typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda? - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-13, 06:21   #301
Dewjani
Zadomowienie
 
Avatar Dewjani
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Varsovia Optima Maxima
Wiadomości: 1 288
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

od archeolożki dowiedziałam się, że Słowianie wyglądalidokładnie jak ja: jasna cera, bardzo ciemne włosy, ciemna oprawa oczu....ale chyba nie do końca o tym jest wątek
__________________
Mój awatar jest chroniony prawem autorskim. Zabrania się go kopiować i/lub rozpowszechniać.


Dewjani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-13, 17:04   #302
bowszystkotoiluzjajest
Zakorzenienie
 
Avatar bowszystkotoiluzjajest
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 199
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

A mi się słowianie kojarzą z... elfami )
http://www.abarin.cz/images/iconuser...3311750151.jpg


No niestety ja słowiańskiej urody nie mam.. ale nie narzekam )
bowszystkotoiluzjajest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 16:20   #303
goldange
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 135
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

To teraz ja Wam opiszę siebie. Mnie zaliczyli do mieszanki Słowianów z nordyckim (aryjsskim) typem urody.
Mam 175cm wzrostu, bardzo długie nogi, długie ręce, długie palce u rąk. Włosy-średnio-jasny blond, falujące o srebrzystym połysku zimą a latem to słoneczny odcień. Miejsami rośnie mi bardzo bardzo jasny blond (wpdający w platynę) a miejscami bardzo bardzo jasny blond słoneczny, mam taki naturalny balejaż, ale przważa kolor średnio-jasnego blondu, który dodatkowo rozjaśniam farbą. Włosy gęte. Mam bardzo jasną skórę, o różowawym odcieniu, jak pękną mi naczynka kwionośne :/opalam się z wielkim trudem na kolor bardzo jasnego złota, ale wcześniej muszę przejść fazę czerwieni indiańskiej i koloru woskowego Mam sporo pieprzyków-kolor beżowy i bardzo jasny brąz-ciepły odcień pipeprzyków, od słońca pojawiają mi się -niewiele piegi o beżowym odcieniu. Włosy mocno jaśnieją na słońcu. Twarz-jak jestem nieopalona zawsze o słonecznym odcieniu tak samo ciało. Oczy-duże, kształt migdałowy, kolor-mieszanka-jasny orzech, ciepła zieleń i obwódki niebieskie, brwi-ciemniejsze znacznie od włosów-bardzo regularne, kształtne, ale jednak ciemniejsze, usta-pełne, figura-szczupła, bardzo zgrabna, kształt klepsydry, wąska talia, tyle samo w biuście, co i w biodrach, pupa lekko zaokrąglona, wszystko bardzo wyważone
Nos-mały zgrabny, zadarty lekko do góry, nogi-zgrabne. I bardzo deliatną skórę, która sprawia mi kłopoty.
Jestem typem wiosennym a moi przodkowie-to typowi Słowianie-o platynowo-słoecznych włosach i błękitnych oczach zamieszkujący Polskę, Słowianie pochodzący z monarchii Austoro-Węgierskiej (stąd przypuszczam, że mam pełne usta i ciemniejsze brwi) oraz Aryjczycy-zamieszkujący Litwę. Mam dużo cech aryjskich i trochę słowiańskich. U mnie zawsze widać typową dla Litwy dumę i klasę na twarzy- ato słowa Rodziny, znajomych. Nawet na zdjęciach, widać, ze dumnie wychodzę a chciałabym to jakoś zmienić i nie mogę, bo nawet jak uśmiechnę się, to nie ma efektu wyluzowania tylko ta duma, no nic z tym chyba nie zrobię
Pozdrawiam

Będąc zagranicą obcokrajowcy pytali mnie, czy nie jestem z Szwecji, Norwegii, raz usłyszałam, czy nie jestem z Niemiec-bo temu facetowi wydawało się, że Niemki są piękne, raz usłyszałam, że z Francji-skojarzyła im się Catherine Deneuve i Brigitte Bardot. A ja jestem podobna do Catherine Deneuve.
Zapomniałam Wam to dodać-czoło niskie i twarz pociągła. Twarz na pewno niepłaska, mam zaznaczone kości policzkowe.

Edytowane przez goldange
Czas edycji: 2008-11-17 o 16:54 Powód: dopisek
goldange jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 16:35   #304
Daria1707
Zakorzenienie
 
Avatar Daria1707
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 067
GG do Daria1707
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez goldange Pokaż wiadomość
To teraz ja Wam opiszę siebie. Mnie zaliczyli do mieszanki Słowianów z nordyckim (aryjsskim) typem urody.
Mam 175cm wzrostu, bardzo długie nogi, długie ręce, długie palce u rąk. Włosy-średnio-jasny blond, falujące o srebrzystym połysku zimą a latem to słoneczny odcień. Miejsami rośnie mi bardzo bardzo jasny blond (wpdający w platynę) a miejscami bardzo bardzo jasny blond słoneczny, mam taki naturalny balejaż, ale przważa kolor średnio-jasnego blondu, który dodatkowo rozjaśniam farbą. Mam bardzo jasną skórę, o różowawym odcieniu, jak pękną mi naczynka kwionośne :/opalam się z wielkim trudem na kolor bardzo jasnego złota, ale wcześniej muszę przejść fazę czerwieni indiańskiej i koloru woskowego Mam sporo pieprzyków-kolor beżowy i bardzo jasny brąz-ciepły odcień pipeprzyków, od słońca pojawiają mi się -niewiele piegi o beżowym odcieniu. Włosy mocno jaśnieją na słońcu. Twarz-jak jestem nieopalona zawsze o słonecznym odcieniu tak samo ciało. Oczy-duże, kształt migdałowy, kolor-mieszanka-jasny orzech, ciepła zieleń i obwódki niebieskie, brwi-ciemniejsze znacznie od włosów-bardzo regularne, kształtne, ale jednak ciemniejsze, usta-pełne, figura-szczupła, bardzo zgrabna, kształt klepsydry, wąska talia, tyle samo w biuście, co i w biodrach, pupa lekko zaokrąglona, wszystko bardzo wyważone
Nos-mały zgrabny, zadarty lekko do góry, nogi-zgrabne.
Jestem typem wiosennym a moi przodkowie-to typowi Słowianie-o platynowo-słoecznych włosach i błękitnych oczach zamieszkujący Polskę, Słowianie pochodzący z monarchii Austoro-Węgierskiej (stąd przypuszczam, że mam pełne usta i ciemniejsze brwi) oraz Aryjczycy-zamieszkujący Litwę. Mam dużo cech aryjskich i trochę słowiańskich. U mnie zawsze widać typową dla Litwy dumę i klasę na twarzy
Pozdrawiam

Będąc zagranicą obcokrajowcy pytali mnie, czy nie jestem z Szwecji, Norwegii, raz usłyszałam, czy nie jestem z Niemiec-bo temu facetowi wydawało się, że Niemki są piękne, raz usłyszałam, że z Francji-skojarzyła im się Catherine Deneuve i Brigitte Bardot. A ja jestem podobna do Catherine Deneuve.
straszna skromność bije z tej wypowiedzi
__________________
"Tyle wiemy o sobie, na ile nas sprawdzono"
Daria1707 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 16:39   #305
goldange
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 135
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez Daria1707 Pokaż wiadomość
straszna skromność bije z tej wypowiedzi
Oj, Daria nie pisz proszę, czy to skromność czy nie, bo opisałam Wam siebie w wątku o Słowianach-czyli nas, przecież niejdena osoba opisuję tu jak wygląda, po to, aby przyporządkować ją do określonej podgrupy Słowian, czyż nie tak...
Przecież opisałam siebie, więc nie rozumiem, dlaczego piszesz o "skromności", skoro podałam ryspois a nie chciałam o niczym pominąć
Pozdrawiam
Bardzo fajny to wątek, przeczytałam cały i zawsze tu wchodzę, jak mam chwilkę
goldange jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 16:45   #306
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez Daria1707 Pokaż wiadomość
straszna skromność bije z tej wypowiedzi
ehm Daria polecilabym CI dwa watki do przeczytania zeby sie co nieco rozjasnila sprawa, ale jeszcze by mnie moderator scigal ze stara sprawe wyciagam na swiat dzienny
no a ze mnie taka Słowianska uroda jak z koziej.... wiadomo o co kaman chociaz nie! jedyne co mi sie zgadza to chlodny typ urody i zielono szare oczy, ciemne bo ciemne i wszyscy mysla ze brazowe, ale na upartego bym sie wpasowala w jakies slowianskie normy
dla mnie typowo slowianski typ urody to wlosy w odcieniu blondu, ale nie takie polyskliwe, sloneczne, ale wlasnie w odcieniu jasnego blondu, lekko matowe oczy, srednie, niebieskie, filigranowa budowa i niski wzrost, waskie usta, i maly nosek do tego lekko spiczasty podbrodek i duzy usmiech
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram

Edytowane przez dimiti
Czas edycji: 2008-11-17 o 16:53
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 12:18   #307
verochka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Rybnik / Wrocław / Chełm
Wiadomości: 208
GG do verochka
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

a ja to jestem taki remix-moi pradziadkowie od strony mamy pochodzą ze środkowej części Ukrainy, a ci ze strony taty-znad Morza Czarnego. W rezultacie mam:
-bardzo, bardzo jasna cerę (nie wiadomo po kim)
-dośc intensywnie zielone oczy (po mamie)
-ciemnobrązowe włosy o chłodnym odcieniu (po tacie)
-naturalnie ciemnoróżowe usta (po mamie)

Dodam, że moja mama ma ciemna karnację, blond włosy, szarozielone oczy
Tata: ciemna cerę, czarne włosy, brązowe oczy. Tak więc nie wiem skąd ja sie taka dziwna wzięłam.

Aha, moja kuzynka od strony taty jest bardzo podobna do mnie, tylko oczy ma błękitne.
__________________
Gdybym była morzem, to byłabym Morzem Czarnym. Tak, w porównaniu z Atlantykiem to maleństwo, ale nawet w stawie można utonąć


verochka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-18, 12:37   #308
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez verochka Pokaż wiadomość
a ja to jestem taki remix-moi pradziadkowie od strony mamy pochodzą ze środkowej części Ukrainy, a ci ze strony taty-znad Morza Czarnego. W rezultacie mam:
-bardzo, bardzo jasna cerę (nie wiadomo po kim)
-dośc intensywnie zielone oczy (po mamie)
-ciemnobrązowe włosy o chłodnym odcieniu (po tacie)
-naturalnie ciemnoróżowe usta (po mamie)

Dodam, że moja mama ma ciemna karnację, blond włosy, szarozielone oczy
Tata: ciemna cerę, czarne włosy, brązowe oczy. Tak więc nie wiem skąd ja sie taka dziwna wzięłam.

Aha, moja kuzynka od strony taty jest bardzo podobna do mnie, tylko oczy ma błękitne.
eeeeeeeeee fajnie
ja mam blado wrzosowe usta i baaardzo je lubie nie ma to jak blade usta w sumie troche jestesmy podobne tyle ze moja skora to taka nijaka jest ale podoba mi sie taka jasna ze jasna skora
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 13:55   #309
Dziubek90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 219
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Na pudelku pisali o Oldze Kurylenko jako o słowiańskej piękności i wg mnie ona odzwieciedla kanony tej urody. Podobno też jestem Słowianką - ciemne włosy i oczy brązowe z ciemną oprawą przy bardzo jasnej karnacji.. i piegach.
__________________
  • Taking advantage of any situation
    that is what some people call... intelligence .

Dziubek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 16:13   #310
Jyotika
Raczkowanie
 
Avatar Jyotika
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Almaty, KZ
Wiadomości: 441
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

a dla mnie słowiańska uroda to coś takiego:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 98297.1.jpg (56,5 KB, 315 załadowań)
__________________
Uparcie i skrycie
och życie kocham cię kocham cię
kocham cię nad życie...



_________________________ _____


Moj Blog - Pozytywne Myslenie Kazdego Dnia
Pozytywnie - watek na forum
Moja strona - moje zycie w Kazachstanie

Jyotika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 17:43   #311
Śnieżka
Zakorzenienie
 
Avatar Śnieżka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 556
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

ja jestem ciemna blondynka zielonooka,175cm,57kg,cer a dość jasna ale nie strasznie blada,dlugie nogi,pare pieprzyków,usta jasne...jak myslicie mzona powiedziec że uroda słowianska?
__________________
pewność siebie i radość życia.
dbam o siebie.
rozwój intelektualny/praca/mod.
Śnieżka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-21, 19:06   #312
goldange
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 135
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez Jyotika Pokaż wiadomość
a dla mnie słowiańska uroda to coś takiego:
Mnie też tak kojarzy się
goldange jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-22, 09:44   #313
weela
Rozeznanie
 
Avatar weela
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 558
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez madzix2008 Pokaż wiadomość
mi sie wydaje ze twoj typ urody to albinos a nie slowianka
jasne wlosy i jasne brwi to ich znak rozponawczy

albinos???Myslalam ze z krzesla spade. Skad ty to wzielas? Albinos to osoba ktora cierpi na brak pigmentu, cechuja ja czerwone oczy, rzadko niebieskawe. Te osoby sa strasznie blade, i maja biale wlosy brwi itd.

Wierz mi, ze jakbys spotkala kogos z albinizmem to od razu bys zauwazyla.
weela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 10:36   #314
verochka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Rybnik / Wrocław / Chełm
Wiadomości: 208
GG do verochka
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

dimiti: a wiesz ze jest specjalna szminka do takiego koloru ust jak Twoje? serio-serio. Niestet, nie pamietam jaka firma ja produkuje, ale odcien nazywa sie "Natalie Portman".
__________________
Gdybym była morzem, to byłabym Morzem Czarnym. Tak, w porównaniu z Atlantykiem to maleństwo, ale nawet w stawie można utonąć


verochka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 12:39   #315
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

slowianie, w dawnych sredniowiecznych (i grubo przed chrzescijanskich wogole) czasach byli dosc krepej budowy (srogie zimy) musieli miec troszke tluszczyku, zeby przetrwac, a wszystkie te posty 'jestem slowianka, bo mam 178 cm wzrostu i jestem powabna niczym rusalka' naprawde mnie ubawily. do XVIII wieku (a co dopiero w wiekach wczesniejszych, gdzie glod byl na porzadku dziennym) sredni wzrost kobiety (w pelni odzywionej jako dziecko) w Europie Srodkowej wynosil do 170 cm max, mezczyzni byli tylko troszke wyzszi, a dlaczego? zeby organizm mniej sie napracowywal przy dotlenianiu i utrzymaniu ciala, ktory jest w duzej mierze uzalezniony byl od tego co kaprysna Natura akurat zrobi.
Kobiety musialy byc silne by rodzic w ekstremalnych warunkach a mezczyzni 100% sprawni by dac przetrwanie rodzinie. Oczywiscie nie mowie tutaj o pannach dworskich i innych szlachetnie urodzonych, bo oni niejednokrotnie cierpieli na otylosc a co za tym idzie miazdzyce i choroby serca (jedyna rozrywka byly polowania i plodzenie dzieci, ale fun ).
Co do wygladu, 'urodowego'... przewaznie byly to mysie, brazowe wlosy, byc moze czasem blond oczy zielone badz niebieskie (w naszej strefie klimatycznej oczy brazowe nie sa nam potrzebne, bardziej sie przydaja na pustyniach i w rowniku, gdzie slonko daje po oczach).

A teraz moje prywatne zdanie, Slowianie mieszali sie z tyloma grupami, ze juz teraz bardzo trudno powiedziec jak taki 'pierwotny' typ wygladal. Bo albo mieszalismy sie z Germanami, albo ze Skandynawami.. jesli juz by szukac takiego typu, polecam spojrzec na Ukrainki czy Litwinki, bo niestety w polskiej krwi plynie juz szczatkowa ilosc krwi slowianskiej (jak nie zabory i mieszane malzenstwa to gwalty podczas wojen czy tez w koncu masowe migracje w XX wieku).

suma sumarum, haslo 'slowianska uroda' to dla mnie jeszcze jedna opowiastka z cyklu urban legends

p.s wybaczcie ale z przyzwyczajenia nie uzywam polskich znakow
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 14:29   #316
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez verochka Pokaż wiadomość
dimiti: a wiesz ze jest specjalna szminka do takiego koloru ust jak Twoje? serio-serio. Niestet, nie pamietam jaka firma ja produkuje, ale odcien nazywa sie "Natalie Portman".
nie wiem czy nie loreal ale ostatnio bylam i sprawdzilam wszystkie najjasniejsze pomadki...niestety wszystkie za ciemne ale moze tej jeszcze nie widzialam wiec poszukam dzieki

Cytat:
Napisane przez Ankalime Pokaż wiadomość
slowianie, w dawnych sredniowiecznych (i grubo przed chrzescijanskich wogole) czasach byli dosc krepej budowy (srogie zimy) musieli miec troszke tluszczyku, zeby przetrwac, a wszystkie te posty 'jestem slowianka, bo mam 178 cm wzrostu i jestem powabna niczym rusalka' naprawde mnie ubawily. do XVIII wieku (a co dopiero w wiekach wczesniejszych, gdzie glod byl na porzadku dziennym) sredni wzrost kobiety (w pelni odzywionej jako dziecko) w Europie Srodkowej wynosil do 170 cm max, mezczyzni byli tylko troszke wyzszi, a dlaczego? zeby organizm mniej sie napracowywal przy dotlenianiu i utrzymaniu ciala, ktory jest w duzej mierze uzalezniony byl od tego co kaprysna Natura akurat zrobi.
Kobiety musialy byc silne by rodzic w ekstremalnych warunkach a mezczyzni 100% sprawni by dac przetrwanie rodzinie. Oczywiscie nie mowie tutaj o pannach dworskich i innych szlachetnie urodzonych, bo oni niejednokrotnie cierpieli na otylosc a co za tym idzie miazdzyce i choroby serca (jedyna rozrywka byly polowania i plodzenie dzieci, ale fun ).
Co do wygladu, 'urodowego'... przewaznie byly to mysie, brazowe wlosy, byc moze czasem blond oczy zielone badz niebieskie (w naszej strefie klimatycznej oczy brazowe nie sa nam potrzebne, bardziej sie przydaja na pustyniach i w rowniku, gdzie slonko daje po oczach).

A teraz moje prywatne zdanie, Slowianie mieszali sie z tyloma grupami, ze juz teraz bardzo trudno powiedziec jak taki 'pierwotny' typ wygladal. Bo albo mieszalismy sie z Germanami, albo ze Skandynawami.. jesli juz by szukac takiego typu, polecam spojrzec na Ukrainki czy Litwinki, bo niestety w polskiej krwi plynie juz szczatkowa ilosc krwi slowianskiej (jak nie zabory i mieszane malzenstwa to gwalty podczas wojen czy tez w koncu masowe migracje w XX wieku).

suma sumarum, haslo 'slowianska uroda' to dla mnie jeszcze jedna opowiastka z cyklu urban legends

p.s wybaczcie ale z przyzwyczajenia nie uzywam polskich znakow
co racja to racja dla jednego slowianka to inny typ urody jak dla drugiej osoby, w koncu my tak do konca nie wiemy jak wygladala slowianka polska uroda to teraz w wiekszosc ciemne wlosy, jasna skora i zielone badz brazowe oczy, ja praktycznie nie widze naturalnych blondynek
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 21:10   #317
Maddy84
Zadomowienie
 
Avatar Maddy84
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 949
Send a message via Skype™ to Maddy84
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez dimiti Pokaż wiadomość
co racja to racja dla jednego slowianka to inny typ urody jak dla drugiej osoby, w koncu my tak do konca nie wiemy jak wygladala slowianka polska uroda to teraz w wiekszosc ciemne wlosy, jasna skora i zielone badz brazowe oczy, ja praktycznie nie widze naturalnych blondynek
Macie rację. Wyobrażenie Słowianina zależy od indywidualnego podejścia zainteresowanego. Jakkolwiek jednak, nie da się ukryć, że nawet w gęstym tłumie różnych narodowości i kręgów kulturowych, rozpoznajemy się bezbłędnie.

Swoją drogą wertując wypowiedzi w tym wątku, zauważyłam, że na prawdę często zapominamy o południowych Słowianach. Ciekawa jestem z czego to wynika...
__________________
Всеки вижда как изглеждаш, но малко чувстват какъв си.
Maddy84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 21:19   #318
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez Maddy84 Pokaż wiadomość
Macie rację. Wyobrażenie Słowianina zależy od indywidualnego podejścia zainteresowanego. Jakkolwiek jednak, nie da się ukryć, że nawet w gęstym tłumie różnych narodowości i kręgów kulturowych, rozpoznajemy się bezbłędnie.

Swoją drogą wertując wypowiedzi w tym wątku, zauważyłam, że na prawdę często zapominamy o południowych Słowianach. Ciekawa jestem z czego to wynika...
no ale Polki czesto mysla z Rosjankami czy Francuzkami ja jak bylam za granica nikt mi nie pow ze z PL moge byc dlaczego to nie wiem bo ja nie podoba do tych narodowosco niby ale moze dlatego ze pelno przyjechalo wtedy wlasnie ludzi z tych panstw
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 02:23   #319
Schranz
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Z głośnika
Wiadomości: 3 314
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Przeczytałam cały wątek żeby dowiedzieć się jak w końcu prezentuje się ta legendarna, słowiańska piękność... i co ? Dowiedziałam się, że ja słowianką nie jestem ale jak wygląda typowa słowianka dalej nie wiem
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
Schranz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-24, 08:01   #320
Maddy84
Zadomowienie
 
Avatar Maddy84
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 949
Send a message via Skype™ to Maddy84
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez dimiti Pokaż wiadomość
no ale Polki czesto mysla z Rosjankami czy Francuzkami ja jak bylam za granica nikt mi nie pow ze z PL moge byc dlaczego to nie wiem bo ja nie podoba do tych narodowosco niby ale moze dlatego ze pelno przyjechalo wtedy wlasnie ludzi z tych panstw
Owszem, problemy cudzoziemców z podporządkowaniem nas do jakiegoś kraju są na porządku dziennym. Jednak na myśli miałam rozpoznawanie się w obrębie słowiańszyczny, a nie to jak nas klasyfikują na zewnątrz. Nie ważne czy jest się na wakacjach w Hiszpanii czy na emigracji w Anglii - Polaków, Czechów, Bułgarów - Słowian ogólnie, rozpozna się z daleka. A może to tylko ja mam jakiś radar wyczulony na wychwytywanie Słowian na obczyźnie
__________________
Всеки вижда как изглеждаш, но малко чувстват какъв си.
Maddy84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 11:17   #321
Immolation
Zakorzenienie
 
Avatar Immolation
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 754
GG do Immolation
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

A ja tam nie wiem czy mam typowo Slopwniańską urode, Mam dluge czarne wlosy, bladą cere taka jakby porcelanową. Ciemno zielone oczy, ciemne brwi, czerwone usta. Jestem typową zimą.
I czy ja mam urode Słowiańską? o_O
Immolation jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 11:33   #322
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez Maddy84 Pokaż wiadomość
Owszem, problemy cudzoziemców z podporządkowaniem nas do jakiegoś kraju są na porządku dziennym. Jednak na myśli miałam rozpoznawanie się w obrębie słowiańszyczny, a nie to jak nas klasyfikują na zewnątrz. Nie ważne czy jest się na wakacjach w Hiszpanii czy na emigracji w Anglii - Polaków, Czechów, Bułgarów - Słowian ogólnie, rozpozna się z daleka. A może to tylko ja mam jakiś radar wyczulony na wychwytywanie Słowian na obczyźnie
chyba Ty taki masz chociaz moja kolezanka ktora jest w Angli Polki czy Ukrainki poznaje po tym ze sa na ogol zadbane i po prostu szczuplejsze niz Angielki, ale na tym sie konczy ja sama za granica rozpoznawalam Polakow jedynie jak slyszalam co mowia oczywiscie nie mylilam ich z Grekami, Hiszpanami czy CHorwatami, ale z reszta latwo pomieszac, takze chyba Ty jestes obdarzona takim radarem
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 12:50   #323
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez dimiti Pokaż wiadomość
chyba Ty taki masz chociaz moja kolezanka ktora jest w Angli Polki czy Ukrainki poznaje po tym ze sa na ogol zadbane i po prostu szczuplejsze niz Angielki, ale na tym sie konczy ja sama za granica rozpoznawalam Polakow jedynie jak slyszalam co mowia oczywiscie nie mylilam ich z Grekami, Hiszpanami czy CHorwatami, ale z reszta latwo pomieszac, takze chyba Ty jestes obdarzona takim radarem

masz racje jestesmy nie tyle szczuplejsze co zadbane. ja np nie wyorazam sobie wyjsc do sklepu po bulki, jak widziana kiedys przeze mnie austrijaczka, w walkach na glowie
mysle, ze slowianki mozna poznac, po 'legendarnych' kosciach policzkowych i po ksztalcie twarzy. slowiania maja na ogol smukla twarz, dosc pociagla, czasem w ksztalcie serca -wejdzcie do autobusu i 'ogladnijcie' sobie kosci policzkowe i zuchwe innych; wiem strasznie glupio brzmi . Wyspiarki natomiast sa pyzate (to nie jest oznaka utuczenia sie!) i maja plyciej osadzone oczy, przez to twarz wyglada tak okraglej, przyjazniej.
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 13:00   #324
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez Ankalime Pokaż wiadomość
masz racje jestesmy nie tyle szczuplejsze co zadbane. ja np nie wyorazam sobie wyjsc do sklepu po bulki, jak widziana kiedys przeze mnie austrijaczka, w walkach na glowie
mysle, ze slowianki mozna poznac, po 'legendarnych' kosciach policzkowych i po ksztalcie twarzy. slowiania maja na ogol smukla twarz, dosc pociagla, czasem w ksztalcie serca -wejdzcie do autobusu i 'ogladnijcie' sobie kosci policzkowe i zuchwe innych; wiem strasznie glupio brzmi . Wyspiarki natomiast sa pyzate (to nie jest oznaka utuczenia sie!) i maja plyciej osadzone oczy, przez to twarz wyglada tak okraglej, przyjazniej.
no wiec wlasnie ja przypuszczam ze mam bardzo malo, o ile wogole cokolwiek, ze slowianskiej urody zadne z moich rodziow slowian nie przypomina siostra ma jedynie wlasnie taka pociagla twarz, jakby bidna zachudzona byla
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 07:32   #325
Schranz
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Z głośnika
Wiadomości: 3 314
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

A tak sobie teraz ogladam Agentki .... czy Anna Guzik nie jest przedstawicielką słowiańskiej urody ? Wydatne kości, lekko skośne oczy.... ?
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
Schranz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 18:39   #326
AlterE
Przyczajenie
 
Avatar AlterE
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Tu i tam;) zachodniopomorskie
Wiadomości: 28
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Gwoli scislosci-litwini to nie slowianie, jesli jakis Litwin ma slowianska urode to wynika to z wplywow polskich na ich ziemiach.
A mi typ slowianski tez kojarzy sie z rumiana dziewucha nie wiem dlaczego, taka przasna panna, np ewentualnie Zosia z Pana Tadeusza. Moja fryzjerka mowila mi kiedys ze slowian lub polakow poznaje sie po ksztalcie czaszki, ze wiekszosc z nas ma plaska glowe z tylu
AlterE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 21:34   #327
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez AlterE Pokaż wiadomość
Gwoli scislosci-litwini to nie slowianie, jesli jakis Litwin ma slowianska urode to wynika to z wplywow polskich na ich ziemiach.

od okresu rzeczypospolitej obojga narodow do okresu miedzywojennego, byli prawie, ze spolszczeni, masz racje. ale przez te 300-400 lat fala migracji polakow (chlopow i szlachty) jednak zeslowianszczyla ich urode.

zresztą dla mnie baltowie sa bardzo podobni do slowian.

btw 'litwin' wcale nie rowna sie bałt, a 'polak' nie rowna sie slowianin moim zdaniem.
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-29, 09:58   #328
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

no niektorzy faktycznie maja plaska glowe z tylu ale nie wiem czy to po prostu nie jest uwarunkowane genetycznie po rodzicach, bez wplywu czy ktos niby zalicza sie do slowian czy nie, moj TZ tak mam ale nie widze w nim nic ze slowian
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-29, 10:13   #329
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez Ankalime Pokaż wiadomość
mysle, ze slowianki mozna poznac, po 'legendarnych' kosciach policzkowych i po ksztalcie twarzy. slowiania maja na ogol smukla twarz, dosc pociagla, czasem w ksztalcie serca -wejdzcie do autobusu i 'ogladnijcie' sobie kosci policzkowe i zuchwe innych; wiem strasznie glupio brzmi . Wyspiarki natomiast sa pyzate (to nie jest oznaka utuczenia sie!) i maja plyciej osadzone oczy, przez to twarz wyglada tak okraglej, przyjazniej.
To ja zawsze myślałam na odwrót

Wyspiarki kojarzyłam z kobietami postawnymi, z pociągłymi twarzami i mocnymi rysami twarzy (szczególnie rzuchwa + duże zęby). Natomiast słowianki z przaśnymi blondynkami o okrągłej buzi i rumieńcach (vide - Jagna).

Brytyjka:


Polka:



Może myślę zbyt stereotypowo.
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 22:34   #330
LadyMagnolia
Rozeznanie
 
Avatar LadyMagnolia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: 3 Planeta od Słońca
Wiadomości: 781
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

A ja znając historią mojej wyjątkowo pomieszanej narodowościowo rodziny, jestem pewna, że słowiańskiej urody nie mam! No może poza pociągłą twarzą.
Dla mnie słowianka to letni typ urody, a ja jestem typowa wiosenka.
I prawie nikt w mojej rodzinie Słowianina nie przypomina- poza kuzynostwem, którzy mają letnią urodę po mamie.
__________________

The problem is not the problem. The problem is your attitude about the problem. - Captain Jack Sparrow

I' ve never recived
my acceptance
letter to Hogwarts

So I'm leaiving
Shire

TO BECOME
A JEDI

LadyMagnolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-08-19 11:53:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:02.