Co mi jest ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-10-28, 03:56   #1
Sofiax
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2 550

Co mi jest ?


Hej, zakładam wątek bo zgłupiałam. Lekarz stwierdził u mnie dne moczanową ale ja się z tym przestaję zgadzać ale od początku.

Od ponad roku brałam lek z grupy satyn (liphantyl)z powodu zbyt dużej ilości trójglicerydów.
Uskarżałam się lekarzowi na nadpotliwość, straszną aż dosłownie kapało mi z głowy jakby ktoś na mnie szklankę wody wylał i tak wypuścił w miasto, lekarz zganiał to raz na moją otyłość 75kg przy ok. 160 cm wzrostu albo na stres (akurat zmieniałam pracę), nie wierzyłam w to za bardzo ale zbyt duża waga do mnie przemówiła, że może jednak ma rację. I tak się męczyłam z tą nadpotliwością po czym raz nie wytrzymałam i napisałam na ABC zdrowie wszystko, że brałam takbletki anty po których przytyłam do 90 kg w pół roku, dostałam niemal zaniku endomentrium, zaczęły bardzo puchnąć mi kostki (tak chciałam spalić kg, że skakałam jak głupia na skakance, na podwórku, trampki=beton) i od tej pory byłam słaba i to strasznie słaba, stawy bolały, tak jak pisałam kostki miałam niemal potrójne ale to nie koniec bo na domiar złego zaczęłam tyć jak szalona, ważyłam 96 kg. Brzuch miałam ogromny i w odczuciu nienaturalny, taki... "Nie mój", lekarz na ABC zdrowie napisał, że muszę zrobić badania bo najprawdopodobniej dochodzi do zagrzania wątroby przez lek na trójglicerydy. W tych badaniach wyszły mi trójglicerydy 324, cholesterol (ten dobry) 26 a ten zły w normie i całkowity też ok, podwyższony kwas moczowy poniżej 7 , ,AspAT, GOT, AST też podwyższone ale niedużo np. jak norma jest 20 to ja miałam 23-24, hemoglobine glikowaną mam w 6.0 a powinnam mieć max 5.9, powiększoną wątrobę i ból lewego barku oraz łokci, bardzo silne. W tym samym tygodniu w którym miałam robione badania piłam po 3 wielkie soki kubuś, nie wiem czemu po prostu miałam straszną na nie ochotę (może niedobór witamin jakiś) i nie jestem pewna, czy nie mogły sfałszować wyników. Dostałam lek Milurit, podniesiony do dawki 200 a ból nie mija,obrzęki minęły ale nigdy nie miałam zaczerwienień ani złuszczonej skóry jak to przy dnie moczanowej bywa ale ból nie znika i tak jak na innym wątku wspomniałam często oddaję mocz, co godzinę lub max 2, w dodatku nie jest to normalny sposób a coś jakbym wylewała wodę z pojemnika, schodzi ogromna ilość naraz, kolor nie zmieniony ale często odczuwam ból pęcherza. Ja wiem, że przez internet nikt nie jest w stanie mnie wyleczyć ale wiem, że jest tutaj wiele mądrych osób, są osoby, które studiują medycynę, są lekarzami albo mają podobne doświadczenia i potrzebuję porady, pokierowania bo boję się, że zrobię sobie poważną krzywdę w nowej pracy fizycznej albo przestaną mi pracować nerki.
Sofiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-28, 04:35   #2
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Co mi jest ?

Koniecznie zmień lekarza. Przebadaj się w kierunku chorób nerek, cukrzycy, zrób markery nowotworowe. Nadmiar moczu to może być cukrzyca. Bywa, że dużo moczu się oddaje z powodu dużego łaknienia. Miałam kolegę, który jedyny objaw nowotworu mózgu jaki miał to duże łaknienie. I nikt się w porę nie zorientował bo był sportowcem, więc otoczenie uznało, że to normalne, że dużo pije.
Koniecznie zmień lekarza na innego. To nie jest błaha sprawa trójglicerydów czy nadwagi. Idź do innego lekarza, opisz wszystkie objawy łącznie. Możesz je nawet spisać razem na kartce.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-28, 07:19   #3
Sofiax
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2 550
Dot.: Co mi jest ?

Czyli to wygląda na coś poważnego?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sofiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-28, 17:44   #4
Sofiax
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2 550
Dot.: Co mi jest ?

Zapomniałam dodać że miałam USG i wątroba poza powiekszeniem jest ok, nerki, trzustka, śledziona i woreczek żółciowy w idealnym porządku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sofiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-30, 20:29   #5
kasia112255
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 57
Dot.: Co mi jest ?

poszukaj w swojej miejscowości takiego punktu na badanie jak ja robiłam w częstochowie ( <ciach> - wyszukaj w google ) i znajdź taki w swoim mieście cos takiego. bardzo dobre badanie, bardzo dokładne wyniki. będziesz wiedziała na czym stoisz i co Ci dolega, co Ci jest. pozdrawiam i zycze zdrowia

Edytowane przez 61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Czas edycji: 2018-11-02 o 23:05
kasia112255 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-31, 07:56   #6
Sofiax
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2 550
Dot.: Co mi jest ?

dziękuję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sofiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-03, 12:25   #7
orion_lady
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 841
Dot.: Co mi jest ?

Bierzesz nadal statyny? Poczytaj i ich skutkach ubocznych, juz kilka lat temu upublikowano badania ze cholesterol nie odpowiada za miazdzyce i zawaly i nie ma co go zbijac statynami, ktore maja szkodliwe dzialanie. Tab anty nadal bierzesz? Jesli tak to odstaw natychmiast. Z Twoja waga i podwyzszona hemoglobina powinnas przejsc na diete i zaczac sie zdrowo odzywiac. Zero sztucznych i przetworzonych produktow, zero slodyczy, kubusiow, slodzenia herbaty- trzeba odstawic sztuczny cukier-slodkie jedynie owoce, bardzo duzo warzyw i nie boj sie tluszczow (poczytaj o tluszczach nasyconych i nienasyconych, to utlenione tluszcze nienasycone powoduja miazdzyce, czyli margaryny i smazenie na oleju rzepakowym ), bardziej boj sie weglowodanow, bialego pieczywa itd. Najlepiej znajdz dobrego dietetyka. Pij duzo wody.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez orion_lady
Czas edycji: 2016-11-03 o 12:26
orion_lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-11-03, 13:16   #8
Sofiax
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2 550
Dot.: Co mi jest ?

Cytat:
Napisane przez orion_lady Pokaż wiadomość
Bierzesz nadal statyny? Poczytaj i ich skutkach ubocznych, juz kilka lat temu upublikowano badania ze cholesterol nie odpowiada za miazdzyce i zawaly i nie ma co go zbijac statynami, ktore maja szkodliwe dzialanie. Tab anty nadal bierzesz? Jesli tak to odstaw natychmiast. Z Twoja waga i podwyzszona hemoglobina powinnas przejsc na diete i zaczac sie zdrowo odzywiac. Zero sztucznych i przetworzonych produktow, zero slodyczy, kubusiow, slodzenia herbaty- trzeba odstawic sztuczny cukier-slodkie jedynie owoce, bardzo duzo warzyw i nie boj sie tluszczow (poczytaj o tluszczach nasyconych i nienasyconych, to utlenione tluszcze nienasycone powoduja miazdzyce, czyli margaryny i smazenie na oleju rzepakowym ), bardziej boj sie weglowodanow, bialego pieczywa itd. Najlepiej znajdz dobrego dietetyka. Pij duzo wody.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie biorę ani anty ani na cholesterol, a co do diety to cóż staram się ale nie jest łatwo przy skromnym budżecie tak żyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sofiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-03, 13:47   #9
orion_lady
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 841
Dot.: Co mi jest ?

Nie wiem skad sie bierze przeswiadczenie, ze zdrowe odzywianie jest drogie. No wlasnie warzywa i owoce nie sa drogie, to sklepowe ciastaczka i soczki sa drogie. Przeciez za 3 zl kupisz kg jablek albo opakowanie czekolady, to odpowiedz sobie czym sie bardziej najesz i co jest zdrowsze. Z tych jablek i marchewek mozesz nawet zrobic sok, bedzie zdrowszy niz kubus, a cena nadal 3 zl/kg i nasz duzo wiecej soku niz z kartonika. Polskie warzywa sa tanie max kilka zl za kilogram, mozesz gotować sobie zupy, dusić je, no sposobow jest mnostwo. Smazyc najzdrowiej na oleju kokosowym on jest drogi, ale tluszcze nasycone to tez smalec czy maslo klarowane. Smalec najtanszy a zdrowszy niz olej rzepakowy bo sie nie utleniaja tłuszcze nienasycone. Do picia woda - taniej sie nie da, dodaj szczypte soli, wtedy bedzie lepiej nawadniac. Najdrozsze tak naprawde jest mieso, ale zamiast kupowac gotowe wedliny za 20-30 zl/kg mozna kupic schab, szynke czy filet z indyka i upiec w piekarniku na pieczen i juz bedzie wedlina. Filet z indyja w biedronce kosztuje 17 zl/kg a zdrowszy niz sklepowe wedliny o niewiadomym skladzie. Mozesz kupic watrobke, kurczaka czy inne mieso i ugotować z nich bulion/rosol, a mieso potem zmielić blenderem z warzywami marchewka, puetruszka i selerem, zapiec w piekarniku i masz pasztet. Nic tam nie trzeba dodawac, ewentualnie jajko jak masz suche mieso.
Uwazam ze przy problemach zdrowotnych to pierwsze na co trzeba zwrócić uwage to zywienie, bo organizm ma przeciez naturalna zdolność do samoregeneracji, a jesli tego nie robi to cos mu przeszkadza, moga to byc toksyny, śmieciowe jedzenie, brak witamin, pasożyty czy infekcje, powodów moze byc mnostwo, ale mozna mu zawsze pomoc zdrowa dieta.

Edytowane przez orion_lady
Czas edycji: 2016-11-03 o 14:07
orion_lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-03, 19:08   #10
Sofiax
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2 550
Dot.: Co mi jest ?

A jak znaleźć te możliwe pasożyty? Tylko że przy podwyższonym poziomie kwasu moczowego nie można podrobów i większości warzyw.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sofiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-04, 08:23   #11
orion_lady
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 841
Dot.: Co mi jest ?

Cytat:
Napisane przez Sofiax Pokaż wiadomość
A jak znaleźć te możliwe pasożyty? Tylko że przy podwyższonym poziomie kwasu moczowego nie można podrobów i większości warzyw.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z tego co wiem to z warzyw nie wolno tylko kilku, a nie wiekszosci (szpinak, brukselka, soja, fasola, groch). Super alkalizujaco dziala kasza jaglana, a zakwaszajaco miesa i w fazie zaostrzenia dny moczanowej poleca sie je odstawić, wiec warzywa, owoce i zboza, kasze to podstawa.

Nie musza byc podroby, moze byc mieso np drob. Nie wolno kaw, herbat, ale poleca sie czystek. No i zadnych sztucznych soczkow, fruktozy. Mozesz sobie kupic paski do mierzenia ph i sprawdzać ph moczu, ale to nie jest konieczne, wystarczy duzoo pic wody 3 litry przy dnie moczanowej, zeby kwas sie nie krystalizowal w nerkach. Co do bólu pecherza moze to poprostu zapalenie pecherza, niezwiązane z reszta? mialas robione badanie moczu albo posiew? Ile wypijasz plynow dziennie?

Ja wiem, ze jak czlowiek ma zmienic swoja diete jest ciezko, ale to sie tylko tak wydaje, ze nie ma co jesc, uwierz mi sama jestem na restrykcyjnej diecie, a jem bardziej urozmaicone posiłki niz wczesniej, gdzie śniadanie i kolacja to zawsze byly kanapki, a na obiad mieso z ziemniakami. Trzeba po prostu nie szukac wymówek tylko wziac sie w garść. Zrob sobie liste co mozesz, a co nie i działaj.

Pasożyty niestety nie jest latwo wykryc, testy z kału sa malo wiarygodne diagnostycznie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez orion_lady
Czas edycji: 2016-11-04 o 08:28
orion_lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-04, 23:36   #12
Sofiax
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2 550
Dot.: Co mi jest ?

te paski mnie zaintrygowały, czyli mocz powinien być bardzo kwaśny?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sofiax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-04 23:36:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:18.