Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY - Strona 100 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-09-17, 17:20   #2971
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez littlecreek Pokaż wiadomość
Witajcie
Jestem nowa w tym wątku i ze względu na jego obszerność nie mam czasu go przeglądać. Więc spytam wprost- czy możecie polecić mi jakiś krem nawilżający do cery tłustej? W miarę rozsądnej cenie. Sieciówka lub może coś z apteki.
Pisałyśmy chyba o tym z milion() razy - np. Humektan
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-17, 17:20   #2972
Jagoda90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Zagłębie ;)
Wiadomości: 1 054
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Andzia93 Pokaż wiadomość
Drogie Wizażanki szukałam i nic

Przedstawię wam mój problem z cera: mam tłusta (świecące problemy to: nos, czoło, broda)

Używam peelingu - i jest ok na jakies 15 min - poźniej problem świecącej skóry powraca - kremy matujące nie pomagaja...

Czytałam zachwalany Vichy Normaderm - czy moge go użyc? Dodam, że mam 16 lat i nie mam trądziku
przeczytałaś cały ten wątek ? ja od tego zaczęłam, założyłam zeszyt i notowałam

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
Jagoda90
Micel Biodermy - 32 zł
LRP Anthelios AC SPF 30- 62 zł
mocznik - 1.88 zł + przesyłka
Z tymże micel i filtr kupuje w taniej aptece, normalnie jest trochę drożej, ale można poszukać i kupić korzystnie

Peeling polecam gruszkowy Perfecta No Problem, DAX, a teraz testuje z kapsułek ananasowych, czyli prawie-czysta-bromelaina (peeling bardziej biochemiczny).
dziękuję
może kupię ten peeling, a jeśli chodzi o mocznik...to tak właściwie, to on...nawilża?
__________________



Jagoda90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-17, 17:21   #2973
201604211131
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 693
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Fuzukatsu Pokaż wiadomość
Pisałyśmy chyba o tym z milion() razy - np. Humektan
A jeśli zapcha to Toleriane Legre z LRP

*********
Opisuję swoje wrażenia po stosowaniu zestawu Bioderma Sensibio H2O i wody termalnej z Avene... efekt - doskonały Teraz wykańczam żel maziajkę coca cola i potem kupuję BD z Rossmana i balsam z A-dermy z Owsem.

Edytowane przez 201604211131
Czas edycji: 2009-09-17 o 17:24
201604211131 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-17, 17:32   #2974
kasiaa91
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Bon Temps
Wiadomości: 5 066
Tonik LRP Effaclar a Lysanel/Lysalpha SVR

Który uważacie za lepszy? który matuje cerę na dłuższy czas? a może polecacie jakiś inny tonik do cery tłustej/trądzikowej? czy czy toniku z kwasami też trzeba stosować filtry? pozdrawiam
kasiaa91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-17, 17:55   #2975
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Jagoda90 tak, bardzo dobrze nawilża w stężeniu 10%, a 30% i więcej złuszcza (dobre do pięt i łokci)
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-17, 18:04   #2976
201604211131
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 693
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

A z kremów mnie kusi jeszcze Hydreane Legere z LRP. I który by był w tym momencie najlżejszy z trójki
Hydreane Legere
Toleriane Legere
Humektan (ten miałam i mnie zapchał)?

To skład tego pierwszego:
Skład: Aqua, Glycerin, Cyclohexasiloxane, Alcohol Denat., Hydrogenated Polyisobutene, Myristyl Myristate, Stearic Acid, Potassium Cetyl Phosphate, Glyceryl Stearate Se, Ammonium Polyacryldimethyltauramid e/Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Xanthan Gum, Polyphosphorylcholine Glycol Acrylate, Acrylates Copolymer, Butylene Glycol, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Parfum

Skład Drugiego:
Skład: Aqua/Water, Cyclopentasiloxane, Isocetyl Stearate, Squalane, Glycerin, Isononyl Isononanoate, Pentylene Glycol, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Cetyl Alcohol, PEG-100 Stearate, Glyceryl Stearate, Dimethiconol, Sodium Hydroxide, Ethylhexyloxyglycerin / Ehtylhexylglycerin, Acrylates/C10-30 Aklyl Acrylate Crosspolymer

I trzeciego:
Skład: Aqua, Butylene Glycol, Decyl Oleate, Cetearyl Alcohol, Peg-6 Stearate, Apricot Kernel Oil Peg-6 Esters, Glycol Stearate, Peg-32 Stearate, Sodium Cetearyl Sulfate, Methylparaben, Propylparaben
201604211131 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-17, 18:40   #2977
Jagoda90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Zagłębie ;)
Wiadomości: 1 054
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
Jagoda90 tak, bardzo dobrze nawilża w stężeniu 10%, a 30% i więcej złuszcza (dobre do pięt i łokci)
dzięki
__________________



Jagoda90 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-18, 00:22   #2978
julianna-p
Wtajemniczenie
 
Avatar julianna-p
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 249
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez klaudynka4 Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedzi - ja już próbowałam przeróżnych tłustszych kremów, Lipobase, Physiogel np., ale wszystko mnie zapycha strasznie I właśnie pierwszy krem, który tego nie robi, to Humektan...
Staram się bardzo dobrze nawilżać, ale to nadal nie przechodzi. Po kremach z mocznikiem zaczęło mi się pojawiać coś w rodzaju alergii - kiedy nie używam retinoidów to tego nie ma A szkoda, bo Xerial 5 to był mój ulubiony krem

Ostatnio tak wymyśliłam, że to może taki martwy maskórek się wysuszył i nie chce zejść? I może po zastosowaniu kwasów i "zejściu" skóry wszystko się unormuje?
Bo jak tak czytam o retinoidach to praktycznie każdy jakoś się po nich łuszczy, a mi nigdy nawet kawałeczek skóry nie odpadł
tez mialam kiedys taki okres ze skora wygladala na 35 + po kuracji zalecanej przed dermatologa ,na szczescie zalecil wlasnie cetaphil . tyle ze poswiecilam caly weekend dla skory tzn smarowalam cetaphilem jak tylko wyschla mi skora nawet co kilka minut a potem jeszcze cos z kwasem hialuronowym i po weekendzie pelen skuces moze sprobuj??
__________________
What’s the difference between a terrorist and a redhead?
… you can negotiate with a terrorist."


„Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć.” Coco Chanel
julianna-p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-18, 12:33   #2979
magdagr1980
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 14
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Witajcie, pytalam kiedys o nawilzajacy Iwostin ten z spf 20, mialyscie racje zapychal!!!! uzywam na zmiane poleconego przez Was Humektanu i Biodermy Sensibio Rich, sa super.
Co myslicie o Ziaji ? czy te kosmetykisa dobre? kremy , toniki? ktos uzywal? zapychaja? jak ktos uzywal to jakis kosmetyków konkretnie? pozdrawiam

---------- Dopisano o 13:33 ---------- Poprzedni post napisano o 13:22 ----------

znalazłam taki krem, Wy sie znacie na składach, zerknijcie prosze, jest ok?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...raznienia.html

Skład: Aqua (Water), Octocrylene, Octyldodecanol, Cetearyl Ethylhexanoate, Glycerin, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Butyl Methoxydibenzonylmethane, Cetearyl Glucoside*, Cetearyl Alcohol*, Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Hydrogenated Coco-Glycerides*, Elaeis Guineensis (Palm) Oli*, Glyceryl Stearate Citrate, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, Troxerutin, Allantoin, Saccharomyces/Zinc Ferment, Panthenol, Escin, Propylene Glycol, Sodium Polyacrylate, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Phenoxyethanol, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Propylparaben, Diazolidinyl Urea
* - surowiec ECO-certyfikowany
magdagr1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-18, 12:36   #2980
Sawayaka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

nieopłacona reklama

Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2009-09-18 o 13:27
Sawayaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-18, 13:49   #2981
daisyxx
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 833
GG do daisyxx
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

po pierwsze z góry przepraszam jesli któras z Was juz o tym pisała
od zawsze miałam problemy z tradzikie i pryszczami na twarzy i na plecach. Używałam juz dosć dużo kosmetyków przeznaczonych dla cery młodej po jednych miałam wysypke (Clean&Clear) ,szczypała mnie twarz nawet podczas uzywania ,drugie (teraz je uzywam Nivea Visage jung)uzywam tydzień i przy żelu oczyszczajacym niby jest łagodny tez szczypie mnie cała twarz ,peeling ,tonik i krem na pryszcze mi toleruje jako tako ale, efektów nie widze sama nie wiem czy ma poczekac ,one tylko wygładziły mi cere i oczyściły.
Na czole ,nosie, brodzie świeci mi sie skóra ,na policzkach jest gładka ale, pojawiaja sie czerwone plamki gdzie nie gdzie.
Podejrzewam ,ze mam cere miaszano-tłusto-tradzikowa
__________________
"Musisz pocałować wiele zab by wreszcie trafic na ksiecia"
...To Nie Był Czasto Nie Było Miejsce...
3.09.2009
[*]
daisyxx jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-18, 13:56   #2982
201604211131
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 693
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez daisyxx Pokaż wiadomość
po pierwsze z góry przepraszam jesli któras z Was juz o tym pisała
od zawsze miałam problemy z tradzikie i pryszczami na twarzy i na plecach. Używałam juz dosć dużo kosmetyków przeznaczonych dla cery młodej po jednych miałam wysypke (Clean&Clear) ,szczypała mnie twarz nawet podczas uzywania ,drugie (teraz je uzywam Nivea Visage jung)uzywam tydzień i przy żelu oczyszczajacym niby jest łagodny tez szczypie mnie cała twarz ,peeling ,tonik i krem na pryszcze mi toleruje jako tako ale, efektów nie widze sama nie wiem czy ma poczekac ,one tylko wygładziły mi cere i oczyściły.
Na czole ,nosie, brodzie świeci mi sie skóra ,na policzkach jest gładka ale, pojawiaja sie czerwone plamki gdzie nie gdzie.
Podejrzewam ,ze mam cere miaszano-tłusto-tradzikowa
Miałam tak samo..... stosowanie kosmetyków przeciwtrądzikowych i antybakteryjnych mija się z celem... one jeszcze bardziej wysuszają skórę. Ja się przez to doprowadziłam do cery bardzo wrażliwej.. Więc nie ma co czekać. Potrzebna jest ci pielęgnacja z kwasami i filtrami, a nie jakieś pseudo przeciwtrądzikowe kosmetyki.
201604211131 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-18, 16:35   #2983
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
Ja robię obecnie tak, ze Humektan stosuje głównie na strefe T, a na policzki tresciwszy krem, gdyz ostatnio złapały tendencje do przesuszania
Przydałby Ci się jakis łagodny peeling enzymatyczny, zeby własnie usunac to co retinoidy złuszczyły Plus sprobuj polaczenia dwóch kremów - tłustszy na mocniej przesuszone partie, Humektan tam gdzie mogłyby wyskoczyc niespodzianki
Dziękuję I ponawiam pytanie, czy jest taka "opcja", że ta sucha i pomarszczona skóra to martwy naskórek który zejdzie po zastosowaniu kwasów?
__________________
Moja wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=878926
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-18, 17:11   #2984
daisyxx
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 833
GG do daisyxx
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez wirlandia Pokaż wiadomość
Miałam tak samo..... stosowanie kosmetyków przeciwtrądzikowych i antybakteryjnych mija się z celem... one jeszcze bardziej wysuszają skórę. Ja się przez to doprowadziłam do cery bardzo wrażliwej.. Więc nie ma co czekać. Potrzebna jest ci pielęgnacja z kwasami i filtrami, a nie jakieś pseudo przeciwtrądzikowe kosmetyki.
o co chodzi z tymi kwasami filtrami?
przyznam ,że nigdy nie uzywałam
__________________
"Musisz pocałować wiele zab by wreszcie trafic na ksiecia"
...To Nie Był Czasto Nie Było Miejsce...
3.09.2009
[*]
daisyxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-18, 17:16   #2985
201604211131
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 693
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez daisyxx Pokaż wiadomość
o co chodzi z tymi kwasami filtrami?
przyznam ,że nigdy nie uzywałam
poczytaj biochemię tu dużo się nauczysz... polecam ci wątek - http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=193361 tu jest zbiór wszystkich przydatnych wątków do poczytania.
201604211131 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-18, 17:53   #2986
daisyxx
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 833
GG do daisyxx
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez wirlandia Pokaż wiadomość
poczytaj biochemię tu dużo się nauczysz... polecam ci wątek - http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=193361 tu jest zbiór wszystkich przydatnych wątków do poczytania.
już wiem przyznam ,ze nie wiem co mam wybrac dla siebie co jest najlepsze wszystkie kosmetyki maja swoje zalety i wady
__________________
"Musisz pocałować wiele zab by wreszcie trafic na ksiecia"
...To Nie Był Czasto Nie Było Miejsce...
3.09.2009
[*]
daisyxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-18, 17:59   #2987
wisherka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 34
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez daisyxx Pokaż wiadomość
po pierwsze z góry przepraszam jesli któras z Was juz o tym pisała
od zawsze miałam problemy z tradzikie i pryszczami na twarzy i na plecach. Używałam juz dosć dużo kosmetyków przeznaczonych dla cery młodej po jednych miałam wysypke (Clean&Clear) ,szczypała mnie twarz nawet podczas uzywania ,drugie (teraz je uzywam Nivea Visage jung)uzywam tydzień i przy żelu oczyszczajacym niby jest łagodny tez szczypie mnie cała twarz ,peeling ,tonik i krem na pryszcze mi toleruje jako tako ale, efektów nie widze sama nie wiem czy ma poczekac ,one tylko wygładziły mi cere i oczyściły.
Na czole ,nosie, brodzie świeci mi sie skóra ,na policzkach jest gładka ale, pojawiaja sie czerwone plamki gdzie nie gdzie.
Podejrzewam ,ze mam cere miaszano-tłusto-tradzikowa
daisyxx może spróbuj czegoś takiego . Moja koleżanka stosowała i rzeczywiście pozbyła się trądziku w znacznym stopniu.
Mogę tylko powiedzieć, że miała podobne problemy jak Ty masz ze swoją skórą. Nawet seria AA nie była dla niej odpowiednia (uczulała ją i ciągle miała podrażnioną cerę). Dopiero jakaś jej znajoma poleciła jej to mydło i od kiedy zaczęła nim myć twarz, zauważalna jest znaczna poprawa. Skoro próbowałaś już różnych serii, reklamowanych w TV i nie pomogło, to może spróbuj czegoś naturalnego.

Edytowane przez wisherka
Czas edycji: 2009-09-18 o 18:21
wisherka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-18, 18:03   #2988
daisyxx
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 833
GG do daisyxx
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez wisherka Pokaż wiadomość
daisyxx może spróbuj czegoś takiego . Moja koleżanka stosowała i rzeczywiście pozbyła się trądziku w znacznym stopniu.
Mogę tylko powiedzieć, że miała podobne problemy jak Ty masz ze swoją skórą. Nawet seria AA nie była dla niej odpowiednia (uczulała ją i ciągle miała podrażnioną cerę). Dopiero jakaś jej znajoma poleciła jej to mydło i od kiedy zaczęła nim myć nim twarz, zauważalna jest znaczna poprawa. Skoro próbowałaś już różnych serii, reklamowanych w TV i nie pomogło, to może spróbuj czegoś naturalnego.
napewno wypróbuje
dziekuje
__________________
"Musisz pocałować wiele zab by wreszcie trafic na ksiecia"
...To Nie Był Czasto Nie Było Miejsce...
3.09.2009
[*]
daisyxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-18, 18:31   #2989
wisherka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 34
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

daisyxx nie ma za co , mam nadzieję że się nie rozczarujesz i oczywiście że Ci pomoże. Daj znać jak przebiega kuracja, a na pojedyncze ropne wypryski proponuję Ci jeszcze maść ichtiolową, ta koleżanka też stosowała. Powodzenia w walce z pryszczami pozdrawiam
wisherka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-18, 18:42   #2990
magdagr1980
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 14
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

to znowu ja jeszcze slyszalam ze ten krem jest ok jest http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=18273

o oto Skład: aqua, ethylhexyl methoxycinnamate, ethylhexyl salicylate, butyl methoxydibenzoylmethane, butylene glycol, glycerin, cyclopentasiloxane, octocrylene, squalane, triethylhexanoin, nylon-12, cetyl alcohol, dimethicone, polyacrylate-13, c20-22 alkyl phosphate, ceteareth-12, steareth-2, xylitylglucoside, c20-22 alcohols, caprylyl glycol, stearyl alcohol, polyisobutene, phenoxyethanol, ceteareth-20, imidazolidinyl urea, tetrahydroxypropyl ethylenediamine, parfum, anhydroxylitol, vaccinium vitis-idaea, disodium edta, sodium lauroyl lactylate, xylitol, methylparaben, polysorbate 20, sorbitan isostearate, xanthan gum, distearyl ether, butylparaben, ethylparaben, propylparaben, isobutylparaben, ceramide 3, bht, chondrus crispus, ceramide 6 ii, cholesterol, phytosphingosine, carbomer, glucose, ceramide 1
zerkniecie? dzieki z gory Magda
magdagr1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-18, 19:11   #2991
Kaska*
Raczkowanie
 
Avatar Kaska*
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 63
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Witam ! Tak sobie czytam, czytam , ale chyba potrzebuje Waszej pomocy bo juz mi sie wszystko pokrecilo... Mam b.tlusta, tradzikowa cere. Do tej pory stosowalam Vichy normaderm i jakos sobie radzil z pryszczami i nawet na jakis czas matowal, ale ostatnio moja skora stawala sie coraz bardziej sucha i szara, a nawet mam wrazenie, ze zaczely mi sie od tego przesuszenia robic zmarszczki!!! (mam 23 lata). Zauwazylam, ze wsyzskie zachwalacie kosmetyki Avene, tak wiec przezucilam sie na Avene cleanance. uzywam od tzgodnia i jestem nawet yadowolona y nawilzenia, tzlko pare syfkow mi juz wyskoczylo, wiec zobacze jak to bedzie...
Postanowilam tey sprobowac kuracji kwasami, tylko nie wiem co z filtrami... Nigdy wczesniej i ch nie stosowalam i nie wiem jako sie do tego zabrac. jak wysoki filter powinnam uzywac przy kwasach?Widzialam, ze jestescie na ogol zadowolone y La Roche Posaz Dermo Pediatric 50.... Cyz nadaje sie on do mojej skory? I pod makijaz? z gory dziekuje za odp.
Kaska* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-18, 21:16   #2992
Majaaaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Majaaaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 465
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Dziewuszki, być może będzie ciut nie na temat, aczkolwiek, nie mogę znaleźć w wyszukiwarce odpowiedniego forum. Chciałabym zapytać, czy można połączyć preparat Silica razem z B-complex... oczywiście, żeby poprawić cerę, która (w moim przypadku wygląda znowu fatalnie). Przeczytałam dużo pozytywnych opinii na temat Silicy i chyba ją kupie.
Proszę o odpowiedź, o ile to możliwe
Buziaczki
__________________
02.12.2017r. - mąż i żona
01.01.2018r. - Kluska Śląska
Majaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-19, 07:45   #2993
Jagoda90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Zagłębie ;)
Wiadomości: 1 054
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Dzisiaj dostałam paczkę z effaclarem K , dzisiaj albo jutro wieczorem go użyję
nie nakładać go punktowo ,tylko normalnie na nos, policzki, brodę ?
__________________



Jagoda90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-19, 10:17   #2994
mefisti
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 8
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Witam, : )
Od miesiąca jestem na retinoidach stosowanych zewnętrznie - Isotrex (Isotretinoinum) i nie przewidziałam, że tym razem (bo to nie pierwszy raz) skóra zareaguje tak gwałtwonie. nie wiem, być moze, jest jeszcze zbyt słonecznie.. ?

Sytuacja wygląda tak: od wielu lat leczę trądzik. próbowałam już praktycznie wszystkiego: były hormony, klindamycyna, erytromecyna, tetracykliny, metronidazol, zioła ... sama nie wiem, co jeszcze : (
Mam 20 lat, więc sądzę, że najwyższy czas zadziałać tak, aby w końcu mieć czystą buźkę.

A obecnie po retinoidach skóra schodzi mi płatami. i gdy te zejdą, pozostają duże czerwone plamy. Skóra jest mocno zaczerwieniona, wrażliwa na wszystko, łuszczy się niemiłosiernie. Boję się użyć oliwki lub jakiegoś tłustego kremu, ponieważ większość zatyka mi pory, co później przejawia się kolejnym wysypem na twarzy.

Tak wygląda moja pielęgnacja. Powiedzcie, co sądzicie. i czy wszystko ok

rano:
zmywam twarz żelem Acneline do cery trądzikowej (muszę zmienić - za bardzo wysusza). Na kilka minut, na miejsca awaryjne nakładam Isotrex, następnie przemywam całą twarz tonikiem Rossmann, Rival de Loop, Gesichts Wasser Ginko & Gurke,
na zmianę z płynem micelarnym Sopot Spa, ziaja. Miejsca mocno przesuszone ratuję Linomagiem z tlenkiem cynku zmieszanym z maścią z tlenkiem cynku 10%. Teraz Nivea Visage Young be beautiful (sama nie wiem, czemu go jeszcze używam ..? ale nie zatyka)
Puder mineralny sypki, w razie potrzeby podkład Soraya sceniczny długotrwale matujący.

popołudniu:
w domu zmywam makijaż (ogórkowe mleczko do demakijażu, Ziaja, żel Acneline) Tonik lub micel, na to warstewka maści cynkowej 10% lub punktowo wymieszaną z tą maścią maseczka Dermaglin do cery trądzikowej. Najczęsciej punktowo : )

na noc:
Znowu mycie żelem, tonik i isotrex.

do tego czasami ziołowa parówka, przemywanie naparem z rumianku/rozmarynu/tymianku, peeling, maseczki...


Obecnie testuję
Eucerin Dermopyrifyer - Cleanser, Scrub i cream-gel. Seria mi się bardzo podoba. Jeśli się zdecyduję, Eucerin będzie do stosowania na dzień i isotrex będzie tylko na noc. Rozważam też cetaphil, physiogel, humektan (? dobra nazwa? ; p), coś z LRP.
Nie wiem, czy nie wrócę do bioderminy (Biocodex) jako bazy matującj na dzień. Ale to tez nie nawilża.
Nie wiem, iso zaczyna przynosić efekty, ale muszę czymś zregenerować tę skórę. Jest cienka, delikatna, nadwrażliwa, piecze i się łuszczy.

Co proponujecie ? ja jestem bezradna ..
mefisti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-19, 10:44   #2995
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Moim zdaniem za dużo tego wszystego nakładasz. Próbowałaś ograniczyć pielęgnację do minimum ? No myć twarz żelem dla dzieci lub płynem do higieny intymnej i nawilżać,nawilżać i jeszcze raz nawilżać ? A jako tonik aspirynka, borasol lub hydrolat?
Czasem najprostsze rozwiązania są najlepsze..

I nie rób peelingu mechanicznego, brońboże. Najlepiej jakiś enzymatyczny, może bromelina ?( z kapsułek ananasowych)

Edytowane przez Narc
Czas edycji: 2009-09-19 o 10:46
Narc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-19, 10:50   #2996
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

czy rano mogłabym przemywać twarz płynem miceralnym ziaji ? zamiast myć buźkę żelem i przemywać tonikiem
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-19, 14:47   #2997
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

kasia9513 jak najbardziej
Sama używam teraz płynów micelarnych, niestety Ziaji nigdzie nie znalazłam , kupiłam Bioderme. Co prawda ta Ziaja podobno dla osób 30+, ale to tylko napis, liczy się skład a nie co producent nawypisuje
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-19, 15:34   #2998
mefisti
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 8
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Narc Pokaż wiadomość
Moim zdaniem za dużo tego wszystego nakładasz. Próbowałaś ograniczyć pielęgnację do minimum ? No myć twarz żelem dla dzieci lub płynem do higieny intymnej i nawilżać,nawilżać i jeszcze raz nawilżać ? A jako tonik aspirynka, borasol lub hydrolat?
Czasem najprostsze rozwiązania są najlepsze..

I nie rób peelingu mechanicznego, brońboże. Najlepiej jakiś enzymatyczny, może bromelina ?( z kapsułek ananasowych)
Zawsze bałam się takiego minimum. Ale chyba będę musiała spróbować, bo czuję że skóra woła o litość i nawilżanie.
A propos borasolu, stosuję go na dekolt i plecy.
A czy na twarz można stosować jednocześnie różne kwasy ? W tym składzie już mam iso, kwas mlekowy w testowanym eucerinie i jeszcze ten borowy ? Można ?

Naczytałam się już trochę w tym wątku i chyba się skuszę na hydrolat oczarowy z BU, oliwkę z hippa i żel do mycia z babydreama.

A aspirynka jako tonik ? Jak to sporządzić ?

Dzięki za odpowiedź : )
mefisti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-19, 15:50   #2999
201604211131
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 693
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
kasia9513 jak najbardziej
Sama używam teraz płynów micelarnych, niestety Ziaji nigdzie nie znalazłam , kupiłam Bioderme. Co prawda ta Ziaja podobno dla osób 30+, ale to tylko napis, liczy się skład a nie co producent nawypisuje
Jak porównuję ziaję do Biodermy to ziaja wypada bardzo słabo...
201604211131 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-19, 15:59   #3000
daisyxx
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 833
GG do daisyxx
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez wisherka Pokaż wiadomość
daisyxx nie ma za co , mam nadzieję że się nie rozczarujesz i oczywiście że Ci pomoże. Daj znać jak przebiega kuracja, a na pojedyncze ropne wypryski proponuję Ci jeszcze maść ichtiolową, ta koleżanka też stosowała. Powodzenia w walce z pryszczami pozdrawiam
mam nadzieje ,że wkońcu pozbede sie tych paskudstw z mojej buźki
oczywiscie ,ze dam znac jak przebiega kuracja
a, co to za maść??
droga?
__________________
"Musisz pocałować wiele zab by wreszcie trafic na ksiecia"
...To Nie Był Czasto Nie Było Miejsce...
3.09.2009
[*]
daisyxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:45.