Wiosenne maluchy opuszczają brzuchy - MARZEC-KWIECIEŃ 2010r. - Strona 141 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-04-19, 16:41   #4201
JoannM
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 324
Dot.: Wiosenne maluchy opuszczają brzuchy - MARZEC-KWIECIEŃ 2010r.

Ja Was podczytuje ale jakos pisac nie mam sily, nie sadzilam ze zajmowanie sie dzieckiem jest takie ciezkie.. przez ten brak snu/sen przerywany jestem wykonczona.
Czytalam ze tez niektore tak macie z dziecinami ze w dzien nie chca zbytnio spac. tez sie zastanawiam czy to normalne. moja ma 4 tyg. i w dzien malo spi. budzi sie ok 6 i juz jej wystarczy spania, a czasem po dwoch godzinach usypiania idzie jeszcze spac na 2,3 godz.
i tak sie zastanawiam w jakim wieku mozna zrezygnowac z jednego nocnego karmienia, zeby spala chociaz te 5 godzin ciurkiem.
do tego bola mnie plecy,w krzyzu. Bo np w nocy karmie na brzegu lozka, nie mam fotela.

Patrzac na Wasze zdjecia dzieciaczkow to mysle ze udaly nam sie te marcowo kwietniowe pociechy Wszystkie sliczniutkie!
Machaj- Twoja jest normalnie skora z Ciebei zdarta:P

Dziewczyny ktore jeszcze zostaly, mloda, Izumi,Anakazar-przestancie juz zaciskac :P
__________________

Razem z Gabrysią

JoannM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-19, 16:43   #4202
drcron
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3 410
Dot.: Wiosenne maluchy opuszczają brzuchy - MARZEC-KWIECIEŃ 2010r.

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Dziewczyny a napiszcie jak to było u was?tzn jak się akcja już rozkręcała,wody chlusneły czy jak to jest?to wygląda tak jakbyśmy się zesikały?bo nie każdej odchodzą,a skurcze?łapią w kilku miejscach czy jak?

pytania głupie,ale mnie to zastanawia jak to jest
u mnie wody nie odeszly tuz przed ostatnimi partymi przebili mi pecherz i nawet nie czulam jak wody wylecialy
skurcze lapaly mnie w dole brzucha jednym razem a drugim ciagnely sie od kregoslupa tak jakbym cie przedzwignela i ciagnely w dol nasilaly sie

Cytat:
Napisane przez dusiaka Pokaż wiadomość
Wiem, że pewnie to mało możliwe przy tak angażujących nas maluszkach, ale w "wolnym czasie" (o boshe co też ja piszę...) polecam stronkę Komitetu Upowszechniania Karmienia Piersią. Znalazłam tu bardzo ciekawe forum, mnóstwo dobrych, sprawdzonych rad i w temacie zwiększenia laktacji (metoda 7-5-3 - ja ją stosuję z mniejszym bądź większym skutkiem od dnia wyjścia ze szpitala), jak i jej zmniejszenia. M.in.: Jak obudzić mocno śpiącego malucha, jaki wybrać laktator, jak sobie radzić z kryzysem laktacyjnym, co z przedłużającą się żółtaczką, itp. Może się którejś z Was przyda:

http://www.laktacja.pl/forum/viewfor...2e3f9fcd33e5e4

---------- Dopisano o 16:48 ---------- Poprzedni post napisano o 16:44 ----------



anakazar - pierwsza ciąża: nad ranem zrobiłam siusiu i coś jeszcze, zanim wróciłam do łóżka odeszły mi wody. Poczułam jak ciepła woda leci mi spomiędzy nóg. Poród był wywoływany: oxy plus masaże szyjki, itp.
Druga ciąża- książkowo - najpierw skurcze (kilkanaście godzin, ale to u każdej z nas może być inaczej), gdy rozwarcie było koło 7 cm, podczas skórczu siedziałam na piłce i poczułam jakby w środku pękł mi balon, taki pstryk. Chyba nie było tych wód tak wiele, bo nie lało się ciurkiem, tylko tak jakbym się posikała...

---------- Dopisano o 16:52 ---------- Poprzedni post napisano o 16:48 ----------



Matko- jak bys pisała o mojej. Z tym wyjątkiem, że moja już nauczyła się jeść NAN (diostaje raz wieczorem), ale cycki mam w ciągu dnia wydojone... Co nie zmienia faktu, że po tym sztucznym i tak nie zasypia sama, tylo woła cyca, przy którym usypia. Chyba to wina tego, że nie umie ssać smoka- uspokajacza i znęca się nad moimi cycami...

Moja się pręży przed prykaniem chyba bez względu na to, które mleczko jadła. Ja piję herbatki (bocianka i HIPP) na pobudzenie laktacji, piwo Karmi - to wszystko jest wiatropędne, więc małą też może w brzuszku kręcić. Najgorzej jest z odzinę przed skupaniem się. Potem, jak już zrobi jest niceo lepiej
wielkie dzieki za strone do takiego forum przy mojej pijawce przydadza sie takie porady na zwiekszenie laktacji ja pije nalogowo herbatki dwie dziennie na pobudzenie laktacji dotego wypijam 3 litry wody i herbat ze 6 dziennie ale mleka nadal malutko w szpitalu jak bylam to mialam cyce jak kamienie polozne mowily ze jestem jak mleczarnia bo pokarmu mam mase jak wrocilam do domu czar prysnal i sa mieciuchne i malo co z nich cieknie a ja matka polka karmiaca chce byc

a czy wasze dzieci tez robia tak duzo kjupy ?? ze czasem przez pampersa przeleci ?? a jak moja pierdzi to jak stary chlop tak glosno i smierdzaco

Cytat:
Napisane przez gusinek Pokaż wiadomość
ja czytałam i piałam o tym ze własnie mozna ja wyciągnac w dowolnym momencie np nie słuzy Ci lub chcesz kolejnego dzidziusia


tez sie zastanawiam wiec dobrze ze zapytałas bo i ja skorzystam

dusiaka, darusia dzieki za opisy,
ja dzis wyjątkowo byłam az 4 razy w wc... a u mnie to raczej zawsze zaparcia były takze żyje nadzieja ze mnie chwyci i rozkreci sie na dobre
madziwnia ślicznie wyglądacie na spacerku (mam taka sama gondole)
ja tak mialam caly dzien przed porodem meczyl mnie kac kupa ze 100 razy bylam w wc tuptalam po schopdach wc sypialnia

a powiedzcie mi czy wasze dzieciaczki tez tak harcza jak jedza ?? tak jakby im w pluckach albo tchawicy gralo?? potem jest spokoj tylko jak moja niunia polyka to tak harczy dziwnie
lekarka zwalila to na obrzeknieta sluzowke noska ale po zapuszczeniu kropelek nie przeszlo potem powiedziala ze nasza mala ma waskie przegrody w nosku i to moze byc przyczyna no ale to nie z noska bo noskiem ladnie oddycha jak jadla maz przykladal ucho do jej brzuszka i mowi ze to jakby z lucek albo tchawicy ida takie harczenia

moj mlekopijca w koncu zasnal mam 30 minut na posprzatanie lece sprzatac
__________________
I w taką piękną wiosnę przyleciał do nas bociek, i przyniósł maleńką dziecinę, a razem z nią - sto pociech.
Juleczka 08.04.2010
nasz mały wielki cud TP 05.11.2013

drcron jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-19, 16:49   #4203
sismuerte
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Joli Bord
Wiadomości: 559
Dot.: Wiosenne maluchy opuszczają brzuchy - MARZEC-KWIECIEŃ 2010r.

I mój tz też kupił tą encyklopedie i faktycznie bardzo fajna książeczka i nie droga
__________________
Antoni Stanisław 30.03.2010:dz iekuje:
Je suis le content l`homme
sismuerte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-19, 16:52   #4204
gusinek
Rozeznanie
 
Avatar gusinek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 631
GG do gusinek
Dot.: Wiosenne maluchy opuszczają brzuchy - MARZEC-KWIECIEŃ 2010r.

Cytat:
Napisane przez drcron Pokaż wiadomość
u mnie wody nie odeszly tuz przed ostatnimi partymi przebili mi pecherz i nawet nie czulam jak wody wylecialy
skurcze lapaly mnie w dole brzucha jednym razem a drugim ciagnely sie od kregoslupa tak jakbym cie przedzwignela i ciagnely w dol nasilaly sie



ja tak mialam caly dzien przed porodem meczyl mnie kac kupa ze 100 razy bylam w wc tuptalam po schopdach wc sypialnia
oby, oby
__________________
mój skarb Bartuś 30.04.2010 3400 57cm

przeczytaj proszę, może Ty potrafisz pomóc

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post35342764

gusinek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-19, 17:16   #4205
sismuerte
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Joli Bord
Wiadomości: 559
Dot.: Wiosenne maluchy opuszczają brzuchy - MARZEC-KWIECIEŃ 2010r.

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
dusiaka dzięki
bo u mnie od wczoraj tak jakoś wszystko inaczej jest i siedzę jak na szpilkach,a dzisiaj cały dzień mam skurcze i tak wolę wiedziec.
Heh wiem,że porodu przegapic się nie da,ale...
darusia dzięki-też to w plecach miałam i dzisiaj i wczoraj,ale na razie jest spokój
A u mnie z wodami to było tak Założyli mi cewnik przed cc i kazali czekać. Nie wiem ale mnie to tak bolało, że nie mogłam nawet usiąść, a stać też kiepsko mi szło więc ległam na łóżku tylko tak bokiem. I nagle coś mi cieknie po brzuchu i mówię kur... co jest?? Mocz nie tu gdzie trzeba leci czy co?? I mówię do tż, że coś mi cieknie, a on na to że pewnie mam takie wrażenie przez cewnik. A ja na to mówię podnieś mnie, no i mi pomógł, a w tym momencie chlup i stoje w ciepłej kałuży On do położnej, a ta że to pewnie mocz. Na szczęscie przyszła zobaczyć i wtedy się zaczęło :0 Na wózek mnie i na sale operacyjną, a wody cały czas odchodziły - tak fazowo sobie chlupały

---------- Dopisano o 18:08 ---------- Poprzedni post napisano o 18:01 ----------

Cytat:
Napisane przez ania p Pokaż wiadomość


A ja dziś byłam na zdjęciu szwów i na akcie urodzenia . dostałam bodziaka od prezydent wawy
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1...skie_body.html
miło z ich strony he he
blizne mam smarować maścia ale już jest ładna i cieniutka .
Reszta potem bo mała sie budzi
Antek też dostał takie body. Fajny napis i chyba mu zostawie na pamiątkę

---------- Dopisano o 18:16 ---------- Poprzedni post napisano o 18:08 ----------

drcron mój też tak charczy przy jedzeniu
__________________
Antoni Stanisław 30.03.2010:dz iekuje:
Je suis le content l`homme
sismuerte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-19, 17:25   #4206
mrowak
Zakorzenienie
 
Avatar mrowak
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Konin
Wiadomości: 3 256
Dot.: Wiosenne maluchy opuszczają brzuchy - MARZEC-KWIECIEŃ 2010r.

Cytat:
Napisane przez Baobabek Pokaż wiadomość
ja mam wiecznie wszystko na odwrót - normalnym ludziom w ciąży wychodzą - monisi po ciąży
Hura- Monisia też jest nienormalna jak ja hurrra! Bo ja też w ciąży ani pół rozstępu, a teraz mam na cyckach. Nienormalni łączcie się

Kupiłam infacol, podałam na razie tylko raz- zobaczymy. A sab simplex zamówimy na e-bayu-niech sobie będzie w odwodzie.
mrowak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-19, 17:36   #4207
drcron
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3 410
Dot.: Wiosenne maluchy opuszczają brzuchy - MARZEC-KWIECIEŃ 2010r.

Cytat:
Napisane przez sismuerte Pokaż wiadomość
I mój tz też kupił tą encyklopedie i faktycznie bardzo fajna książeczka i nie droga
wstawcie zdjecie bo ja tez mam encyklopedie malego dziecka ale placilam za nia 64 zlote
o taka ja mam
http://merlin.pl/Encyklopedia-zdrowi...247-0552-8.jpg
ze swiata ksiazki

Cytat:
Napisane przez sismuerte Pokaż wiadomość


drcron mój też tak charczy przy jedzeniu
uf to dobrze bo juz sie zaczynalam martwic
a w tej encyklopedi wyczytalam ze niektore dzieci maja bardzo cieniutkie te blony co oddzielaja przelyk od tchawicy i jak przelykaja to to im drga ale ja madra jestem hehe

Cytat:
Napisane przez mrowak Pokaż wiadomość
Hura- Monisia też jest nienormalna jak ja hurrra! Bo ja też w ciąży ani pół rozstępu, a teraz mam na cyckach. Nienormalni łączcie się

Kupiłam infacol, podałam na razie tylko raz- zobaczymy. A sab simplex zamówimy na e-bayu-niech sobie będzie w odwodzie.
a ja moge sie do was dolaczc z rozstepami ?? pojawily mi sie na cycach <ryczy> cala masa az obrzydzenie mnie bierze
__________________
I w taką piękną wiosnę przyleciał do nas bociek, i przyniósł maleńką dziecinę, a razem z nią - sto pociech.
Juleczka 08.04.2010
nasz mały wielki cud TP 05.11.2013

drcron jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-19, 17:38   #4208
sismuerte
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Joli Bord
Wiadomości: 559
Dot.: Wiosenne maluchy opuszczają brzuchy - MARZEC-KWIECIEŃ 2010r.

Cytat:
Napisane przez mrowak Pokaż wiadomość
Hura- Monisia też jest nienormalna jak ja hurrra! Bo ja też w ciąży ani pół rozstępu, a teraz mam na cyckach. Nienormalni łączcie się

Kupiłam infacol, podałam na razie tylko raz- zobaczymy. A sab simplex zamówimy na e-bayu-niech sobie będzie w odwodzie.
Dołączam do nienormalnych też teraz mam na cycochach wrrr
__________________
Antoni Stanisław 30.03.2010:dz iekuje:
Je suis le content l`homme
sismuerte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-19, 17:39   #4209
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Wiosenne maluchy opuszczają brzuchy - MARZEC-KWIECIEŃ 2010r.

Czyli różnie z tymi wodami.

A ja sobie siedzę i mam cały czas skurcze,jezu byłabym najszcześliwszą kobietą jakby się już rozkręciło...

U męża mija 18 dzień niepalenia i mówie wam dziewczyny masakra-jak ja apetytu ostatnio nie miałam,musiałam jedzenie wmuszac tak teraz siedzimy i dosłownie żremy jak dwa świniaki.
Kupił dwie paczki nimm2 i zjedzone już,teraz pojechał po lody.

No ja przez 9 miechów przytyłam 10 kg,tak teraz w pare dni przybędzie mi kolejne 10;/
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-19, 17:41   #4210
sismuerte
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Joli Bord
Wiadomości: 559
Dot.: Wiosenne maluchy opuszczają brzuchy - MARZEC-KWIECIEŃ 2010r.

Drcron to inna encyklopedia - była dziś w kiosku do kupienia Ale zdjęcia nie wstawie, bo gdzieś mi kabelek od komputera znikł i nie mam jak zdjęć przerzucać
Może Darusia wstawi
__________________
Antoni Stanisław 30.03.2010:dz iekuje:
Je suis le content l`homme
sismuerte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-19, 17:59   #4211
tylkooliwka
Wtajemniczenie
 
Avatar tylkooliwka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 037
GG do tylkooliwka
Dot.: Wiosenne maluchy opuszczają brzuchy - MARZEC-KWIECIEŃ 2010r.

Drcron to charczenie to jest sapka niemowleca,ja juz to przerobilam myslalam ze maly ma conajmniej zapalenie oskrzeli tak mu wszystko gralo,w poniedzialek wielkanocny wyladowalismy u lekarza,okazuje sie ze to normalne,nawilzac powietrze,psikac sola i czyscic nosek .

a na cycusiu moze dziecko zrobic kupke nawet po kazdym karmieniu,mojemu tez sie zdarza nawet 6 razy dziennie


Cytat:
Napisane przez Baobabek Pokaż wiadomość
no to ja już totalnie zgłupiałam teraz mi w szpitalu neonatolog i teraz prywatnie pediatra jak byłam nie kazały dawać wit. K, bo powiedziały, że ona jest w mleku matki i nawet jak dokarmiam sztucznym to nie ma potrzeby podawać tej witaminy i moja siostra też nie podawała bo jej w kielcach to samo powiedzieli a tymczasem ja już gdzieś wyczytałam, że właśnie się przy karmienu powinno dawać i ja już nie wiem...to ona wkońcu jest w tym mleku z cycków czy nie??
Co do zabezpieczeń to ja zamierzam powrócić do tabletek...brałam Yasmin i bardzo dobrze go tolerowałam spirali się boję, zastrzyków też, plastrów nie znoszę bo wyglądają jak dla mnie obleśnie więc nic innego mi nie pozostaje
ja dawalam D i K tylko przy sztucznym sie nie daje K,dzis bylam u lekarza po recepte na te wit. i kazal juz K nie podawac (8tyg)tylka sama D gdzies do czerwca


Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja gadałam o tym z moja ginka i ona bardzo poleca wkładke wewnątrzmaciczną mirena-zakłada się ją na rok,2,3,4 albo 5 lat-same o tym decydujemy na jaki czas chcemy założyc.
Koszt 500zł,samo założenie ok.15 minut i spokój na długi czas.
Myślę,że zdecyduję się na nią.
Jak będę już po porodzie to z nią o tym pogadam.

Ja przez 3 lata stosowałam tabletki diane i tolerowałam je znakomicie-mimo tego co można o nich przeczytac i w ogóle lekarze ich nie zalecają,ale wtedy byłam pod opieka innego gina i on dał mi tylko te.
Mimo,że ja nie mam im nic do zarzucenia to chyba teraz jeśli miałabym brac tabletki to zdecydowałabym się na jakieś inne...
mi tez moja mowila o mirenie tylko mowila ze to koszt 1000 zł starcza na 5 lat oczywiscie mozna wyjac kiedy sie chce tylko trzeba sie nad tym zastanowic bo jezeli masz wyjac po roku np to kompletnie to sie nie oplaca a jezeli zakladasz na 5 lat to koszt w porownaniu do tabletek to jest malutki bo zwraca sie juz po 2 latach.Trzeba sobie zadac pytanie o plany czy np za dwa latka nie bede chciala drugiej dzidzi


Cytat:
Napisane przez dusiaka Pokaż wiadomość


Większość snu w dzień odbywa się przy cycu, tak po 10-15 minut. Jak ją odkładam to się budzi. Ale to chyba tak bywa. Tylkooliwka- też o tym pisałaś.
Uciekam bo znowu odłożona do łóżeczka mnie woła. Wiem, że nie chodzi o jedzenie, tylko o cyca, który zastępuje smoczek.
buziaki dla wszystkich dzielnych mam, tych z maluszkami i tych, które jeszcze czekają.
Odezwę sie jak tylko mała da chwilę.
no pewnie ze tak,dzisiaj jakos wyjatkowo samodzielny był dlugo lezal sobie sam na cos sie patrzyl,zaczyna juz tam sobie cos gaworzyc i sie pouśmiechał sporo az milo a moje cycunie troszke odpoczely.

Cytat:
Napisane przez ania p Pokaż wiadomość

A ja dziś byłam na zdjęciu szwów i na akcie urodzenia . dostałam bodziaka od prezydent wawy
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1...skie_body.html
miło z ich strony he he
blizne mam smarować maścia ale już jest ładna i cieniutka .
Reszta potem bo mała sie budzi
no to gratuluje
a jaka mascia smarujesz,czy na mnie juz za późno?
tylkooliwka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-19, 18:37   #4212
pl_madzia
Zakorzenienie
 
Avatar pl_madzia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 6 601
GG do pl_madzia
Dot.: Wiosenne maluchy opuszczają brzuchy - MARZEC-KWIECIEŃ 2010r.

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Dziewczyny a napiszcie jak to było u was?tzn jak się akcja już rozkręcała,wody chlusneły czy jak to jest?to wygląda tak jakbyśmy się zesikały?bo nie każdej odchodzą,a skurcze?łapią w kilku miejscach czy jak?

pytania głupie,ale mnie to zastanawia jak to jest
przy pierwszym dziecku miałam najpierw skurcze, i jak były takie że nie szło na tyłku usiedzieć to pojechałam do szpitala, a tam w windzie wody mi odeszły.
teraz w nocy poczułam lekką wilgoć, poszłam do łazienki, to już po trochu leciało ze mnie. a jak wróciłam do łóżka to już leciało jak z kranu, i zaczeły się skurcze.teraz nie było żadnego czopa, poprzednim razem był tydzień wcześniej.
__________________
Eryk i Erwin



"Życie trzeba przeżyć tak żeby wstyd było opowiadać, ale przyjemnie wspominać"
pl_madzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-19, 19:36   #4213
ania p
Zakorzenienie
 
Avatar ania p
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 451
Dot.: Wiosenne maluchy opuszczają brzuchy - MARZEC-KWIECIEŃ 2010r.

Cytat:
Napisane przez JoannM Pokaż wiadomość
i tak sie zastanawiam w jakim wieku mozna zrezygnowac z jednego nocnego karmienia, zeby spala chociaz te 5 godzin ciurkiem.
do tego bola mnie plecy,w krzyzu. Bo np w nocy karmie na brzegu lozka, nie mam fotela.
Jak Ci ładnie przybiera to już zrezygnuj i nie wybudzaj w nocy . No chyba że masz jakiś przykaz że musi jeść co ileś tam ale jak nie to nie trzeba wybudzać . ja małej juz w tej chwili nie budze i nie raz po 4h mi śpi w nocy

Cytat:
Napisane przez sismuerte Pokaż wiadomość

Antek też dostał takie body. Fajny napis i chyba mu zostawie na pamiątkę
Ja też zostawie jak juz się wynosi I ten list też .

Cytat:
Napisane przez mrowak Pokaż wiadomość
Hura- Monisia też jest nienormalna jak ja hurrra! Bo ja też w ciąży ani pół rozstępu, a teraz mam na cyckach. Nienormalni łączcie się

Kupiłam infacol, podałam na razie tylko raz- zobaczymy. A sab simplex zamówimy na e-bayu-niech sobie będzie w odwodzie.
Kup ten bobotic co pisała POP skoro ma skład praktycznie ten sam . A cenka lepsza . bo sab kosztuje jakieś 8 eurasów a tamto sama dziś nabyłam żeby mieć za 11 zyla.

Cytat:
Napisane przez tylkooliwka Pokaż wiadomość
a jaka mascia smarujesz,czy na mnie juz za późno?
Myślę że nie bo to jest ogólnie maść na blizny . Ja mam taka droższą Contractubex bo ja mam tendencje do tworzenia się bliznowców a ta jest bardziej stęzona . ale jest też nasz cepan.
http://www.aptekaslonik.pl/prod_info...oducts_id=2356
http://www.i-apteka.pl/product-pol-1...X-zel-50g.html
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
ania p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-19, 20:29   #4214
mloda1989
Zakorzenienie
 
Avatar mloda1989
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 329
Dot.: Wiosenne maluchy opuszczają brzuchy - MARZEC-KWIECIEŃ 2010r.

bylam znow w szpitalu...grr 3,5 h tam siedzialam...skurczy nie mam wszytsko ok....mam isc za dwa dni jak sie nic nie rozkreci i juz mnie tam zostawia...ehhh
mloda1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-19, 20:38   #4215
dusiaka
Rozeznanie
 
Avatar dusiaka
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 927
Dot.: Wiosenne maluchy opuszczają brzuchy - MARZEC-KWIECIEŃ 2010r.

Cytat:
Napisane przez aixa Pokaż wiadomość
dusiaka co tak Oleńkę pozakrywałaś w ogóle jej nie widać w wózeczku
A bo tak pierwszy raz to się bałam, że ją zawieje
__________________
OLEŃKA
02.04.2010
Marriage is a relationship in which one person is always right, and the other is a husband

Dzienniki budowy:
http://forum.muratordom.pl/showthrea...ghlight=anatol
http://www.anatol.mojabudowa.pl/

Edytowane przez dusiaka
Czas edycji: 2010-04-19 o 20:41
dusiaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-19, 20:41   #4216
machaj
Raczkowanie
 
Avatar machaj
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 495
Dot.: Wiosenne maluchy opuszczają brzuchy - MARZEC-KWIECIEŃ 2010r.

pop - bardzo chętnie! tyle że my dopiero w czerwcu tam pojedziemy... a jeśli mogę spytać to gdzie dokładniej mieszkasz? z której strony Opola?

joannaM - właśnie opinię na temat tego do kogo mała podoba są podzielone.. jedni mówią że cały tata a inni że mama... ja już sama nie wiem

ehh ja dziś jakiegoś doła załapałam... po ślubie przeprowadziłam sie do męża (i teściów;/ ) i mi tu jakoś niedobrze.. tzn w tym mieście.. przecież tu nawet rynku nie ma..;/ same bloki i kopalnie... ehh znajomych tu nie mam żadnych- poza tymi męża.. którzy teraz nas trochę olali... a moi znajomi się porozjeżdżali.. nie tylko po Polsce ale i po europie.. mała jeszcze nie mówi i jak mąż w pracy nawet nie mam z kim pogadać;/ tyle dobrze że pogoda na spacery teraz bo w domu to chyba by mnie coś trafiło;/ ehh moje gorzkie żale... dobrze że ten internet mam..
machaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-19, 20:52   #4217
JoannM
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 324
Dot.: Wiosenne maluchy opuszczają brzuchy - MARZEC-KWIECIEŃ 2010r.

Cytat:
Napisane przez ania p Pokaż wiadomość
Jak Ci ładnie przybiera to już zrezygnuj i nie wybudzaj w nocy . No chyba że masz jakiś przykaz że musi jeść co ileś tam ale jak nie to nie trzeba wybudzać . ja małej juz w tej chwili nie budze i nie raz po 4h mi śpi w nocy
No wlasnie ladnie przybiera.
Tylko ze ona sama sie budzi, spi najwyzej 3 godziny. Ale jak moze zamiast piersi podam jej wode( Ona ladnie je z piersi jak i z butelki) to moze stwierdzi ze nie oplaca jej sie po to wstawac

a slyszalyscie o tym ze po wybuchu tego wulkanu to stezenie jakis gazow w powietrzu wzroslo i nie powinno sie wychodzic zbytnio z dziecmi z domow ? i z tego wszystkiego w koncu dzisiaj nie wyszlam na spacer,choc taka ladna pogoda byla.ale czy naprawde jest sie czego bac?
__________________

Razem z Gabrysią

JoannM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-19, 21:07   #4218
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Wiosenne maluchy opuszczają brzuchy - MARZEC-KWIECIEŃ 2010r.

Cytat:
Napisane przez JoannM Pokaż wiadomość
a slyszalyscie o tym ze po wybuchu tego wulkanu to stezenie jakis gazow w powietrzu wzroslo i nie powinno sie wychodzic zbytnio z dziecmi z domow ? i z tego wszystkiego w koncu dzisiaj nie wyszlam na spacer,choc taka ladna pogoda byla.ale czy naprawde jest sie czego bac?
Można gdzieś w necie znalezc aktualne stężenia zanieczyszczeń i dopuszczalne normy ?
Kiedyś podawali w regionalnych telewizjach ok. 18.
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-19, 21:21   #4219
dusiaka
Rozeznanie
 
Avatar dusiaka
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 927
Dot.: Wiosenne maluchy opuszczają brzuchy - MARZEC-KWIECIEŃ 2010r.

Cytat:
Napisane przez madziwnia Pokaż wiadomość


Dziewczyny jesli w galerii naszych Milusińskich nie ma fotki bobaska waszego to prosze o kontakt i o zdjecie do umieszczenia.
Madziwnia- nie ma zdjątka mojej małej.
Załączam zdjęcie Oli jeszcze ze szpitala.
__________________
OLEŃKA
02.04.2010
Marriage is a relationship in which one person is always right, and the other is a husband

Dzienniki budowy:
http://forum.muratordom.pl/showthrea...ghlight=anatol
http://www.anatol.mojabudowa.pl/
dusiaka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-19, 21:40   #4220
MadCat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 428
Dot.: Wiosenne maluchy opuszczają brzuchy - MARZEC-KWIECIEŃ 2010r.

Cytat:
Napisane przez gusinek Pokaż wiadomość
pogoda piękna nic tylko rodzić
jak sierotki tu zostałyśmy młoda, izumi, ankazar, madcat i ja
Nie poganiaj Jutro idę, w środę ciachanie. Także ja będę już z głowy

Cytat:
Napisane przez gusinek Pokaż wiadomość
bez sensu... mi moj gin wystawił az do 6 maja na wszelki wypadek zeby potem juz nie musiał sie w zwolnienia bawic, takze mozna wszystko tylko chęci musza byc a oni jak widze łaske robia
wydaje mi sie ze jeszcze rodzinny lekarz moze Ci l4 wystawic
No bez sensu strasznie z tymi zwolnieniami. Moja gin mi wystawiła do 29.04 mimo, że 21 mam mieć CC. Lepiej żeby mi przerwali niż żeby mi "brakło"

Jak mi się nie chce jutro do tego szpitala iść. Ale z drugiej strony chcę mieć już z głowy.
A w ogóle to mi dopiero dziś łóżeczko przyszło, wyczucie czasu mają
Także wszystko mam w końcu.
Tż wrócił z pracy i zabieramy się za ostatni posiłek skazańca (pizzę)

madziwnia - Biorę sobie Twój nr

Trzymajcie kciuki
__________________
Matylda
21.04.2010

MadCat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-19, 21:40   #4221
P0P70
Zakorzenienie
 
Avatar P0P70
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 5 351
Dot.: Wiosenne maluchy opuszczają brzuchy - MARZEC-KWIECIEŃ 2010r.

darusia - twój Tz to samo szczęście ma zaróno w oczach jak i trzyma w rękach.

Madziwina - dzieci Ci sie rozmnożyły? bo jakoś ich więcej na tym jednym zdjęciu. Ślicznie razem wyglądacie

Cytat:
Napisane przez machaj Pokaż wiadomość
pop - bardzo chętnie! tyle że my dopiero w czerwcu tam pojedziemy... a jeśli mogę spytać to gdzie dokładniej mieszkasz? z której strony Opola?

ehh ja dziś jakiegoś doła załapałam... po ślubie przeprowadziłam sie do męża (i teściów;/ ) i mi tu jakoś niedobrze.. tzn w tym mieście.. przecież tu nawet rynku nie ma..;/ same bloki i kopalnie... ehh znajomych tu nie mam żadnych- poza tymi męża.. którzy teraz nas trochę olali... a moi znajomi się porozjeżdżali.. nie tylko po Polsce ale i po europie.. mała jeszcze nie mówi i jak mąż w pracy nawet nie mam z kim pogadać;/ tyle dobrze że pogoda na spacery teraz bo w domu to chyba by mnie coś trafiło;/ ehh moje gorzkie żale... dobrze że ten internet mam..
Ja pod tym co napisałaś też mogę się podpisać. JAk ludzie żyli kiedyś bez internetu? Co prawda to ja jeszcze pamiętam te czasy. No łatwo to nie było.
Ja mieszkam koło Krapkowic. No to czekam i jak w czerwcu będziesz to daj znać.
__________________
Moje słońce 16.12.2009 (28 tc. 900 gr)
Moja stokrotka 21.02.2012 (27 tc. 700 gr)

P0P70 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-19, 21:44   #4222
drcron
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3 410
Dot.: Wiosenne maluchy opuszczają brzuchy - MARZEC-KWIECIEŃ 2010r.

Cytat:
Napisane przez mloda1989 Pokaż wiadomość
bylam znow w szpitalu...grr 3,5 h tam siedzialam...skurczy nie mam wszytsko ok....mam isc za dwa dni jak sie nic nie rozkreci i juz mnie tam zostawia...ehhh
Biedactwo wspolczuje
wiem co przezywasz dla mnie ten czas oczekiwania byl okropny zwlaszcza jak minal termin u mnie poskutkowalo chodzenie po schodach i mycie auta szybko mnie zlapalo

dzisiaj u nas byla moja mama i stwierdxzila ze Julcia ma kolki bo zabardzo przy pierdzeniu sie prezy i robi sie fioletowo czerwona jutro jedziemy do Pani doktor niech sprawdzi czy wszystko ok odrazu ja zrobie sobie morfologie ciekawe czy plytki podrosly troszke no i po miescie pochodzimy troszke tak dla odmiany oby tylko bylo ladnie

wiecie co ja nie sadzilam ze dziecko moze byc absorbujace az tak bardzo kurcze ja na nic nie mam czasu wszystko robie w biegu dzisiaj nawet obiadu nie ugotowalam bo ni bylo kiedy jedismy wczorajszy rsol sle jutro zrobie jakies roladki z piersi albo rybke bo zachciewajka mi sie wlaczyla

a jeszcze wam sie pozale jaka ze mnie sierota popsulam butelki TT to tylko ja moge zrobic wsadzilam je do gara i zagotowalam hihi ale gotowaly sie ponad godzine bo o nich zapomnialam i ten element co mial wskazywac czy mleko jest dobre czy zacieple ciagle swieci na czerwono czyli sie zagotowal :P i teraz bede musiala kupic cos nowego ciekawe czy mozna sama ta czesc kupic ??
__________________
I w taką piękną wiosnę przyleciał do nas bociek, i przyniósł maleńką dziecinę, a razem z nią - sto pociech.
Juleczka 08.04.2010
nasz mały wielki cud TP 05.11.2013

drcron jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-19, 21:49   #4223
P0P70
Zakorzenienie
 
Avatar P0P70
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 5 351
Dot.: Wiosenne maluchy opuszczają brzuchy - MARZEC-KWIECIEŃ 2010r.

MadCat- powodzenia jutro.
__________________
Moje słońce 16.12.2009 (28 tc. 900 gr)
Moja stokrotka 21.02.2012 (27 tc. 700 gr)

P0P70 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-19, 22:22   #4224
Darusiaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Darusiaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Sieradz
Wiadomości: 14 341
GG do Darusiaaaa Send a message via Skype™ to Darusiaaaa
Dot.: Wiosenne maluchy opuszczają brzuchy - MARZEC-KWIECIEŃ 2010r.

Cytat:
Napisane przez sismuerte Pokaż wiadomość
I mój tz też kupił tą encyklopedie i faktycznie bardzo fajna książeczka i nie droga
na pewno nie raz do niej zajrze i siegne po porade
do kiosku znajomej tylko 3 przywiezli i milo z jej strony ze pomyslala o nas i odlozyla

---------- Dopisano o 23:06 ---------- Poprzedni post napisano o 23:05 ----------

drcron ta jest inna ta jest od urodzenia do okresu dojrzewania, wydana przez fakt.

---------- Dopisano o 23:16 ---------- Poprzedni post napisano o 23:06 ----------

mad cat trzymamy kciuki
drcron-rozwalilas mnie

a ja wam powiem, ze wlasnie myslalam ze dziecko jest bardziej absorbujace(przynajmniej na razie) ale ja nie karmie piersia wiec tez jest to inna bajka.
Je, ladnie spi, juz jej nic nie boli, organizm sie oczyszcza z tych wszystkich śmieci dzisiaj byly 3 kupki!!!
Z tz stwierdzilismy ze w zyciu bysmy nie pomysleli jak bardzo moze cieszyc KUPA(HAHAH)
nasza mala jest odpukac grzeczna, w nocy nie daje popalic poza tymi incydentami z brzuszkiem ale to ewidentnie bylo widac ze nie placze zeby sobie plakac, tylko z bolu krzyczy.
A na marginesie jeszcze nie slyszalam zeby sobie plakala zeby plakac, chyba ze glodna to tez inna bajka.

---------- Dopisano o 23:17 ---------- Poprzedni post napisano o 23:16 ----------

drcron jutro wstawie zdjecie tej encyklopedii jesli jeszcze chcesz.

---------- Dopisano o 23:19 ---------- Poprzedni post napisano o 23:17 ----------

czy wasze maluchy tez maja czestawo odruch moro? moja ma a ja tego nie znosze;/

---------- Dopisano o 23:22 ---------- Poprzedni post napisano o 23:19 ----------

tylkooliwka ja tez robilam piciu na zwyklej wodzie, gotowalam 5 minut i robilam, ale jednak sie przerzucilam, kupuje wode w biedronce5 litrow kosztuje 1,49 chyba czy jakos tak i tz jedzie i przywozi po kilka baniakow, wlewam w czajnik, gotuje, wlewam sobie w garnuszek, przykrywam a pozniej jak chce nakarmic czy dac piciu malej to odlewam troszke w malutki politorwy garnuszek podgrzewam i robie piciu lub papu.
__________________
Oliwcia 05.04.2010r.
Amelcia 02.12.2011r.
"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem. "
A.Camus
Darusiaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-20, 05:05   #4225
MadCat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 428
Dot.: Wiosenne maluchy opuszczają brzuchy - MARZEC-KWIECIEŃ 2010r.

Ale jestem niewyspana, co chwilę się w nocy budziłam. Jeszcze mi w nogę skurcz wszedł straszny a dawno żadnego nie miałam.
I totalnie nic mi się nie chce
Muszę się poogarniać i za 2h mam niby być w szpitalu.
Co ja tam będę cały dzień robiła. Bez sensu.
Idę. Trzymajcie się. Jak wrócę to mają być wszystkie rozpakowane
__________________
Matylda
21.04.2010

MadCat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-20, 07:07   #4226
Darusiaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Darusiaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Sieradz
Wiadomości: 14 341
GG do Darusiaaaa Send a message via Skype™ to Darusiaaaa
Dot.: Wiosenne maluchy opuszczają brzuchy - MARZEC-KWIECIEŃ 2010r.

dziewczyny poradzcie mi jakie DOBRE termoopakowanie kupic?
dostalismy jedno ale straszne gów**, a potrzebuje i nie wiem, macie jakies sprawdzone?
__________________
Oliwcia 05.04.2010r.
Amelcia 02.12.2011r.
"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem. "
A.Camus
Darusiaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-20, 07:08   #4227
gusinek
Rozeznanie
 
Avatar gusinek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 631
GG do gusinek
Dot.: Wiosenne maluchy opuszczają brzuchy - MARZEC-KWIECIEŃ 2010r.

Cytat:
Napisane przez MadCat Pokaż wiadomość
Nie poganiaj Jutro idę, w środę ciachanie. Także ja będę już z głowy


Jak mi się nie chce jutro do tego szpitala iść. Ale z drugiej strony chcę mieć już z głowy.
A w ogóle to mi dopiero dziś łóżeczko przyszło, wyczucie czasu mają
Także wszystko mam w końcu.
Tż wrócił z pracy i zabieramy się za ostatni posiłek skazańca (pizzę)


Trzymajcie kciuki
mozemy sie zamienic jak Ci sie nie chce ja chetna
chwilami załuje ze nie załatwiłam cc pewnie byłoby juz z głowy

Cytat:
Napisane przez MadCat Pokaż wiadomość
Ale jestem niewyspana, co chwilę się w nocy budziłam. Jeszcze mi w nogę skurcz wszedł straszny a dawno żadnego nie miałam.
I totalnie nic mi się nie chce
Muszę się poogarniać i za 2h mam niby być w szpitalu.
Co ja tam będę cały dzień robiła. Bez sensu.
Idę. Trzymajcie się. Jak wrócę to mają być wszystkie rozpakowane
no to powodzenia 3mamy mocno kciuki

ja nadal w dwupaku a takie miałam nadzieje... wykapana, wypeelingowana, wygolona i nic
moje dziecie chyba nie rozumie jak wielkim wysiłkiem jest sie teraz tam ogolic, jakbym z godzine biegała tak sie mecze
__________________
mój skarb Bartuś 30.04.2010 3400 57cm

przeczytaj proszę, może Ty potrafisz pomóc

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post35342764

gusinek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-20, 07:31   #4228
ASIULEK_23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 5 553
Dot.: Wiosenne maluchy opuszczają brzuchy - MARZEC-KWIECIEŃ 2010r.

Echhhh... a ja wykończona po dzisiajszej nocy. Mała daje popalić. Co prawda nie płacze ale strasznie sie denerwuje, wierci, pręży, że nie idzie jej utzrymać. O leżeniu w łózeczku nie ma mowy. Dziś nie spała od 2 do prawie 5 Niby przysypiała przy cycku (którego de facto tylko ciumkała zamiast z niego pić ) ale jak ją tylko odkladałam to oczy wielkie i złośc sie włączała. Jestem WYKOŃCZONA!!
Zaczynam się bać, że ona za mało je. No i muszę wyeliminować smoczek bo zauważyłam, ze zaczyna źle łapać sutek i się wścieka, że nie leci. W sumie nie wiem ile ona wypija ale wydaje mi się, że za mało. Chciałam ja dokarmiac odciągniętym ale nie chce butelką bo sie oduczy od cycka, a innymi metodami typu kieliszek, łyżeczka czy strzykawka boję się Chyba nie umiem
Ech, fajtłapa ze mnie
Mam doła...
__________________
Weroniczka (05.04.2010r)

"Ktoś" ( tp. 3.12.2014 )
ASIULEK_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-20, 07:51   #4229
Darusiaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Darusiaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Sieradz
Wiadomości: 14 341
GG do Darusiaaaa Send a message via Skype™ to Darusiaaaa
Dot.: Wiosenne maluchy opuszczają brzuchy - MARZEC-KWIECIEŃ 2010r.

asiulka spokojnie na pewno bedzie dobrze
ty jestes chudzinka to dzidzia king kong nie bedzie, bedzie tez jadla wiecej z czasem.
__________________
Oliwcia 05.04.2010r.
Amelcia 02.12.2011r.
"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem. "
A.Camus
Darusiaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-20, 08:06   #4230
ASIULEK_23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 5 553
Dot.: Wiosenne maluchy opuszczają brzuchy - MARZEC-KWIECIEŃ 2010r.

Dziewczyny, który laktator medeli jest najlepszy? Mozecie cos polecic? Bo chyba muszę zakupic inny. Mam jakiś byle jaki z BabyOne elektryczny ale tak masakrycznie boli sciaganie nim, ze na sama mysl mam ciarki na plechach i nie ma opcji ściągania metodą 7-5-3. Chyba ze chodziloby o sekundy A moze wszystkimi tak boli? Ten mój zasysa tak niemiłosiernie, że chce mi sutka rozwalic
__________________
Weroniczka (05.04.2010r)

"Ktoś" ( tp. 3.12.2014 )
ASIULEK_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:55.