jedzenie w pracy - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-30, 15:47   #151
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 502
Dot.: jedzenie w pracy

Nie mamy w pracy jakiegoś zapisu czy regulacji w regulaminie co do przerwy na posiłek, ale zwykle nie ma problemu ze zrobieniem sobie przerwy ok. półgodzinnej i udanie się do bufetu czy naszego aneksu kuchennego, w którym jest lodówka i mikrofalówka. Ja zwykle preferuję to drugie, bo lubię sama pichcić i coś przynosić.
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-30, 18:20   #152
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: jedzenie w pracy

Cytat:
Napisane przez maryanna3 Pokaż wiadomość
Zasadniczo gdyby wszyscy mieli takie podejście jak jedna tutaj wizazanka gosia czy jakoś tak ze kodeks to świętość świętość świętość a ty głupcze siedź cicho koniec kropka, no to nic by sie nigdy nie zmieniało na lepsze.
abstrahując zupełnie od sprawy Biedronki - bo nie śledziłam - i postów wizażanki Gosi - bo nie kojarzę - to święte slowa. Kodeks pracy to nie jest tekst objawiony, a że coś jest zgodne z prawem to nie musi znaczyć, że normalne. Kiedyś ludzie nie mieli płatnego urlopu czy zasad BHP i zasuwali w fabryce po 12 godzin dziennie za miskę kartofli, i to też było zgodne z ówczesnym prawem. Teraz też zdaniem niektórych chyba powinnismy sie cieszyć, bo pracownicy w Chinach mają gorzej. Także ok, sytuacja w pracy autorki wątku jest zgodna z prawem, ale to wcale nie znaczy, że tak ma byc, a jak ktoś chciałby wiecej niż kodeks przewiduje, to od razu w tyłku sie w tym pierwszym świecie poprzewracało :silly:


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-30, 19:47   #153
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: jedzenie w pracy

Cytat:
Napisane przez CzasKomety Pokaż wiadomość
Tak czytam i myślę: pracę zmieniłaś. No i doczytałam
No z posta to przecież wynikało, bo pisałam, że 'w poprzedniej pracy'
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-30, 21:16   #154
Marudna Krolewna
Rozeznanie
 
Avatar Marudna Krolewna
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 614
Dot.: jedzenie w pracy

Większość czasu pracuje zdalnie z domu, więc mam pełną dowolność. Czasem jest tak, że nie mam chwili na jedzenie i jem dopiero po pracy, ale staram się pilnować, żeby coś zjeść. Jeśli akurat jestem w biurze to albo zabieram coś z domu albo korzystam z usług pana kanapki. Jeść możemy albo przy kompie, albo w kuchni, wyście do sklepu to też nie problem. W poprzedniej firmie też był pełny luz w tym temacie, żadnych regulacji odnośnie pory posiłków czy wizyt w toalecie.
__________________
marudzę na blogu - o książkach, filmach, marketingu, Łodzi i o tym co mi do głowy przyjdzie
OSTATNI WPIS: Literaci W Przedwojennej Polsce. Pasje. Nałogi. Romanse
zapraszam na marudny FP
Marudna Krolewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-30, 22:25   #155
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: jedzenie w pracy

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
No z posta to przecież wynikało, bo pisałam, że 'w poprzedniej pracy'
No właśnie to napisałam. Przeczytałam pierwszą część, w której piszesz, że pracujesz w takich to a takich godzinach. Myślę sobie: prace zmieniłaś. Czytam drugą cześć: o, napisałaś, że zmieniłaś.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-30, 23:07   #156
zielonkava
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 691
Dot.: jedzenie w pracy

Cytat:
Napisane przez GgochaA Pokaż wiadomość
Ja się nie dziwię tym pracodawcom, którzy nie chcą płacić za kawki, herbatki 10 razy dziennie, obiadek, prywatne rozmowy telefoniczne, facebooka itp. Ale sa firmy w których można pracować w ten sposób - I SUPER, jeżeli pracodawcy to nie przeszkadza.
Mojemu pracodawcy to nie przeszkadza xD
Bywają takie dni, gdzie bite osiem godzin (no dobra, mniej, bo często jem albo się szwendam po biurowcu) robię przegląd internetu, w akcie desperacji nawet pudelka czytam i mi za to płacą. Przerw też nie ma, jak ktoś chce, to sobie je, poczyta coś w sieci. Jak były mistrzostwa w piłce nożnej to całym departamentem robiliśmy zakłady, więc po każdym meczu z rana trzeba było podyskutować kto jak grał, omówić punktację, uzupełnić tabelę wyników, więc zanim się do roboty zabraliśmy, łącznie z dyrektorem to było po godz. 10 xD o matko, gdzie ja znajdę drugą taką robotę tak mnie tu rozpuścili.

Edytowane przez zielonkava
Czas edycji: 2014-11-30 o 23:08
zielonkava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 10:31   #157
aga_dream
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 14
Dot.: jedzenie w pracy

Hej,
Moim zdaniem dbanie o komfort pracowników jest obowiązkiem pracodawcy. Ja jeżeli nie mogłabym normalnie jeść w biurze i miałabym się stresować z tego powodu, to szczerze mówiąc jak najszybciej poszukałabym nowego pracodawcy.
aga_dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-07-03, 09:50   #158
kairi93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 25
Dot.: jedzenie w pracy

U mnie można jeść kiedy się chce. Ludzie zazwyczaj jedzą 2 posiłki (kanapki jakieś) + kawa/herbata.

Za to taka jedna baba xxx co 1 - 1,5 h to jakieś zupki, cos ze słoików, śmierdzi to okropnie i ciągle stuka widelcem w szkło talerz... powinna dostać zakaz lub żreć 1 raz dziennie bo to chore i frustrujące

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2017-07-03 o 18:25 Powód: Słownictwo.
kairi93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-03, 11:22   #159
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 521
Dot.: jedzenie w pracy

Cytat:
Napisane przez kairi93 Pokaż wiadomość
U mnie można jeść kiedy się chce. Ludzie zazwyczaj jedzą 2 posiłki (kanapki jakieś) + kawa/herbata.

Za to taka jedna baba xxx co 1 - 1,5 h to jakieś zupki, cos ze słoików, śmierdzi to okropnie i ciągle stuka widelcem w szkło talerz... powinna dostać zakaz lub żreć 1 raz dziennie bo to chore i frustrujące
Kiedyś pracowałam biurko w biurko z kobietą, która na oko ważyła jakieś 140 kilo. Na początku byłam zaskoczona, bo przez kilka pierwszych dni nie widziałam, żeby cokolwiek jadła (akurat zawsze w porach jedzenia musiałam wyjść). Myślałam, że jest chora, taki ma metabolizm, to kwestia przytycia po ciąży itp. itd.

A potem spędziłam z nią cały dzień biurko w biurko. Dziewczyna co godzinę-dwie przynosiła duży talerz na zupę wypełniony np. krojonym ogórkiem, pomidorami itp. Myślisz sobie: "O, zdrowa opcja, fajnie, że ta pani próbuje coś zmienić". I co? Za każdym razem ładowała na te warzywa wielki słój majonezu Hellmans. Nie wiem, ile one mają, chyba pół litra. Do tego buły sowicie posmarowane masłem. I raz-dwa razy dziennie jednorazówka z drożdżówkami z pobliskiej piekarni "na deser"

Jak zobaczyłam to pierwszy raz, pomyślałam: "Ocho! Tajemnica rozwiązana!"

Także nie chcę nic sugerować, ale jednak dla niektórych ludzi sztywno określone przerwy na jedzenie w pracy by się przydały.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2017-07-03 o 18:26 Powód: Słownictwo w cytacie.
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-03 12:22:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:56.