śpiący chomiczek - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-13, 14:42   #1
krolowakiczu
Zakorzenienie
 
Avatar krolowakiczu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: łóżkowo lub fotelowo
Wiadomości: 9 454

śpiący chomiczek


Cześć, mam pytanie do osób, które mają tego małego gryzonia, albo ktoś ze znajomych ma, ewentualnie ktoś z rodziny

Mój chomik ma klatkę z trzema pięterkami. Są one założone jedna nad drugą, nie są na całej szerokości klatki, więc między pięterkiem a klatką jest przepaść Normalnie prawie że cały dzień śpi w domku na samym dole. Jednak zdarza jej się wyjść z tego domku na samą górę i ucina tam sobie godzinną drzemkę. Zaaawsze na brzegu pięterka i po śpiączku zdarza jej się spadać z samej góry na sam dół. Później jest w takim szoku, że z 15 minut patrzy się i nie rusza. Boję się poprostu, że zrobi sobie w końcu krzywde

I pytanie, miał wasz chomik takie jazdy? Nie wiem czy to normalne, i nie wiem jak zrobić tak żeby tam nie spała. ( jak widzę, że zasypia na górze, biorę ją i wkładam do domku, ale ona i tak spowrotem wyłazi na górę )
__________________

28.09.2010


krolowakiczu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-13, 15:03   #2
TOMORROW
Zakorzenienie
 
Avatar TOMORROW
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 851
Dot.: śpiący chomiczek

chomiki są niezniszczalne-mój spadł z 1,5 metra i bez otrzepania się biegł dalej

a codzienne spadanie z góry klatki było na porządku dziennym-wspinał się po suficie, po chwili puszczał 1 łapkę bo coś tam sobie chciał zrobić i spadał
TOMORROW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-13, 15:10   #3
blackberry8
Zakorzenienie
 
Avatar blackberry8
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 787
Dot.: śpiący chomiczek

Możesz wziąć kawałek materiały bez lycry, obszyć tasiemką i zawiesić między piętrami jako coś na kształt hamaka. Przy upadku nie będzie obijać się o plastikowe dno tylko spadnie na materiał.
blackberry8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-13, 15:55   #4
andune
Rozeznanie
 
Avatar andune
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 817
Dot.: śpiący chomiczek

Cytat:
Napisane przez TOMORROW Pokaż wiadomość
chomiki są niezniszczalne-mój spadł z 1,5 metra i bez otrzepania się biegł dalej

a codzienne spadanie z góry klatki było na porządku dziennym-wspinał się po suficie, po chwili puszczał 1 łapkę bo coś tam sobie chciał zrobić i spadał
pobiję Was z tym spadaniem

(nie mój, tylko kuzynki, pod moją opieką) chomik zwiał z klatki pod osłoną nocy (otwierając sobie drzwiczki zębami - nie widziałam, ale moja świnka morska to umiała, więc tego też podejrzewam...). Szukaliśmy go wytrwale 3 czy 4 dni, przetrząsnęliśmy całe mieszkanie.
Jak w końcu położyliśmy na nim krzyżyk, dokładnie tydzień później, chomik w towarzystwie kartonowego pudełka i miłej pani wrócił z... salonu piękności, położonego dwa piętra niżej.
Jakimś cudem wlazł do szybu wentylacyjnego i spadł z drugiego piętra. Nawet sobie jednej łapy nie połamał! Był tylko trochę przegłodzony, ale cóż - po tygodniu...

edit: rzecz cała dotyczy samiczki, oczywiście... jaki facet by poleciał do salonu piękności
__________________
cierpienie jest prowokacją

Edytowane przez andune
Czas edycji: 2012-01-14 o 13:20
andune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-13, 16:18   #5
Varicella
Rozeznanie
 
Avatar Varicella
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 539
Dot.: śpiący chomiczek

Cytat:
Napisane przez blackberry8 Pokaż wiadomość
możesz wziąć kawałek materiały bez lycry, obszyć tasiemką i zawiesić między piętrami jako coś na kształt hamaka. Przy upadku nie będzie obijać się o plastikowe dno tylko spadnie na materiał.
+1
__________________
1+1+1+1
Varicella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-13, 16:47   #6
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: śpiący chomiczek

Nie wiedziałam, że chomiki to takie małe Małysze (tylko bez telemarku). Zapodajcie jakiś filmik z latającym hamsterem.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-13, 16:57   #7
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: śpiący chomiczek

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-13, 17:50   #8
Brangien
Rozeznanie
 
Avatar Brangien
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 725
Dot.: śpiący chomiczek

Chomiki to małe bestie, są jak stare Nokie - niezniszczalne.

Mój chomiczek uwielbiał urządzać sobie pas startowy od ścianki biurka w kierunku krawędzi i spadać w przepaść. Może tylko mój miał takie samobójcze usposobienie, nie wiem. Było tak, że łaził sobie spokojnie tu i tam, podskubywał żarcie które mu zostawiałam, a pewnym momencie NAGLE zrywał się do szalonego sprintu w dziurę. (Na szczęście go pilnowałam, więc zwykle lądował mi na kolanach, ale parę razy z rozpędu wpadł mi na kolana, a ja nie zdążyłam go złapać i spadł na podłogę Nic mu nie było - na szczęście).

Myślę, że te pięterka w klatce to nic poważnego, może po prostu zdejmij jedno górne i zastąp je kawałkiem szmatki albo gałązką (czy innym kawałkiem drewna, ale bez drzazg) do wspinania.
Brangien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-13, 18:10   #9
Luthieenn
Raczkowanie
 
Avatar Luthieenn
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 43
Dot.: śpiący chomiczek

Chomiki to niezłe skubańce Miałam dwa.
Pierwszemu udało się w nocy wyjść z klatki, zejść (spaść?) z biurka na podłogę, i podreptać do kuchni, w której rezydował pies (tu trzeba dodać, że mający chrapkę na mojego chomika). Do tragedii na szczęście nie doszło, ponieważ moja mama w poszła w nocy do kuchni, a że, chomik był biały to od razu rzucił jej się w oczy. Szybciej niż psu

Z drugim natomiast miałam podobną sytuację jak autorka wątku. Otóż miałam małą klatkę, z jednym piętrem, ale kraty były w dość sporych odstępach jak dla chomika dżungarskiego. Kiedyś znalazłam biedaka, jak wisiał głową w dół, zaczepiony jedną łapką o pręty Strasznie się przestraszyłam, później trochę kulał, ale w końcu wszystko wróciło do normy.
Osobiście polecam wziąć jakiś w miarę gruby karton i powkładać go między kraty - raz nad prętem, raz pod. Robi się taka trochę ślizgawka wtedy, ale nie ma ryzyka, że chomik spadnie, bądź zahaczy łapkami.
__________________
Bloguję
Luthieenn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 09:25   #10
Ejniacz
Zadomowienie
 
Avatar Ejniacz
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 1 571
Dot.: śpiący chomiczek

Mój chomik też lubił się wpinać. Raz spadł tak niefortunnie że złamał sobie kręgosłup :/ a spadł z naprawdę małej wysokości, może 20 - 30 cm
__________________
"Sumienie nie powstrzymuje od grzechów, przeszkadza tylko cieszyć się nimi."


Jean Cocteau
Ejniacz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 10:25   #11
krolowakiczu
Zakorzenienie
 
Avatar krolowakiczu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: łóżkowo lub fotelowo
Wiadomości: 9 454
Dot.: śpiący chomiczek

Cytat:
Napisane przez blackberry8 Pokaż wiadomość
Możesz wziąć kawałek materiały bez lycry, obszyć tasiemką i zawiesić między piętrami jako coś na kształt hamaka. Przy upadku nie będzie obijać się o plastikowe dno tylko spadnie na materiał.
dobry pomysł, coś pokombinuję

---------- Dopisano o 11:24 ---------- Poprzedni post napisano o 11:23 ----------

Cytat:
Napisane przez andune Pokaż wiadomość
pobiję Was z tym spadaniem
Rozwaliłaś mnie No co, może chciał się upiększyć

---------- Dopisano o 11:25 ---------- Poprzedni post napisano o 11:24 ----------

Cytat:
Napisane przez Ejniacz Pokaż wiadomość
Mój chomik też lubił się wpinać. Raz spadł tak niefortunnie że złamał sobie kręgosłup :/ a spadł z naprawdę małej wysokości, może 20 - 30 cm
No właśnie 100 razy spadnie i nic mu nie będzie a za 101 złamie sobie coś. Dlatego ten niby hamak to dobra rzecz..
__________________

28.09.2010


krolowakiczu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-14, 13:07   #12
andune
Rozeznanie
 
Avatar andune
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 817
Dot.: śpiący chomiczek

Cytat:
Napisane przez krolowakiczu Pokaż wiadomość
Rozwaliłaś mnie No co, może chciał się upiększyć
na pewno chciała. Bo właściwie to zapomniałam napisac na początku - to była chomiczyca! (chomiczka?)
__________________
cierpienie jest prowokacją
andune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 13:22   #13
Asiaa90
Zakorzenienie
 
Avatar Asiaa90
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: R.
Wiadomości: 5 182
Dot.: śpiący chomiczek

Jesli jest to dosc duza odleglisc od dolu to sciag to pietro jesli jest taka mozliwosc albo zmniejsz odleglosci miedzy pietrami zeby mial blizej do ziemi
__________________
ChomikoManiaczka

31.08.2006
Aparatka:
Góra 23.04.2012
Dół 16.07.2012
24.03.2014 koniec

odwyk
Asiaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 14:45   #14
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: śpiący chomiczek

Ja mam chomika kaskadera

Mój juz skakał ze stołu, wyskakiwał z klatki,naleśnika z krzesła na podłogę tez juz zaliczył i mnostwo innych łącznie ze spadaniem przez małą dziurę w klatce. Bo tam ma takie pseudo schodki, bardziej tunel do przemieszczania się miedzy pietrami, ale jak był mały to wlazł w małą szparkę która została bo otwór na schody jest kwadratowy a tunel okrągły i oczywiscie zleciał pietro niżej. szczerze to myslalam ze z wiekiem mu przejdzie ale teraz to juz stary chomik a głupote jak miał w głowie tak ma. Ostatnio usiłuje ryjkiem otworzyć drzwiczki do klatki i sie wydostać i pohasać po pokoju. Muszę mu spinac szczebelki spinaczem do bielizny bo przed oczami mam od razu jak sie przytrzaskuje pod tymi drzwiami.

Możesz mu jakoś przysłonic tą dziurę, bo teoretycznie chomiki to delikatne zwierzątka więc zawsze jest ryzyko ze sobie cos uszkodzi przy upadku. W praktyce.. niezniszczalni kaskaderzy
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 15:01   #15
Parvati
Zakorzenienie
 
Avatar Parvati
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 064
Dot.: śpiący chomiczek

Cytat:
Napisane przez krolowakiczu Pokaż wiadomość
Cześć, mam pytanie do osób, które mają tego małego gryzonia, albo ktoś ze znajomych ma, ewentualnie ktoś z rodziny

Mój chomik ma klatkę z trzema pięterkami. Są one założone jedna nad drugą, nie są na całej szerokości klatki, więc między pięterkiem a klatką jest przepaść Normalnie prawie że cały dzień śpi w domku na samym dole. Jednak zdarza jej się wyjść z tego domku na samą górę i ucina tam sobie godzinną drzemkę. Zaaawsze na brzegu pięterka i po śpiączku zdarza jej się spadać z samej góry na sam dół. Później jest w takim szoku, że z 15 minut patrzy się i nie rusza. Boję się poprostu, że zrobi sobie w końcu krzywde

I pytanie, miał wasz chomik takie jazdy? Nie wiem czy to normalne, i nie wiem jak zrobić tak żeby tam nie spała. ( jak widzę, że zasypia na górze, biorę ją i wkładam do domku, ale ona i tak spowrotem wyłazi na górę )
Możesz też zrobić taki "płotek" z kołków żeby chomiczek nie spadał. Coś na kształt tego na zdjęciu tu:
http://img593.imageshack.us/img593/6872/p1031406.jpg
jedyna przerwa w kołkach to na schodki zdjęcie nie jest moje, ale ja mam tez z kołków zrobione płotki i chomik nie spada
__________________
czytam


CBT
Parvati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 16:33   #16
pitahaya
Zakorzenienie
 
Avatar pitahaya
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 5 564
Dot.: śpiący chomiczek

Mój miał wysoką klatkę, wspinał się po prętach i u góry puszczał Nigdy nic mu nie było, otrząsał się i szedł dalej, najczęściej zrobić to drugi raz...
__________________
pitahaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:47.