Tabletki Anty , okres = brak ciazy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-28, 22:44   #1
ana900
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 12

Tabletki Anty , okres = brak ciazy


Witam wszystkie Panie !

Zastanawiam się nad braniem tabletek anyty i oczywiste jest dla mnie to , że gdy przy 7 dniowej przerwie okres nie wystepuje to nalezy wykluczyc ciąże spotkaniem u lekarza ale czy jesli miesiaczka wystepuje przy przerwie 7 dniowej to oznacza że na pewno ciąży nie ma?
ana900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-28, 23:07   #2
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Tabletki Anty , okres = brak ciazy

przecież tabletki właśnie po to się bierze, żeby być pewnym, że się w ciążę nie zaszło?
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-28, 23:19   #3
ana900
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 12
Dot.: Tabletki Anty , okres = brak ciazy

czasem mozna tabletke zle przyjac, zwrocic badz po prostu o niej zapomniec czy nie byc pewnym czy sie wzielo. Na prawde tak ciezko udzielic prostej odpowiedzi ? Zamiast pisac jakies ironiczne posty?

Zwracam sie z takim a nie innym pytaniem poniewaz odpowiedz na nie mnie irytuje i nie jest mi do konca znana , gdyby tak nie bylo po prostu bym nie pytała.

Zreszta z moim partnerem w 100 % nie ufamy jeszcze tabletka i na pewno by nas podbudowal pierwszy okres podczas przerwy oczywiscie jesli oznacza on brak ciazy jak jest przy nie przyjmowaniu tabletek.

Edytowane przez ana900
Czas edycji: 2010-10-28 o 23:20
ana900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-29, 00:15   #4
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Tabletki Anty , okres = brak ciazy

na prawdę na biologii nie uczyli, że podczas ciąży nie ma się okresu? branie tabletek nic w tej kwestii nie zmienia.
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-29, 06:55   #5
Ina87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 159
Dot.: Tabletki Anty , okres = brak ciazy

Cytat:
Napisane przez ana900 Pokaż wiadomość
Witam wszystkie Panie !

Zastanawiam się nad braniem tabletek anyty i oczywiste jest dla mnie to , że gdy przy 7 dniowej przerwie okres nie wystepuje to nalezy wykluczyc ciąże spotkaniem u lekarza ale czy jesli miesiaczka wystepuje przy przerwie 7 dniowej to oznacza że na pewno ciąży nie ma?

Jeśli zażywasz tabletki odpowiednio to myślę, ze nie masz się czym martwić Niektóre kobiety mają tak, ze mają krwawienia przez pierwszy okres ciąży.

Jak jesteś zabezpieczona to się nie martw

P.S. Naprwdę cięzko jest odpowiedzieć normanie na niektóre posty, tylko trzeba od razu kogoś zbesztać? Większość osób na tym forum zachowuje się jakby wszystkie rozumy pozjadała i jakby nigdy nie miała żadnych wątpliwości. Dziewczyna zadaje normalne pytanie i zamiast na nie odpowiedzieć to pluje się jadem na lewo i prawo.
Ina87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-29, 07:25   #6
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Tabletki Anty , okres = brak ciazy

Jeżeli dojdzie do ciązy w czasie brania tabletek krwawienie powinno się nie pojawić ale czasem się pojawia więc dla całkowitej pewności pasowałoby robić regularnie testy ale tu już tylko krok do paranoi. Ja na początku robiłam dość często, ostatnio odpusciłam.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-29, 08:56   #7
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: Tabletki Anty , okres = brak ciazy

ja bralam po to pigulki zeby nie myslec o ciazy, a test w tym przypadku? paranoja. obecnie jestem na gumkach bo mam operacje wiec nie moge juz brac hormonow. po operacji postaram sie o pigulki. ja mysle logiczne i nawet nie wierze w ciaze przy gumkach (do konca, z wytryskiem)

jesli ktos sie boi panicznie ciazy to albo stosowac wszystkie metody naraz albo nie uprawiac seksu w ogole (bezpieczne a nerwow i u siebie i u partnera)
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-29, 18:17   #8
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Tabletki Anty , okres = brak ciazy

Cytat:
Napisane przez monius9 Pokaż wiadomość
na prawdę na biologii nie uczyli, że podczas ciąży nie ma się okresu? branie tabletek nic w tej kwestii nie zmienia.
a nie uczyli ze w czasie ciazy ( pierwsze 3 miesiące) moze wystepowac krwawienie? po co te zgryzliwosci..
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-29, 22:28   #9
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Tabletki Anty , okres = brak ciazy

Cytat:
Napisane przez smv Pokaż wiadomość
a nie uczyli ze w czasie ciazy ( pierwsze 3 miesiące) moze wystepowac krwawienie? po co te zgryzliwosci..
uczyli, ale to nie zmienia faktu, że krwawienie to nie jest okres
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-30, 15:28   #10
katariinaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 61
Dot.: Tabletki Anty , okres = brak ciazy

Rozumiem dziewczynę która pytała, zastanawiałam się również ostatnio nad tym... moje pierwsze opakowanie tabletek więc tak trochę dziwnie, bo zawsze w razie jakiś tam moich urojeń od gumek-okres był i luz^^ teraz trochę inaczej na to patrze, udzielił mi się spokój od mojego faceta, "no przecież prezerwatywa była, nie denerwuj się"
Ale w sumie racja, jak się tak denerwują o ciąże to seks niema sensu
katariinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-30, 22:08   #11
Robaczeczek
Raczkowanie
 
Avatar Robaczeczek
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 55
Dot.: Tabletki Anty , okres = brak ciazy

Cytat:
Napisane przez monius9 Pokaż wiadomość
uczyli, ale to nie zmienia faktu, że krwawienie to nie jest okres
jak się już tak poprawiamy, to warto wspomnieć, że podczas brania tabletek nie ma okresu tylko krwawienie Krwawienie spowodowane odstawieniem hormonów.
Naprawdę nie ma się czym martwić... Zobaczysz po kilku opakowaniach, że nie było czym tabletki dobrze stosowane dają moim zdaniem 100% ochronę przed ciążą. A jak ktoś zapomni, bd brał w tym samym czasie antybiotyk czy inne historie, także nie ma się co dziwić wtedy ciąży
A testów nie rób czasem co miesiąc, bo to bzdura xD
Powinno Cię zmartwić to, że w przerwie 7-dniowej nie bd krwawienie i bd Cię np. piersi pobolewać. Oczywiście nie świruj, jak przy pierwszym opakowaniu dostaniesz później czy coś, bo dopiero po 3 miesiącach się wszystko reguluje
Robaczeczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:22.