Czy dany produkt/potrawa nadaje się na REDUKCJĘ? - Strona 167 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-08-11, 20:11   #4981
Konsultant Dietetyczny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 191
Dot.: Czy dany produkt/potrawa nadaje się na REDUKCJĘ?

Cytat:
Napisane przez agateq Pokaż wiadomość
Bombarduję ten wątek pytaniami, ale układam jakiś jadłospis dla siebie, poszukuję przepisów tu i ówdzie i pytania same się nasuwają.
(...)
A co z kombinacją siemienia lnianego, serka homo i jajka - jako omlet? Plus ewentualne dodatki warzywne? (...)
Kto pyta, nie (z)błądzi! Radzę Tobie z całego serca poszukanie jakiegoś dobrego (to nadal jest subiektywne określenie) dietetyka 'długodystansowego', który przeprowadziłby Ciebie przez wiele pytań, które są potrzebne do stworzenia indywidualnego planu dietetycznego dla Ciebie.

Co do tej 'kombinacji', o którą pytasz, to mówię, że nie jest ona wskazana. Dla naszego żołądka (czyli dla naszego organizmu!) jest lepiej, jeżeli trawić będzie w jednym czasie białko albo pochodzenia zwierzęcego, albo roślinnego. Nie należy łączyć tych dwóch białek. W tym przypadku masz białko pochodzące z przetworzonego mleka krowiego oraz jajka kurzego plus białko roślinne z nasion lnu (abstrahuję już od białka pochodzącego z warzyw). Podobnie jest z typowym polskim obiadem: ziemniaki (białko roślinne) z mięsiwem (białko zwierzęce). Jest to po prostu niewłaściwa kombinacja.

By móc coś więcej napisać, potrzebujemy nieco więcej informacji. W jakim celu chcesz sobie ułożyć własną dietę? Na czym Tobie najbardziej zależy w dietetyce? Itp.
Konsultant Dietetyczny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-11, 20:19   #4982
macerata
Zakorzenienie
 
Avatar macerata
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 102
Dot.: Czy dany produkt/potrawa nadaje się na REDUKCJĘ?

oj, chyba jeśli już to na śniadanie, takie bomby, jeśli hołduje się zasadzie, że węgle na śniadanie
jeśli ktoś wybiera węgle na kolację, to chyba lepiej jakies bardziej naturalne, prostsze

jak dla mnie to ja w ogóle nie widzę takich mieszanek na redukcji
nie podoba mi się zawartość słodzika, ani sam charakter posiłku podtrzymywujący przyzwyczajenie do słodyczy i łakoci
a połączenie tłuszczu i węgli/cukru to ponoć to najbardziej sprzyjające powstawaniu tk.tłuszcz.

serek homogenizowany to mało wartościowy produkt,
więc mało godny polecenia bez względu na to w jakim połączeniu
__________________
#########################
.............. .............
macerata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-11, 20:21   #4983
agateq
goniąca własny ogon..
 
Avatar agateq
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 796
Dot.: Czy dany produkt/potrawa nadaje się na REDUKCJĘ?

Cytat:
Napisane przez macerata Pokaż wiadomość
oj, chyba jeśli już to na śniadanie, takie bomby, jeśli hołduje się zasadzie, że węgle na śniadanie
jeśli ktoś wybiera węgle na kolację, to chyba lepiej jakies bardziej naturalne, prostsze

jak dla mnie to ja w ogóle nie widzę takich mieszanek na redukcji
nie podoba mi się zawartość słodzika, ani sam charakter posiłku podtrzymywujący przyzwyczajenie do słodyczy i łakoci
a połączenie tłuszczu i węgli/cukru to ponoć to najbardziej sprzyjające powstawaniu tk.tłuszcz.

serek homogenizowany to mało wartościowy produkt,
więc mało godny polecenia bez względu na to w jakim połączeniu
Dziękuję.
Prawdę mówiąc nigdy nie jadłam takich cudów, zobaczyłam przepis i zapytałam z ciekawości, ale rzeczywiście, te potrawy są dość "słodkie".

__________________
Dont' forget to fall in love with yourself first.
Carrie Bradshaw

Instagram
agateq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-12, 11:08   #4984
Nedda
Zadomowienie
 
Avatar Nedda
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 003
Dot.: Czy dany produkt/potrawa nadaje się na REDUKCJĘ?

Cytat:
Napisane przez Konsultant Dietetyczny Pokaż wiadomość
Jeżeli zależy Tobie na zachowaniu masy mięśniowej (czyli uniknięcia katabolizmu), wówczas musisz 'dołożyć do pieca', aby energia, którą straciłaś podczas wysiłku, nie została pobrana z mięśni. Najlepszym pokarmem okazują się tu te, które posiadają wysoki ładunek oraz indeks glikemiczny, czyli biały ryż (duża zawartość węglowodanów) z soczewicą (duża zawartość białka) w gołąbkach. Natomiast jeżeli interesuje Ciebie po prostu zjechanie na wadze, wówczas ćwiczenia fizyczne, które wykonujesz, są przeznaczone na spalenie zalegającej energii w Twoim ciele w postaci kcal. Po takim wysiłku najlepiej pić wodę wysokozmineralizowaną. Żadnego jedzenia dopiero aż do następnego posiłku (góra lekkiej kolacji).

---------- Dopisano o 13:42 ---------- Poprzedni post napisano o 13:32 ----------


Trudno tu jednoznacznie powiedzieć, czy służy to redukcji, czy też nie, ponieważ nie wiemy, co spożywasz podczas kolejnych posiłków. Możesz mieć dobrze wyliczone śniadanie redukcyjne, a obiad i kolacja będą na dodatnim bilansie energetycznym. Wtedy, suma sumarum, nici z redukcji. Rozumiesz.

Zamiast szklanki mleka spróbuj chudy kefir. Nie wsypuj suchych płatków owsianych do kefiru, ale wsyp je przed spaniem do miseczki i zalej zimną wodą. Na rano namoczone płatki owsiane wymieszaj z kefirem i jedz. Nie trzeba blendować. Pytanie: do czego potrzebujesz tej odżywki białkowej w ilości 30 gramów?
Dziękuje za odpowiedz.Dlaczego polecacie kefir zamiast mleka?Kefir tez ma duzo weglowodanow. Lubie zblendowana owsianke , bardziej mi smakuje Co do odzywki to jedzac sama owsianke otrzymalam zarzut ze malo bialka na sniadanie.Poza tym odzywka ma smak owocowy i bardzo mi smakuje w takim polaczeniu.

Co do reszty posilkow - przykladowy jadlospis.

Sn.Jw.
2Sn.serek wiejski 2 % plus 250g borowek
Ob.Piers z indyka ok 300g plus warzywa czasem 100g chudej mozzareli
K.Odzywka bialkowa 30g plus 100ml wody i 100ml mleka2%
__________________




Edytowane przez Nedda
Czas edycji: 2011-08-12 o 11:18
Nedda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-12, 17:00   #4985
macerata
Zakorzenienie
 
Avatar macerata
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 102
Dot.: Czy dany produkt/potrawa nadaje się na REDUKCJĘ?

Cytat:
Napisane przez Nedda Pokaż wiadomość
Dziękuje za odpowiedz.Dlaczego polecacie kefir zamiast mleka?Kefir tez ma duzo weglowodanow. Lubie zblendowana owsianke , bardziej mi smakuje Co do odzywki to jedzac sama owsianke otrzymalam zarzut ze malo bialka na sniadanie.Poza tym odzywka ma smak owocowy i bardzo mi smakuje w takim polaczeniu.

Co do reszty posilkow - przykladowy jadlospis.

Sn.Jw.
2Sn.serek wiejski 2 % plus 250g borowek
Ob.Piers z indyka ok 300g plus warzywa czasem 100g chudej mozzareli
K.Odzywka bialkowa 30g plus 100ml wody i 100ml mleka2%
co do kefiru i jogurtu, to może chodzi o fermentację, może ta kefirowa jest bardziej naturalna(to inny rodzaj fermentacji, alkoholowa, może ma to znaczenia? )
jogurty na dzień dzisiejszy powstają z pasteryzowanego mleka "ożywionego" ładunkiem bakterii modyfikowanych genetycznie, są produktem nienaturalnym i wysokoprzetworzonym

ale czy to o to chodzi, to może niech się KonsultantDiet. wypowie, bo to on chyba pisał, że lepiej..
albo kto inny, kto zna jakieś konkrety

co do obiadu- za dużo, pierś z indyka-300g, to prawie 3x tyle białka, ile jestes w stanie przyswoić, więc zupełnie bez sensu obciążać organizm nieprzyswajalną ilością produktu
generalnie około 120g.jest optymalne i w zupełności wystarczające

mam nadzieję, że jak mozzarella to nie indyk, tylko zamiennie
choć wiadomo, że białko mleczne jest mniej wartościowe, więc indyk lepszy

nie wiem po co Ci takie duże porcje odżywki, w normalnym posiłku?
jeśli rozłożysz porcje białka na dwie mniejsze to może lepiej pobudzisz przemianę materii, bo pewnie o to chodzi, niż zawsze ładując na maksa
a i organizmowi będzie lżej
chyba że ma to związek z jakimś przebytym tuż przed intensywnym treningiem
bo jeśli nie to być może lepszym źródłem było by jakieś bardziej naturalne?

poza tym nawet jeśli chodzi o odżywki, to na redukcji chyba bardziej wskazana by była na wodzie, niż na mleku?

a te płatki blendujesz surowe, czy gotowane/moczone/jakie?
i jakie to płatki, zwykłe czy błyskawiczne?

(pomijam "milczeniem", że nie widzę potrzeby stosowania odżywek w normalnym odżywianiu, nie mającym związku z rekonwalescencją lub intensywnymi treningami,
wątpię by służyło to czemuś "dobremu" na dłuższą metę, ale to moje osobiste zdanie,
białko tak łatwo dostarczyć w znacznie bardziej naturalny sposób,
a odżywki nie każdemu wychodzą na zdrowie)
__________________
#########################
.............. .............
macerata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-12, 18:05   #4986
Konsultant Dietetyczny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 191
Dot.: Czy dany produkt/potrawa nadaje się na REDUKCJĘ?

Cytat:
Napisane przez Nedda Pokaż wiadomość
(...)
Dlaczego polecacie kefir zamiast mleka?Kefir tez ma duzo weglowodanow. (...)
Kefir jest przeznaczony głównie dla tych, którzy nie tolerują laktozy. Poza tym łatwiej jest dostać chudy kefir niż chudy jogurt. Już precyzuję o co mi chodzi. Zwróciliście uwagę na to, że w większości przypadków jogurty nie są płynne, a jedynie kremowe (gęste)? Świadczy to o dodaniu odtłuszczonego mleka w proszku do produktu, o czym nie informuje się (lub bardzo rzadko pisze się o tym) klientów na etykietce danego wyrobu. Gdy wybieram dla siebie kefir, a jest to naprawdę baaaaaardzo rzadko, to najpierw potrząsam nim, by dowiedzieć się jaką ma konsystencję, a dopiero później biorę się za wnikliwe czytanie etykiety. Na ogół robię 'jogurt' z siemienia lnianego. Smakuje o wiele lepiej od zwykłego jogurtu sklepowego, nie mówiąc już o korzyściach zdrowotnych.

PS mam w planach zrobić (może nawet jutro) 'jogurt' owocowy z kawałkami śliwek. Poinformować mam was później o doznaniach organoleptycznych?

---------- Dopisano o 19:05 ---------- Poprzedni post napisano o 19:02 ----------

A odnośnie kaloryczności kefiru to jest ona rzędu tej samej kaloryczności, co np. coca-cola (ok. 40kcal). Węglowodanów, białka i tłuszczu tam jest bardzo malutko (do 5g w 100g). Chyba że jest to kefir owocowy; wtedy możemy mówić o dużej ilości węglowodanów.
Konsultant Dietetyczny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-12, 19:07   #4987
macerata
Zakorzenienie
 
Avatar macerata
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 102
Dot.: Czy dany produkt/potrawa nadaje się na REDUKCJĘ?

to fakt, że kiedyś próbowałam zrobić sama jogurt,
dodając do mleka trochę jogurtu i czekając, aż bakterie się rozmnożą i zrobią swoje
i konsystencja była zupełnie inna od tej sklepowej, normalna galaretowata, mało stabilna
więc nawet mam pewne watpliwości, czy jednolita konsystencja kupnych jogurtów to jedynie zasługa zagęszczania mlekiem w proszku,
które to jeszcze stosunkowo często jest ujęte w składzie,
czy raczej jeszcze innych dodatkowych substancji, które w tym składzie już nie sa ujęte
bo chyba, tym bardziej w przypadku jogurtów owocowych, trudno by było za pomocą samego zagęszczonego mleka uzyskać tak stabilną kremową strukturę
__________________
#########################
.............. .............
macerata jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-13, 11:08   #4988
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Czy dany produkt/potrawa nadaje się na REDUKCJĘ?

Jablka mozna na R.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-13, 15:01   #4989
anniaa
 
Avatar anniaa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 672
Dot.: Czy dany produkt/potrawa nadaje się na REDUKCJĘ?

można
__________________

Nigdy nie zmienisz swojego życia dopóki nie zmienisz czegoś, co codziennie robisz..

anniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-15, 21:21   #4990
Mgiełka91
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Centrum
Wiadomości: 1 674
Dot.: Czy dany produkt/potrawa nadaje się na REDUKCJĘ?

Ostatnio w telewizji widziałam reklamę nowego serka Bacomy, słodzony jedynie owocami. Coś takiego http://2.bp.blogspot.com/-SJ0XqsYLA8...+frutica01.jpg
Zastanawia mnie, czy taki jogurt nada się na redukcję(w pierwszej części dnia, bo owoce ).

Jego skład to: Mleko pasteryzowane, wsad brzoskwinia-mango (ekstrakt z owoców, brzoskwinie 4,6%, mango 1,1%, barwnik: beta-karoten, aromaty), skrobia kukurydziana modyfikowana, żelatyna wieprzowa.
Zawiera w 100gr:
92 kcal, 2,4 g białka, 16,1 g węglowodanów i 2 g tłuszczu.
Mgiełka91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-15, 22:20   #4991
macerata
Zakorzenienie
 
Avatar macerata
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 102
Dot.: Czy dany produkt/potrawa nadaje się na REDUKCJĘ?

na redukcję..
na pewno lepiej nadaje się serek słodzony owocami, niż czymś innym,
ale jeszcze lepiej taki nie słodzony

a dla zdrowia lepszy byłby serek, który powstaje z mleka, bez innych ciekawych składników
(pomijając wątpliwą prozdrowotność przetworzonego krowiego mleka)
więc może samodzielnie doprawiony owocami?czemu nie?

no ale-lepszy bez owoców, przecież białko mleczne jest wystarczająco ciężkostrawne, by jeszcze bardziej to komplikować

pomijając oczywiście fakt, że nabiał ogólnie nie sprzyja redukcji..
owoce w sumie też nie bardzo, szczególnie wysokoprzetworzone..
same produkty wysokoprzetworzone też nie..

do tego jeszcze ta skrobia
i w ogóle..

mhm..
chyba jednak odpowiedź brzmi NIE
__________________
#########################
.............. .............
macerata jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-16, 06:57   #4992
Lady1000
Rozeznanie
 
Avatar Lady1000
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 801
Dot.: Czy dany produkt/potrawa nadaje się na REDUKCJĘ?

Cytat:
Napisane przez Mgiełka91 Pokaż wiadomość
Ostatnio w telewizji widziałam reklamę nowego serka Bacomy, słodzony jedynie owocami. Coś takiego http://2.bp.blogspot.com/-SJ0XqsYLA8...+frutica01.jpg
Zastanawia mnie, czy taki jogurt nada się na redukcję(w pierwszej części dnia, bo owoce ).

Jego skład to: Mleko pasteryzowane, wsad brzoskwinia-mango (ekstrakt z owoców, brzoskwinie 4,6%, mango 1,1%, barwnik: beta-karoten, aromaty), skrobia kukurydziana modyfikowana, żelatyna wieprzowa.
Zawiera w 100gr:
92 kcal, 2,4 g białka, 16,1 g węglowodanów i 2 g tłuszczu.
kup sobie zwykły jogurt naturalny, a najlepiej serek homo i wrzuć swoje owoce. serio, skład średnio ciekawy.
Lady1000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-16, 09:40   #4993
Konsultant Dietetyczny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 191
Dot.: Czy dany produkt/potrawa nadaje się na REDUKCJĘ?

Cytat:
Napisane przez Mgiełka91 Pokaż wiadomość
Ostatnio w telewizji widziałam reklamę nowego serka Bacomy, słodzony jedynie owocami. Coś takiego http://2.bp.blogspot.com/-SJ0XqsYLA8...+frutica01.jpg
Zastanawia mnie, czy taki jogurt nada się na redukcję(w pierwszej części dnia, bo owoce ).

Jego skład to: Mleko pasteryzowane, wsad brzoskwinia-mango (ekstrakt z owoców, brzoskwinie 4,6%, mango 1,1%, barwnik: beta-karoten, aromaty), skrobia kukurydziana modyfikowana, żelatyna wieprzowa.
Zawiera w 100gr:
92 kcal, 2,4 g białka, 16,1 g węglowodanów i 2 g tłuszczu.
Oglądałem reklamę tego produktu. Jest to zastąpienie jednego - jak podkreślają w reklamie - białego cukru innym, pochodzącym z owoców - fruktozą. Ale czy jedynie jest tam fruktoza? Śmiem wątpić.

Proszę zwrócić uwagę, że głównym składnikiem cukru jest tutaj ekstrakt z owoców. W sumie mamy tu 16 gramów cukru. A ile jest cukru w zwykłej np. jogobelli? Okazuje się, że zbliżona wartość. Z praktyki wiem, że taki ekstrakt z owoców składem przypomina dżem wysokosłodzony; a o dżemie nie tak dawno pisaliśmy tu na forum. Polecam odszukać i wyciągnąć wnioski.

A ta skrobia i żelatyna wieprzowa? Popularne zagęstniki, które muszą jakoś związać tą 80-procentową zawartość wody w tym produkcie...
Konsultant Dietetyczny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-16, 10:28   #4994
Mgiełka91
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Centrum
Wiadomości: 1 674
Dot.: Czy dany produkt/potrawa nadaje się na REDUKCJĘ?

Dziękuję Wam za odpowiedzi Wiem, że lepiej zrobić taki serek samemu, sama czasem mieszam naturalny homo z kawałkami owoców. Nie jem słodyczy, a pozwalam sobie za to na owoce, więc zastanowiło mnie, czy ten jogurt się nadaje, skoro zawiera tylko fruktozę z cukrów. Miałam też wątpliwości do tych pozostałych składników(żelatyna, skrobia), teraz już wiem, że lepiej sobie darować.
Mgiełka91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-16, 18:46   #4995
macerata
Zakorzenienie
 
Avatar macerata
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 102
Dot.: Czy dany produkt/potrawa nadaje się na REDUKCJĘ?

Cytat:
Napisane przez Mgiełka91 Pokaż wiadomość
Dziękuję Wam za odpowiedzi Wiem, że lepiej zrobić taki serek samemu, sama czasem mieszam naturalny homo z kawałkami owoców. Nie jem słodyczy, a pozwalam sobie za to na owoce, więc zastanowiło mnie, czy ten jogurt się nadaje, skoro zawiera tylko fruktozę z cukrów. Miałam też wątpliwości do tych pozostałych składników(żelatyna, skrobia), teraz już wiem, że lepiej sobie darować.

nie, lepiej zjeść OSOBNO ewentualny twaróg, a osobno owoce, skoro już upierać się przy nabiale

bo już lepiej, jesli nabiał, to twaróg lub inny produkt mający dłuższą tradycję
serki homo to nic wartościowego

przy czym nabiał nie sprzyja redukcji(nawiązując do tytułu wątku)
ze względu na zawartość:
-cukru mlecznego-laktozy,
-hormonów
(krowy by dawać mleko nie tylko w okresie karmienia cielaka, jak to jest w naturze, ale cały czas,
są szprycowane hormonami,
a krowa jest tak skonstruowana, że każdy lek itp.trafia do mleka,
nawet gdy odchowuje cielaka a jest na coś chora i dostaje leki,
to zakazuje się cielaka jej mlekiem karmić w tym czasie)
oprócz sztucznie dawanych hormonów w mleku w ogóle znajdują się hormony, bo to produkt narządów rozrodczych
a owe hormony sprzyjają ponoć przybieraniu na wadze
-zawartość ciężkostrawnej kazeiny, która człowiekowi jest do niczego nie potrzebna, służy cielęciu by mu rogi i racice wyrosły,
a dla nas jest ciężkostrawna i do tego wypłukuje wapń
a wapń jest też dość ważna przy odchudzaniu/redukcji

stąd dość kuriozalne jest polecanie twarogu jako posiłku białkowego na noc,
zachwalając owe białka długowchłanialne, co to niby będą mięśnie od katabolizmu chroniły w nocy
nie wiem co tam zdołają ochronić, ale ich "długowchłanialność"wynik a właśnie z ciężkostrawności,
wynikającej z tego, że niektóre z tych białek są nam w ogóle nie przydatne i nie jesteśmy przystosowani do spożywania ich
__________________
#########################
.............. .............
macerata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-17, 20:49   #4996
chryja_bez_ryja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 531
Dot.: Czy dany produkt/potrawa nadaje się na REDUKCJĘ?

co? dobrze wiedziec, ze gdy bylam mala i moja babcia miala jedna krowke to faszerowala ja homonami, bo zawsze bylo mleko
chryja_bez_ryja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-17, 21:14   #4997
masija
Zakorzenienie
 
Avatar masija
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 989
Dot.: Czy dany produkt/potrawa nadaje się na REDUKCJĘ?

Cytat:
Napisane przez macerata Pokaż wiadomość
nie, lepiej zjeść OSOBNO ewentualny twaróg, a osobno owoce, skoro już upierać się przy nabiale

bo już lepiej, jesli nabiał, to twaróg lub inny produkt mający dłuższą tradycję
serki homo to nic wartościowego

przy czym nabiał nie sprzyja redukcji(nawiązując do tytułu wątku)
ze względu na zawartość:
-cukru mlecznego-laktozy,
-hormonów
(krowy by dawać mleko nie tylko w okresie karmienia cielaka, jak to jest w naturze, ale cały czas,
są szprycowane hormonami,
a krowa jest tak skonstruowana, że każdy lek itp.trafia do mleka,
nawet gdy odchowuje cielaka a jest na coś chora i dostaje leki,
to zakazuje się cielaka jej mlekiem karmić w tym czasie)
oprócz sztucznie dawanych hormonów w mleku w ogóle znajdują się hormony, bo to produkt narządów rozrodczych
a owe hormony sprzyjają ponoć przybieraniu na wadze
-zawartość ciężkostrawnej kazeiny, która człowiekowi jest do niczego nie potrzebna, służy cielęciu by mu rogi i racice wyrosły,
a dla nas jest ciężkostrawna i do tego wypłukuje wapń
a wapń jest też dość ważna przy odchudzaniu/redukcji

stąd dość kuriozalne jest polecanie twarogu jako posiłku białkowego na noc,
zachwalając owe białka długowchłanialne, co to niby będą mięśnie od katabolizmu chroniły w nocy
nie wiem co tam zdołają ochronić, ale ich "długowchłanialność"wynik a właśnie z ciężkostrawności,
wynikającej z tego, że niektóre z tych białek są nam w ogóle nie przydatne i nie jesteśmy przystosowani do spożywania ich
To... w takim razie co mamy jeść jak nabiał jest zły?
__________________

masija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-17, 21:15   #4998
macerata
Zakorzenienie
 
Avatar macerata
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 102
Dot.: Czy dany produkt/potrawa nadaje się na REDUKCJĘ?

faszerowanie hormonami dotyczy krów produkujących mleko na dużą skalę, czyli mleka z supermarketów, to chyba jasne
chodzi o utrzymanie ich długo w stanie laktacji

ale w mleku krowim hormony i tak występują, naturalnie

to są dwie różne kwestie

to, że występują naturalnie, jest jednym z czynników tego, że sprzyja ono przybieraniu na wadze, czy też nie sprzyja odchudzaniu, obojętne
te dodawane sztucznie- to już trochę poważniejsza sprawa niż problem kg

u mnie "w domu" też były krowy, mleko, własne masło, twaróg, serwatka, maślanka itp.
mleko piło się surowe i wszystkie wyroby z niego powstawały z surowego mleka,
pomijając zupy mleczne, które były robione, ale tu wyjątkowo nie ma czego chwalić
wyroby z surowego mleka mimo, że mają wiele wad, zawierają też enzymy, kultury bakteryjne i in., co w pewnym stopniu równoważy negatywy, jak ciężkostrawna laktoza czy kazeina

wyroby z mleka wysokoprzetworzonego to zupełnie inna bajka, tam nie ma nic dobrego

a że temat dotyczy redukcji, to faktem pozostaje, że nabiał nijak nie sprzyja redukcji

a jeśli kogoś ten temat śmieszy, to bardzo się cieszę, że się przyczyniam do poprawy humoru
przecież wiadomo, śmiech to zdrowie..
__________________
#########################
.............. .............
macerata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-17, 21:21   #4999
masija
Zakorzenienie
 
Avatar masija
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 7 989
Dot.: Czy dany produkt/potrawa nadaje się na REDUKCJĘ?

Cytat:
Napisane przez macerata Pokaż wiadomość
a że temat dotyczy redukcji, to faktem pozostaje, że nabiał nijak nie sprzyja redukcji
.
Ale proszę, wytłumacz mi to bo ja naprawdę chciałabym się dowiedzieć a nie jestem żaden sposób obeznana.
Niby czytam wizaż i wszyscy piszą jak jeden mąż o kolacji białkowej(!!!) a Ty piszesz na odwrót.
Dlatego proszę o wytłumaczenie i ew. poparcie to stwierdzenie..

Pozdrawiam
__________________

masija jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-17, 21:38   #5000
macerata
Zakorzenienie
 
Avatar macerata
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 102
Dot.: Czy dany produkt/potrawa nadaje się na REDUKCJĘ?

Cytat:
Napisane przez masija Pokaż wiadomość
To... w takim razie co mamy jeść jak nabiał jest zły?
to nie jest tak, że cały jest zły
jeśli komuś bardzo zależy, to można w nabiale poszukać "lepszych"jego form
mleko i wyroby kozie są bardziej przystępne dla człowieka
z mleka krowiego można wybrać to, co jest nadal wytwarzane w miarę naturalny sposób,
jak sery(jest ich mnóstwo, żółte, pleśniowe, miękkie, twarde, przeróżne, jesli komuś służą..), kefir, maślanka..
oczywiście kefir i maślanka naturalne, w naturalnej niejednolitej niekremowej konsystencji, nie żadne smakowe itd.
kiedyś w składzie maślanki z Biedronki wyczytałam mleko w proszku, więc i tu różnie to bywa

tylko że wszystkie te produkty nijak się mają do redukcji, wiadomo

---------- Dopisano o 22:38 ---------- Poprzedni post napisano o 22:26 ----------

Cytat:
Napisane przez masija Pokaż wiadomość
Ale proszę, wytłumacz mi to bo ja naprawdę chciałabym się dowiedzieć a nie jestem żaden sposób obeznana.
Niby czytam wizaż i wszyscy piszą jak jeden mąż o kolacji białkowej(!!!) a Ty piszesz na odwrót.
Dlatego proszę o wytłumaczenie i ew. poparcie to stwierdzenie..

Pozdrawiam
kolacja białkowa nie jest równoznaczna z nabiałową
ja posiłek białkowy bym rozumiała raczej jako dostarczenie organizmowi pełnowartosciowego białka, a nabiał takiego nie zawiera

to, że nie popieram wpajania wszystkim, by jedli ostatni posiłek tuż przed snem i to koniecznie białkowy, to moje osobiste zdanie, nie widzę w tym sensu,
ale też nie jestem zapalonym sportowcem i nie boję się o katabolizm moich licznych mięśni
bo uważam, że przede wszystkim katabolizm i anabolizm to są naturalne sprawy i mają prawo mieć swoje miejsce w organizmie
więc nikomu nie piszę na siłę, by nie jadł białkowej kolacji
co ma się nijak do nabiału, który nie jest żadnym cennym białkiem,
a zaczęto go polecać ze względu na jego długą wchłanialność,
czyli że długo zapewnia uczucie sytości?
czy też że tak długo będzie bronił przed tym katabolizmem?

nie wiem, dla mnie to jest jakaś wielka pomyłka,
bo jeśli już nabiał, to ze względu na swą ciężkostrawność raczej wydaje mi się wskazany w każdej innej porze dnia bardziej niż przed snem

ale ja jestem starodawna,
i uważam, że zdrowsza jest kolacja lekkostrawna,
jak i nie uważam za słuszne najadanie się przed snem,
tym bardziej ciężkoprzyswajalnym produktem
__________________
#########################
.............. .............
macerata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-18, 18:31   #5001
ysska1991
Raczkowanie
 
Avatar ysska1991
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 361
Dot.: Czy dany produkt/potrawa nadaje się na REDUKCJĘ?

A co sądzicie o dyni marynowanej na słodko (inaczej dynia w occie, sklad ocet cukier woda gozdziki dynia pomarancz cynamon) to jest bardzo slodkie wiec wiem ze napewno syrop powstaly sie nie nadaje na R ale jak wygląda sprawa z samą dynią? ona pochlania dużo tego cukru?
__________________
CIASTKO - minuta w ustach, godzina w żołądku,całe życie w biodrach Twój wybór
ysska1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-18, 20:53   #5002
macerata
Zakorzenienie
 
Avatar macerata
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 102
Dot.: Czy dany produkt/potrawa nadaje się na REDUKCJĘ?

może sama za wiele nie pochłonie, jeśli by została umyta dodatkowo

ale lepiej bez produktów zawierających cukier i słodziki,
bo skoki insuliny utrudniają spalanie tłuszczu, nawet jeśli nie dostarczają kalorii

a taka dynia, zalana octem spirytusowym i poddana obróbce termicznej, nie posiada żadnej wartości poza błonnikiem i paroma kaloriami
mam na myśli-żadnej specjalnej wartości odżywczej, witamin, enzymów,
pozostaje wartość smakowa, ale to mało

na redukcji lepiej inwestować w produkty, które mają jakies pozytywne znaczenie dla organizmu, możliwie przy niskiej energetyczności
ale trochę szkoda się zapychać jedzeniem pozbawionym takowych wartości
__________________
#########################
.............. .............
macerata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-18, 22:20   #5003
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Czy dany produkt/potrawa nadaje się na REDUKCJĘ?

Cytat:
Napisane przez macerata Pokaż wiadomość
nie, lepiej zjeść OSOBNO ewentualny twaróg, a osobno owoce, skoro już upierać się przy nabiale

bo już lepiej, jesli nabiał, to twaróg lub inny produkt mający dłuższą tradycję
serki homo to nic wartościowego

przy czym nabiał nie sprzyja redukcji(nawiązując do tytułu wątku)
ze względu na zawartość:
-cukru mlecznego-laktozy,
-hormonów
(krowy by dawać mleko nie tylko w okresie karmienia cielaka, jak to jest w naturze, ale cały czas,
są szprycowane hormonami,
a krowa jest tak skonstruowana, że każdy lek itp.trafia do mleka,
nawet gdy odchowuje cielaka a jest na coś chora i dostaje leki,
to zakazuje się cielaka jej mlekiem karmić w tym czasie)
oprócz sztucznie dawanych hormonów w mleku w ogóle znajdują się hormony, bo to produkt narządów rozrodczych
a owe hormony sprzyjają ponoć przybieraniu na wadze
-zawartość ciężkostrawnej kazeiny, która człowiekowi jest do niczego nie potrzebna, służy cielęciu by mu rogi i racice wyrosły,
a dla nas jest ciężkostrawna i do tego wypłukuje wapń
a wapń jest też dość ważna przy odchudzaniu/redukcji

stąd dość kuriozalne jest polecanie twarogu jako posiłku białkowego na noc,
zachwalając owe białka długowchłanialne, co to niby będą mięśnie od katabolizmu chroniły w nocy
nie wiem co tam zdołają ochronić, ale ich "długowchłanialność"wynik a właśnie z ciężkostrawności,
wynikającej z tego, że niektóre z tych białek są nam w ogóle nie przydatne i nie jesteśmy przystosowani do spożywania ich
Te poglady jakas odmiana wegetarianizmu?
Cytat:
Napisane przez ysska1991 Pokaż wiadomość
A co sądzicie o dyni marynowanej na słodko (inaczej dynia w occie, sklad ocet cukier woda gozdziki dynia pomarancz cynamon) to jest bardzo slodkie wiec wiem ze napewno syrop powstaly sie nie nadaje na R ale jak wygląda sprawa z samą dynią? ona pochlania dużo tego cukru?
No nie bardzo na R. Jak chcesz sama dynie, to po prostu ja kup sama, przeciez sezon jest i nie musisz kupowac konserw.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-19, 01:01   #5004
macerata
Zakorzenienie
 
Avatar macerata
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 102
Dot.: Czy dany produkt/potrawa nadaje się na REDUKCJĘ?

nie, nigdy nie miałam nic wspólnego w wegetarianizmem

jak też wychowałam się na nabiale, jak wiele innych osób
nie mam do niego żadnego osobistego stosunku,
ale coraz więcej podawanych jest w przeróżnych źródłach informacji składających się na dość fatalną całość w tym temacie
tak fatalną, że zaczyna być trudno dopatrzeć się jakichkolwiek pozytywów

mi jest to obojętne, ja przecież tylko powielam jakiś informacje,
nie tworzę ich, nie mam stosunku emocjonalnego do nabiału, bynajmniej

równie dobrze można się rozpisać nad mlekiem krowim a kozim albo w ogóle istotnością nabiału
jak nad mięsem świńskim, a wołowych, a baranim, dziczyzną, albo w ogóle mięsem czerwonym
albo nad drobiem, wyższością indyka nad kurczakiem, albo gęsi, kaczki
rybami morskimi, hodowlanymi czy licznymi zaletami na przykład pangi w porównaniu z inną alternatywą w tym temacie

to nie są żadne poglądy, bo poglądy to coś osobistego,
a dla mnie każdy z tych i tym podobnych tematów jest równie osobisty, jak i żaden z nich

totalnie obojętne

---------- Dopisano o 02:01 ---------- Poprzedni post napisano o 00:03 ----------

a o mleku i nabiale materiałów jest pełno,
choćby taka przypadkowo wygooglana czytanka z promowanego często tutaj forum

http://www.sfd.pl/pij_mleko_a_bedziesz...-t464481.html
__________________
#########################
.............. .............
macerata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-19, 08:36   #5005
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Czy dany produkt/potrawa nadaje się na REDUKCJĘ?

A jakie masz poglady?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-19, 10:45   #5006
macerata
Zakorzenienie
 
Avatar macerata
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 102
Dot.: Czy dany produkt/potrawa nadaje się na REDUKCJĘ?

na jaki temat?
odżywiania?
żeby działać na korzyść a nie szkodę organizmu,
dostarczać tego, co mu potrzebne i jak najmniej truć
jak najmniej przetworzone, w jak najbardziej naturalnej formie,

to takie raczej nieskomplikowane podejście bardziej, niż jakies poglądy

co do nabiału-nabrałam do niego dużego dystansu
w sensie, że lubię, ale wiem, że nie wnosi jakichś specjalnych pozytywów w odżywianie
bo te rozreklamowane pozytywy zostały w sumie obalone
więc sobie przekąszę co jakiś czas trochę jakiegoś sera, dla smaku
okazyjnie
było nie było, to jednak produkty(sery)mające długą tradycję, co dla mnie przemawia na ich korzyść
najbardziej jestem nieufna względem wszelkich nowoczesnych żywieniowych "wynalazków"

wiadomo, że wszystko co szkodzi-przede wszystkim w nadmiarze szkodzi
__________________
#########################
.............. .............
macerata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-19, 11:13   #5007
katarzynkajg
Zadomowienie
 
Avatar katarzynkajg
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: JG
Wiadomości: 1 628
Dot.: Czy dany produkt/potrawa nadaje się na REDUKCJĘ?

A czy kukurydza z puszki odsączona się nadaje na R?
__________________
Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta...


10.07.2013
Szymuś

Razem od 2003 roku
katarzynkajg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-19, 13:36   #5008
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Czy dany produkt/potrawa nadaje się na REDUKCJĘ?

zapraszam do kolejnej części
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post28854713


tę zgłaszam do zamknięcia (przekroczenie 5000postów), odpowiedzi udzielamy w nowym wątku.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-19, 13:43   #5009
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Czy dany produkt/potrawa nadaje się na REDUKCJĘ?

Cytat:
Napisane przez katarzynkajg Pokaż wiadomość
A czy kukurydza z puszki odsączona się nadaje na R?
kukurydza nie, w zadnej postaci.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:50.