Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2. - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-05-20, 14:31   #1501
xanggie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1
Talking Jaki jest mój typ urody ?

Witam, proszę o pomoc. Jaki jest mój typ urody ?
Pewna pani , która sie na tym zna powiedziała, że jestem lato albo zima, miałam sie z nią umówić na kolejną wizyte , ale nie mam na to czasu.

- Mam bardzo bladą cerę
- bursztynowe oczy
- czarne brwi
- dobrze się czuje w czerwonych szminkach
- mam brązowe włosy gdy byłam mniejsza miałam ciemny blond coś w tym stylu
- bardzo zle się czuje w blondzie lepiej w odcieniach brązu
- czerń też mi nie pasuje wyglądam za staro

+ dodaje moje 3 zdjęcia, prosiłabym bardzo o dokładną analizę
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 10154063_630353853713753_8684552017986023464_n.jpg (61,3 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg a454959d0a3959efb9e8467f945f36eb.jpg (67,5 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 10309363_645867008829104_2777095206883946722_n.jpg (43,3 KB, 35 załadowań)
xanggie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-20, 14:48   #1502
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: Jaki jest mój typ urody ?

Cytat:
Napisane przez xanggie Pokaż wiadomość
Witam, proszę o pomoc. Jaki jest mój typ urody ?
Pewna pani , która sie na tym zna powiedziała, że jestem lato albo zima, miałam sie z nią umówić na kolejną wizyte , ale nie mam na to czasu.

- Mam bardzo bladą cerę
- bursztynowe oczy
- czarne brwi
- dobrze się czuje w czerwonych szminkach
- mam brązowe włosy gdy byłam mniejsza miałam ciemny blond coś w tym stylu
- bardzo zle się czuje w blondzie lepiej w odcieniach brązu
- czerń też mi nie pasuje wyglądam za staro

+ dodaje moje 3 zdjęcia, prosiłabym bardzo o dokładną analizę
Tutaj jest specjalny wątek. Zapraszam .
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-20, 21:01   #1503
Meefistofeles
Rozeznanie
 
Avatar Meefistofeles
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 798
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz - Opalam się dość szybko, ale niestety na czerwono :P A jak już coś zejdzie na brąz po intensywnym kremowaniu się to opalenizna i tak po jakimś czasie znika

2. Kolor oczu - Oczy mam hmm, szaro-niebieskie, błękitne zależy. Ma ciemną obwódkę i żółte plamki.

3. Piegi - Nie mam ich dużo, ale w słońcu się pojawiają.


4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra?- Moja skóra jest po prostu blada :P jestem jak mąka, choć wydaje mi się,że czasem jest to taki ciepły odcień.

5. Naturalny kolor włosów- Jak byłam mała to włosy miałam złote wręcz :P Z wiekiem mi ściemniały, aktualnie jestem typową blondynką, taką szarą mysią. Ciemny blond


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) - Coś w kolorach brzoskwini


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Bardzo dobrze czuję się w stonowanych kolorach, lubię czerń, czerwień, niebieski. Jednak wydaje mi się,że przy czerni robię się zbyt blada.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Pasuje mi bardziej czysta czerń,a biel już mnie

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Wydaje mi się,że w jaskrawych kolorach wyglądam dobrze, ale sama jakoś ich nie lubię.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.
Myślę,że mogę w nich wyglądać blado.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
^Uwaga do tego pytania - proszę upewnijcie się jakie kolory są ciepłe a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy.-
Myślę, że pasują mi kolory zarówno zimne jak i ciepłe. Myślę, że bardziej pasuje mi srebrny.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?-
Raczej lepiej w strojach monochromatycznych i drobniejszych wzorach.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 553912_250335145088002_2102435942_n.jpg (63,1 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1794748_497758570345657_1834357412_n.jpg (161,2 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bfa8787d240c7ff96ea0e6e7bd98a3f1.jpg (15,5 KB, 24 załadowań)
Meefistofeles jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-21, 07:24   #1504
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez xanggie Pokaż wiadomość
Witam, proszę o pomoc. Jaki jest mój typ urody ?
Pewna pani , która sie na tym zna powiedziała, że jestem lato albo zima, miałam sie z nią umówić na kolejną wizyte , ale nie mam na to czasu.

- Mam bardzo bladą cerę
- bursztynowe oczy
- czarne brwi
- dobrze się czuje w czerwonych szminkach
- mam brązowe włosy gdy byłam mniejsza miałam ciemny blond coś w tym stylu
- bardzo zle się czuje w blondzie lepiej w odcieniach brązu
- czerń też mi nie pasuje wyglądam za staro

+ dodaje moje 3 zdjęcia, prosiłabym bardzo o dokładną analizę


Cytat:
Napisane przez Meefistofeles Pokaż wiadomość
1. Jak się opalasz - Opalam się dość szybko, ale niestety na czerwono :P A jak już coś zejdzie na brąz po intensywnym kremowaniu się to opalenizna i tak po jakimś czasie znika

2. Kolor oczu - Oczy mam hmm, szaro-niebieskie, błękitne zależy. Ma ciemną obwódkę i żółte plamki.

3. Piegi - Nie mam ich dużo, ale w słońcu się pojawiają.


4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra?- Moja skóra jest po prostu blada :P jestem jak mąka, choć wydaje mi się,że czasem jest to taki ciepły odcień.

5. Naturalny kolor włosów- Jak byłam mała to włosy miałam złote wręcz :P Z wiekiem mi ściemniały, aktualnie jestem typową blondynką, taką szarą mysią. Ciemny blond


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) - Coś w kolorach brzoskwini


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Bardzo dobrze czuję się w stonowanych kolorach, lubię czerń, czerwień, niebieski. Jednak wydaje mi się,że przy czerni robię się zbyt blada.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Pasuje mi bardziej czysta czerń,a biel już mnie

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Wydaje mi się,że w jaskrawych kolorach wyglądam dobrze, ale sama jakoś ich nie lubię.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.
Myślę,że mogę w nich wyglądać blado.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
^Uwaga do tego pytania - proszę upewnijcie się jakie kolory są ciepłe a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy.-
Myślę, że pasują mi kolory zarówno zimne jak i ciepłe. Myślę, że bardziej pasuje mi srebrny.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?-
Raczej lepiej w strojach monochromatycznych i drobniejszych wzorach.
xangie, po zdjęciach możesz być w zasadzie każdym typem każdy typ ma jakąś czerwień, każdy typ może mieć brązowe włosy.
Musisz odpowiedzieć na pytania z wątku i przejrzeć różne palety dla typów: http://barwyurody.blogspot.com/2012/...oznac-typ.html
Czerń Ci nie pasuje na włosach jak rozumiem?

Podstawowa zasada to przymierzać kolory do twarzy bez makijażu a jeśli Twoje włosy nie są naturalne - zasłonić je lub gładko związać (aby nie wpływały na Twoją ocenę). Światło nie może być sztuczne, nie może to też być w prześwietlonych miejscach. Zacznijcie od zderzania różnych kolorów - zobaczcie czy lepiej w ciepłym pomarańczowym czy zdecydowanie chłodne kolory - niebieski, zielony. Jeśli raczej chłodne kolory to szukajcie stopnia nasycenia (zgaszony niebieski, szarawy czy intensywny?). Porównajcie czystą biel z bielą kremową/szarawą. Czarny z ciemnoszarym. Szukajcie odcieni kolorów dzięki którym Wasza cera wygląda zdrowiej - oczy błyszczą, cienie pod oczami są mniej widoczne, "znikają" przebarwienia. Koloru, który nadaje naturalnie zdrowy wygląd. Musicie dużo mierzyć aby zacząć widzieć jakieś różnice i zrozumieć o co chodzi, czego szukacie, wtedy łatwiej już zidentyfikować odpowiedni typ. Trzeba uciekać od subiektywnych odczuć, często lubimy określone kolory, bo nam się podobają, bo są modne (moda na neony, moda na khaki) albo podobały nam się na kimś. Czasami nie lubimy pewnych kolorów z osobistych uprzedzeń (np. osoby o spokojnym charakterze nie przepadają za intensywnymi, krzykliwymi kolorami i wzorami co nie wyklucza, że one im doskonale pasują..). Wszystkie dziewczyny mają ciuchy w szafie w różnych kolorach, mają do dyspozycji szafę mamy i sióstr, wybierzcie ubrania w różnych kolorach i mierzcie do skutku a potem dajcie znać jak efekty Waszych przymiarek.

Z innych, waznych rzeczy:
- nie odrzucajcie żadnego typu dlatego, że stereotypowo do niego nie pasujecie (że niby zima to królewna śnieżka a lato blondynka);
- popatrzcie najpierw czy właściwie rozumiecie pytania w wątku,
po 1 czym są magiczne pojęcia "ciepły" i "zimny". Klasycznie uważa się, że ciepłe kolory to żółty, pomarańczowy a zimne to niebieskie, zielone. Tak naprawdę jednak każdy kolor ma jakieś swoje odcienie i niekiedy np. chłodnym typom jest lepiej w chłodniejszym odcieniu żółci niż w cieplejszym odcieniu granatu.
http://www.wizancjum.pl/index.php?op...=164&Itemid=56 Przykład odróżnienia.
po2 czym jest kolejne, magiczne słowo "intensywny" "zgaszony"
http://www.truth-is-beauty.com/pleas...-and-soft.html
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-21, 08:57   #1505
trammer
Zakorzenienie
 
Avatar trammer
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 403
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Szukam swojego typu cały czas Jak pisałam wcześniej - obstawiam jesień, raczej ciepłą jesień. Niestety, nie umiem sobie sama poradzić z ostateczną analizą (nie umiem sobie z kolorami poradzić)...

Czy możecie mi polecić róże do policzków, które mogłabym sobie wypróbować? Do tej pory miałam jakieś przypadkowe, dobrane zazwyczaj przez ekspedientki, a chciałabym sprawić sobie jakiś porządny, który fajnie by podkreślał urodę

Polecicie coś do wypróbowania???
__________________
----------------------------------------------------------------------------------------
trammer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-21, 12:29   #1506
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez trammer Pokaż wiadomość
Szukam swojego typu cały czas Jak pisałam wcześniej - obstawiam jesień, raczej ciepłą jesień. Niestety, nie umiem sobie sama poradzić z ostateczną analizą (nie umiem sobie z kolorami poradzić)...

Czy możecie mi polecić róże do policzków, które mogłabym sobie wypróbować? Do tej pory miałam jakieś przypadkowe, dobrane zazwyczaj przez ekspedientki, a chciałabym sprawić sobie jakiś porządny, który fajnie by podkreślał urodę

Polecicie coś do wypróbowania???
http://seasonalcolor.yuku.com/topic/15/Autumn-Makeup
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-21, 15:07   #1507
trammer
Zakorzenienie
 
Avatar trammer
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 403
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2


dziękuję Ci bardzo
przeglądam sobie właśnie, co mi by mogło pasować i sporo tego jest
super, jest w czym wybierać
__________________
----------------------------------------------------------------------------------------
trammer jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-22, 09:02   #1508
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez trammer Pokaż wiadomość

dziękuję Ci bardzo
przeglądam sobie właśnie, co mi by mogło pasować i sporo tego jest
super, jest w czym wybierać
Szkoda, że dużo spisów jest starych i sporo kosmetyków już po prostu nie ma na rynku
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-22, 09:13   #1509
trammer
Zakorzenienie
 
Avatar trammer
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 403
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Szkoda, że dużo spisów jest starych i sporo kosmetyków już po prostu nie ma na rynku
ano szkoda, ale już jakiś ogólny trop jest

jedyne co, to jak poczytałam, okazało sie, że większość kosmetyków jest z tych droższych, a ja wolałabym na początku wypróbować jednak tę niższą/ średnia półkę cenową...
szkoda mi wydać w tej chwili - testowania, 100zł czy więcej na róż...
A może jakis ciepły typ urody poleci mi róż w milszej (niższej) cenie dla jesieni?
Myślałam o różu z Bourjois... mają dobre opinie i przystępne ceny (w razie jakby nie pasował, nie będzie takiego bólu...)
__________________
----------------------------------------------------------------------------------------
trammer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-22, 10:07   #1510
Agnes93
Raczkowanie
 
Avatar Agnes93
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 176
Wyślij wiadomość przez MSN do Agnes93
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez trammer Pokaż wiadomość
jedyne co, to jak poczytałam, okazało sie, że większość kosmetyków jest z tych droższych, a ja wolałabym na początku wypróbować jednak tę niższą/ średnia półkę cenową...
szkoda mi wydać w tej chwili - testowania, 100zł czy więcej na róż...
A może jakis ciepły typ urody poleci mi róż w milszej (niższej) cenie dla jesieni?
Myślałam o różu z Bourjois... mają dobre opinie i przystępne ceny (w razie jakby nie pasował, nie będzie takiego bólu...)
te listy są tylko podpowiedzią! Musisz poszukać czegoś co ma najlepiej taki sam kolor albo bardzo zbliżony pamiętając, żeby to jednak ciepłe odcienie były. Ja jestem jak wcześniej już pisałam wiele razy ciemną jesienią. U mnie się sprawdza róż Wibo (z wit.E i jedwabiem) nr 3 - jak sie patrzy na niego na paletce to jest taki brązowo-ceglasty (chyba najciemniejszy z palety Wibo- bałam się różó do policzków brązowych i byłam w szoku gdy się okazało, ze u mnie wygląda b.naturalnie). Zależy jeszcze jakim dokładniej typem jesteś. Z Wibo chyba nr 11 jest jeszcze ciepły (nie pamiętam dokładnie numerku ale u nich są tylko 2 ciepłe odcienie). Poczytaj jeszcze u Wampierza na blogu bo to kopalnia wiedzy (przynajmniej jeśli chodzi o wersje po polsku) i tutaj też jest dużo informacji
__________________
"Przeciwności, z którymi musimy się zmierzyć, często sprawiają, że stajemy się silniejsi. A to, co dziś wydaje się stratą, jutro może okazać się zyskiem"
Zapisz

Edytowane przez Agnes93
Czas edycji: 2014-05-22 o 10:21
Agnes93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-22, 10:14   #1511
trammer
Zakorzenienie
 
Avatar trammer
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 403
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Agnes93 Pokaż wiadomość
te listy są tylko podpowiedzią! Musisz poszukać czegoś co ma najlepiej taki sam kolor albo bardzo zbliżony pamiętając, żeby to jednak ciepłe odcienie były. Ja jestem jak wcześniej już pisałam wiele razy ciemną jesienią. U mnie się sprawdza róż Wibo (z wit.E i jedwabiem) nr 3 - jak sie patrzy na niego to jest taki brązowo-czerwonawo-rudy. Zależy jeszcze jakim dokładniej typem jesteś. Z Wibo chyba nr 11 jest jeszcze ciepły (nie pamiętam dokładnie numerku ale u nich są tylko 2 ciepłe odcienie)
dziękuję za odpowiedź!
nie jestem bystra w kolorach, ciężko mi idzie dobór kosmetyków kolorowych, dlatego tym cenniejsza dla mnie jest Twoja podpowiedź

Jeszcze dokładnie nie wiem, czy na pewno jestem jesień (z moich obserwacji i przymiarek, wygląda, że tak. Z ankiety którą wypełniłam tutaj i na podstawie odpowiedzi Dziewczyn- również), a już zupełnie nie wiem, jaki poddtyp prezentuję... Obstawiam ciepłą lub ciemną jesień Ale w ciemnej jesieni za bardzo te ciemne kolory mi nie pasują, z kolei w ciepłej jesieni - szarości...
__________________
----------------------------------------------------------------------------------------

Edytowane przez trammer
Czas edycji: 2014-05-22 o 10:15
trammer jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-22, 10:35   #1512
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Moja szminka wygląda tak jak w załączniku. Nazwy nie podam, bo nie pamiętam ale na pewno była tania

Edytowane przez 201607040946
Czas edycji: 2016-07-03 o 21:22
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-22, 11:49   #1513
PannaSarabella
Przyczajenie
 
Avatar PannaSarabella
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Meefistofeles Pokaż wiadomość
1. Jak się opalasz - Opalam się dość szybko, ale niestety na czerwono :P A jak już coś zejdzie na brąz po intensywnym kremowaniu się to opalenizna i tak po jakimś czasie znika

2. Kolor oczu - Oczy mam hmm, szaro-niebieskie, błękitne zależy. Ma ciemną obwódkę i żółte plamki.

3. Piegi - Nie mam ich dużo, ale w słońcu się pojawiają.


4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra?- Moja skóra jest po prostu blada :P jestem jak mąka, choć wydaje mi się,że czasem jest to taki ciepły odcień.

5. Naturalny kolor włosów- Jak byłam mała to włosy miałam złote wręcz :P Z wiekiem mi ściemniały, aktualnie jestem typową blondynką, taką szarą mysią. Ciemny blond


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) - Coś w kolorach brzoskwini


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Bardzo dobrze czuję się w stonowanych kolorach, lubię czerń, czerwień, niebieski. Jednak wydaje mi się,że przy czerni robię się zbyt blada.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Pasuje mi bardziej czysta czerń,a biel już mnie

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Wydaje mi się,że w jaskrawych kolorach wyglądam dobrze, ale sama jakoś ich nie lubię.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.
Myślę,że mogę w nich wyglądać blado.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
^Uwaga do tego pytania - proszę upewnijcie się jakie kolory są ciepłe a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy.-
Myślę, że pasują mi kolory zarówno zimne jak i ciepłe. Myślę, że bardziej pasuje mi srebrny.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?-
Raczej lepiej w strojach monochromatycznych i drobniejszych wzorach.
Postaram Ci się pomóc, choć przysłane przez Ciebie zdjęcia są skrajnie różne- to kwestia światła, które przekłamuje. Analizę zrobiłam na podstawie zdjęcia w szarej bluzce (tu widać Ciebie najlepiej) oraz opisu jaki przysłałaś, choć jak wiadomo, że to nie zastąpi analizy robionej na żywo .
1. Typy, które z całą pewnością możemy wykluczyć, to ciemne czyli Deep Winter i Deep Autumn. Są to jak sama nazwa wskazuje typy ciemne, blondynki tu nie występują, poza tym w czarnym kolorze wyglądasz bardzo blado, postarza Cię, generalnie niekorzystnie, co również potwierdza tezę
2. Jeśli chodzi o typy jasne, czyli Light Spring i Light Summer, to również bym je wykluczyła. Przykładem jest zdjęcie w szarej bluzce, z którą zlewasz się w jedno. Z resztą sama napisałaś, że wyglądasz w nich blado i ja się z tym zgadzam. Dodatkowo też smutno.
3. Typy czyste, czyli Clear Winter i Clear Spring. Uważam, że również nie jesteś żadnym z powyższych, gdyż ich paleta opiera się głównie na nasyconych barwach, zestawionych kontrastowo, co przytłoczyłoby Twoją delikatną urodę.
To samo tyczy się Cool Winter- jest to dość silna uroda (najsłabsza z zim, ale jednak), która może pozwolić sobie na barwy intensywne (choć nie tylko), co znowu wyklucza Ciebie.
Ok, to mamy wykluczone wszystkie zimy Jedziemy dalej
4. Typy ciepłe czyli Warm Spring i Warm Autumn. Ten drugi wykluczyłam od razu, w kolorach typowo ciepłych, rudawych wyglądasz wyjątkowo niekorzystnie, bardzo zasmucają Twoją urodę, przytłaczają, sprawiają, że wyglądasz "ciężko". Jeśli chodzi o ciepłą wiosnę, to może nie widać tego na pierwszy rzut oka, ale po bliższym przyjrzeniu sądzę, że również niekorzystnie wypływają na odbiór Ciebie. Cera przy typowo ciepłych barwach staje się tak jakby zażółcona i wygląda niezdrowo.
5. Pozostały nam 3 typy: zgaszone, czyli Soft Summer i Soft Autumn oraz Cool Summer. Paleta typów soft, jest zgaszona, taka przybrudzona szarością, jakby pudrowa i wydaje mi się, że nie jest to do końca właściwy trop, choć przyznam, że trochę się nad tym zastanawiałam. Soft Autumn odrzuciłam od razu, bo jest za smutna dla Ciebie i za ciepła, ale nad Soft Summer zastanawiałam się dłużej, a że został jeszcze Cool Summer, to wybierałam spośród tych dwóch. Jak mówiłam-po tych zdjęciach ciężko mieć 100 % pewności. Pisałaś, że Twój kolor jest bardziej mysi, co przemawiało by właśnie za Soft Summer. Tym bardziej, że kolory nie są tu aż tak jasne jak przy typach light, a pisałaś, że pasują Ci zarówno ciepłe jak i jasne odcienie. Pasemka masz srebrzyste co z kolei ładnie wpasowuje się w typ Cool Summer, czyli chłodny.
Nie jestem przekonana, podeślij jeszcze jakieś fotki, może będzie łatwiej, a póki co załączam zdjęcia w ramach na potwierdzenie moich słów
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 9 deep autumn.jpg (28,3 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 12 deep winter.jpg (27,4 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2 light spring.jpg (26,9 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4 light summer.jpg (26,3 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1 clear spring.jpg (27,6 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 11 clear winter - Kopia.jpg (27,9 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 10 cool winter - Kopia.jpg (27,6 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 8 warm autumn.jpg (27,6 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3 warm spring.jpg (27,5 KB, 12 załadowań)

Edytowane przez PannaSarabella
Czas edycji: 2014-05-22 o 11:51
PannaSarabella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-22, 11:52   #1514
PannaSarabella
Przyczajenie
 
Avatar PannaSarabella
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Pozostałe 3 fotki. Ja pisałam Soft Autumn odrzucone od razu. Co do Soft Summer i Cool Summer mam wątpliwości..
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 7 soft autumn.jpg (26,7 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5 cool summer - Kopia.jpg (27,4 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 6 soft summer.jpg (27,4 KB, 26 załadowań)
PannaSarabella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-22, 12:00   #1515
PannaSarabella
Przyczajenie
 
Avatar PannaSarabella
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Nie zgadzam się z tym, że należy włosy zaczesać gładko do tyłu i schować jeśli są farbowane. Uważam, że analizę należy wykonywać w stanie faktycznym i dobierać kolory do całości. Skoro np. naturalna blondynka jest teraz ruda i chce być ruda, to trzeba dobrać jej kolory pasujące do tego jak wygląda teraz a nie kiedyś. W przeciwnym razie analiza będzie bezsensowna, bo przecież inne barwy pasują blondynce a inne rudej (to był tylko oczywiście skrajny przykład). Nie chodzi tu tylko o ubranie, ale również o dodatki, makijaż itp.
PannaSarabella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-22, 12:02   #1516
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Na tych fotach najbardziej mi się widzi soft summer, ale na zdjęciu dziewczyna ma makijaż, zdjęcie jest niewyraźne i jakby rozjaśnione.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-22, 12:03   #1517
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

e tam, dla mnie brzmisz jak Jasna Wiosna
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-22, 12:09   #1518
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez PannaSarabella Pokaż wiadomość
Nie zgadzam się z tym, że należy włosy zaczesać gładko do tyłu i schować jeśli są farbowane. Uważam, że analizę należy wykonywać w stanie faktycznym i dobierać kolory do całości. Skoro np. naturalna blondynka jest teraz ruda i chce być ruda, to trzeba dobrać jej kolory pasujące do tego jak wygląda teraz a nie kiedyś. W przeciwnym razie analiza będzie bezsensowna, bo przecież inne barwy pasują blondynce a inne rudej (to był tylko oczywiście skrajny przykład). Nie chodzi tu tylko o ubranie, ale również o dodatki, makijaż itp.
Dla mnie to nie ma sensu. X kolor poprawia koloryt mojej skóry niezależnie od koloru włosów. Jeśli kolor włosów jest niedobrany to będzie się gryzł z twarzą, może też zaburzać właściwą ocenę kolorystyczną. Inny kolor włosów może wyeliminować pewne barwy z palety (bądź ją wzbogacić), ale nie zmienia się przecież typu kolorystycznego dlatego, że zmieniło się kolor włosów.
Jak zafarbuje włosy na rudo to nie zaczną mi pasować ciepłe palety ani intensywny makijaż oka, co najwyżej będę wyglądać na chorą bo chłodny typ urody i rudości to śliska sprawa.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2014-05-22 o 12:11
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-22, 12:29   #1519
PannaSarabella
Przyczajenie
 
Avatar PannaSarabella
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Dla mnie to nie ma sensu. X kolor poprawia koloryt mojej skóry niezależnie od koloru włosów. Jeśli kolor włosów jest niedobrany to będzie się gryzł z twarzą, może też zaburzać właściwą ocenę kolorystyczną. Inny kolor włosów może wyeliminować pewne barwy z palety (bądź ją wzbogacić), ale nie zmienia się przecież typu kolorystycznego dlatego, że zmieniło się kolor włosów.
Jak zafarbuje włosy na rudo to nie zaczną mi pasować ciepłe palety ani intensywny makijaż oka, co najwyżej będę wyglądać na chorą bo chłodny typ urody i rudości to śliska sprawa.
Analiza kolorystyczna jest po to, żeby dopasować kolory do ogólnego look'u, a nie do odcienia skóry. Niektóre typy kolorystyczne bardzo łatwo mogą przechodzić w inne, ale nie tyczy się to wszystkich. Wtedy też należy zmienić paletę barw. Wystarczy pooglądać metamorfozy gwiazd i to jak od razu zmienia się ich stylistyka (Chociażby Nicole Kidman w wersji blond i rudej oraz Julia Roberts) . Z resztą analizy nie robi się raz na całe życie i każdy kolorysta Ci to powie.
To że ktoś ma "rudy" kolor włosów jeszcze nic nie mówi, może być to zgaszona rudość i wtedy oczywistym jest, że mocny makijaż oka pasować nie ,usi.
Zmiana koloru włosów jak najbardziej może wyeliminować z palety część barw, zwłaszcza gdy będą się one ze sobą gryźć lub zlewać w jedno, a uzupełnić o inne i wtedy już nie można powiedzieć, że jest to ten sam typ kolorystyczny, co wcześniej.
To czy ktoś ma źle dobrany kolor włosów, to już inna sprawa. Jak klient chce nosić dane włosy, to naszym zadaniem jest dobrać mu możliwie najkorzystniejszą paletę barw. Co do makijażu, to faktycznie, nie może być przesadzony, ale jakoś nie wyobrażam sobie kazać zmywać pani tuszu z rzęs, bo "analiza wyjdzie przekłamana".

Edytowane przez PannaSarabella
Czas edycji: 2014-05-22 o 12:36
PannaSarabella jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-22, 12:43   #1520
Agnes93
Raczkowanie
 
Avatar Agnes93
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 176
Wyślij wiadomość przez MSN do Agnes93
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez trammer Pokaż wiadomość
dziękuję za odpowiedź!
nie jestem bystra w kolorach, ciężko mi idzie dobór kosmetyków kolorowych, dlatego tym cenniejsza dla mnie jest Twoja podpowiedź
Nie ma za co jeśli chodzi DA to jestem już po kilku testach różnych kosmetyków kolorowych więc jak coś to nawet na Priv moge podać

Cytat:
Napisane przez trammer Pokaż wiadomość
Jeszcze dokładnie nie wiem, czy na pewno jestem jesień (z moich obserwacji i przymiarek, wygląda, że tak. Z ankiety którą wypełniłam tutaj i na podstawie odpowiedzi Dziewczyn- również), a już zupełnie nie wiem, jaki poddtyp prezentuję... Obstawiam ciepłą lub ciemną jesień Ale w ciemnej jesieni za bardzo te ciemne kolory mi nie pasują, z kolei w ciepłej jesieni - szarości...
No to do przymiarki sio! ew. potem jak coś już wstępnie przyjmiesz/odrzucisz to kombinuj z kolorem pomadki wg list. Ja np w kolorach łagodnej jesieni się jakoś zlewam w jedną plamę, w ciepłej już lepiej wyglądam ale dopiero w ciemnej jest tak jak ma być- wyrazisto i konkretnie i w połączeniu właśnie z mejkapem jest efekt "wow"i mój szok, że aż np.taka ciemna szminka czy róż u mnie wyglądają praktycznie naturalnie (nie liczę mojej burgundowej bo to mój odpowiednik klasycznej czerwonej i on daje dość ostry efekt ale równocześnie to ewidentnie mój kolor i nie wyglądam jak klown za to lekki powiew retro i klasyki)
__________________
"Przeciwności, z którymi musimy się zmierzyć, często sprawiają, że stajemy się silniejsi. A to, co dziś wydaje się stratą, jutro może okazać się zyskiem"
Zapisz
Agnes93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-22, 13:42   #1521
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez PannaSarabella Pokaż wiadomość
Analiza kolorystyczna jest po to, żeby dopasować kolory do ogólnego look'u, a nie do odcienia skóry. Niektóre typy kolorystyczne bardzo łatwo mogą przechodzić w inne, ale nie tyczy się to wszystkich. Wtedy też należy zmienić paletę barw. Wystarczy pooglądać metamorfozy gwiazd i to jak od razu zmienia się ich stylistyka (Chociażby Nicole Kidman w wersji blond i rudej oraz Julia Roberts) . Z resztą analizy nie robi się raz na całe życie i każdy kolorysta Ci to powie.
To że ktoś ma "rudy" kolor włosów jeszcze nic nie mówi, może być to zgaszona rudość i wtedy oczywistym jest, że mocny makijaż oka pasować nie ,usi.
Zmiana koloru włosów jak najbardziej może wyeliminować z palety część barw, zwłaszcza gdy będą się one ze sobą gryźć lub zlewać w jedno, a uzupełnić o inne i wtedy już nie można powiedzieć, że jest to ten sam typ kolorystyczny, co wcześniej.
To czy ktoś ma źle dobrany kolor włosów, to już inna sprawa. Jak klient chce nosić dane włosy, to naszym zadaniem jest dobrać mu możliwie najkorzystniejszą paletę barw. Co do makijażu, to faktycznie, nie może być przesadzony, ale jakoś nie wyobrażam sobie kazać zmywać pani tuszu z rzęs, bo "analiza wyjdzie przekłamana".
Może ja po prostu patrzę na to tylko z drugiej strony analiza kolorystyczna jest dla mnie narzędziem do dopasowania "ogólnego look'u" tzn. włosów, ubrań, biżuterii, makijażu do kolorystyki, która naszą naturalną urodę (=koloryt skóry, kolor oczu, usta) podkreśla
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-22, 15:59   #1522
biala17a
Zadomowienie
 
Avatar biala17a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 1 476
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Agnes93 Pokaż wiadomość
Nie ma za co jeśli chodzi DA to jestem już po kilku testach różnych kosmetyków kolorowych więc jak coś to nawet na Priv moge podać
Czy mogę też prosić o listę? Szczególnie zależy mi na cieniach, pamiętam że niedawno pisałaś że masz kilka dobranych W wolnej chwili mogę napisać jakie kosmetyki sprawdziły się u mnie (ale z góry uprzedzam że lista jest krótka bo trzymam się pewniaków), może się coś przyda
biala17a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-22, 16:38   #1523
Meefistofeles
Rozeznanie
 
Avatar Meefistofeles
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 798
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Tak jak prosiłaś postanowiłam zrobić zdjęcia tylko,że nie wiem,które będą odpowiednie.

Pierwsze dwa zdjęcia są robione w pokoju naturalnie oświetlonym przez słońce,a ostatnie jest robione w miejscu bardziej oświetlonym przez słońce.

A co do moich włosów, to co prawda są one dwu kolorowe, ponieważ wracam do naturalnego koloru.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 100_8781.jpg (105,3 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 100_8773.jpg (98,1 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 100_8774.jpg (103,7 KB, 22 załadowań)
Meefistofeles jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-22, 20:40   #1524
e01de47363ced05fd2f2ee74f100e33cb2519f1f_5ef137f1c671a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 46
Jakim jestem typem cery?

Witam. Chciałabym wiedzieć jaki mam typ cery: mam jasną cere wręcz bladą, na której widać niebieskie żyłki. Oczy koloru szarego z lekko zółtawą obwódką przy źrenicy. Ciemne brwi, niezbyt gęste. Rzęsy dość ciemne lecz nie kruczoczarne i niezbyt gęste. Włosy: gdy byłam małym dzieckiem koloru jasnego blond, później coraz to bardziej zaczęły ciemniej aż teraz są koloru ciemnego brązu odcień dość chłodny a przy twarzy ciut jaśniejsze.

Bardzo prosiłabym o odpowiedź.
Z góry dziękuję
e01de47363ced05fd2f2ee74f100e33cb2519f1f_5ef137f1c671a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-23, 07:01   #1525
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Te dwa pierwsze zdjęcia - możesz próbować przymierzać różne palety do tego zdjęcia tylko, że ja np. z racji, że nie jestem zbyt biegła w ocenie kolorów, zdjęcia przymierzałam tylko aby potwierdzić przypuszczenia z mierzenia "na żywo". Po samych zdjęciach nigdy bym nic nie wywnioskowała..
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-23, 08:11   #1526
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267
Dot.: Jakim jestem typem cery?

[1=e01de47363ced05fd2f2ee7 4f100e33cb2519f1f_5ef137f 1c671a;46573663]Witam. Chciałabym wiedzieć jaki mam typ cery: mam jasną cere wręcz bladą, na której widać niebieskie żyłki. Oczy koloru szarego z lekko zółtawą obwódką przy źrenicy. Ciemne brwi, niezbyt gęste. Rzęsy dość ciemne lecz nie kruczoczarne i niezbyt gęste. Włosy: gdy byłam małym dzieckiem koloru jasnego blond, później coraz to bardziej zaczęły ciemniej aż teraz są koloru ciemnego brązu odcień dość chłodny a przy twarzy ciut jaśniejsze.

Bardzo prosiłabym o odpowiedź.
Z góry dziękuję [/QUOTE]
Zakładam, że chodzi Ci o to, jakim typem kolorystycznym jesteś. Zapraszam do tego wątku, tu powinnaś znaleźć pomoc .
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-23, 17:06   #1527
princess_megi
Raczkowanie
 
Avatar princess_megi
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 71
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Gdzie mozna znalezc te pytania na ktore wszyscy odpowiadaja? Rozumiem, ze znajduja sie w innym watku?
__________________
77 > 76 >80 > 79 > 78 > 77> 76 > 75

Grupa wsparcia dla osób na diecie/poście
https://www.facebook.com/groups/290127541648831//
Strona o diecie i zdrowym odżywianiu
https://www.facebook.com/Healthy-Pro...9417682702351/
princess_megi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-23, 17:47   #1528
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez princess_megi Pokaż wiadomość
Gdzie mozna znalezc te pytania na ktore wszyscy odpowiadaja? Rozumiem, ze znajduja sie w innym watku?
Czasem warto czytać pierwszy post.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-24, 21:44   #1529
princess_megi
Raczkowanie
 
Avatar princess_megi
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 71
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Czasem warto czytać pierwszy post.
Dziekuje
__________________
77 > 76 >80 > 79 > 78 > 77> 76 > 75

Grupa wsparcia dla osób na diecie/poście
https://www.facebook.com/groups/290127541648831//
Strona o diecie i zdrowym odżywianiu
https://www.facebook.com/Healthy-Pro...9417682702351/
princess_megi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-26, 13:17   #1530
e01de47363ced05fd2f2ee74f100e33cb2519f1f_5ef137f1c671a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 46
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz - ciężko(najpierw na czerwono ). Odcień opalenizny jest lekko przykurzony, szaro-beżowy


2. Kolor oczu - ciemno szare, z lekką obwódką wokół źrenicy koloru ciemno żółtego. Brwi i rzęsy ciemne.


3. Piegi - nie za dużo koloru szaro-beżowy


4. Cera - jasna, chłodna, porcelanowa. Rumienię się na kolor czerwony.


5. Naturalny kolor włosów - ciemnobrązowe, w dzieciństwie były jasne lecz z wiekiem ciemniały coraz bardziej. Odcień dość chłodny z popielatymi przebłyskami.

6. Kolor ust - jest dość jasny, różowy

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Dobrze czuję się w kolorach dość mocnych, głębokich tj. głęboka czerwień, mocny niebieski, żółty, ciemny róż itd. Źle czuję się w kolorach szarych, oliwkowych, przygaszonych, mało widocznych tj. pudrowy róż, beżowy, pomarańcz itd.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz? Bardziej pasuje mi czysta biel i czerń.


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"? Tak. Ale nie zbyt mocno jaskrawe. Takie mocne kolory ale nie zbyt pstrokate.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.
Kolory szare i złamane szarością sprawiają że wyglądam na zmęczoną i niezbyt zdrową, podkreślają wszystkie niedoskonałości mojej cery.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
^Uwaga do tego pytania - proszę upewnijcie się jakie kolory są ciepłe a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy.
Bardziej pasują mi kolory zimne tj. czysta biel, cytrusowa żółć, granat itd. Gorzej wyglądam w kremowej bieli, pomarańczowym itd. Srebro lepiej podkreśla moją cerę, złoto zbyt się z nią gryzie.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
Dobrze wyglądam w zestawach kontrastowych, dużych wzorach itd.


Proszę o pomoc.
e01de47363ced05fd2f2ee74f100e33cb2519f1f_5ef137f1c671a jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-17 13:36:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:58.