Pomoc w określeniu typu urody - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-24, 11:39   #1
sylagmi
Raczkowanie
 
Avatar sylagmi
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: kraina jezior i lasów
Wiadomości: 66

Pomoc w określeniu typu urody


Wiem, że bez osobistego kontaktu, to bardzo trudne pomóc w określeniu typu urody. Jednak mimo wszystko proszę o pomoc. W najbliższym czasie wybieram sie do fryzjera. Chciałabym zmienić coś w swoim wyglądzie, ale tak by było to zauważalne. Od lat wyglądam tak samo, nawet jak wracam z wizyty od fryzjera nikt tego nie zauważa. W związku z tym od dłuższego czasu studiuję kwestię mojego typu urody i nie mogę dojść do jakichś rozsądnych wniosków, a chcę dobrać dobry kolor włosów i fajną fryzurkę.
Chciałabym też trochę urozmaicić swoją szafę ale o rzeczy, które naprawdę dodadzą mi uroku. Muszę zatem wiedzieć w czym mi ładnie, a czego mam unikać.
Nie potrafię powiedzieć czy moja skóra ma błekitnawy odcień jak u LATA, choć większość Polek to typ LATO. Wiem tylko, że opalam się nie zbyt szybo (mam wrażliwą skórę) najpierw na czerwono, a po kilku dniach na lekki brązik, chyba na odcień złotawy niż czerwono-brązowym. Ale raczej skórę mam bladą. Mam jednak widoczne naczynka zwłaszcza w okolicach płatków nosa i często się rumienię (zwłasza jak jest gorąco).
Nie mam piegów tylko pare pieprzyków (brązowych). Mój kolor włosów to ciemny blond, zawsze myślałam, że mysi, ale uważam, że nie mają odcienia popielatego, raczej ciepławy lekko brązowy.
Oczy - oczy mam ciemno zielonkawe z plamkami w kolorze piwnym. Więc nie jak u lata szare czy niebieskie. Poza tym oprawa oczu jest wyrazista, nie jak u wiosny.
Wszystcy mówią, że mam delikatną urodę, nie pasuje mi ostry makijaż, nawet czarny tusz do rzęs nie wygląda u mnie najlepiej, ani też duża cieżka biżuteria czy dodatki nie są dla mnie.
Nieciekawie wyglądam w beżach i w butelkowych zieleniach, jakoś tak bez życia.
Jestem osobą spokojną ale energiczną, uśmiechniętą. Chciałabym podkreślić właśnie moją energiczność. Wszyscy ujmują mi lat (czasem zamiast 29 słyszę że mam 22). To nie wada, ale często borykam sie z tym, że ludzie traktują mnie jak smarkacza, a ja przecież już mam prawie trzydziestkę na karku i malutką córeczkę w dorobku.
I co???
Bardzo proszę o szybką poradę. Mogę przesłać kilka zdjęć, tylko proszę o kontakt.
Wizytę u fryzjera mam już 30.05.2006.
Blagam. Pomocy!!!
Pozdrawiam
sylagmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 14:55   #2
marta1312
Raczkowanie
 
Avatar marta1312
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: łorsoł
Wiadomości: 40
GG do marta1312
Dot.: Pomoc w określeniu typu urody

Nie musisz być czystym latem, moesz tez być typem mieszanym lato-zima. Takie dziewczyny źle wyglądają w bardzo wyrazistych kolorach charakterystyczncyh dla zimy i nie do twarzy im w skrajnie pastelowych barwach.
Co do fryzury, najlepiej bedzie jak pojdziesz do dobrego salonu i skonsultujesz sie bezpośrednio z fryzjerem
marta1312 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-24, 15:18   #3
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: Pomoc w określeniu typu urody

Chętnie zobaczyłabym Twoje zdjęcia. Możesz mi je przesłać na j-o-e-y@o2.pl
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-31, 06:20   #4
sylagmi
Raczkowanie
 
Avatar sylagmi
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: kraina jezior i lasów
Wiadomości: 66
Dot.: Pomoc w określeniu typu urody

Zrobiłam parę testów, jak radziła Joey, z kolorami i chyba jestem (bardziej) latem. W kolorze pomarańczowym jakby gasnę, w różu nabieram życia.
Nie wiem jednak czy jestem czystym latem myślę, że chyba rzeczywiście mogę być mieszanką - jak pisze marta1312.
Fryzurkę już zmieniłam. Chyba na korzyść. Skróciłam, wystopniowałam, zobaczymy jak będzie się nosić.
Jeśli macie jakieś rady konkretnie co do kolorów dla typu lato-zima, chętnie poczytam i poeksperymantuje.
Dzięki! Pozdrawiam!
sylagmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-31, 18:25   #5
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: Pomoc w określeniu typu urody

Cytat:
Napisane przez sylagmi
Zrobiłam parę testów, jak radziła Joey, z kolorami i chyba jestem (bardziej) latem. W kolorze pomarańczowym jakby gasnę, w różu nabieram życia.
Nie wiem jednak czy jestem czystym latem myślę, że chyba rzeczywiście mogę być mieszanką - jak pisze marta1312.
Fryzurkę już zmieniłam. Chyba na korzyść. Skróciłam, wystopniowałam, zobaczymy jak będzie się nosić.
Jeśli macie jakieś rady konkretnie co do kolorów dla typu lato-zima, chętnie poczytam i poeksperymantuje.
Dzięki! Pozdrawiam!
Załączam Ci palety kolorów dla lato-zimy.
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-31, 19:03   #6
zetka5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Pabianice
Wiadomości: 8
GG do zetka5
Dot.: Pomoc w określeniu typu urody

Podejrzewam ze mam ten sam typ urody. cechy urody zblizone:
ciemna oprawa oczu, włosy blond odcień złotawy (teraz troche przyciemniam) cera wrażliwa, naczynkowa, opalm sie ciężko jak dla mnie to efektem końcowym jest brzoskwiniowy odcień skóry.Mam dużo pieprzyków. Kolor oczu szaro - niebieskie. Dobrze się czuje w brązach, beżach kolorze starego złota, zieleń, khaki ale lubie też kolor jeansu i turkus. Nie lubie zdecydowanych kolorów moge załozyć na siebie wszystko tylko żeby kolor był tak jak by przydymiony lub rozmyty. A więc kim jestem? wiosna?
zetka5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-31, 21:40   #7
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: Pomoc w określeniu typu urody

Zetka, ja w Twoim przypadku skłaniałabym się bardziej ku typowi mieszanemu wiosna-jesień.
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-01, 07:17   #8
sylagmi
Raczkowanie
 
Avatar sylagmi
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: kraina jezior i lasów
Wiadomości: 66
Dot.: Pomoc w określeniu typu urody

Pewnie już trochę nadużywam Twojej uprzejmości, ale czy masz może paletę dla typowego lata. Być może się mylę, ale te szarości i granat z palety lato-zima, nie dla mnie. Wyglądam w nich okropnie. Róże, turkusy owszem.
Zastanawiam się też jak mogłabym malować oczy. Mam kolor oczu ciemnozielony w piwnymi plamkami.
No i oczywiście dziękuję za dotychczasowe porady.
Pozdrawiam ciepło.:ehem:
sylagmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-01, 14:00   #9
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: Pomoc w określeniu typu urody

Cytat:
Napisane przez sylagmi
Pewnie już trochę nadużywam Twojej uprzejmości, ale czy masz może paletę dla typowego lata. Być może się mylę, ale te szarości i granat z palety lato-zima, nie dla mnie. Wyglądam w nich okropnie. Róże, turkusy owszem.
Zastanawiam się też jak mogłabym malować oczy. Mam kolor oczu ciemnozielony w piwnymi plamkami.
No i oczywiście dziękuję za dotychczasowe porady.
Pozdrawiam ciepło.
Palety dla typów chłodnych znajdziesz w tym wątku: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=71243
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:08.