Pytanie do dziewczyn jeżdżących na rolkach ;-) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-08, 10:04   #1
maid
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 48

Pytanie do dziewczyn jeżdżących na rolkach ;-)


Dziewczyny, jakieś 2 tygodnie temu zaczęłam jeździć na rolkach. Głównie chodzi mi o to żeby poprawić kondycję no i nie czarujmy się, chciałabym schudnąć ze 2 może 3 kg i trochę ujędrnić ciało.

No i teraz moje pytanie: po jakim czasie zauważyłyście jakieś efekty? Wiem że to sprawa indywidualna ale jestem ciekawa. Jeżdżę codziennie przez jakieś 2 godziny. Codziennie też chodzę na długie spacery. Jeśli chodzi o dietę to staram się zdrowo odżywiać, nie jem dużo ale dość często, całkowicie odstawiłam słodycze Jak myślicie kiedy będą efekty?

Przeglądałam już nie jedno forum i opinie są różne. Jedni piszą że od rolek ''strasznie rosną '' mięśnie łydek i ogólnie nogi mogą bardzo się rozbudować (tego bym nie chciała), hmm jakoś nie chce mi się w to wierzyć.
I jeszcze jedno, czy rolki pomogą na cellulit ? choć trochę ? Z góry dziękuje za pomoc.
maid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 11:23   #2
aam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Wiadomości: 1 370
Dot.: Pytanie do dziewczyn jeżdżących na rolkach ;-)

Kupiłam rolki w tym roku dopiero, no i jakoś tak rzadko na nich jeżdżę Ale ostatnio kupiłam sobie krótkie spodenki w kolorze khaki (przedtem miałam tylko białe), więc teraz czekam tylko aż będzie sucho i będę śmigać

Jeśli zdrowo się odżywiasz no i nie jesz za dużo jak na twoje zapotrzebowanie kaloryczne, to mięśnie nie powinny Ci się powiększyć
Efekty - u każdego sprawa indywidualna, ale po 2 tyg już powinny być jakieś (a może nawet po tygodniu? ).
A cellulit - myślę, że każdy rodzaj ruchu coś na to pomaga, no ale w jakim stopniu itp to sprawa indywidualna więc nic nie gwarantuję

Edytowane przez aam
Czas edycji: 2010-08-08 o 11:24
aam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 11:32   #3
maid
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 48
Dot.: Pytanie do dziewczyn jeżdżących na rolkach ;-)

Dzisiaj jak popatrzyłam na nogi, to wydawało mi się że faktycznie jest trochę lepiej, że są jakby jędrniejsze. No ale stwierdziłam że w tak krótkim czasie to nic się nie dzieje i że pewnie już sobie sama wmawiam to czego tak bardzo chcę No nic, będę dalej jeździć, postaram się zwiększać dystanse i mam cichą nadzieję że do października będą porządne efekty
maid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 13:15   #4
Brylaancik
Raczkowanie
 
Avatar Brylaancik
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Z mojego pokoju :)
Wiadomości: 173
Dot.: Pytanie do dziewczyn jeżdżących na rolkach ;-)

Ja łyżworolki mam od około 3-4-5 lat (nie jestem pewna) i jeżdżę tak sporadycznie ale kondycha mi się poprawiła jeżdżę szyko i jazda męczy mnie dopiero po jakiejś półtorej godziny na nogi to pomaga są jędrniejsze i chyba robią się smuklejsze i tak myśle, ze dziś pojeżdżę, bo nie robiłam tego za dużo w tym sezonie a i mięśnie może trochę na nogach są większe i na rękach, bo nimi się też macha, ale to zazwyczaj prawie wcale nie zauważalnie
__________________
"... potworności są na tej Ziemi rzeczywiste i dzieją się codziennie. Są jak kwiat albo słońce; nie można ich powstrzymać."
Alice Sebold ''Nostalgia Anioła''

Edytowane przez Brylaancik
Czas edycji: 2010-08-08 o 13:17
Brylaancik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-10, 18:49   #5
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Dot.: Pytanie do dziewczyn jeżdżących na rolkach ;-)

a ja marzę o tym by powiększyć łydki i też mam rolki ale rzadko jeżdżę :/
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)

Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-10, 20:04   #6
justmine2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: kursuje między pólnocą a południem
Wiadomości: 350
Dot.: Pytanie do dziewczyn jeżdżących na rolkach ;-)

A gdzie wy właściwie jeździcie? Bo u mnie na osiedlu to się pozabijać można na tych kocich łbach i wyboistych chodnikach
justmine2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 10:12   #7
maid
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 48
Dot.: Pytanie do dziewczyn jeżdżących na rolkach ;-)

U mnie na obrzeżach miasta jest ścieżka rowerowa, wybrukowana ośmiokątną kostką. Jeździ się po niej rewelacyjnie, w dodatku las po prawej i po lewej stronie. Minus jest tylko jeden- wychodzę z domu w normalnych butach, rolki w rękę i idę tak 30 minut. Potem szybka zmiana na rolki i śmigam. Najgorzej jest z wracaniem, czasami tak się nie chce że szok. No i rolki też sobie ważą ... Ale od października będę jeździć nad Wisłą i na błoniach w Krakowie Mam nadzieje że będzie sucha i cieplutka jesień
maid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-12, 14:25   #8
Brylaancik
Raczkowanie
 
Avatar Brylaancik
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Z mojego pokoju :)
Wiadomości: 173
Dot.: Pytanie do dziewczyn jeżdżących na rolkach ;-)

Ja mam kostkę prawie na całym podwórku, po za tym na mojej wsi jezdże normalnie po drodze, lub (co uwielbiam) na parkingu przed kościołem (oczywiście nie w czasie mszy) bo kościół jest na górce i fajnie się jeżdzi.
__________________
"... potworności są na tej Ziemi rzeczywiste i dzieją się codziennie. Są jak kwiat albo słońce; nie można ich powstrzymać."
Alice Sebold ''Nostalgia Anioła''
Brylaancik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 17:47   #9
BJean
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 827
Dot.: Pytanie do dziewczyn jeżdżących na rolkach ;-)

Cytat:
Napisane przez maid Pokaż wiadomość
Jedni piszą że od rolek ''strasznie rosną '' mięśnie łydek i ogólnie nogi mogą bardzo się rozbudować (tego bym nie chciała), hmm jakoś nie chce mi się w to wierzyć.
jeździłam kawałek czasu...
a moje nogi wyglądaly jak patyczki.. więc sama sobie odpowiedz na to pytanie. Nogi się wzmocnią, mięśnie delikatnie zarysują ale tylko od jazdy regularnej, długiej i intensywnej.
Rekreacyjna jazda pare razy w tygodniu nie sprawi że będziesz cyborgiem;D spokojnie


Cytat:
Napisane przez maid Pokaż wiadomość
I jeszcze jedno, czy rolki pomogą na cellulit ? choć trochę ? Z góry dziękuje za pomoc.
pomogą, bo ciało nieco się ujędrni. (moja sąsiadka jeździ "na pupę"
ruch to zdrowie, ludzkość wie o tym od wieków
__________________
CZYTAJ SKŁAD ! ! !


masz prawo wiedzieć co jesz.

BJean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:52.