Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny - Strona 102 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-03-10, 11:32   #3031
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez asia6633 Pokaż wiadomość
Mam do Was pytanie moje drogie.
Który podkład mineralny sypki najlepiej się nadaje do cery tłustej. Moim problemem jest oczywiście błyszczenie, rozszerzone pory i blizny. Krostki od czasu do czasu...

Bardzo proszę o pomoc.

Przeglądałam już recenzje maybelline, loreala, revlonu, max factora, rimmela, astora, vichy... Nie potrafię się zdecydować
Z wymienionych przez Ciebie żaden podkład nie jest czysto mineralny. Z prawdziwymi minerałami też możesz mieć problem - cera szybko może błyszczeć, ale tu z pomocą idą różnego rodzaju primery matujące, wygładzające itp.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-10, 14:56   #3032
efelka
Rozeznanie
 
Avatar efelka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 621
GG do efelka
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Hej,

może któraś życzliwa mi pomoże? Pragnę szalenie jakiegoś dobrego primera i wykończeniowego.. lub 2 w 1.. na oku mam earthenglow minerals.. jest wybór a ja jak ta sierotka nie wiem na co kase wydać
Z doświadczenia wiem, że raczej z kaolinem w składzie nie moge się zaprzyjaźnić, bo strasznie to na mnie wygląda (przygoda z joppa -finishing silk).. cere mam normalnawo suchą z tendencją do przetluszczenia w wiadomej strefie.. no i zmarszczki mam tez jakies..
szukam czegoś co 'przytrzyma' minerały na miejscu, zmatuje je lekko ale nie pootwiera mi porów ani zmarszczek..
co wybrac?moge wybrać 2. jakie macie doświadczenia co do innych primerów? sklad poszczegolnych nastepujący:

Finishing Powder; Silk Botanical
Ingredients: Silk Powder, Serecite, Butyrospermum Parkii (Shea Butter),Vitamin E

Finishing Powder; Hi Definition Pro
Ingredients: Silica Microspheres, Micas

Finishing Powder; Soft Focus
Ingredients: Sericite, Silica Microspheres

Oily Skin Mineral Primer
Ingredients: Calcium Carbonate, Kaolin Clay, Serecite, May contain iron oxides

Mineral Primer
Ingredients: Rice Powder, Serecite, Calcium Carbonate May contain iron oxides


Oily skin mineral primer - odpada niby,bo ma kaolin ale ma tez ten calcium carbonate.. jak ten skladnik sprawuje sie w primerach?
__________________
The planet is fine.The people are fucked.



___________________

Edytowane przez efelka
Czas edycji: 2009-03-10 o 15:10
efelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-10, 15:56   #3033
asia6633
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 24
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Frantic żaden nie jest mineralny ??? To producenci nieźle oszukują... nawet vichy...


A możesz polecić jakiś najlepszy do cery tłustej z rozszerzonymi porami średnio kryjący...

Ja właśnie o tym myślałam, żeby użyć jakiejś bazy i dopiero na to sypki mineralny...

Wszędzie czytałam że podkłady, pudry mineralne są zbawienne dla problemowej cery bo ją leczą...
asia6633 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-10, 16:11   #3034
adusiadu
Wtajemniczenie
 
Avatar adusiadu
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 144
GG do adusiadu
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez asia6633 Pokaż wiadomość
Frantic żaden nie jest mineralny ??? To producenci nieźle oszukują... nawet vichy...


A możesz polecić jakiś najlepszy do cery tłustej z rozszerzonymi porami średnio kryjący...

Ja właśnie o tym myślałam, żeby użyć jakiejś bazy i dopiero na to sypki mineralny...

Wszędzie czytałam że podkłady, pudry mineralne są zbawienne dla problemowej cery bo ją leczą...
To właściwie prawda, ale chodzi tu o mineralne, a nie pseudomineralne...
adusiadu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-10, 16:37   #3035
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez asia6633 Pokaż wiadomość
Frantic żaden nie jest mineralny ??? To producenci nieźle oszukują... nawet vichy...


A możesz polecić jakiś najlepszy do cery tłustej z rozszerzonymi porami średnio kryjący...

Ja właśnie o tym myślałam, żeby użyć jakiejś bazy i dopiero na to sypki mineralny...

Wszędzie czytałam że podkłady, pudry mineralne są zbawienne dla problemowej cery bo ją leczą...
Ten Vichy po prostu oprócz minerałów dodatkowo zawiera woski oraz kaolin, który potrafi podsuszać cerę. Jest dostępny tylko w czterech odcieniach no i cena 74 zł za 5g jest na pewno za wysoka.
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-10, 16:38   #3036
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez asia6633 Pokaż wiadomość
Frantic żaden nie jest mineralny ??? To producenci nieźle oszukują... nawet vichy...


A możesz polecić jakiś najlepszy do cery tłustej z rozszerzonymi porami średnio kryjący...

Ja właśnie o tym myślałam, żeby użyć jakiejś bazy i dopiero na to sypki mineralny...

Wszędzie czytałam że podkłady, pudry mineralne są zbawienne dla problemowej cery bo ją leczą...
Ano żaden... Polecam Ci gorąco post informacyjny (link znajdziesz w moim podpisie), będziesz dzięki niemu wiedziała czym się różnią pseudominerały i od minerałów. Warto to wiedzieć, bo firm nadużywających słowa "mineralny" jest niestety bardzo dużo.

Trudno mi polecić firmę dobrą dla cery tłustej. To jest tak indywidualna sprawa, co służy jednym zupełnie nie odpowiada innym. Przychodzi mi na myśl Lumiere w formule VV - odpowiada ten podkład wielu osobom, nawet tym mającym duży problem z warzeniem się podkładu. Może warto od niego zacząć? Poza tym z primerów polecam Ci czysta krzemionkę (silica powder) - świetnie matuje i wygładza skórę, jest miałka jak chyba żaden inny proszek, do tłustej cery według mnie jak znalazł.

No i koniecznie zaopatrz się w odpowiedni pędzel do nakładania mineralnych podkładów jeżeli go jeszcze nie posiadasz. Odpowiednie przygotowanie twarzy i właściwy pędzel to w znacznej mierze sukces z minerałami. Szczegóły znajdziesz w wątkach o pędzlach, wątku informacyjnym, wątku o bazach pod minerały.

Edytowane przez frantic
Czas edycji: 2009-03-10 o 16:39
frantic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-10, 16:40   #3037
asia6633
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 24
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Ja rozumiem... Ale nie znam takich produktów, jak i producentów. Dlatego pytam i proszę o radę. Czy są one dostępne na polskim rynku w ogóle?

Frantic dziękuję. Poszukam tego Lumiere...
A co to bazy. Czysta krzemionka? Gdzie to można dostać?

Edytowane przez asia6633
Czas edycji: 2009-03-10 o 16:43
asia6633 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-10, 16:43   #3038
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez asia6633 Pokaż wiadomość
Ja rozumiem... Ale nie znam takich produktów, jak i producentów. Dlatego pytam i proszę o radę. Czy są one dostępne na polskim rynku w ogóle?
Dlatego polecam Ci lekturę forum, żebyś poznała i produkty i producentów. Na polskim rynku o prawdziwe minerały baaardzo trudno. Dlatego prawie każda z nas kupuje je za granicą.

Wszystkie odpowiedzi znajdziesz na forum. Poświęć parę dni na jego lekturę.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 09:41   #3039
efelka
Rozeznanie
 
Avatar efelka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 621
GG do efelka
Question Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

dziewczyny, plizzzzzzzzzzzz, poradzcie co z tymi finishingującymi.. roznice są albo znaczne albo niewielkie - i te niewielkie mnie nurtują. czego spodziewać sie po tych skladnikach w takich proporcjach??
Frantic jak że jesteś nie bez powodu Mineral Raptor - jakie masz spostrzeżenia??Dominkab, Pastereczka ?? sorry, że wywołuje do tablicy, ale heeeeeeeeelp me please
__________________
The planet is fine.The people are fucked.



___________________

Edytowane przez efelka
Czas edycji: 2009-03-11 o 09:44
efelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 09:51   #3040
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez efelka Pokaż wiadomość
Hej,

może któraś życzliwa mi pomoże? Pragnę szalenie jakiegoś dobrego primera i wykończeniowego.. lub 2 w 1.. na oku mam earthenglow minerals.. jest wybór a ja jak ta sierotka nie wiem na co kase wydać
Z doświadczenia wiem, że raczej z kaolinem w składzie nie moge się zaprzyjaźnić, bo strasznie to na mnie wygląda (przygoda z joppa -finishing silk).. cere mam normalnawo suchą z tendencją do przetluszczenia w wiadomej strefie.. no i zmarszczki mam tez jakies..
szukam czegoś co 'przytrzyma' minerały na miejscu, zmatuje je lekko ale nie pootwiera mi porów ani zmarszczek..
co wybrac?moge wybrać 2. jakie macie doświadczenia co do innych primerów? sklad poszczegolnych nastepujący:

Finishing Powder; Silk Botanical
Ingredients: Silk Powder, Serecite, Butyrospermum Parkii (Shea Butter),Vitamin E

Finishing Powder; Hi Definition Pro
Ingredients: Silica Microspheres, Micas

Finishing Powder; Soft Focus
Ingredients: Sericite, Silica Microspheres

Oily Skin Mineral Primer
Ingredients: Calcium Carbonate, Kaolin Clay, Serecite, May contain iron oxides

Mineral Primer
Ingredients: Rice Powder, Serecite, Calcium Carbonate May contain iron oxides

Oily skin mineral primer - odpada niby,bo ma kaolin ale ma tez ten calcium carbonate.. jak ten skladnik sprawuje sie w primerach?
ja bym wybrała mineral primer bo wole ryz niz kaolin,
a puder wybralabym silk botanical lub soft focus- super sklad- umiem go zrobic i mam skladniki
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 10:00   #3041
efelka
Rozeznanie
 
Avatar efelka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 621
GG do efelka
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość
ja bym wybrała mineral primer bo wole ryz niz kaolin,
a puder wybralabym silk botanical lub soft focus- super sklad- umiem go zrobic i mam skladniki
Jesteś genialna ja zaczynam odróżniać kaolin od ryżu )
a w yum soft focusie = serecite jest na pierwszym miejscu - czego sie po tym spodziewac? z joppa soft coverage ma tak samo to na 1 miejscu, ma tez kaolin i podklad u mnie wyglada fatalnie..
__________________
The planet is fine.The people are fucked.



___________________
efelka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-11, 10:41   #3042
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

moge Ci dac razem z przesylka na ktora sie umaialysmy te składniki to sobie wymieszasz to dla skóry niezle niby złagodzenie nierownosci optyczne mieszasz 9:1 : Sericite, Silica Microspheres
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 10:49   #3043
efelka
Rozeznanie
 
Avatar efelka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 621
GG do efelka
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość
moge Ci dac razem z przesylka na ktora sie umaialysmy te składniki to sobie wymieszasz to dla skóry niezle niby złagodzenie nierownosci optyczne mieszasz 9:1 : Sericite, Silica Microspheres
Pasterczko, dziekuje - ale ja mam 2 lewe rece nawet do mieszania 2 skladników pewnie cos sknoce i tylko skladniki zmarnuje.. boje sie.

czyli seiricite rozswietla? ma drobinki? nie wlezą w pory?a silica nie rozciagnie porów jak gume od majtek? mam ociupinke silica powder z pure luxe i pory zwezają sie ładnie, ale chyba zbyt zwężają
__________________
The planet is fine.The people are fucked.



___________________
efelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 10:55   #3044
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Secrete to jakby biala mika, jest kilka rodzaje secrete wiec trudno mi powiedziec a silica matuje i wygladza - prosty i dobry sklad, ale co do rozswietlania tonikt Ci nie pomoze kto tego nie maial na zywo, chyba do Pranie przesylka z nim leci to zda relację po testach
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 11:15   #3045
efelka
Rozeznanie
 
Avatar efelka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 621
GG do efelka
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość
Secrete to jakby biala mika, jest kilka rodzaje secrete wiec trudno mi powiedziec a silica matuje i wygladza - prosty i dobry sklad, ale co do rozswietlania tonikt Ci nie pomoze kto tego nie maial na zywo, chyba do Pranie przesylka z nim leci to zda relację po testach
ok, to czekam na wieści z frontu..
a czy mozna finishing jako primer kłaść??
__________________
The planet is fine.The people are fucked.



___________________
efelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 11:36   #3046
anyolek
Zadomowienie
 
Avatar anyolek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu i pracy ;)
Wiadomości: 1 461
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

No wiec dzis przed praca po raz pierwszy nalozylam swoj mineralny podklad (Barefaced Beauty)- pech w tym, ze w pokoju bylo dosc ciemno, a ze podklad nowy, nie mialam 'wyczucia', no a poza tym byl to ogolnie moj pierwszy raz w nakladaniu podkladu tego typu i takim sposobem
Zaznacze odrazu, ze niepotrzebnie nalozylam podwojna warstwe, bo juz pierwsza idealnie ukryla moje niedoskonalosci.
Dopiero kiedy dotarlam do pracy i przejrzalam w swietle dziennym, okazalo sie, ze wokol ust powstal okropny efekt maski- jakos go poscieralam, no ale mam nauczke na jutro
Zauwazylam, ze ladnie zamaskowal rozszerzone pory, nie wlazac w nie i pozostawiajac nieestetycznych 'kropek'
Nie wiem jeszcze jak jest z trwaloscia, bo nakladalam go ok 4 godzin temu, ale dam znac wieczorkiem
__________________
28/02/2015
Ola
anyolek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 11:41   #3047
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez efelka Pokaż wiadomość
ok, to czekam na wieści z frontu..
a czy mozna finishing jako primer kłaść??
Pewa. Ja ciagle funduje im jakies wymienne funkcje, korektor w roli primera, primer jako wykanczacz, podklad jako korektor itp.
pranie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 12:29   #3048
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez efelka Pokaż wiadomość
Hej,

może któraś życzliwa mi pomoże? Pragnę szalenie jakiegoś dobrego primera i wykończeniowego.. lub 2 w 1.. na oku mam earthenglow minerals.. jest wybór a ja jak ta sierotka nie wiem na co kase wydać
Z doświadczenia wiem, że raczej z kaolinem w składzie nie moge się zaprzyjaźnić, bo strasznie to na mnie wygląda (przygoda z joppa -finishing silk).. cere mam normalnawo suchą z tendencją do przetluszczenia w wiadomej strefie.. no i zmarszczki mam tez jakies..
szukam czegoś co 'przytrzyma' minerały na miejscu, zmatuje je lekko ale nie pootwiera mi porów ani zmarszczek..
co wybrac?moge wybrać 2. jakie macie doświadczenia co do innych primerów? sklad poszczegolnych nastepujący:

Finishing Powder; Silk Botanical
Ingredients: Silk Powder, Serecite, Butyrospermum Parkii (Shea Butter),Vitamin E

Finishing Powder; Hi Definition Pro
Ingredients: Silica Microspheres, Micas

Finishing Powder; Soft Focus
Ingredients: Sericite, Silica Microspheres

Oily Skin Mineral Primer
Ingredients: Calcium Carbonate, Kaolin Clay, Serecite, May contain iron oxides

Mineral Primer
Ingredients: Rice Powder, Serecite, Calcium Carbonate May contain iron oxides


Oily skin mineral primer - odpada niby,bo ma kaolin ale ma tez ten calcium carbonate.. jak ten skladnik sprawuje sie w primerach?
Sprobowalabym Finishing Powder; Silk Botanical
ale nie wiem jak Twoja skora reaguje na maslo shea i vit.E wiec jezeli masz sklonnosc do zapychania i ciezko Ci wyeliminowac to,co moze ewentualnie szkodzic postawilabym na cos w miare bezpiecznego czyli Mineral Primer
Wydaje mi sie,ze to moze byc dobry wybor dla cer tlustych , typowo mieszanych oraz mieszanych w strone tlustej ale....bez przetestowania mozna sobie tylko teoretyzowac
W kazdym razie stawialabym na Mineral Primer-ale to moje subiektywne zdanie

__________________

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2009-03-11 o 22:38
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 12:36   #3049
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

na razie wszytskie stawiamy na mineral primer, zwłaszcza że efelka boi się wysuszania.
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-11, 12:48   #3050
efelka
Rozeznanie
 
Avatar efelka
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 621
GG do efelka
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Dzięki serdeczne dziewczyny.. mam na oku 3 produkty.. chyba zrobie wyliczanke

racja, nie chce mieć suchej skorupy na twarzy .. ale znow jak mam podklad solo, to sciera sie szybko, znika ze skrzydelek nosa no i blyszcze sie czasem niemiłosiernie.. ;(
__________________
The planet is fine.The people are fucked.



___________________

Edytowane przez efelka
Czas edycji: 2009-03-11 o 12:49
efelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 13:27   #3051
anyolek
Zadomowienie
 
Avatar anyolek
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu i pracy ;)
Wiadomości: 1 461
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Dziewczyny, mam pytanie
Czy uzywalyscie moze kiedys setting powder?? Jak sie go aplikuje, w jakich ilosciach? Nie znalazlam wiele w wyszukiwarce, jedynie info, ze absorbuje nadmiar sebum...
__________________
28/02/2015
Ola
anyolek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 14:16   #3052
foxxxy
Organizatorka
 
Avatar foxxxy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 816
GG do foxxxy
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez efelka Pokaż wiadomość
Dzięki serdeczne dziewczyny.. mam na oku 3 produkty.. chyba zrobie wyliczanke

racja, nie chce mieć suchej skorupy na twarzy .. ale znow jak mam podklad solo, to sciera sie szybko, znika ze skrzydelek nosa no i blyszcze sie czasem niemiłosiernie.. ;(
Też się błyszczę w strefie T Efelko i stosowałam już tyle primerów -
EDM - start to finish (kaolin i rice)
Joppa - Simple Radiance i inne
Coastal Scents - Diva , Krzemionka i jeszcze taki w kolorze Medium nie pamietam nazwy

Nie minerałowe :
Mac -SPF 50 Prep+prime
Krem siarkowa moc mocno matujący
i inne, których już nie pamiętam bo skończyło się na 1 opakowaniu.

Z mojego doświadczenia powiem Ci, że tego nie da się całkowicie wyeliminować - przynajmniej u mnie - choć czasami są takie dni (kilka w miesiącu) kiedy jest ok ,ale to pewnie jest uzależnione od wiadomych spraw.

Wszelkie primery przede wszystkim przedłużają istnienie makijażu ,u latwiają też jego nałożenie i wygładzaja skore - i to niech będzie na plus, jeśli chodzi o matowienie to jedynie ograniczją je do pewnego stopnia , ale niech będzie i to : ). Ja już pokochałam moją błyszcząca strefe T - grzecznie ją nawilzam i już Nie pozostało mi nic innego Taka skóra.

Obecnie czekam na primer matujący Lily Lolo. Dam znać jak się sprawuje.
Jeśli moge polecić coś co najbardziej mi pomaga - to MAC Blot pressed powder. Najlepszy matujacy puder jaki mialam i ekstra wydajny
foxxxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 14:34   #3053
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Foxxy, prasowany znaczy ten MAC? czyli prasowanym jedziesz na mineraly?
pranie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 14:36   #3054
foxxxy
Organizatorka
 
Avatar foxxxy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 816
GG do foxxxy
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
Foxxy, prasowany znaczy ten MAC? czyli prasowanym jedziesz na mineraly?
Si Seniorita : )
foxxxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 14:43   #3055
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez foxxxy Pokaż wiadomość
Jeśli moge polecić coś co najbardziej mi pomaga - to MAC Blot pressed powder. Najlepszy matujacy puder jaki mialam i ekstra wydajny
foxxxy MAC Blot Pressed Powder matuje Cię bardziej niż krzemionka?


A ja muszę napisać, że jestem ZACHWYCONA minerałami Dream World. Na razie testuję od dwóch dni jedynie formułę sand, mam jeszcze cloud ale ta dopiero czeka na testy.
Według mnie formuła sand z DW jest bliźniaczo podobna do formuł cover me z EGM. Jak dla mnie to ta sama bajka - piękne stopienie ze skórą, nie podkreślanie meszku, niesamowite wręcz krycie. Nawet obie formuły podobnie w opakowaniu są ciemniejsze a przy aplikacji na buzi jasnieją.
Nie mniej jednak formułę sand z DW oceniam wyżej od cover me z EGM z dwóch powodów:
  • minerałów DW zużywam znacznie mniej niż EGM a efekt mam na buzi identyczny
  • formułą sand nie potrafię zrobić sobie maski, a z cover me jak przesadzę, to może podkład być widoczny

Chyba więc jednak zanim zamówię próbki z EGM zrobię zakupy w DW. Może kontakt mailowy będzie lepszy i szybciej znajde swój odcień.

Edytowane przez frantic
Czas edycji: 2009-03-11 o 14:44
frantic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 14:54   #3056
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
foxxxy MAC Blot Pressed Powder matuje Cię bardziej niż krzemionka?


A ja muszę napisać, że jestem ZACHWYCONA minerałami Dream World. Na razie testuję od dwóch dni jedynie formułę sand, mam jeszcze cloud ale ta dopiero czeka na testy.
Według mnie formuła sand z DW jest bliźniaczo podobna do formuł cover me z EGM. Jak dla mnie to ta sama bajka - piękne stopienie ze skórą, nie podkreślanie meszku, niesamowite wręcz krycie. Nawet obie formuły podobnie w opakowaniu są ciemniejsze a przy aplikacji na buzi jasnieją.
Nie mniej jednak formułę sand z DW oceniam wyżej od cover me z EGM z dwóch powodów:
  • minerałów DW zużywam znacznie mniej niż EGM a efekt mam na buzi identyczny
  • formułą sand nie potrafię zrobić sobie maski, a z cover me jak przesadzę, to może podkład być widoczny

Chyba więc jednak zanim zamówię próbki z EGM zrobię zakupy w DW. Może kontakt mailowy będzie lepszy i szybciej znajde swój odcień.
oj Frantic, kusisz
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 14:59   #3057
foxxxy
Organizatorka
 
Avatar foxxxy
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 816
GG do foxxxy
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
foxxxy MAC Blot Pressed Powder matuje Cię bardziej .
Dokładnie tak, ale krzemionke i tak daje pod spód, ale efekt matowej skóry wcale nie utrzymuje sie dluzej niz za czasow samego Blota, testowalam ta krzemionke jak sie da

Nie mam juz do Was siły kobiety !! Jak sie niedawno zachwycalyscie Lauressem to sie teraz przerzucacie na cos rzekomo jeszcze lepszego Jak tu nadazyc

Edytowane przez foxxxy
Czas edycji: 2009-03-11 o 15:00
foxxxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 15:08   #3058
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
oj Frantic, kusisz
Aga jeżeli chcesz, to mogę Ci odsypać połowę próbki, są ogromne - większe niż te które daje EDM. Mam odcień An - w opakowaniu jakby idealny dla mnie, ale na skórze już wychodzi za jasno i za neutralnie, muszę się wspomagać bronzerem. Przypomina mi jasnością 0 z Meow. Sprawdzisz sobie, czy taka konsystencja minerałów Ci w ogóle pasuje. Nam chyba generalnie służą inne typy proszków, więc może nie ma sensu żebyś się na nie napalała tak jak ja. Jeżeli jesteś chętna to daj znać.

Cytat:
Napisane przez foxxxy Pokaż wiadomość
Nie mam juz do Was siły kobiety !! Jak sie niedawno zachwycalyscie Lauressem to sie teraz przerzucacie na cos rzekomo jeszcze lepszego Jak tu nadazyc
foxxxy jak dla mnie LaurEss są wciąż genialne, ale zupełnie inne niż np. Dream World. Chcę mieć zarówno duże opakowanie z jednej jak i z drugiej firmy. Ale ja już pisałam, że lubię mieć rano przy malowaniu się jakiś wybór. A poza tym nie wiem jakie minerały będzie moja skóra lubić latem podczas upałów, więc nie chcę zostać z jednym podkładem, który był świetny zimą ale już latem może się okazać niewypałem.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 15:08   #3059
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
oj Frantic, kusisz
bo jest czym
właśnie mam na twarzy formułę Luna i jest super
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 15:41   #3060
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Rzeczywiście kusicie bardzo, ale ta ich strona to jakaś masakra jest
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-08 12:46:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:18.