Bachata - taniec zmysłów z Dominikany! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-12, 10:30   #1
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570

Bachata - taniec zmysłów z Dominikany!


Wątek dla bachat'owców
Chciałabym abyśmy tutaj mogli zadawać pytania, dzielić się muzyką i układami (oczywiście zgodnie z regulaminem )



Chciałabym Was zapytać (tańczę w szkole i wczoraj miałam 8 zajęcia ale dodatkowo jeszcze miałam 3 godziny prywatnie u instruktora bachaty w parach) i teraz mam pytanie:
1) czemu jest tak, ze z jednym partnerem np nie wychodzi mi zupełnie bachata: kiedy on idzie krokami do boku, albo przedłużonym, zmianą rytmu to ja nie wiem czy on chce robić krok podstawowy (czyli przesunięcia do boku liczone na 1,2,3,tap) a a kiedy chce iść krokiem zmiany rytmu czyli wtedy tylko bujamy się z nogi na nogę, i ja nie wiem kiedy on chce skończyć bujać się z nogi na nogę a kiedy chce iść na 1,2,3 i tap. To wszystko w trzymaniu otwartym. Cięzko chyba jest coś takiego zrobić prawda? Bo jednak prowadzenie partnera, ja po prostu go nie czuję często..

2) Możliwe jest że ja po prostu nie mam talentu do tańca? jestem teraz w takim etapie, po wczorajszych zajęciach, że wydaje mi się, że nie ma sensu mi tańczyć, czasem jest fajnie, a to co wczoraj pokazałam to jakiś dramat - czyli nie wiedziałam w ramie czy partner mnie prowadzi na krok podstawowy, czy krok przestawny, czy on chce żebym w podstawowym zrobiła krzyżak, albo jak jesteśmy w etapie krążenia biodrami razem no kurde, ja po prostu nie czuję tych impulsów. Jasne z instruktorem jak tańczę (bo zabiera nas i pokazuje układ na partnerkach bo nie prowadzi z instruktorką) to wtedy idę jak trzeba i to jest takie mocne prowadzenie, ale z partnerami to jest jakaś porażka, może ja się po prostu nie nadaję?

PS tak ćwiczę od tygodnia ćwiczę codziennie bachatę.. albo solo, albo z kimś, wiec to nie jest tylko raz w tygodniu.. chodzę raz w tyg na imprezę, jeszcze podszkolę salsę i będę na imprezy latino chodziła


3) macie jakiś swój ulubiony kawałek bachatowy? możecie podać tytuł albo link do youtube?

4) Czy jak zaczęliście/zacząłyście tańczych bachatę/czy salsę to ciężko wam tańczy się przy zwykłej muzyce pop,dance, umcyk, umcyk? Ja jakoś nie moge do klubów chodzić z muzyką tą lejdi gag, rihann, i innych.
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 12:31   #2
Sarrai
Wtajemniczenie
 
Avatar Sarrai
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 035
Dot.: Bachata - taniec zmysłów z Dominikany!

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Wątek dla bachat'owców
Chciałabym abyśmy tutaj mogli zadawać pytania, dzielić się muzyką i układami (oczywiście zgodnie z regulaminem )



Chciałabym Was zapytać (tańczę w szkole i wczoraj miałam 8 zajęcia ale dodatkowo jeszcze miałam 3 godziny prywatnie u instruktora bachaty w parach) i teraz mam pytanie:
1) czemu jest tak, ze z jednym partnerem np nie wychodzi mi zupełnie bachata: kiedy on idzie krokami do boku, albo przedłużonym, zmianą rytmu to ja nie wiem czy on chce robić krok podstawowy (czyli przesunięcia do boku liczone na 1,2,3,tap) a a kiedy chce iść krokiem zmiany rytmu czyli wtedy tylko bujamy się z nogi na nogę, i ja nie wiem kiedy on chce skończyć bujać się z nogi na nogę a kiedy chce iść na 1,2,3 i tap. To wszystko w trzymaniu otwartym. Cięzko chyba jest coś takiego zrobić prawda? Bo jednak prowadzenie partnera, ja po prostu go nie czuję często..

2) Możliwe jest że ja po prostu nie mam talentu do tańca? jestem teraz w takim etapie, po wczorajszych zajęciach, że wydaje mi się, że nie ma sensu mi tańczyć, czasem jest fajnie, a to co wczoraj pokazałam to jakiś dramat - czyli nie wiedziałam w ramie czy partner mnie prowadzi na krok podstawowy, czy krok przestawny, czy on chce żebym w podstawowym zrobiła krzyżak, albo jak jesteśmy w etapie krążenia biodrami razem no kurde, ja po prostu nie czuję tych impulsów. Jasne z instruktorem jak tańczę (bo zabiera nas i pokazuje układ na partnerkach bo nie prowadzi z instruktorką) to wtedy idę jak trzeba i to jest takie mocne prowadzenie, ale z partnerami to jest jakaś porażka, może ja się po prostu nie nadaję?

PS tak ćwiczę od tygodnia ćwiczę codziennie bachatę.. albo solo, albo z kimś, wiec to nie jest tylko raz w tygodniu.. chodzę raz w tyg na imprezę, jeszcze podszkolę salsę i będę na imprezy latino chodziła


3) macie jakiś swój ulubiony kawałek bachatowy? możecie podać tytuł albo link do youtube?

4) Czy jak zaczęliście/zacząłyście tańczych bachatę/czy salsę to ciężko wam tańczy się przy zwykłej muzyce pop,dance, umcyk, umcyk? Ja jakoś nie moge do klubów chodzić z muzyką tą lejdi gag, rihann, i innych.

Hej, ja na naukę bachaty nie chodzę, chodzę na zumbę, gdzie tańcujemy do piosenek bachatowych (wiem, wiem - to nie to samo)... ale jestem zakochana w muzyce, w tańcu itd. i bardzo bym chciała jeśli czas i pieniądze pozwolę uczestniczyć też w normalnych zajęciach nauki kroków. więc co do twoich punktów nr 1 oraz 2 za bardzo nie odpowiem, bo nie wiem
Moje ulubione bachatowe: Aventura - Obsession, Mi corazoncito
Toke d'keda - Fuiste tu, Lamento Boliviano
Prince Royce - (praktycznie wszystkie piosenki z ostatniej płyty)
24 horas - 24 horas... Wstawiaj swoje typy

btw widzę ze jesteś z Warszawy, do jakiej szkoły chodzisz, jeśli można sie zapytac?

Edytowane przez Sarrai
Czas edycji: 2012-03-12 o 12:33
Sarrai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 09:34   #3
FanaticaDelDembow
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 679
Dot.: Bachata - taniec zmysłów z Dominikany!

Generalnie oczywiście, że są osoby, którym taniec w ogóle nie idzie, choć ćwiczą i ćwiczą, ale najczęściej to jednak po prostu kwestia czasu Bycia prowadzoną, reagowania na sygnały partnera też trzeba się nauczyć. Tańczyłaś coś wcześniej? Jeśli nie to tym bardziej 8 zajęć to mało żeby naprawdę dobrze to czuć. Inna sprawa, że na kursie nie tylko Ty się dopiero uczysz - partnerzy z którymi tańczysz też. Bardzo możliwe, że ich prowadzenie też jest dalekie od ideału, więc niekoniecznie błędy muszą leżeć tylko po Twojej stronie. Zwłaszcza, że z instruktorem Ci wychodzi. Na początku najczęściej potrzebuje się mocniejszego prowadzenia, z czasem człowiek uczy się reagować nawet na to bardzo delikatne. Ja jak się zaczynałam uczyć salsy to też miałam problemy z wyczuciem prowadzenia do niektórych figur. Jedyne rozwiązanie to ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć W Twoim wypadku najlepiej żebyć z partnerem ćwiczyła improwizację w bachacie, w sensie nie że ćwiczycie jakąś konkretną figurkę tylko "idziecie na żywioł", bo tak najlepiej nauczysz się wyłapywać sygnały i podążać za nimi
FanaticaDelDembow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 20:48   #4
Brangien
Rozeznanie
 
Avatar Brangien
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 725
Dot.: Bachata - taniec zmysłów z Dominikany!

Nie odpowiem na pytania w pierwszym poście, nie wniosę nic wartościowego do wątku (bo nie tańczę, nie mam drygu do tego), ale chciałabym tylko powiedzieć, że bardzo mi się ten taniec podoba, a muzyka jest świetna...
Wpiszcie swoje ulubione bachatowe kawałki, chętnie bym się pobujała tak mniej więcej w rytmie, jak nikt nie patrzy, przy sprzątaniu czy coś
__________________
Brangien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 00:17   #5
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Bachata - taniec zmysłów z Dominikany!

Cytat:
Napisane przez Sarrai Pokaż wiadomość
Hej, ja na naukę bachaty nie chodzę, chodzę na zumbę, gdzie tańcujemy do piosenek bachatowych (wiem, wiem - to nie to samo)... ale jestem zakochana w muzyce, w tańcu itd. i bardzo bym chciała jeśli czas i pieniądze pozwolę uczestniczyć też w normalnych zajęciach nauki kroków. więc co do twoich punktów nr 1 oraz 2 za bardzo nie odpowiem, bo nie wiem
Moje ulubione bachatowe: Aventura - Obsession, Mi corazoncito
Toke d'keda - Fuiste tu, Lamento Boliviano
Prince Royce - (praktycznie wszystkie piosenki z ostatniej płyty)
24 horas - 24 horas... Wstawiaj swoje typy

btw widzę ze jesteś z Warszawy, do jakiej szkoły chodzisz, jeśli można sie zapytac?


Oczywiście Salsa Libre, i czasami do Salsa Factory.
Chodziłam jescze do Warsaw Salsa Club, Salsa Classica i najlepsza moim zdaniem jest Salsa Libre
chociaż w pozostałych szkołach nie jest źle.
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 15:34   #6
FanaticaDelDembow
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 679
Dot.: Bachata - taniec zmysłów z Dominikany!

Cytat:
Napisane przez Brangien Pokaż wiadomość
Nie odpowiem na pytania w pierwszym poście, nie wniosę nic wartościowego do wątku (bo nie tańczę, nie mam drygu do tego), ale chciałabym tylko powiedzieć, że bardzo mi się ten taniec podoba, a muzyka jest świetna...
Wpiszcie swoje ulubione bachatowe kawałki, chętnie bym się pobujała tak mniej więcej w rytmie, jak nikt nie patrzy, przy sprzątaniu czy coś
Moje aktualnie ulubione:
Aventura "Cuando volveras"
Aventura "Obsesion"
Avenura "Boda"
Carlos y Alejsandra "Cuanto duele"
Domenic Marte "Yo me equivoco"
Domenic Marte "Deseos de amarte"
Domenic Marte "Ven tu"
Toby Love "Llorar lloviendo"
Xtreme "Te extrano"
Xtreme "Lloro y lloro"
FanaticaDelDembow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-17, 20:32   #7
lazurrowaa
Zakorzenienie
 
Avatar lazurrowaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 6 091
Dot.: Bachata - taniec zmysłów z Dominikany!

ah, uwielbiam bachate . tańczę solo i kilka razy tańczyłam w parze. co do prowadzenia to Ci nie odpowiem.
a w głośnikach aktualnie leci - Toby Love - Casi Casi.
__________________
cofanie się to najgorsze co możesz zrobić.


Niekorzystanie z życia jest jedną z form samobójstwa.

Nie jestem idealna, popełniam błędy, krzywdzę ludzi, ale kiedy mówię 'przepraszam' lub 'kocham' mówię serio.
lazurrowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-18, 10:58   #8
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Bachata - taniec zmysłów z Dominikany!

Cytat:
Napisane przez lazurrowaa Pokaż wiadomość
ah, uwielbiam bachate . tańczę solo i kilka razy tańczyłam w parze. co do prowadzenia to Ci nie odpowiem.
a w głośnikach aktualnie leci - Toby Love - Casi Casi.
kawałek uwielbiam <3

a solo - to przede wszystkim chyba styling upiększa prawda? ja solo nie umiem nic .. :P a barzo bym chciala, masz moze jakies filmiki ?
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 11:15   #9
lazurrowaa
Zakorzenienie
 
Avatar lazurrowaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 6 091
Dot.: Bachata - taniec zmysłów z Dominikany!

tak, to prawda, ale chyba my mieliśmy mało stylingu w bachacie,. raczej w salsie. .
nie, filmików nie mam , ale jeśli umiesz w parze to solo też umiesz. ^^ . krok podstawowy jest taki sam.;p . z tego co mi się zdaje to panie przy różnych obrętach faceta robią/mogą robić crossy. one tak samo wyglądają solo. przynajmniej cross na 2 ^^
__________________
cofanie się to najgorsze co możesz zrobić.


Niekorzystanie z życia jest jedną z form samobójstwa.

Nie jestem idealna, popełniam błędy, krzywdzę ludzi, ale kiedy mówię 'przepraszam' lub 'kocham' mówię serio.
lazurrowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 12:09   #10
jolanta.g.
Raczkowanie
 
Avatar jolanta.g.
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 363
GG do jolanta.g.
Dot.: Bachata - taniec zmysłów z Dominikany!

http://www.youtube.com/watch?v=0zOuZ...eature=related

najbardziej sensualny taniec jaki widzialam !
jolanta.g. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 23:27   #11
lazurrowaa
Zakorzenienie
 
Avatar lazurrowaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 6 091
Dot.: Bachata - taniec zmysłów z Dominikany!

noo!
wgl Ataca i La Alemana wymiatają! na każdym filmiku na yt!
__________________
cofanie się to najgorsze co możesz zrobić.


Niekorzystanie z życia jest jedną z form samobójstwa.

Nie jestem idealna, popełniam błędy, krzywdzę ludzi, ale kiedy mówię 'przepraszam' lub 'kocham' mówię serio.
lazurrowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-19, 00:07   #12
Maggie_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Maggie_90
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Z Internetu :)
Wiadomości: 2 306
Dot.: Bachata - taniec zmysłów z Dominikany!

Mam wrażenie że za bardzo analizujesz kroki, co zrobić i tak dalej Taniec to nie nauka ścisła, a w cubanie i bachacie fajne jest to, że jak nie wyjdzie to nic, leci się dalej z jednym partnerem będzie się tańczyć bosko, z innym w ogóle. W tych tańcach Ty nie masz tak naprawdę za wiele do powiedzenia, partner niejasno da Ci do zrozumienia co masz zrobić i kuku. ja np. tańczyłam na kursie cubanę i byłam parę razy na regaetonie, a nigdy się nie uczyłam bachatyna kursie , tylko na salsotekach troche tańcowałam, a mam jednego znajomego, który tak genialnie prowadzi, że najdziwniejsze rzeczy z nim zatańczę, nie mam pojęcia co robie, bo się na tym nie skupiam, nie wiem czy to skrzyżny czy podstawowy.

tańczysz dośc krótko, więc zobaczysz, że nadejdzie taki etap, ze nie będziesz mysleć, co to za figura, gdzie postawić nogę, jak machnąć ręką.... i wtedy zacznie sie frajda, taka prawdziwa i chodx jak najczęściej na salsoteki i nie bój się tańczyć z lepszymi od siebie!!!! dzieki temu nauczysz sie najwięcej powodzenia

i polecam moją ulubioną baciatkę, mało sensualna, a jaka pozytywna :
http://www.youtube.com/watch?v=5E87B3t9cnY
__________________
Zapraszam na mój wątek wymiankowy- książki

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post47604606
Maggie_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 11:50   #13
57c4259f21315203964a8ed20878b337431f4de9_625f3ef28e370
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 17 358
Dot.: Bachata - taniec zmysłów z Dominikany!

http://www.youtube.com/watch?v=xMXBVXP4OGE u mnie zdecydowanie ten taniec wygrywa

A z piosenek to uwielbiam:
Aventura - Obsesion
Aventura - Cuando volveras
Xtreme - Shorty Shorty
Xtreme - Te extrano
Toby Love - Tengo un amor
57c4259f21315203964a8ed20878b337431f4de9_625f3ef28e370 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 12:08   #14
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Bachata - taniec zmysłów z Dominikany!



chciałabym tak tańczyć solo jak Tanja 1:03 - 1:19
piękno

bachatę tańczę na 10 zajeciach w jednej szkole i na 12 zajeciach w drugiej szkole.
i do tego impreza latino raz w tygodniu.
i roztanczenie z partnerem spotykam sie 2 x tyg i tanczymy co umiemy.

wiec mam nadz ze niedlugo sobie poradzę z tym solo, bo tam jest rozliczenie na 4, 8 i 16.. omg
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 14:10   #15
FanaticaDelDembow
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 679
Dot.: Bachata - taniec zmysłów z Dominikany!

[1=57c4259f21315203964a8ed 20878b337431f4de9_625f3ef 28e370;33009100]http://www.youtube.com/watch?v=xMXBVXP4OGE u mnie zdecydowanie ten taniec wygrywa

[/QUOTE]

Z tym, że to jest kizomba a nie bachata Ale fakt jest pięknie i sensualnie
FanaticaDelDembow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 14:40   #16
57c4259f21315203964a8ed20878b337431f4de9_625f3ef28e370
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 17 358
Dot.: Bachata - taniec zmysłów z Dominikany!

Cytat:
Napisane przez FanaticaDelDembow Pokaż wiadomość
Z tym, że to jest kizomba a nie bachata Ale fakt jest pięknie i sensualnie
może i tak ja się nie znam, ale oczarował mnie ten taniec
57c4259f21315203964a8ed20878b337431f4de9_625f3ef28e370 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 19:02   #17
Avv
Wtajemniczenie
 
Avatar Avv
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: nvrmnd.
Wiadomości: 2 523
Dot.: Bachata - taniec zmysłów z Dominikany!

http://www.youtube.com/watch?v=iWU4i...eature=related ta dziewczyna jest po prostu... <3 : D
__________________
***
"Czerń zakrywa Twoje serce, to, które kocha, ale niewidocznie...
Na tej sali płakała Twoja dusza, być może ze szczęścia, tańcząc gubiła emocje..."
***
Avv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 18:48   #18
lazurrowaa
Zakorzenienie
 
Avatar lazurrowaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 6 091
Dot.: Bachata - taniec zmysłów z Dominikany!

Cytat:
Napisane przez Maggie_90 Pokaż wiadomość
Mam wrażenie że za bardzo analizujesz kroki, co zrobić i tak dalej Taniec to nie nauka ścisła, a w cubanie i bachacie fajne jest to, że jak nie wyjdzie to nic, leci się dalej z jednym partnerem będzie się tańczyć bosko, z innym w ogóle. W tych tańcach Ty nie masz tak naprawdę za wiele do powiedzenia, partner niejasno da Ci do zrozumienia co masz zrobić i kuku. ja np. tańczyłam na kursie cubanę i byłam parę razy na regaetonie, a nigdy się nie uczyłam bachatyna kursie , tylko na salsotekach troche tańcowałam, a mam jednego znajomego, który tak genialnie prowadzi, że najdziwniejsze rzeczy z nim zatańczę, nie mam pojęcia co robie, bo się na tym nie skupiam, nie wiem czy to skrzyżny czy podstawowy.

tańczysz dośc krótko, więc zobaczysz, że nadejdzie taki etap, ze nie będziesz mysleć, co to za figura, gdzie postawić nogę, jak machnąć ręką.... i wtedy zacznie sie frajda, taka prawdziwa i chodx jak najczęściej na salsoteki i nie bój się tańczyć z lepszymi od siebie!!!! dzieki temu nauczysz sie najwięcej powodzenia
d obrze powiedziane.!


Friese to często masz salsoteki . u mnie są co ok. 2 miesiące, ale to takie imprezy taneczne, gdzie jest wszystko. i łacina i standard
__________________
cofanie się to najgorsze co możesz zrobić.


Niekorzystanie z życia jest jedną z form samobójstwa.

Nie jestem idealna, popełniam błędy, krzywdzę ludzi, ale kiedy mówię 'przepraszam' lub 'kocham' mówię serio.
lazurrowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 10:33   #19
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Bachata - taniec zmysłów z Dominikany!

Cytat:
Napisane przez lazurrowaa Pokaż wiadomość
Friese to często masz salsoteki . u mnie są co ok. 2 miesiące, ale to takie imprezy taneczne, gdzie jest wszystko. i łacina i standard
Codziennie w Warszawie w jakimś miejscu jest impreza latino
Co 2 miesiące masz imprezę latino, to rzadko strasznie się wydaje.
Tylko wkurza mnie to, że nie ma JEDNEGO KLUBU gdzie jest TYLKO LATINO
podobno w Krakowie są takie miejsca, a tu w Warszawie codziennie gdzie indziej, i chyba 6 razy w tygodniu. A szkoda, pełno jest klubów umcyk umcyk umc umc a nie ma latynoskiej imprezy, nei wierzę że nie przychodziliby tam nawet ludize którzy nie tańczą salsy, bachaty, kizomby, zouka, itp

Cytat:
Napisane przez Avv Pokaż wiadomość
http://www.youtube.com/watch?v=iWU4i...eature=related ta dziewczyna jest po prostu... <3 : D
Piękna bachatka, pięknie zatańczona, o jaaa... zakochałam się Dziękuję że dzięki Tobie mogłam zobaczyć ten link



http://www.youtube.com/watch?v=iWU4i...eature=related



Mi się jeszcze podoba tak zatańczona:



http://www.youtube.com/watch?v=qdVg1ptQC1w
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia

Edytowane przez Friese
Czas edycji: 2012-04-05 o 18:24
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-21, 13:19   #20
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Bachata - taniec zmysłów z Dominikany!

Mogę prosić o WOLNĄ bachatę? jakieś piosenki, tytuły?
prócz prince.
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 14:41   #21
lazurrowaa
Zakorzenienie
 
Avatar lazurrowaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 6 091
Dot.: Bachata - taniec zmysłów z Dominikany!

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Codziennie w Warszawie w jakimś miejscu jest impreza latino
Co 2 miesiące masz imprezę latino, to rzadko strasznie się wydaje.
Tylko wkurza mnie to, że nie ma JEDNEGO KLUBU gdzie jest TYLKO LATINO
podobno w Krakowie są takie miejsca, a tu w Warszawie codziennie gdzie indziej, i chyba 6 razy w tygodniu. A szkoda, pełno jest klubów umcyk umcyk umc umc a nie ma latynoskiej imprezy, nei wierzę że nie przychodziliby tam nawet ludize którzy nie tańczą salsy, bachaty, kizomby, zouka, itp
oo, wow.
no rzadko. : (
Czyli trzeba być na bierząco, co, gdzie i kiedy. troche to nie wygodne.;/
ja sądzę że by przyszli , chociażby zobaczyć jak tam jest.

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Mogę prosić o WOLNĄ bachatę? jakieś piosenki, tytuły?
prócz prince.
nie wiem czy to wolne, bo jakoś do tego nie idzie mi tańczyć, ale mam na kartce dwa tytuły piosenek do bachaty, może pomogę : Alex Bueno - Si tu estuvieras i Daniel Moncion - Si tu te vas.
__________________
cofanie się to najgorsze co możesz zrobić.


Niekorzystanie z życia jest jedną z form samobójstwa.

Nie jestem idealna, popełniam błędy, krzywdzę ludzi, ale kiedy mówię 'przepraszam' lub 'kocham' mówię serio.
lazurrowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-05, 18:23   #22
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Bachata - taniec zmysłów z Dominikany!

Znalazłam filmik z ciekawym układem:


http://www.youtube.com/watch?v=YuTab...eature=related


Macie może jakieś filmiki z krokami solowymi - to chętnie podpatrzę

Albo z tym jak NAUCZYĆ SIĘ ROBIĆ ROLA? bo nie wychodzi mi za nic
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia

Edytowane przez Friese
Czas edycji: 2012-04-05 o 20:02
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-05, 23:26   #23
lazurrowaa
Zakorzenienie
 
Avatar lazurrowaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 6 091
Dot.: Bachata - taniec zmysłów z Dominikany!

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Znalazłam filmik z ciekawym układem:


http://www.youtube.com/watch?v=YuTab...eature=related


Macie może jakieś filmiki z krokami solowymi - to chętnie podpatrzę

Albo z tym jak NAUCZYĆ SIĘ ROBIĆ ROLA? bo nie wychodzi mi za nic
bardzo fajny ten układ. troche jak "spektakl"

ja tu jutro wstawie jak znajdę jeden, z La Alameną solo.

chyba nie znam tej figury . czy jest to taki ruch klatką piersiową? ;>
a co do nauki to spokojnie, troche czasu i się nauczysz.
__________________
cofanie się to najgorsze co możesz zrobić.


Niekorzystanie z życia jest jedną z form samobójstwa.

Nie jestem idealna, popełniam błędy, krzywdzę ludzi, ale kiedy mówię 'przepraszam' lub 'kocham' mówię serio.
lazurrowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-06, 02:16   #24
plina
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: El Maresme
Wiadomości: 1 063
Dot.: Bachata - taniec zmysłów z Dominikany!

Cytat:
Napisane przez lazurrowaa Pokaż wiadomość
a w głośnikach aktualnie leci - Toby Love - Casi Casi.
jedna z moich ulubionych
A z niewymienianych jeszcze to :
Hector Acosta - Me duele la cabeza
Bachata Heightz ft. El Torito - Me Puedo Matar

Ja uwielbiam tańczyć bachatę, chociaż nie umiem, nigdy nie brałam lekcji, improwizowałam jedynie i z Dominikańczykami istna porażka :P. Mam nadzieję, że kiedyś mojego zaciągnę na kurs i się nauczę.
plina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-06, 12:20   #25
lazurrowaa
Zakorzenienie
 
Avatar lazurrowaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 6 091
Dot.: Bachata - taniec zmysłów z Dominikany!

Cytat:
Napisane przez plina Pokaż wiadomość
jedna z moich ulubionych
A z niewymienianych jeszcze to :
Hector Acosta - Me duele la cabeza
Bachata Heightz ft. El Torito - Me Puedo Matar

Ja uwielbiam tańczyć bachatę, chociaż nie umiem, nigdy nie brałam lekcji, improwizowałam jedynie i z Dominikańczykami istna porażka :P. Mam nadzieję, że kiedyś mojego zaciągnę na kurs i się nauczę.
o, z Dominikańczykami tańczyłaś . przystojni?

ja niestety La Alamenę nie mogę znaleźć solo ale lubię ten układ
http://www.youtube.com/watch?v=JZ3dfomctUc
__________________
cofanie się to najgorsze co możesz zrobić.


Niekorzystanie z życia jest jedną z form samobójstwa.

Nie jestem idealna, popełniam błędy, krzywdzę ludzi, ale kiedy mówię 'przepraszam' lub 'kocham' mówię serio.
lazurrowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-06, 12:45   #26
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Bachata - taniec zmysłów z Dominikany!

Cytat:
Napisane przez lazurrowaa Pokaż wiadomość
bardzo fajny ten układ. troche jak "spektakl"

ja tu jutro wstawie jak znajdę jeden, z La Alameną solo.

chyba nie znam tej figury . czy jest to taki ruch klatką piersiową? ;>
a co do nauki to spokojnie, troche czasu i się nauczysz.
tak, ROL to jest ruch klatką piersiową, taki w przód i tył jak się stoi na przeciwko siebie
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-06, 13:05   #27
FanaticaDelDembow
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 679
Dot.: Bachata - taniec zmysłów z Dominikany!

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
tak, ROL to jest ruch klatką piersiową, taki w przód i tył jak się stoi na przeciwko siebie
Na tym filmiku jest to całkiem fajnie pokazane
http://www.youtube.com/watch?v=fM4_T...eature=related
FanaticaDelDembow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-06, 16:26   #28
plina
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: El Maresme
Wiadomości: 1 063
Dot.: Bachata - taniec zmysłów z Dominikany!

Cytat:
Napisane przez lazurrowaa Pokaż wiadomość
o, z Dominikańczykami tańczyłaś . przystojni?
Tamci akurat tacy sobie, uśmiechy na pewno ładne .

W każdym razie jak któraś ma okazję tańczyć z Latynosem, to radzę od razu dawać czadu, bo jak nie wie, że umiecie, to prowadzi ostrożnie, w sensie, że można się ogólnie rozczarować .
plina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-06, 19:54   #29
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Bachata - taniec zmysłów z Dominikany!

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
tak, ROL to jest ruch klatką piersiową, taki w przód i tył jak się stoi na przeciwko siebie
Cytat:
Napisane przez FanaticaDelDembow Pokaż wiadomość
Na tym filmiku jest to całkiem fajnie pokazane
http://www.youtube.com/watch?v=fM4_T...eature=related
Aaaa FanaticaDelDembow JESTEŚ KOCHANA!!! tak Ci dziękujęęę... ojej jak się cieszę!!! ) dziękuję! *
jak masz jakieś fajne filmiki jeszcze z izolacji i stylingu to poproszę o link ;*

ależ mnie ucieszyłaś, raz jeszcze Ci dziękuję!!!
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-07, 08:33   #30
lazurrowaa
Zakorzenienie
 
Avatar lazurrowaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 6 091
Dot.: Bachata - taniec zmysłów z Dominikany!

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
tak, ROL to jest ruch klatką piersiową, taki w przód i tył jak się stoi na przeciwko siebie
Cytat:
Napisane przez FanaticaDelDembow Pokaż wiadomość
Na tym filmiku jest to całkiem fajnie pokazane
http://www.youtube.com/watch?v=fM4_T...eature=related
aa, to już wiem o co chodzi.
miałam to w salsie .
mi gorzej wychodzi ten z dołu w górę ale troche ćwiczeń i bd git
Cytat:
Napisane przez plina Pokaż wiadomość
Tamci akurat tacy sobie, uśmiechy na pewno ładne .

W każdym razie jak któraś ma okazję tańczyć z Latynosem, to radzę od razu dawać czadu, bo jak nie wie, że umiecie, to prowadzi ostrożnie, w sensie, że można się ogólnie rozczarować .


chciałabym kiedyś
__________________
cofanie się to najgorsze co możesz zrobić.


Niekorzystanie z życia jest jedną z form samobójstwa.

Nie jestem idealna, popełniam błędy, krzywdzę ludzi, ale kiedy mówię 'przepraszam' lub 'kocham' mówię serio.
lazurrowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-04-18 11:35:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:26.