kolka u noworodka - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-20, 07:47   #61
buzia_28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1
Dot.: kolka u noworodka

mam miesieczna córeczke, podejrzewają u niej kolke ma wszystkie objawy oprócz płaczu, gdy ma atak zaciska rączki robi sie czerwona i leci jej dużo ślinki z buzi az mi się zachłysta ją. nie wiem czy to na pewno kolka? miał ktos tez takie objawy u swojego dziecka?
buzia_28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 22:11   #62
Anetka9
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 248
Dot.: kolka u noworodka

Witam, moja córka też miała kolki/bóle brzuszka-jedną z pierwszych rzeczy którą poleciła mi moja pediatra było przejście na dietę zupełnie bezmleczną i to poskutkowało, czyli u nas owe kolki były bardzo wyraźnie związane z alergią na białka mleka. Ta że jeśli inne metody nie skutkują to radzę rozważyć możliwość alergii i dietę.Mojej bratowej lekarz oprócz diety polecił też dawać dziecku Latopic-preparat który wspomaga leczenie alergii. Ma go podawać przez 3 m-ce.Alergia jest chorobą dziedziczną, więc jeśli dziecko ma jednego lub oboje rodziców-to ma większe "szanse" być alergikiem.
Anetka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-30, 18:06   #63
catterina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 25
Dot.: Kolka u maluszka

U nas najlepiej się sprawdziły czopki Viburcol N.
Stosowałam je u córci i siostra u swojej małej też urzywa
catterina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-30, 22:14   #64
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Kolka u maluszka

U nas pomógł Sab Simplex, ale polecam bardzo termofor kładziony na brzuszek. Działał cuda...
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 17:51   #65
justys1982
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1
Smile Dot.: kolka u noworodka

kolka u mojego maluszka pojawiła się w drugim tygodniu życia, akcja trwała średnio od 2 do 6 godzin. W końcu znalazłam na nią swój sposób: w ciągu dnia karmię mlekiem bebiko 1, na noc podaje bebiko 1 rtf , zapobiegawczo sab simplex, a gdy go brak to używam bobotica ( bobotic częsciej niż podane na opakowaniu), dwa razy w ciągu dnia podaję herbatkę hipp z kopru włoskiego, używam butelek tommee tippe. Rezultat? Kolka rzadko się nam przydaża, a gdy już się trafi i maluch mocno płacze to stosujemy paracetamol w czopku. Kupka kilka razy na dobę. W końcu pokonaliśmy horror zwany kolką! Każdemu życzę tego samego i pozdrawiam
justys1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 18:27   #66
catterina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 25
Dot.: kolka u noworodka

Ważna informacja dla tych któezy walczą z kolką przy pomocy Viburcolu teraz ten lek tylko na receptę
catterina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 19:15   #67
catterina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 25
Dot.: Kolka u maluszka

Ważna zmiana viburcol teraz tylko na receptę
catterina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-22, 22:51   #68
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: kolka u noworodka

A ja znalazłam sab simplex w sklepie internetowym Inna rzecz, że identyczną dawkę symetikonu ma polski bobotic.

Edytowane przez 0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Czas edycji: 2010-06-22 o 22:53
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 11:03   #69
Sweet_21
Zakorzenienie
 
Avatar Sweet_21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 052
Dot.: kolka u noworodka

Na kolkę stosowałam infacol i gripe water.Kolki nie były już takie częste, ale i tak jedynym lekarstwem wydaje mi się magiczne skończenie przez maluszka 4 miesięcy.
__________________

Bartuś
29.08.2009

"Byle smród co walczy z wentylatorem uważa się za Don Kichota"
/S.J.Lec/
Sweet_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 15:30   #70
mamaDorota
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1
Dot.: kolka u noworodka

Jeśli chodzi o Sab Simplex, to rzeczywiście są skuteczne, ale nie bardzo dostępne w aptekach. Ale te krople rożnią się tylko tym od Espumisanu, Infacolu itp, że mają większe stężenie symetykonu. Ja sprawdziłam więc ilość symetykonu w kroplach dostępnych w aptekach i wybrałam te, które mają ilość zbliżoną do Sab Simplexu. Najwięcej tego składnika mają kropelki Colinox i działają tak samo jak Sab Sipmplex. Kupuję więc ten Colinox, dodaję do mleczka i jest po problemie.
mamaDorota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 12:43   #71
Agaluk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 162
Dot.: Kolka u maluszka

To prawda, też tak piszę na stronie producenta. : Informujemy, że w wyniku unijnych zmian rejestracyjnych, które zostały przeprowadzone w Polsce, zmianie uległ status leku Viburcol®. Obecnie lek nosi nazwę Viburcol® compositum i jest wydawany wyłącznie z przepisu lekarza. Viburcol stary będzie sprzedawany bez recepty do wykończenia zapasów.
Agaluk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-21, 14:32   #72
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Kolka u maluszka

Czy kropelki Sab simplex są już dostępne w Polsce?
Mój siostrzeniec ma kolkę
i siostra szuka różnych sposobów.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 09:24   #73
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: Kolka u maluszka

iizabelaa z czego wiem kropelki nie sa dostepne w polsce jeszcze... Ja tez walcze z kolkami i sciagalam z Niemiec..
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 10:49   #74
klaudia844
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 241
Dot.: Kolka u maluszka

Cytat:
Napisane przez Agaluk Pokaż wiadomość
To prawda, też tak piszę na stronie producenta. : Informujemy, że w wyniku unijnych zmian rejestracyjnych, które zostały przeprowadzone w Polsce, zmianie uległ status leku Viburcol®. Obecnie lek nosi nazwę Viburcol® compositum i jest wydawany wyłącznie z przepisu lekarza. Viburcol stary będzie sprzedawany bez recepty do wykończenia zapasów.
PARANOJA, PARANOJA i raz jeszcze PARANOJA. Niestety, chcieliśmy Unii Europejskiej, to ją mamy. Ja tylko czekam jak pójdę do apteki z bólem gardła po Septolete i pani w okienku powie mi "Proszę o receptę"
klaudia844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 20:31   #75
afadro
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 215
Dot.: Kolka u maluszka

No ale z drugiej strony, to jak ktoś zacznie wywody o homeopatii jako środkach placebo, to łatwo można takiego delikwenta skończyć pytaniem, to czemu niektóre preparaty są na receptę.
Najważniejsze, że dawny viburcol n a obecny viburcol compositum działają tak samo dobrze.
afadro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-28, 11:33   #76
klaudia844
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 241
Dot.: Kolka u maluszka

Cytat:
Napisane przez afadro Pokaż wiadomość
No ale z drugiej strony, to jak ktoś zacznie wywody o homeopatii jako środkach placebo, to łatwo można takiego delikwenta skończyć pytaniem, to czemu niektóre preparaty są na receptę.
Najważniejsze, że dawny viburcol n a obecny viburcol compositum działają tak samo dobrze.
Coś w tym jest, o czym napisałaś. Z drugiej jednak strony trudno mówić o efekcie placebo u noworodków Viburcol pomimo, że to homeopatyk posiada w swoim składzie substancje, które działają na dziecko.

Z jednej strony to paranoja z tymi receptami, a z drugiej "ochłodzi" to niektóre mamusie, które wkładają dziecku czopek, gdy ono tylko jęknie
klaudia844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-28, 17:52   #77
aris11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 15
Dot.: Kolka u maluszka

Efekt placebo u małego dziecka? Nie sądzę Jak mu podajesz viburcol C [ nowa nazwa , uczę się jej uzywać ] i przestaje płakać to tylko i wyłącznie dlatego że go już nie boli, a nie dlatego że zadziałał efekt podświadomości czy czegoś jeszcze tam innego w jego mózgu To po prostu działa i wiedzą to wszystkie mamy kóre kiedykolwiek miały styczność z tymi czopkami
aris11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-28, 18:44   #78
afadro
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 215
Dot.: Kolka u maluszka

Macie oczywiście rację z efektem placebo u noworodka, no ale przeciwnicy homeopatii nie biorą tego pod uwagę.
Człowiek nawet do cyjanku może się przyzwyczaić, więc do recept i nowej nazwy viburcolu też przywykniemy.
afadro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-05, 08:50   #79
modro
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 657
Dot.: Kolka u maluszka

Moje dziecko miało kolki do ukończenia 3 miesiąca, dzień w dzień i noc w noc. Nie kilka godzin dziennie, ale niemal całą dobę. Dodatkowo doszła nietolerancja laktozy. Nie pomagały żadne krople, masaże, suszarki, jazda autem, NIC. Jedyna ulgę i to chwilową przynosiło zakładanie kanki odgazowującej, czasami musiałam to robic kilka razy dziennie. Od 4 miesiąca ten problem jest juz poza nami, ale moja Mała nacierpiała się tak, że najgorszemu wrogowi trudno życzyć takich męczarni. Mam tylko nadzieję, że nic z tego już nie pamięta.
__________________

modro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-05, 08:59   #80
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Kolka u maluszka

Vibrucol, sabsimplex to nie wszystko trzeba stymulować rozwój flory bakteryjnej która jest niedojrzała w uk pokarmowym - podawajcie probiotyk i jeśli karmicie piersią zdecydować sie spróbować diety eliminacyjnej wzdęcia i kolki mogą byc objawem nietolerancji na jakiś składnik diety mamy ...
Odnośnie efektu placebo mój pies dostaje homeo i działa ale zauważyłam na sobie że nie wszystkie preparaty są skuteczne chyba ciut to zależy od organizmu także ...
Odnośnie ziół polecam rumianek i melisę (moja córka na koperek była uczulona)
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-08, 17:12   #81
afadro
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 215
Dot.: Kolka u maluszka

haha u psa efekt placebo
afadro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-17, 16:28   #82
anja415
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 530
Dot.: Kolka u maluszka

u mojej córeczki pomogły okłady, noszenie na rękach, masaże brzuszka i butla z herbatką
anja415 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-21, 16:46   #83
afadro
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 215
Dot.: kolka u noworodka

Szkoda, że viburcol jest na receptę. Nie nazywa się już viburcol n, ale viburcol compositum, na szczęście skład i działanie jest takie samo.
afadro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 20:21   #84
monika481
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1
Dot.: kolka u noworodka

Ja na początku tez stosowałam tylko kropelki, saap lub lefax (tez niemiecki), ale kolki nie ustepowały do konca, wiec zaczełam podawać córeczce przed kazdym posiłkiem (karmie piersia) 5 ml herbatki Plantex i widze bardzo duza poprawe, przede wszystkim oprócz zlikwidowania kolek moja malutka regularnie sie wypróżnia (wczesniej z duzym wysilkiem, co kilka dni), kropelki podaje juz tylko co któreś karmienie i 10 a nie 15 kropelek, działa
monika481 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-16, 13:50   #85
pinkpink86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1
Dot.: kolka u noworodka po 3 miesiącu ?

Cześc wszystkim mam pytanie karmie od miesiąca dziecko butelką (mleko bebiko) do tej pory nie było problemów mała miała coprawda od urodzenia gazy i wzdęcia czasami popłakiwała ale wystarczyło ja wziąśc na rączki i po płaczu więc do kolki to raczej nie pasuje a od 4 dni co wieczór mi płacze i nic nie pomaga ani bujanie noszenie itd chyba że wieczorem szybko zaśnie to nie ma problemu w dzień również coraz częściej się zdarza że mi płacze nagle bez powodu (wrzask niesamowity) czsami z krzykiem się też budzi Mała ma już 3,5 miesiąca lekarz stwierdził że to kolka ale nierozumiem dotej pory jej nie miała Czy kolka może się pojawic po 3 miesiącu? Dziewczyny podpowiedzcie mi cos bo juz nic nie rozumiem z tego
pinkpink86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 14:08   #86
wituska
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 28
Dot.: kolka u noworodka

No skoro lekarz mówi, że to kolka to chyba wie co mówi. A spróbowałaś podać małej choćby viburcol, on działa przeciwbólowo i uspokajająco więc powinno córeczce pomóc.
wituska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 10:32   #87
Agaluk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 162
Dot.: kolka u noworodka

Zdarza się, że kolki mogą trwać do 4 - 5 miesiąca życia dziecka. Każdy przypadek jest indywidualny i myślę, że lekarz ma rację, bo z Twojego opisu wygląda to na kolki. Masuj brzuszek dziecka, czy kładź go na ciepłej pościeli na brzuszki i można też podawać czopki Viburcol C.
Agaluk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 13:43   #88
BasiaJo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 5
Dot.: kolka u noworodka

Pinkpink, kolka moze sie pojawic od mleka- przez wysoką zawartość laktozy, na którą wiele dzieci jest uczulonych. Moja mała też jest uczulona na Laktoze, daje jej mleko bebilon pepti, ale jeszcze "delicol" -enzym który usprawnia trawienie laktozy, do kupienia bez recepty. Tobie powinno pomóc. Ale kolki są różne, ja muszę podawać Delicol (8kropli do butelki) -ale on zmniejsza kolkę. Mojej małej podaję jeszcze od tygodnia Bio Gai'ę, po tym jej się naprawdę polepszyło. A Bobotic (symetykonum) powodował u niej gorsze bóle krzyczała strasznie po tym.
Ja sobie przyjęłam taką zasadę- podaję nowy specyfik przez tydzień i osądzam czy działa, jak nie idę do lekarki. Bio Gaie sama znalazłam i zaczęłam podawać.
A Viburcol zupelnie nie działał, pierwszy raz zasnęła na 4,5 godziy po czym wstała wściekla. A później to zupełnie nie działał.
Każda kolka jest inna, trzeba próbować dziecku pomóc. Najlepiej brać na ręce.
BasiaJo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-19, 20:36   #89
monix0
Zakorzenienie
 
Avatar monix0
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 3 612
Dot.: kolka u noworodka

Cytat:
Napisane przez emzetka Pokaż wiadomość
Może ktoś zna jakieś sposoby radzenia sobie z kolką u noworodka czterotygodniowego karmionego piersią?? Maluszek rykfoli gdy brzuszek mu twardnieje - nie może spać, wygina się i straszliwie się męczy. Dodam, że stosujemy leki: krople Esputicon i zawiesinę Debridat. Do tego od dziś zaczynam podejrzewać, że "coś" musiałam zjeść nie tak - tylko co można jeść bezpiecznie - zewsząd słyszę: tego nie mogę, tego nie wolno - zatem co można jeść by Maluszek tego negatywnie nie odczuwał ??

Proszę o pomoc!!
nam pomagał Plantex tyle, że nie pamiętam od kiedy można go stosować
__________________
[COLOR="Navy"][B]
cel I 59 - 5.08.2013
cel II 55
monix0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-25, 11:47   #90
klaudia844
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 241
Dot.: kolka u noworodka

Cytat:
Napisane przez Agaluk Pokaż wiadomość
Zdarza się, że kolki mogą trwać do 4 - 5 miesiąca życia dziecka. Każdy przypadek jest indywidualny i myślę, że lekarz ma rację, bo z Twojego opisu wygląda to na kolki. Masuj brzuszek dziecka, czy kładź go na ciepłej pościeli na brzuszki i można też podawać czopki Viburcol C.
Ja tak odnośnie Viburcolu. W przypadku maluszków trudno mówić o np. efekcie placebo, który bardzo często przewija się w rozmowach o homeopatii, tak, więc skoro zaaplikowany czopek powoduje uspokojenie dziecka i ustąpienie dolegliwości bólowych, to najwidoczniej działa.
Niemniej jednak aby je kupić, to trzeba najpierw udac się do pediatry, bo Viburcol zrobili lekiem na receptę.
klaudia844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-13 14:19:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:37.