Oleje i olejki do włosów część VII - Strona 64 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-13, 10:34   #1891
MassieDran
Zakorzenienie
 
Avatar MassieDran
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 095
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez stokrotenka18 Pokaż wiadomość

w tej chwili mam tylko BD a raczej jego koniec i rycynowy..
więc na święta zrobię sobie rpezent i kupię olej
I bardzo dobrze! Trzeba się rozpieszczać
__________________





MassieDran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-13, 12:20   #1892
201605061003
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 331
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Jestem po zastosowaniu oleju ryżowego i muszę powiedzieć, że włosy bardzo go polubiły. W lodówie mam jeszcze niewielką buteleczkę śliwkowego, który zakupiłam jakiś rok temu do smarowania twarzy, ale termin kończy się w styczniu, to może użyję też kilka razy na włosy. Zobaczymy co z tego będzie.
201605061003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-13, 13:41   #1893
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Uff, udało mi się odnaleźć aktualny wątek
Części jest aż siedem, ale czy jest jakieś kompendium, od którego warto zacząć? Zbiór podstawowych informacji, np jaki olej do jakich włosów i jakie kłopoty może sprawiać?
Od około roku raz na jakiś czas podejmuję próby olejowania włosów. Nieregularne ze względu na ograniczenia czasowe. Ciężko mi ocenić efekty pielęgnacji, za to martwi mnie to co dzieje się podczas zmywania oleju. Mianowicie mnóstwo włosów na sitku w odpływie. Po zastosowaniu oleju wychodzą/wyrywają się okropnie. Przy oleju kokosowym problemu praktycznie nie było, za to włosy po wyschnięciu trochę się puszyły. Szkoda, bo gdyby nie to, byłby uniwersalny- świetnie sprawdza się do ciała. Używałam też oliwy i oleju arganowego. No i w tych przypadkach koszmar, podejrzewam, że konsystencja ma tutaj znaczenie. Szamponów do zmywania próbowałam różnych. Włosy mam dość mocne.
Jaki olej mogłabym zakupić, by dać sobie ostatnią szansę i się nie zrazić?
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-13, 14:11   #1894
Skarfejs
Zakorzenienie
 
Avatar Skarfejs
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: centralna Polska
Wiadomości: 3 305
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez K_cieciorka Pokaż wiadomość
Uff, udało mi się odnaleźć aktualny wątek
Części jest aż siedem, ale czy jest jakieś kompendium, od którego warto zacząć? Zbiór podstawowych informacji, np jaki olej do jakich włosów i jakie kłopoty może sprawiać?
Od około roku raz na jakiś czas podejmuję próby olejowania włosów. Nieregularne ze względu na ograniczenia czasowe. Ciężko mi ocenić efekty pielęgnacji, za to martwi mnie to co dzieje się podczas zmywania oleju. Mianowicie mnóstwo włosów na sitku w odpływie. Po zastosowaniu oleju wychodzą/wyrywają się okropnie. Przy oleju kokosowym problemu praktycznie nie było, za to włosy po wyschnięciu trochę się puszyły. Szkoda, bo gdyby nie to, byłby uniwersalny- świetnie sprawdza się do ciała. Używałam też oliwy i oleju arganowego. No i w tych przypadkach koszmar, podejrzewam, że konsystencja ma tutaj znaczenie. Szamponów do zmywania próbowałam różnych. Włosy mam dość mocne.
Jaki olej mogłabym zakupić, by dać sobie ostatnią szansę i się nie zrazić?
A jakiego oleju używasz? I nakładasz go na skalp czy same włosy?
__________________
"...zło nie jest nieludzkie, lecz przeciwnie, jest skrajną ekspresją ludzkiej wolności."
Skarfejs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-13, 16:35   #1895
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Napisałam, czego używałam. Nakładam od skóry w dół, trzymając głowę spuszczoną. Na początku nie chciałam nakładać na skórę, teraz czasami wmasowuję. Nakładam duużo więcej niż napisane, że powinnam- łyżeczka? Łyżka- w życiu. Próbowałam od małych ilości, ale to po prostu nie wystarcza. Nie mam długich włosów, ale są gęste.

Znalazłam linki do kompendium czytam sobie
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-13, 17:56   #1896
Skarfejs
Zakorzenienie
 
Avatar Skarfejs
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: centralna Polska
Wiadomości: 3 305
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez K_cieciorka Pokaż wiadomość
Napisałam, czego używałam. Nakładam od skóry w dół, trzymając głowę spuszczoną. Na początku nie chciałam nakładać na skórę, teraz czasami wmasowuję. Nakładam duużo więcej niż napisane, że powinnam- łyżeczka? Łyżka- w życiu. Próbowałam od małych ilości, ale to po prostu nie wystarcza. Nie mam długich włosów, ale są gęste.

Znalazłam linki do kompendium czytam sobie
Wybacz, jakoś mi umknęło
Poszukiwanie odpowiedniego oleju jest dość czasochłonne i nikt nie wskaże Ci takiego, który na bank się sprawdzi i którym się nie zrazisz bo każdy włos jest inny i każda reakcja jest indywidualna. Myślę, że każdy olej nałożony na sucho wzmaga wypadanie włosów. Możesz spróbować innej techniki nakładania, np mocząc włosy w wodzie z olejem, albo stosując olej z odżywką lub maską. Wiele dziewczyn zaobserwowało, że przy tych sposobach utrata włosów jest mniejsza.
__________________
"...zło nie jest nieludzkie, lecz przeciwnie, jest skrajną ekspresją ludzkiej wolności."
Skarfejs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-13, 19:02   #1897
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Dotąd nakładałam olej na noc, na suche włosy i rano myłam. Spróbuję na zwilżone, bo na mokre- to chyba w formie maski. Na noc nie da rady.
Teraz, jak czytam widzę, że każda lubi co innego, myślałam, że można je pogrupować po konsystencji i coś mi doradzicie. Postaram się nie zrażać, ale specjalnego ciśnienia na olejowanie też nie mam, więc na luzie do tego podejdę
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-13, 19:43   #1898
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez K_cieciorka Pokaż wiadomość
Dotąd nakładałam olej na noc, na suche włosy i rano myłam. Spróbuję na zwilżone, bo na mokre- to chyba w formie maski. Na noc nie da rady.
Teraz, jak czytam widzę, że każda lubi co innego, myślałam, że można je pogrupować po konsystencji i coś mi doradzicie. Postaram się nie zrażać, ale specjalnego ciśnienia na olejowanie też nie mam, więc na luzie do tego podejdę
Nie nakładaj na skórę głowy, może wcale jej to nie jest potrzebne i woli być zostawiona w spokoju. No chyba że masz z nią jakieś problemy i olej miał pomóc.
Przed zmyciem oleju nałóż na włosy odżywkę, najlepiej jakąś lekką typu Mrs Potters, Ziaja, Isana. To zemulguje olej i o wiele łatwiej się go zmyje.
Oliwa jest ciężka, podobnie jak np rycyna. Spróbuj z czymś lżejszym np słonecznikiem, winogronowym.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-13, 20:32   #1899
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Dzięki, to bardzo konkretne rady. Spróbuję z odżywką, tak jak napisałaś, ale do tego potrzebuję luźniejszy ranek. Na skórę właśnie raczej staram się nie nakładać, bo nie widziałam powodu.
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-14, 20:46   #1900
Sowa06
Zadomowienie
 
Avatar Sowa06
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 323
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez K_cieciorka Pokaż wiadomość
Uff, udało mi się odnaleźć aktualny wątek
Części jest aż siedem, ale czy jest jakieś kompendium, od którego warto zacząć? Zbiór podstawowych informacji, np jaki olej do jakich włosów i jakie kłopoty może sprawiać?
Od około roku raz na jakiś czas podejmuję próby olejowania włosów. Nieregularne ze względu na ograniczenia czasowe. Ciężko mi ocenić efekty pielęgnacji, za to martwi mnie to co dzieje się podczas zmywania oleju. Mianowicie mnóstwo włosów na sitku w odpływie. Po zastosowaniu oleju wychodzą/wyrywają się okropnie. Przy oleju kokosowym problemu praktycznie nie było, za to włosy po wyschnięciu trochę się puszyły. Szkoda, bo gdyby nie to, byłby uniwersalny- świetnie sprawdza się do ciała. Używałam też oliwy i oleju arganowego. No i w tych przypadkach koszmar, podejrzewam, że konsystencja ma tutaj znaczenie. Szamponów do zmywania próbowałam różnych. Włosy mam dość mocne.
Jaki olej mogłabym zakupić, by dać sobie ostatnią szansę i się nie zrazić?
Może Sesa? Skoro i ona nie pomoże, to nie olejuj skóry głowy.
Sowa06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 09:37   #1901
Kucyk_Truskawkowy
Zakorzenienie
 
Avatar Kucyk_Truskawkowy
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 566
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

witam
Po kilku latach wracam do olejowania i ogólnego dbania o włosy. Akurat jest dobra okazja bo bardzo dużo ściełam (miałam włosy za łopatki a teraz do ramion). Jestem w ciąży i włosy mam w tragicznym stanie (przesuszone, wypadające). Chyba jestem wyjatkiem bo u większości kobiet w ciąży włosy wyglądają super.
Zamówiłam sobie olej z avokado i ze słodkich migdałów.
A czy używał ktoś olejku arganowego z Bielendy 3w1??
Dostałam go w prezencie. Z olejkiem arganowym ma on niewiele wspólnego no ale muszę trochę go poużywać
Super sprawdza się na końcówki zamiast jedwabiu. Do tego dwa razy zastosowałam go na noc na całą długość i efekty ok. Dodam że mam wysokoprowate włosy. Kokos się u mnie nie sprawdził.
Kucyk_Truskawkowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-16, 10:06   #1902
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 099
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez Kucyk_Truskawkowy Pokaż wiadomość
witam
Po kilku latach wracam do olejowania i ogólnego dbania o włosy. Akurat jest dobra okazja bo bardzo dużo ściełam (miałam włosy za łopatki a teraz do ramion). Jestem w ciąży i włosy mam w tragicznym stanie (przesuszone, wypadające). Chyba jestem wyjatkiem bo u większości kobiet w ciąży włosy wyglądają super.
Zamówiłam sobie olej z avokado i ze słodkich migdałów.
A czy używał ktoś olejku arganowego z Bielendy 3w1??
Dostałam go w prezencie. Z olejkiem arganowym ma on niewiele wspólnego no ale muszę trochę go poużywać
Super sprawdza się na końcówki zamiast jedwabiu. Do tego dwa razy zastosowałam go na noc na całą długość i efekty ok. Dodam że mam wysokoprowate włosy. Kokos się u mnie nie sprawdził.
W ciąży to różnie bywa
Wysokoporowate muszą uważnie dobrać olej, ja za czasów wysokoporowatych nie przepadałam za nasyconymi (np. właśnie kokos) i za niektórymi olejami z omega 9 (np. awokado, makadamia, oliwa z oliwek).
Za to uwielbiałam i dalej uwielbiam oleje z omega 6 (krokosz, orzech włoski, kiełki pszenicy, pestki dyni i arbuza, konopny, jeżynowy).
myszka2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 10:35   #1903
Kucyk_Truskawkowy
Zakorzenienie
 
Avatar Kucyk_Truskawkowy
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 566
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
W ciąży to różnie bywa
Wysokoporowate muszą uważnie dobrać olej, ja za czasów wysokoporowatych nie przepadałam za nasyconymi (np. właśnie kokos) i za niektórymi olejami z omega 9 (np. awokado, makadamia, oliwa z oliwek).
Za to uwielbiałam i dalej uwielbiam oleje z omega 6 (krokosz, orzech włoski, kiełki pszenicy, pestki dyni i arbuza, konopny, jeżynowy).
Własnie miałam wątpliwości co do awokado i migadłowego ale zamówiłam małe buteleczki po 7zł i w razie czego do smarowania brzuchola zużyje
Kucyk_Truskawkowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 13:59   #1904
kolanka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 279
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Czy któraś z Was po olejowaniu na noc zakłada folię( np. reklamówkę jednorazową) i na to chustę do spania? Tak się zastanwiam, jak się zachowają włosy przy wchłanianiu oleju "na ciepło". Czy to jest kategorycznie zabronione i można sobie zaszkodzić?

Kucyk truskawkowy - łykasz witaminy dla ciężarnych? Podejrzewam, ze jeśli będziesz je uzupełniała, to włosy będą w lepszej kondycji. Dziecko wyciąga z nas przeciez to co jest najlepsze. Ja nie miałam kłopotów, bo w ciazy łykała, potem przy karmieniu sobie odpuściłam i to podejrzewam, ze był mój błąd, bo w 1,5 roku po porodzie włosy doprowadziłam do stanu makabrycznego.
__________________


Edytowane przez kolanka
Czas edycji: 2013-12-16 o 14:02
kolanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 16:55   #1905
201605061003
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 331
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez kolanka Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was po olejowaniu na noc zakłada folię( np. reklamówkę jednorazową) i na to chustę do spania? Tak się zastanwiam, jak się zachowają włosy przy wchłanianiu oleju "na ciepło". Czy to jest kategorycznie zabronione i można sobie zaszkodzić?
Nie ryzykowałabym z tą folią, sama chusta by wystarczyła. Skóra nie będzie oddychać.
201605061003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 20:32   #1906
IceSkatingLover
Raczkowanie
 
Avatar IceSkatingLover
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 154
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Ja własnie pobiegłam do Almy po sezamowy Oleofarm (jest promocja na sezamowy i lniany) straszny śmierdziuch z niego (mam na czerepie) ale smakuje dużo lepiej niż pachnie
IceSkatingLover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 21:23   #1907
wikaa24
Rozeznanie
 
Avatar wikaa24
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 645
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez kolanka Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was po olejowaniu na noc zakłada folię( np. reklamówkę jednorazową) i na to chustę do spania? Tak się zastanwiam, jak się zachowają włosy przy wchłanianiu oleju "na ciepło". Czy to jest kategorycznie zabronione i można sobie zaszkodzić?

.
ja zakładałam, ale w sumie nie widziałam różnicy między zakładaniem i niezakładaniem, teraz po prostu śpię w starej czapce jeśli już na noc kładę, ale niewygodne to, i staram się trzymać z 4 h przed myciem
wikaa24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 08:01   #1908
MassieDran
Zakorzenienie
 
Avatar MassieDran
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 095
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez kolanka Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was po olejowaniu na noc zakłada folię( np. reklamówkę jednorazową) i na to chustę do spania? Tak się zastanwiam, jak się zachowają włosy przy wchłanianiu oleju "na ciepło". Czy to jest kategorycznie zabronione i można sobie zaszkodzić?
Lepiej nie zakładaj folii na noc - skóra musi oddychać

Ja nakładam olej na włosy i po prostu idę spać, bez żadnych czapek ani chust
__________________





MassieDran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 08:54   #1909
Kucyk_Truskawkowy
Zakorzenienie
 
Avatar Kucyk_Truskawkowy
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 3 566
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez kolanka Pokaż wiadomość

Kucyk truskawkowy - łykasz witaminy dla ciężarnych? Podejrzewam, ze jeśli będziesz je uzupełniała, to włosy będą w lepszej kondycji. Dziecko wyciąga z nas przeciez to co jest najlepsze. Ja nie miałam kłopotów, bo w ciazy łykała, potem przy karmieniu sobie odpuściłam i to podejrzewam, ze był mój błąd, bo w 1,5 roku po porodzie włosy doprowadziłam do stanu makabrycznego.
Niestety ale przez dwa miesiące męczyły mnie wymioty i nie łykalam witamin bo i tak lądowały wiadomo gdzie... Brałam tylko obowiązkowy kwas foliowy. Też nie dojadałam bo od wszystkiego mdłości Ale teraz jest już lepiej więc biorę kompleks witamin i zakupiłam jeszcze kwas DHA. Myśle że na włosiska też podziała

Czekam na paczkę z kosmetykami. Dzisiaj powinna być. Nawet głowy nie myje żeby móc wypróbować nowe rzeczy
Kucyk_Truskawkowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-18, 11:29   #1910
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Jakimi szamponami myjecie glowe o tej porze roku? Pyt raczej do os myjacych ci 2 dni. Ja mylam szamponem z sls. Bi te bez nich mnie nie domywaly nawet bez oleju. Jednak teraz sls przesusza nie jakos ekstramalnie, ale wiecie skora swedzi i wlosu troche sianko. Co polecacie do zwyklego mycia a co do oleju?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-18, 15:24   #1911
marianna_opania
Przyczajenie
 
Avatar marianna_opania
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 11
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Witam, czy można się przyłączyć?
Olejuję włosy mniej więcej od półtora miesiąca, na początku był to olejek GP łopianowy z arganowym, teraz kokosowy (dr.Goerg), dzisiaj zakupiłam też sesę i olej musztardowy, no i muszę przyznać, że tutaj trochę się skołowałam Czy naprawdę zalecane 20 min wmasowywanie olejku w skalp/włosy jest takie ważne? Ja po prostu wkładam włosy do miski z ciepłą wodą i łyżką oleju i moczę je przez jakieś dwie minuty. Może głupie pytanie, ale dość mocno mnie to zastanawia
Czy któraś z Was używała w ten sposób oleju musztardowego, tak na całą noc? Chcę spróbować, ale boję się, że zrobię sobie krzywdę, podobno rozgrzewa dość mocno. Nie znalazłam nic w wyszukiwarce na ten temat i nie zdążyłam jeszcze przeczytać wszystkich wątków o olejowaniu, więc wybaczcie, jeżeli moje pytanie się powtarza
marianna_opania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-18, 17:28   #1912
d2e46fae7a8bd3e7aa12085ac3bd7c19be148b8a_5f21ff727c733
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 833
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez marianna_opania Pokaż wiadomość
Witam, czy można się przyłączyć?
Olejuję włosy mniej więcej od półtora miesiąca, na początku był to olejek GP łopianowy z arganowym, teraz kokosowy (dr.Goerg), dzisiaj zakupiłam też sesę i olej musztardowy, no i muszę przyznać, że tutaj trochę się skołowałam Czy naprawdę zalecane 20 min wmasowywanie olejku w skalp/włosy jest takie ważne? Ja po prostu wkładam włosy do miski z ciepłą wodą i łyżką oleju i moczę je przez jakieś dwie minuty. Może głupie pytanie, ale dość mocno mnie to zastanawia
Czy któraś z Was używała w ten sposób oleju musztardowego, tak na całą noc? Chcę spróbować, ale boję się, że zrobię sobie krzywdę, podobno rozgrzewa dość mocno. Nie znalazłam nic w wyszukiwarce na ten temat i nie zdążyłam jeszcze przeczytać wszystkich wątków o olejowaniu, więc wybaczcie, jeżeli moje pytanie się powtarza
Wszystko zależy od tego czy chcesz aby na Twoim skalpie zadział. Jeśli np. chcesz, żeby Sesa przyspieszyła Ci przyrost to warto wmasowywać go ( no może nie 20 min, ale 5-10).
Także wmasowywanie nie jest koniecznie, ale polepsza rezultaty.
d2e46fae7a8bd3e7aa12085ac3bd7c19be148b8a_5f21ff727c733 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-18, 18:09   #1913
marianna_opania
Przyczajenie
 
Avatar marianna_opania
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 11
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Rozumiem i dziękuję Ogólnie to miałam nadzieję, że jak już wyląduje na skórze, to reszta zrobi się sama, no ale ja zawsze byłam leniwa. No cóż, nic tylko masować czerep ;-)
marianna_opania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-19, 08:14   #1914
MassieDran
Zakorzenienie
 
Avatar MassieDran
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 095
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez marianna_opania Pokaż wiadomość
Witam, czy można się przyłączyć?
Olejuję włosy mniej więcej od półtora miesiąca, na początku był to olejek GP łopianowy z arganowym, teraz kokosowy (dr.Goerg), dzisiaj zakupiłam też sesę i olej musztardowy, no i muszę przyznać, że tutaj trochę się skołowałam Czy naprawdę zalecane 20 min wmasowywanie olejku w skalp/włosy jest takie ważne? Ja po prostu wkładam włosy do miski z ciepłą wodą i łyżką oleju i moczę je przez jakieś dwie minuty. Może głupie pytanie, ale dość mocno mnie to zastanawia
Czy któraś z Was używała w ten sposób oleju musztardowego, tak na całą noc? Chcę spróbować, ale boję się, że zrobię sobie krzywdę, podobno rozgrzewa dość mocno. Nie znalazłam nic w wyszukiwarce na ten temat i nie zdążyłam jeszcze przeczytać wszystkich wątków o olejowaniu, więc wybaczcie, jeżeli moje pytanie się powtarza

U mnie takie wmasowywanie olejku w skórę głowy przez 20 minut skończyło by się oblepieniem rąk włosami które wypadły przy tym zabiegu Osobiście nie polecam takiego wmasowywania olejów... Ja nakładam olejek na skalp opuszkami alców lekko "dociskając" i tak po całej głowie - problem z wypadaniem przy masażu odpada a olej i tak działa
__________________





MassieDran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-19, 10:13   #1915
julkakulka
Raczkowanie
 
Avatar julkakulka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 299
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

ja w skalp wmasowuje rycyne z nafta, tez opuszkami ale raczej energicznie
na poczatku troche ich wypadalo przy tym ale teraz doslownie kilka poleci
nie masuje zbyt dlugo, jakies 5 min

za to wieczorami maz mi czerep masuje taka specjalna miotelka
__________________
Don't judge me, I was born to be AWESOME, not perfect
julkakulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-19, 11:27   #1916
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Jakimi szamponami myjecie glowe o tej porze roku? Pyt raczej do os myjacych ci 2 dni. Ja mylam szamponem z sls. Bi te bez nich mnie nie domywaly nawet bez oleju. Jednak teraz sls przesusza nie jakos ekstramalnie, ale wiecie skora swedzi i wlosu troche sianko. Co polecacie do zwyklego mycia a co do oleju?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Up

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-19, 18:28   #1917
d2e46fae7a8bd3e7aa12085ac3bd7c19be148b8a_5f21ff727c733
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 833
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Up

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
U mnie domywa się wszystko pięknie delikatnymi szamponami, aktualnie rokitnikowy Planeta Organica. Myję nim zawsze, bez wzgledu czy mam olej czy nie. Raz na jakiś czas oczyszczam czymś z SLS.
Może zbyt krótko myjesz włosy? Albo zbyt zimną wodą?
d2e46fae7a8bd3e7aa12085ac3bd7c19be148b8a_5f21ff727c733 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-19, 19:14   #1918
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Jakimi szamponami myjecie glowe o tej porze roku? Pyt raczej do os myjacych ci 2 dni. Ja mylam szamponem z sls. Bi te bez nich mnie nie domywaly nawet bez oleju. Jednak teraz sls przesusza nie jakos ekstramalnie, ale wiecie skora swedzi i wlosu troche sianko. Co polecacie do zwyklego mycia a co do oleju?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
A jakie miałaś szampony bez SLES?
Może wystarczy zmienić na coś podobnego do SLES, ale z łagodniejszą formułą? U mnie z olejem czy bez domywam włosy Alterrą, bo większość szamponów z SLES na dłuższą metę oczyszcza za mocno (nawet te z silikonami). No i przede wszystkim emulgowanie odżywką bardzo się przydaje. I też zależy od oleju, ja na przykład na taką oliwę czy rycynę nawet okiem nie rzucę, bo paskudztwo ciężkie jest.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-19, 20:24   #1919
MassieDran
Zakorzenienie
 
Avatar MassieDran
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 095
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Rozpoczynam dziś na nowo zabawę ze śmierdzącą Sesą właśnie idę namydlić czerep mydłem a potem nałożę olej a co Jakie oleje lubicie najbardziej?
__________________





MassieDran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-19, 22:43   #1920
stokrotenka18
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotenka18
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 11 185
Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

BD na wlosach. Wykonczylam olejek
wiecej miejsca w szafce = coraz blizej sa zakupy

Wysłane z mojego LG-E610 przy użyciu Tapatalka
__________________
Dobro wraca


"Matka nie musi wszystkiego rozumieć – wystarczy, żeby kochała i ochraniała. No i była dumna."
Paulo Coelho
stokrotenka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-24 23:57:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:34.