Współlokatorka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-28, 14:53   #1
lenaxunderworld
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 4
Exclamation

Współlokatorka


Cześć. Wystąpił u mnie mały problem albowiem wynajmuję mieszkanie wraz ze współlokatorkami. Umowa kończy się nam za miesiąc ( czerwiec ) , lecz one chcą ją nadal przedłużyć a ja po prostu nie mogę znieść ich zachowania , trzymają się razem a ja się tam czuje jak piąte koło u wozu , no a problem tkwi w tym, iż jedna z nich ma umowę podpisaną i tak jak by ona nam udostępnia pokoje. ( Składamy się na czynsz razem, a jest nas 3 łącznie ze mną ). No i chodzi o to, że właściciel ma kaucję i czy ja mogę do niego zadzwonić i powiedzieć że chciałabym zapłacić za ostatni miesiąc z kaucji ( bo wiem ze nie dostałabym jej od dziewczyn) ? . Daje 3 miesięczne wypowiedzenie ( chyba jest to wystarczająca ilość czasu ). 3 miesięczne czyli pod koniec września bym się wyprowadziła . Czy ja mam taką możliwość ?? POMOCY nie mam pojęcia co robić i jak im o tym powiedzieć ???

Ps. Na lipiec , sierpień i połowę września mnie nie będzie .
lenaxunderworld jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 15:21   #2
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Współlokatorka

Cytat:
Napisane przez lenaxunderworld Pokaż wiadomość
Cześć. Wystąpił u mnie mały problem albowiem wynajmuję mieszkanie wraz ze współlokatorkami. Umowa kończy się nam za miesiąc ( czerwiec ) , lecz one chcą ją nadal przedłużyć a ja po prostu nie mogę znieść ich zachowania , trzymają się razem a ja się tam czuje jak piąte koło u wozu , no a problem tkwi w tym, iż jedna z nich ma umowę podpisaną i tak jak by ona nam udostępnia pokoje. ( Składamy się na czynsz razem, a jest nas 3 łącznie ze mną ). No i chodzi o to, że właściciel ma kaucję i czy ja mogę do niego zadzwonić i powiedzieć że chciałabym zapłacić za ostatni miesiąc z kaucji ( bo wiem ze nie dostałabym jej od dziewczyn) ? . Daje 3 miesięczne wypowiedzenie ( chyba jest to wystarczająca ilość czasu ). 3 miesięczne czyli pod koniec września bym się wyprowadziła . Czy ja mam taką możliwość ?? POMOCY nie mam pojęcia co robić i jak im o tym powiedzieć ???

Ps. Na lipiec , sierpień i połowę września mnie nie będzie .
Powiedziec normalnie. Ale czemu macie umowę na jedną z kolezanek? własciciel raczej sie nie przejmie twoją sytuacją, bo to nie z tobą ma umowę i nigdzie nie ma adnotacji ze ty tą kaucję wpłaciłaś
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 17:15   #3
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Współlokatorka

Po pierwsze właściciela to bedzie zapewne mało obchodziło bo to nie z tobą ma podpisaną umowę.
Po drugie powiedz tej od umowy że mieszkasz tutaj do końca czerwca i chcesz żeby ci z dniem wyprowadzki oddała kaucję.
Po 3 z tego co zrozumiałem to nie chcesz podpisać umowy ale wyprowadzić się dopiero we wrześniu nie mieszkając tam, więc zapewne będziesz musiała zapłacić swoją działkę a to się średnio ci opłaca bo jeśli będziesz szukała innego mieszkania to ci dojdą opłaty za 2 mieszkania.
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 21:19   #4
lenaxunderworld
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 4
Dot.: Współlokatorka

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
Po pierwsze właściciela to bedzie zapewne mało obchodziło bo to nie z tobą ma podpisaną umowę.
Po drugie powiedz tej od umowy że mieszkasz tutaj do końca czerwca i chcesz żeby ci z dniem wyprowadzki oddała kaucję.
Po 3 z tego co zrozumiałem to nie chcesz podpisać umowy ale wyprowadzić się dopiero we wrześniu nie mieszkając tam, więc zapewne będziesz musiała zapłacić swoją działkę a to się średnio ci opłaca bo jeśli będziesz szukała innego mieszkania to ci dojdą opłaty za 2 mieszkania.
Macieju właśnie chodzi o to, że chcę dać im jak najwięcej czasu, no ja tej umowy nie podpisuje tak czy siak, ponieważ jest jedna umowa. Tylko na jedną osobę a nie jestem nią ja. A co do płacenia za dwa mieszkania to nie, nie. Nie o to mi chodziło. Załóżmy, że wyprowadzam się ostatniego dnia września ( do mieszkania które znalazłam sobie np. tydzień przed ) także nie płace za 2 mieszkania tylko za jedno ( to z którego będę się wyprowadzała) .
lenaxunderworld jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 21:30   #5
Aangelene
Raczkowanie
 
Avatar Aangelene
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 87
Dot.: Współlokatorka

jeśli dobrze zrozumiałam, to skoro umowa jest na koleżankę, to kaucja była płacona jako całość, tak jak czynsz, nie od osoby? Jeśli tak, to obawiam się, że koleżanka może nie chcieć oddać tej części kaucji, bo właściciel może jej nie oddać, skoro prawnie tylko ona jest osobą wynajmującą..
Aangelene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 22:29   #6
Flai
Raczkowanie
 
Avatar Flai
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 400
Dot.: Współlokatorka

A jesteś jeszcze w czerwcu? To po prostu powiedz dziewczynie, która trzyma kaucje żeby oddała ci ją w czerwcu zaraz na początku miesiąca, a jak nie niech opłaci z niej czerwiec bo ty dodatkowo nie zamierzasz płacić jeśli ona nie chce oddać ci kaucji. Mówiłaś w ogóle, że się wyprowadzasz? Skąd pomysł, że dziewczyna nie odda ci kaucji? Dla mnie zachowanie twojej współlokatorki jest dziwne: dostaje informacje, że ktoś się wyprowadza to zamieszczam ogłoszenie i szukam lokatora na miejsce tej osoby, a nie grożę nie oddaniem kaucji ??
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=7UeH0...-03%20Odsapnij
Na poprawę humoru

Skoro można usuwać płody bo nie są jeszcze dziećmi to dlaczego nie można "usuwać" trzylatków? Przecież oni też nie są jeszcze dorośli.
Flai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 06:39   #7
lenaxunderworld
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 4
Dot.: Współlokatorka

Tak, dobrze zrozumiałaś nie od osoby tylko jako całość. No, ale w końcu chcę jej dać 3 miesiące wypowiedzenia to będzie miała na tyle czasu żeby kogoś znaleźć to pierwsze. A drugie to kaucja, wiem że bym jej nie zobaczyła ponieważ poprzednia współlokatorka również po wyprowadzeniu się nie dostała kaucji, no z tym, że ona się wyprowadziła z marszu to już inna bajka.
lenaxunderworld jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-29, 08:36   #8
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Współlokatorka

Cytat:
Napisane przez lenaxunderworld Pokaż wiadomość
Tak, dobrze zrozumiałaś nie od osoby tylko jako całość. No, ale w końcu chcę jej dać 3 miesiące wypowiedzenia to będzie miała na tyle czasu żeby kogoś znaleźć to pierwsze. A drugie to kaucja, wiem że bym jej nie zobaczyła ponieważ poprzednia współlokatorka również po wyprowadzeniu się nie dostała kaucji, no z tym, że ona się wyprowadziła z marszu to już inna bajka.
wypowiedzenie jest tu nieadekwatne, bo ty nie masz umowy sprawa wygląda tak, ze wlasciciela nie interesujesz. Lepiej się dogadaj z kolezankami
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 18:27   #9
zlooosnica89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 281
Dot.: Współlokatorka

Ale po co chcesz dać 3-miesięczne wypowiedzenia, skoro umowa KOŃCZY się pod koniec czerwca? To jest kompletnie nielogiczne. Z tego co rozumiem nie chcesz tam mieszkać w wakacje (wyprowadzasz się w czerwcu), więc po cholerę chcesz dodatkowo płacić, skoro umowa jasno określa warunki wynajmu?Wystarczy powiedzieć, że nie przedłużasz umowy i koniec sprawy.

A skoro wiesz, że dziewczyna Ci kasy nie odda (co jest zresztą kradzieżą i możesz, a nawet powinnaś coś takiego zgłosić) to próbuj dogadać się z właścicielem. Jeśli nie wyjdzie, to zawsze możesz postraszyć koleżankę policją. Nie wiem, jak ktoś może sobie odpuścić kilka stów, bo 'ona nie chce mi oddać'

Poza tym zobacz w swojej umowie, ale zazwyczaj okres wypowiedzenia wynosi 1 miesiąc (choć z tego co wiem, to chyba niezgodne z prawem, ale jeśli obie strony podpisują taką umowę, to wiesz ).

Edytowane przez zlooosnica89
Czas edycji: 2014-05-29 o 18:31
zlooosnica89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 18:48   #10
Flai
Raczkowanie
 
Avatar Flai
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 400
Dot.: Współlokatorka

Albo po prostu znajdujesz kogoś na swoje miejsce, wyprowadzasz się w czerwcu i tak jak już pisałam wyżej: jeśli masz pewność, że ona nie odda ci kaucji po prostu nie płać za czerwiec i powiedz koleżance aby opłaciła go z kaucji.
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=7UeH0...-03%20Odsapnij
Na poprawę humoru

Skoro można usuwać płody bo nie są jeszcze dziećmi to dlaczego nie można "usuwać" trzylatków? Przecież oni też nie są jeszcze dorośli.
Flai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 18:59   #11
zlooosnica89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 281
Dot.: Współlokatorka

Cytat:
Napisane przez Flai Pokaż wiadomość
jeśli masz pewność, że ona nie odda ci kaucji po prostu nie płać za czerwiec i powiedz koleżance aby opłaciła go z kaucji.
To nie do końca tak działa - skoro kaucję ma właściciel, a ona by się z nim nie dogadała, to tamta dziewczyna musiałaby z własnych pieniędzy zapłacić za autorkę i odzyskać kasę w przyszłości. Na jej miejscu nigdy bym na coś takiego nie poszła.
zlooosnica89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-30, 01:59   #12
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Współlokatorka

Cytat:
Napisane przez zlooosnica89 Pokaż wiadomość
To nie do końca tak działa - skoro kaucję ma właściciel, a ona by się z nim nie dogadała, to tamta dziewczyna musiałaby z własnych pieniędzy zapłacić za autorkę i odzyskać kasę w przyszłości. Na jej miejscu nigdy bym na coś takiego nie poszła.
A co to powinno obchodzić autorkę? Płacić nikt nie chce ale cudzą kasę to fajnie jest sobie zostawić, tym bardziej że to nie jest kwota 50 zł tylko pewnie koło 200 do 500 złotych.
To że kasę tamta odzyska później to już jest jej sprawa skoro umowa jest na nią. Ogólnie to nie zdecydował bym się na mieszkanie z kimś bez własnej umowy z właścicielem bo później takie właśnie sprawy wychodzą i nie wiadomo jak rozwiązać.

Porozmawiaj z nią że się wyprowadzasz że jej zapłacisz ale chcesz swoją kaucję, nie to niech sobie kaucje weźmie a ty jej już nie płać.
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 11:06   #13
zlooosnica89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 281
Dot.: Współlokatorka

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
A co to powinno obchodzić autorkę? Płacić nikt nie chce ale cudzą kasę to fajnie jest sobie zostawić, tym bardziej że to nie jest kwota 50 zł tylko pewnie koło 200 do 500 złotych.
To że kasę tamta odzyska później to już jest jej sprawa skoro umowa jest na nią. Ogólnie to nie zdecydował bym się na mieszkanie z kimś bez własnej umowy z właścicielem bo później takie właśnie sprawy wychodzą i nie wiadomo jak rozwiązać.

Porozmawiaj z nią że się wyprowadzasz że jej zapłacisz ale chcesz swoją kaucję, nie to niech sobie kaucje weźmie a ty jej już nie płać.
A co to powinno obchodzić tamtą dziewczynę? Przypominam, że kaucję zwraca się PO zakończeniu umowy, chyba że dogada się z właścicielem, że kaucja idzie na ostatni miesiąc. Więc dlaczego niby dziewczyna ma płacić dodatkowo, bo ktoś chce odzyskać kaucję miesiąc wcześniej?

Co do pogrubionego, to oczywiście sprawa jest jasna - trzeba walczyć o swoją kaucję (rozmowa z właścicielem, policja, cokolwiek). Ale tego, że nie zwróci kaucji nie jesteśmy w stanie zweryfikować, a zasady płacenia są chyba jasne.

I ja też nie zgodziłabym się na mieszkanie bez umowy na mnie. Chociaż to też nie gwarantuje spokoju. W jednym z mieszkań każda z nas miała podpisaną umowę, ale właściciele chcieli wpłaty w całości, więc ja głupia (to ja znalazłam mieszkanie i dogadywałam się z właścicielami) musiałam 2 razy w miesiącu (czynsz i potem rachunki) zakładać za współlokatorki, bo dla nich termin zapłaty był bardzo ruchomy. A doskonale wiedziały, że jak nie wpłacimy w terminie to będę dostawała kilka telefonów dziennie 'czemu kasy jeszcze nie ma'. Więc trochę empatii, nie zachowuj się tak, jakbyś nie chciał być traktowany Szkoda, że tak wiele osób o tym zapomina.

Autorka powinna na spokojnie pogadać z właścicielem i ze współlokatorką i obgadać sytuację.

Edytowane przez zlooosnica89
Czas edycji: 2014-05-30 o 11:07 Powód: literówka
zlooosnica89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 11:50   #14
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: Współlokatorka

Najłatwiej jest po prostu znaleźć osobę na swoje miejsce. Wtedy jej część kaucji pójdzie na spłacenie kaucji autorki. Tyle. Bez żadnego kombinowania.

A nastepnym razem radzę podpisywać umowę...

Edytowane przez neia
Czas edycji: 2014-05-30 o 11:51
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 13:09   #15
Flai
Raczkowanie
 
Avatar Flai
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 400
Dot.: Współlokatorka

Cytat:
Napisane przez neia Pokaż wiadomość
Najłatwiej jest po prostu znaleźć osobę na swoje miejsce. Wtedy jej część kaucji pójdzie na spłacenie kaucji autorki. Tyle. Bez żadnego kombinowania.

A nastepnym razem radzę podpisywać umowę...
A czy to jest do końca fair? Kto normalny wprowadzi się do mieszkania, gdzie są problemy z odzyskaniem kaucji, chyba, że nie poinformuję się go o tym fakcie ale to też niezbyt sprawiedliwe. Ja byłabym bardzo wredna, gdyby po wyprowadzę nie oddano mi kaucji: napisałabym o tym fakcie pod każdym ogłoszeniem z tym mieszkaniem i niech się dziewczyny meczą z opłatami we dwójkę
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=7UeH0...-03%20Odsapnij
Na poprawę humoru

Skoro można usuwać płody bo nie są jeszcze dziećmi to dlaczego nie można "usuwać" trzylatków? Przecież oni też nie są jeszcze dorośli.
Flai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 14:08   #16
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Współlokatorka

Cytat:
Przypominam, że kaucję zwraca się PO zakończeniu umowy, chyba że dogada się z właścicielem, że kaucja idzie na ostatni miesiąc.

Zgadzam się powinna być zwracana po zakończeniu, z tym że jak zauważyłem autorka chyba sama do końca nie wie czego chce. Umowa się kończy w czerwcu tamte chcą podpisać nową i zamiast powiedzieć od razu że nie chce mieszkać i kasa powinna zostać zwrócona. Więc dalej nie wiem czemu ona chce tam zostać do końca czerwca i (nie)płacić? A po tej umowie ta od umowy niech odda kasę i podpisuje umowę jak znajdzie kogoś 3.
Dla mnie cała ta sytuacja jest conajmniej dziwna z dwóch stron.

Co do pogrubionego, to oczywiście sprawa jest jasna - trzeba walczyć o swoją kaucję (rozmowa z właścicielem, policja, cokolwiek). Ale tego, że nie zwróci kaucji nie jesteśmy w stanie zweryfikować, a zasady płacenia są chyba jasne.

Nie wiem czy policja by tu coś zrobiła bo znając ich to "niska szkodliwość społeczna" czy jakaś inna...
Właściela to też zależy jaki jest jeden będzie się starał jakoś zrobić żeby wszyscy byli zadowoleni, drugi powie że to nie jego sprawa i mają robić sobie jak chcą a on ma kasę dostać tak czy siak.

Cytat:
I ja też nie zgodziłabym się na mieszkanie bez umowy na mnie. Chociaż to też nie gwarantuje spokoju. W jednym z mieszkań każda z nas miała podpisaną umowę, ale właściciele chcieli wpłaty w całości, więc ja głupia (to ja znalazłam mieszkanie i dogadywałam się z właścicielami) musiałam 2 razy w miesiącu (czynsz i potem rachunki) zakładać za współlokatorki, bo dla nich termin zapłaty był bardzo ruchomy. A doskonale wiedziały, że jak nie wpłacimy w terminie to będę dostawała kilka telefonów dziennie 'czemu kasy jeszcze nie ma'. Więc trochę empatii, nie zachowuj się tak, jakbyś nie chciał być traktowany Szkoda, że tak wiele osób o tym zapomina.
W takiej sytuacji prosto z mostu powiedziałbym koleżankom że albo dają kasę do X dnia albo niech dzwonią i się tłumaczą właścicielowi i to samo w dtugą stronę podać numer do dziewczyn i niech im truje tyłki bo dlaczego niby masz ty zbierać baty skoro jesteś niewinna?
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 14:25   #17
zlooosnica89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 281
Dot.: Współlokatorka

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
z tym że jak zauważyłem autorka chyba sama do końca nie wie czego chce. Umowa się kończy w czerwcu tamte chcą podpisać nową i zamiast powiedzieć od razu że nie chce mieszkać i kasa powinna zostać zwrócona. Więc dalej nie wiem czemu ona chce tam zostać do końca czerwca i (nie)płacić? A po tej umowie ta od umowy niech odda kasę i podpisuje umowę jak znajdzie kogoś 3.
Dla mnie cała ta sytuacja jest conajmniej dziwna z dwóch stron.
A nawet dziwniejsza, bo Autorka planuje płacić do końca września, a wyprowadzić się w czerwcu, żeby 'dać im czas na znalezienie współlokatorki' Przecież nawet jakby w najgorszym przypadku nie odzyskała kaucji (a o to trzeba walczyć), to lepiej stracić kaucję niż 3 razy tyle płacąc za wakacje i nie mieszkając...


Cytat:
Nie wiem czy policja by tu coś zrobiła bo znając ich to "niska szkodliwość społeczna" czy jakaś inna...
Właściela to też zależy jaki jest jeden będzie się starał jakoś zrobić żeby wszyscy byli zadowoleni, drugi powie że to nie jego sprawa i mają robić sobie jak chcą a on ma kasę dostać tak czy siak.
Czy policja by coś zdziałała to nie wiem, ale myślę, że w większości przypadków wystarczyłoby dobrze postraszyć złodziejkę, żeby oddała kasę.


Cytat:
W takiej sytuacji prosto z mostu powiedziałbym koleżankom że albo dają kasę do X dnia albo niech dzwonią i się tłumaczą właścicielowi i to samo w dtugą stronę podać numer do dziewczyn i niech im truje tyłki bo dlaczego niby masz ty zbierać baty skoro jesteś niewinna?
Na szczęście już od dawna tam nie mieszkam. A mimo moich wieelu upomnień współlokatorki (nie wszystkie) miały to gdzieś, a właścicieli nie obchodził fakt, że to nie moja wina. Skoro oni mnie wynajęli mieszkanie, to ja mam płacić
Człowiek uczy się na błędach i teraz już wiem, żeby nigdy nie pakować się w podobną sytuację (niekoniecznie z mieszkaniem).
zlooosnica89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-07, 06:14   #18
lenaxunderworld
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 4
Dot.: Współlokatorka

Już wyjaśniam, bo się małe zamieszanie robi. Umowa się kończy w czerwcu, ale ona z góry jest przedłużona o kolejny rok. Jeżeli Ona nie da miesięcznego wypowiedzenia to umowa jest przedłużana o kolejny rok, tak byli dogadani , no i dlatego pisałam, że kończy się w czerwcu, ale dałabym 3 miesięczne wypowiedzenie. No to chyba ta kwestia jest już jaśniejsza. Ale jest jeszcze coś, teraz jest nas 3 i każda dała kaucję po 650 , z tym że ta jedna która teraz z nami jest , jest tak jak by na jej poprzedniczce z kaucja ( czyli to co mówiłam tamta nie oddała kaucji ) i teraz jest motyw, ponieważ ma się wprowadzić kolejna osoba i wtedy niby będziemy się składały na czynsz a ta dziewczyna która nie ma jeszcze kaucji podzieli się na pół z ta kolejną która ma się wprowadzić i wpłacą a tamta dziewczyna ma swoje pieniądze dostać. Chyba użyła konkretnych argumentów, że taki nacisk na oddanie jest. No ciekawa jestem jak to wyjdzie.. ehh
lenaxunderworld jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-07, 15:14   #19
Flai
Raczkowanie
 
Avatar Flai
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 400
Dot.: Współlokatorka

Czekaj, czekaj czyli:
-Umowa bez wypowiedzenia jest przedłużona o kolejny rok.
-Może to nie chodzi o próbę oszustwa ani wyłudzenia? Może po prostu właściciel upiera się aby stale mieć kaucje pojmowaną jako całość od twojej współlokatorki i poprzednia dziewczyna nie dostała kaucji bo najemca/twoja współlokatorka po prostu nie miała jej z czego oddać, skoro kaucja jest nieściągalna od właściciela? I teraz jak ma to odda?? Ale składacie się na czynsz za dziewczynę, która oddaje kaucje? I ona ma wam to później oddać? Chryste, zapytaj się po prostu czy jeśli znajdziesz osobę na swoje miejsce, która zapłaci ci kaucje to czy to bd. jakiś problem. A osobę, którą znajdziesz poinformuj o konieczności znalezienia kogoś za siebie przy wyprowadzce i chyba nikt nie będzie okantowany w takiej sytuacji.
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=7UeH0...-03%20Odsapnij
Na poprawę humoru

Skoro można usuwać płody bo nie są jeszcze dziećmi to dlaczego nie można "usuwać" trzylatków? Przecież oni też nie są jeszcze dorośli.
Flai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-09, 00:11   #20
zlooosnica89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 281
Dot.: Współlokatorka

Cytat:
Napisane przez lenaxunderworld Pokaż wiadomość
Już wyjaśniam, bo się małe zamieszanie robi. Umowa się kończy w czerwcu, ale ona z góry jest przedłużona o kolejny rok. Jeżeli Ona nie da miesięcznego wypowiedzenia to umowa jest przedłużana o kolejny rok, tak byli dogadani , no i dlatego pisałam, że kończy się w czerwcu, ale dałabym 3 miesięczne wypowiedzenie.

Ale Twoje 3-miesięczne wypowiedzenie jest nadal bez sensu. Rozumiem, że starasz się być w porządku, ale przeginasz w drugą stronę. Po cholerę chcesz płacić za 3 miesiące, skoro mogłaś wypowiedzieć umowę pod koniec maja (czyli mieszkać do końca czerwca) i mieć spokój (ewentualnie znaleźć kogoś na swoje miejsce)?

Też myślę tak jak Flai - gdy znajdzie się dziewczyna na Twoje miejsce, to odzyskasz kaucję. A nawet jeśli nie, to nadal bardziej się opłaca stracić kaucję niż płacić za wakacje. Co w tym jest takiego skomplikowanego?
zlooosnica89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-09 00:11:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:15.