Kolorówka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-10, 20:07   #571
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Sposób na jaśniejszy podkład.

popelnilam dzis swoje pierwsze zamowienie na kolorowce.
przymierzalam sie do niego dosc dlugo. na poczatku wyszlo mi 230zeta.. nie moglam nic okroic bo wszystko bylo mi potrzebne, ale w koncu przystalam na 160zl.
sprobuje skrecic podklad, primer i ten nieszczesny korektor, ktorego w zadnej firmie nie moge upatrzyc (swoja droga- skandal :P).
jestem bojowo nastawiona
a tak wogole to skreca mnie ze szczescia jak widze prochy hahaha
a tu tyle prochu do mnie leci...
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-10, 20:10   #572
alunialunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 016
Dot.: Sposób na jaśniejszy podkład.

Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość
popelnilam dzis swoje pierwsze zamowienie na kolorowce.
przymierzalam sie do niego dosc dlugo. na poczatku wyszlo mi 230zeta.. nie moglam nic okroic bo wszystko bylo mi potrzebne, ale w koncu przystalam na 160zl.
sprobuje skrecic podklad, primer i ten nieszczesny korektor, ktorego w zadnej firmie nie moge upatrzyc (swoja droga- skandal :P).
jestem bojowo nastawiona
a tak wogole to skreca mnie ze szczescia jak widze prochy hahaha
a tu tyle prochu do mnie leci...
a czy przypadkiem nie zamówiłaś może miki ivory lace?
__________________

alunialunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-10, 20:14   #573
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Sposób na jaśniejszy podkład.

Cytat:
Napisane przez alunialunia Pokaż wiadomość
a czy przypadkiem nie zamówiłaś może miki ivory lace?
jak okrajalam zamowienie to sie jej pozbylam
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-10, 20:18   #574
alunialunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 016
Dot.: Sposób na jaśniejszy podkład.

Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość
jak okrajalam zamowienie to sie jej pozbylam
a to pech! a już chciałam Cię poprosić o swatche może by się lepiej sprawdziła niż winter silk z lumiere
__________________

alunialunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-10, 20:20   #575
EmilaDz78
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 1 375
Dot.: Sposób na jaśniejszy podkład.

Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość
popelnilam dzis swoje pierwsze zamowienie na kolorowce.
przymierzalam sie do niego dosc dlugo. na poczatku wyszlo mi 230zeta.. nie moglam nic okroic bo wszystko bylo mi potrzebne, ale w koncu przystalam na 160zl.
sprobuje skrecic podklad, primer i ten nieszczesny korektor, ktorego w zadnej firmie nie moge upatrzyc (swoja droga- skandal :P).
jestem bojowo nastawiona
a tak wogole to skreca mnie ze szczescia jak widze prochy hahaha
a tu tyle prochu do mnie leci...
Ja mam w planach ukrecic podkład opracowałam już sobie recepturę tylko muszę młynek kupić bo podkładu to jak dla mnie nie da rady inaczej,robiłam próby z mozdzieżykiem i struną ale to nie to ,choć w strunie lepiej rozcierają się tlenki
Ja chce spróbować zrobić podklad bez miki na bazie Avena Sativa ,dwutlenku tytanu ,tlenku cynku,jedwabiu+cos do porawienia przyczepności i mojego tajemnego składnika który ma doprowadzać trudne cery do ładu Zobaczymy co z tego wyjdzie,będzie zabawa w długie zimowe wieczory
EmilaDz78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-10, 20:32   #576
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
kolorówka

Cytat:
Napisane przez AliMa5
a tak wogole to skreca mnie ze szczescia jak widze prochy hahaha
a tu tyle prochu do mnie leci...
sikaaam ze śmiechu... mnie juz w domu nikt nie pyta, co przyniósł listonosz wiecznie tylko prochy i prochy (pędzlami sie już nie chwale nikomu bo usłyszałabym pewnie że oszalałam )

ja planuje zrobic mały eksperyment i zamowić półprodukty z CS, mam jakieś mgliste wrażenie że wiekszość proszków z kolorówki robi mi krzywdę, nie wiem jak to możliwe ale w róznych kombinacjach rózne składniki powodują u mnie alergiczne zaczerwienienia
myslicie ze to możliwe?
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-10, 20:41   #577
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Sposób na jaśniejszy podkład.

Cytat:
Napisane przez EmilaDz78 Pokaż wiadomość
Ja mam w planach ukrecic podkład opracowałam już sobie recepturę tylko muszę młynek kupić bo podkładu to jak dla mnie nie da rady inaczej,robiłam próby z mozdzieżykiem i struną ale to nie to ,choć w strunie lepiej rozcierają się tlenki
Ja chce spróbować zrobić podklad bez miki na bazie Avena Sativa ,dwutlenku tytanu ,tlenku cynku,jedwabiu+cos do porawienia przyczepności i mojego tajemnego składnika który ma doprowadzać trudne cery do ładu Zobaczymy co z tego wyjdzie,będzie zabawa w długie zimowe wieczory
mlynek? ja myslalam ze taki spieniacz do mleka wystarczy. masz jakis konkretny mlynek na oku?
ja juz sie ciesze na ta zabawe. myslalam o czym na bazie sericite mica oil dispersible, dwutlenku tytanu i tlenku cynku. do tego jakas alantoinka, jakis jedwabik, weglanik i kto wie co jeszcze
ale cel nr 1 to korektor!

---------- Dopisano o 20:41 ---------- Poprzedni post napisano o 20:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Julianka_7oo7 Pokaż wiadomość
sikaaam ze śmiechu... mnie juz w domu nikt nie pyta, co przyniósł listonosz wiecznie tylko prochy i prochy (pędzlami sie już nie chwale nikomu bo usłyszałabym pewnie że oszalałam )

ja planuje zrobic mały eksperyment i zamowić półprodukty z CS, mam jakieś mgliste wrażenie że wiekszość proszków z kolorówki robi mi krzywdę, nie wiem jak to możliwe ale w róznych kombinacjach rózne składniki powodują u mnie alergiczne zaczerwienienia
myslicie ze to możliwe?
ja wole nie mowic co przynosi listonosz, a pedzle wszyscy dziennie widza wyprane na szafce w lazience i patrza dziwnie

moze proporcje powinnas zmienic. na pewno moga sie roznic jakoscia od tych z CS
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-10, 21:00   #578
EmilaDz78
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 1 375
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Spieniacz jest dobry jak miesza się prochy z olejami a ja miałam na myśli młynek do kawy ,sama nie wiem jaki są od 30zł do .....
Może ktoraś ma doświadczenia w tym temacie i się podzieli
EmilaDz78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-10, 21:02   #579
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: Sposób na jaśniejszy podkład.

Cytat:
Napisane przez AliMa5
mlynek? ja myslalam ze taki spieniacz do mleka wystarczy.
młynek, młynek... jak podkład od podstaw to młynek. Spieniacz może nie dać rady. ja specjalnie kupiłam bosha. Cena w miare normalna ok 80zł. Nie wiem jak długo pociągnie, bo ten proszek pyli i pyli ale w sumie nie zaluję ze kupiłam, teraz zaopatruje siostre i mame w kolory rózów i cieni jakie tylko wymyślą. Dużo taniej to wychodzi niż wyprawy do sephory czy douglasa.

Cytat:
Napisane przez AliMa5
moze proporcje powinnas zmienic. na pewno moga sie roznic jakoscia od tych z CS
No może, ale porobiłam już sporo kombinacji i jakoś cały czas to samo. Cały czas testuje te proszki, no ale chyba powoli zaczynam miec dosyć.
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-10, 22:02   #580
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Sposób na jaśniejszy podkład.

popatrze na allegro za mlynkami, moze cos tanszego wyszperam. bo zeby sie nie zepsul to chyba profesjonalny musialby byc. ciekawe czy firmy mineralne maja specjalne mineralne mlynki. a spieniacz tez sie przyda, myslalam nad mieszaniem z olejami. ale mnie zakrecilo:P
Julianko chyba jednak o jakosc proszkow chodzi, ale z drugiej strony dziewczyny nie narzekaly na ich polprodukty. a probowalas zrobic podklad o identycznym skladzie(tylko skad znac proporcje) jak wyprobowanej firmy?

a reczny mlynek? wiem, wiem ale za to ma dusze

Edytowane przez AliMa5
Czas edycji: 2010-11-10 o 22:17
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-10, 22:30   #581
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: Sposób na jaśniejszy podkład.

Cytat:
Napisane przez AliMa5
a probowalas zrobic podklad o identycznym skladzie(tylko skad znac proporcje) jak wyprobowanej firmy?
tak wielokrotniekrotnie robiłam w róznych proporcjach podklad wzorowany na ulubionym AwGM. Niestety, zawsze to samo... pojawia sie taka drobna czerwona kaszka - jak nie od razu, to po kilku dniach. Jakoś nie myslałam ze moze chodzic o jakosc proszków. Nie wiem, nie znam sie na tym własciwie wogóle. Wiem ,za to ze mam naprawde kapryśną i wrażliwa cere, która czasem reaguje histerycznie rumieńcem, kaszką, jakimis dziwnymi wykwitami itp. no ale nie umiem zrezygnować z mieszania, i chciałabym wreszcie sobie ukrecic idealny podkład o minimalnym składzie

Cytat:
Napisane przez AliMa5
a reczny mlynek? wiem, wiem ale za to ma dusze
ręczny pewnie mógły być ok, myślę że najważniejsze są ostrza... żeby skutecznie rozbijały proszki
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-11, 06:50   #582
marina7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 79
Dot.: Sposób na jaśniejszy podkład.

Dziewczyny, wczoraj przyszlo do mnie pierwsze zamowienie i od razu zaczelam zabawe w malego chemika. Na razie zrobilam probke rozu oraz rozswietlacza. Kolorystycznie jest extra a co do trwalosci i wlasciwosci nie moge sie na razie wypowiedziec. W kazdym razie to strasznie wciaga... ta swoboda wyboru i swiadomosc, ze stworzylo sie cos niepowtarzalnego kolorystycznie

Bardzo Wam polecam mike w kolorze Foliage - rozowolososiowa (rozowe tony sa bardzo nienachalne)

Piekny kolor ma tez Lilac Blossom.

Na razie nie specjalnie przypadla mi do gustu Gold Earth - wpada troszke w miedz a myslalam, ze bedzie to delikatny zloto-brzoskwiniowy odcien
marina7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 12:46   #583
welmas
Raczkowanie
 
Avatar welmas
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 273
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

a kto mi podpowie jak zrobić np. cień do powiek w kremie? bo o takim w kamieniu to nawet nie marze....... heh
welmas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 13:03   #584
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

taki w kamieniu chyba jest prostszy
robisz cień sypki a potem go prasujesz


http://www.kolorowka.com/proste-meto...-cieni,95.html
tu poczytasz jak w prosty sposob otrzymać cień
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=306012
a tu poczytasz o prasowaniu

Taki w kremie, pewnie wymagałby polaczenia pigmetnów z jakimś masełkiem albo olejami. Nie robiłam kremowych cieni, wiec nie pomogę. Moze znajdzie sie wizażanka która ma za sobą takie krecenie



Jakbys miala dodatkowe pytania to pisz, w miare mozliwosci odpowiem.

powodzenia !
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 17:35   #585
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

moje zamowienie z kolorowki dotarlo w poniedzialek, ale nie mam ostatnio czasu wiec dopiero teraz wklejam szybciutko moje nabytki.
nie moglam sie na nie napatrzec, maznelam tylko na szybko pare pigmentow, spodobal mi sie natural beige, ale dosc swiecacy, tak samo coral beige(chyba nie dla mnie).
pewnie troche potrwa zanim zaczne eksperymenty.. nie mam nawet mlynka(pod choinke sobie sprawie )

fotki jakies niewyrazne, nie wiem czemu, robilam w dzien.. wklejam tylko tak zeby sie pochwalic bo nie widac nazw, a ktoz inny doceni te cudenka jak nie Wy
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 17:48   #586
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

AliMa5 Ładne zamówionko!

życze udanej zabawy jak raz zaczniesz, to juz nie przestaniesz
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 18:00   #587
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez Julianka_7oo7 Pokaż wiadomość
AliMa5 Ładne zamówionko!

życze udanej zabawy jak raz zaczniesz, to juz nie przestaniesz
Dzieki
nawet mi przez mysl nie przeszlo ze moglabym przestac, mimo ze jeszcze nie zaczelam
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 18:13   #588
EmilaDz78
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 1 375
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

No to widze ze rozpoczynasz produkcję
pochwal sie jak cos fajnego ukręcisz
EmilaDz78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-18, 19:09   #589
evelinek_r
Wtajemniczenie
 
Avatar evelinek_r
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: @ldz
Wiadomości: 2 775
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

AliMa zobaczysz, jaka to frajda Ja zrobiłam dwa zamówienia z kolorówki, a potem kliknęłam 100 pojemniczków na własnoręcznie ukręcone cienie, róże, rozswietlacze
evelinek_r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-20, 09:56   #590
Lenka1000
Rozeznanie
 
Avatar Lenka1000
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 834
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

spodobał mi się zestaw do podkładu sypki puder mineralny Idril 12 g ale trzeba tam wybrac pigment. Chciałabym, żeby był to jasny złoty beż - jaki pigment da taki efekt? Moze tycjan?

Edytowane przez Lenka1000
Czas edycji: 2010-11-20 o 10:03
Lenka1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-20, 14:35   #591
auraria
Rozeznanie
 
Avatar auraria
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 539
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Witam, nie pisałam tutaj, ale byłam stałym gościem i czytałam całośc. Mam swoje pierwsze zamówienie. Zrobiłam swój pierwszy podkład (w woreczku strunowym robi się bez problemu, tylko trochę czasu i cierpliwości) jakość z kolorem nie mogłam sobie poradzić ale już jest i to jaki idealnie się stapia kolorystycznie z moją cerą . Co do trwalości zobaczymy za kilka dni
auraria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-20, 15:14   #592
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

heh, dziewczyny frajda bedzie na pewno.
wczoraj zmodyfikowalam troche lumiere light golden vv, dodalam zolci i tlenku cynku. teraz troszku lepiej kryje i kolorystycznie tez bardziej odpowiada, zrobilam z niego taki sinnie1 pixie
jeszcze kombinuje nad vv,zeby nie bylo takiego plaskiego matu, moze tycke natural beige?
woreczkowa metoda jest dobra, ladnie sie wymieszalo i szybko. tylko,ze uzylam bardzo malo podkladu(2 lyzeczki 0,15ml), wpuscilam tez do woreczka powietrze i trzaslam(latalo i sie mieszalo) - matko ale to opisalam hehe przepraszam
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-05, 13:02   #593
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Dziewczątka kochane, mam taki problem. Ponieważ zimą moja buzia robi się bardzo blada, wszystkie moje zapasy minerałów stają się zbyt ciemne. Przeczytałam że dwutlenek tytanu ma silne właściwości rozjaśniające. Czy do gotowego podkładu np. Lumiere mogę dosypać taki dwutlenek tytanu z kolorówki celem rozjaśnienia koloru? Trzeba go najpierw jakoś zmielić, by był odpowiednio zmikronizowany, czy może mogę go wsypać bezpośrednio do podkładu i wymieszać? Czy ma to w ogóle sens? (bo w gotowym podkładzie proporcje składników są już odpowiednio wyważone, więc nie wiem, czy dodając titanium dioxide nie zniweczę jego własności?)
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-05, 13:42   #594
Szabik
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 541
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Dziewczątka kochane, mam taki problem. Ponieważ zimą moja buzia robi się bardzo blada, wszystkie moje zapasy minerałów stają się zbyt ciemne. Przeczytałam że dwutlenek tytanu ma silne właściwości rozjaśniające. Czy do gotowego podkładu np. Lumiere mogę dosypać taki dwutlenek tytanu z kolorówki celem rozjaśnienia koloru? Trzeba go najpierw jakoś zmielić, by był odpowiednio zmikronizowany, czy może mogę go wsypać bezpośrednio do podkładu i wymieszać? Czy ma to w ogóle sens? (bo w gotowym podkładzie proporcje składników są już odpowiednio wyważone, więc nie wiem, czy dodając titanium dioxide nie zniweczę jego własności?)
Na pewno zmienią się właściwości podkładu, bo dodając dwutlenek tytanu w celu rozjaśnienia muszą to być jednak większe ilości niż w przypadku pigmentów kolorowych, co zaburzy proporcje składników.
Lepiej było by go też oczywiście zmielić, niezmielony nie będzie dobrze się rozprowadzał... Zamiast tego myślę, że możesz dodać albo Extander W, który nie wymaga młynka (o ile się nie mylę) lub aby trochę mniej zaburzyć proporcje składników dodać mieszankę składników zbliżoną do składu podkładu (ale mam na myśli raczej podkłady z receptariusza, wiadomo, że proporcje w gotowych podkładach są dla nas niewiadomą).
To są raczej moje pomysły, niepoparte zbyt dużą praktyką, więc może jakaś bardziej "zaawansowana mieszalniczo" Wizażanka poradzi lepiej.
Szabik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-05, 14:53   #595
evelinek_r
Wtajemniczenie
 
Avatar evelinek_r
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: @ldz
Wiadomości: 2 775
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Dziewczątka kochane, mam taki problem. Ponieważ zimą moja buzia robi się bardzo blada, wszystkie moje zapasy minerałów stają się zbyt ciemne. Przeczytałam że dwutlenek tytanu ma silne właściwości rozjaśniające. Czy do gotowego podkładu np. Lumiere mogę dosypać taki dwutlenek tytanu z kolorówki celem rozjaśnienia koloru? Trzeba go najpierw jakoś zmielić, by był odpowiednio zmikronizowany, czy może mogę go wsypać bezpośrednio do podkładu i wymieszać? Czy ma to w ogóle sens? (bo w gotowym podkładzie proporcje składników są już odpowiednio wyważone, więc nie wiem, czy dodając titanium dioxide nie zniweczę jego własności?)

Możesz też zaopatrzyć się w biały podkład, zdaje się, że lumiere taki robi, w odpowiadającej ci formule wtedy właściwości się nie zmienią się
evelinek_r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-05, 16:03   #596
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Cytat:
Napisane przez evelinek_r Pokaż wiadomość
Możesz też zaopatrzyć się w biały podkład, zdaje się, że lumiere taki robi, w odpowiadającej ci formule wtedy właściwości się nie zmienią się
Chciałam tak zrobić, ale Lumiere ma teraz przedświąteczną zadymę i opóźnienia w zamówieniach są straszne. W najlepszym razie podkład dostanę na samym końcu grudnia, jeśli nie później Dlatego zaczęłam kombinować z tym dwutlenkiem.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 13:00   #597
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Witam Kochane "Mieszalniczki" . dlugo mnie nie bylo, czasu brak ,ale dzis nie oparlam sie pokusie by do Was zajrzec.
otoz zrobilam sobie finisher(juz dawno) i jak narazie jestem zadowolona. przepis wyszperalam ze strony(chyba Lorri podawala) i zmodyfikowalam nieco. W efekcie wyszedl mi taki mocny, lepiej kryjacy kiss of sun pixie, o intensywniejszym zoltawym kolorze. po nalozeniu mam wrazenie ze go widac, jednak mija chwila i swietnie sie wtapia, nie musze robic nawet poprawek w ciagu dnia.
- 6 cz. kaolin
- 2 cz. sericite mica mat
- 2 cz. azotek boru, stearynian magnezu,weglan wapnia, extenderW (ale wydaje mi sie ze wyszlo mi wiecej niz 2 cz)
+ pigmenty: tlenek cynamonowy+zolcien (na oko)

puder jest do tlustej cery, swietnie matuje
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 19:38   #598
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

tak patrze na swoje wlosy po 1 dniu i patrze ....i szkoda znow mi je meczyc mysiem i suszeniem i tak sie zastanawiam.....czy ktos zastanawial sie jak wykombinowac suchy szampon?:0 wiem ze takowe sa i ze w ich skladzie jest skrobia kukurydziana moze tak zrobic pol na pol z jedwabiem ?? tak by przedluzac o 1 dzien wlosy?) moze jakis ekstrakt sypki jeszcze dodac np z zsk? albo krzemionki bo ona nie oblepia tak bardzo w prownaniu z jedwabiem i nawet skrobia nie przykleja sie do palcow tylko zostawia tak cieniutka warstwe ze nawet jej nie widac
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:

Edytowane przez olkie
Czas edycji: 2010-12-09 o 19:58
olkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-10, 21:39   #599
Agata83
Raczkowanie
 
Avatar Agata83
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 375
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Witajcie, pierwszy raz piszę w tym wątku, chociaż trochę sobie go poczytałam
W niedzielę zrobiłam pierwsze zamówienie na kolorówce a już w środę miałam paczuszkę w domu
Kupiłam:
- Zestaw do zrobienia błyszczyków z pigmentem Cosmic Carolyn i dodatkowo wzięłam Peach Fuzz, a kolorówka dorzuciła mi jeszcze Super Copper
- Extender W - wzięłam 10g do rozjaśniania zbyt ciemnych podkładów
- CS Foundation Base Mix - wzięłam próbkę też do rozjaśniania podkładów
- Puder jedwabny mikronizowany
- Pojemniczek z sitkiem 8 ml, Torebki strunowe 6x8 cm, Maseczka ochronna, do błyszczyka wzięłam te akcesoria dodatkowe czyli zlewkę szklaną i bagietkę
- dostałam jeszcze "przepisową" próbkę tlenku pastelowego i dodatkowe próbki pudru ryżowego i stearynianu magnezu

Czy ten tlenek pastelowy trzeba zmielić przed dodaniem go do podkładu? Teraz po otrzymaniu zamówienia widzę, że brakuje mi żółtego pigmentu. Jeśli będę robić kolejne zamówienia to pewnie go wrzucę do koszyka

Puder jedwabny wrzuciłam do koszyka z myślą, że pewnie będę nim ulepszać podkłady. Póki co dodałam małą ilość do błyszczyka. Pomyślałam sobie też, że jakbym miała jeszcze krzemionkę to bym mogła zrobić sobie podróbkę pudru Haushki może następnym razem.

Błyszczyk już sobie ugotowałam i jest to banalnie proste. Nawet fajny wyszedł chociaż chyba troszkę za dużo tego pigmentu Cosmic Carolyn dodałam. Zastanawiam się teraz czy da się go jakoś rozjaśnić. No i na przyszłość, może wiecie jakiego pigmentu dodać żeby uzyskać mleczny kolor taki jak w błyszczykach Bell Milky Shake?
Agata83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-10, 22:00   #600
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 825
Dot.: Kolorowka.com - polski sklep z pigmentami i półproduktami

Dziewczęta, co sądzicie o primerze: 75% pudru jedwabnego mikronizowanego + 25% mikronizowanego tlenku cynku? zaznaczam, że mam cerę bardzo wrażliwą, trądzikową. na kolorówce widziałam komentarz, w którym ktoś napisał, że nawet sam jedwabny puder nadaje się jako primer.
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-06-15 13:23:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:01.