Dieta w leczeniu KANDYDOZY - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-22, 11:08   #61
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Dieta w leczeniu KANDYDOZY

Witam
z kandydozą borykam się od bardzo dawna ale dopiero od lutego jestem świadomą posiadaczką przerośniętej Candidy . Teraz oczywiście leki i dieta i z tym jest największy problem. Zbliżają się świeta i jakoś nie potrafię sobie ich wyobrazic bez ciasta. Znalazlam przepis na ciastka z płatkami owsianymi i bakaliami , przydalo by się coś jeszcze. Najwiekszy problem mam z wyeliminowaniem mąki pszennej . W szafce mam już żytnią , owsianą , ryżową , kukurydzianą . Macie jakieś doświadczenia w pieczeniu ciast na takich mąkach ? No i czym zastąpić mleko , jogurt ?
Pomocy plisss ratujcie moje świeta

Pierogi na mące żytniej wyszły mi super

A to przepis na ciastka , który znalazlam na blogu :
"Ciastka z bakaliami
Składniki:
5 łyżek miodu
1/4 szklanki oleju
3/4 szklanki wody
4 szklanki płatków owsianych
1 szklanka bakalii (wiórka kokosowe, słonecznik, sezam, pokrojone orzechy włoskie)

Zmiksowałam blenderem miód, olej i wodę. Dodałam płatki owsiane oraz bakalie. Chwilę odczekałam, aby płatki zaczęły nasiąkać. Wymieszałam łyżką. Uformowałam okrągłe ciasteczka i układałam na blaszkę wyłożoną papierem do pieczenia. Piekłam w nagrzanym do 200 st. C piekarniku, ok. 25 minut. "

Smacznego!!
__________________

Edytowane przez grazkako
Czas edycji: 2013-03-24 o 11:32
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-20, 08:48   #62
Marcin Mosiejko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1
Dot.: Dieta w leczeniu KANDYDOZY

Witajcie!

Ja bym nazwał siebie osobą, której udało się wyleczyć z grzybicy ogólnoustrojowej (kandydozy), która przysparzała mi mnóstwo problemów. Jedne były spowodowane bezpośrednio przez nadmiar Candidy, inne były przez nią nasilone. Takie główne dolegliwości których doświadczyłem to:

- wypryski skórne w postaci pryszczy z białymi kropeczkami po wewnętrznej części ud i przy pachwinach;
- trądzik, zaczerwieniania i podrażnienia skóry twarzy z licznymi białymi pryszczykami, szczególnie wokół nosa;
- alergia na pyłki traw i związane z nią objawy jak ciągle zawalony nos 9 miesięcy w roku, częste napady duszności, swędzące i zaczerwienione oczy;
- zwiększona ochota na słodycze, których w efekcie jadłem niewyobrażalne ilości, co w następstwie powodowało nadwagę;
- problemy trawienne w postaci wzdęć, częstych bólów brzucha, burczenia, biegunek itd.

Wszystkie problemy udało mi się wyeliminować za pomocą diety, zdrowego stylu życia itd. Bez brania jakichś cudownych leków, antybiotyków, suplmentów itp.
Problemy z Candidą miałem dość dawno, bo z 4-5 lat temu, które potem powróciły na krótki okres jak wróciłem do niezdrowego sposobu odżywiania. Jednak w chwili obecnej praktycznie nie ma żadnych śladów po kandydozie.
Od ponad roku piszę bloga na temat sposobu odżywiania i stylu życia jaki praktykuje i który pozwolił mi oraz wielu innym osobom wyleczyć się z grzybicy. Dieta, którą zastosowałem na pierwszy rzut oka może wydawać się całkowitym zaprzeczeniem tego, co należałoby zrobić przy grzybicy, ale jest to bardzo logiczne rozwiązanie. Przez ponad rok pracowałem nad ebookiem w którym opisałem jak wyleczyć się z kandydozy tym sposobem i niedawno pojawił się na moim blogu. Można na nim znaleźć także sporo wpisów na temat candidy, kandydozy i grzybicy. część z nich jest fragmentami mojego ebooki. Podaję tutaj link jedynie do bloga. Jak ktoś z was będzie zainteresowany znalezieniem konkretnych wpisów oraz ebooka bez problemu sobie poradzi.
W razie czego chętnie odpowiem na ewentualne pytania.

Link do mojego bloga:
www.poweredbyfruits.pl
Szczególnie polecam mój ostatni wpis na temat kandydozy.

Na wypadek, gdyby ktoś uznał to za spam lub trollowanie - nie jestem tu jakąś anonimową osobą ukrywającą się pod trefnym pseudonimem. Można znaleźć mnie na facebooku itp. W większości miejsc podpisuję się swoim imieniem i nazwiskiem.
Zależy mi przede wszystkim na tym, aby jak najwięcej osób się dowiedziało, że istnieje o wiele prostszy i szybszy sposób na wyleczenie grzybicy. Z samych wpisów można już się bardzo wiele dowiedzieć.

Polecam też lekturę wpisu o kandydozie tutaj:
http://pepsieliot.wordpress.com/2013...zym-to-sie-je/

Informacje z wpisów na mojej stronie + wpis z bloga Pepsi Eliot wraz z komentarzami poniżej jest wystarczający do wprowadzenia zmian koniecznych do wyleczenia kandydozy.

Pozdrawiam!
Marcin Mosiejko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-20, 10:47   #63
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Dieta w leczeniu KANDYDOZY

Mieliście kiedyś jakieś badania czy coś potwierdzające tę ogólnoustrojową grzybicę?
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-08, 12:15   #64
malypeszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 443
Dot.: Dieta w leczeniu KANDYDOZY

Hej, odświeżam temat, bo chciałam zapytać, czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z prażoną kukurydzą. W internecie jest albo "nieszkodliwa", albo jednak "niewskazana" więc nie wiem, czy mogę ją jeść, a z racji odstawienia chipsów itp. mam coraz większą ochotę...

I przy okazji - ziemniaki. Można je moczyć w wodzie i tym samym wypłukać skrobię, czy takie wtedy nadają się do spożycia przy kandydozie? Bo też znajduję sprzeczne info.
malypeszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-06, 22:02   #65
kana22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 19
Dot.: Dieta w leczeniu KANDYDOZY

Witajcie, czy ktoś tutaj jeszcze działa? Byłam tutaj ostatnio ok 4 lata temu.. candida spp. minęła i zniknęłam...

.. myślę, że to cholerstwo znowu do mnie powróciło :/
kana22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-06 23:02:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:45.