Wilgoć w nowym budownictwie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-11-06, 00:48   #1
werka95s
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 1

Wilgoć w nowym budownictwie


Hej!

Wynajmujemy z mężem i dzieciakami bardzo ładne nowe mieszkanie (oddane do użytku w tym roku). Na początku byliśmy zachwyceni, ale od jakiegoś czasu zauważamy dużą wilgotność. Przede wszystkim w sierpniu odwracamy materac a tam...grzyb. Wyniosłam się z mieszkania z dziećmi a mąż sprzątnął to i kupił nowy materac. Kupiliśmy pochłaniacz wilgoci, który zawiera tabletkę która pochłania wilgoć, bardzo dużo wietrzymy, teraz też grzejemy a to nie pomaga. W łazience ciężko otworzyć drzwi, w szafach pojawia się nalot, ubrania rzadziej używane śmierdzą stęchlizną. Jestem załamana...dzisiaj odwrociłam nowy materac (sprawdzam mniej więcej co tydzień) a tam znowu się pojawia grzyb (są pierwsze ślady). I teraz moje pytanie: CO ROBIĆ?
1. Wynieść się - super opcja ale ciężko znaleść równie ładne mieszkanie i znowu strata kaucji
2. Zażądać od właściciela zrobienia porządku z wilgocią?
3. Samemu sobie jakoś z tym poradzić (pomysły)

Dowiedziałam się że w miejscu budowy podczas kładzenia fundamentów woda była do kolan, jak mąż wiercił w ścianie to tynk który odpadł był mokry.

PS. MYŚLICIE ŻE PRALNIA CHEMICZNA DA RADĘ Z MATERACEM JAK TO DOPIERO POCZĄTKI? NIE UŚMIECHA NAM SIĘ PŁACIĆ ZNÓW 600ZŁ LUB WIĘCVEJ...
werka95s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-07, 08:27   #2
bekas02
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 1
Dot.: Wilgoć w nowym budownictwie

Do ad3 - istnieją pochłaniacze wilgoci / osuszacze powietrza, ich ceny zaczynają się od około 500 złotych
bekas02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-03, 17:46   #3
ksaiaga
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 226
Dot.: Wilgoć w nowym budownictwie

Cytat:
Napisane przez werka95s Pokaż wiadomość
Hej!

Wynajmujemy z mężem i dzieciakami bardzo ładne nowe mieszkanie (oddane do użytku w tym roku). Na początku byliśmy zachwyceni, ale od jakiegoś czasu zauważamy dużą wilgotność. Przede wszystkim w sierpniu odwracamy materac a tam...grzyb. Wyniosłam się z mieszkania z dziećmi a mąż sprzątnął to i kupił nowy materac. Kupiliśmy pochłaniacz wilgoci, który zawiera tabletkę która pochłania wilgoć, bardzo dużo wietrzymy, teraz też grzejemy a to nie pomaga. W łazience ciężko otworzyć drzwi, w szafach pojawia się nalot, ubrania rzadziej używane śmierdzą stęchlizną. Jestem załamana...dzisiaj odwrociłam nowy materac (sprawdzam mniej więcej co tydzień) a tam znowu się pojawia grzyb (są pierwsze ślady). I teraz moje pytanie: CO ROBIĆ?
1. Wynieść się - super opcja ale ciężko znaleść równie ładne mieszkanie i znowu strata kaucji
2. Zażądać od właściciela zrobienia porządku z wilgocią?
3. Samemu sobie jakoś z tym poradzić (pomysły)

Dowiedziałam się że w miejscu budowy podczas kładzenia fundamentów woda była do kolan, jak mąż wiercił w ścianie to tynk który odpadł był mokry.

PS. MYŚLICIE ŻE PRALNIA CHEMICZNA DA RADĘ Z MATERACEM JAK TO DOPIERO POCZĄTKI? NIE UŚMIECHA NAM SIĘ PŁACIĆ ZNÓW 600ZŁ LUB WIĘCVEJ...
Jeśli jest źle zrobiona izolacja fundamentów (np. przy wysokiej wodzie gruntowej) albo w ogóle nie ma odpowiedniej izolacji, to absolutnie sami nic nie zrobicie. Trzeba by fundamenty odkopać, osuszyć, zrobić odpowiednią izolację. Zagrzybienie ma fatalne skutki zdrowotne - cały czas to wdychacie, wilgoć powoduje np. chorobę reumatyczną. Radzę jak najszybciej się wyprowadzić.
Właściciel może dochodzić wykonania tych prac od dewelopera, ale to długa, żmudna droga.

Edytowane przez ksaiaga
Czas edycji: 2017-12-04 o 12:03
ksaiaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-04, 10:28   #4
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Wilgoć w nowym budownictwie

Czy okna są wyposażone w wywiewniki (nie chodzi o mikrouchył)? Powinny, chociaż jeżeli piszesz, że to może być problem z wilgocią ciągnącą od fundamentów, to na Waszym miejscu zaraz po nowym roku szukałabym innego mieszkania. Cudowanie z pochłaniaczami powietrza niewiele da, w końcu wszystko Wam zapleśnieje. O zdrowiu nawet nie wspominam - sami chyba wiecie, szczególnie mając małe dzieci. W imię czego chcecie się tak męczyć?


Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2017-12-04 o 11:11
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-06, 09:27   #5
Majeczka28a
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 94
Dot.: Wilgoć w nowym budownictwie

Moim zdaniem ucieczka Cie ratuje. Nie zostało zrobione odwodnienie. Pocięli po kosztach. Teraz to tylko odkopanie dookoła budynku do końca fundamentu i zrobienie specjalnego zabezpieczenia przed wodą. Licz się z tym, że jak tego nie zrobią to będzie gorzej tylko.
Majeczka28a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-06 10:27:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:42.