niedowaga a ciąża - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-24, 14:33   #1
jenny3131
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 29

niedowaga a ciąża


Witam,

Mam nadzieję że mi pomożecie. Mam 25 lat przy wzroście 160 ważę tylko 44 kg. Jestem właśnie po wizycie u lekarza ginekologa i powiedziała mi że przy tej wadze mam małe szanse zajść w ciążę. Czy któraś z Was mimo tej niskiej wagi urodziła zdrowe dziecko?Czy miała jednak jakieś problemy z zajściem lub z donoszeniem ciąży?
Czy może mam zmienić lekarza?

Pozdrawiam

Kasia
jenny3131 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 15:01   #2
Teje
Rozeznanie
 
Avatar Teje
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 901
Dot.: niedowaga a ciąża

wiesz, jenny3131, moja mama w zasadzie prawie przez całe życie ważyła mniej niż 45kg, a urodziła czwórkę zdrowych dzieci. Myslę, że dużo zalezy od tego, czy to twoja naturalna waga i wtedy nie powinno być problemu, czy się odchudzasz i wtedy problem może być. Jeżeli po prstu nie masz skłonności do tycia i to towja naturalna waga, to nie widzę, dlaczego nie miałabyś spokojnie zajść w ciąże - tylko, prawdopodobnie, urodzisz również drobne dziecko. Ja się urodziąłm z wagą poniżej 2000g, ale zupełnie zdrowa, donoszona i silna, niektóre dziewczyny rodzą teraz niemowlaki po 5kg...
Teje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 16:15   #3
nailpolish
Rozeznanie
 
Avatar nailpolish
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 665
Dot.: niedowaga a ciąża

to zależy, czy Twoja waga, to efekt diety, która mogła 'zmęczyć' organizm i utrudni zajście w ciążę, czy może z natury jesteś drobna i szczupła.
Jeśli Twoja waga to efekt diety, to być może szanse są mniejsze, jeśli nie to wydaje mi się, że nie masz się czym martwić
__________________


nailpolish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 18:12   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: niedowaga a ciąża

eetam nie wierz w to ,jesli twoja waga zawsze byla niska i nie odchdzasz sie ,jesz normalnie to nie bralabym tego tak doslownie ,probowalaswogole z ta ciaza ?

ja zawsze bylam na granicy niedowagi i najnizszej prawidlowej ,w 2 miesiacu w ciazy schudlam 3 kg non stop wymioty i odrzucalo mnie od jedzenia a dziecko urodzilo sie zdrowe,donoszone ,male tzn. wazylo 2870 i 53 ale zdrowe ,10 pkt.pieknie sie rozwijalo.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 19:29   #5
jenny3131
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 29
Dot.: niedowaga a ciąża

Dzięki za tak szybką odpowiedź chyba zmienię lekarza żeby mnie przy każdej wizycie dodatkowo nie stresowała.

Edytowane przez jenny3131
Czas edycji: 2008-06-24 o 21:51
jenny3131 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 08:50   #6
suziaa
Rozeznanie
 
Avatar suziaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Wiadomości: 662
GG do suziaa
Dot.: niedowaga a ciąża

jenny nei martw się, na pewno wsystko będzie dobre u mneiw rodzinie były juz takie przypadki bardzo dużej niedowagi w matki a jednakdzieciaczki urodziły się zdrowe siłami natury i wszystko ok. ja z kolei rodziłam 2 miesiące temu i wsyscy mi mówili że będę miala problem z porodem bo mam nadwagę a w ciązy przytyłam ponad 30kg tzn mówili mi że albo będę sie meczyła albo cc a okazało się że wszysto sprawie poszło bo urodziłam w półtorej godziny także nie przejumj się jak cię ktos nastraszy czy coś bo sama widzisz każdy jest inny. a szanse są i to większe u ciebie niż u osób z nadwaga a jeśli lekarz takie rzeczy mówi to hmmm może wybierz sie do innego.pozdrawiam i zycze powodzenia!!
suziaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 17:37   #7
ula la la
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 13
Dot.: niedowaga a ciąża

ja wlasnie mam dolkadnie tak jak ty 160cm i waze 45kg mam 20 lati jestem w drugim miesiacu ciazy taka mam wage bo jestem drobna i moja mama taka sam jest a urodzila 2 dzieci bez problemu!zaszlam w ciaze niespodziewnaie poprostu wpadka lekarka nic nie mowi na temat mojej wagi bo odzywiam sie dobrze wyniki mam w pozadku poprostu taka mam posture. mysle ze to nie jest problem jak widac
ula la la jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-30, 12:28   #8
Paula Szyszka
Zadomowienie
 
Avatar Paula Szyszka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 486
Dot.: niedowaga a ciąża

nie martw się ja mam 157 cm wzrostu i przed ciążą ważyłam 43 kg w ciąże zaszłam w pierwszym miesiącu starania pomimo tego że wszyscy mi mówili że jestem tak drobna że będe pewnie miała problemy wczesniej też brałam przez 4 lata tabletki antykoncepcyjne i też po nich jak widać nie było problemu teraz jestem w 19 t.c i jak na razie przytyłam zaledwie 1,5 kg nic sobie nie odmawiam jem naprawde sporo a lekarz mówi że mam się nie martwić bo mój synuś rośnie jak na drożdzach nawet jak byłam na ostatnim usg to lekarz powiedział że dzidzia jest taka spora że wg usg jestm tydzień do przodu ! porób sobie przed ciążą badania na cukier, morfologię, mocz na tokspolazmoze i jeśli wykarzą że wszytko jest dobrze to do dzieła !!!!
Paula Szyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 13:15   #9
jenny3131
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 29
Dot.: niedowaga a ciąża

Dzięki za słowa otuchy, chyba wtedy ta lekarz miała zły dzień,bo byłam u niej z wynikami na progesteron zrobiła też usg i powiedziała że nie jest tak źle. /Ale zapisała mi duphaston(w związku z nieregularnym cyklem) i wit a+ e.
jenny3131 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 13:58   #10
Paula Szyszka
Zadomowienie
 
Avatar Paula Szyszka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 486
Dot.: niedowaga a ciąża

w takim razie trzymam kciuki i życze powodzonka będzie dobrze
Paula Szyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 08:43   #11
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: niedowaga a ciąża

ja przy niskiej wadze zaszlam w ciaze bez problemu,w ciazy czulam sie swietnie,wyniki mialam doskonale,tyle ze ja mimo,ze malo waze odzywiam sie az za dobrze ,dziecko urodzilam zdrowe i bardzo zarloczne,az jej nie przeszlo,bo teraz mam 5-letnia niejadke.ale to juz nie na temat.Nie martw sie zawczasu,wazne zeby dobrze sie odzywiac,zazywac ruchu na swiezym powietrzu,a bedzie dobrze.
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-25, 20:08   #12
ebena
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Eldorado południowo-wschodnie
Wiadomości: 1 487
Dot.: niedowaga a ciąża

Ja przy wzroście 160 ważyłam 42 kg urodziłam sporą dziewczynkę 3320 55cm, żadnych problemów nie było i po 8 m-cach znów ważę 43 kg, w ciązy przytyłam ok. 17 kg. Moze zmień lekarza
ebena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-02, 14:01   #13
gryzelda
Zadomowienie
 
Avatar gryzelda
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: niedowaga a ciąża

Bzdury opowiada! ja wazylam 47 jak zaszlam w ciaze przy wzroscie 167 i zaszlam bez problemu nawet sie starac nie musielismy ale jednak problemy byly poniewaz mialam przedwczesne skurcze i urodzilam dokladnie miesiac przed terminem, ale to nie wina wagi lecz wielkosc lozyska , poprostu za male by dotrzymalo dziecko do terminu... ale nie bylo zadnych problemow zdrowotnych z dzieciaczkiem szczuplaki tez moga miec dzieci
gryzelda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:00.