bóle podbrzusza , brak okresu i wykluczenie ciąży - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-06, 23:44   #1
mmari
Raczkowanie
 
Avatar mmari
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 59
Unhappy

bóle podbrzusza , brak okresu i wykluczenie ciąży


Hej dziewczyny, mam taki problem, a mianowicie..
Dokuczają mi lekkie , ale dość nieprzyjemne bóle podbrzusza, nawet bardziej zlokalizowane z prawej strony... Czuje się juz od 2 tyg. tak jak przed okresem, ale dupa. Parę dni temu zrobiłam test ciążowy, no i ciąży nie ma tak samo jak okresu... Na czole pryszcze, co u mnie jest naprawdę rzadkością nawet przed okresem. Okres już ponad 2 tygodnie dobre się spóźnia... I wyszło na to, że marzec był miesiącem "pustym".. Miałam trochę stresu, sesja itd, ale bez przesady. Dodam jeszcze, że w grudniu skończyłam po roku czasu ostatnie opakowanie Yazu, byłam zadowolona-zero skutków ubocznych, poza obrzydliwym celluitem (a jestem szczupła) i zmniejszoną ochotą na seksik... Postanowiłam zrobić więc przerwę - głownie, żeby zadbać o figurę. Może to odstawienie tabsów ma wpływ? Ale w styczniu i lutym okres był regularny, może bardziej obfitszy niż przy tabsach... No ale martwie się tym coraz bardziej;/ Jeśli przez tydzień nie dostanę to umawiam się do gina... Narazie pytam Was, może miała któraś z Was podobnie? Pozdrawiam
mmari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-07, 10:12   #2
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: bóle podbrzusza , brak okresu i wykluczenie ciąży

Cytat:
Napisane przez mmari Pokaż wiadomość
Może to odstawienie tabsów ma wpływ? Ale w styczniu i lutym okres był regularny, może bardziej obfitszy niż przy tabsach... No ale martwie się tym coraz bardziej;/ Jeśli przez tydzień nie dostanę to umawiam się do gina... Narazie pytam Was, może miała któraś z Was podobnie? Pozdrawiam
Gratuluję Ci odkrycia Ameryki. Odpowiedziałaś na swoje pytanie. Wiesz, to, że okres był wcześniej normalny nie musi oznaczać, że organizm się w całości "odstawił" od tabletek. Wizyta u gina może być w tym wypadku dobrym rozwiązaniem.

I przestańcie wszystkie pisać jako usprawiedliwienie "bo może ktoś miał podobnie", bo takie teksty są o kant... . U każdej kobiety choćby plamienia mogą występować z miliona powodów! Tak samo każdy organizm jest indywidualny i INDYWIDUALNIE REAGUJE.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-07, 11:10   #3
Kociaczek0904
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 12
Dot.: bóle podbrzusza , brak okresu i wykluczenie ciąży

Cytat:
Napisane przez mmari Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, mam taki problem, a mianowicie..
Dokuczają mi lekkie , ale dość nieprzyjemne bóle podbrzusza, nawet bardziej zlokalizowane z prawej strony... Czuje się juz od 2 tyg. tak jak przed okresem, ale dupa. Parę dni temu zrobiłam test ciążowy, no i ciąży nie ma tak samo jak okresu... Na czole pryszcze, co u mnie jest naprawdę rzadkością nawet przed okresem. Okres już ponad 2 tygodnie dobre się spóźnia... I wyszło na to, że marzec był miesiącem "pustym".. Miałam trochę stresu, sesja itd, ale bez przesady. Dodam jeszcze, że w grudniu skończyłam po roku czasu ostatnie opakowanie Yazu, byłam zadowolona-zero skutków ubocznych, poza obrzydliwym celluitem (a jestem szczupła) i zmniejszoną ochotą na seksik... Postanowiłam zrobić więc przerwę - głownie, żeby zadbać o figurę. Może to odstawienie tabsów ma wpływ? Ale w styczniu i lutym okres był regularny, może bardziej obfitszy niż przy tabsach... No ale martwie się tym coraz bardziej;/ Jeśli przez tydzień nie dostanę to umawiam się do gina... Narazie pytam Was, może miała któraś z Was podobnie? Pozdrawiam

Witajcie. Ja mam podobny problem. Byłam strasznie senna. jadlam duzo i dalej jem, czuję sie jak nie ja bo zawsze bylam nocnym markiem i slabo jadlam. Teraz bolą mnie piesi i nie moge wytrzymac. dzis mamy 7 kwietnia a ja nie odczuwam jakbym miala miec okres ( przewidywalny 9 kwietnia) jedynie co czuję to ból piersi po bokach i ból brzucha to raz z lewej strony to raz z prawej i takie uklucia, Robilam 2 razy testy jeszcze pare dni po stosunku wykazaly brak ciąży. bylam u lekarza pani dokror zastanawiala sie czy mnie badac bo okres mam miec na dniach a bylam u lekarza 4 kwietnia. po badaniu stwierdzila ze nie jestem w okresie miesiaczki, Nie wiem jak to mam rozumiec. Na wszelki wypadek kazala mi brac kwas foliowy. I przyjsc za miesiac. mam 25 lat i chcemy już miec dziecko. Zastanawiam się czy dostanę ten okres, Zawsze pare dni przed mialam inną wydzielinę a teraz przezroczysta.
Kociaczek0904 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-07, 23:42   #4
mmari
Raczkowanie
 
Avatar mmari
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 59
Dot.: bóle podbrzusza , brak okresu i wykluczenie ciąży

Cytat:
Napisane przez Kociaczek0904 Pokaż wiadomość
Witajcie. Ja mam podobny problem. Byłam strasznie senna. jadlam duzo i dalej jem, czuję sie jak nie ja bo zawsze bylam nocnym markiem i slabo jadlam. Teraz bolą mnie piesi i nie moge wytrzymac. dzis mamy 7 kwietnia a ja nie odczuwam jakbym miala miec okres ( przewidywalny 9 kwietnia) jedynie co czuję to ból piersi po bokach i ból brzucha to raz z lewej strony to raz z prawej i takie uklucia, Robilam 2 razy testy jeszcze pare dni po stosunku wykazaly brak ciąży. bylam u lekarza pani dokror zastanawiala sie czy mnie badac bo okres mam miec na dniach a bylam u lekarza 4 kwietnia. po badaniu stwierdzila ze nie jestem w okresie miesiaczki, Nie wiem jak to mam rozumiec. Na wszelki wypadek kazala mi brac kwas foliowy. I przyjsc za miesiac. mam 25 lat i chcemy już miec dziecko. Zastanawiam się czy dostanę ten okres, Zawsze pare dni przed mialam inną wydzielinę a teraz przezroczysta.
Może po prostu Ci się coś przesunęło, np. ze względu na przesilenie wiosenne o parę dni. A to jest przecież normalne. W ogóle to poczekaj chociaż do tego planowanego dnia miesiączki, bo się okaże, że będzie punktualnie...
A wspominałaś o 2 testach... Niektóre testy potrafią wykryć w prawdzie ciąże po paru dniach od zapłodnienia, ale jednak nie można przesadzać... nnajlepiej je robić w dniu planowanej miesiączki, nawet parę dni po. Na razie, to po prostu musisz uzbroić się w cierpliwość i dostosować się do rady ginekologa, jeśli uważa, że może istnieć taka możliwość, że jednak jesteś w ciąży, ale też nie popadaj w paranoje, bo sobie ciążę uroisz, tym bardziej, że starasz się o dzidzie
Pozdrawiam
mmari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-10, 13:22   #5
Multiszafir
Przyczajenie
 
Avatar Multiszafir
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 4
GG do Multiszafir
Dot.: bóle podbrzusza , brak okresu i wykluczenie ciąży

Hej ja ma dość podobny problem z tym że dodatkowym czynnikiem jest to że biorę Axotret, który ma mocny wpływ na mój organizm. Nie mam okresu od ponad miesiąca, odczuwam bóle jajników lub dołu brzucha od ostatniego stosunku. Test nie wykazał ciąży. Poza tym mam wrażenie że mam podwyższoną temperaturę, bóle głowy i rozdrażnienie. Przyznaję że okres rozregulował mi się już wcześniej od leków ale niepokoi mnie ten ciągły ból brzucha i podwyższona temperatura, niezdrowe wypieki. Nie wiem czy powinnam jeszcze raz robić test zwłaszcza że bóle jajników też zdarzały mi się wcześniej ale nigdy tak długo.
Multiszafir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-11, 20:44   #6
met_ka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 7
Dot.: bóle podbrzusza , brak okresu i wykluczenie ciąży

Ech. Mam coś podobnego. Od prawie dwóch miesięcy nie mam okresu. Niedawno robiłam test- wyszedł negatywny. Miałam wcześniej podobne problemy ale zazwyczaj okres się pojawiał... tyle ze nie miałam nigdy aż takiego opóźnienia...
met_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 18:50   #7
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: bóle podbrzusza , brak okresu i wykluczenie ciąży

ja nie rozumiem jednego, jesli kobiete BOLI podbrzusze i nie ma okresu to od razu mysli, ze to ciaza. Mija miesiac, drugi, i mimo ze test wychodzi negatywny - to caly czas w glowie: ciaza, ciaza i sie nie diagmozuja. Przeciez jest mnostwo chorob, ktore moga powodowac zatrzymanie okresu, bol itp. Zmiany hormonalne, polipy, zapalenia, nowotwory itd.
Takie moje przemyslenia ;]

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2013-11-12 o 18:55
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:10.