sosnowe zielone meble, zmiana wystroju, lata 70, pomocy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-15, 23:53   #1
rzodkieeew
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 8

sosnowe zielone meble, zmiana wystroju, lata 70, pomocy!


Witam wszystkich
Chciałabym zmienić i odświeżyć swój pokój, jednak nie mam doświadczenia i pomysłu..
Mam sosnowe zielone meble takie jak tu:
https://www.google.pl/search?q=meble+sosna+ziel ona&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl fficial&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&hl=pl&tbm=isch&source=o g&sa=N&tab=wi&ei=3yUsUJ35 A4_ktQbi6IDABw&biw=1366&b ih=651&sei=5CUsUNw6xsSyBv a4gJgP

( 2 duże szafy, biurko, dużą komodę, szafkę z komodą)
Mój pokój jest kwadratowy, mniejwięcej 4m x4m.
Ściany mają beżowy kolor, mam czarne duże łóżko z elementami beżowej skóry, a także czerwono-biało-czarny dywan.
Jest to mój pokój do spania, nauki, spędzania czasu itd-mieszkam z rodziacami

Planuję przemalować meble na biały kolor, samodzielnie..jednak nie wiem jak to jest z tym drewnem sosnowym. Próbował może ktoś?
Jeśli to jednak nie realne, mielibyście może jakiś pomysł na te zielone meble? Zdjęcia, inspiracje mile widziane. Szczególnie podoba mi się wystrój w stylu lat 70(wnętrza z 'mehcanicznej pomarańczy') a także taki typowo dzięwczęczy, romantyczny.
Za pomoc z góry dziękuję

Edytowane przez rzodkieeew
Czas edycji: 2012-08-15 o 23:56 Powód: niechcący nacisłam wyślij zanim skończyłam pisać posta
rzodkieeew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 18:59   #2
Koniec
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 234
Dot.: sosnowe zielone meble, zmiana wystroju, lata 70, pomocy!

meble sosnowe można przemalować na biały kolor pod warunkiem że kupisz dobrze kryjąca farbę do drewna. Polecam olejna (akrylowe nie kryją tak mocno) farbę matowa biała najlepiej kryje ale bardzo długo schnie i śmierdzi wiec najlepiej malować to na zewnątrz. I polecam wykonać to wałkiem z gąbki chyba że chcesz uzyskać efekt ręcznego malowania to wtedy pędzlem (zostają ślady po pociągnięciach). przed malowaniem należało by powierzchnie przeszlifować papierem ściernym (na początek granulacji 120 P a później 240 P).
Powodzenia w odnawianiu mebli
Koniec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 13:43   #3
poncjusz0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1
Dot.: sosnowe zielone meble, zmiana wystroju, lata 70, pomocy!

daj zdjęcia jak już wszystko będzi gotowe jestem ciekaw efektu
poncjusz0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-27, 15:44   #4
KroofkaNeonoofka
Zadomowienie
 
Avatar KroofkaNeonoofka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 051
Dot.: sosnowe zielone meble, zmiana wystroju, lata 70, pomocy!

Czy te meble masz na pewno drewniane? Bo te co pokazałaś w linku to mi się wydaje być okleina
Tak czy inaczej wszystko się da pomalować. Tylko z okleiny większe ryzyko, że zejdzie. Grunt to dobrze podszlifować, kupić akrylową, białą farbę i koniecznie wałkiem malujesz (możesz zajrzeć do mnie na blog hand made, mam zdjęcia moich mebli po malowaniu).
A jeśli zrezygnujesz z malowania. To wydaje mi się, że jeśli dodasz dużo białych dodatków np. dywan, do tego jakieś dodatki w różowe kwiaty np. IKEA miała kiedyś sporo takich kwiatowych motywów, a to na zasłonach, donicach etc. To nawet z tymi zielonymi meblami możesz uzyskać piękne wnętrze. Jedynie to czarne łóżko nie pasuje.
__________________
Szukasz fotografa noworodkowego w Warszawie? Zapraszam na moją stronę:
www.magdaskrzypczak.com
KroofkaNeonoofka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:29.