Co kupujecie w Mazidłach? Cz.I - Strona 140 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-08-15, 08:14   #4171
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 728
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez mosutatsu Pokaż wiadomość
Gdyby tak adenozynę wprowadzili...
Cytat:
Napisane przez ewi762 Pokaż wiadomość
... i skórkę jabłka i proteiny mleka
Cytat:
Napisane przez SweetPea Pokaż wiadomość
i ecliptę... i olej monoi...
To ja dorzucę jeszcze kocankę i byłaby już pełnia szczęścia
aeronauta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-15, 09:27   #4172
Galadriella
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 38
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Przesyłki zagraniczne to zupełnie inna bajka. Tak jak my zamawiamy w sklepach zagranicznych i wybieramy przesyłkę nierejestrowaną, tak i polski sklep może wysłać "zwykłym listem", bo w praktyce poczta rejestruje te przesyłki. Natomiast z polskiego sklepu na polski adres żaden profesjonalny sprzedawca nie wyśle towaru zwykłym listem, ponieważ w takim wypadku nie będzie miał żadnego potwierdzenia, że towar wydał. Gdyby przesyłka zaginęła, nie miałby podstaw do reklamacji.
Pierwsze słyszę, że poczta rejestruje zwykłe list zagraniczne. Możesz coś więcej o tym napisać? Odbieram korespondencję zwyczajnie wrzuconą do skrzynki w Polsce - ciekawi mnie, w którym momencie następuje ta rejestracja.

A opcja wysyłek nierejestrowanych w zagranicznych sklepach - ale zwróciłaś uwagę, że ich miejscowe wysyłki też chodzą nierejestrowane? Według Twojej teorii powinni tak wysyłać tylko poza swoją granicę...
Tak naprawdę Polska jest jedynym znanym mi krajem tak masowo używającym przesyłek rejestrowanych (np. wszystkie oficjalne pisma). Wszędzie indziej (ale nie znam byłych demoludów znakomita większość poczty to przesyłki zwykłe. Jakoś nic nie ginie, dziwne, nie? Np. tu gdzie jestem wszystkie urzędowe pisma (mam firmę, jest ich trochę) dostaję zwykłymi listami, większość internetowych zakupów też. Jedynie prywatne zakupy via ebay czasem przychodzą rejestrowane.

A co do potwierdzenia - przecież nie pisałam, że to jest łatwe, tylko że to jest możliwe. Oczywiście potrzebne jest minimum obustronnego zaufania: u klienta, że sklep rzeczywiście wyśle (nie mogąc tego udowodnić potwierdzeniem) a w sklepie, że klient nie będzie rozbił rabanu, że nie dostał (np. już odebrawszy tę nierejestrowaną przesyłkę).
Śmiem jednak twierdzić, że ryzyko klienta jest większe - płaci przecież z góry a sklep ma na piśmie - w mailu - jego prośbę o zwykłą wysyłkę. W razie sporu sklep stoi na zdecydowanie lepszej pozycji, bo klient nie ma jak udowodnić, że przesyłki nie dostał.
No ale poza tym jest jeszcze ta trzecia strona, czyli poczta. Jak przesyłka zginie, to rzeczywiście nie ma jej jak reklamować i obie strony muszą podjąć to ryzyko.
Więc rzecz jest po prostu do uważnego rozważenia - ile wart jest towar, na ile strony mają do siebie zaufanie. I do negocjacji na ile sklepowi zechce się robić wyjątek co wymaga trochę więcej wysiłku z jego strony.

Ale nie piszcie "niemożliwe bo nie"! Strasznie mnie wkurza takie podejście. To są moje pieniądze w końcu i to ja decyduję, jak je chcę wydać. Albo nie kupuję w takim sklepie, który mi to uniemożliwia, to proste.
A już najbardziej mnie irytuje zmuszanie do używania priorytetu "bo tak" "bo regulamin" czy "bo cokolwiek", o ile w przesyłce nie ma łatwo psujących się towarów..
Cała rozmowa zaczęła się od chęci kupienia mocznika w proszku za 3,50zł. Nie widzę żadnego uzasadnienia do użycia do tego poleconego priorytetu, na litość...
Galadriella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-15, 13:25   #4173
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Dziewczyny! W Mazidłach pojawiło się mleczko manuka! Niechy żyje Limaria

Kizia Mizia, ale pewnie szalejesz z radości, ja też!

http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-16, 01:50   #4174
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Galadriella Pokaż wiadomość
Pierwsze słyszę, że poczta rejestruje zwykłe list zagraniczne. Możesz coś więcej o tym napisać? Odbieram korespondencję zwyczajnie wrzuconą do skrzynki w Polsce - ciekawi mnie, w którym momencie następuje ta rejestracja.
Post gabs.
Uważam, że nie ma się nad czym rozwodzić. Poczta polska odbiega standardami od Zachodu, giną nawet przesyłki polecone. Listonosze mają obowiązek dzwonić lub zostawić awizo, jeśli przesyłka nierejestrowana nie mieści się w skrzynce, a w praktyce wielu upycha je na siłę niszcząc zawartość lub zostawia pod drzwiami. Opcji wysyłki zwykłym listem nie widziałam w żadnym sklepie interetowym (nawet na Allegro rzadko się zdarza), tego się po prostu w Polsce nie praktykuje, bo sprzedawcy znają realia. Po przesyłce nierejestrowanej nie ma śladu.

2,20 zł to nie majątek, warto je dopłacić dla spokoju ducha obu stron. Zresztą o czym my tu mówimy. Polecony jako forma wysyłki w polskim sklepie to już i tak wielkie udogodnienie, mało który sklep daje taką możliwość. Standardem są paczki, a te jakie ceny mają, każdy widzi . A żeby już zakończyć off topa...

Bardzo by mnie ucieszyło, gdyby opcja wysyłki drobnych towarów poleconym znalazła się w formularzu zamówienia Mazideł. Ja najzwyczajniej w świecie nie mam czasu dogadywać się ze sprzedawcą, pisać maili, robić tradycyjnych przelewów. Jak chcę jedną, dwie rzeczy, to idę do ZSK, bo tam mogę wybrać w formularzu właściwą formę wysyłki i zapłacić jak przy kasie. W Mazidłach chcę płacić kartą, ale przy niestandardowych kosztach wysyłki pozostaje mi przelew. Ot, po prostu jestem wygodna i doceniam sklepy, które dbają o moją wygodę.

A tak na marginesie, marzy mi się bardziej współczesne i funkcjonalne oprogramowanie Mazideł. Od biedy chociaż tło bardziej przyjazne dla oka...
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-16, 11:31   #4175
Galadriella
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 38
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Ale zauważyłaś, że zacytowany przez Ciebie post gabs dotyczy _paczek_ przychodzących do Polski, a nie zwykłych listów wychodzących z Polski? Więc średnio się nadaje do poparcia Twojej tezy, że ZSK zgodził mi się wysłać zwykły list za granicę 'bo one i tak są jakoś rejestrowane przez pocztę". Nie potrafisz się przyznać, że argument był jak kulą w płot?

Oczywiście ideałem by było, żebyśmy jak w cywilizowanym świecie mieli w formularzach sklepowych wszystkie przesyłki do wyboru, poczynając od najtańszych zwykłych. Dla Ciebie 2,20 nie majątek ale - bez urazy - To nie Ty stanowisz jakiś wzorzec do którego ogół ma się stosować. Ktoś inny może sobie woli za to mocznika dokupić, jego pieniądze i jego prawo.

Ponieważ jednak także znam polskie realia (to jeden z powodów dla których mieszkam gdzie indziej), wiem że to pieśń przyszłości.
Jeśli jednak to my, klienci, nie będziemy molestować o to sklepów - to się po prostu nigdy nie zmieni.
A moja wiadomość miała przynieść nadzieję, że takie molestowanie przynosi efekt - na razie w moim pojedynczym przypadku. Skąd sklepy mają wiedzieć czego klienci potrzebują, jeśli nikt nic nie sygnalizuje, a wręcz klienci się nawzajem ostrzegają "nawet nie próbuj, to niemożliwe, nie da się - bo nie"?

I nie, nie uważam tego za offtopa. Zasady wysyłki towaru są jak najbardziej w temacie w sklepowym wątku.
Galadriella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 16:10   #4176
aeronauta
Zakorzenienie
 
Avatar aeronauta
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 728
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Jakie fajne nowości na mazidłach :
- mleczko akacjowe: http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
- mleczko winogronowe: http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
- kompleks silikonowy: http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27
aeronauta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-19, 16:18   #4177
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Galadriello... Post gabs przytoczyłam, sądząc, że na stałe mieszkasz w Polsce, bo wyraziłaś się niejasno, pisząc: "odbieram korespondencję zwyczajnie wrzuconą do skrzynki w Polsce". Dla Twojej satysfakcji dodam jednak, że moja "teza" o rejestracji przesyłek wysyłanych za granicę nie została potwierdzona przez panią z infolini PP, która ponadto twierdzi, że również nierejestrowane przesyłki z zagranicy nie mają nigdy numerów, choć domyślam się, że brała pod uwagę tylko klasyczną korespondencję, a nie przesyłki o wartości handlowej (o takich pisała gabs). Nadal twierdzę, że przesyłki zagraniczne to zupełnie inna bajka. Do rąk odbiorcy nie są one dostarczane przez PP, tylko przez operatora zagranicznego, dlatego nasi sprzedawcy mogą mieć mniejsze obawy w przypadku wysyłki towaru za granicę zwykłym listem. Notabene, dopłata za rejestrację przesyłki wysyłanej za granicę wynosi 5.30 zł i również uważam, że to nie majątek, w przypadku przesyłek np. ze Stanów różnica między nierejestrowanymi a rejestrowanymi jest dużo większa. A wracając do głównego wątku off-topa...

Stwierdziłam fakt odnośnie funkcjonowania polskich sklepów internetowych, biję się w piersi, że zrobiłam to, używając kategorycznego: "żaden sklep nie wyśle", pewnie powinnam dodać: "chyba że się ładnie poprosi i obieca, że w przypadku zaginięcia przesyłki nie będziemy mieć żalu do sprzedawcy" . Dla racjonalnie myślącego Polaka jest oczywiste, że sklepy nie wysyłają towaru przesyłkami nierejestrowanymi, biorąc pod uwagę poziom jakości usług PP świadczyłoby to o braku profesjonalizmu, stąd żaden sklep nie udostępnia tej opcji w normalnym trybie. A kto chce się domagać od sprzedawcy wysyłki zwykłym listem, jego prawo, nikt mu nie broni, jeśli decyduje się na przesyłkę najgorszej kategorii tylko po to, żeby zaoszczędzić 2,20 zł, to już jego sprawa.

Wybacz, ale za bardzo zaaferowałaś się tematem. Od tego typu emocjonalnych wypowiedzi krótka droga do trollingu. Każdego coś "wkurza", ale nie wypisujemy na ten temat elaboratów na forum. Z mojej strony EOT.

Osoby zainteresowane ofertą Mazideł przepraszam za zaśmiecanie wątku.
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-08-19 o 16:25
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-19, 18:47   #4178
Galadriella
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 38
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Lorri, wiesz co - żeby po przyznaniu mi racji nazwać mnie trollem musiałaś wykonać niezły wygibaniec myślowy...
Każdego, kto się z tobą nie zgadza, wyzywasz na zakończenie rozmowy?
Tak, wiem, że napisałaś EOT, sprytny sposób odebrania obrażonej osobie możliwości zareagowania.
Szkoda słów...
Galadriella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-19, 20:05   #4179
kizia mizia
Wtajemniczenie
 
Avatar kizia mizia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Prawie Kraków
Wiadomości: 2 032
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

oj tak jeszcze tylko cytrynowego i aloesowego ( itd) brakuje do szczęścia.

na początek z nowości biorę manukę i nowe ekstrakty cytrynowy i pomarańczowy , (swoją drogą niezła niespodzianke nam Limaria sprawiła)
kizia mizia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-19, 20:54   #4180
SweetPea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 269
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez kizia mizia Pokaż wiadomość
oj tak jeszcze tylko cytrynowego i aloesowego ( itd) brakuje do szczęścia.
i eclipty brakuje !!!
(jestem upierdliwa i powtarzam to co kilka postów może kiedyś Limaria tu zajrzy i się nade mną zlituje.... naprawdę chciałbym zrezygnować z zamawiania w BU, ale bez eclipty to ja za długo nie pociągnę... )
__________________
Wszystkie kręciołki - te falujące i te sprężynujące, zapraszamy do dyskusji w wątku o naturalnych falach i lokach i do zamieszczania zdjęć w dzienniku regeneracji naturalnych fal i loków
Typ moich włosów: 3b/F/i
SweetPea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-19, 21:31   #4181
anakonda85
Przyczajenie
 
Avatar anakonda85
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 8
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Też lubię ecliptę i ogólnie szkoda, że nie da się wszystkich składników kupić w jednym sklepie. Ale to raczej niemożliwe, bo pociąga za sobą ogromne koszty. Ale pomarzyć można. Ja z mazideł uwielbiam jeszcze olej kokosowy do włosów.
anakonda85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-20, 07:47   #4182
matte21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: WWa
Wiadomości: 151
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

dziewczyny powiedzcie mi czym sie roznia kwasy HA na mazidlach i BU ? ktore wolicie kupowac? czy na mazidłach trzeba cos przygotowywać , żeby je zrobic ? jakos ciezko wytlumaczone jest na stronie roztwor, proszek ? nic nie rozumiem... są przepisy ale to juz z innymi dodatkami, a mi by zależalo na takim zwyklym....
roztwor mozna uzywac bezpośrednio na buzie i bedzie to juz w formie żelu z BU ? a proszek jak sie używa?
dziekuje za pomoc
matte21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-20, 20:38   #4183
evuva
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 11
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

o wlasnie - i przy okazji moze jakis dobry duszek wytlumaczy jak to jest z ta nieszczesna okluzja? czy kazdy olej pomieszany z HA wytwarza okluzje i nic juz przez taka warstwe z dobroci mazidlowych nie przeniknie w glab skory? Prosze pomozcie.
evuva jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-20, 23:59   #4184
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez matte21 Pokaż wiadomość
dziewczyny powiedzcie mi czym sie roznia kwasy HA na mazidlach i BU ? ktore wolicie kupowac? czy na mazidłach trzeba cos przygotowywać , żeby je zrobic ? jakos ciezko wytlumaczone jest na stronie roztwor, proszek ? nic nie rozumiem... są przepisy ale to juz z innymi dodatkami, a mi by zależalo na takim zwyklym....
roztwor mozna uzywac bezpośrednio na buzie i bedzie to juz w formie żelu z BU ? a proszek jak sie używa?
dziekuje za pomoc
Podobno ha z mazideł jest bardziej żelowy a z BU bardziej wodnisty(tak gdzieś przeczytałam).
Ja mam z mazideł,z BU nie miałam więc nie wiem jak to jest.
Na mazidłach dostępny jest gotowy roztwór jak i proszek.
Roztwór to jest ten gotowy żel,czyli proszek rozrobiony wodą i go się używa na buzię.Tyle,że sam ha często ściąga więc używa się go raczej w pomieszaniu z olejami lub innymi składnikami.
Można też kupić ha w postaci proszku i samemu rozrobić.
Taniej wychodzi i można rozrobić hydrolatem zamiast wodą,wtedy zyskuje się dodatkowe właściwości.Nigdy nie rozrabiałam,nie wiem ja trudne to jest.
Ps.Aha,rozumiem że mówimy o kwasie ha wielocząsteczkowym.
Nie martw się,to tylko na początku się trudne wydaje.Ja nim zaczęłam zamawiać to siedziałam i czytałam,czytałam,czytała m.Teraz już jest lepiej,choć wciąż czegoś się człowiek uczy.
__________________


katty86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 08:02   #4185
asa___
Raczkowanie
 
Avatar asa___
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 311
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez katty86 Pokaż wiadomość
Podobno ha z mazideł jest bardziej żelowy a z BU bardziej wodnisty(tak gdzieś przeczytałam).
...
Są takie same. Kupuję oba zamiennie i nie ma absolutnie żadnej różnicy w konsystencji.
Własciwie jedyna różnica to fakt, że ten z BU nie musi być koniecznie przechowywany z lodówce, a z Mazideł już tak.
asa___ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 08:35   #4186
matte21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: WWa
Wiadomości: 151
Wink Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez katty86 Pokaż wiadomość
Podobno ha z mazideł jest bardziej żelowy a z BU bardziej wodnisty(tak gdzieś przeczytałam).
Ja mam z mazideł,z BU nie miałam więc nie wiem jak to jest.
Na mazidłach dostępny jest gotowy roztwór jak i proszek.
Roztwór to jest ten gotowy żel,czyli proszek rozrobiony wodą i go się używa na buzię.Tyle,że sam ha często ściąga więc używa się go raczej w pomieszaniu z olejami lub innymi składnikami.
Można też kupić ha w postaci proszku i samemu rozrobić.
Taniej wychodzi i można rozrobić hydrolatem zamiast wodą,wtedy zyskuje się dodatkowe właściwości.Nigdy nie rozrabiałam,nie wiem ja trudne to jest.
Ps.Aha,rozumiem że mówimy o kwasie ha wielocząsteczkowym.
Nie martw się,to tylko na początku się trudne wydaje.Ja nim zaczęłam zamawiać to siedziałam i czytałam,czytałam,czytała m.Teraz już jest lepiej,choć wciąż czegoś się człowiek uczy.
super mi wytlumaczylas, dziekuję ci bardzo
matte21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 17:22   #4187
adalya
Raczkowanie
 
Avatar adalya
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 67
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Dziewczyny, pomóżcie,
siostra robiła mi zamówienie z mazideł i przez pomyłkę zamówiła oprócz bromelainy do peelingu także EKSTRAKT Z PAPAI W PROSZKU (bo zapomniała, z którego robi się peeling)
Czy mogę też na coś wykorzystać ten ekstrakt (może też na peeling, ale nie wiem, czy tak jak bromelainę)
mam cerę naczynkową, suchą wiecznie za mało nawilżoną, bez wyprysków, nieco zaskórników na nosie
adalya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 17:53   #4188
vLain
Rozeznanie
 
Avatar vLain
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 821
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Ekstrakt z papaji też ma właściwości złuszczające (papaina). Nie wiem jak silne, bo nie używałam. Sugerowane stężenie w mazidłach to do 100%, więc można zrobić maseczkę z dużą zawartością, np. 50% czy poprostu rozpuścić, a następnie nałożyć na twarz i zobaczyć jaki będzie efekt.
vLain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 18:35   #4189
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez asa___ Pokaż wiadomość
Są takie same. Kupuję oba zamiennie i nie ma absolutnie żadnej różnicy w konsystencji.
Własciwie jedyna różnica to fakt, że ten z BU nie musi być koniecznie przechowywany z lodówce, a z Mazideł już tak.
Aha,dobrze wiedzieć.Jak pisałam ta informacja była zasłyszana,a nie sprawdzona osobiście.
matte21 nie ma za co.
__________________


katty86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-22, 12:28   #4190
adalya
Raczkowanie
 
Avatar adalya
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 67
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

poradżcie,
10-latka, skóra zaczyna być tłusta, pierwsze pryszcze
czy dziecko może używać bezpiecznie hydrolatów, peelingu z bromelainą, innych produktów z mazideł i BU?
może wiecie co zmówić jej na pierwsze pryszcze, bo cerę mam zupełnie niewypryskową i nie wiem za bardzo...

zamówienie muszę już wysyłać i nie mam czasu na długotrwałe przekopywanie wątków o trądziku młodzieńczym, choć w najbliższych dniach doczytam
dzięki z góry
adalya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-23, 22:23   #4191
ichii
Wtajemniczenie
 
Avatar ichii
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 143
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

witajcie, dziewczyny, ja na mazidłach zamawiam m.in. olej jojoba, który doskonale wpływa na moją cerę. zawsze miałam skórę skłonną do wyprysków, dość tłustą w sferze "T".
odkąd odstawiłam produkty drogeryjne i przestawiłam się na hydrolaty i olejek jojoba, problem znacznie się zmniejszył, zapewne dzięki odpowiedniemu nawilżeniu skóry.
i teraz chciałabym przedstawić wam mój problem. otóż myślałam o wzbogaceniu olejku kwasem hialuronowym, lecz nie mogę się zdecydować, czy zamówić ten w proszku, czy roztwór. czy zamawianie roztworu ma sens, skoro mogłabym roztwór zrobić sama, wsypując proszek do jojoby? czy lepiej wymieszać olej jojoba z roztworem, lecz czy wtedy stężenie kwasu nie byłoby zbyt niskie?
__________________
64 63 62 61 60 59
ichii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-23, 22:50   #4192
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez adalya Pokaż wiadomość
poradżcie,
10-latka, skóra zaczyna być tłusta, pierwsze pryszcze
czy dziecko może używać bezpiecznie hydrolatów, peelingu z bromelainą, innych produktów z mazideł i BU?
może wiecie co zmówić jej na pierwsze pryszcze, bo cerę mam zupełnie niewypryskową i nie wiem za bardzo...

zamówienie muszę już wysyłać i nie mam czasu na długotrwałe przekopywanie wątków o trądziku młodzieńczym, choć w najbliższych dniach doczytam
dzięki z góry
Oczywiście, że może.
Hydrolat - może rumianek?
Wziełabym też dla niej glinkę. Jak nie z mazideł to kup gdzieś zieloną, byle w proszku.
Proponowałabym też jakiś nawilżacz - kwas hialuronowy plus olej jojoba albo tamanu - żeby wyregulować przetłuszczanie.

---------- Dopisano o 23:50 ---------- Poprzedni post napisano o 23:48 ----------

Cytat:
Napisane przez ichii Pokaż wiadomość
witajcie, dziewczyny, ja na mazidłach zamawiam m.in. olej jojoba, który doskonale wpływa na moją cerę. zawsze miałam skórę skłonną do wyprysków, dość tłustą w sferze "T".
odkąd odstawiłam produkty drogeryjne i przestawiłam się na hydrolaty i olejek jojoba, problem znacznie się zmniejszył, zapewne dzięki odpowiedniemu nawilżeniu skóry.
i teraz chciałabym przedstawić wam mój problem. otóż myślałam o wzbogaceniu olejku kwasem hialuronowym, lecz nie mogę się zdecydować, czy zamówić ten w proszku, czy roztwór. czy zamawianie roztworu ma sens, skoro mogłabym roztwór zrobić sama, wsypując proszek do jojoby? czy lepiej wymieszać olej jojoba z roztworem, lecz czy wtedy stężenie kwasu nie byłoby zbyt niskie?
kwasem hialuronowym jest rozpuszczalny w wodzie, w olejach nie, więc i tak musiałabyś osobno rozpuszczać
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-23, 22:57   #4193
ichii
Wtajemniczenie
 
Avatar ichii
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 143
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Oczywiście, że może.
Hydrolat - może rumianek?
Wziełabym też dla niej glinkę. Jak nie z mazideł to kup gdzieś zieloną, byle w proszku.
Proponowałabym też jakiś nawilżacz - kwas hialuronowy plus olej jojoba albo tamanu - żeby wyregulować przetłuszczanie.

---------- Dopisano o 23:50 ---------- Poprzedni post napisano o 23:48 ----------


kwasem hialuronowym jest rozpuszczalny w wodzie, w olejach nie, więc i tak musiałabyś osobno rozpuszczać
dziękuję bardzo za odpowiedź, bo bym głupstwo zrobiła, gdybym ten proszek wsypała do oleju
zamówię wobec tego roztwór i wcale nie będę mieszała z olejem, tylko nakładała osobno.
__________________
64 63 62 61 60 59
ichii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-26, 15:28   #4194
matte21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: WWa
Wiadomości: 151
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

dziewczyny, zrobilam zamowienie w mazidlach... nie dostalam jednego produktu napsialam do nich maila ale nie odpisuja... boje sie ze nie ebde miala jak im udowodnic ze tego naprawde nie bylo w paczce!!! ;/ do tego jakas dziwna obsluga juz byla podczas samowienia. dostalam tylko maila z zamowieniem i na tym koniec. nie dostalam maila ze wplata wplynela, ani ze wyslali.... chociaz przesylka byla naprawde szybka i z probkami ktore sobie zamowilam. ale bez tego produktu... i nawet bez tej karteczki z wydrukoanym zamowieniem i z odhaczonymi produktami .... co radzicie?czekam na odp juz ponad dobe!
matte21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-26, 15:38   #4195
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez matte21 Pokaż wiadomość
dziewczyny, zrobilam zamowienie w mazidlach... nie dostalam jednego produktu napsialam do nich maila ale nie odpisuja... boje sie ze nie ebde miala jak im udowodnic ze tego naprawde nie bylo w paczce!!! ;/ do tego jakas dziwna obsluga juz byla podczas samowienia. dostalam tylko maila z zamowieniem i na tym koniec. nie dostalam maila ze wplata wplynela, ani ze wyslali.... chociaz przesylka byla naprawde szybka i z probkami ktore sobie zamowilam. ale bez tego produktu... i nawet bez tej karteczki z wydrukoanym zamowieniem i z odhaczonymi produktami .... co radzicie?czekam na odp juz ponad dobe!
Miałam kiedyś podobną sytuację - na pierwszego maila też nie otrzymałam odpowiedzi, więc na drugi dzień napisałam kolejnego i tym razem dostałam odpowiedź, że brakujący produkt zostanie dosłany. Matte nic się nie martw tylko napisz do Pani Lidii jeszcze raz.
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-26, 15:39   #4196
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez matte21 Pokaż wiadomość
dziewczyny, zrobilam zamowienie w mazidlach... nie dostalam jednego produktu napsialam do nich maila ale nie odpisuja... boje sie ze nie ebde miala jak im udowodnic ze tego naprawde nie bylo w paczce!!! ;/ do tego jakas dziwna obsluga juz byla podczas samowienia. dostalam tylko maila z zamowieniem i na tym koniec. nie dostalam maila ze wplata wplynela, ani ze wyslali.... chociaz przesylka byla naprawde szybka i z probkami ktore sobie zamowilam. ale bez tego produktu... i nawet bez tej karteczki z wydrukoanym zamowieniem i z odhaczonymi produktami .... co radzicie?czekam na odp juz ponad dobe!
nie rozumiem czemu się dziwisz, NIGDY nie ma żadnych maili potwierdzających wpłatę lub wysyłkę, trzeba tylko zaglądać na status zamówienia, który się zmienia.
Dopiero dobę czekasz Cierpliwości
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-26, 15:42   #4197
matte21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: WWa
Wiadomości: 151
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

[1=513900e90b83d91c2e26787 f916d5639aed43c42;1391908 9]Miałam kiedyś podobną sytuację - na pierwszego maila też nie otrzymałam odpowiedzi, więc na drugi dzień napisałam kolejnego i tym razem dostałam odpowiedź, że brakujący produkt zostanie dosłany. Matte nic się nie martw tylko napisz do Pani Lidii jeszcze raz.[/QUOTE]

dziekuje za odp tak zrobie jak mowisz, pozdrawiam


a mam pyt... jak wymieszam kilka olejow razem ... to ile taka mieszanka moze stac? normalnie jak oleje czy tylko 2 tyg?

---------- Dopisano o 16:42 ---------- Poprzedni post napisano o 16:41 ----------

Cytat:
Napisane przez trojka Pokaż wiadomość
nie rozumiem czemu się dziwisz, NIGDY nie ma żadnych maili potwierdzających wpłatę lub wysyłkę, trzeba tylko zaglądać na status zamówienia, który się zmienia.
Dopiero dobę czekasz Cierpliwości
ja zawsze dostawalam maile...
matte21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-26, 15:44   #4198
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez trojka Pokaż wiadomość
nie rozumiem czemu się dziwisz, NIGDY nie ma żadnych maili potwierdzających wpłatę lub wysyłkę, trzeba tylko zaglądać na status zamówienia, który się zmienia.
Dopiero dobę czekasz Cierpliwości
Nieprawda, że nigdy... ja kiedyś dostałam maila potwierdzającego wysyłkę zamówienia - chociaż przyznaję, że tylko jeden raz...
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-26, 15:46   #4199
matte21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: WWa
Wiadomości: 151
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

[1=513900e90b83d91c2e26787 f916d5639aed43c42;1391919 6]Nieprawda, że nigdy... ja kiedyś dostałam maila potwierdzającego wysyłkę zamówienia - chociaż przyznaję, że tylko jeden raz...[/QUOTE]

moze faktycnzie ze pieniadze doszly to nie dostawalam - na BU tak jest. Ale o wysylce zawsze ( 3 razy ) otrzymywalam informacje o zmianie statusu
matte21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-26, 18:01   #4200
SweetPea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 269
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"?

Cytat:
Napisane przez SweetPea Pokaż wiadomość
i eclipty brakuje !!!
(jestem upierdliwa i powtarzam to co kilka postów może kiedyś Limaria tu zajrzy i się nade mną zlituje.... naprawdę chciałbym zrezygnować z zamawiania w BU, ale bez eclipty to ja za długo nie pociągnę... )
Kochane Wy moje!!
Wiem, że głupio tak cytowac samą siebie, ale jestem wielce uradowana i muszę się tym z Wami podzielić
Wczoraj Pani Lidia napisała mi maila, że już niedługo w ofercie Mazideł pojawi się eclipta!!!
Już zaczynam zbierać kasę na nastepne zamówienie i ostatecznie rezygnuję z zamawiania na BU (nawet juz sobie ten olej monoi od nich odpuszczę, bo prawda jest taka, że lubiłam go tylko za zapach, a działał podobnie a może i słabiej niż np. jojoba).

Jestem naprawdę zaskoczona tym mailem od Panii Lidii, bo upust swojej ecliptowej upierdliwości dawałama tylko tu - w tym wątku (żadnych maili do mazideł nie pisałam).
Mazidła mają u mnie kolejnego plusa (dużo się już tych plusów nazbierało)

Eh... naprawdę sie ciesze z tej eclipty jak dziecko. Włosy rosną mi starszliwie powoli (cóż... takie geny i taki urok cienkich, kręconych włosów ) i dopiero eclipta dała im jakiego takiego kopa (nadal rosną nie więcej niż 1cm na miesiąc ale kiedyś rosły o wiele wolniej.... ) no i po eclipcie w koncu przestały wypadać i się łamać)

Wiem, że się powtarzam, ale powiem jeszcze raz: brawa dla Mazideł!!!

Cytat:
Napisane przez matte21 Pokaż wiadomość
dziewczyny, zrobilam zamowienie w mazidlach... nie dostalam jednego produktu napsialam do nich maila ale nie odpisuja... boje sie ze nie ebde miala jak im udowodnic ze tego naprawde nie bylo w paczce!!! ;/ do tego jakas dziwna obsluga juz byla podczas samowienia. dostalam tylko maila z zamowieniem i na tym koniec. nie dostalam maila ze wplata wplynela, ani ze wyslali.... chociaz przesylka byla naprawde szybka i z probkami ktore sobie zamowilam. ale bez tego produktu... i nawet bez tej karteczki z wydrukoanym zamowieniem i z odhaczonymi produktami .... co radzicie?czekam na odp juz ponad dobe!
matte21 - nie zrażaj się do Mazideł.
Shit happens... Nawet jak się ktoś bardzo stara, to nadal jest tylko człowiekiem a nie nieomylna maszyną.
Mnie Mazidła jeszcze nigdy nie zawiodły (nawet próbki mam zawsze te o które proszę), ale miałam dokładnie taką samą sytuację jak Ty w przypadku jednego zamówienia z BU (brakowała mi w zamówieniu jednego hydrolatu, chociaż na liście był odhaczony). Napisałam do nich maila a oni pozwolili mi wybrać, czy chce mieć te 5 zł zwrócone na konto czy wolę 5 zł zniżki prz następnych zakupach. Wybrałam zniżkę (której pewnie już nigdy nie wykorzystam, bo uzależniłam sie od Mazideł).

Napisz jeszcz jednego maila i poczekaj cierpliwie chociaż dwa dni... na pewno sprawa się wyjaśni (i oczywiście daj nam znać jak sie wszystko zakończyło). Trzymam kciuki!
__________________
Wszystkie kręciołki - te falujące i te sprężynujące, zapraszamy do dyskusji w wątku o naturalnych falach i lokach i do zamieszczania zdjęć w dzienniku regeneracji naturalnych fal i loków
Typ moich włosów: 3b/F/i
SweetPea jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:10.