Studentki medycyny weterynaryjnej - łączmy się!:) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-17, 10:51   #1
keine_angst
Wtajemniczenie
 
Avatar keine_angst
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Z fotela:)
Wiadomości: 2 244
GG do keine_angst

Studentki medycyny weterynaryjnej - łączmy się!:)


Hej Ostatnio wpadłam na pomysł stworzenia wątku, na którym mogłybyśmy wspólnie ponarzekać na anatomię, podrapane ręce i pozarywane noce Są tu jakieś bratnie dusze?
__________________
Nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Quidquid latine dictum sit, altum videtur.

keine_angst jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-17, 11:51   #2
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Studentki medycyny weterynaryjnej - łączmy się!:)

może przenieś wątek na Plotkowy, nie wiem, czy tutaj jakieś studentki zaglądają nie narzekaj, anatomia to pikuś w porównaniu do kolejki w pośredniaku
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-22, 17:42   #3
dominika405
Zadomowienie
 
Avatar dominika405
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 357
Dot.: Studentki medycyny weterynaryjnej - łączmy się!:)

Hop,hop.Jest tu ktoś?
__________________

loading...


7/11
dominika405 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-26, 17:37   #4
hikari91
Zadomowienie
 
Avatar hikari91
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 831
Dot.: Studentki medycyny weterynaryjnej - łączmy się!:)

ja jestem
__________________
Była aparatka
28.02.2012 - góra, 21.06.2012- dół, 20.01.2015 koniec! <3

hikari91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 19:27   #5
dominika405
Zadomowienie
 
Avatar dominika405
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 357
Dot.: Studentki medycyny weterynaryjnej - łączmy się!:)

O jak fajnie,bo myślałam, że wątek zupełnie umarł.

Na którym jesteś roku?

Wszystkich czytających zapraszam tutaj bo na plotkowym jest trochę większy "ruch"
__________________

loading...


7/11

Edytowane przez dominika405
Czas edycji: 2014-09-02 o 21:12
dominika405 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-04, 09:36   #6
hikari91
Zadomowienie
 
Avatar hikari91
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 831
Dot.: Studentki medycyny weterynaryjnej - łączmy się!:)

Jestem na 3 roku a Ty? zajrzę na drugi wątek
__________________
Była aparatka
28.02.2012 - góra, 21.06.2012- dół, 20.01.2015 koniec! <3

hikari91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-08, 18:44   #7
dominika405
Zadomowienie
 
Avatar dominika405
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 357
Dot.: Studentki medycyny weterynaryjnej - łączmy się!:)

Ja na drugim na SGGW. A Ty, jaka uczelnia?
__________________

loading...


7/11
dominika405 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-09, 16:30   #8
hikari91
Zadomowienie
 
Avatar hikari91
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 831
Dot.: Studentki medycyny weterynaryjnej - łączmy się!:)

UP Wrocław
__________________
Była aparatka
28.02.2012 - góra, 21.06.2012- dół, 20.01.2015 koniec! <3

hikari91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-09, 17:29   #9
dominika405
Zadomowienie
 
Avatar dominika405
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 357
Dot.: Studentki medycyny weterynaryjnej - łączmy się!:)

I zadowolona jesteś ze studiów? Jak wspominasz drugi rok?
__________________

loading...


7/11
dominika405 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-09, 17:54   #10
hikari91
Zadomowienie
 
Avatar hikari91
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 831
Dot.: Studentki medycyny weterynaryjnej - łączmy się!:)

Generalnie jestem zadowolona, ale nie przepadam za władzami uczelni i ogólnie całą atmosferą, która tutaj panuje ;/ ale ludzie i miasto to wynagradzają Drugi rok z pewnością lżejszy niż pierwszy choć sesja letnia była ciężka. Ale w porównaniu z tym co mnie czeka na 3 roku to chyba pikuś a jak studiuje się na SGGW?
__________________
Była aparatka
28.02.2012 - góra, 21.06.2012- dół, 20.01.2015 koniec! <3

hikari91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 08:14   #11
dominika405
Zadomowienie
 
Avatar dominika405
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 357
Dot.: Studentki medycyny weterynaryjnej - łączmy się!:)

Na SGGW jeszcze nie wiem jak się studiuje, bo się przeniosłam z innej uczelni. Pierwszy rok był ciężki, ale to chyba każdy wie. Mnie trochę męczy fakt braku pracy po studiach. Bo podobno jest bardzo kiepsko szczególnie w miastach akademickich.
__________________

loading...


7/11
dominika405 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-10, 10:04   #12
hikari91
Zadomowienie
 
Avatar hikari91
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 831
Dot.: Studentki medycyny weterynaryjnej - łączmy się!:)

Ooo, a wcześniej gdzie studiowałaś? Ciężko się przenieść? Dużo różnic programowych? No niestety mnie też przytłacza myśl, że mogę nie znaleźć pracy A studia do lekkich nie należą...
__________________
Była aparatka
28.02.2012 - góra, 21.06.2012- dół, 20.01.2015 koniec! <3

hikari91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 11:40   #13
dominika405
Zadomowienie
 
Avatar dominika405
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 357
Dot.: Studentki medycyny weterynaryjnej - łączmy się!:)

Wcześniej studiowałam na UWM w Olsztynie. Powiem szczerze,że przenieść się jest ciężko, o czym przekonałam się dopiero jak mnie przyjęli na SGGW. U mnie obowiązkowo trzeba było mieć wszystko zdane już w czerwcu/lipcu. Nie wchodziła w grę sesja poprawkowa,ani posiadanie warunków. Decyzja o przyjęciu została podjęta pod koniec lipca, potem już nie były przyjmowane podania. Ja miałam średnią 4.25 i przyjęli mnie jako jedyną osobę w trybie przeniesienia. Dziewczyna pode mną miała 4.18 i już jej nie przyjęli. Po pierwszym roku, to jak dla mnie za wysokie wymagania- gdzie trzeba zaliczyć i anatomię i histologię i genetykę na 4 i powyżej w pierwszym terminie.
Co do różnic programowych to mam kilka- ale to takie bzdury,zapychacze typu wf, 2 fakultetowe wykłady i jeden przedmiot, ale też jedynie w formie wykładu.
Też się chcesz przenieść?
__________________

loading...


7/11
dominika405 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-20, 09:17   #14
Kamciax
Przyczajenie
 
Avatar Kamciax
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 15
Dot.: Studentki medycyny weterynaryjnej - łączmy się!:)

Witajcie, ja również zamierzam studiować weterynarię (chodzę już od kilku miesięcy na praktyki do lecznicy, chciałam sprawdzić czy faktycznie 'to jest to' ). Nie mam wybranej jeszcze uczelni, ale zastanawiam się między Warszawą a Wrocławiem, czy osoby studiujące tam mogłyby coś mi doradzić?
Kamciax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-22, 09:28   #15
dominika405
Zadomowienie
 
Avatar dominika405
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 357
Dot.: Studentki medycyny weterynaryjnej - łączmy się!:)

Ja od tego roku jestem już studentką SGGW także dam Ci znać co i jak Pisałaś już maturę czy to dopiero przed Tobą?
__________________

loading...


7/11
dominika405 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-22, 10:37   #16
hikari91
Zadomowienie
 
Avatar hikari91
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 831
Dot.: Studentki medycyny weterynaryjnej - łączmy się!:)

dominika405 nie, ja się nie przenoszę tak z ciekawości chciałam wiedzieć czy dużo zamieszania jest z tym o kurde, mieliście egzamin z genetyki? O.o u nas było tylko zaliczenie ( Bogu dzięki!). Genetykę przejęła katedra biochemii (<3) i byliśmy eksperymentalnym rocznikiem nie wiedzieli za bardzo co i jak. Tegoroczne pierwszaki już nie miały tak łatwo, bo wprowadzili system punktowego zaliczania przedmiotu itd. Można powiedzieć, że nam się nieźle przyfarciło. Z genetyki jestem noga i jej z całego serca nienawidzę, więc pewnie też bym skończyła z warunkiem...
Cytat:
Napisane przez Kamciax Pokaż wiadomość
Witajcie, ja również zamierzam studiować weterynarię (chodzę już od kilku miesięcy na praktyki do lecznicy, chciałam sprawdzić czy faktycznie 'to jest to' ). Nie mam wybranej jeszcze uczelni, ale zastanawiam się między Warszawą a Wrocławiem, czy osoby studiujące tam mogłyby coś mi doradzić?
no cóż, ja Wrocław niestety odradzam. U mnie wybór padł akurat na Wro, bo jest blisko no i od zawsze słyszałam, że jeśli weta to tylko Warszawa lub Wrocław...
__________________
Była aparatka
28.02.2012 - góra, 21.06.2012- dół, 20.01.2015 koniec! <3

hikari91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 07:45   #17
dominika405
Zadomowienie
 
Avatar dominika405
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 357
Dot.: Studentki medycyny weterynaryjnej - łączmy się!:)

No niestety u nas jest egzamin z genetyki, tak pomiędzy egzaminem praktycznym z anatomii a teorią z histologii
Co było najgorsze na drugim roku?
__________________

loading...


7/11
dominika405 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 12:34   #18
hikari91
Zadomowienie
 
Avatar hikari91
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 831
Dot.: Studentki medycyny weterynaryjnej - łączmy się!:)

Dla mnie najgorsza na 3 sem była biochemia, a na 4 immunologia
__________________
Była aparatka
28.02.2012 - góra, 21.06.2012- dół, 20.01.2015 koniec! <3

hikari91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 17:42   #19
Kamciax
Przyczajenie
 
Avatar Kamciax
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 15
Dot.: Studentki medycyny weterynaryjnej - łączmy się!:)

Cytat:
Napisane przez hikari91 Pokaż wiadomość
dominika405
no cóż, ja Wrocław niestety odradzam. U mnie wybór padł akurat na Wro, bo jest blisko no i od zawsze słyszałam, że jeśli weta to tylko Warszawa lub Wrocław...
Mogłabyś bardziej rozwinąć dlaczego odradzasz?
Kamciax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-23, 18:04   #20
hikari91
Zadomowienie
 
Avatar hikari91
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 831
Dot.: Studentki medycyny weterynaryjnej - łączmy się!:)

Cytat:
Napisane przez Kamciax Pokaż wiadomość
Mogłabyś bardziej rozwinąć dlaczego odradzasz?
Studentów mają za nic, coś takiego jak regulamin tutaj nie istnieje (chyba, że działa na szkodę studenta ;] ), robią sobie co chcą. Za przykład na 1 roku mogę podać egzamin z biologii komórki - cały semestr była mowa o egzaminie testowym. Siedzimy już w sali i nagle rozdają nam kartki A4 i 3 pytania opisowe Niedługo chyba trzeba zacząć nagrywać na pierwszym wykładzie/ćwiczeniach prowadzących lub spisać notatkę i kazać im się pod tym podpisać. W tegorocznej sesji była śmieszna sytuacja z egzaminem z wirusologii - wywiesili wyniki po czym zamknęli drzwi na klucz I wyniki mogliśmy znać dopiero po weekendzie. O ginących pracach lub o braku możliwości wglądu do nich już nie wspomnę. Ostatnio przestali nawet dawać komisy w tym roku pojechali z egzaminem z patomorfologii - zdało chyba 17 osób z całego roku ( + jeszcze trochę osób miało przedtermin). I z tego co słyszałam to skrócili im czas pisania o godzinę Nie wiem jak jest na innych uczelniach, bo nie mam porównania, ale na UP serio jest bur...na kółkach Nikt nic nigdy nie wie, o ważnych rzeczach dowiadujemy się na ostatni moment. Godziny egzaminów też często stanowią tajemnice. Studia same w sobie są bardzo ciężkie, a takie sytuacje niczego nie ułatwiają niestety...
__________________
Była aparatka
28.02.2012 - góra, 21.06.2012- dół, 20.01.2015 koniec! <3

hikari91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 19:04   #21
gunia 23
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 768
Dot.: Studentki medycyny weterynaryjnej - łączmy się!:)

W Warszawie też zdarzają się sytuacje co najmniej dziwne, ale studiuje się przyjemnie (chociaż może to źle użyte słowo ze względu na ilość materiału i stresu). Dobre jest to, że jeśli człowiek chce się czegoś nauczyć to ma taką możliwość tzn. zajęcia są dobrze przygotowane, jest przeważnie odpowiednia ilość preparatów/zwierząt/mikroskopów. Prowadzący przeważnie są fajni i są jasno określone zasady zaliczeń. Fajne jest też to, że z kampusu jest blisko do stajni dydaktycznej, a klinika jest zaraz przy budynku starej wety. I że możesz jeśli tyko chcesz chodzić na praktyki do kliniki albo przyprowadzać na wykłady i niektóre ćwiczenia swojego psa.

Dominika405, na drugim roku u nas jest chyba najłatwiej. Są niby trzy przedmioty wymagające nauki (mikrobiologia, fizjologia zwierząt i immuny) ale jak trafisz na fajnych prowadzących to nie będzie z nimi kłopotu. Jest jeszcze chyba połówka roku biochemii ale ten przedmiot też wspominam miło Ja na drugim roku odpoczywałam co się zemściło na mnie w sesji letniej
gunia 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 19:27   #22
hikari91
Zadomowienie
 
Avatar hikari91
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 831
Dot.: Studentki medycyny weterynaryjnej - łączmy się!:)

gunia 23 słyszałam, że SGGW pod względem wyposażenia i w ogóle warunków zdecydowanie góruje nad innymi wydziałami to prawda, że na 1 roku macie na prosektorium wszystkie gatunki? My mieliśmy tylko psy (jedna grupa miała również kota) ;/
__________________
Była aparatka
28.02.2012 - góra, 21.06.2012- dół, 20.01.2015 koniec! <3

hikari91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 19:46   #23
gunia 23
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 768
Dot.: Studentki medycyny weterynaryjnej - łączmy się!:)

Cytat:
Napisane przez hikari91 Pokaż wiadomość
gunia 23 słyszałam, że SGGW pod względem wyposażenia i w ogóle warunków zdecydowanie góruje nad innymi wydziałami to prawda, że na 1 roku macie na prosektorium wszystkie gatunki? My mieliśmy tylko psy (jedna grupa miała również kota) ;/
Z tego co pamiętam to zawsze były psy, często koty plus co najmniej ze dwa preparaty z dużych zwierząt (bydło i konie). Tak mniej więcej jak zajęcia miały 3 grupy naraz to preparatów było 6 lub więcej. Nigdy się nie zdarzyła owca, a tylko ze dwa razy koza. Podobnie na sekcjach z patomorfologii - zawsze jest pies/kot/prosię i czasami jakiś bonus w postaci krowy lub konia (ale to rzadko). Ogólnie nie można narzekać. Hikari91, a to nie jest tak, że Wrocław to przede wszystkim małe zwierzęta?
gunia 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 21:27   #24
hikari91
Zadomowienie
 
Avatar hikari91
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 831
Dot.: Studentki medycyny weterynaryjnej - łączmy się!:)

Cytat:
Napisane przez gunia 23 Pokaż wiadomość
Z tego co pamiętam to zawsze były psy, często koty plus co najmniej ze dwa preparaty z dużych zwierząt (bydło i konie). Tak mniej więcej jak zajęcia miały 3 grupy naraz to preparatów było 6 lub więcej. Nigdy się nie zdarzyła owca, a tylko ze dwa razy koza. Podobnie na sekcjach z patomorfologii - zawsze jest pies/kot/prosię i czasami jakiś bonus w postaci krowy lub konia (ale to rzadko). Ogólnie nie można narzekać. Hikari91, a to nie jest tak, że Wrocław to przede wszystkim małe zwierzęta?
do tej pory byłam przekonana, że duże zwierzęta to tylko Lublin Fakt Wrocław skupia się głównie na małych zwierzętach, ale dobrze by było żeby postarali się także o inne preparaty ;/ u nas były mniej więcej 2 psy na grupę. Tylko jedna grupa miała preparat z małego przeżuwacza ( chyba to było jagniątko) i preparat miał już kilka dobrych lat :P to był taki rarytas prosektoryjny :P na sekcjach z patomorfo jest już chyba lepiej ale będę się mogła wypowiedzieć dopiero za jakiś czas, bo 3 rok przede mną a Ty na którym roku jesteś?
__________________
Była aparatka
28.02.2012 - góra, 21.06.2012- dół, 20.01.2015 koniec! <3

hikari91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-23, 21:58   #25
gunia 23
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 768
Dot.: Studentki medycyny weterynaryjnej - łączmy się!:)

Teraz na czwartym, na szczęście już kampania wrześniowa za mną W ogóle mam wrażenie, że z każdym rokiem jest coraz lepiej bo człowiek się chyba przyzwyczaja do przyswajania dużych porcji materiału, a i jest przyjemniej bo zaczynają się przedmioty kliniczne. Teraz czeka mnie cały rok z dużymi zwierzętami i nawet się na tę okoliczność cieszę
gunia 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-24, 10:39   #26
keine_angst
Wtajemniczenie
 
Avatar keine_angst
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Z fotela:)
Wiadomości: 2 244
GG do keine_angst
Dot.: Studentki medycyny weterynaryjnej - łączmy się!:)

Jeszcze ja, jako matka założycielka wątku dodam, jak jest w Krakowie. Na prosektorium zawsze był jeden koń i jeden pies na jedną grupę. Raz mieliśmy owieczkę z kończyny miednicznej no i raz trafiła się nam egzeteracja źrebaka. Jestem po pierwszym roku
__________________
Nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Quidquid latine dictum sit, altum videtur.

keine_angst jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-24, 11:24   #27
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Studentki medycyny weterynaryjnej - łączmy się!:)

Cytat:
Napisane przez hikari91 Pokaż wiadomość
gunia 23 słyszałam, że SGGW pod względem wyposażenia i w ogóle warunków zdecydowanie góruje nad innymi wydziałami to prawda, że na 1 roku macie na prosektorium wszystkie gatunki?
No w sumie tak, ja anatomia miałam jakieś 8 lat temu, ale były psy, konie czy krowy w kawałkach, głównie kończyny, owca też w jakichś kawałkach. Kota raz mieliśmy na ćwiczeniach z p.pok, no bo do mięśni to jednak za mały. Coś teraz mi się przypomina o kawałkach jakiegoś lwa z zoo, chyba to był język. No i koń biedak na hakach na topograficzna.
Ubawilo mnie to pytanie, no sorki, ale uczelnia powinna dać chyba różne preparaty, a nie tylko uśpione psy z kliniki xD
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-24, 15:41   #28
gunia 23
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 768
Dot.: Studentki medycyny weterynaryjnej - łączmy się!:)

Esfira, u nas już niestety ktoś wpadł na pomysł, żebyśmy preparowali mięśnie kotów i mieliśmy później co lepsze okazy na zaliczeniu.

A jak studiuje się w Krakowie? U nas chodziły jakieś plotki, że niby jest tam słabe zaplecze i dopiero się wszystko rozwija, mimo, że studenci już są. Ale jak jest w rzeczywistości to nie wiem, bo nie znam nikogo stamtąd.
gunia 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-24, 17:22   #29
hikari91
Zadomowienie
 
Avatar hikari91
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 831
Dot.: Studentki medycyny weterynaryjnej - łączmy się!:)

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
No w sumie tak, ja anatomia miałam jakieś 8 lat temu, ale były psy, konie czy krowy w kawałkach, głównie kończyny, owca też w jakichś kawałkach. Kota raz mieliśmy na ćwiczeniach z p.pok, no bo do mięśni to jednak za mały. Coś teraz mi się przypomina o kawałkach jakiegoś lwa z zoo, chyba to był język. No i koń biedak na hakach na topograficzna.
Ubawilo mnie to pytanie, no sorki, ale uczelnia powinna dać chyba różne preparaty, a nie tylko uśpione psy z kliniki xD
też tak uważam już i tak na ćwiczeniach słuchaliśmy narzekania jak to ciężko psy załatwić w takich ilościach -.- raz na anat. topograficznej mieliśmy kończynę miedniczną konia do nastrzykiwania stawów. To był dla tej uczelni wyczyn
__________________
Była aparatka
28.02.2012 - góra, 21.06.2012- dół, 20.01.2015 koniec! <3

hikari91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-24, 17:41   #30
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Serio? My w wawie na chirurgii mieliśmy prawie całe wory konskich autopodiów do ćwiczenia korekcji kopyt. Zaczynam to doceniać. A na rozrodzie macice do kateteryzacji, fuuuu
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living

Edytowane przez esfira
Czas edycji: 2014-09-24 o 17:42
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-25 18:43:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:09.