Kwas glikolowy - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-08, 16:24   #121
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: Kwas glikolowy

Cytat:
Napisane przez Bakunin Pokaż wiadomość
Z własnego doświadczenia - nie polecam kwasu glikolowego, ani solo, ani w połaczeniu z innymi AHA Stosowałam peelingi po podleczeniu skóry z trądziku (gotowe preparaty sprawdzonej firmy; stęż. 10% pH 2,7 i 20% pH 2,2) i jedyne co dzięki nim zyskałam to nawrót choroby (i nie chodzi mi o początkowy wysyp, tylko o to, że z zabiegu na zabieg - a było ich w sumie ok. 10 - moja skóra wyglądała coraz gorzej) i ogromne problemy z pozbyciem się pryszczy nie wspomnę już o podrażnieniach i łuszczeniu jaki mi te zabiegi zafundowały, mimo, że nie mam zbytnio wrażliwej cery... za to świetnie sprawdziły się u mnie zabiegi z kw. pirogronowym, więc serdecznie go polecam
Może masz uczulenie na niego.
Mnie mega zło uczynił kwas salicylowy. Bolące gule leczyłam przez 3-4 miesiące a twarz wyglądała jak pobojowisko.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
The light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 13:03   #122
Bakunin
Przyczajenie
 
Avatar Bakunin
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 3
Dot.: Kwas glikolowy

Cytat:
Napisane przez The light Pokaż wiadomość
Może masz uczulenie na niego.
Mnie mega zło uczynił kwas salicylowy. Bolące gule leczyłam przez 3-4 miesiące a twarz wyglądała jak pobojowisko.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Niewykluczone, choć gdy stosuję kosmetyki pielęgnacyjne z niewielką zawartością kwasów AHA (kilka %), w tym glikolowego, np. kremy/serum na noc nie dzieje się nic złego Więc chyba po prostu moja skóra źle znosi wyższe stężenia. A co do kwasu salicylowego - moja koleżanka zrobiła sobie nim peeling (10 albo 20%, kupiony na Allegro) i omal nie poparzyła sobie twarzy, mimo, że położyła preparat raptem na kilka sekund :O Nie dość, że przez kilka tygodni walczyła z łuszczeniem się i czerwonymi plamami (wyglądała, sorry za wyrażenie, jak potwór ), to nastąpił u niej taki wysyp bolesnych, podskórnych zmian, że doprowadzenie skóry do ładu zajęło jej kilka kolejnych miesięcy... Nie wiem, może preparat był trefny, albo jej skóra nie toleruje tej subtancji. Tak czy siak, skutecznie odwlokła mnie od wszelkich prób stosowania tego kwasu
__________________
Bakunin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-19, 20:19   #123
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Odp: Dot.: Kwas glikolowy

Cytat:
Napisane przez The light Pokaż wiadomość
Celuj w sprawdzone sklepy,np zrob sobie krem. Kwasy zaczyna się od najmniejszych stężeń żeby zobaczyć jak skóra reaguje a później ewentualnie zwiększać inaczej możesz poparzyć skórę.

Teraz lepiej odpuścić zabiegi ze względu na słońce.

I mimo, ze jesień czy zima promieniowanie uva jest cały rok (nawet jak nie ma słońca) więc filtr bezwzględnie bo inaczej nawet nie warto rozpoczynać "kwaszenia"

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Dlaczego nie polecane jest zamawianie np. na allegro (w sklepach, nie od osób prywatnych)? Pytam z ciekawości
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-22, 09:25   #124
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 437
Dot.: Kwas glikolowy

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Dlaczego nie polecane jest zamawianie np. na allegro (w sklepach, nie od osób prywatnych)? Pytam z ciekawości
Pewniejsze źródło?
Cena?
Sprawdzone produkty?
__________________
...najmniejsze państwo świata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf była kobietą
konspiracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-22, 11:19   #125
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Kwas glikolowy

Cytat:
Napisane przez konspiracja Pokaż wiadomość
Pewniejsze źródło?
Cena?
Sprawdzone produkty?
Cena nie jest wysoka... Może to, że sprawdzone przez wiele wizażanek, ale na allegro też ogłaszają się sklepy, apteki...
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-30, 11:28   #126
Jutte
Wtajemniczenie
 
Avatar Jutte
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 2 940
Dot.: Kwas glikolowy

zrobiłam zamówienie na zsk za 85 zł ;p aaa moja kieszeń :P
kupiłam sobie kwas gilikowy i korzystając z tego że mam kilka dni wolnego i nie musze się malowac i wychodzić do ludzi;p, chciałam zrobic sobie tonik glikolowy, tylko zapomniałam kupic wodę destylowaną;/.

czy można zrobic tonik z kwasem glikolowym z użyciem wody mineralnej bądz.. bo jeszcze mam w domu jakąs starą wodę destylowaną;/ ?
__________________
Włosomaniaczka
dbam o siebie,
uśmiecham się,
cieszę się życiem!
Jutte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-30, 13:17   #127
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Kwas glikolowy

Ja ostatnio z braku laku robię z wodą z czajnika
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-31, 21:59   #128
viki79
Zakorzenienie
 
Avatar viki79
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 7 296
Dot.: Kwas glikolowy

witajcie dziewczyny, wczoraj wieczorem rozpoczelam swoja przygode z kremem na bazie 5% kwasu glikolowego a dzisiaj rano z tonikiem na bazie 5% kwasu glikolowego.....

tak sie zastanawiam jak dlugo dobrze byloby stosowac te produkty przed wykonaniem peelingu na bazie 10% kwasu?
__________________






viki79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-05, 22:02   #129
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Kwas glikolowy

To zależy od skóry, każdy na swój sposób reaguje na kwasy i ich stężenia. Jeśli po tygodniu - 2ch nie zaobserwujesz podrażnień itd. możesz smiało przejść do 10%
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-06, 18:15   #130
viki79
Zakorzenienie
 
Avatar viki79
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 7 296
Dot.: Kwas glikolowy

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
To zależy od skóry, każdy na swój sposób reaguje na kwasy i ich stężenia. Jeśli po tygodniu - 2ch nie zaobserwujesz podrażnień itd. możesz smiało przejść do 10%
Dzieki za info. Zrobilam sobie mini-serie, czyli 2 dni po 5% i przerwa tygodniowa, a teraz zamierzam wykonac peeling na bazie 10%.

Jak najlepiej zrobic? np. 4-6 peelingow co 2 tygodnie, zwiekszajac od 10% do np. 25%?

I pewnie trzeba sie uwinac przed grudniem, bo jak sa mrozy to lepiej nie robic nic na glikolu, tak?
__________________






viki79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 06:33   #131
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Kwas glikolowy

ja się kwaszę i w mrozy, grunt to stabilny i wysoki filtr
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-12, 21:01   #132
viki79
Zakorzenienie
 
Avatar viki79
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 7 296
Dot.: Kwas glikolowy

Wlasnie wykonalam swoj pierwszy peeling na bazie 10%. Trzymalam przez jakiej 4 min.

Teraz sie zastanawiam jak najlepiej przeprowadzic dalsze peelingi.

Czy osoby doswiadczone moglbyby sie wypowiedziec?

Polecacie 6 zabiegow z 10 dniowymi przerwami?

Roztwor stopniowo zwiekszac czy wydluzac czas trzymania czy jedno i drugie?

Dodam, ze chodzi mi o odswiezenie skory, splycenia blizn i zmarszczek i pobudzeniu skory do produkcji kolagenu. Mam cere mieszana, w kierunku suchej oprocz policzkow. Nigdy nie malam problemow z trondzikiem.
__________________






viki79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-18, 20:28   #133
Soczystyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 45
Dot.: Kwas glikolowy

Dziewczyny , czy moge łączyć mikrodermabrazje diamentową z kwasem glikolowym 30% ? Chcę usunąć czerwone plamki z twarzy .. czyli wszystkie przebarwienia i blizny ;/ Pozdrawiam !

---------- Dopisano o 20:28 ---------- Poprzedni post napisano o 19:05 ----------

Niech ktoś odpowie bo to ważne ..
Soczystyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-19, 15:45   #134
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Kwas glikolowy

Cytat:
Napisane przez Soczystyy Pokaż wiadomość
Dziewczyny , czy moge łączyć mikrodermabrazje diamentową z kwasem glikolowym 30% ? Chcę usunąć czerwone plamki z twarzy .. czyli wszystkie przebarwienia i blizny ;/ Pozdrawiam !

---------- Dopisano o 20:28 ---------- Poprzedni post napisano o 19:05 ----------

Niech ktoś odpowie bo to ważne ..
Kwasy ogólnie są polecane jako uzupełnienie mikrodermabrazji, ja miałam migdałowy 25% po mikro. Jeśli robisz to w domu to uważaj, bo jednak już mikro Ci trochę podrażni skórę, a jednak glikolowy jest trochę bardziej agresywny, niż migdał.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-20, 14:34   #135
Soczystyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 45
Dot.: Kwas glikolowy

Wczoraj przyszła mi mikrodermabrazja diamentowa (zabiegi wykonuje mi moja siostra) dziś będzie pierwszy zabieg Kwas glikolowy pomagał mi przez jakis czas .. byłem po 4 zabiegu i widać było poprawe .. mniej zaskórników i wyprysków ale potem musialem skończyć z zabiegami i problem wrócił ;/
Soczystyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-20, 16:49   #136
Soczystyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 45
Dot.: Kwas glikolowy

Ale prosze nie myśleć że mikro będe robić na wypryski ;P Więc moge robić tak że po mikrodermabrazji odczekać 20 min i nałożyć kwas glikolowy 30 % ?
Soczystyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 16:12   #137
Tomaan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 429
Question Bioderma White Objective Serum na noc

Hej, nie ma w KWC nowości Biodermy z linii White, co sądzicie o tym? Ktoś testował? 12% kwasu glikolowego. Ceny od 75 - 160 zł

http://www.bioderma.com/pl/nc/produk...ction/481.html

Czy można zrobić kurację12% kwasem taniej niż Biodermą? Podejrzewam, że tak, możecie doradzić coś gotowego? Bo jestem facetem i nie mam koleżanki, która rozrobi mi kwasik z Allegro z wodą i nałoży wacikiem wieczorem przy ploteczkach
__________________
Chillout

Edytowane przez Tomaan
Czas edycji: 2013-12-16 o 16:15
Tomaan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 17:51   #138
mlodziudka85
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 329
Dot.: Bioderma White Objective Serum na noc

Cytat:
Napisane przez Tomaan Pokaż wiadomość
Hej, nie ma w KWC nowości Biodermy z linii White, co sądzicie o tym? Ktoś testował? 12% kwasu glikolowego. Ceny od 75 - 160 zł

http://www.bioderma.com/pl/nc/produk...ction/481.html

Czy można zrobić kurację12% kwasem taniej niż Biodermą? Podejrzewam, że tak, możecie doradzić coś gotowego? Bo jestem facetem i nie mam koleżanki, która rozrobi mi kwasik z Allegro z wodą i nałoży wacikiem wieczorem przy ploteczkach
Glyco A
mlodziudka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 18:45   #139
Tomaan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 429
Dot.: Kwas glikolowy

Dziękuję. A jak myślicie, lepiej długofalowo stosować 6% glikolu z Avene czy 12% Biodermy, która nie ma niestety w składzie nic zapobiegawczego? Krem Triacnal Avene oprócz kwasku ma jeszcze inne działanie, to chyba lepiej bo uniwersalnie, hmm? Proszę o opinie.
__________________
Chillout
Tomaan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-17, 12:12   #140
Tomaan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 429
Dot.: Kwas glikolowy

Kobity doradźcie. Chciałem też prosić o opinie, czy 6% kwasek można stosować przewlekle, że się tak wyrażę, czyli np. przez 10 lat bez przerwy stosując zabezpieczenie w postaci filtru-kremu Avene na dzień?

Takie delikatne złuszczanie 6% nie jest chyba jakieś mega inwazyjne ale czy nie obniża właściwości naturalnych warstw skóry, skoro przecież kwas ją trochę demontuje?

Co się dzieje jak w zrobię przerwę w stosowaniu kremu na np. tydzień? Naskórek w tym czasie lekko się odbuduje i kwasek po tygodniu musi zaczynać żłobić od nowa?
__________________
Chillout

Edytowane przez Tomaan
Czas edycji: 2013-12-17 o 12:13
Tomaan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-18, 22:34   #141
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomości: 2 007
Dot.: Kwas glikolowy

Cytat:
Napisane przez Tomaan Pokaż wiadomość
Kobity doradźcie. Chciałem też prosić o opinie, czy 6% kwasek można stosować przewlekle, że się tak wyrażę, czyli np. przez 10 lat bez przerwy stosując zabezpieczenie w postaci filtru-kremu Avene na dzień?

Takie delikatne złuszczanie 6% nie jest chyba jakieś mega inwazyjne ale czy nie obniża właściwości naturalnych warstw skóry, skoro przecież kwas ją trochę demontuje?

Co się dzieje jak w zrobię przerwę w stosowaniu kremu na np. tydzień? Naskórek w tym czasie lekko się odbuduje i kwasek po tygodniu musi zaczynać żłobić od nowa?
Niskie stezenia mozna uzywac regularnie, ale najlepiej na co druga noc przemiennie z czyms nawilzajacym i odzywczym, ale nie zapychajacym. W dzien beztluszczowy lotion (zwykle w pompce, polplynne) z wmieszana na dloni porcja wysokiego filtra (Eucerin ma fajny dosc matowy).

Latem lepiej zrezygnowac z kwasow. Ostatnio przez przypadek (z braku zelu) umylam twarz i plecy Lactacyd-em w wersji ginekologicznej (bardziej kwasny), no i efekt matowej, odtluszczonej i odskorzonej skory - super. A podraznienia zadnego. Do plecow idealny.

Przerwy od kwasow sa wrecz pozyteczne, chocby po to, by skora troche odpoczela. Ciagle zdzieranie tez nie jest dobre. W nadmiarze moze mocno wysuszyc i dac efekt odwrotny od zamierzonego. Moga powstac rany, podraznienia i.... paradoksalnie - zmarszczki z wysuszenia.

Ps. Uzywam toniku ok. 15 proc. 2-3 razy w tygodniu na nos, czolo i brode. Mam ogolnie sucha skore, ale z tendencja do rogowacenia i sporadycznymi zaskornikami. Troche kwasu ladnie oczyszcza i poprawia pozniejsze wchlanianie sie kremow i derum, a chropowatosc brody zniknela.
guacamole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-18, 22:43   #142
Tomaan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 429
Dot.: Kwas glikolowy

Wszystkie kobiety mają problem z suchością skóry ale to na 90% od tego, że kompletnie nie pijecie wody mineralnej, 2 szklaneczki źródlanej deszczówki z Rossmana to za mało :P i chyba od tych kosmetyków.. no ale nie wypowiadam się bo nie jestem specem.

OK, teraz jest promo na Biodermę Atoderm za 10 zł w aptekach można kupić, to krem odżywczy właśnie na przesuszenia m.in.

Tylko takie pytanie: czy skuteczne złuszczanie przebarwień osiągnę, jeśli nie dojdę do etapu odpadania naskórka? :P
__________________
Chillout
Tomaan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 15:39   #143
Szopu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 9
Kwas glikolowy 70% ph 0,1 - zaczerwieniona skóra.

Przed chwilą po raz pierwszy nałożyłem kwas glikolowy 70% na twarz (prawa skroń) bo mam straszne blizny i przebarwienia po trądziku i teraz skóra wygląda na mocno zaczerwienioną. Zmyłem go po kilku minutach wodą z szarym mydłem i nałożyłem krem NIVEA. Czy to ma tak wyglądać?
Szopu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 16:27   #144
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Kwas glikolowy 70% ph 0,1 - zaczerwieniona skóra.

nie, źle to zrobiles i prawdopodonie sie poparzyles. Wybrales jeden z najsilniejszych kwasow, na pierwszy raz naklada sie lzejsze lub na 30 sekund do minuty.
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 16:30   #145
Szopu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 9
Dot.: Kwas glikolowy 70% ph 0,1 - zaczerwieniona skóra.

Cytat:
Napisane przez ana909 Pokaż wiadomość
nie, źle to zrobiles i prawdopodonie sie poparzyles. Wybrales jeden z najsilniejszych kwasow, na pierwszy raz naklada sie lzejsze lub na 30 sekund do minuty.
Ale to poparzenie zniknie po jakimś czasie?
Szopu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 16:38   #146
suzeta
Recenzentka Miesiąca - Grudzień 2016
 
Avatar suzeta
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: rzeszów
Wiadomości: 4 270
Dot.: Kwas glikolowy 70% ph 0,1 - zaczerwieniona skóra.

Przesadziłeś trochę ! Aż takie stężenie ? Traktuj to jak poparzenie i postępuj z tym jak z poparzoną skórą. Kup w aptece jakiś preparat łagodzący np. Bepanthen i smaruj to miejsce grubą warstwą.

Edytowane przez suzeta
Czas edycji: 2013-12-29 o 16:40
suzeta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 16:43   #147
Szopu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 9
Dot.: Kwas glikolowy 70% ph 0,1 - zaczerwieniona skóra.

Cytat:
Napisane przez suzeta Pokaż wiadomość
Przesadziłeś trochę ! Aż takie stężenie ? Traktuj to jak poparzenie i postępuj z tym jak z poparzoną skórą. Kup w aptece jakiś preparat łagodzący np. Bepanthen i smaruj to miejsce grubą warstwą.
Po prostu jestem już tak zdenerwowany na ciągłe niepowodzenia bo nic nie pomaga, że wolałem wytoczyć cięższy arsenał...
A żeby takie coś już więcej nie powstawało, to mam trzymać ten kwas krócej? Czy może rozcieńczać? Zależy mi na efekcie.
Szopu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 16:57   #148
ana909
Erudycja
 
Avatar ana909
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 11 476
Dot.: Kwas glikolowy 70% ph 0,1 - zaczerwieniona skóra.

Cytat:
Napisane przez Szopu Pokaż wiadomość
Po prostu jestem już tak zdenerwowany na ciągłe niepowodzenia bo nic nie pomaga, że wolałem wytoczyć cięższy arsenał...
A żeby takie coś już więcej nie powstawało, to mam trzymać ten kwas krócej? Czy może rozcieńczać? Zależy mi na efekcie.
natluszczaj i czekaj az skora sie zagoi.
Rob kwas raz w tyg i za kazdym razem trzymaj o 30 sekund dluzej, ale nigdy nie dluzej niz 5 minut. Poza tym czy ten kwas wymaga neutralizacji? Moj tak i mam do niej specjalny plyn.
Poczekaj dwa tyg i zacznij od początku.
__________________
Alicja ❤ Ur.28.09.2016 Największe szczęście mamusi ❤
ana909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 17:04   #149
suzeta
Recenzentka Miesiąca - Grudzień 2016
 
Avatar suzeta
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: rzeszów
Wiadomości: 4 270
Dot.: Kwas glikolowy 70% ph 0,1 - zaczerwieniona skóra.

Cytat:
Napisane przez Szopu Pokaż wiadomość
Po prostu jestem już tak zdenerwowany na ciągłe niepowodzenia bo nic nie pomaga, że wolałem wytoczyć cięższy arsenał...
A żeby takie coś już więcej nie powstawało, to mam trzymać ten kwas krócej? Czy może rozcieńczać? Zależy mi na efekcie.
Po prostu z kwasami trzeba bardzo uważać. Fakt może to nie jest kwas siarkowy no ale kwas to kwas i trzeba zachowac środki ostrożności. Poczytaj w necie czy nawet na tym forum jak się tego używa i nie trzymaj za długo bo jeszcze zaśniesz i pa pa przystojniaczku . No a potem to już tylko przeszczep twarzy .

Edytowane przez suzeta
Czas edycji: 2013-12-29 o 17:08
suzeta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-29, 17:16   #150
Szopu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 9
Dot.: Kwas glikolowy 70% ph 0,1 - zaczerwieniona skóra.

Cytat:
Napisane przez suzeta Pokaż wiadomość
Po prostu z kwasami trzeba bardzo uważać. Fakt może to nie jest kwas siarkowy no ale kwas to kwas i trzeba zachowac środki ostrożności. Poczytaj w necie czy nawet na tym forum jak się tego używa i nie trzymaj za długo bo jeszcze zaśniesz i pa pa przystojniaczku .
A możesz polecić jakieś ciekawe wątki z tym kwasem, zanim zamienię się w Freddiego Krugera?

Cytat:
Napisane przez ana909 Pokaż wiadomość
natluszczaj i czekaj az skora sie zagoi.
Rob kwas raz w tyg i za kazdym razem trzymaj o 30 sekund dluzej, ale nigdy nie dluzej niz 5 minut. Poza tym czy ten kwas wymaga neutralizacji? Moj tak i mam do niej specjalny plyn.
Poczekaj dwa tyg i zacznij od początku.
Na stronce była tabelka jak zneutralizować do mniejszych stężeń, chociaż byłem sceptycznie nastawiony jak czytałem opinie o tych 30% czy 50%. Na razie popróbuje właśnie tylko to jedno miejsce i zobaczę jakie efekty. Jak będą widoczne, to potem miejscowo nałożę znów na inne. Ile takich zabiegów trzeba wykonać przy tym stężeniu i ph (bo czytałem, że to najmniejsze możliwe i najmocniejsze) aby były efekty?
Szopu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-29 13:43:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:48.