"Jesteś głupkiem - usłyszysz na rozmowie o pracę " - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-14, 23:08   #61
khem
Raczkowanie
 
Avatar khem
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 313
Dot.: "Jesteś głupkiem - usłyszysz na rozmowie o pracę "

Cytat:
Napisane przez Abuba Pokaż wiadomość
Zazdroszczę Ci Khem, chciałabym mieć ten dystans do opinii obcych ludzie. Zawsze sobie wmawiałam, że nieważne co inni o mnie sądzą, a prawda jest taka, że się przejmuję i to nawet za bardzo....


Powiem tak: teraz mam większe zmartwienia, niż przejmowanie się co o mnie sądzi osoba, którą raz spotkałam w swoim życiu i może jej już nigdy nie spotkam (nigdy nie mów nigdy! ) . Może nie tyle ważne jest aby się "nie przejmować" ale aby umieć się "zdystansować" do wypowiadanych słów. Przecież często jak ktoś ci w gniewie powie: "głupia jesteś!" przecież, nie bierzesz od razu tego na serio, tylko wiesz, że to wynika ze zdenerwowania i ta osoba wcale tak nie myśli. A chyba chodzi o to, aby traktować słowa z dystansem(pozytywne jak i negatywne opinie)... jakbym się przejmowała wszystkim tym, co mi "moi" klienci to chyba bym tylko płakała dniami i nocami A tak to siedzę na wizażu
khem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-14, 23:46   #62
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: "Jesteś głupkiem - usłyszysz na rozmowie o pracę "

Cytat:
Napisane przez khem Pokaż wiadomość
Mamy różne zdania i to bardzo dobrze! Świat byłby nudny, gdyby wszyscy tak samo myśleli
To prawda Tak samo jak sie zgadzam, ze zasady bycia humanitarnym dotycza roznych grup zawodowych i obu stron nazwijmy to roboczo "lady"

Ja jednak chcialam pokazac cos jeszcze innego. Chcialam spojrzec na temat z nowej plaszczyzny. Ze wlasnie w zaleznosci jak sie emocjonalnie oceni dana sytuacje, tak rozne sa reakcje, ze zachowanie ludzkie zalezy w duzej mierze od emocjonalnego nastawienia.

Co wiecej, gdyby ktos nie umial "racjonalnie" wytlumaczyc wlasnych zachowan, nie mogl by wielu rzeczy zrobic, ze wlasnie dzialanie pod wplywem chwili to jedno, a robienie swinstw pod wplywem uracjonalizowania to drugie. Co nie zmienia faktu, ze to dalej obiektywnie sa swinstwa, ale dana jednostka sobie tlumaczy, ze to wcale swinstwa nie sa, ze "takie jest zycie", "tak jest zbudowany swiat" czy wrescie tak musi byc. Albo niemalze przyslowiowe "tak robie swinstwa, ale mam trojke dzieci, zone i psa na utrzymaniu". Tylko ze to wciaz sa dranstwa i wciaz to jest manipulacja emocjonalna.

Cytat:
Napisane przez Abuba Pokaż wiadomość
Zazdroszczę Ci Khem, chciałabym mieć ten dystans do opinii obcych ludzie. Zawsze sobie wmawiałam, że nieważne co inni o mnie sądzą, a prawda jest taka, że się przejmuję i to nawet za bardzo....
Ja tez sie przejmuje i ja wcale nie wmawiam sobie, ze to nie jest wazne. Po co sie oszukiwac.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-16, 10:14   #63
Abuba
Zadomowienie
 
Avatar Abuba
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 089
Dot.: "Jesteś głupkiem - usłyszysz na rozmowie o pracę "

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Ja jednak chcialam pokazac cos jeszcze innego. Chcialam spojrzec na temat z nowej plaszczyzny. Ze wlasnie w zaleznosci jak sie emocjonalnie oceni dana sytuacje, tak rozne sa reakcje, ze zachowanie ludzkie zalezy w duzej mierze od emocjonalnego nastawienia.

Co wiecej, gdyby ktos nie umial "racjonalnie" wytlumaczyc wlasnych zachowan, nie mogl by wielu rzeczy zrobic, ze wlasnie dzialanie pod wplywem chwili to jedno, a robienie swinstw pod wplywem uracjonalizowania to drugie. Co nie zmienia faktu, ze to dalej obiektywnie sa swinstwa, ale dana jednostka sobie tlumaczy, ze to wcale swinstwa nie sa, ze "takie jest zycie", "tak jest zbudowany swiat" czy wrescie tak musi byc. Albo niemalze przyslowiowe "tak robie swinstwa, ale mam trojke dzieci, zone i psa na utrzymaniu". Tylko ze to wciaz sa dranstwa i wciaz to jest manipulacja emocjonalna.
Mimo wcześniejszych różnic, to co napisałaś powyżej jest bliskie moim poglądom. Szczególnie wyróżnione przeze mnie zdanie.

Cytat:
Napisane przez khem Pokaż wiadomość
Powiem tak: teraz mam większe zmartwienia, niż przejmowanie się co o mnie sądzi osoba, którą raz spotkałam w swoim życiu i może jej już nigdy nie spotkam (nigdy nie mów nigdy! ) . Może nie tyle ważne jest aby się "nie przejmować" ale aby umieć się "zdystansować" do wypowiadanych słów. Przecież często jak ktoś ci w gniewie powie: "głupia jesteś!" przecież, nie bierzesz od razu tego na serio, tylko wiesz, że to wynika ze zdenerwowania i ta osoba wcale tak nie myśli. A chyba chodzi o to, aby traktować słowa z dystansem(pozytywne jak i negatywne opinie)... jakbym się przejmowała wszystkim tym, co mi "moi" klienci to chyba bym tylko płakała dniami i nocami A tak to siedzę na wizażu
Nie przejmuję się osobami, które powiedzą mi coś niemiłego np. w tramwaju czy autobusie - zdarza się, ale jesteśmy sobie obcy.
Najgorzej jest z opinią osób, które znam, ale niezbyt dobrze. Klienci już się zaliczają do tej grupy.
Krytyczne uwagi bliskich osób znoszę dobrze.
Abuba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:55.