pękająca do krwi skóra na dłoniach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-28, 11:28   #1
Strobiluska
Zadomowienie
 
Avatar Strobiluska
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Ziemia
Wiadomości: 1 456
Unhappy

pękająca do krwi skóra na dłoniach


witam serdecznie i bardzo prosze o pomoc

otóż mój przyszły mąż od jakiegoś czasu pracuje przy ekstraktach ziolowych (praca ze względu na jej przebieg wyklucza rękawiczki). Pracuje przy glikolu, alkoholu, antysidoluxie (lakma) i 30% wodzie utlenionej. Od tego, na dłoniach pęka mu skóra i często te rany krwawią. Smaruje kilkanaście razy dziennie maścią z witaminą A, różnymi kremami, nawet AKUTOL w sprayu nie pomaga.... czy mógłby nam ktos pomóc? coś doradzić? bardzo uciążliwe to jest....
__________________

I proszę Cię Aniele Stróżu mój, nie mrugaj, bo wtedy sypie mi się życie...
Strobiluska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 09:04   #2
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: pękająca do krwi skóra na dłoniach

RAny, to albo silna alregia labo tak mocne podrażnienie. Nie wiem co może pomóc - może kąpiele dłoni w wodzie z dodatkiem mleka i płątkó owsianych? na dłoniach pozostaje wtedy taki filtr, który chroni skórę. A pzed pracą krem z silikonami.

A czy mąż nie powinien dostawac dodatkowych pieniędzy za pracę w warunkach szkodliwych dla zdrowia??
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 11:23   #3
oooAsiaooo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 338
Dot.: pękająca do krwi skóra na dłoniach

Jedyne co może mu pomóc to dermatolog
__________________
"I wanna know what love is...
I want you to show me I wanna feel what love is
I know you can show me."
oooAsiaooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 18:57   #4
blue_apple
Zakorzenienie
 
Avatar blue_apple
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 883
Dot.: pękająca do krwi skóra na dłoniach

mój TŻ ma podobnie, jednak u niego skóra na dłoniach pęka w wyniku wysuszenia na mrozie ręce stają sie straszliwie suche, następnie skóra pęka do krwi...
niby mówi, że smaruje czymś, na chwilę jest dobrze...

do dermatologa za nic nie pójdzie, rąk nie chciał pokazać nawet pani w aptece - może Twój TŻ by skorzystał z pomocy farmaceuty, zanim pójdzie do dermatologa? (choć to chyba najlepsze rozwiązanie)

jakie maści/kremy będą miały długotrwałe działanie? nawilżające, natłuszczające, przyspieszające gojenie?
jakie zabezpieczą skórę na mrozie? te z silikonami?

aha, i zauważyłam, że za często myje ręce . rękawiczki oczywiście nosi.

Edytowane przez blue_apple
Czas edycji: 2008-12-29 o 19:04
blue_apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 06:33   #5
Strobiluska
Zadomowienie
 
Avatar Strobiluska
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Ziemia
Wiadomości: 1 456
Dot.: pękająca do krwi skóra na dłoniach

Cytat:
Napisane przez blue_apple Pokaż wiadomość

do dermatologa za nic nie pójdzie, rąk nie chciał pokazać nawet pani w aptece - może Twój TŻ by skorzystał z pomocy farmaceuty, zanim pójdzie do dermatologa? (choć to chyba najlepsze rozwiązanie)
mój tŻ też nie pójdzie.... bo musiałby prywatnie iść a płacić nie będzie bo jest antyNFZtowski (zameldowany jest w innym województwie i nie ma tego plastiku jak w śląskim....nigdzie go nie chca przyjąć)

blue, ja myślę, że to podobny problem, bo mojemu TŻ skóra wysusza się od tych detergentów, konkretnie od ich oparów.... nie znaleźliśmy jeszcze na to metody, słyszałam, że należy moczyć dłonie w ciepłej oliwie, ale jeszcze nie próbowaliśmy. Na razie probujemy metodę L_V z owsianką
__________________

I proszę Cię Aniele Stróżu mój, nie mrugaj, bo wtedy sypie mi się życie...
Strobiluska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 10:53   #6
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: pękająca do krwi skóra na dłoniach

Cytat:
Napisane przez Strobiluska Pokaż wiadomość
mój tŻ też nie pójdzie.... bo musiałby prywatnie iść a płacić nie będzie bo jest antyNFZtowski (zameldowany jest w innym województwie i nie ma tego plastiku jak w śląskim....nigdzie go nie chca przyjąć)

blue, ja myślę, że to podobny problem, bo mojemu TŻ skóra wysusza się od tych detergentów, konkretnie od ich oparów.... nie znaleźliśmy jeszcze na to metody, słyszałam, że należy moczyć dłonie w ciepłej oliwie, ale jeszcze nie próbowaliśmy. Na razie probujemy metodę L_V z owsianką

Rozmawiałam własnie z moją koleżanką, która zmaga sie od lat z egzemą - w efekcie też pęka jej skóra na rękach az do krwi. Ona twierdzi, ze kąpie się w wodzie z dodatkiem małej ilości krochmalu. krochmal tworzy ochroną powłokę na skórze i zapobiega pęknięciom. No i obowiązkowo krem z silikonami do rak - popytaj o to w aptece.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 12:14   #7
kest
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2
Dot.: pękająca do krwi skóra na dłoniach

Bardzo sie ciesze ze trafilam na ten watek. Moj ojciec zmaga sie dokladnie z taka sama dolegliwoscia - byl nawet u dermatologa i dostal masci robione w aptece (chyba z antybiotykiem, a druga ze sterydami), ale niestety nic nie pomoglo. Teraz dopiero po Nowym Roku pojdzie znowu do lekarza, a jak do tej pory przetestowal wszystkie kremy i mascie z wit A. Najlepiej sprawdza sie krem Neutrogeny z czerwona nakretka (ale tylko na krotko). Co ciekawe nie pracuje przy substancjach szkodliwych a przy kontakcie z detergentami zawsze ma rekawiczki. Jak zrobia sie rany to sa one bardzo bolesne, a do tego okropnie to wyglada.
Zobaczymy co powie dermatolog - postaram sie napisac o tym co zaleci.

Pozdrawiam
kest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-30, 15:55   #8
Strobiluska
Zadomowienie
 
Avatar Strobiluska
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Ziemia
Wiadomości: 1 456
Dot.: pękająca do krwi skóra na dłoniach

znajomy farmaceuta polecił mi LATICORT i ALANTAN. Ten pierwszy jest niestety na receptę, ale babcia miała kiedyś, więc nam dała pół tubki i testujemy. Na bieżąco będę informować.

L_V właśnie dziś kupiliśmy krem EVA z silikonem, oby pomógl! no i wieczorem kąpiel w płatkach owsianych...coś w końcu musi zadziałać!!
__________________

I proszę Cię Aniele Stróżu mój, nie mrugaj, bo wtedy sypie mi się życie...

Edytowane przez Strobiluska
Czas edycji: 2008-12-30 o 15:56
Strobiluska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 16:19   #9
Nusia516
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 58
Dot.: pękająca do krwi skóra na dłoniach

Proponuje wizyte u lekarza badz skoczyc do apteki na pewno cos doradza.
Nusia516 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 18:42   #10
blue_apple
Zakorzenienie
 
Avatar blue_apple
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 883
Dot.: pękająca do krwi skóra na dłoniach

Cytat:
Napisane przez Strobiluska Pokaż wiadomość
znajomy farmaceuta polecił mi LATICORT i ALANTAN. Ten pierwszy jest niestety na receptę, ale babcia miała kiedyś, więc nam dała pół tubki i testujemy. Na bieżąco będę informować.

L_V właśnie dziś kupiliśmy krem EVA z silikonem, oby pomógl! no i wieczorem kąpiel w płatkach owsianych...coś w końcu musi zadziałać!!
laticort można zastąpić maścią bez recepty tylko z mniejszą zawartością hydrocortyzonu
tylko to steryd.

napisz jak się sprawuje ten krem z silikonem.

aby pomogło
blue_apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 19:59   #11
Strobiluska
Zadomowienie
 
Avatar Strobiluska
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Ziemia
Wiadomości: 1 456
Dot.: pękająca do krwi skóra na dłoniach

Cytat:
Napisane przez Nusia516 Pokaż wiadomość
Proponuje wizyte u lekarza badz skoczyc do apteki na pewno cos doradza.
wyżej jest opisane dlaczego nie może iśc do lekarza....a w aptece doradzają różne kremy, które na razie nie skutkują...


na razie smarujemy i poprawy nie widać, ale to dopiero pierwszy raz
__________________

I proszę Cię Aniele Stróżu mój, nie mrugaj, bo wtedy sypie mi się życie...
Strobiluska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-03, 16:24   #12
blue_apple
Zakorzenienie
 
Avatar blue_apple
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 883
Dot.: pękająca do krwi skóra na dłoniach

zanim zdążyłam zaciągnąc go do apteki, pomógł krem do stóp użyty przypadkiem
nie jest idealnie, ale jest dużo lepiej, dało to długotrwalszy efekt, a nie jak dotychczas
kto by pomyślał?
blue_apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 10:37   #13
Strobiluska
Zadomowienie
 
Avatar Strobiluska
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Ziemia
Wiadomości: 1 456
Dot.: pękająca do krwi skóra na dłoniach

my jednak poszliśmy do apteki, nawrzeszczałam na TŻ i pokazal pani farmaceutce łapki... kazała najpierw wyleczyć maścią TRIBIOTIC (mieszanka 3 antybiotyków) a potem smarować ALANTANEM z pantenolem. Leczymy tribioticiem, po pierwszym nalożeniu już widac poprawę trochę to potrwa, bo tak są zniszczone łapki, ale może wreszcie coś pomoże.... i pani kazała smarować cały czas kremem z silikonem, a na noc nałożyc grubaśna warstwę kremu odżywczego i założyć rękawiczki bawełniane... no cóż-próbujemy
__________________

I proszę Cię Aniele Stróżu mój, nie mrugaj, bo wtedy sypie mi się życie...
Strobiluska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-22, 07:02   #14
kasiaa334
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 3
Dot.: pękająca do krwi skóra na dłoniach

Witam
Mój tata od ponad 15 lat walczył z jakąś formą alergii, był nawet obiektem pokazowym na zjeździe dermatologów, na nic się zdały ciągłe wizyty u lekarzy, nowe leki i maści. Prawdopodobnie w wyniku częstego kontaktu z jakimś metalem rozpoczęła się silna alergia, najpierw nagłe swędzenie, potem bąble z wodą na dłoniach i trochę powyżej stóp, następnie te bąble pękały i powstawały rany, to oczywiście bolało i piekło, ciągle chodził poklejony plastrami a ja benzyną ekstrakcyjną usuwałam ślady po kleju z kafli, sanitariatów...
W zeszłym roku przeczytaliśmy artykuł o tym jak ważna jest rola jelit, wielu naukowców twierdzi że to drugi po mózgu system zarządzania organizmem (może ze względu na największą powierzchnie jelit) a potem przeczytałam gdzieś o Instytucie Mikroekologii w Poznaniu, pojechaliśmy tam, tata wykupił zalecone PROBIOTYKI i przyjmował je przez pół roku - właściwie nie mieliśmy nic do stracenia -teraz ręce się już wygoiły i od wielu miesięcy nie miał żadnego napadu alergii. Coś w tym jest skoro zadziałało, pisze o tym bo może komuś pomoże. Dodatkowo tata wciera w skórę krem torfowo-witaminowy Gerlavit.
kasiaa334 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-22 08:02:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:03.