tzw. osoba towarzysząca - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-02, 23:54   #1
Nicość
Raczkowanie
 
Avatar Nicość
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 340

tzw. osoba towarzysząca


Po raz kolejny idę na wesele jako osoba towarzyszaca na "tzw. doczepkę".
CZy tez powinnam dać od siebie badz składać sie z partnerem na kopertę z kasą albo prezent?(zaznaczam,ze nie znam Młodej Pary osobiscie,tylko ze słyszenia).CZy pieniądze wręcza tylko osoba imiennie zaproszona,czyli moj partner?I czy tylko za siebie,czy rowniez za mnie(tzn tylko 300zl za siebie,az 600 zl za niego i za mnie:{300 + 300 = 600},czy 300zl w calosci za nas)?Pare razy uczestniczylam w ekskluzywnych weselach rowniez jako osoba towarzyszaca,gdzie Pary Mlodej nie znalam z nawet z opowiadan, i ani razu nie wreczylam kasy ani prezentu,pozostawiając tą kwestię partnerowi.Wyglądalo to tak,że Moi ówczesni partnerzy sami szli tylko z prezentem od siebie ,podczas gdy ja sie siedzialam za stołem i nie towarzyszylam w skladaniu zyczeń i wręczaniu prezentu (zyczenia zlozylam przed kościolem po slubie).

Jak to jest : osoba towarzyszaca rownież daje pieniądze ( za siebie bądż dołącza swój udział do sumy za parę) czy też jest w uprzywilejowanej pozycji i koszty w całości pokrywa czlowiek,ktora taka osobe ze soba na wesele zabral? i ile nalezy dac w koperte?czy te 300-400 zl, o ktorej piszecie w watku dotyczącym prezentów,to kwota od pary czy za osobe?
Czy partner,ktory mnie zaprosil,moze żądać ode mnie częściowego zwrotu kosztow ,czy on wyłącznie w swoim zakresie pokrywa całość i ja nie powinnam sie o nic martwic,tylko przyjsc "na gotowe" i dobrze się bawić?
Nicość jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-03, 08:59   #2
akira
Raczkowanie
 
Avatar akira
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 403
Dot.: tzw. osoba towarzysząca

Osoba imiennie zaproszona "płaci za parę"..podobnie jak na studniówkach ..ale myślę że ładnym gestem jest wręczenie kwiatów bądź drobnego upominku przez osobę towarzyszącą podczas składania życzeń młodej parze przed kościołem...życzenie wypada złożyć choćby przez grzeczność...podchodzi się razem z partnerem
akira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-03, 11:16   #3
natka294
Rozeznanie
 
Avatar natka294
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: zakątek :P
Wiadomości: 536
Dot.: tzw. osoba towarzysząca

dokładnie ja tez bylam kiedyś na weselu jako osoba towarzysząca i w ogóle nic nie wiedzialam na temat pary młodej.Prezent dawali rodzice mojego znajomego z którym byłam (za nas 4-ke jakby) a ja dawalam kwiaty i mimo ze nie znałam państwa młodych to złozyłam im życzenia takie od serduszka i naprawde było miło a przy tym się poznaliśmy hehe.

w tym roku ide na wesele i postanowilismy z moim chlpakiem ze zlozymy sie na prezent albo poprostu damy w kopercie bo mlodzi najlepiej wiedzą czego potrzebują takie ot moje zdanie. Ale zyczenia owszem obowiazkowo nawet jak sie nie znacie
natka294 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-03, 11:18   #4
tiaara
Wtajemniczenie
 
Avatar tiaara
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 211
GG do tiaara
Dot.: tzw. osoba towarzysząca

mysle ze jesli nie znasz osobiscie pary mlodej lepiej bedzie jesli z osoba zaproszona umowicie sie ze on da prezent lub koperte a ty zajmiesz sie dodatkiem. moze to byc bukiet kwiatow lub co jest ostatnio bardziej popularne kupisz jakas maskotke lub pudelko czekoladek. podejrzewam ze wtedy twoja dzialka nie powinna przekroczyc 20,00 zlotych ale dokladnie to decyzja nalezy do ciebie.
tiaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-03, 12:24   #5
Nicość
Raczkowanie
 
Avatar Nicość
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 340
Dot.: tzw. osoba towarzysząca

dzieki za pomoc,dziewczyny
Zyczenia zawsze skladalam,ale po mszy ślubnej przed kosciolem i bądz na sali przed rozpoczeciem przyjęcia,a nie w trakcie oczepin i wreczaniu prezentu (nie chcialam,zeby osoby,ktore mnie zapraszaly na wesele,pomyslaly,ze sie pod ich prezent podpinam).
Pozdrawiam
Nicość
Nicość jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-03, 15:44   #6
akira
Raczkowanie
 
Avatar akira
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 403
Dot.: tzw. osoba towarzysząca

Cytat:
Napisane przez Nicość
dzieki za pomoc,dziewczyny
Zyczenia zawsze skladalam,ale po mszy ślubnej przed kosciolem i bądz na sali przed rozpoczeciem przyjęcia,a nie w trakcie oczepin i wreczaniu prezentu (nie chcialam,zeby osoby,ktore mnie zapraszaly na wesele,pomyslaly,ze sie pod ich prezent podpinam).
Pozdrawiam
Nicość
Życzenia przed kościołem i wręczenie drobnego upominku jest wystarczające moim zdaniem..wręczenie dużych prezentów i kopert zazwyczaj następuje na weselu z wygody (prezet ma duże gabaryty i trudno wyjmować go z bagażnika podczas gdy kolejka osób przed kościołem czeka) i bezpieczeństwa (koperty pieniężne jeśli zawierają dużą sumę niektórzy wolą na boku dać bezpośrednio w ręce panny/pana młodego unikając zamieszania przed kościołem)..jednak jest to już takie nieoficjalne (tylko przekazanie) zazwyczaj gdzieś tam na bok odciąga się parę młodę i rzeczywiście osoba towarzysząca wydaje mi się nie musi w tym uczestniczyć...nie spotkałam się jeszcze z jakimś szumnym ceremoniałem że wszyscy się zbierają i państwo młodzi stają przed podium dla muzykantów gdy każdy podchodzi i wręcza prezent
akira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:01.