Pomoc w doborze bibliografii - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-23, 06:26   #1
lovberry
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 48

Pomoc w doborze bibliografii


Moim tematem jest Getto warszawskie jako inspiracja dla twórców. Porównaj sposoby przedstawienia tematu w literaturze i filmie. Z wyborem filmów nie miałam większego problemu. Z literaturą jest już znacznie gorzej Moglibyście polecić mi jakieś książki spoza kanonu lektur, które byłyby odpowiednie?

W internecie znalazłam takie propozycje jak Zdążyć przed Panem Bogiem, Rozmowy z katem czy Medaliony. Jednak podobnych tematów nie tylko na gryzoniu jest już sporo i chciałabym sięgnąć do czegoś innego.
__________________

lovberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-23, 07:28   #2
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Pomoc w doborze bibliografii

Cytat:
Napisane przez lovberry Pokaż wiadomość
Moim tematem jest Getto warszawskie jako inspiracja dla twórców. Porównaj sposoby przedstawienia tematu w literaturze i filmie. Z wyborem filmów nie miałam większego problemu. Z literaturą jest już znacznie gorzej Moglibyście polecić mi jakieś książki spoza kanonu lektur, które byłyby odpowiednie?

W internecie znalazłam takie propozycje jak Zdążyć przed Panem Bogiem, Rozmowy z katem czy Medaliony. Jednak podobnych tematów nie tylko na gryzoniu jest już sporo i chciałabym sięgnąć do czegoś innego.
a może biblioteka? ale ta prawdziwa a nie internetowa i tam Panie Ci pomogą coś wybrać. Szukanie w necie nic Ci nie da a i rzuć swoje propozycje najpierw bo nikt za Ciebie nie będzie bibliografii pisał a Ty sobie tylko przepiszesz i gotowe. Nie ma tak łatwo, równie dobrze pewnie mogę Ci napisać bzdurne książki, nawet ich nie przeczytasz ani nie sprawdzisz co w nich jest a do bibliografii wpiszesz.

Trzeba było brać taki temat żeby sobie z nim poradzić a jak chcesz żeby ktoś zrobił to za Ciebie, to sorry ale poszukaj takiej osoby, która robi to za kasę.

Swoją drogą komisja zanudzi się na śmierć po raz enty słuchając o gettcie
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-23, 09:49   #3
coccinelle16
Raczkowanie
 
Avatar coccinelle16
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 53
Dot.: Pomoc w doborze bibliografii

Też kiedyś pisałam prezentacje maturalna o podobnej tematyce i mogę Ci ewentualnie polecić:
"Dymy nad Birkenau" Seweryna Szmaglewska-autorka spędziła w obozie prawie 3 lata. Opisuje własne doświadczenia i obserwacje. Książka była też materiałem dowodowym w procesie norymberskim.
"Rozmowy z katem" Kazimierz Moczarski - wbrew pozorom to trudna książka i nie sądzę by wielu maturzystów pokusiło się się o taka pozycję w bibliografii. Generalnie, polecam Ci ją.
"Dzieci Ireny Sendlerowej" Anna Mieszkowska
"Dziewczynka w czerwonym płaszczyku" Roma Ligocka

Mam nadzieję, że choć trochę Ci pomogłam, póki co tyle przychodzi mi do głowy
coccinelle16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 10:31   #4
Vler
Raczkowanie
 
Avatar Vler
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kalimdor
Wiadomości: 168
Dot.: Pomoc w doborze bibliografii

Biblioteka+nauczyciel. Co cię zagnało tutaj? :P
__________________
"Problem to nie problem. Problem to Twoje podejście do problemu"
- Jack Sparrow
Vler jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 11:02   #5
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Pomoc w doborze bibliografii

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:37.