Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-04-28, 16:53   #811
edyt
Zadomowienie
 
Avatar edyt
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 1 033
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dziękuje Hexxana
Własnie tak myslalam ze ona jest niebardzo dla mnie, ale w zimie kiedy mialam przesuszona skore takich incydentow z nia nie mialam...
edyt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-28, 17:05   #812
popaulinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 5
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Doświadczone Koleżanki poradźcie bo w kwestiach biochemicznych jestem kompletnie zielona
mam cere suchą, wydaje mi się że może nawet odwodnioną,więc szukam dobrego kremu nawilżającego( nie natłuszczającego) na dzień i proszę o analizę:

Dax Cosmetics, Perfecta Nawilżanie, Krem na dzień
Skład: Aqua, Glyceryl Stearate, Ceteareth-20, Ceteareth-12, Cetearyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Isopropyl Myristate, Dicaprylyl Carbonate, Octyl Methoxycinnamate, Imperata Cylindrica, PEG-8, Glycerin, Carbomer, Paraffin Oil, Lecithin, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, D-Panthenol, Pyridoxine HCL, Calcium Panthotenate, Amino Acids, Butyl Methoxydibenzoyl-methane, 4-Methylbenzylidene Camphor, Propylene Glycol, Caesalpinia Spinosa Oligosaccharides, Aloe Barbadensis, Citrus Dulcis, Triethanolamine, Disodium EDTA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Benzyl Salicytate, Butylphenyl Methylpropional, Hydroxyisohexyl-3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Limonene, Alpha-Isomethyl Ionone, Linalool, Parfum, C.I.19140, C.I.42051

Interesuje mnie również krem PHARMACERIS, o którym była już mowa wyżej

Z góy dzięki za pomoc
popaulinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-28, 18:07   #813
Monika00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 24
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Widze, że Dax ma tu powodzenie
Ja też z wielką prośba do specjalistek

Kupiłam krem dla dziecka: Dax Cosmetics Ochroony Krem na slonce dla dzieci i niemowlat 30UVA/UVB.

Poniewaz mam bardzo podatna na zapychanie i jednoczesnie wrazliwa skore chcialabym sie dowiedziec, czy ten krem nadalby sie i dla mnie do twarzy na lato. Jako, ze jest dla niemowlat to niepowinno byc problemow z podraznieniem (chyba ) Ale co z zapychaniem? i jak z filtrami u tego Pana Z tego co wyczytalam z artykule Pani Basi, to ma jakis filtr UVA.. no ale czy on dobry jest? Bede bardzo wdzieczna za pomoc .

Sklad: Aqua, Isodecyl Neopentanoate, Disopropyl Sebacate, Lauryl Lactate, Glyceryl Stearate, Steareth-25, Ceteth-20, Stearyl Alcohol, Octyl Methoxycinnamate, 4-Methyl-benzylidene Camphor, Glycerin, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Octocrylene, Propylene Glycol, Nymphaea Coerulea, Dimethicine, Caorylic/Capric Triglyceride, Carbomer, Disodium EDTA, Triethanolamine, BHA, Ethyparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2Nitropropane-1, 3-Diol, Parfum
Monika00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-28, 21:06   #814
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Kupilam ostatnio krem Loreal nutrissime dla cery suchej i wrazliwej-kupilam go szybko(bo bylam na wyjezdzie w gorach i szukalam czegos nawilzajacego-a byl tani wiec sie skusilam)- sklad nie do konac mi sie spodobal no ale myslam ze moze tym razem bedzie to dobry krem(taaaaa... taka nadzieje mam za kazdym razem gdy kupuje krem nawilzajacy)-

Pierwszego dnia wrazenia super-krem swietnie nawilza,wygladza,jednak po kilku dniach stosowania(a stosowalam tylko ten krem wiec to napewno on)twarz zaczela mnie strasznie swedziec,a na policzkach zaczely tworzyc sie takie podskorne wielkie wulkany(nie dajace sie wycisnac).Ciekawa jestem co to za skladnik mnie tak urzadzil?Czytalam recenzje na makeupalley i jedna osoba miala identyczna reakcje na ten krem.

Wklejam sklad kremu,prosze o analizena czarno zaznaczylam skladniki ktore teraz mi sie nie podobaja-tak to kupowac krem na szybkiego....

Aqua/Water, Paraffinum Liquidium (Mineral Oil), Glycerin, Cyclopentasiloxane, Sucrose Stearate, Elaeis Guineenis/palm Oil, Methylglucose Sesquistearate, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Petrolatum, Cetyl Alcohol, 2 Oleamido 1, 3 Octadecanediol, Hydroxypalmitoyl Sphinganine, Stearic Acid, Tocopheryl Acetate, Rosa Cania/Rosa Canina Fruit Oil, Hydrogened Leatcithin, Xanthan Gum, Cholesterol, Imidazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, FIL

Poddaje sie w szukaniu kremu nawilzajacego(wszystko albo mnie zapycha albo twarz sie robi czerwona po nalozeniu)zamierzam uzywac tylko sprawdzoengo filtra i dac sobie spokoj z kremami.
Elfe, krem ma sporo zapychaczy. Sama zaznaczyłas juz te najcięższego kalibru, ja dorzucam do tego jeszcze kilka [na brązowo]. krem ma w skłądzie olej palmowy, a z tego co pamięta, chyba twoja skóra nie reagowała zbyt dobrze na oleje....? do tego midazolidinyl Urea - konserwant, który czesto wysołuje podraznienia.
Ale poskórne gule to oznaka zapychania.

Cytat:
Napisane przez popaulinka Pokaż wiadomość
Doświadczone Koleżanki poradźcie bo w kwestiach biochemicznych jestem kompletnie zielona
mam cere suchą, wydaje mi się że może nawet odwodnioną,więc szukam dobrego kremu nawilżającego( nie natłuszczającego) na dzień i proszę o analizę:

Dax Cosmetics, Perfecta Nawilżanie, Krem na dzień
Skład: Aqua, Glyceryl Stearate, Ceteareth-20, Ceteareth-12, Cetearyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Isopropyl Myristate, Dicaprylyl Carbonate, Octyl Methoxycinnamate, Imperata Cylindrica, PEG-8, Glycerin, Carbomer, Paraffin Oil, Lecithin, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, D-Panthenol, Pyridoxine HCL, Calcium Panthotenate, Amino Acids, Butyl Methoxydibenzoyl-methane, 4-Methylbenzylidene Camphor, Propylene Glycol, Caesalpinia Spinosa Oligosaccharides, Aloe Barbadensis, Citrus Dulcis, Triethanolamine, Disodium EDTA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Benzyl Salicytate, Butylphenyl Methylpropional, Hydroxyisohexyl-3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Limonene, Alpha-Isomethyl Ionone, Linalool, Parfum, C.I.19140, C.I.42051

Interesuje mnie również krem PHARMACERIS, o którym była już mowa wyżej
Z góy dzięki za pomoc
krem powinien dobrze bnawilżać - sporo emolientów. Wiekszosc z nich "przyjazna" uzytkownikowi, za wyjątkiem Isopropyl Myristate, ktory moze zapychac [ale nie jest na samym poczatku składu]. Wydaje mi sie, ze jako posiadaczka suche j skory powinnas byc zadowolona, bo produkt wyglada ciekawie.

Cytat:
Napisane przez Monika00 Pokaż wiadomość
Widze, że Dax ma tu powodzenie
Ja też z wielką prośba do specjalistek

Kupiłam krem dla dziecka: Dax Cosmetics Ochroony Krem na slonce dla dzieci i niemowlat 30UVA/UVB.

Poniewaz mam bardzo podatna na zapychanie i jednoczesnie wrazliwa skore chcialabym sie dowiedziec, czy ten krem nadalby sie i dla mnie do twarzy na lato. Jako, ze jest dla niemowlat to niepowinno byc problemow z podraznieniem (chyba ) Ale co z zapychaniem? i jak z filtrami u tego Pana Z tego co wyczytalam z artykule Pani Basi, to ma jakis filtr UVA.. no ale czy on dobry jest? Bede bardzo wdzieczna za pomoc .

Sklad: Aqua, Isodecyl Neopentanoate, Disopropyl Sebacate, Lauryl Lactate, Glyceryl Stearate, Steareth-25, Ceteth-20, Stearyl Alcohol, Octyl Methoxycinnamate, 4-Methyl-benzylidene Camphor, Glycerin, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Octocrylene, Propylene Glycol, Nymphaea Coerulea, Dimethicine, Caorylic/Capric Triglyceride, Carbomer, Disodium EDTA, Triethanolamine, BHA, Ethyparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2Nitropropane-1, 3-Diol, Parfum
Emolienty ten krem ma [bo inaczej si enie da], ale sa one wg mnie bezpieczne [oczywiscie nie uzwględniam tu indywidulanych preferencji], no moze trójglicerydy zbytnio mi sie nie podobaja, ale sa na koncu składu, wiec powinno byc ok. podrazniajacego nic tu nie widze, chyba ze masz uczulenie na filtry same w sobie.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-28, 21:23   #815
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dzieki L_V.Bede miala nauczke zeby stosowac kremy z jak najkrotszym skladem i bez zapychaczy-krem odstawilam kilka dni temu-gule juz schodza-myje twarz tylko Cetaphilem i nie nakladam nic wiecej.

Pamietasz tej krem Anne marie borlind dla wrazliwej cery ktory kiedys analizowalysmy?-kurcze podraznil mnie-mialam czerwona twarz za kazdym razem jak go nakladalam-uzylam go chyba kilka razy i za kazdym razem taka reakcja byla-nie moge go zwrocic bo wywalilam rachunek przez pomylke do kosza

ehh ta moja cera....
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-29, 06:12   #816
Monika00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 24
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L_V dziekuje .
A te filtry w nim to warte cos? Czy zeby mnie dobrze chronil to musze go nakladac co dwie godziny?
Monika00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-29, 06:38   #817
dasVorbild
Raczkowanie
 
Avatar dasVorbild
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 166
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Prosze o analize mleczka ozonsun firmy Rossman faktor:20
-nadaje sie dla wrażliwsca?
-nadaje sie do baaardzo wrazliwej twarzy?
-ma fotostabilne filtry?
-nie ma zbyt duzo zbędnych konserwantów itp?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 34.JPG (13,6 KB, 10 załadowań)
__________________
ideał (p.łc. idealis ‘idealny’ z łc. idea, z gr. idéa ‘natura rzeczy, idea’) 1. doskonałość, ktoś lub coś składające się z samych doskonałych cech i właściwości. 2. najwyższy cel marzeń i działań człowieka.

dasVorbild jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-29, 06:45   #818
dasVorbild
Raczkowanie
 
Avatar dasVorbild
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 166
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

tamto zdjęcie nie wyszło zbyt dobrze- dodaje lepsze
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg yy.JPG (15,0 KB, 18 załadowań)
__________________
ideał (p.łc. idealis ‘idealny’ z łc. idea, z gr. idéa ‘natura rzeczy, idea’) 1. doskonałość, ktoś lub coś składające się z samych doskonałych cech i właściwości. 2. najwyższy cel marzeń i działań człowieka.

dasVorbild jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-29, 11:04   #819
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez dasVorbild Pokaż wiadomość
Prosze o analize mleczka ozonsun firmy Rossman faktor:20
-nadaje sie dla wrażliwsca?
-nadaje sie do baaardzo wrazliwej twarzy?
-ma fotostabilne filtry?
-nie ma zbyt duzo zbędnych konserwantów itp?
Od razu mowie,ze lepiej dac sobie spokoj z tym mleczkiem,ktore jest oparte na Parsolu i pomimo,ze ma skladnik stabilizujacy to jest to malo wystarczajace a na dodatek SPF 20.
Z serii Sun Ozon najbardziej jest polecany jest z faktorem 30,ktory jest fotostabilny i wart uwagi.

Monika00 ochrona bardzo slaba,oparta na Parsolu i skladowo wychodzi,ze pomimo ze moze byc stabilizowany to jednoczesnie bedzie to bardzo slaba ochrona wiec wydaje mi sie,ze lepiej wybrac cos innego,co bedzie skutecznie chronic nawet jezeli reaplikacja miala byc co 2 godziny.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-29, 14:15   #820
Monika00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 24
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Hexxana dzieki
Czyli najlepiej jednak wybrac cos aptecznego, poszperam na KWC
Monika00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-29, 15:45   #821
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Monika00 Pokaż wiadomość
Hexxana dzieki
Czyli najlepiej jednak wybrac cos aptecznego, poszperam na KWC
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=14761

mam nadzieje,ze mozna go juz dostac w Rossmannie bo sama mam na niego ochote
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-29, 15:51   #822
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Filtr oparty glownie na Parsolu,ma w sobie skladnik stabilizujacy( 4-Methylbenzylidene Camphor) ale nie wystarczający poniewaz znajduje się tutaj Octyl methoxycinnamate – filtr UVB wiec jednym slowem lepiej darowac sobie ten krem i lepiej wybrac np.Sunozon spray SPF 30 z Rossmanna,ktory jest fotostabilny i mozna go hojnie aplikowac co jakies 2 godziny.

Wybacz,ze tak dlugo to trwalo ale ostatnio filtrowe rozwazania zrobily mi chaos w glowie i wolalam byc pewna tego,co napisze.
dziękuje bardzo
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-29, 16:46   #823
MonalisaG
Raczkowanie
 
Avatar MonalisaG
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 170
GG do MonalisaG
chcialabym wiedziec czy ten krem jest dobrym kremem nawilzajacym dla skory przetluszczajacej sie. producent napisal tak: wielopoziomowy krem nawilzajacy, bogaty w mineraly biowode i ekskluzywna Hydra-Izolacje TM. to jest krem estee lauder hydra complete



oraz prosze o przyjzenie sie skladowi kremowi clinique superdefence spf 25 czy te filtry dadza mi dobra ochore w ciagu dnia.
z gory za wszystko dziekuje
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SSA40516.JPG (73,3 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg sklad.JPG (118,5 KB, 12 załadowań)

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2007-04-29 o 16:57 Powód: Ujednolicenie
MonalisaG jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-29, 17:10   #824
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Estee Lauder Hydra Complete

emolienty,silikony,fajne wyciagi -ogolnie krem wydaje sie o lekkiej konsystencji,przyjemny w aplikacji choc przyznam ze gdybym szukala nawilzacza to stawialabym na krotkie skaldy

Clinique Superdefence spf 25

jest oparty chyba tylko na Parsolu(wiec slabo bedzie ze stabilnoscia) jezeli dobrze sie wczytalam w sklad,spojrze pozniej dokladnie bo mimo wszystko czytelniej jest wpisac sklad niz podac zdjecia
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-29, 19:46   #825
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Prosze o ocene tego kremu pod wzgledem nawilzania i zapychania i ochrony.

Kiss My Face Face Factor, Face + Neck SPF 30 2 fl oz (59 ml)
Active Ingredients: Avobenzone 2.5% (Sunscreen), Octinoxate 6.5% (Sunscreen), Octisalate 4% (Sunscreen)

Inactive Ingredients: Water, C12-15, Alkyl Benzoate, Glycerin, Linoleic Acid, Dimethicone, Oat Protein, Sorbitan Oleate, Allantoin, Sodium Hyaluronate, Thiotic Acid, Camellia Sinensis Leaf Extract, Methylparaben, Propylparaben, Corthellus Shiitake Extract (Mushroom), Titanium Dioxide

I jeszcze ta maska-pod wzgledem nawilzania i zapychania:
Zia Natural Skincare Super Moisturizing Mask

Infusion of Cucumber, Cornflower and Green Tea Extracts, Safflower Oil, Glycerin, Caprylic/CapricTriglyceride, Glyceryl Stearate, Stearic Acid, Shea Butter, Polysorbate 60, Aloe Vera Gel, Algae Extract, Stearyl Alcohol, Soybean Oil, Sweet Almond Oil, Sorbitol, Sodium PCA, Honey, Jojoba Oil, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Sodium Carbomer, Geranium Essential Oil, Lavender Essential Oil, Patchouli Essential Oil, Lemon Essential Oil, Beta Carotene, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben

Dziekuje
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-29, 20:27   #826
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Prosze o ocene tego kremu pod wzgledem nawilzania i zapychania i ochrony.

Kiss My Face Face Factor, Face + Neck SPF 30 2 fl oz (59 ml)
Active Ingredients: Avobenzone 2.5% (Sunscreen), Octinoxate 6.5% (Sunscreen), Octisalate 4% (Sunscreen)

Inactive Ingredients: Water, C12-15, Alkyl Benzoate, Glycerin, Linoleic Acid, Dimethicone, Oat Protein, Sorbitan Oleate, Allantoin, Sodium Hyaluronate, Thiotic Acid, Camellia Sinensis Leaf Extract, Methylparaben, Propylparaben, Corthellus Shiitake Extract (Mushroom), Titanium Dioxide
Ciekawy produkt, zawiera m.in. kwas alfa liponowy, ktory jest slnym antyoksydantem, ekstrakt z grzybów shitake. Nie powinien zapychac, chyba ze nie tolerujesz gliceryny, ale ten produkt i tak wyglda w miare lekko. Ochrona, niestety nie stabilna [tzn na ok 2 h].

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
I jeszcze ta maska-pod wzgledem nawilzania i zapychania:
Zia Natural Skincare Super Moisturizing Mask

Infusion of Cucumber, Cornflower and Green Tea Extracts, Safflower Oil, Glycerin, Caprylic/CapricTriglyceride, Glyceryl Stearate, Stearic Acid, Shea Butter, Polysorbate 60, Aloe Vera Gel, Algae Extract, Stearyl Alcohol, Soybean Oil, Sweet Almond Oil, Sorbitol, Sodium PCA, Honey, Jojoba Oil, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Sodium Carbomer, Geranium Essential Oil, Lavender Essential Oil, Patchouli Essential Oil, Lemon Essential Oil, Beta Carotene, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben

Dziekuje
Oj, maska moze pozapychac: oleje roslinne, g;iceryna, masło shea, trójglicerydy, a;kohol stearylowy, olej z migdałów. Ma tez olej jojoba - kiedyz sakis produkt z olejkiem jojoba pozapychał Cie elfie [olej jojoba to tak naprawde wosk]. Ma jeszczemiod w składzie - moze uczulac wrazliwców.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-29, 20:41   #827
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Ciekawy produkt, zawiera m.in. kwas alfa liponowy, ktory jest slnym antyoksydantem, ekstrakt z grzybów shitake. Nie powinien zapychac, chyba ze nie tolerujesz gliceryny, ale ten produkt i tak wyglda w miare lekko. Ochrona, niestety nie stabilna [tzn na ok 2 h].



Oj, maska moze pozapychac: oleje roslinne, g;iceryna, masło shea, trójglicerydy, a;kohol stearylowy, olej z migdałów. Ma tez olej jojoba - kiedyz sakis produkt z olejkiem jojoba pozapychał Cie elfie [olej jojoba to tak naprawde wosk]. Ma jeszczemiod w składzie - moze uczulac wrazliwców.
dzieki L_V
Co do kremu-to tak jakos mi wpadl w oku bo sklad krotki-chyba wyprobuje bo jest tani-co do ochrony -to mi tak bardzo nie zalezy-chcialam go stosowac jak ide do pracy pod makijaz-na dni gdy wychodze na slonce zamierzam stosowac inny filtr spf 45 Loreal Ombrelle

Co do maski-tak wlasnie myslalam ze moze pozapychac-moze uda mi sie troche wycisnac z testera i wyprobowac-poprosze babke w sklepie

Dzieki
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-29, 21:03   #828
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L_V chyba zapomniałas o mnie:-(nie chce być natrętna, jęsli możesz to zajrzyj tam , post 782, dziękuję:-*
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-29, 21:11   #829
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
L_V proszę nie linczuj ale nadal potrzebuję pomocy .Wciąz szukam podkładu dla siebie, przez naczynka mam mały wybór, mimo to sama nie potrafię wybrać, bo to że nie ma akoholu w składzie to mały szczegół, bywają tam jakieś inne składniki, któreych ja nie roszyfruję. Podam składy podkładów o których myslę że nie zaszkodzą naczynkom, ale proszę, Ty sprawdz to po tym kątem.

L'Oreal, Infallible Make-Up
Skład: Active Ingredients: Octinoxate 1%, Titanium Dioxide 1.9%
Inactive Ingredients: Water, Cyclopentasiloxane, Isododecane, Glycerin, Nylon 12, Propylene Glycol, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Polymethylsilsesquioxane, C9-15 Fluoroalcohol Phosphates, Phenoxyethanol, Magnesium Sulfate, Diphenyl Dimethicone, Polyglyceryl - 3 Diisostearate, Acrylatescopolymer, Acetylated Glycol Stearate, PEG/PPG - 18/18 Dimethicone, Parfum / Fragrance, Methylparaben, Magnesium Gluconate, Hydroxypropyl Guar, Tristearin, Butylparaben, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Butylphenyl Methylpropional, Alpha-Isomethyl Ionone, Linalool, Citronellol, [+/- May Contain: Ci 77891 Titanium Dioxide, Ci 77492, Ci 77491 Iron Oxides

L'Oreal, True Match (był omawiany ale nie pod kątem naczynek)



Skład: /kolor C3/ Aqua/water, isododecane, cyclopentasiloxane, glycerin, cyclohexasiloxane, peg-10 dimethicone, polymethyl methacrylate, butylene glycol, dimethicone, isoeicosane, disteardimonium hectorite, cetyl peg/ppg-10/1 dimethicone, sodium chloride, c9-15 fluoroalcohol phospahtes, polyglyceryl - 4 isostearate, hexyl laurate, isostearyl neopentanoate, diazolidinyl urea, methylparaben, propylparaben, tocopherol, panthenol, [+- may contain: CI 77891/ titanium dioxide, CI 77499, CI 77491, CI 77492/ iron oxides, mica]

Może znasz jakiś podkład nadający sie do wrazliwej, naczynkowej cery, lekki?Wiem że dobry byłby toleiane LRP, jednak może z tochę tańszych też znajdzie się cos dobrego.Nie chcę wklejac tu wszytkich składów, dlatego prosze o radę. Bardzo dziekuję za Twój czas L_V

Wydaje mi się, że z tych dwóch wymienionych dla cery naczyniowej lepszy byłby podkład Infallible - łągodniejszy rozpuszczalnik i konserwanty. takze nieco mniej silikonów oraz brak miki.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-29, 21:27   #830
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

dzięki:-**
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-29, 23:16   #831
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dziewczyny-mam pytanie-zakupilam sobie ostanio Cetaphil i bardzo mi sluzy-zmywa swietnie,nie podraznia nie wysusza,lekko nawilza-lagodzi podraznienia-poprostu idealny-mam jednak obawy-on ma sls w skladzie i 2 alkohole-czy to jest mozliwe ze on bedzie wysuszal albo cos zlego robil ze skora bo dluzszym uzytkowaniu.?
Patrzac na sklad to nigdy bym go nie kupila ale przeczytalam multum pozytywnych komentarzy na wielu forach i sama w koncu sprobowalam i to cud jakis ten kosmetyk.
wklejam jego sklad:

Water, Cetyl Alcohol, Propylene Glycol, Sodium Lauryl Sulfate, Stearyl Alcohol, Methylparaben, Propylparaben, Butylparaben

Sklad jest prosty,emulsja nie ma zapachu,nie wyczuwam zapachu alkoholu(jak to mozliwe?),emulsja sie nie pieni-jest taka zelowa-co sadzicie?-uzywac czy odstawic?-w sumie b dobrze mi sluzy i mam juz dosc szukania czegos innego jezeli dziala tylko obawiam sie o ten SLS.Co sadzicie?
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-30, 06:24   #832
-anja-
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 149
GG do -anja-
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Dziewczyny-mam pytanie-zakupilam sobie ostanio Cetaphil i bardzo mi sluzy-zmywa swietnie,nie podraznia nie wysusza,lekko nawilza-lagodzi podraznienia-poprostu idealny-mam jednak obawy-on ma sls w skladzie i 2 alkohole-czy to jest mozliwe ze on bedzie wysuszal albo cos zlego robil ze skora bo dluzszym uzytkowaniu.?
Patrzac na sklad to nigdy bym go nie kupila ale przeczytalam multum pozytywnych komentarzy na wielu forach i sama w koncu sprobowalam i to cud jakis ten kosmetyk.
wklejam jego sklad:

Water, Cetyl Alcohol, Propylene Glycol, Sodium Lauryl Sulfate, Stearyl Alcohol, Methylparaben, Propylparaben, Butylparaben

Sklad jest prosty,emulsja nie ma zapachu,nie wyczuwam zapachu alkoholu(jak to mozliwe?),emulsja sie nie pieni-jest taka zelowa-co sadzicie?-uzywac czy odstawic?-w sumie b dobrze mi sluzy i mam juz dosc szukania czegos innego jezeli dziala tylko obawiam sie o ten SLS.Co sadzicie?
Nie każdy alkohol to wżerający się w skórę spirytus np. gilceryna -to też alkohol!

Cetyl Alcohol ma właściwości wygładzające: http://www.wizaz.pl/chemia/view.php?id=140

Stearyl Alcohol nawilża skórę:
http://www.wizaz.pl/chemia/view.php?id=914

A co do SLS -ja tam się nie przejmuję, ale ekspertem nie jestem pzdr
-anja- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-30, 07:01   #833
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Dziewczyny-mam pytanie-zakupilam sobie ostanio Cetaphil i bardzo mi sluzy-zmywa swietnie,nie podraznia nie wysusza,lekko nawilza-lagodzi podraznienia-poprostu idealny-mam jednak obawy-on ma sls w skladzie i 2 alkohole-czy to jest mozliwe ze on bedzie wysuszal albo cos zlego robil ze skora bo dluzszym uzytkowaniu.?
Patrzac na sklad to nigdy bym go nie kupila ale przeczytalam multum pozytywnych komentarzy na wielu forach i sama w koncu sprobowalam i to cud jakis ten kosmetyk.
wklejam jego sklad:

Water, Cetyl Alcohol, Propylene Glycol, Sodium Lauryl Sulfate, Stearyl Alcohol, Methylparaben, Propylparaben, Butylparaben

Sklad jest prosty,emulsja nie ma zapachu,nie wyczuwam zapachu alkoholu(jak to mozliwe?),emulsja sie nie pieni-jest taka zelowa-co sadzicie?-uzywac czy odstawic?-w sumie b dobrze mi sluzy i mam juz dosc szukania czegos innego jezeli dziala tylko obawiam sie o ten SLS.Co sadzicie?
To nie jest alkohol typu "denat". Wymienione przez Ciebie składniki to emolienty
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-30, 12:56   #834
słonik
Zakorzenienie
 
Avatar słonik
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 11 747
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witam serdecznie

Zastanawiam się nad zakupem kremu

ORIFLAME - Winogronowy krem przeciwstarzeniowy na dzień

aqua, glycerin, petrolatum, caprylic/capric triglyceride, cetearyl alcohol, ethylhexyl methoxycinnamate, butylene glycol, stearic acid, glyceryl stearate, peg-100 stearate, cetearyl ethylhexanoate, dimethicone, tocopheryl acetate, parfum, carbomer, phenoxyethanol, imidazolidinyl urea, potassium cetyl phosphate, sodium hydroxide, hamamelis virginiana, disodium edta, methylparaben, isopropyl myristate, propylparaben, alcohol denat., ethylparaben, vitis vinifera, sodium benzoate, bht, lactic acid, potassiumsorbate, ci 77891

Czy jest warty uwagi? Mam cerę raczej bezproblemową, skłonną do zapychania się


I jeszcze jedno pytanko Dlaczego alkohol jest tak bardzo znienawidzony w składzie? Czy tylko wysusza, czy robi coś innego negatywnego cerze?
Bo mam cerę, która czasem ma skłonności do przesuszania się, stosuję toniki z alkoholem w składzie (jeden z nich ma alcohol denat. drugi to afrodyta adonis - chyba każdy zna ) raz dziennie - na noc (na przemian) i jestem z nich bardzo zadowolona, stąd moje pytanie Z czystej ciekawości

Pozdrawiam i będę wdzięczna za odpowiedź
__________________
KOSMETYKI
UBRANIA
KSIĄŻKI
słonik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-30, 17:34   #835
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez słonik Pokaż wiadomość
Witam serdecznie

Zastanawiam się nad zakupem kremu

ORIFLAME - Winogronowy krem przeciwstarzeniowy na dzień

aqua, glycerin, petrolatum, caprylic/capric triglyceride, cetearyl alcohol, ethylhexyl methoxycinnamate, butylene glycol, stearic acid, glyceryl stearate, peg-100 stearate, cetearyl ethylhexanoate, dimethicone, tocopheryl acetate, parfum, carbomer, phenoxyethanol, imidazolidinyl urea, potassium cetyl phosphate, sodium hydroxide, hamamelis virginiana, disodium edta, methylparaben, isopropyl myristate, propylparaben, alcohol denat., ethylparaben, vitis vinifera, sodium benzoate, bht, lactic acid, potassiumsorbate, ci 77891

Czy jest warty uwagi? Mam cerę raczej bezproblemową, skłonną do zapychania się


I jeszcze jedno pytanko Dlaczego alkohol jest tak bardzo znienawidzony w składzie? Czy tylko wysusza, czy robi coś innego negatywnego cerze?
Bo mam cerę, która czasem ma skłonności do przesuszania się, stosuję toniki z alkoholem w składzie (jeden z nich ma alcohol denat. drugi to afrodyta adonis - chyba każdy zna ) raz dziennie - na noc (na przemian) i jestem z nich bardzo zadowolona, stąd moje pytanie Z czystej ciekawości

Pozdrawiam i będę wdzięczna za odpowiedź
moze cię zapchać poza tym te winogrona to dosc daleko w składzie...

alkohol wysusza
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-04-30, 21:10   #836
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez słonik Pokaż wiadomość
Witam serdecznie

Zastanawiam się nad zakupem kremu

ORIFLAME - Winogronowy krem przeciwstarzeniowy na dzień

aqua, glycerin, petrolatum, caprylic/capric triglyceride, cetearyl alcohol, ethylhexyl methoxycinnamate, butylene glycol, stearic acid, glyceryl stearate, peg-100 stearate, cetearyl ethylhexanoate, dimethicone, tocopheryl acetate, parfum, carbomer, phenoxyethanol, imidazolidinyl urea, potassium cetyl phosphate, sodium hydroxide, hamamelis virginiana, disodium edta, methylparaben, isopropyl myristate, propylparaben, alcohol denat., ethylparaben, vitis vinifera, sodium benzoate, bht, lactic acid, potassiumsorbate, ci 77891

Czy jest warty uwagi? Mam cerę raczej bezproblemową, skłonną do zapychania się


I jeszcze jedno pytanko Dlaczego alkohol jest tak bardzo znienawidzony w składzie? Czy tylko wysusza, czy robi coś innego negatywnego cerze?
Bo mam cerę, która czasem ma skłonności do przesuszania się, stosuję toniki z alkoholem w składzie (jeden z nich ma alcohol denat. drugi to afrodyta adonis - chyba każdy zna ) raz dziennie - na noc (na przemian) i jestem z nich bardzo zadowolona, stąd moje pytanie Z czystej ciekawości

Pozdrawiam i będę wdzięczna za odpowiedź
Na czarno potencjalne zapychacze
stearic acid stanowi baze kosmetykow matujacych i oczyszczajacych,ale potrafi tez podrazniac a jest wysoko w skladzie
imidazolidinyl urea konserwant,ktory moze silnie podrazniac-swoja droga to chyba ulubieniec Oriflame bo widze go w wiekszosci ich kosmetykow

Mysle,ze gdyby te wyciagi (na zielono) umiescili wysoko w skladzie i wyrzucili kilka innych rzeczy to moglby byc fajny krem a tak to jedynie z nazwy jest "winogronowy"

Alkohol wysusza-jak napisala Agatka-a ale jezeli jest wysoko w sladzie to potrafi tez podrazniac,zwiekszac wydzielanie sebum a cery,ktore maja sklonnosci do wysuszania raczej powinny zrezygnowac z tego skladnika.

__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-01, 02:51   #837
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez -anja- Pokaż wiadomość
Nie każdy alkohol to wżerający się w skórę spirytus np. gilceryna -to też alkohol!

Cetyl Alcohol ma właściwości wygładzające: http://www.wizaz.pl/chemia/view.php?id=140

Stearyl Alcohol nawilża skórę:
http://www.wizaz.pl/chemia/view.php?id=914

A co do SLS -ja tam się nie przejmuję, ale ekspertem nie jestem pzdr
Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
To nie jest alkohol typu "denat". Wymienione przez Ciebie składniki to emolienty

Dziewczyny-dzieki uspokoilyscie mnie-ulzylo mi bo nie musze juz szukac mleczka do zmywania makijazu

Szczerze polecam Cetaphil dla wrazliwych cer-moja cera jest bardzo wybredna a polubila to mleczko o tak prostym skladzie i to takie tanie-niecale $4
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-01, 13:23   #838
popaulinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 5
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
krem powinien dobrze bnawilżać - sporo emolientów. Wiekszosc z nich "przyjazna" uzytkownikowi, za wyjątkiem Isopropyl Myristate, ktory moze zapychac [ale nie jest na samym poczatku składu]. Wydaje mi sie, ze jako posiadaczka suche j skory powinnas byc zadowolona, bo produkt wyglada ciekawie.
Dzięki L_V!!!!
kiedy przeczytałam Twoją opinię to jakaś radość we mnie wstąpiła
wkońcu znalazłam "przyjazny" krem nawilżający
oczywiście wypróbuje
popaulinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-01, 17:16   #839
Trissa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 90
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Witam,

mam prośbę, nie znam się na filtrach i chciałabym prosić o rozszyfrowanie składu kremu Dax Cosmetics Krem do Twarzy i Pomadka do Ust 2 w 1 (Ochrona twarzy i ust 30 UVA UVB)

Skład:

Krem:
Aqua, Isodecyl Neopentanoate, Diisopropyl Sebacate, Lauryl Lactate, Glyceryl Stearate, Steareth-25, Ceteth-20, Stearyl Alcohol, Octyl Methoxycinnamate, 4-Methylbenzylidene Camphor, Glycerin, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Octocrylene, Propylene Glycol, Nymphaea Coerulea, Dimethicone, Caprylic/Capric Triglyceride, Carbomer, Disodium EDTA, Triethanolamine, BHA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum


Pomadka:
Caprylic/Capric Triglyceride, Hydrogenated Coco-Glycerides, Candelilla Cera, Cetyl Palmitate, Limnathes Alba Seed Oil, Butyrospermum Parkii, Bis-Ethylhexyphenol Methoxyphenyl Triazine, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Isoamyl P-Methoxycinnamate, Copernicia Cerifera Wax, Cera Alba, Tricontanyl PVP, Titanium Dioxide, Tocopherol, Lecitin, Ascorbyl Palmitate, Glyceryl Stearate, Glyceryl Oleate, Citric Acid, Alumina, Simethicone, Vanillin
Trissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-01, 21:32   #840
pakosta
Wtajemniczenie
 
Avatar pakosta
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 910
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Avene, Gommage Doux Purifiant [Gentle Exfoliating Scrub] (Łagodny peeling oczyszczający)

Czy ten peeling ma w sobie coś niezwykłego i warto zwrócić na niego uwagę? Czy tez może niewiele rózni się od mechanicznych drogeryjnych peelingów?

Avene aqua, aqua, propylene glycol, polyethylene, polycrylamide, disodium laureth sulfosuccinate C13-14 isoparaffin,sodium salicylate, chondrus crispus, cetrimonium bromide, parfum, jojoba esters, laureth-7, trisodium EDTA, zinc gluconate

Edit: L_V - własnie dojrzałam Twoją recenzję tego peelingu, skoro używałaś, musi "coś" w sobie mieć
pakosta jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:10.