Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII - Strona 107 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-04-24, 10:45   #3181
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez nAtaL!a Pokaż wiadomość
Nie znam języka niemieckiego, więc kieruję się polską stroną marki http://www.drhauschka.info.pl/produk...swietlajacy-00 . W treści opisu produktu jest napisane, że kryje drobne niedoskonałości, natomiast uważam, ze podawanie w nazwie "kryjący" jest umyślnym wprowadzaniem w błąd. Taka nazwa jest podawana zarówno na stronie jak i na próbce, którą otrzymałam, więc dla mnie jest to kwestia co do której mogę się nie zgodzić, bo po prostu kosmetyk jej nie spełnia.

O tym wlasnie poznij pisalam jak losek podala zrodlo swojej wiedzy, czyli dokladnie ta sama stronka, ktora ty podalas
Umyslnie wprowadzaja w blad i nie maja sie jak tlumaczyc, ze to przypadek, bo skoro producent opisuje produkt, ze nie zakrywa cery, tylko wyrownuje jej koloryt, to nie mozna tego przetlumaczyc do jednego slowa kryjacy To samo z pudrami Hauschki. One nie sa rozwietlajace, nawet na niemieckiej stronce tak nie stoi, wiec skad oni wzieli sobie to rozswietlenie. Na niemieckiej strnce stoi, przy pudrze sypkim ze jest transparentny i utrwala wczesniej nalozony makijaz, a przy prasowanym tez stoi ze jest transparenty i ze nadaje sie do poprawek /odswiezenia cery poza domem.
Moze powinnysmy zrobic na nich nalot i wysmarowac uswiadamiajace ich maila, ze robia klientki w bambuko. Produkty nie sa tanie. A przynajmniej jak sie okaze ze niedostalas co chcialas, to mozesz oddac kosmetyk? Pamietam, ze kiedys w PL takich praktyk nie stosowano i zostawalo sie na lodzie. Jak jest teraz?

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2016-04-24 o 10:47
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-24, 20:04   #3182
nAtaL!a
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 972
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
O tym wlasnie poznij pisalam jak losek podala zrodlo swojej wiedzy, czyli dokladnie ta sama stronka, ktora ty podalas
Umyslnie wprowadzaja w blad i nie maja sie jak tlumaczyc, ze to przypadek, bo skoro producent opisuje produkt, ze nie zakrywa cery, tylko wyrownuje jej koloryt, to nie mozna tego przetlumaczyc do jednego slowa kryjacy To samo z pudrami Hauschki. One nie sa rozwietlajace, nawet na niemieckiej stronce tak nie stoi, wiec skad oni wzieli sobie to rozswietlenie. Na niemieckiej strnce stoi, przy pudrze sypkim ze jest transparentny i utrwala wczesniej nalozony makijaz, a przy prasowanym tez stoi ze jest transparenty i ze nadaje sie do poprawek /odswiezenia cery poza domem.
Moze powinnysmy zrobic na nich nalot i wysmarowac uswiadamiajace ich maila, ze robia klientki w bambuko. Produkty nie sa tanie. A przynajmniej jak sie okaze ze niedostalas co chcialas, to mozesz oddac kosmetyk? Pamietam, ze kiedys w PL takich praktyk nie stosowano i zostawalo sie na lodzie. Jak jest teraz?
Dokładnie, wiedzą co robią i jest to nie fair. Gdybym kupiła ten produkt w wersji pełnowymiarowej, który na dodatek swoje kosztuje, to nieźle bym się wkurzyła. Nigdy nie miałam nic z Hauschki, ale taką polityką nie zachęcą mnie do zakupu.
nAtaL!a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-24, 22:10   #3183
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Takie rzeczy nadają się do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Przykro, że eko firma robi takie rzeczy, bo do tej pory przodowały w tym zwykłe marki (np. Ziaja, która musiała wycofać znak ecocert, którego używała do oznaczenia, że jeden składnik - olej arganowy - jest certyfikowany).
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste

Edytowane przez Sicilia
Czas edycji: 2016-04-24 o 22:14
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-26, 09:37   #3184
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Dzisiaj w Ecospa darmowa wysyłka: http://ecospa.pl/newsy/64/10-lat-ecospa
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-26, 10:17   #3185
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Dzisiaj w Ecospa darmowa wysyłka: http://ecospa.pl/newsy/64/10-lat-ecospa


dzięki. Miałam i tak zamawiać olej rycynowy.


Na Limago jest oferta Alvy.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-26, 11:07   #3186
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Dzisiaj w Ecospa darmowa wysyłka: http://ecospa.pl/newsy/64/10-lat-ecospa
Siedzę od rana w tym sklepie i właśnie skończyłam zamawiać Przy zakupach powyżej 69 zł żel Ha gratis.

Doszło moje zamówienie ze sklepu ekodrogeria.pl. Uwielbiam ten sklep (nie mylić z ecodrogerią), może się wydawać drogi i zero promocji, ale to tylko pozory, jak się zamawia za 200 zł to się opłaca, no i dodają rożne rabaty, np. na pierwsze zakupy, niby drogo wychodzi, ale jak porównuję z ofertą innych sklepów to często w podsumowaniu jest taniej lub tak samo. Ostatnio mieli darmową wysyłkę z okazji dnia Ziemi, jak się ma rabat, to okazja jest super. W dodatku tym razem dostałam pełnowymiarowy krem pod oczy Orientany gratis i kilka próbek, Nikel, Go cranberry, Bentley organic, a przedtem nigdy nic gratisowo nie dodawali. Teraz mam 2 kremy pod oczy Orientany, z rozmarynem sama zamówiłam, a z kaskarylą gratis (a zastanawiałam się między nimi, który wybrać). Niedługo wrzucę fotkę. Kupiłam m.in. Saisonę, Orientanę, Go Cranberry, Coslys i Alphanovą Bebe. Wszystko mają zawsze świeżutkie, długie terminy ważności, nawet gratisów, no i przesyłkę zamówiłam wczoraj, a przed chwilą odebrałam.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2016-04-26 o 11:36
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-26, 12:08   #3187
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Korah, fajnie że polecasz ten sklep, zastanawiałam się nad nim kiedyś. Mają takie smoczki z kauczuku naturalnego.
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-26, 12:17   #3188
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Siedzę od rana w tym sklepie i właśnie skończyłam zamawiać Przy zakupach powyżej 69 zł żel Ha gratis.
W EcoSpa mają najlepszą maseczkę algową jaką używałam
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-26, 12:40   #3189
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Korah, fajnie że polecasz ten sklep, zastanawiałam się nad nim kiedyś. Mają takie smoczki z kauczuku naturalnego.
Jak coś, to na wiadomości odpowiadają bardzo szybko, nawet w niedzielę, chociaż wcale nie muszą. Teraz mi coś nie zadziałał kod rabatowy, jak do nich napisałam, to po 5 minutach przysłali nowy. A rabat miałam za wypełnienie ankiety, warto na fb ich śledzić.

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
W EcoSpa mają najlepszą maseczkę algową jaką używałam
Dobrze wiedzieć na przyszłość
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-26, 15:49   #3190
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Doszło moje zamówienie ze sklepu ekodrogeria.pl. Uwielbiam ten sklep (nie mylić z ecodrogerią), może się wydawać drogi i zero promocji, ale to tylko pozory, jak się zamawia za 200 zł to się opłaca, no i dodają rożne rabaty, np. na pierwsze zakupy, niby drogo wychodzi, ale jak porównuję z ofertą innych sklepów to często w podsumowaniu jest taniej lub tak samo. Ostatnio mieli darmową wysyłkę z okazji dnia Ziemi, jak się ma rabat, to okazja jest super. W dodatku tym razem dostałam pełnowymiarowy krem pod oczy Orientany gratis i kilka próbek, Nikel, Go cranberry, Bentley organic, a przedtem nigdy nic gratisowo nie dodawali. Teraz mam 2 kremy pod oczy Orientany, z rozmarynem sama zamówiłam, a z kaskarylą gratis (a zastanawiałam się między nimi, który wybrać). Niedługo wrzucę fotkę. Kupiłam m.in. Saisonę, Orientanę, Go Cranberry, Coslys i Alphanovą Bebe. Wszystko mają zawsze świeżutkie, długie terminy ważności, nawet gratisów, no i przesyłkę zamówiłam wczoraj, a przed chwilą odebrałam.
Też polecam sklep ekodrogeria.pl
Do tego bardzo miła kompetentna obsługa

Wrzucaj fotę! Czekamy
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-26, 20:45   #3191
7573f32a00df3aa23f07f56dc385049758d6ab33_6578f4326d8a4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 092
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Witam eko-koleżanki ;-) Chwilkę mnie tu nie było, ale pojawiłam się aby podsumować (ponad) miesiąc użytkowania ksometyków Dr. Organic, które pokazywałam tu na forum:

krem do twarzy z olejem konopnym: to biały, dość lekki balsam o ziołowym zapachu, jednak jest bardzo odżywczy. Dość szybko się wchłania i zostawia miękką skórę, ale mam wrażenie że jest dla mnie zbyt bogaty, bo przy codziennym używaniu, tylko raz dziennie moja twarz była jakaś taka napuchnięta, "gąbczasta". Poza tym delikatnie mnie chyba uczulił, bo dorobiłam się kilku czerwonych kropek na twarzy i skórze pod oczami
serum-krem pod oczy z olejem konopnym- jest lejący, w kolorze żółtym, pozostawia delikatnie wyczuwalną tłustawą warstewkę, dość dobrze nawilża, ale niestety co do tego serum jestem pewna, że zaczął mnie uczulać, dostałam wysypki pod oczami
szampon z odżywką z olejem konopnym: dobrze się pieni i ładnie ziołowo pachnie, ma delikatnie zielonkawo-przezroczysty kolor i gęstą konsysytencję. Włosy po jego użyciu są świeże i puszyste, a jednocześnie czuć wygładzenie i delikatne nawilżenie włosów, już nawet podczas mycia jest odczuwalna ta gładkość,gdy przeczesuję włosy ręką,aby spłukać piankę. To póki co najlepszy kosmetyk z tej serii, z tych których przetestowałam.
balsam z olejem różanym: biały, bardzo gęsty, cudownie pachnący różą- zapach utrzymuje się przez kilka godzin ale nie nachalnie. Dobrze się rozsmarowuje i szybko wchłania, więc nie trzeba czekać z ubieraniem, bardzo fajnie wygładza i nawilża skórę, jest taka miękka w dotyku. Kocham po prostu
mleczko myjące do twarzy z olejkiem różanym: podobnie jak balsam pięknie pachnie i jest bardzo gęste,a plastikowe opakowanie strasznie twarde- tak bardzo że udało mi się wycisnąć z opakowania pierwsze 20ml, a teraz muszę odkręcać buteleczkę i wytrzepywać produkt chcąc go użyć Pozostawia skórę bardzo, bardzo miękką, nawilżoną i gładką- po umyciu twarzy tym mleczkiem wieczorem nie stosuję już nic więcej, bo skóra nie jest ściągnięta, a wręcz przeciwnie czuję ukojenie.

OK, to ja już kończę zanudzać, może się komuś moje mini recenzje przydadzą
7573f32a00df3aa23f07f56dc385049758d6ab33_6578f4326d8a4 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-27, 09:10   #3192
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Ja polecam Szampon odżywczy Vianek, co prawda po jednym użyciu dopiero jestem, ale wierzcie, ja wyczuwam takie dobre kosmetyki po samym składzie nawet.
Włosy pięknie nawilża, skórę głowy dobrze oczyszcza. Zastosowałam w duecie z maseczką Sylveco. Cudo .
Kolejne do zakupu z Vianek mam: krem do stóp Nawilżający z urea oraz Olejek do ciała Kojący z lawendą. Zapewne skuszę się też na oliwkę dla dzieci z Sylveco.

Edytowane przez losek78
Czas edycji: 2016-04-27 o 09:23
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-27, 09:23   #3193
candeline
Raczkowanie
 
Avatar candeline
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 382
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Ja polecam Szampon odżywczy Vianek, co prawda po jednym użyciu dopiero jestem, ale wierzcie, ja wyczuwam takie dobre kosmetyki po samym składzie nawet.
Włosy pięknie nawilża, skórę głowy dobrze oczyszcza. Zastosowałam w duecie z maseczką Sylveco. Cudo .
Kolejne do zakupu z Vianek mam: krem do stóp Nawilżający z urea oraz Olejek do ciała Kojący z lawendą. Zapewne skuszę się też na oliwkę dla dzieci z Sylveco.
Czekalam na jakąś opinię o szaponie Ja polecam kremik Vianek do rąk.
candeline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-27, 10:12   #3194
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Też polecam sklep ekodrogeria.pl
Do tego bardzo miła kompetentna obsługa

Wrzucaj fotę! Czekamy
Dokładnie Ja zawsze mam z nimi jakieś problemy natury technicznej, a to kod nie działa, a to kiedyś, jak jeszcze byli na starej platformie, zbierało się u nich punkty za zakupy, ale mi jakoś nie naliczało ich, bo płaciłam nie przez płatności payu tylko zwykłym przelewem internetowym. Po korespondencji zawsze bezzwłocznie naprawiają wszystko. A teraz jak już nie ma tych punktów, to po przejściu na nową odsłonę dali rabat jako zadośćuczynienie, który z reszta jeszcze mam ważny do stycznia.

[1=7573f32a00df3aa23f07f56 dc385049758d6ab33_6578f43 26d8a4;59544761]Witam eko-koleżanki ;-) Chwilkę mnie tu nie było, ale pojawiłam się aby podsumować (ponad) miesiąc użytkowania ksometyków Dr. Organic, które pokazywałam tu na forum:

OK, to ja już kończę zanudzać, może się komuś moje mini recenzje przydadzą [/QUOTE]

Nie zanudzasz, wręcz przeciwnie. Szkoda, że uczuliły, ale ten szampon z odżywką brzmi naprawdę kusząco

Wklejam swoje nabytki z ekodrogerii:
Orientana
Tonik-mgiełka z imbirem i trawą cytrynową
. Nie otworzyłam jeszcze. Skład super.
Maska-krem do cery tłustej z alg filipińskich. Użyłam jej wieczorem i bardzo jestem zadowolona póki co. Konsystencja, rzadko taki skład można spotkać. Pory i zmarszczki od razu zniknęły po nałożeniu, skóra jest matowa i wygląda bardzo dobrze, napięta, ale przy tym nawilżona. Przemawia do mnie ta marka, pomimo, że niestety niektóre składy mają jakiś pojedynczy nieekologiczny składnik, np. kremy pod oczy mają EDTĘ, to po prostu jest to póki co jedyna marka z naturalniejszych i przystępnych cenowo, której kosmetyki nie są olejowe. Na razie jestem na tak, chociaż kiedyś od Promolci miałam próbkę starej wersji i była nieco inna, bardziej glicerynowa jakby, mniej wodnista, zobaczymy z czasem.
Maska-krem pod oczy z rozmarynem, wygodna tubka, konsystencja mleczno-żelowa, nielejąca. Użyłam raz i zapowiada się nieźle, mam nadzieję że nie będzie za lekki, ale od razu po nałożeniu "otworzył" oko, co mi się bardzo podoba.
Maska-krem z kaskarylą pod oczy, to ten gratis, jeszcze nie otwieram.
Maska w płatkach z jedwabiu pod oczy, też z kaskarylą, ale skład jest okropny, w ogóle nienaturalny i zupełnie inny, niż w wersja w tubce. Nacięłam się, ale to moja wina, nie przeczytałam składu, mam za zachłanność, ten gratis w tubce rekompensuje, no i nie wiem co jest w środku, ale jeśli ten jedwab, to taki prawdziwy materiał, to może się przyda po wypłukaniu do innych maseczek
Próbka maski-kremu do twarzy z papają, bardzo mnie ciekawi, bo też chciałam kupić.

Coslys woda micelarna dla dzieci (oczywiście dla mnie), kusiła mnie już za czasów kiedy natknęłam się na wodę dla dzieci Alphanova. Póki co zapowiada się bardzo dobrze w kwestiach oczyszczających, bo wczoraj syn ze szkoły wrócił popisany długopisem i postanowiłam od razu przetestować tę wodę na nim Długopis zaschnięty na skórze, mydłem trzeba by było szorować, a ten płyn po prostu zmył za jednym dotknięciem skóry wacikiem, jestem zdumiona, albo ten długopis jakiś łatwo zmywalny, zobaczymy jak się sprawdzi do demakijażu. Regularnie kosztuje 24 zł za 250 ml.
Saisona mleczko oczyszczające. Użyłam raz, fajnie zwęziło pory, rozjaśnia skórę, ale ma dość lekką konsystencję, takiej śmietanki, bardzo delikatnie oczyszcza i zaszczypało mnie w oczy. Na pewno nie dorasta Avalon do pięt, ale zobaczymy czy się z czasem sprawdzi, bo w każdym razie jest "używalne", nie tłuste.
Go Cranberry maska do włosów z olejem żurawinowym i kolagenem, jeszcze nie używałam, zawiera Quaternium, poza tym jednym składnikiem jest ładna. Fajnie w miarę pachnie, taką kwaśną żurawiną przetrąconą fryzjerskim zapachem. Konsystencja białej galarety, dość lekka jak na maskę.
Alphanova Repair pomadka pielęgnacyjna, nie używałam, bo 2 inne pomadki muszę wykończyć, ale pachnie super migdałami, tak samo jak krem do rąk z tej samej serii (turkusowej).
Próbki.

Jakiś taki pochmurny, ciemny, nieprzyjemny dzień się zapowiada, strasznie u mnie leje. Kawy!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1050317.jpg (89,5 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1050303.jpg (79,4 KB, 33 załadowań)
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-27, 10:14   #3195
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Ja polecam Szampon odżywczy Vianek, co prawda po jednym użyciu dopiero jestem, ale wierzcie, ja wyczuwam takie dobre kosmetyki po samym składzie nawet.
Włosy pięknie nawilża, skórę głowy dobrze oczyszcza. Zastosowałam w duecie z maseczką Sylveco. Cudo .
Kolejne do zakupu z Vianek mam: krem do stóp Nawilżający z urea oraz Olejek do ciała Kojący z lawendą. Zapewne skuszę się też na oliwkę dla dzieci z Sylveco.

Daj znać o olejku do ciała. Ja z ujędrniającego jestem bardzo zadowolona
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-27, 10:33   #3196
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

Jakiś taki pochmurny, ciemny, nieprzyjemny dzień się zapowiada, strasznie u mnie leje. Kawy!
uważaj z tą kawą, ja wypiłam dziś dodatkowy kubek i trochę mi niedobrze


toś się obkupiła
ja już nie miewam takich sytuacji - tylko uzupełniam zapasy stałej pielęgnacji

a nie, byłabym zapomniała: zamówiłam wczoraj zestaw masek Madara KLIK
trochę z myślą o sobie a trochę o dzieciokach, pewnie będą mnie znowu przeklinać
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-27, 10:40   #3197
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
uważaj z tą kawą, ja wypiłam dziś dodatkowy kubek i trochę mi niedobrze


toś się obkupiła
ja już nie miewam takich sytuacji - tylko uzupełniam zapasy stałej pielęgnacji

a nie, byłabym zapomniała: zamówiłam wczoraj zestaw masek Madara KLIK
trochę z myślą o sobie a trochę o dzieciokach, pewnie będą mnie znowu przeklinać
Dzięki, ja już też drugą wypiłam od 7:00, a chcę więcej, tylko, że słabą dość piję.

Pokończyło mi się wszystko łącznie z kwasami, maseczki wszystkie zużyłam, a to jeszcze nie koniec zakupów. Postanowiłam zrobić zapas produktów włosowych, bo to u mnie szybko schodzi i potem kupuję stacjonarnie pojedyńczo i nie mam jak kupić rzeczy, do których się ślinię, przesyłka się nie opłaca za 1 czy 2 kosmetyki.

Ciekawe bardzo te maski, ciekawe składniki
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-27, 10:44   #3198
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość

a nie, byłabym zapomniała: zamówiłam wczoraj zestaw masek Madara KLIK
trochę z myślą o sobie a trochę o dzieciokach, pewnie będą mnie znowu przeklinać

Fajna ta maska będziesz jej też używać?
Ciekawa jestem, czy jest bardzo żrąca i czy nada się do mojej chimerycznej paszczy
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-27, 10:56   #3199
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Fajna ta maska będziesz jej też używać?
Ciekawa jestem, czy jest bardzo żrąca i czy nada się do mojej chimerycznej paszczy
pewnie.
ja jestem zaprawiona w kwasach, natomiast jak u Mileny się sprawdzi, to u Ciebie pewnie też

tam są dwie maski w zestawie, złuszczająca i oczyszczająca.
u mnie pewnie szału nie zrobią, bo regularnie używam kwasów i glinek... zobaczymy
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-27, 11:01   #3200
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
pewnie.
ja jestem zaprawiona w kwasach, natomiast jak u Mileny się sprawdzi, to u Ciebie pewnie też

tam są dwie maski w zestawie, złuszczająca i oczyszczająca.
u mnie pewnie szału nie zrobią, bo regularnie używam kwasów i glinek... zobaczymy
O to fajnie

Ja niby też zaprawiona jestem od lat w bojach kwasowo - retinoidowych, ale ostatnio coś moja potwarz nie chce ze mną współpracować
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-27, 11:40   #3201
jujka
Rozeznanie
 
Avatar jujka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 850
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
uważaj z tą kawą, ja wypiłam dziś dodatkowy kubek i trochę mi niedobrze


toś się obkupiła
ja już nie miewam takich sytuacji - tylko uzupełniam zapasy stałej pielęgnacji

a nie, byłabym zapomniała: zamówiłam wczoraj zestaw masek Madara KLIK
trochę z myślą o sobie a trochę o dzieciokach, pewnie będą mnie znowu przeklinać
Maseczki z Madary sa genialne. Szczegolnie ta z kwasami. Tylko nie wiem czemu producent zaleca trzymanie tej maseczki na twarzy 3-10 minut w przypadku suchej skory, ja trzymam max 2-3 min, potem zaczyna sie pieczenie, 10 minut to chyba jak ktos ma skore jak slon

Wybaczcie brak polskich znakow, taka klawiatura
jujka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-27, 12:18   #3202
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez jujka Pokaż wiadomość
Maseczki z Madary sa genialne. Szczegolnie ta z kwasami. Tylko nie wiem czemu producent zaleca trzymanie tej maseczki na twarzy 3-10 minut w przypadku suchej skory, ja trzymam max 2-3 min, potem zaczyna sie pieczenie, 10 minut to chyba jak ktos ma skore jak slon
Dobrze wiedzieć

A po zmyciu miałaś zaczerwienioną skórę ?
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-27, 12:28   #3203
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Korah, super zakupy Z Orientany nic nie miałam jeszcze. Coslys ma taką fajną wodę micelarną dla dzieci, nie wiedziałam. Świetne maseczki
Ostatnio zaniedbałam u siebie maseczki, glinka leży odłogiem, a będzie jeszcze gorzej. Mało kupuje, myśli krążą wokół zakupów dla dziecka. Jeszcze o brzuch dbam, bo czuję jak mi się naciąga, używam olejków, m.in. migdałowy zaczął mnie zapychać, teraz przeszłam na ten z pestek winogron, jeszcze Martina Gebhardt mam takie mini balsamiki nagietkowe, naprawdę super są.
Planuje kupić coś z Vianek, tak jak już pisałam wyżej. Pielęgnacje twarzy ograniczam do umycia mydełkiem z glinką , plus jakiś super krem na dzień, na noc i coś pod oczy. Nie narzekam na cerę, jedynie to chciałabym jakieś mydełko z glinką kupić, jak mi się skończy to obecne i czarne mydło do mocniejszego oczyszczenia, aby się z peelingami już nie cackać.

Edytowane przez losek78
Czas edycji: 2016-04-27 o 14:28
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-27, 12:48   #3204
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Dokładnie Ja zawsze mam z nimi jakieś problemy natury technicznej, a to kod nie działa, a to kiedyś, jak jeszcze byli na starej platformie, zbierało się u nich punkty za zakupy, ale mi jakoś nie naliczało ich, bo płaciłam nie przez płatności payu tylko zwykłym przelewem internetowym. Po korespondencji zawsze bezzwłocznie naprawiają wszystko. A teraz jak już nie ma tych punktów, to po przejściu na nową odsłonę dali rabat jako zadośćuczynienie, który z reszta jeszcze mam ważny do stycznia.



Nie zanudzasz, wręcz przeciwnie. Szkoda, że uczuliły, ale ten szampon z odżywką brzmi naprawdę kusząco

Wklejam swoje nabytki z ekodrogerii:
Orientana
Tonik-mgiełka z imbirem i trawą cytrynową
. Nie otworzyłam jeszcze. Skład super.
Maska-krem do cery tłustej z alg filipińskich. Użyłam jej wieczorem i bardzo jestem zadowolona póki co. Konsystencja, rzadko taki skład można spotkać. Pory i zmarszczki od razu zniknęły po nałożeniu, skóra jest matowa i wygląda bardzo dobrze, napięta, ale przy tym nawilżona. Przemawia do mnie ta marka, pomimo, że niestety niektóre składy mają jakiś pojedynczy nieekologiczny składnik, np. kremy pod oczy mają EDTĘ, to po prostu jest to póki co jedyna marka z naturalniejszych i przystępnych cenowo, której kosmetyki nie są olejowe. Na razie jestem na tak, chociaż kiedyś od Promolci miałam próbkę starej wersji i była nieco inna, bardziej glicerynowa jakby, mniej wodnista, zobaczymy z czasem.
Maska-krem pod oczy z rozmarynem, wygodna tubka, konsystencja mleczno-żelowa, nielejąca. Użyłam raz i zapowiada się nieźle, mam nadzieję że nie będzie za lekki, ale od razu po nałożeniu "otworzył" oko, co mi się bardzo podoba.
Maska-krem z kaskarylą pod oczy, to ten gratis, jeszcze nie otwieram.
Maska w płatkach z jedwabiu pod oczy, też z kaskarylą, ale skład jest okropny, w ogóle nienaturalny i zupełnie inny, niż w wersja w tubce. Nacięłam się, ale to moja wina, nie przeczytałam składu, mam za zachłanność, ten gratis w tubce rekompensuje, no i nie wiem co jest w środku, ale jeśli ten jedwab, to taki prawdziwy materiał, to może się przyda po wypłukaniu do innych maseczek
Próbka maski-kremu do twarzy z papają, bardzo mnie ciekawi, bo też chciałam kupić.

Coslys woda micelarna dla dzieci (oczywiście dla mnie), kusiła mnie już za czasów kiedy natknęłam się na wodę dla dzieci Alphanova. Póki co zapowiada się bardzo dobrze w kwestiach oczyszczających, bo wczoraj syn ze szkoły wrócił popisany długopisem i postanowiłam od razu przetestować tę wodę na nim Długopis zaschnięty na skórze, mydłem trzeba by było szorować, a ten płyn po prostu zmył za jednym dotknięciem skóry wacikiem, jestem zdumiona, albo ten długopis jakiś łatwo zmywalny, zobaczymy jak się sprawdzi do demakijażu. Regularnie kosztuje 24 zł za 250 ml.
Saisona mleczko oczyszczające. Użyłam raz, fajnie zwęziło pory, rozjaśnia skórę, ale ma dość lekką konsystencję, takiej śmietanki, bardzo delikatnie oczyszcza i zaszczypało mnie w oczy. Na pewno nie dorasta Avalon do pięt, ale zobaczymy czy się z czasem sprawdzi, bo w każdym razie jest "używalne", nie tłuste.
Go Cranberry maska do włosów z olejem żurawinowym i kolagenem, jeszcze nie używałam, zawiera Quaternium, poza tym jednym składnikiem jest ładna. Fajnie w miarę pachnie, taką kwaśną żurawiną przetrąconą fryzjerskim zapachem. Konsystencja białej galarety, dość lekka jak na maskę.
Alphanova Repair pomadka pielęgnacyjna, nie używałam, bo 2 inne pomadki muszę wykończyć, ale pachnie super migdałami, tak samo jak krem do rąk z tej samej serii (turkusowej).
Próbki.

Jakiś taki pochmurny, ciemny, nieprzyjemny dzień się zapowiada, strasznie u mnie leje. Kawy!
Super zakupy Ja nie przepadam za Orientaną. Dawno temu, jak wchodzili na nasz rynek, to mieli słabe składy. Tym bardziej jestem ciekawa Twojej opinii o tych kosmetykach
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-27, 13:10   #3205
jujka
Rozeznanie
 
Avatar jujka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 850
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Dobrze wiedzieć

A po zmyciu miałaś zaczerwienioną skórę ?
Troszkę zaczerwieniona, ale ja mam mega wrażliwą skórę.
jujka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-27, 13:57   #3206
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez jujka Pokaż wiadomość
Troszkę zaczerwieniona, ale ja mam mega wrażliwą skórę.
No, ja ostatnio też i jeszcze naczynkową
__________________


Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-27, 18:43   #3207
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Strasznie mnie wkurzają z tym podstawianiem linków w moich postach. Napisałam tylko markę, i już widzę, że jest link w nazwie.
Jak coś, to nie ja Jak wstawiam link, to wpisuję "Klik".

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Super zakupy Ja nie przepadam za Orientaną. Dawno temu, jak wchodzili na nasz rynek, to mieli słabe składy. Tym bardziej jestem ciekawa Twojej opinii o tych kosmetykach
Za parę tygodni napiszę obszerniej, czy warto i wkleję składy Nie są idealne w wielu kosmetykach tej marki, ale dla mojej gęby naprawdę nie ma zbytnio 100% naturalnej alternatywy w tej cenie (w sensie, żeby była żelowa maseczka nie na bazie olejów i bez emulgatorów tłuszczowych), musiałabym dużo więcej wydać, albo kręcić kosmetyki w domowym zaciszu, a tego ani nie chcę, ani nie mogę, tzn i tak kręcę sama niektóre rzeczy, ulepszam sobie też gotowce, ale na nic więcej czasu nie mam ani umiejętności.

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Korah, super zakupy Z Orientany nic nie miałam jeszcze. Coslys ma taką fajną wodę micelarną dla dzieci, nie wiedziałam. Świetne maseczki

Planuje kupić coś z Vianek, tak jak już pisałam wyżej. Pielęgnacje twarzy ograniczam do umycia mydełkiem z glinką , plus jakiś super krem na dzień, na noc i coś pod oczy. Nie narzekam na cerę, jedynie to chciałabym jakieś mydełko z glinką kupić, jak mi się skończy to obecne i czarne mydło do mocniejszego oczyszczenia, aby się z peelingami już nie cackać.
Ja sobie teraz kupiłam mydło Les Argiles z żółtą glinką, chciałam z białą ale nie było akurat. W skarbcu natury kosztuje jakieś 8 zł, nie miałam jeszcze mydeł tej marki, ale żółtą glinkę owszem, była całkiem całkiem, jednakże dla mnie najlepsza jest biała i już nie inwestuję w inne, ale dla mydełka zrobiłam wyjątek. W skarbcu jest też teraz promo na wszystkie kosmetyki Lavery, spora przecena Flora natura, promo na kosmetyki do makijażu twarzy i kod rabatowy na wszystkie maski i odżywki włosowe jakie są w sklepie "stronghair" (10%)
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-27, 19:20   #3208
_Kornelia_
Zadomowienie
 
Avatar _Kornelia_
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Wklejam swoje nabytki z ekodrogerii:
Orientana
Tonik-mgiełka z imbirem i trawą cytrynową
. Nie otworzyłam jeszcze. Skład super.
Maska-krem do cery tłustej z alg filipińskich. Użyłam jej wieczorem i bardzo jestem zadowolona póki co. Konsystencja, rzadko taki skład można spotkać. Pory i zmarszczki od razu zniknęły po nałożeniu, skóra jest matowa i wygląda bardzo dobrze, napięta, ale przy tym nawilżona. Przemawia do mnie ta marka, pomimo, że niestety niektóre składy mają jakiś pojedynczy nieekologiczny składnik, np. kremy pod oczy mają EDTĘ, to po prostu jest to póki co jedyna marka z naturalniejszych i przystępnych cenowo, której kosmetyki nie są olejowe. Na razie jestem na tak, chociaż kiedyś od Promolci miałam próbkę starej wersji i była nieco inna, bardziej glicerynowa jakby, mniej wodnista, zobaczymy z czasem.
Czy ta maska-krem z algami nie ma przypadkiem parafiny na drugim miejscu w składzie? Pamiętam że kiedyś na nią patrzyłam, ale właśnie ta parafina mnie odrzuciła.
__________________
_Kornelia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-27, 19:32   #3209
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Strasznie mnie wkurzają z tym podstawianiem linków w moich postach. Napisałam tylko markę, i już widzę, że jest link w nazwie.
Jak coś, to nie ja Jak wstawiam link, to wpisuję "Klik".

Ja sobie teraz kupiłam mydło Les Argiles z żółtą glinką, chciałam z białą ale nie było akurat. W skarbcu natury kosztuje jakieś 8 zł, nie miałam jeszcze mydeł tej marki, ale żółtą glinkę owszem, była całkiem całkiem, jednakże dla mnie najlepsza jest biała i już nie inwestuję w inne, ale dla mydełka zrobiłam wyjątek. W skarbcu jest też teraz promo na wszystkie kosmetyki Lavery, spora przecena Flora natura, promo na kosmetyki do makijażu twarzy i kod rabatowy na wszystkie maski i odżywki włosowe jakie są w sklepie "stronghair" (10%)
Ja lubię akurat czerwoną, białą trochę mniej, żółtej chyba nie miałam. Opcja glinki w mydełku wydaje mi się najprostsza do pielęgnacji, w sensie że nie trzeba mieszać tych glinek z wodą. Wystarczy potrzymać dłużej pianę z mydła na twarzy i stosować częściej takie mydło tzn. np. codziennie wieczorem.
Lubię ten sklep skarbiec natury, kupowałam tam parę razy. Jak na razie zbieram się na zakupy stacjonarnie z Vianek, nie chce mi się za wysyłkę płacić, jak już udaje się coś znaleźć w sklepach.
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-04-27, 19:32   #3210
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez _Kornelia_ Pokaż wiadomość
Czy ta maska-krem z algami nie ma przypadkiem parafiny na drugim miejscu w składzie? Pamiętam że kiedyś na nią patrzyłam, ale właśnie ta parafina mnie odrzuciła.
Nie ma, skład jest taki: woda, trehaloza (naturalny disacharyd z alg), gliceryna, ekstrakt z alg, utwardzony olej rycynowy, ekstrakt z owsa, utwardzony wosk z jojoba, guma ksantanowa, allantoina, kwas edetynowy, wodorotlenek sodu.

Wszystkie składy są na stronie producenta (należy kliknąć w "Pokaż pełny opis").


Losek, Czerwoną lubię zaraz po białej
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2016-04-27 o 19:37
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-12 16:12:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:53.