Dlugotrwale pryszcze - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-15, 01:15   #1
kappanihan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 1

Dlugotrwale pryszcze


Witam!
Mam 20 lat. Odkąd pamiętam zawsze zmagałem się z pryszczami. Kiedyś przez to, że nosiłem dłuższe włosy (grzywka) miałem ich sporo na czole. Od jakiś 3 lat mam już krótkie i widać poprawę, ale nadal je mam.

Nigdy nie byłem u dermatologa, aczkolwiek aktualnie korzystam z tego:jakiś tonik, krem do mycia twarzy punktowanej benzacne 10%, pharmaceris 10%, aloe propolis creme,

Niestety też często dotykam swojej twarzy. Jest to nieświadome ale staram się z tym walczyć. Często po prostu jak sie denerwuje to sie drapie czy przecieram twarz. Dodatkowo dochodzi ta niepochamowala sila kiedy wyciskam 1 pryszcza a konczy sie na 10.

Wstawie po prostu zdjecie swojej twarzy by opisac swoj problem.







Głownie to mam wagry na nosie, pryszcze pod skora i jeden dosyć dziwny o ktorym chcialbym opowiedziec (zaznaczony na zielono). Mam go juz dosyc dlugo, nie wiem dokladnie ile ale z miesiac. Czuje ze jest on pod skora, jak chwytam to miejsce to czuje kulke pod skora. Boli mnie, kiedy dotykam to miejsce. Dzisiaj sie wkurzylem i postanowilem mocniej przycisnac to polecialo sporo krwi i to juz nawet nie byla ropa ale takie jakby warstwy skory. Nie wiem co robic, by to cos zniknelo. Mozecie mi doradzic cos?
kappanihan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-15, 12:44   #2
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: Dlugotrwale pryszcze

Jak dla mnie dobrze jakbyś choć raz pokazał się dermatologowi, bo to dobry start na walkę z trądzikiem. Po antybiotykach od lekarza można dbać o cerę powierzchownie (kremami, maseczkami ect.) już samodzielnie.

Mój problem z trądzikiem kiedyś polegał na tym, że miałam dużo zanieczyszczeń w organizmie. Po antybiotyku wszystko to wyłaziło ze mnie w pocie i pryszczach, ale po pewnym czasie wszystko się uspokoiło i mam tylko na twarzy czarne kropeczki i czasem coś ropnego wyskoczy. Dlatego polecam wizytę u dermatologa.
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-24, 14:37   #3
chellaria
Welcome to Jamrock
 
Avatar chellaria
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 905
Wyślij wiadomość przez ICQ do chellaria
Dot.: Dlugotrwale pryszcze

PRZESTAŃ 'DUBAĆ' W TWARZY!!! inaczej nigdy się tg nie pozbędziesz, wiem bo mam taki sam odruch gdy się denerwuję czasem robię to bezwiednie aż mnie ktoś nie klepnie. Z mojej strony polecam tonik na noc o ten:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...m.html&next=11
a na dzień Effaclar duo.
Do tego np żel i tonik do mycia Fitomed dla cery tłustej (ok 10zł w aptece internetowej doz) I serio przestań dubać, bo skończy się na bliznach a jak pójdzie dalej (u mnie w rodzinie był taki przypadek,'' dubanie w twarzy'' i ''kręcenie loka'' też u mnie rodzinne) to skończy sie na operacji/ przeszepie skóry. Straszę bo do dziś widzę ''dziurawe'' policzki wujka i nie chce tak wyglądać..
__________________

chellaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-24 14:37:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:01.