Ubezpieczenie zdrowotne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-13, 00:48   #1
simeri
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: fotel
Wiadomości: 2 003

ubezpieczenie


Witam, jestem studentka i od lipca zaczynam praktykę, firma poprosiła mnie żebym wykupiła ubezpieczenie nw, nie wypytałam się co to dokładnie ma być i dlaczego, bo przecież jeśli jestem studentką to mam jakieś ubezpieczenie. Czy mogłybyście mi poradzić jak to jest z tym ubezpieczeniem i gdzie i jakie wykupić? Będę bardzo wdzięczna.
simeri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 09:17   #2
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: ubezpieczenie

Chyba chodzi o NNW, czyli następstwa nieszczęśliwych wypadków. Ale przede wszystkim powinnaś zadać to pytanie szefostwu, dlaczego masz wykupić i czy to jest obowiązkowe.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 12:39   #3
madame paranoja
Zadomowienie
 
Avatar madame paranoja
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 879
Dot.: ubezpieczenie

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Chyba chodzi o NNW, czyli następstwa nieszczęśliwych wypadków. Ale przede wszystkim powinnaś zadać to pytanie szefostwu, dlaczego masz wykupić i czy to jest obowiązkowe.
dokladnie.
kosztuje niewiele, więc nie zbankrutujesz a przydać się i tak przyda na pewno podczas wakacji
__________________
byle do wiosny

madame paranoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 15:42   #4
nusia21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 26
Dot.: ubezpieczenie

ja tez mam pytanie dotyczace ubezpieczenia. mianowicie chodzi mi o legitymacje ubezpieczeniowa, jak bylam na stazu z urzedu pracy to mi powiedzieli ze mi nie wydadza bo jak sie ucze(chodze zaocznie do studium) to ubezpiecza mnie rodzic w swoim zakladzie pracy. a co teraz jak skonczylam staz i mam normalna umowe a prace??tez ubezpiecza mnie rodzic czy juz powinnam miec swoja?prosze o pomoc. dzieki
nusia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-13, 15:48   #5
madame paranoja
Zadomowienie
 
Avatar madame paranoja
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 879
Dot.: ubezpieczenie

Cytat:
Napisane przez nusia21 Pokaż wiadomość
ja tez mam pytanie dotyczace ubezpieczenia. mianowicie chodzi mi o legitymacje ubezpieczeniowa, jak bylam na stazu z urzedu pracy to mi powiedzieli ze mi nie wydadza bo jak sie ucze(chodze zaocznie do studium) to ubezpiecza mnie rodzic w swoim zakladzie pracy. a co teraz jak skonczylam staz i mam normalna umowe a prace??tez ubezpiecza mnie rodzic czy juz powinnam miec swoja?prosze o pomoc. dzieki
ubezpiecza CIę pracodawca (płaci ZUS) a legitymację wyrabiasz w oddziale ZUSU
__________________
byle do wiosny

madame paranoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-20, 18:26   #6
fascinata
Raczkowanie
 
Avatar fascinata
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 435
ubezpieczenie zdrowotne po zakończeniu studiów

W czerwcu obroniłam pracę magisterską i tym samym zakończyłam edukację (mam 24 lata). Obecnie odbywam staż, na którym nie obejmuje mnie jednak ubezpieczenie zdrowotne Jak długo mogę korzystać z ubezpiecznia zdrowotnego moich rodziców? Wiem, że mogłabym zarejestrować sie w urzedzie dla bezrobotnych, ale wolalabym tego teraz uniknąć bo co jakiś czas trzeba pojawiać sie na jakiś spotkaniach - musiałabym wówczas brać na stażu dni wolne za które nie bedą mi płacić i podczas których może mnie naprawdę sporo ominąć....
__________________
razem od 10.06.2002
ślub 02.08.2014
fascinata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-20, 19:53   #7
201701300931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 254
Dot.: ubezpieczenie zdrowotne po zakończeniu studiów

Z ubezpieczenia rodziców możesz korzystać póki się uczysz...
201701300931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-20, 19:54   #8
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: ubezpieczenie zdrowotne po zakończeniu studiów

Jeśli się obroniłaś, to już nie jesteś ubezpieczona.
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 05:16   #9
fascinata
Raczkowanie
 
Avatar fascinata
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 435
Dot.: ubezpieczenie zdrowotne po zakończeniu studiów

Znalazłam w necie coś takiego:

USTAWA


z dnia 23 stycznia 2003 r.


o powszechnym ubezpieczeniu w Narodowym Funduszu Zdrowia

Art. 10. 1. Obowiązek ubezpieczenia zdrowotnego uważa się za spełniony po zgłoszeniu osoby podlegającej temu obowiązkowi do Funduszu zgodnie z przepisami art. 17 i 18 oraz opłaceniu składki w terminie i na zasadach określonych w ustawie.
2. Osoba podlegająca obowiązkowi ubezpieczenia zdrowotnego po zgłoszeniu do Funduszu uzyskuje prawo do świadczeń z ubezpieczenia zdrowotnego.
3. Osoba podlegająca obowiązkowi ubezpieczenia zdrowotnego ma obowiązek zgłosić do Funduszu członków rodziny, o których mowa w art. 7 ust. 2, którzy uzyskują po zgłoszeniu prawo do świadczeń z ubezpieczenia zdrowotnego.
4. Zgłoszenia, o którym mowa w ust. 3, dokonuje się wraz ze zgłoszeniem osoby, o której mowa w ust. 1.
5. Prawo do świadczeń z ubezpieczenia zdrowotnego osób, o których mowa w ust. 2 i 3, ustaje po upływie 30 dni od dnia wygaśnięcia obowiązku ubezpieczenia zdrowotnego.
6. Prawo do świadczeń z ubezpieczenia zdrowotnego dla osób, które ukończyły szkołę średnią lub wyższą, wygasa po upływie 4 miesięcy od zakończenia nauki lub skreślenia z listy uczniów lub studentów.
7. Osoba, o której mowa w ust. 2, pomimo wygaśnięcia obowiązku ubezpieczenia ma wraz z członkami rodziny, o których mowa w art. 7 ust. 2, prawo do świadczeń z ubezpieczenia zdrowotnego w okresie pobierania przez tę osobę zasiłku przyznanego na podstawie przepisów o ubezpieczeniu chorobowym lub wypadkowym, którego nie zalicza się do podstawy wymiaru składki na ubezpieczenie zdrowotne.
8. Osoba ubiegająca się o przyznanie emerytury lub renty pomimo wygaśnięcia obowiązku ubezpieczenia ma wraz z członkami rodziny, o których mowa w art. 7 ust. 2, prawo do świadczeń z ubezpieczenia zdrowotnego w okresie trwania postępowania o przyznanie tych świadczeń.

Czyli jeszcze przez 4 miesiące po obronie mogę leczyc się korzystając z ubezpieczenia przyslugującego mi z racji bycia studentem? Tylko nie wiem na jakiej zasadzie to działa - idąc do lekarza jaki dokument muszę okazać?
__________________
razem od 10.06.2002
ślub 02.08.2014

Edytowane przez fascinata
Czas edycji: 2010-07-21 o 05:18
fascinata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 07:52   #10
Nektarynka
Zadomowienie
 
Avatar Nektarynka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 447
Dot.: ubezpieczenie zdrowotne po zakończeniu studiów

Też jestem ciekawa jak to jest, ale ...
1) skoro jesteś zarejestrowana w UP to ubezpieczenie masz zagwarantowane, ale tylko minimalne, podstawowe (lekarz rodzinny) a w przypadku gdyby stało się Tobie coś powazniejszego (np. w wyniku śmierci) to Twoja Rodzina nie otrzyma wtedy zadnego odszkodowania. W przypadku np. groźnego złamania ręki, nogi ? - nie wiem jak to wygląda - chyba podobnie jak w przypadku śmierci - czyli nic nie otrzymasz bo UP tego nie zapewnia.

Ubezpieczenie na życie - idziesz do jakiegos Towarzystwa ubezpieczeniowego np. PZU i tam podpisujesz umowę i co m-ac płacisz im pewną kwotę (czym niższa składka miesięczna tym mniejsze odszkodowanie wiadomo...).
Jeśli ktoś pracuje normalnie na etacie to wtedy z pracy składka ubezpieczeniowa jest odprowadzana automatycznie z wynagrodzenia przez pracodawcę tzw. ubezpieczenie zbiorowe. Jak znajdziesz pracę na umowę to wtedy możesz zrezygnować z indywidualnego ubezpieczenia, a ubepieczenie zapewni Tobie pracodawca.
Tak to rozumiem .... .
__________________
To miłość nawraca nasze serca i daruje pokój ludzkości, która wydaje się czasem zagubiona i zdominowana przez siły zła, egoizmu i strachu
- Jan Paweł II

http://kropelka-wiary.pl/

Nektarynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 10:26   #11
fascinata
Raczkowanie
 
Avatar fascinata
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 435
Dot.: ubezpieczenie zdrowotne po zakończeniu studiów

Jestem teraz na 3-miesięcznym stażu i nie jestem zarejestrowana w urzedzie
__________________
razem od 10.06.2002
ślub 02.08.2014
fascinata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-21, 10:45   #12
kycia1
Wtajemniczenie
 
Avatar kycia1
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Z łóżeczka ;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: ubezpieczenie zdrowotne po zakończeniu studiów

Cytat:
Napisane przez fascinata Pokaż wiadomość
Jestem teraz na 3-miesięcznym stażu i nie jestem zarejestrowana w urzedzie
To na jakim Ty stazu jestes ? Staz- odbywa sie za posrednictwem urzedu pracy (rejestrujesz-oni Cie wysylaja na staz). Moze jestes na praktykach ?
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
kycia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 11:35   #13
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: ubezpieczenie zdrowotne po zakończeniu studiów

Cytat:
Napisane przez kycia1 Pokaż wiadomość
To na jakim Ty stazu jestes ? Staz- odbywa sie za posrednictwem urzedu pracy (rejestrujesz-oni Cie wysylaja na staz). Moze jestes na praktykach ?
E tam, nie każdy staż musi być z UP

Edytowane przez c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Czas edycji: 2010-07-21 o 11:47
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 13:52   #14
fascinata
Raczkowanie
 
Avatar fascinata
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 435
Dot.: ubezpieczenie zdrowotne po zakończeniu studiów

Staż załatwiłam sobie we własnym zakresie
__________________
razem od 10.06.2002
ślub 02.08.2014
fascinata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 11:02   #15
Nektarynka
Zadomowienie
 
Avatar Nektarynka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 447
Dot.: ubezpieczenie zdrowotne po zakończeniu studiów

Ofery stażowe można sobie samemu szukac (jest to nawet wskazane), ale formalności odbywają się za pośrednictwem UP .... Ech
__________________
To miłość nawraca nasze serca i daruje pokój ludzkości, która wydaje się czasem zagubiona i zdominowana przez siły zła, egoizmu i strachu
- Jan Paweł II

http://kropelka-wiary.pl/

Nektarynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 11:08   #16
napoli
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 729
Dot.: ubezpieczenie zdrowotne po zakończeniu studiów

Cytat:
Z ubezpieczenia rodziców możesz korzystać póki się uczysz...
i nie masz ukonczych 26lat.
__________________
"Nie obchodzi mnie, co o mnie myślicie.
Czy mnie lubicie czy nienawidzicie.
Czy dla was jestem inna czy może trochę dziwna.
Czy jestem naiwna, a może dziecinna.
Czy jestem zwykłą lalą czy może myszką szarą.
Lecz prawda jest inna, jestem taka jaka według siebie być powinnam..."
napoli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 11:11   #17
kycia1
Wtajemniczenie
 
Avatar kycia1
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Z łóżeczka ;)
Wiadomości: 2 845
Dot.: ubezpieczenie zdrowotne po zakończeniu studiów

Cytat:
Napisane przez Nektarynka Pokaż wiadomość
Ofery stażowe można sobie samemu szukac (jest to nawet wskazane), ale formalności odbywają się za pośrednictwem UP .... Ech
No wiec wlasnie . Jesli nie odbywa sie to za posrednictwem UP to nazywo sie praktyka, a nie stazem (kojarzonym głownie z urzedami pracy).
O to mi chodziło
__________________
Wybrałam pielęgnację ciała z marką Braun
kycia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 13:59   #18
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: ubezpieczenie zdrowotne po zakończeniu studiów

Cytat:
Napisane przez Nektarynka Pokaż wiadomość
Ofery stażowe można sobie samemu szukac (jest to nawet wskazane), ale formalności odbywają się za pośrednictwem UP .... Ech
Cytat:
Napisane przez kycia1 Pokaż wiadomość
No wiec wlasnie . Jesli nie odbywa sie to za posrednictwem UP to nazywo sie praktyka, a nie stazem (kojarzonym głownie z urzedami pracy).
O to mi chodziło
Nie wiem dlaczego upieracie się, że staż MUSI mieć jakiś związek z Urzędem Pracy Staż to po prostu przygotowanie do zawodu http://pl.wikipedia.org/wiki/Sta%C5%BC_zawodowy
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 20:51   #19
sysiaka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2
Dot.: ubezpieczenie zdrowotne po zakończeniu studiów

hej. obronilam sie 8 lipca. jestem ubezpieczona poprzez rodzicow w KRUSIE. jakie sa teraz moje obowiazki zwiazane z KRUSEM ubezpieczeniem i zarejestrowaniem w urzedzie pracy aby bylo wszystko dobrze? i do kiedy?
sysiaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-24, 14:55   #20
delicja_paryska
Raczkowanie
 
Avatar delicja_paryska
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 208
Dot.: ubezpieczenie zdrowotne po zakończeniu studiów

Cytat:
Napisane przez Nektarynka Pokaż wiadomość
Ofery stażowe można sobie samemu szukac (jest to nawet wskazane), ale formalności odbywają się za pośrednictwem UP .... Ech
nie ech tylko sama nie masz racji

staż może być z UP ale są firmy które same oferują staże u siebie - płatne lub bezpłatne - i UP nie ma tu nic do rzeczy
__________________
"Ludzie, którzy tracą czas czekając, aż zaistnieją najbardziej sprzyjające warunki, nigdy nic nie zdziałają.
Najlepszy czas na działanie jest teraz!"
~M. Fisher~

delicja_paryska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-24, 21:46   #21
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: ubezpieczenie zdrowotne po zakończeniu studiów

Cytat:
Napisane przez delicja_paryska Pokaż wiadomość
nie ech tylko sama nie masz racji

staż może być z UP ale są firmy które same oferują staże u siebie - płatne lub bezpłatne - i UP nie ma tu nic do rzeczy
Dokładnie!
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-25, 07:39   #22
Nektarynka
Zadomowienie
 
Avatar Nektarynka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 447
Dot.: ubezpieczenie zdrowotne po zakończeniu studiów

Temat dot. stażów jest na innym wątku. Nie ciągnijcie kota za ogon.

Tutaj chodzi o ubezpieczenie. Osoba po studiach, skończyła się ważność ubezpieczenia i ... ? Co w przypadku osób, które są zarejestrowane w UP ? Bo takiego problemu nie ma jeśli osoba pracuje
__________________
To miłość nawraca nasze serca i daruje pokój ludzkości, która wydaje się czasem zagubiona i zdominowana przez siły zła, egoizmu i strachu
- Jan Paweł II

http://kropelka-wiary.pl/

Nektarynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-30, 14:53   #23
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Studia dzienne,ubezpieczenie,UP, ZUS.

Chciałabym się zapytać jak to jest z ubezpieczeniem studenta dziennego.Rodzice jakoś muszą zgłaszać do ZUSu,że dziecko studiuje,zgłasza uczelnia czy automatycznie podpisane jest pod rodziców dopóki nie zgłoszą,że nie studiuje.
Chodzi o to,że mam 25 lat skończyłam 1,5 roku temu jedne studia,teraz chcę iść na następne(dzienne).Jestem zarejestrowana w PUPie i stamtąd mam ubezpieczenie.Jakbym się wyrejestrowała to ubezpieczenie mam skąd?Co muszę załatwić i gdzie?
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 11:16   #24
Ninlil
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninlil
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 839
Dot.: Studia dzienne,ubezpieczenie,UP, ZUS.

Witaj. Ubezpieczenie studenta nie nalezy do obowiązków uczelni. W moim przypadku uczelnia wyszła do mnie z zapytaniem, czy chce by mnie ubezpieczono, i za to trzeba uczelni płacić. Ja odmówiłam, bo mam polisę ubezpieczeniową oddzielnie, ale gdybym nie miała tej polisy i nie wyraziłabym chęci płacić szkole na moje ubezpieczenie, to zostałabym bez ochrony przez cały okres studiów. Wiek nie ma znaczenia
Ninlil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 11:39   #25
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: Studia dzienne,ubezpieczenie,UP, ZUS.

No właśnie ma znaczenie,bo do 26 roku życia można mieć ubezpieczenie rodzicow jak się studiuje.Zastanawia mnie tylko skąd ZUS wie, że człowiek skończył studia.
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 14:05   #26
lara
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: road paved in gold
Wiadomości: 872
Dot.: ubezpieczenie zdrowotne po zakończeniu studiów

Podbijam wątek...

Kilka dni temu się obroniłam, a teraz mam szansę na staż... ale potrzebuję do niego potwierdzenia o podleganiu ubezpieczeniu zdrowotnemu. Nie jestem zarejestrowana w urzędzie pracy, bo pracuję dorywczo. Wyczytałam już to o wygaśnięciu ubezpieczenia "przez rodziców" po 4 miesiącach (rozumiem więc że jeszcze mam czas na decyzję o wykupieniu dobrowolnego lub prywatnego...)

Pytanie tylko - co jest dokumentem, który to potwierdza? xero ubezpieczenia rodziców?
lara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-17, 19:06   #27
Krychaxxxb
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2
Ubezpieczenie zdrowotne UP

Witajcie.

Mam takie pytanie, czy jak będę się chcial rejestrować jako bezrobotny od kiedy będę miał ubezpieczenie zdrowotne ?
Od momentu wypełnienia formularza?

Juz bylem rejestrowany
Krychaxxxb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-17, 19:52   #28
Kapust
Raczkowanie
 
Avatar Kapust
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z domku ;)
Wiadomości: 455
Dot.: Ubezpieczenie zdrowotne UP

Formularz to sobie możesz wypełnić i pójść np do domu, i wtedy nie będziesz ubezpieczony trzeba jeszcze z tym formularzem i odpowiednimi dokumentami pójść do pokoju gdzie miła Pani Cię zarejestruje. Ubezpieczenie następuje od chwili zarejestrowania, a nie wypełnia formularza. Pamiętaj ze jeżeli nie będziesz spełniał warunków do uznania za osobę bezrobotną, nie będziesz też ubezpieczony.
Kapust jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 08:57   #29
Krychaxxxb
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2
Dot.: Ubezpieczenie zdrowotne UP

tak wiem, chodziło mi o cały proces rejestracji

dzięki za informację zaraz idę się zarejestrować
Krychaxxxb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 10:29   #30
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Ubezpieczenie zdrowotne UP

Jesteś ubezpieczony od mometu rejestracji bez względu na to czy należy Ci się zasiłek bezrobotny czy nie.
Jednak w przypadku przyjec do spzitala/przychodni praktykuje jakiegos potwierdzenia,ze jestes ubezpieczony, wiec dobrze nosic przy sercu jakis swistek,ze jestes ubezpieczony od tego i tego dnia
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-16 21:01:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:16.