Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II - Strona 91 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-12-07, 17:27   #2701
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez annajustyna Pokaż wiadomość
ja Anthelios jeszcze nie miałam, jest kilka wersji musze cos znaleźć; w tym roku było mnóstwo słonca i ja oczywiscie stosowałam filtry ale piegi tez były; uparłam sie na filtry i bedę je stosować; teraz to nie bo chmury ale jak znowu będzie 4msc słonca to nie wiem co zrobię; nie lubie piegów i nic ich nie zakrywa, podkłady mnie zapychaja i juz je odstawiłam; kurcze z wiekiem skóra sie wymagająca zrobiła; na szczęscie stosuje retinol to ma być lepiej;
mam cerę mieszaną ale dopiero teraz kupuje na np mazidłach kosmetyki i juz w takich miejscach zostanę; polubiłam hydrolaty, kwasy, retinol i jest kasa w kieszeni, jest taniej;
a którego Antheliosa miałas?
Krem-zel ultra lekki czy jakos tak, nie dam linka, bo mam beznadziejny net w telefonie, w każdym razie chodzi o tegoroczny hit.
Ja samorobnymi produktami nie bylam zachwycona i z tamtych czasow zostalo ze mna tylko maslo shea i skrobia DryFlo, no i kwasy, ale tutaj rozgladam sie za gotowcem, samorobne peelingi mnie męczą.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-07, 19:12   #2702
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Krem-zel ultra lekki czy jakos tak, nie dam linka, bo mam beznadziejny net w telefonie, w każdym razie chodzi o tegoroczny hit.
Ja samorobnymi produktami nie bylam zachwycona i z tamtych czasow zostalo ze mna tylko maslo shea i skrobia DryFlo, no i kwasy, ale tutaj rozgladam sie za gotowcem, samorobne peelingi mnie męczą.
dziękuje za odpowiedź, myślałam o tym produkcie; ja peelingi bedę zamawiac z ecospa bo samej nie chce mi sie mieszać, zakupie tez kwas kojowy i serum z wi c15% i kwas laktobionowy czy jakos tak; mam obecnie kwas glikolowy i mam zamiar pozbyc sie pozostałości po przebarwieniach a na wiosnę kupic filtr i bez niego sie nie ruszać bo jesli to nie zda egzaminu to sobie podaruje te maksymalna ochrone; zobaczymy
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-07, 21:57   #2703
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez annajustyna Pokaż wiadomość
a ile on ma PPD?
przyznam szczerze ze nie wiem, ale raczej nie jest ono niskie
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-17, 20:11   #2704
say-hello
Zakorzenienie
 
Avatar say-hello
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: G
Wiadomości: 12 674
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

możecie polecić jakiś krem na zimę z filtrem? ostatnio chodzę trochę przesuszona, więc chciałam odstawić mojego ukochanego Vichy Capital Solei i przerzucić się na coś bardziej nawilżającego "z dodatkiem" filtra. nie musi być jakiś wysoki faktor.
oglądałam ostatnio kremy ziai z filtrem (np. ten z liśćmi oliwki), ale niestety większość ma parafinę w składzie. szukam czegoś względnie nie zapychającego (wiem, że z każdą cerą jest inaczej). fajnie jakby łatwo się wchłaniał (tzn matująca ziaja spf 50 odpada )
__________________
2016: 22
2017: 22
2018: 12
say-hello jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-17, 20:18   #2705
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez say-hello Pokaż wiadomość
możecie polecić jakiś krem na zimę z filtrem? ostatnio chodzę trochę przesuszona, więc chciałam odstawić mojego ukochanego Vichy Capital Solei i przerzucić się na coś bardziej nawilżającego "z dodatkiem" filtra. nie musi być jakiś wysoki faktor.
oglądałam ostatnio kremy ziai z filtrem (np. ten z liśćmi oliwki), ale niestety większość ma parafinę w składzie. szukam czegoś względnie nie zapychającego (wiem, że z każdą cerą jest inaczej). fajnie jakby łatwo się wchłaniał (tzn matująca ziaja spf 50 odpada )
redermic c ma filtr 40
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-17, 22:01   #2706
say-hello
Zakorzenienie
 
Avatar say-hello
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: G
Wiadomości: 12 674
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez annajustyna Pokaż wiadomość
redermic c ma filtr 40
troszkę za drogi niestety ale dziękuję za odpowiedź

---------- Dopisano o 22:01 ---------- Poprzedni post napisano o 20:21 ----------

a co sądzicie o tym? te filtry są stabilne?

Pervoe Reshenie, Przepisy Babci Agafii, Organiczny krem do twarzy na dzień 50+

Skład: Aqua with infusions or organic Distillate of Rosa Damascena, Eleutherococcus Esenticosus Extract, Organic Seed Oil of Borago Officinalis, Zingiber Officinale (Ginger) roqt Extract, Gypsophila Davurica Extract, Centaurium Minus Extract, Morus Alba Extract, Phyllodoce Coerulea Extract, Arnica Alpina Extract, Coco-Caprylate/Caprate (z masła kokosowego), Cetearyl Alcohol, Titanium Dioxide, Glycerin, Cetearly Glucoside, Sodium Stearoyl Glutamate, Pseudoalteromonas Ferment Extract, Sodium Hydroxide, Salicylic Acid, Bisabolol, Vegetable Oil, Palm Alkohol, Lecithin, Phytosteryl Canolate, Organic Seed Oil Coffea Arabica, Mandragora Turcomanica Extract, Papaver Eurasiaticum Extract, Rosa Dahurica Pallas Extract, Xanthan Gum, Benzyl Alcohol, Benzoic Acid, Sorbic Acid, Organic Parfum, Limonene, Organic Oil of Prunus Armeniaca Seed, Organic Oil of Oenothera Biennis.
__________________
2016: 22
2017: 22
2018: 12
say-hello jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-17, 23:32   #2707
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez say-hello Pokaż wiadomość
te filtry są stabilne?

Pervoe Reshenie, Przepisy Babci Agafii, Organiczny krem do twarzy na dzień 50+

Skład: Aqua with infusions or organic Distillate of Rosa Damascena, Eleutherococcus Esenticosus Extract, Organic Seed Oil of Borago Officinalis, Zingiber Officinale (Ginger) roqt Extract, Gypsophila Davurica Extract, Centaurium Minus Extract, Morus Alba Extract, Phyllodoce Coerulea Extract, Arnica Alpina Extract, Coco-Caprylate/Caprate (z masła kokosowego), Cetearyl Alcohol, Titanium Dioxide, Glycerin, Cetearly Glucoside, Sodium Stearoyl Glutamate, Pseudoalteromonas Ferment Extract, Sodium Hydroxide, Salicylic Acid, Bisabolol, Vegetable Oil, Palm Alkohol, Lecithin, Phytosteryl Canolate, Organic Seed Oil Coffea Arabica, Mandragora Turcomanica Extract, Papaver Eurasiaticum Extract, Rosa Dahurica Pallas Extract, Xanthan Gum, Benzyl Alcohol, Benzoic Acid, Sorbic Acid, Organic Parfum, Limonene, Organic Oil of Prunus Armeniaca Seed, Organic Oil of Oenothera Biennis.
Jest filtr mineralny, czyli stabilny (krem ma ponoć zostawiać biały pudrowy osad - dwutlenek tytanu jest biały). Być może jakieś działanie ochronne ma zielsko (ale nie wiemy ile tych naparów, destylatów itp. jest, jaką efektywność wykazują i czy jest się czym ekscytować). Żeby powiedzieć coś więcej trzeba się znać na technologii.

Ciekawe kiedy wprowadzą embargo na rosyjskie kosmetyki.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-17, 23:41   #2708
say-hello
Zakorzenienie
 
Avatar say-hello
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: G
Wiadomości: 12 674
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Jest filtr mineralny, czyli stabilny (krem ma ponoć zostawiać biały pudrowy osad - dwutlenek tytanu jest biały). Być może jakieś działanie ochronne ma zielsko (ale nie wiemy ile tych naparów, destylatów itp. jest, jaką efektywność wykazują i czy jest się czym ekscytować). Żeby powiedzieć coś więcej trzeba się znać na technologii.

Ciekawe kiedy wprowadzą embargo na rosyjskie kosmetyki.

w takim razie razem z makijażem mineralnym ochrona jako tako powinna być chyba zapewniona?

w składzie na pierwszym miejscu "woda z ekstraktami" , więc tak naprawdę procentowo tych ekstraktów może być bardzo malutko i może powinny być de facto na końcu składu.

a embargo ze względów politycznych, czy po prostu "nie ma się co nimi ekscytować" ?
__________________
2016: 22
2017: 22
2018: 12
say-hello jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-18, 01:05   #2709
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez say-hello Pokaż wiadomość

w takim razie razem z makijażem mineralnym ochrona jako tako powinna być chyba zapewniona?

w składzie na pierwszym miejscu "woda z ekstraktami" , więc tak naprawdę procentowo tych ekstraktów może być bardzo malutko i może powinny być de facto na końcu składu.

a embargo ze względów politycznych, czy po prostu "nie ma się co nimi ekscytować" ?
To zależy czym dla Ciebie jest "jako taka ochrona" i jaką ilość jednorazowo chciałabyś stosować.

Nawet gdyby ekstrakty były na końcu składu, to nie musi oznaczać, że jest ich mało. Składniki aktywne są przecież dodatkiem do jakiejś bazy. Poza tym zalecane stężenia rozmaitych składników są różne. I różnie one działają.

Ale sprawdzony sposób producentów ekokosmetyków na podwyższenie procentowej zawartości składników, np. pochodzenia organicznego to odpowiedni hydrolat. Np. faza wodna to jakieś 70%, z czego 60% stanowi hydrolat z certyfikatem i na etykiecie mamy 60% składników organicznych.

Ze względów politycznych.

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2014-12-18 o 01:20
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-18, 05:36   #2710
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez say-hello Pokaż wiadomość
możecie polecić jakiś krem na zimę z filtrem? ostatnio chodzę trochę przesuszona, więc chciałam odstawić mojego ukochanego Vichy Capital Solei i przerzucić się na coś bardziej nawilżającego "z dodatkiem" filtra. nie musi być jakiś wysoki faktor.
oglądałam ostatnio kremy ziai z filtrem (np. ten z liśćmi oliwki), ale niestety większość ma parafinę w składzie. szukam czegoś względnie nie zapychającego (wiem, że z każdą cerą jest inaczej). fajnie jakby łatwo się wchłaniał (tzn matująca ziaja spf 50 odpada )
Ja bym raczej poszukała serum pod Vichy, jeśli Ci ten filtr pasuje. Kremem nigdy nie osiagniesz nawet tego SPF 30, bo nakłada się go o wiele mniej, wiec w sumie to można sobie darować martwienie się o filtr, zwłaszcza że zimą to glownie przed UVA trzeba sie chronic, a PPD te kremy mają raczej żadne.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-22, 09:00   #2711
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez say-hello Pokaż wiadomość
troszkę za drogi niestety ale dziękuję za odpowiedź

---------- Dopisano o 22:01 ---------- Poprzedni post napisano o 20:21 ----------

a co sądzicie o tym? te filtry są stabilne?

Pervoe Reshenie, Przepisy Babci Agafii, Organiczny krem do twarzy na dzień 50+

Skład: Aqua with infusions or organic Distillate of Rosa Damascena, Eleutherococcus Esenticosus Extract, Organic Seed Oil of Borago Officinalis, Zingiber Officinale (Ginger) roqt Extract, Gypsophila Davurica Extract, Centaurium Minus Extract, Morus Alba Extract, Phyllodoce Coerulea Extract, Arnica Alpina Extract, Coco-Caprylate/Caprate (z masła kokosowego), Cetearyl Alcohol, Titanium Dioxide, Glycerin, Cetearly Glucoside, Sodium Stearoyl Glutamate, Pseudoalteromonas Ferment Extract, Sodium Hydroxide, Salicylic Acid, Bisabolol, Vegetable Oil, Palm Alkohol, Lecithin, Phytosteryl Canolate, Organic Seed Oil Coffea Arabica, Mandragora Turcomanica Extract, Papaver Eurasiaticum Extract, Rosa Dahurica Pallas Extract, Xanthan Gum, Benzyl Alcohol, Benzoic Acid, Sorbic Acid, Organic Parfum, Limonene, Organic Oil of Prunus Armeniaca Seed, Organic Oil of Oenothera Biennis.
Nieufna jestem trochę. 50 spf osiągnięte tylko z titanium dioxide i to na tak dalekiej pozycji? Nawet jeśli roślinki coś chronią to może to być raptem kilka spf. Pytanie czy w Rosji stosują się do tych samych oznaczeń filtrów co w UE? Bo to może być odpowiedź na to, na jakim faktycznym poziomie jest to ochrona.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-22, 10:45   #2712
say-hello
Zakorzenienie
 
Avatar say-hello
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: G
Wiadomości: 12 674
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Nieufna jestem trochę. 50 spf osiągnięte tylko z titanium dioxide i to na tak dalekiej pozycji? Nawet jeśli roślinki coś chronią to może to być raptem kilka spf. Pytanie czy w Rosji stosują się do tych samych oznaczeń filtrów co w UE? Bo to może być odpowiedź na to, na jakim faktycznym poziomie jest to ochrona.
krem ma spf 20. nazwa jest trochę myląca to 50+ odnosi się do dedykowanego wieku.
Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja bym raczej poszukała serum pod Vichy, jeśli Ci ten filtr pasuje. Kremem nigdy nie osiagniesz nawet tego SPF 30, bo nakłada się go o wiele mniej, wiec w sumie to można sobie darować martwienie się o filtr, zwłaszcza że zimą to glownie przed UVA trzeba sie chronic, a PPD te kremy mają raczej żadne.
będę musiała spróbować! jeszcze nigdy nie nakładałam pod filtr serum, zawsze wydawało mi się, że te wszystkie warstwy mi się zrolują a masz coś konkretnego (nawilżającego) na myśli?

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
To zależy czym dla Ciebie jest "jako taka ochrona" i jaką ilość jednorazowo chciałabyś stosować.

Nawet gdyby ekstrakty były na końcu składu, to nie musi oznaczać, że jest ich mało. Składniki aktywne są przecież dodatkiem do jakiejś bazy. Poza tym zalecane stężenia rozmaitych składników są różne. I różnie one działają.

Ale sprawdzony sposób producentów ekokosmetyków na podwyższenie procentowej zawartości składników, np. pochodzenia organicznego to odpowiedni hydrolat. Np. faza wodna to jakieś 70%, z czego 60% stanowi hydrolat z certyfikatem i na etykiecie mamy 60% składników organicznych.
.
dzięki za wypowiedź
__________________
2016: 22
2017: 22
2018: 12
say-hello jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-22, 15:09   #2713
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez say-hello Pokaż wiadomość
krem ma spf 20. nazwa jest trochę myląca to 50+ odnosi się do dedykowanego wieku.
Acha A to ta wartość spf jest bardziej możliwa
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-18, 10:31   #2714
Blondcukiereczek
Raczkowanie
 
Avatar Blondcukiereczek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 224
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

PROSZĘ O RADĘ

Od wakacji posiadam filtr LRP Athelios 50+ i nieotwierany leży sobie w lodówce. Od kilku miesięcy tylko tam. Jego termin niestety jest do stycznia tego roku. No i nie wiem teraz co robic bo po drodze mialam kilka filtrow i nie zdązylam się za niego zabrac przed uplywem terminu. Co teraz mam zrobic? Czy jesli leżal nieotwierany tyle czasu w lodowce to moge przypuszczać, że bedzie dobrze chronil jeszcze w lutym/marcu ?

Nie chcę wyrzucic tyle kasy do kosza ... :/
Blondcukiereczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-18, 12:35   #2715
annajustyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 099
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Blondcukiereczek Pokaż wiadomość
PROSZĘ O RADĘ

Od wakacji posiadam filtr LRP Athelios 50+ i nieotwierany leży sobie w lodówce. Od kilku miesięcy tylko tam. Jego termin niestety jest do stycznia tego roku. No i nie wiem teraz co robic bo po drodze mialam kilka filtrow i nie zdązylam się za niego zabrac przed uplywem terminu. Co teraz mam zrobic? Czy jesli leżal nieotwierany tyle czasu w lodowce to moge przypuszczać, że bedzie dobrze chronil jeszcze w lutym/marcu ?

Nie chcę wyrzucic tyle kasy do kosza ... :/
myślę że jego data ważności nie kończy sie następnego dnia, jest jeszcze okres w którym bedzie działał; ma b.wysoka ochrone i ja osobiscie stosowałabym go w lutym, marcu a właściwie to juz bo mam słonce od kilku dni; ja sie zbytnio takimi rzeczami nie przejmuje, krem to chemia i mnóstwo substancji, które sie szybko nie psują; spokojnie miesiąc po dacie będzie chronił tak samo;
ale to zależy od cery, może zareagować żle a moze dobrze;
szybko zaczełabym go używac i skończyć, miesiąc powinien wystarczyć;
to moje zdanie ale Ty decyduj sama
annajustyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-18, 12:38   #2716
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Blondcukiereczek Pokaż wiadomość
PROSZĘ O RADĘ

Od wakacji posiadam filtr LRP Athelios 50+ i nieotwierany leży sobie w lodówce. Od kilku miesięcy tylko tam. Jego termin niestety jest do stycznia tego roku. No i nie wiem teraz co robic bo po drodze mialam kilka filtrow i nie zdązylam się za niego zabrac przed uplywem terminu. Co teraz mam zrobic? Czy jesli leżal nieotwierany tyle czasu w lodowce to moge przypuszczać, że bedzie dobrze chronil jeszcze w lutym/marcu ?

Nie chcę wyrzucic tyle kasy do kosza ... :/
Na Twoim miejscu spokojnie używałabym jeszcze takiego filtra tylko starała się go jak najszybciej zużyć Krem był cały czas przechowywany w odpowiednich warunkach, nie leżał w cieple więc raczej nie stało się nic co mogłoby przyspieszyć psucie się kosmetyku.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-18, 12:59   #2717
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Blondcukiereczek Pokaż wiadomość
PROSZĘ O RADĘ

Od wakacji posiadam filtr LRP Athelios 50+ i nieotwierany leży sobie w lodówce. Od kilku miesięcy tylko tam. Jego termin niestety jest do stycznia tego roku. No i nie wiem teraz co robic bo po drodze mialam kilka filtrow i nie zdązylam się za niego zabrac przed uplywem terminu. Co teraz mam zrobic? Czy jesli leżal nieotwierany tyle czasu w lodowce to moge przypuszczać, że bedzie dobrze chronil jeszcze w lutym/marcu ?

Nie chcę wyrzucic tyle kasy do kosza ... :/
też bym go zużyła jak piszą dziewczyny
tym bardziej że teraz nie ma hardcorowego słońca jak latem
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-20, 17:28   #2718
Blondcukiereczek
Raczkowanie
 
Avatar Blondcukiereczek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 224
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dziękuję za odpowiedzi. A wiec bede sie filtrowała hojnie aby go szybko zużyć
Blondcukiereczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-24, 12:29   #2719
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Hi, jestem troche do tylu z nowosciami....a powoli dobiega konca data waznosci nieszczesnego antheliosa SPF 50 w spray'u ktory stabilny pod makijazem chyba nie jest. Uzywalam go pod makijaz (Lioele BB) przez cala zime. W zeszlym roku na lato kupilam jak zawsze emulsje avene SPF50, lecz nowa wersja okazala sie migrowac do oczu i niemilosiernie szczypac. Znajdzie sie dla mnie jakas inna opcja?
Byl by to filtr dla skory mieszanej, do stosowania pod podklad zawierajacy mikke oraz inne rzeczy..taki zeby nie byl zbyt tlusty, wlasnie cos na miare starej dobrej emulsji avene. Aby nie migrowal do oczu tzn. mam zamiar stosowac go rowniez na powieki i okolice oczu.
Przeszlam wszystkie wersje Biore ktore matuja wspaniale, ale nie daja jednak takiej ochrony jak tradycyjny filtr - co widac po ilosci piegow na mojej gebie...
Mozecie cos polecic na 2015?

Edytowane przez psycha
Czas edycji: 2015-01-24 o 12:42
psycha jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-24, 12:45   #2720
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez psycha Pokaż wiadomość
Hi, jestem troche do tylu z nowosciami....a powoli dobiega konca data waznosci nieszczesnego antheliosa SPF 50 w spray'u ktory stabilny pod makijazem chyba nie jest.
Makijaż nie destabilizuje parsolu, jeśli o tę stabilność Ci chodzi.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-24, 18:33   #2721
say-hello
Zakorzenienie
 
Avatar say-hello
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: G
Wiadomości: 12 674
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

ostatnio oglądałam filmik na YT jakieś dziewczyny, która pokazywała swój makijaż na plażę - nakładała wszystkie możliwe warstwy, tak jak na makijaż wieczorowy - od bazy poprzez podkład, pudry, róże, bronzery i rozświetlacze. tłumaczyła to m.in tym, że jak nakłada podkład, to nie musi już nakładać filtra, bo on odbija całe promieniowanie... coś nie chce mi się wierzyć, wydaje mi się,że to bzdura. co o tym myślicie? dodam, że nie był to żaden podkład mineralny, tylko taki zwykły drogeryjny (nie pamiętam już czy MAC czy jakiś inny "topowy" produkt)
__________________
2016: 22
2017: 22
2018: 12
say-hello jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-26, 15:09   #2722
cuxia
Raczkowanie
 
Avatar cuxia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Murowana Goślina / Poznań
Wiadomości: 182
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez say-hello Pokaż wiadomość
ostatnio oglądałam filmik na YT jakieś dziewczyny, która pokazywała swój makijaż na plażę - nakładała wszystkie możliwe warstwy, tak jak na makijaż wieczorowy - od bazy poprzez podkład, pudry, róże, bronzery i rozświetlacze. tłumaczyła to m.in tym, że jak nakłada podkład, to nie musi już nakładać filtra, bo on odbija całe promieniowanie... coś nie chce mi się wierzyć, wydaje mi się,że to bzdura. co o tym myślicie? dodam, że nie był to żaden podkład mineralny, tylko taki zwykły drogeryjny (nie pamiętam już czy MAC czy jakiś inny "topowy" produkt)
Ja sie na tym jakos nie znam ale zrby podklad tworzył lustro przed sloncem to wierzyc mi sie nie chce. Poza tym nigdy w zyciu nie zrobilabym twarzy takiej krzywdy zeby na plaze isc w pelnym makijazu!!
__________________
OSTATNIE CIĘCIE - 29,09,2014
olejowanie od 20.12.2012
ostatnie farbowanie - wrzesien 2012
intensywna pielegnacja wloskow od listopada 2012

Z kwasami zaprzyjaźniam się od 11.2014
cuxia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-26, 15:24   #2723
say-hello
Zakorzenienie
 
Avatar say-hello
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: G
Wiadomości: 12 674
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez cuxia Pokaż wiadomość
Poza tym nigdy w zyciu nie zrobilabym twarzy takiej krzywdy zeby na plaze isc w pelnym makijazu!!
ja też nie
__________________
2016: 22
2017: 22
2018: 12
say-hello jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-26, 15:26   #2724
cuxia
Raczkowanie
 
Avatar cuxia
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Murowana Goślina / Poznań
Wiadomości: 182
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez say-hello Pokaż wiadomość
ja też nie
:thumbup:
__________________
OSTATNIE CIĘCIE - 29,09,2014
olejowanie od 20.12.2012
ostatnie farbowanie - wrzesien 2012
intensywna pielegnacja wloskow od listopada 2012

Z kwasami zaprzyjaźniam się od 11.2014
cuxia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-27, 16:08   #2725
niewyspanaliliana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: warszawa/lublim
Wiadomości: 100
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny, jestem totalnie zielona jeśli chodzi o filtry mimo iż przeglądam wątek. Mam więc pytanie, czy jest sens kupowanie produktu o takim składzie:

Inactive Ingredients:☠Aloe Barbadensis (Organic Aloe) Leaf Juice*, Vegetable Glycerin, Camellia Sinensis Leaf (Organic Green Tea)* Extract, Tocopherol (Vitamin E), Extracts of Fucus Vesiculosus (Red Algae), Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf, Eucalyptus Globulus (Eucalyptus), Euphorbia Cerifera Cera (Candelilla Wax), Origanum Vulgar (Oregano), Hydrastis Canadensis (Goldenseal), Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) and Lonicera Caprifolium (Japanese Honeysuckle), Grain Alcohol.

niby SPF 30 i produkt naturalny ale...
niewyspanaliliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-27, 22:02   #2726
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez niewyspanaliliana Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jestem totalnie zielona jeśli chodzi o filtry mimo iż przeglądam wątek. Mam więc pytanie, czy jest sens kupowanie produktu o takim składzie:

Inactive Ingredients:☠Aloe Barbadensis (Organic Aloe) Leaf Juice*, Vegetable Glycerin, Camellia Sinensis Leaf (Organic Green Tea)* Extract, Tocopherol (Vitamin E), Extracts of Fucus Vesiculosus (Red Algae), Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf, Eucalyptus Globulus (Eucalyptus), Euphorbia Cerifera Cera (Candelilla Wax), Origanum Vulgar (Oregano), Hydrastis Canadensis (Goldenseal), Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) and Lonicera Caprifolium (Japanese Honeysuckle), Grain Alcohol.

niby SPF 30 i produkt naturalny ale...
Jeśli to ma SPF30, to skład musi być niepełny, bo tu nie ma żadnego filtra. Skoro to produkt naturalny, to najprędzej powinien tam być Zinc Oxide i/lub Titanium Dioxide.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 00:28   #2727
niewyspanaliliana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: warszawa/lublim
Wiadomości: 100
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jeśli to ma SPF30, to skład musi być niepełny, bo tu nie ma żadnego filtra. Skoro to produkt naturalny, to najprędzej powinien tam być Zinc Oxide i/lub Titanium Dioxide.
Active Ingredients:☠6 % Titanium Dioxide (micro), 6 % Zinc Oxide (micro).

Jest! Źle spojrzałam i stąd wątpliwości.
niewyspanaliliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-05, 22:02   #2728
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Czy któraś z Was używała filtrów 50+ Vichy matującego oraz LRP Anthelios XL ultra-lekkiego i mogłaby zrobić ich małe porównanie? Używałam tylko tego pierwszego, pomimo samych ochów i achów na jego temat jakoś nie przypadł mi do gustu i zastanawiam się czy LRP ma szansę sprawdzić się u mnie lepiej
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-05, 22:15   #2729
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was używała filtrów 50+ Vichy matującego oraz LRP Anthelios XL ultra-lekkiego i mogłaby zrobić ich małe porównanie? Używałam tylko tego pierwszego, pomimo samych ochów i achów na jego temat jakoś nie przypadł mi do gustu i zastanawiam się czy LRP ma szansę sprawdzić się u mnie lepiej
Miałam próbki obu, na zakup żadnego się nie skusiłam. Vichy nie był matujacy tzn świecił się jak każdy filtr i miałam problem z nałożeniem na niego pudru (warzył się). Anthelios początkowo wydawał mi się ideałem, bo jest rzeczywiście lekki, wchłania się fajnie, ale po jakichś 3 godzinach gromadził się w każdej najmniejszej zmarszczce mimicznej i bruździe i robił tam białe krechy, co go u mnie zdyskwalifikowało.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-05, 23:57   #2730
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Miałam próbki obu, na zakup żadnego się nie skusiłam. Vichy nie był matujacy tzn świecił się jak każdy filtr i miałam problem z nałożeniem na niego pudru (warzył się). Anthelios początkowo wydawał mi się ideałem, bo jest rzeczywiście lekki, wchłania się fajnie, ale po jakichś 3 godzinach gromadził się w każdej najmniejszej zmarszczce mimicznej i bruździe i robił tam białe krechy, co go u mnie zdyskwalifikowało.
Dziękuję Szczerze mówiąc bałam się, że ktoś napisze coś takiego i jestem teraz w kropce co kupić, a na gwałt potrzebuję nowego filtra. Przeczesałam apteki w moim mieście, tańszych filtrów brak, a nie chciałabym znowu wyrzucić 60 zł w błoto jak w przypadku Vichy. Zrobiłam do niego kolejne podejście, różnica między nim a Ziają kolosalna (pierwszy raz nie musiałam używać pudru przy filtrze!), ale podkreślił mi wszystkie suche skórki, o których istnieniu nie miałam pojęcia i znowu po kilku godzinach porobiły mi się w białe placki Czemu tak trudno stworzyć dobry filtr?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-11 13:50:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:09.