Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieniędzy:P - Strona 123 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-04, 10:44   #3661
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

słyszałam że świetnie służy serum migdałowe! a od siebie polecam olejek z pestek malin, możesz prawie dowolnie łączyć - dodawałam do niego żel HA z alantoiną i wit B - super miks

cholerka, poz wcześniejszymi pytaniami o hydrolaty poszukuję czerwonej glinki (Czerwony kaolin) - może być w gotowej maseczce, bo dot ego celu potrzebuję glinki, oczywiście tylko o naturalnych składnikach

Edytowane przez sylvia_doll
Czas edycji: 2012-05-04 o 21:48
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 11:21   #3662
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
cholerka, poz wcześniejszymi pytaniami o hydrolaty poszukuję czerwonej glinki (Czerwony kaolin) - może być w gotowej maseczce, bo dot ego celu potrzebuję glinki, oczywiście tylko o naturalnych składnikach
http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Fra...ka-czerwona/61
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 12:17   #3663
Malinn
Zakorzenienie
 
Avatar Malinn
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 3 655
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Czytam i czytam i juz mam metlik w glowie

W kazdym razie mam pytanie:
Czy ekstrakt z aloesu 200krotnie zatezony mogę rozcienczyc w hydrolacie i stosowac jako mgielke do wlosow? I czy ew. moge dodac odrobine keratyny?

Czy kwas hialuronowy ultramałocząsteczkowy moge wsypac do hydrolatu i stosowac jako mielke nawilzajaca ?

Czy do bazy maseczek peel-off moge dodac ekstrakt np. z truskawki?

I czy do kwasu potrojnego kwasu hialuronowego moge dodac kwasu askobinowego?

Wiem, ze pytania moze i glupie ale dopiero zaczynam moja przygode z zysk
__________________
Malinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 13:23   #3664
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Malinn Pokaż wiadomość
Czy ekstrakt z aloesu 200krotnie zatezony mogę rozcienczyc w hydrolacie i stosowac jako mgielke do wlosow? I czy ew. moge dodac odrobine keratyny?
Tak i tak. Tylko płyn powinien być dodatkowo zakonserwowany.

Cytat:
Napisane przez Malinn Pokaż wiadomość
Czy kwas hialuronowy ultramałocząsteczkowy moge wsypac do hydrolatu i stosowac jako mielke nawilzajaca ?
Tak. Tylko żeby zapobiec przesuszeniu, najlepiej zaraz po spryskaniu, jeszcze na wilgotną skórę nakładać coś okluzyjnego, np. kwas wielkocząsteczkowy (żel) z olejem.

Cytat:
Napisane przez Malinn Pokaż wiadomość
Czy do bazy maseczek peel-off moge dodac ekstrakt np. z truskawki?
Tak. Zgodnie z opisem.

Cytat:
Napisane przez Malinn Pokaż wiadomość
I czy do kwasu potrojnego kwasu hialuronowego moge dodac kwasu askobinowego?
Możesz dodawać maleńkie ilości kwasu do porcji żelu tuż przed nałożeniem. Nie wiem tylko, czy kwas z ZSK będzie dobrze rozpuszczał (w Naturalisie jest łatwo rozpuszczalna wersja pudrowa). Do odmierzania kwasu najlepsza jest łyżeczka 0,15 ml (w przypadku kwasu z Naturalisa nie więcej niż 1 na porcję, bezpieczniej dawać niepełną; ZSK nie podaje ciężaru nasypowego), "na oko" łatwo przesadzić, a w nadmiarze witamina może działać prooksydacyjnie.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-05-04 o 18:22
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 16:39   #3665
Sophie24
Zakorzenienie
 
Avatar Sophie24
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 13 732
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
Jakie oleje i ekstrakty owocowe polecicie do cery normalnej - skłonnej do przesuszeń w celu ujednolicenia kolorytu i rozjaśnienia cery ?
Jeśli masz normalną cerę to w sumie wszystkie oleje będą Ci służyć a koloryt wyrównuje olej z pestek malin. Z ekstraktów podobnie powinien działać ekstrakt ze skórki granatu ale tu należy go mieszać z czymś.
Ogólnie na rozjaśnienie i koloryt skóry działają super sera z BU (antyoksydacyjny, granat) oraz kręcone samemu z witaminą C czy z powyższymi składnikami.

Super, że można tak domówić sobie do zamówienia ale jednak się rozmyśliłam bo stwierdziłam, że nie do końca wiem z czym "zjeść" ten ekstrakt ze skórki granatu. Dodatkowo przydałoby mi się więcej rzeczy a kasa z konta się upłynnia więc lepiej nie. Skorzystałam z rabatu chociaż ale wyszło mi nie wiele rabatu Na facebooku ogłaszali ten rabat plus na głównej stronie ZSK.
Może powinnam to napisać w temacie o filtrach ale wczoraj usłyszałam, że olejek z pestek malin działa jak naturalny filtr UVA (no właśnie, a UVB też?) i myślałam o jego zakupie, podobno jego SPF sięga do 50. Stosowałabym go z żelem hialuronowym. Ale teraz tak: mam obecnie żel 1% a zamówiłam 1,5% - duża będzie różnica w działaniu?
No i co do tego ekstraktu ze skórki granatu - czy mogę dodać go do kremu na dzień (z drogerii, nie ukręconego przeze mnie), który ma chemiczny filtr SPF8? Czy nie zrobi mi to niczego złego na twarzy?
Sophie24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 17:44   #3666
Riddim
Zadomowienie
 
Avatar Riddim
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Ost
Wiadomości: 1 160
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Lorri jestem pod wielkim wrażeniem Twojej wiedzy!

Co do działania oleju z nasion malin pogrzebałam:

Źródło: http://www.biochemiaurody.com/slownik/raspberryoil.html
Cytat:
Zgodnie z badaniem przeprowadzonym przez kanadyjskich naukowców, olej z pestek malin pełni funkcję naturalnego filtra przeciwsłonecznego, absorbującego promieniowanie w zakresie głównie UVB. Wszystko to dzięki odpowiedniemu kompleksowi antyoksydantów oraz kwasów tłuszczowych. Własności ochronne oleju porównywane są z filtrami mineralnymi, jednak w praktyce olej ten nie ma dokładnie określonego faktora SPF i nie może być traktowany jako samodzielny olej ochronny podczas opalania lub intensywnego kontaktu ze słońcem. Natomiast produkty z dodatkiem oleju malinowego (Dwufazowy nawilżacz, czyli olej wymieszany z żelem hialuronowym lub Serum z dodatkiem tego oleju), mogą być stosowane na co dzień, jako samodzielny produkt wzmacniający ochronę przeciwsłoneczną w przypadku osób nie używających produktów z filtrami anty-UV lub jako Serum pod kremy z filtrami.
A na tej samej stronie piszą w innym miejscu tak:
Źródło: http://www.biochemiaurody.com/sklep/oil-raspberry.html
Cytat:
Zgodnie z badaniem przeprowadzonym przez kanadyjskich naukowców, olej z pestek malin pełni funkcję naturalnego filtra przeciwsłonecznego, absorbującego promieniowanie w zakresie głównie UVB i UVA.
(dalszy ciąg taki sam jak wyżej)
__________________
wymieniam kosmetyki

Edytowane przez Riddim
Czas edycji: 2012-05-04 o 17:45 Powód: wstawienie cytatu
Riddim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 20:46   #3667
francuzzka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 419
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Chce zamówić kwa glikolowy i nie wiem od jakiego steżania zaczać
Te przepisy ma stronie ZSK to są tonki którymi należy przemywać twarz?
Czy po nich jakiś nautralizator jest potrzebny?
francuzzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-04, 21:47   #3668
iinnkkaa
Zakorzenienie
 
Avatar iinnkkaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 717
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez iinnkkaa Pokaż wiadomość
czym mogę zakonserwować krem, żeby posłużył mi dłużej niż 6 miesięcy?

niedawno ukręciłam krem nawilżający z bazy kremowej, pantenolu, 2 olei, aloesu 10-krotnie zatezonego, kwasu hialuronowego, mocznika i wody, ale jego data to 6 miesięcy. Reszta składników też ważna jest do konca roku więc nie opłaca mi się cekać az skoncze jeden i zrobic nastepny a składników mam na 2 porcje kremu
będę wdzięczna za rady
iinnkkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 21:51   #3669
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

duża wiedza i pomocna dłoń amatorkom poszukującym perełek
masz jakiegoś asa w rękawie na temat hydrolatów? wiele informacji wyczytałam już i przystawiam się do hydrolatu z kwiatu kocanki tylko mam nadzieję, mimo że nie jestem wrażliwcem, że mnie nie podrażni bo wspominały o tym kiedyś dziewczyny. Btw, ostatnio mi się wyjątkowo świeci buzia
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 00:16   #3670
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Iinnkkao, odpowiadałam już na Twoje pytanie:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post33883027

Cytat:
Napisane przez francuzzka Pokaż wiadomość
Te przepisy ma stronie ZSK to są tonki którymi należy przemywać twarz?
Czy po nich jakiś nautralizator jest potrzebny?
To nie są toniki, to są roztwory peelingujące. Jak w opisie: Otrzymane w ten sposób roztwory mają niskie pH, aby stosować je jako toniki do codziennego użytku (przy stężeniu 5-10%) należy je zneutralizować (podwyższyć pH do poziomu 4-5).

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
wiele informacji wyczytałam już i przystawiam się do hydrolatu z kwiatu kocanki tylko mam nadzieję, mimo że nie jestem wrażliwcem, że mnie nie podrażni bo wspominały o tym kiedyś dziewczyny. Btw, ostatnio mi się wyjątkowo świeci buzia
Do cery wrażliwej mogę polecić hydrolat migdałowy. Lepszego jak dotąd nie znalazłam. Niestety jest on wycofywany z oferty (podobnie jak inne hydrolaty nieekologiczne i niebułgarskie; sklep nie ma na to wpływu). Moja cera nie dogaduje się z olejkami eterycznymi, prędzej czy później po pachnących hydrolatach zaczynają się problemy (jeśli używam, to przez krótki czas). Kocanki nie polubiłam, od początku była zbyt drażniąca. Czeka na mnie jeszcze hydrolat z głogu, ale nieekologiczny, z Mazideł. Jakoś mnie nie kusi, żeby testować nowe hydrolaty ekologiczne, cenowo nie zachęcają.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 00:28   #3671
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Niestety już nie ma migdałowego, też chciałam na zapas wziąć
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-05, 11:13   #3672
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Do cery wrażliwej mogę polecić hydrolat migdałowy. Lepszego jak dotąd nie znalazłam. Niestety jest on wycofywany z oferty (podobnie jak inne hydrolaty nieekologiczne i niebułgarskie; sklep nie ma na to wpływu). Moja cera nie dogaduje się z olejkami eterycznymi, prędzej czy później po pachnących hydrolatach zaczynają się problemy (jeśli używam, to przez krótki czas). Kocanki nie polubiłam, od początku była zbyt drażniąca. Czeka na mnie jeszcze hydrolat z głogu, ale nieekologiczny, z Mazideł. Jakoś mnie nie kusi, żeby testować nowe hydrolaty ekologiczne, cenowo nie zachęcają.
Pisałam, moja cera nie jest wrażliwa Jedynie miejsce "wąsika" po depilacji przez następny dzień jest zawsze podrażnione, ale niedziwne skoro używam do tego plastrów joanny, nie radziłam sobie z depilacją cukrową camsakizi właściwie w żadnym miejscu.
Nie odbiegając już od tematu.. W takim razie powołując się na Twoją opinie, nie skuszę się na kocankę. 15 maja dopiero zamawiam na BU (a i może na ZSK) więc do tego czasu poczytałam zaległe posty o hydrolatach, ale gdyby ktoś zechciał się podzielić swoją opinią to będę przeszczęśliwa. Oczywiście numerem obowiązkowym będzie czerwona glinka (mam nadzieje, że z pomocą serum migdałowego poradzi sobie z wyrównaniem kolorytu i ustabilizuje moją cerę...)
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 11:47   #3673
iinnkkaa
Zakorzenienie
 
Avatar iinnkkaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 717
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Iinnkkao, odpowiadałam już na Twoje pytanie:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post33883027


.
ojej nie zauważyłam, przepraszam i bardzo dziekuję za odpowiedź
iinnkkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 11:56   #3674
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Pisałam, moja cera nie jest wrażliwa Jedynie miejsce "wąsika" po depilacji przez następny dzień jest zawsze podrażnione, ale niedziwne skoro używam do tego plastrów joanny, nie radziłam sobie z depilacją cukrową camsakizi właściwie w żadnym miejscu.
Nie odbiegając już od tematu.. W takim razie powołując się na Twoją opinie, nie skuszę się na kocankę. 15 maja dopiero zamawiam na BU (a i może na ZSK) więc do tego czasu poczytałam zaległe posty o hydrolatach, ale gdyby ktoś zechciał się podzielić swoją opinią to będę przeszczęśliwa. Oczywiście numerem obowiązkowym będzie czerwona glinka (mam nadzieje, że z pomocą serum migdałowego poradzi sobie z wyrównaniem kolorytu i ustabilizuje moją cerę...)
Niedowidzenie z mojej strony. Skoro nie masz cery wrażliwej czy alergicznej, to testuj śmiało hydrolaty. Kocanki nie musisz się obawiać.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 12:06   #3675
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Miała może któraś z Was ten chabrowy hydrolat? Bo kusi
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 21:27   #3676
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

dziewczyny, jest teraz aktywny jakiś kod rabatowy?
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-06, 21:59   #3677
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Haylee Pokaż wiadomość
dziewczyny, jest teraz aktywny jakiś kod rabatowy?
Był aktywny majówkowy do 4 maja. Teraz na następny będzie trzeba pewnie trochę poczekać.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-07, 18:26   #3678
iinnkkaa
Zakorzenienie
 
Avatar iinnkkaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 717
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

tak zachwalacie hydrolat oczarowy, czy nadaje on się do suchej skóry?
iinnkkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-07, 18:41   #3679
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Mam pytanie. Szukam tańszego i wydajniejszego zamiennika Żelu hialuronowy z alantoiną i pantenolem 5% z BU. Chciałabym użyć
Potrójny kwas hialuronowy 1.5% [ZSK] i wzbogacić go kompozycją witaminową all-in-one [ZSK]. Czy to dobry pomysł?
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-07, 18:49   #3680
indolencja
Raczkowanie
 
Avatar indolencja
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 65
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Tlenek cynku nie powinien być łączony z olejami bogatymi w NNKT (np. olej z pachnotki), ponieważ przyspiesza ich oksydację. Poza tym trzeba pamiętać, że w ZSK dostępny jest tlenek nanocząsteczkowy, który nie nadaje się do kosmetyków sypkich (należy bezwzględnie unikać wdychania).
no to ładnie ;/ a ja od jakiegoś miesiąca używam pudru do którego dodałam trochę tlenku cynku z zsk... czym może grozić wdychanie tlenku cynku?... no i robiłam z nim kremy z dodatkiem oleju z czarnuszki, która wg opisu na zsk jest właśnie bogata w NNKT :| no, ale lepiej było dowiedzieć się o tym późno niż wcale...
__________________
.
indolencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-07, 22:46   #3681
joaa12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 767
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Witam. MAm pytanie ponieważ chciałabym sobie zrobić zamówienie w zrób sobie krem lub naturalne piekno.

Mam wiele maseł do ciała w domu, niektóre już wymieszane z olejami i problem mam taki gdyż nie lubię twardej konsystencji. Wolałabym balsamy i mleczka. OStatnio na YT oglądałam filmik gdzie tworzono balsam (masła mieszało się z olejami i wodą destylowana oraz emulgatorem z oliwek).

Nie wiem czy mogę sobie tak po prostu zmieszać masło, wodę i emulgator np. monostearynian glicerolu, gdyz na ZSK nie ma uzytego w filmiku emulgatora. CZy musze wtedy sprawdzac ph kosmetyku czy mieszam sobie na oko i uzywam w ciągu 2 tyg. (lodówka).

Jaki emulgator polecacie ?

joaa12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 14:13   #3682
gasolina84
Zakorzenienie
 
Avatar gasolina84
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 983
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Czym różni się hydrolat oczarowy od hydrolatu z liści oczaru? Obecnie mam ten pierwszy, który jest niedostępny a zastanawiam się nad zamówieniem?
__________________
Pielegnacja naturalnych loków, loczków, fal-cz. VI

10 przykazań żywieniowych


"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia,otwierają się inne,ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo,że nie widzimy tych drugich"' -H.A.Keller


silikony w odżywkach, SLS, parabeny out

Edytowane przez gasolina84
Czas edycji: 2012-05-08 o 14:15
gasolina84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 17:45   #3683
wspaniala
Zakorzenienie
 
Avatar wspaniala
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 6 191
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość

I jeszcze proszę o recenzję hydrolatów z ZSK (najlepiej porównując je z jakimś z BU). Ładnie ładnie proszę
i ja tez prosze !
wspaniala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 19:21   #3684
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Recenzje hydrolatów z poszczególnych sklepów można przeczytać w biochemicznym kwc.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-09, 10:01   #3685
nemezis1982
Raczkowanie
 
Avatar nemezis1982
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 70
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Hej dziewczyny
poprosze o rady bardziej doswiadczonych dziewczyn w kwestii uzywania ekstraktu antycellulitowego oraz kofeiny farmaceutycznej. Myslicie ze moge jedno i drugie ze soba zmieszac a nastepnie polaczyc z balsamem albo oliwka antycellulitowa i tym smarowac pupe i uda ?
Czy moze np polaczyc to z zelem hialuronowym?
Dajcie mi jakies rady prosze bo chce troszke zredukowac cellulit

aha i jeszcze jedna kwestia
dostalam jako probke witamine B3 (niacynamid) w proszku. jak najlepiej to uzywac ? Macie cos wyprobowanego?

Pozdrawiam
__________________
Whoever said money can't buy happiness simply didn't know where to go shopping
nemezis1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-09, 10:24   #3686
francuzzka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 419
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Iinnkkao, odpowiadałam już na Twoje pytanie:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post33883027



To nie są toniki, to są roztwory peelingujące. Jak w opisie: Otrzymane w ten sposób roztwory mają niskie pH, aby stosować je jako toniki do codziennego użytku (przy stężeniu 5-10%) należy je zneutralizować (podwyższyć pH do poziomu 4-5).



Do cery wrażliwej mogę polecić hydrolat migdałowy. Lepszego jak dotąd nie znalazłam. Niestety jest on wycofywany z oferty (podobnie jak inne hydrolaty nieekologiczne i niebułgarskie; sklep nie ma na to wpływu). Moja cera nie dogaduje się z olejkami eterycznymi, prędzej czy później po pachnących hydrolatach zaczynają się problemy (jeśli używam, to przez krótki czas). Kocanki nie polubiłam, od początku była zbyt drażniąca. Czeka na mnie jeszcze hydrolat z głogu, ale nieekologiczny, z Mazideł. Jakoś mnie nie kusi, żeby testować nowe hydrolaty ekologiczne, cenowo nie zachęcają.
Lori chodzi mi o peeling. Jaki najpierw sobie przygotować.
francuzzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-09, 13:13   #3687
Konwalia11
Zadomowienie
 
Avatar Konwalia11
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 238
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Mam takie dziwne troche pytanie
Czy jezeli krem mi sie rozwarstwia (tzn. po powierzchni zaczyna plywac faza wodna) to nalezy taki krem odstawic bo nie zadziala, czy tez raczej jest to problem czysto estetyczny a kosmetyk zadziala tak samo...?
__________________


Be the change you want to see in the world!
Konwalia11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-09, 20:07   #3688
fallen_apple
Zakorzenienie
 
Avatar fallen_apple
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wschód
Wiadomości: 3 186
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Jaka może być przyczyna tego, że krem mi praktycznie nie zgęstniał? Zamiast konsystencji kremu jest lejący. Robiłam dopiero swój drugi krem w życiu. Ostatnio zrobiłam przeciwtrądzikowy krem na noc i wszystko było w porządku. Krem jest kremem. Dzisiaj wzięłam się natomist za lekki krem nawilżający dla cery tłustej i właśnie nie zgęstniał. Nie wiem co mogłam źle zrobić.
__________________
Spicy orange...
fallen_apple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-09, 23:57   #3689
Dotek Bumblebee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Witam
Chcę dokonać pierwszego zakupu na zbs i niestety nie jestem pewna czy mogę mieszać elastynę z kremem cetaphil tuż przed nałożeniem na twarz? Jeśli tak to czy ma być to jedna kropla (więcej, mniej)? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź
Pozdrawiam,
Dotek
Dotek Bumblebee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-10, 07:58   #3690
astraroth
Rozeznanie
 
Avatar astraroth
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 590
Send a message via Skype™ to astraroth
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Dotek Bumblebee Pokaż wiadomość
Witam
Chcę dokonać pierwszego zakupu na zbs i niestety nie jestem pewna czy mogę mieszać elastynę z kremem cetaphil tuż przed nałożeniem na twarz? Jeśli tak to czy ma być to jedna kropla (więcej, mniej)? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź
Pozdrawiam,
Dotek
Cytując za ZSK:
Zalecane zastosowanie:
kosmetyki do pielęgnacji skóry 3-5%
kosmetyki do pielęgnacji włosów 2-4%
mydła w płynie 1-4%
Surowiec dodawany jest do gotowego kosmetyku, w temperaturze poniżej 34°C.
A więc, ile należy dodać elastyny do cetaphilu zależy od tego, ile nałożysz wcześniej ceta. Bo jeśli wlejesz na rękę ok. 20 ml to maksymalnie powinnaś dodać 1 ml elastyny. Nie wiem ile kropli mieści się w jednym mililitrze - trzeba by było to sprawdzić, ale mogę to zrobić dopiero w domu i to nie będzie oszacowanie dokładne.
astraroth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 16:41:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:57.