Pędzle - zbiorczy - Strona 73 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Pokaż wyniki sondy: Lancrome
bardzo dobre 10 19,61%
dobre 15 29,41%
średnie 9 17,65%
słabe 10 19,61%
fatalne 7 13,73%
Głosujący: 51. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-03, 11:43   #2161
Filozofka888
Zadomowienie
 
Avatar Filozofka888
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 665
Dot.: Pędzle

Ja polecam pędzle Real Techniques i Sephora.
Hakuro jeszcze nie próbowałam
Filozofka888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-03, 13:05   #2162
Rukmini
Raczkowanie
 
Avatar Rukmini
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 384
Dot.: Pędzle

Nawet chciałam Real Techniques kupić, ale żaden nie jest mi potrzebny, to raz. A dwa, nawet mimo braku realnej potrzeby, żaden mnie nie kusi (chyba, żeby można było porozdzielać zestawy, to wtedy może ze dwa bym chciała).

Sephorowy do pudru (ten wielki) dzielnie służył mi kilka lat, a teraz zaczął się strasznie sypać. Nie da się go normalnie używać i aż strach go myć, tle z niego włosów leci.
Mam jeszcze inne i jestem zadowolona z większości.
Rukmini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-04, 14:11   #2163
Filozofka888
Zadomowienie
 
Avatar Filozofka888
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 665
Dot.: Pędzle

Cytat:
Napisane przez Rukmini Pokaż wiadomość
Nawet chciałam Real Techniques kupić, ale żaden nie jest mi potrzebny, to raz. A dwa, nawet mimo braku realnej potrzeby, żaden mnie nie kusi (chyba, żeby można było porozdzielać zestawy, to wtedy może ze dwa bym chciała).

Sephorowy do pudru (ten wielki) dzielnie służył mi kilka lat, a teraz zaczął się strasznie sypać. Nie da się go normalnie używać i aż strach go myć, tle z niego włosów leci.
Mam jeszcze inne i jestem zadowolona z większości.
Ja z RT mam taki pojedynczy do różu, całego zestawu nie potrzebuje
Filozofka888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-04, 18:13   #2164
Ewelina369
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 358
Profesjonalne pędzle do make-up'u

Witam Was dziewczyny.
Od dłuższego czasu interesuję się sztuką makijażu, podjęłam nawet studia w kierunku kosmetyki (kosmetologia).
Ostatnio staram się zebrać wszelkie niezbędne przybory do makijażu. Nadszedł teraz czas na pędzle. Rynek oferuje przeróżne pędzle, z różnych półek. Osobiście zainteresowały mnie pędzle Zoeva, Maestro, Hakuro i Kozłowskiego:
http://www.ladymakeup.pl/sklep/kozlo...750-super.html

http://www.ladymakeup.pl/sklep/zestaw-9-pedzli.html
http://www.ladymakeup.pl/sklep/maest...-makijazu.html

http://www.ladymakeup.pl/sklep/zoeva...ch-w-etui.html
http://www.ladymakeup.pl/sklep/zoeva...zu-w-etui.html
http://www.ladymakeup.pl/sklep/zoeva...zu-w-etui.html

Znalazłam póki co takie zestawy, bo chciałabym już kupić raz, a dobry zestaw bym potem nie narażała się na kolejne wydatki. Chciałabym aby ten zestaw zawierał wszystko co jest niezbędne.
Niektóre zestawy zawierają po 8 pędzli inne 40 - ale czy w rzeczywistości 40 pędzli jest potrzebne?

Teraz zwracam się do Was z prośbą, który zestaw polecacie by miał wszystko, bo wiadomo w etui ładnie wyglądają pędzle niżeli miałyby się one plątać po kosmetyczce.
Liczę na Waszą radę.

Edytowane przez Ewelina369
Czas edycji: 2013-12-04 o 18:17
Ewelina369 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-04, 20:03   #2165
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Profesjonalne pędzle do make-up'u

Cytat:
Napisane przez Ewelina369 Pokaż wiadomość
Witam Was dziewczyny.
Od dłuższego czasu interesuję się sztuką makijażu, podjęłam nawet studia w kierunku kosmetyki (kosmetologia).
Ostatnio staram się zebrać wszelkie niezbędne przybory do makijażu. Nadszedł teraz czas na pędzle. Rynek oferuje przeróżne pędzle, z różnych półek. Osobiście zainteresowały mnie pędzle Zoeva, Maestro, Hakuro i Kozłowskiego:
http://www.ladymakeup.pl/sklep/kozlo...750-super.html

http://www.ladymakeup.pl/sklep/zestaw-9-pedzli.html
http://www.ladymakeup.pl/sklep/maest...-makijazu.html

http://www.ladymakeup.pl/sklep/zoeva...ch-w-etui.html
http://www.ladymakeup.pl/sklep/zoeva...zu-w-etui.html
http://www.ladymakeup.pl/sklep/zoeva...zu-w-etui.html

Znalazłam póki co takie zestawy, bo chciałabym już kupić raz, a dobry zestaw bym potem nie narażała się na kolejne wydatki. Chciałabym aby ten zestaw zawierał wszystko co jest niezbędne.
Niektóre zestawy zawierają po 8 pędzli inne 40 - ale czy w rzeczywistości 40 pędzli jest potrzebne?

Teraz zwracam się do Was z prośbą, który zestaw polecacie by miał wszystko, bo wiadomo w etui ładnie wyglądają pędzle niżeli miałyby się one plątać po kosmetyczce.
Liczę na Waszą radę.
Jeśli koniecznie chcesz zestaw, to postaw na jakość, nie ilość. Wybierz taki, który zawiera podstawowe pędzle i będziesz miała pewność, że nie będą zalegać. Poza tym sądzę, że i tak bez dokupienia pojedynczych sztuk się nie obędzie, bo są takie typy pędzli, których warto mieć nieco więcej w kufrze. Są rózne sytuacje, czasem więcej osób do pomalowania.
Poza tym stawiając na konkretną markę, tracisz możliwośc testowania innych, a nawet jak cos jest zachwalane przez wszystkich dookoła, Ciebie nie musi zadowolić. Przede wszystkim pamiętam, że to Twoje narzędzie pracy i Tobie ma być wygodnie. Niestety, bez prób i błędów się to nie udaje, ale to jedyny sposób by trafić te najlepsze dla Ciebie
Ja sama mam totalny mix rożnych marek + jeden zestaw w etui i mini zestaw pędzli syntetycznych, w razie, gdyby trafiła się osoba uczulona na włosie naturalne.

Z tego, co proponujesz, zdecydowałabym się na:
http://www.ladymakeup.pl/sklep/zestaw-9-pedzli.html
http://www.ladymakeup.pl/sklep/maest...-makijazu.html
lub
http://www.ladymakeup.pl/sklep/zoeva...ch-w-etui.html
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:

Edytowane przez EbonyLuna
Czas edycji: 2013-12-04 o 20:06
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-04, 21:58   #2166
Ewelina369
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 358
Dot.: Profesjonalne pędzle do make-up'u

A co myślisz na temat tych? http://www.ladymakeup.pl/sklep/kozlo...750-super.html
Ewelina369 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 09:01   #2167
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Profesjonalne pędzle do make-up'u

Cytat:
Napisane przez Ewelina369 Pokaż wiadomość
...
wetne się....Kozłowski ma niezłą jakość...ale badziej chodzi o to,że to sa b.podstawowe kształty pędzli...brakuje conajmniej kilku jak dla mnie niezbędnych przy malowaniu oczu :np pędzel okągły''miotełka'' do rozcieniania cieni,pędzel w stylu 217 z Mac'a....
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-05, 10:21   #2168
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Profesjonalne pędzle do make-up'u

Cytat:
Napisane przez Ewelina369 Pokaż wiadomość
Ja osobiście pozostałabym przy wyborze czegoś mniejszego i dokupieniu osobno pędzelków, szczególnie do cieni.
Najlepszym rozwiązaniem wydaje mi się ten zestaw:
http://www.ladymakeup.pl/sklep/maest...-makijazu.html
ale zapewne musiałabyś wzbogacić go o pędzle do różu [150 będzie świetny do konturowania], osobiście dokupiłabym jeszcze plaski do podkładu, ew gąbki [nie każde podkład współpracuje z takim typem pędzla, jak ten z zestawu], do cieni [chocby kulki do punktowego nanoszenie cienia i te miękkie do rozcierania, płaskie też będą dobre], do eyelinera, najlepiej ze dwa, do brwi, korektora, może być też jakiś mniejszy do rożswietlacza, ale ostatecznie da radę bez tego. Najlepiej zrób sobie listę, czego będziesz potrzebować, poprzeglądaj oferty sklepów i spróbuj skomponować zestaw, podliczając koszta, potem zrób zestawienie, co opłaci ci się bardziej I naprawdę dobrze zdecydować się na różne marki.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 14:55   #2169
scrabble1
Zakorzenienie
 
Avatar scrabble1
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8 121
Dot.: Pędzle

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
A ja sobie kupiłam wreszcie cieniutki pędzelek Kozłowskiego I matulką kulkę Maoestro, cobym mogła rozcierać kredkę/cień tuż nad linią rzęs.
Od dawna zbieram się do zakupu czegoś z Kozłowskiego,( mam tylko 1 do różu od nich,jest bardzo dobry) ale zawsze wyskoczy mi jakaś inna potrzeba, w sensie pędzelek z innef firmy
Ostatnio kupiłam Sephory 15 do malowania brwi z Aqua Brow i powiem Wam, że wymiata, dosłownie domalowuję sobie pojedyncze brakujące włoski

---------- Dopisano o 15:25 ---------- Poprzedni post napisano o 15:23 ----------

Cytat:
Napisane przez lilia8843 Pokaż wiadomość
Ja kiedyś kopiłam zestaw jak mnie poniosło bo niby taniej wychodzi. tylko ze te pędzle wyglądają tak samo przeważnie, nie różnią się od siebie, bardzo dużo włosów wypada z nich.
Teraz jestem za tym zęby samemu kompletować to co jest potrzebne.
Po szkoda pieniędzy skoro i tak polowy pędzli nie będziesz używać.


A i dzieki za doradztwo scrabble1 na pewno zerknę polecane przez ciebie pędzle
Dokładnie, najgorsze są podobne kształty, mało można z tym zrobić. A i jakość nie zawsze jest dobra, chociaż Sunshide jest z Lancrone a tamte bardzo lubię.... Ja też nie kupiłabym zestawu, jest śliczny ale niepraktyczny.

---------- Dopisano o 15:27 ---------- Poprzedni post napisano o 15:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Rukmini Pokaż wiadomość
Ja od paru dni miałam w koszyku Hakuro h24, a dziś zamawiając wywaliłam go i kliknęłam spontanicznie Zoevę kabuki 115, o którym nigdy wcześniej nawet nie myślałam.
Nie wiem, czemu.
I tym sposobem nadal nie mam żadnego ściętego pędzla do różu.
Chciałam spróbować, jak będę się dogadywać z tym kształtem, ale jakaś podświadoma niechęć mi go kazała nie brać.
Może następnym razem uda mi się go kupić, bo skąd mogę wiedzieć, czy na pewno mi taki nie będzie pasował, jeśli nigdy żadnego w ręku nie miałam?! ech.. i zrozum tu samą siebie.. (podziwiam mojego męża).

Edit..
Ale żadnego kabuki też nie mam, więc mogę się tym jakoś przed sobą usprawiedliwiać...
Nic straconego, miałam Hakuro H24 i szczerze go nienawidziłam a to u mnie dziwna sprawa, bo kocham pędzle. Oddałam gnojka w inne ręce ale wiem, że nie jest rozchwytywany...

---------- Dopisano o 15:37 ---------- Poprzedni post napisano o 15:27 ----------

Cytat:
Napisane przez Rukmini Pokaż wiadomość
Ja mam średnio jasną cerę, oliwkową. Jasnych róży na mnie wcale nie widać.


Wracając do skośnego do różu.
Miała któraś z Was porównanie między hakuro h 24 a zoevą 128?
Zoeva chyba jest mniej zbita (gdzieś na YT widziałam).
Ma też krótszy trzonek, co mnie szalenie pociąga.
Ale żadnego z tych pędzli nie widziałam na żywo.
Ta Zoeva 128 wygląda mi na bardziej zbity i o dłuższym włosiu niż H24. A potrzebujesz do róży np. w musie czy suchych, pudrowych czy mineralnych?
Mi się podoba ten 127 , coś czuję,że się niedługo spotkamy

---------- Dopisano o 15:55 ---------- Poprzedni post napisano o 15:37 ----------

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
...
wetne się....Kozłowski ma niezłą jakość...ale badziej chodzi o to,że to sa b.podstawowe kształty pędzli...brakuje conajmniej kilku jak dla mnie niezbędnych przy malowaniu oczu :np pędzel okągły''miotełka'' do rozcieniania cieni,pędzel w stylu 217 z Mac'a....
Dokładnie, wystarczy spojrzeć na te zestawy, niby zestaw powinien mieć wszystko co potrzebne na początek a wcale tak nie jest, ja bym stworzyła własny zestaw pojedynczo a etui też można sobie kupić.
__________________
Pędzlomaniactwo, kosmetykomaniactwo, włosomaniactwo, zaczęło się od 2012 r.
Oby nowe mnie nie dopadło, bo czasu na życie nie wystarczy...

Konkursomaniactwo '15
************************* ********************
"Upadłaś? Wstań, popraw koronę i zasuwaj dalej! "
scrabble1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 15:23   #2170
Filozofka888
Zadomowienie
 
Avatar Filozofka888
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 665
Dot.: Pędzle

A jakie macie zdanie o pędzlu Mac 217? Czy rzeczywiście to takie cudo, warte takiej ceny?
Filozofka888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 15:45   #2171
Ewelina369
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 358
Dot.: Profesjonalne pędzle do make-up'u

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Ja osobiście pozostałabym przy wyborze czegoś mniejszego i dokupieniu osobno pędzelków, szczególnie do cieni.
Najlepszym rozwiązaniem wydaje mi się ten zestaw:
http://www.ladymakeup.pl/sklep/maest...-makijazu.html
ale zapewne musiałabyś wzbogacić go o pędzle do różu [150 będzie świetny do konturowania], osobiście dokupiłabym jeszcze plaski do podkładu, ew gąbki [nie każde podkład współpracuje z takim typem pędzla, jak ten z zestawu], do cieni [chocby kulki do punktowego nanoszenie cienia i te miękkie do rozcierania, płaskie też będą dobre], do eyelinera, najlepiej ze dwa, do brwi, korektora, może być też jakiś mniejszy do rożswietlacza, ale ostatecznie da radę bez tego. Najlepiej zrób sobie listę, czego będziesz potrzebować, poprzeglądaj oferty sklepów i spróbuj skomponować zestaw, podliczając koszta, potem zrób zestawienie, co opłaci ci się bardziej I naprawdę dobrze zdecydować się na różne marki.
Twoja odpowiedź, jest bardzo mi pomocna. Chyba pora zrobić taką listę, postawię jednak na kupowanie pędzli oddzielnie.Może jakieś konkretne pędzle polecasz do podkładu, pudru, brązera, różu etc.(marka, model)?
Z tym, że potem trzeba dokupić etui, zwracać uwagę na jakąś konkretną markę czy po prostu 1 lepszy?
Ewelina369 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-05, 16:41   #2172
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Pędzle

Cytat:
Napisane przez Filozofka888 Pokaż wiadomość
A jakie macie zdanie o pędzlu Mac 217? Czy rzeczywiście to takie cudo, warte takiej ceny?
....
warty! podobny mam z Sigmy tez b.doby...Zoewa też ma odpowiednik podobno.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 17:32   #2173
scrabble1
Zakorzenienie
 
Avatar scrabble1
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8 121
Dot.: Pędzle

Cytat:
Napisane przez Filozofka888 Pokaż wiadomość
A jakie macie zdanie o pędzlu Mac 217? Czy rzeczywiście to takie cudo, warte takiej ceny?
Mam i wcale nie pałam miłością. Jest na prawdę dobry, tego mu nie odmówię, ale cena jednak przesadzona, sama bym go nie kupiła.Spokojnie można osiągnąć ten sam efekt innymi pędzlami, nawet robiłam eksperymenty. Jedno oko malowałam nim , drugie innymi pędzelkami, ani razu nikt nie zauważył różnicy, bo jej po prostu nie było. Za te pieniądze wolałabym ze 2-3 inne np. do oczu czy brwi. No ale jak ma się już spory zbiór pędzli i wolne środki to czemu nie? Co innego jak zaczyna się zbierać pierwszy zestaw, wtedy to strata pieniędzy.
__________________
Pędzlomaniactwo, kosmetykomaniactwo, włosomaniactwo, zaczęło się od 2012 r.
Oby nowe mnie nie dopadło, bo czasu na życie nie wystarczy...

Konkursomaniactwo '15
************************* ********************
"Upadłaś? Wstań, popraw koronę i zasuwaj dalej! "
scrabble1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 18:09   #2174
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Pędzle

...
ja natomiast uważam,że własnie nie strata pieniędzy...pędzel 217 jest wielofunkcyjny,można nim nakładac cienie,świetnie je blendować,można nim rewelacyjnie nakładac korektor pod oczy,i blendować kamuflaż na niedoskonałościach np...mi zastępuje kilka pędzli..co ważne przy doborze pierwszych pędzli.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 18:15   #2175
Rukmini
Raczkowanie
 
Avatar Rukmini
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 384
Dot.: Pędzle

Cytat:
Napisane przez Filozofka888 Pokaż wiadomość
A jakie macie zdanie o pędzlu Mac 217? Czy rzeczywiście to takie cudo, warte takiej ceny?
Dla mnie jest.
Mam dwie sztuki. Obie kupiłam sobie sama (żeby nie musieć codziennie prać, bo to jest pędzel, którego używam praktycznie w każdym makijażu).

Przyszedł mój skunksik kabuki zoevy.
Fajniusi, ale muszę poczekać aż się rozprostuje, bo się nieco spłaszczył w kopercie. Może go upiorę i niech tak dochodzi do siebie..



P.S.
Róże mam tylko prasowane/wypiekane.
Inne konsystencje do mnie nie przemawiają.
Rukmini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 18:27   #2176
scrabble1
Zakorzenienie
 
Avatar scrabble1
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8 121
Dot.: Profesjonalne pędzle do make-up'u

Cytat:
Napisane przez Ewelina369 Pokaż wiadomość
Twoja odpowiedź, jest bardzo mi pomocna. Chyba pora zrobić taką listę, postawię jednak na kupowanie pędzli oddzielnie.Może jakieś konkretne pędzle polecasz do podkładu, pudru, brązera, różu etc.(marka, model)?
Z tym, że potem trzeba dokupić etui, zwracać uwagę na jakąś konkretną markę czy po prostu 1 lepszy?
Poszukaj konkretnych na KWC, zawsze to duża pomoc
Ja bym stawiała na pędzle wielofunkcyjne, no dajmy na to Everyday Minerals , Angled Flat Top Brush. Dla mnie nie ma chyba lepszego porównania,bo nałożę nim podkład, każdy od lekkiego jak Affinitone do kryjącego jak Revlon Colorstay. Nałożę nim kompakt brązujący (czyli taki brązer w kremie czy musie, sporo tego jest) i dobrze go rozetrę w odpowiednich miejscach a nie jest za duży i dociera w mniejsze obszary jak boki nosa czy skronie.
Pudru bym nim nie nakładała bo zajęło by to za dużo czasu ale można nim spokojnie przypudrować trudno dostępne miejsca jak okolice pod oczami.
Potem wykonturuję nim twarz bronzerem, spokojnie go rozetrze bez żadnych plam czy smug, nałożę nim róż, lepiej prasowany niż w musie ale na upartego każdy. Co tam dalej, rozświetlacz, no oczywiście też można ale do rozświetlacza sprawdza się połowa pędzli Jak by mnie wywieźli na bezludną wyspę i kazali zabrać max 1 pędzel do twarzy to wzięłabym ten
Inny wielofunkcyjny to znowu Everyday Minerals Eye Kabuki Brush , mały cwaniaczek a idealny do przypudrowania powieki, roztarcia do mgiełki smoky eye, wykonturowania boków nosa, wyrzeźbienia zagłębienia powieki, nałożenia rozświetlacza .... dużo można nim zrobić, najlepsze, że jak nie podpasuje Ci w jednym zadaniu, zawsze znajdziesz dla niego coś innego.
A tak na marginesie to dlaczego nikt nie wspomina że Everyday M. są bardzo dobre? A są.
Jeszcze przychodzi mi na myśl Bdellium Tools Duet Fiber Fundation 953M, Maestro Series, muszę wreszcie zrobić jego recenzję... To taki tani odpowiednik MACa 130 tego z krótkim włosiem Duo Fibre. Zawsze myślałam, że takie cuda to wymysły i strata pieniędzy a od kiedy go mam używam codziennie. Można nałożyć nim podkład ale trochę to trwa, ja nakładam nim korektor rozświetlający pod oczy w kształcie "V" przy każdym konturowaniu twarzy. Nakładam nim mocno napigmentowane róże, te które należy lekko dotknąć aby nie przesadzić, rozciera je błyskawicznie i równo. Nakładam nim rozświetlacz ale najlepiej spisuje się w wykańczaniu makijażu kiedy trzeba rozetrzeć granice kolorów, spoić makijaż, jest mały to rozetrze granice różu, kontur brązera na twarzy i na nosie, no znów ma wiele zadań.... Cena już trochę wyższa, bo 69 zł, no ale mam czyste sumienie bo prawie identyczny MAC to już kwota 215 zł, no lekko przesadzona...
Co do MACów,teraz trochę nie na temat ale nie żałuję zakupu 168, to mój wielozadaniowy pieszczoch!

A tak ogólnie co do moich opinii o pędzlach to daję 5 gwiazdek zazwyczaj tylko tym, które są wielofunkcyjne (wiem, czepiłam się tego słowa ale myślę,że jest tu kluczowe) lub bardzo rzadko takiemu, który może robi 1 rzecz ale jest mistrzem w swoim rodzaju.
Dobra trochę tu nabazgrałam, jak się jutro wyrobię to zrobię Ci fotki czy spis moich ulubieńców i tych podstawowych pędzli. Zaznaczam, że nie jestem wizażystką, mam tylko bzika na punkcie tego wszystkiego i wyżywam się prywatnie na znajomych
__________________
Pędzlomaniactwo, kosmetykomaniactwo, włosomaniactwo, zaczęło się od 2012 r.
Oby nowe mnie nie dopadło, bo czasu na życie nie wystarczy...

Konkursomaniactwo '15
************************* ********************
"Upadłaś? Wstań, popraw koronę i zasuwaj dalej! "
scrabble1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 18:28   #2177
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Pędzle

[QUOTE=Rukmini;44033598]Dla mnie jest.
Mam dwie sztuki. Obie kupiłam sobie sama (żeby nie musieć codziennie prać, bo to jest pędzel, którego używam praktycznie w każdym makijażu).

Przyszedł mój skunksik kabuki zoevy.
Fajniusi, ale muszę poczekać aż się rozprostuje, bo się nieco spłaszczył w kopercie. Może go upiorę i niech tak dochodzi do siebie..
....
trzeba uprać,zawsze to higieniczniej
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 18:33   #2178
Rukmini
Raczkowanie
 
Avatar Rukmini
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 384
Dot.: Pędzle

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
....
trzeba uprać,zawsze to higieniczniej
Już się suszy.
Rukmini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 18:39   #2179
scrabble1
Zakorzenienie
 
Avatar scrabble1
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8 121
Dot.: Pędzle

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
...
ja natomiast uważam,że własnie nie strata pieniędzy...pędzel 217 jest wielofunkcyjny,można nim nakładac cienie,świetnie je blendować,można nim rewelacyjnie nakładac korektor pod oczy,i blendować kamuflaż na niedoskonałościach np...mi zastępuje kilka pędzli..co ważne przy doborze pierwszych pędzli.
A tak, tu się zgadzam, można nim sporo zrobić ale szkoda mi pędzlem za 100 zł nakładać korektor pod oczy, bo świetnie sobie z tym radzi zwykły pędzelek za 15 zł. I tak, blenduje i nakłada cienie, ale ten sam efekt osiągam innymi .... Wszystko kwestia ceny, za te 50- 60 zł kupiłabym ponownie, za 100 nie jest tego wart.
W jednym jest jednak mistrzem, uwielbiam jak wygląda wycieniowana nim dolna powieka przy smoky eye tego nie osiągnęłam żadnym innym pędzelkiem.

---------- Dopisano o 19:37 ---------- Poprzedni post napisano o 19:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Rukmini Pokaż wiadomość
Dla mnie jest.
Mam dwie sztuki. Obie kupiłam sobie sama (żeby nie musieć codziennie prać, bo to jest pędzel, którego używam praktycznie w każdym makijażu).

Przyszedł mój skunksik kabuki zoevy.
Fajniusi, ale muszę poczekać aż się rozprostuje, bo się nieco spłaszczył w kopercie. Może go upiorę i niech tak dochodzi do siebie..



P.S.
Róże mam tylko prasowane/wypiekane.
Inne konsystencje do mnie nie przemawiają.
To tak jak ja, mam jakiś tam z Inglota w musie ale to już nie to. Chyba dlatego nie pasował mi ten H24, jest syntetyczny a syntetyki fajnie sprawdzają się przy musach czy kremach, no moich prasowanych różach nie dawała rady. Do nich wolę włosie typu biała koza, fajnie to brzmi MAC 168 uwielbiam, radzi sobie świetnie, szukam jego odpowiednika, tańszego oczywiści, dlatego zaciekawiła mnie ta Zoeva 217... chyba to ten numer był.

---------- Dopisano o 19:39 ---------- Poprzedni post napisano o 19:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Rukmini Pokaż wiadomość
Już się suszy.
Higieniczniej i niektóre pędzle dopiero po praniu pokazują swój prawdziwy kształt. Nie wiem, gdzieś czytałam że producenci je zabezpieczają czymś. MAC na pewno to robi, Kozłowski też doszedł do siebie po kilku praniach jak dobrze pamiętam?

Masz/ macie może inne pędzle Zoevy? Fanie wyglądają , ciekawe jak się spisują?
__________________
Pędzlomaniactwo, kosmetykomaniactwo, włosomaniactwo, zaczęło się od 2012 r.
Oby nowe mnie nie dopadło, bo czasu na życie nie wystarczy...

Konkursomaniactwo '15
************************* ********************
"Upadłaś? Wstań, popraw koronę i zasuwaj dalej! "

Edytowane przez scrabble1
Czas edycji: 2013-12-05 o 18:40
scrabble1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-05, 18:55   #2180
Rukmini
Raczkowanie
 
Avatar Rukmini
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 384
Dot.: Pędzle - zbiorczy

Ja mam 106 zoevy, do pudru.
Jest uroczy. Maleńki trzonek, miękki pędzelek, dość wiotki, łatwo się uginający.. Nie umiem dobrze opisać.
W każdym razie ja go uwielbiam do oprószania twarzy pudrem sypkim. Gdy mam podkład/krem BB o wykończeniu matowym, nie pudruję już za dużo i wtedy tylko omiatam twarz tym pędzelkiem i jest super.
Do innych podkładów używam hakuro h55 - wbijając nim puder w twarz (prawie jak puszkiem).
Z zoevy mam jeszcze 316 do eyelinera, ale jest duży i nieporęczny.
Używam go tylko do rysowania roztartej kreski cieniem.

Edytowane przez Rukmini
Czas edycji: 2013-12-05 o 18:56
Rukmini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 19:22   #2181
scrabble1
Zakorzenienie
 
Avatar scrabble1
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8 121
Dot.: Pędzle - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Rukmini Pokaż wiadomość
Ja mam 106 zoevy, do pudru.
Jest uroczy. Maleńki trzonek, miękki pędzelek, dość wiotki, łatwo się uginający.. Nie umiem dobrze opisać.
W każdym razie ja go uwielbiam do oprószania twarzy pudrem sypkim. Gdy mam podkład/krem BB o wykończeniu matowym, nie pudruję już za dużo i wtedy tylko omiatam twarz tym pędzelkiem i jest super.
Do innych podkładów używam hakuro h55 - wbijając nim puder w twarz (prawie jak puszkiem).
Z zoevy mam jeszcze 316 do eyelinera, ale jest duży i nieporęczny.
Używam go tylko do rysowania roztartej kreski cieniem.
Dobrze wiedzieć Interesują mnie zwłaszcza małe do oczu czy jakieś ścięte do różu, każda opinia się przyda, bo nie ma ich jeszcze na KWC.
__________________
Pędzlomaniactwo, kosmetykomaniactwo, włosomaniactwo, zaczęło się od 2012 r.
Oby nowe mnie nie dopadło, bo czasu na życie nie wystarczy...

Konkursomaniactwo '15
************************* ********************
"Upadłaś? Wstań, popraw koronę i zasuwaj dalej! "
scrabble1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 21:37   #2182
Filozofka888
Zadomowienie
 
Avatar Filozofka888
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 665
Dot.: Pędzle - zbiorczy

Dzięki za opinie

Mam pare pędzli do makijażu oczu essence ale z żadnego nie jestem zadowolona, dlatego szukam czegoś dobrego
Filozofka888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 21:43   #2183
scrabble1
Zakorzenienie
 
Avatar scrabble1
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8 121
Dot.: Pędzle - zbiorczy

O kurczaczek weszłam sobie z nudów na stronę MAC a tam zestawy limitowane na święta, średnio 5 pędzelków z mini rączkami za 240 zł! Normalnie to cena jednego dużego pędzla... Wchodzę, szybko pstryk żeby kupić a tam wszystko wyprzedane
Nie ma sprawiedliwości na świecie .
Zadzwoniłam zaraz do brata bo mieszka w UK, a tam tylko jeden zestaw do smoky eye został. Jak mi tego nie ogarnie to na Wigilię do domu nie wpuszczę
__________________
Pędzlomaniactwo, kosmetykomaniactwo, włosomaniactwo, zaczęło się od 2012 r.
Oby nowe mnie nie dopadło, bo czasu na życie nie wystarczy...

Konkursomaniactwo '15
************************* ********************
"Upadłaś? Wstań, popraw koronę i zasuwaj dalej! "
scrabble1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-06, 12:17   #2184
Lukardis
Zaczytanie
 
Avatar Lukardis
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 8 688
Dot.: Pędzle

Cytat:
Napisane przez Filozofka888 Pokaż wiadomość
A jakie macie zdanie o pędzlu Mac 217? Czy rzeczywiście to takie cudo, warte takiej ceny?
Zamawiałam go z 2 tyg temu i na początku byłam rozczarowana, bo się wydawał taki rozczapirzony. Ale szczerze - myślę, że jest wart tych pieniędzy, bo włosie jest idealne - zbite na tyle, że pędzel jest precyzyjny, ale równocześnie nie jest bardzo sztywne.

Jak chcesz mogę wrzucić fotkę po 2 myciach
__________________

"Ile razy masz ochotę kogoś krytykować przypomnij sobie, że nie wszyscy ludzie na tym świecie mieli takie możliwości jak ty"
Francis Scott Fitzgerald – Wielki Gatsby
Lukardis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-06, 12:50   #2185
Filozofka888
Zadomowienie
 
Avatar Filozofka888
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 665
Dot.: Pędzle

Cytat:
Napisane przez Lukardis Pokaż wiadomość
Zamawiałam go z 2 tyg temu i na początku byłam rozczarowana, bo się wydawał taki rozczapirzony. Ale szczerze - myślę, że jest wart tych pieniędzy, bo włosie jest idealne - zbite na tyle, że pędzel jest precyzyjny, ale równocześnie nie jest bardzo sztywne.

Jak chcesz mogę wrzucić fotkę po 2 myciach
eh
ok jeśli masz fotkę to pokaż
Filozofka888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-06, 14:14   #2186
wspaniala
Zakorzenienie
 
Avatar wspaniala
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 6 191
Dot.: Pędzle - zbiorczy

ktory lepszy hakuro 50 czy 51? ciagle sie waham i czytam duuuzo opinii, a te sa podzielone . dodam, ze dwoch nie potrzebuje . niby roznica z dlugoscia wlosia to 3mm a ze srednica to 4mm, ale jako totalny laik naprawde nie wiem, czy to ma tak konkretne znaczenie?
wspaniala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-06, 14:32   #2187
Lukardis
Zaczytanie
 
Avatar Lukardis
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 8 688
Dot.: Pędzle

Cytat:
Napisane przez Filozofka888 Pokaż wiadomość
eh
ok jeśli masz fotkę to pokaż
Z góry przepraszam za to, że są brudne.

Porównanie Sigma E40 i 217

Jak widać tamten jest duuużo bardziej "rozczapirzony" i mniej precyzyjny. Ja z tego zakupu jestem zadowolona, bo ułatwia makijaż, ale na pewno jeśli się dobrze poszuka to znajdzie się jakiś zamiennik
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMAG1194.jpg (59,7 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMAG1195.jpg (62,2 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMAG1196.jpg (52,7 KB, 12 załadowań)
__________________

"Ile razy masz ochotę kogoś krytykować przypomnij sobie, że nie wszyscy ludzie na tym świecie mieli takie możliwości jak ty"
Francis Scott Fitzgerald – Wielki Gatsby
Lukardis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-06, 15:15   #2188
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Pędzle

Cytat:
Napisane przez Lukardis Pokaż wiadomość
Z góry przepraszam za to, że są brudne.

Porównanie Sigma E40 i 217

Jak widać tamten jest duuużo bardziej "rozczapirzony" i mniej precyzyjny. Ja z tego zakupu jestem zadowolona, bo ułatwia makijaż, ale na pewno jeśli się dobrze poszuka to znajdzie się jakiś zamiennik
....
ale wiecie co...nie ma chyba sensu porównywac tych obu pędzli,bo to zupełnie inny typ<kształt,włosie> miotełki jak ten niebieski własciwie służą tylko do rozcierania... a pędzle typu mac 217 są o wiele bardziej precyzyjne.... polecę też zdecydowanie do tekich pędzli osłonki do suszenia <takie osłonki z siateczki> idealnie trzymają kształt pędzla podczas schnięcia.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-06, 16:26   #2189
Lukardis
Zaczytanie
 
Avatar Lukardis
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 8 688
Dot.: Pędzle

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
....
ale wiecie co...nie ma chyba sensu porównywac tych obu pędzli,bo to zupełnie inny typ<kształt,włosie> miotełki jak ten niebieski własciwie służą tylko do rozcierania... a pędzle typu mac 217 są o wiele bardziej precyzyjne.... polecę też zdecydowanie do tekich pędzli osłonki do suszenia <takie osłonki z siateczki> idealnie trzymają kształt pędzla podczas schnięcia.
Wiem, że różne typy, ale wyraźnie widać różnice - 217 ma dość krótkie włosie, od standardowych pędzli jest ciut mniejsza (mam porównanie jedynie z Sigmą i Hakuro), no i ma kształt taki jaki widać. Zawsze myślałam, że to bardziej taka kulka, ale tak nie jest
__________________

"Ile razy masz ochotę kogoś krytykować przypomnij sobie, że nie wszyscy ludzie na tym świecie mieli takie możliwości jak ty"
Francis Scott Fitzgerald – Wielki Gatsby
Lukardis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-06, 16:31   #2190
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Pędzle

Cytat:
Napisane przez Lukardis Pokaż wiadomość
Wiem, że różne typy, ale wyraźnie widać różnice - 217 ma dość krótkie włosie, od standardowych pędzli jest ciut mniejsza (mam porównanie jedynie z Sigmą i Hakuro), no i ma kształt taki jaki widać. Zawsze myślałam, że to bardziej taka kulka, ale tak nie jest
....
ale strasznie Ci się ten 217 rozczapirzył,dobrze go układasz do suszenia?
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-08 22:59:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:01.