w leczeniu przeszkadza to, że akurat miesiączkuję ?
Dodam, że już nie raz byłam wyleczona przez tego lekarza z grzybicy. Prowadzi mnie już 10 lat, ale jeszcze nigdy nie leczyłam się w trakcie okresu.
PREBUDZONA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 19:08   #2
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Grzybica - leczenie w trakcie okresu

Cytat:
Napisane przez PREBUDZONA Pokaż wiadomość
Witam,
2 dni przed miesiączką dopadło mnie pieczenie i swędzenie wejścia do pochwy. Pobiegłam do gina i usłyszałam, że to najprawdopodobniej grzybica. Oczywiście powiedziałam o tym, że następnego dnia spodziewam się okresu. Lekarz zaproponował leczenie:
- Doustnie: codziennie przez 7 dni Flumycon 200 mg
- Dopochwowo: jeszcze przed miesiączką na noc Gynazol ( jednorazowa dawka ) a
po zakończeniu miesiączki globulki Pimafucin przez 6 dni
Dodatkowo przez kolejnych 5 tyg. 1 tabl. Flumyconu tygodniowo aby zapobiec nawrotom choroby.
Tego samego dnia zdążyłam zaaplikować sobie ten Gynazol ale następnego dnia dostałam okres i lek wydostał się z pochwy ... Łyknęłam też już 4 tabl. Flumyconu ale wciąż czuję pieczenie i swędzenie ... Najgorzej jest przy siusianiu i podmywaniu.
Dlaczego wciąż odczuwam objawy ? Jestem już załamana i boję się czy diagnoza była trafna. A może to nie grzybica. Wydawało mi się, że leki doustne są dosyć silne i taka dawka powinna już podziałać a mnie wciąż piecze.
Mam jeszcze nadzieję, że pomogą globulki dopochwowe ale muszę zaczekać z nimi na zakończenie okresu. Czy sam Flumycon powinien już zadziałać ? Czy w leczeniu przeszkadza to, że akurat miesiączkuję ?
Dodam, że już nie raz byłam wyleczona przez tego lekarza z grzybicy. Prowadzi mnie już 10 lat, ale jeszcze nigdy nie leczyłam się w trakcie okresu.
O to, czy w leczeniu może przeszkadzać miesiączka, powinnaś spytać lekarza, moim zdaniem... Mi się wydaje, że może, ale lekarzem nie jestem

Wydaje mi się też, że ten lekarz nie jest zbyt dobry, skoro ciągle masz nawroty grzybicy :/ Bo ona ma to do siebie, że łatwo ją zaleczyć, ale jak nie wyleczysz do końca (np. odstawisz leki po tygodniu zamiast 2) to prędzej czy później będzie nawrót - a przynajmniej ja takie info znalazłam.

Istnieje też opcja, że nawet jak grzybica była dobrze zaleczona, to chyba coś jest nie tak, skoro ciągle ją łapiesz, nie sądzisz?
Może za często się podmywasz? Bo czytałam, że częste (tzn. więcej niż 2 razy dziennie) podmywanie się niszczy naturalną florę bakteryjną pochwy (zwłaszcza, jak używasz nieodpowiednich, zbyt mocnych dla Ciebie kosmetyków), a to właśnie powoduje wysoką podatność na infekcje i grzybice.
Druga opcja to Twoje zdrowie (a właściwie odżywianie) - tzn. nie stosowanie probiotyków po kuracji antybiotykowej/antygrzybicznej oraz niedobory witaminy C również powodują większą podatność na infekcje i grzyby.

Moim zdaniem to większy problem, niż obecna grzybica, chociaż rozumiem, że pewnie teraz bardzo Cię boli i współczuję Ja bym poszła do gina, może wynajdzie Ci coś lepszego niż globulki? A jak nie, to wytrzymaj te kilka dni i globulki na pewno powinny Ci pomóc, skoro wcześniejsze terapie pomagały

Edytowane przez Pantegram
Czas edycji: 2013-11-12 o 19:10
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:44.