Podskórne grudy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-07-25, 23:03   #1
patis08
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 2

Podskórne grudy


Z trądzikiem męczę się już parę lat. Nie był on nigdy jakoś specjalnie silny, zaleczałam go tym, co przepisał mi dermatolog. W grudniu 2016, stan mojej cery trochę się pogorszył, z tego względu został mi przypisany antybiotyk, tetralysal. Brałam go dosyć długo, bo prawie pół roku, lecz był odstawiany powoli, dawki co jakiś czas były zmieniane. Cerę miałam ładną, czasami coś wyskoczyło. Ze względu na to, że jestem nastolatką, nie miesiączkuję jeszcze regularnie, nie zauważyłam jej wstrzymania. Dopiero ogarnęłam to, jak było około 2 tygodnie, po jej planowym rozpoczęciu. Przez blisko 3 miesiące, nie miałam miesiączki ani śluzu. Dostałam go dopiero jakoś na początku lipca, a dwa tygodnie przed okresem rozpoczęła się moja katorga. Zaczęło się od jakichś trzech wielkich syfów na czole, jakoś specjalnie się tym nie przejęłam, wysyp jak wysyp. Zaczęłam zauważać, że jest coraz gorzej, grudy zaczęły się pojawiać również na policzkach. Wyprysków nie mam rozsianych po całej twarzy, lecz mam je w takich a'la stadach. Są strasznie bolące, nie mają białych czubków. Patrzę na to co jem, dbam o tę cerę, a to nie znika tylko cały czas pojawia się coś nowego. Co może być przyczyną tego?
patis08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-26, 19:32   #2
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Podskórne grudy

Cytat:
Napisane przez patis08 Pokaż wiadomość
Z trądzikiem męczę się już parę lat. Nie był on nigdy jakoś specjalnie silny, zaleczałam go tym, co przepisał mi dermatolog. W grudniu 2016, stan mojej cery trochę się pogorszył, z tego względu został mi przypisany antybiotyk, tetralysal. Brałam go dosyć długo, bo prawie pół roku, lecz był odstawiany powoli, dawki co jakiś czas były zmieniane. Cerę miałam ładną, czasami coś wyskoczyło. Ze względu na to, że jestem nastolatką, nie miesiączkuję jeszcze regularnie, nie zauważyłam jej wstrzymania. Dopiero ogarnęłam to, jak było około 2 tygodnie, po jej planowym rozpoczęciu. Przez blisko 3 miesiące, nie miałam miesiączki ani śluzu. Dostałam go dopiero jakoś na początku lipca, a dwa tygodnie przed okresem rozpoczęła się moja katorga. Zaczęło się od jakichś trzech wielkich syfów na czole, jakoś specjalnie się tym nie przejęłam, wysyp jak wysyp. Zaczęłam zauważać, że jest coraz gorzej, grudy zaczęły się pojawiać również na policzkach. Wyprysków nie mam rozsianych po całej twarzy, lecz mam je w takich a'la stadach. Są strasznie bolące, nie mają białych czubków. Patrzę na to co jem, dbam o tę cerę, a to nie znika tylko cały czas pojawia się coś nowego. Co może być przyczyną tego?
Hormony.
Idź z tym wszystkim do ginekologa-endokrynologa. Może zupełnie niepotrzebnie trujesz się tyle czasu antybiotykiem, może trzeba od strony hormonalnej.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-26, 21:31   #3
patis08
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 2
Dot.: Podskórne grudy

Tak myślałam, że hormony, ale ze względu na to, że mam dopiero 15 lat wolałabym uniknąć tabletek antykoncepcyjnych, ale chyba nie będę miała wyjścia :/
patis08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-26 22:31:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:39.