Lektorat na studiach. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-11-25, 15:24   #1
lauramaciejewicz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 10

Lektorat na studiach.


Cześć!

W przyszłym roku zamierzam aplikować na Uniwersytet Wrocławski, kierunek: filologia angielska. Na stronie internetowej wydziału umieszczona jest informacja dotycząca dostępnych na tym kierunku lektoratów - z języka francuskiego oraz niemieckiego. Niestety, żadna z tych opcji mnie nie interesuje. Obok jest także napisane coś na temat tego, że można uczyć się innego języka w Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych, ale nie jestem pewna, jak mam to interpretować... Domyślam się, że nauka języka nieprzewidzianego w programie studiów jest odpłatna, ale czy mogę się dzięki temu zwolnić z lektoratu z francuskiego/niemieckiego, pokazując na przykład jakieś zaświadczenie? (pod warunkiem, że realizowałabym język hiszpański w owym studium). Wybaczcie, jeżeli pytania te wydają się być "nieprofesjonalne", ale jestem totalnym żółtodziobem w tej kwestii.

Będę wdzięczna za wszelkie odpowiedzi, być może ktoś był w podobnej sytuacji, a może nawet pokryje się uczelnia i kierunek.
lauramaciejewicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-26, 23:35   #2
serenavanderwoodsen
Zadomowienie
 
Avatar serenavanderwoodsen
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 421
GG do serenavanderwoodsen
Dot.: Lektorat na studiach.

W ogóle nie studiuję/studiowałam na filologii ani na tej uczelni, ALE wydaje mi się, że po studiach licencjackich wymagana jest znajomość języka obcego na poziomie B2.
Na normalnych studiach można się z tego 'zwolnić' ( z zajęć lub z zajęć i egzaminu) za pomocą różnych certyfikatów. Wydawałoby mi się, że skoro jesteś na filologii to osiągniesz poziom (wymagany) przynajmniej B2 z języka obcego (angielskiego)...w takim wypadku te godziny lektoratu przysługują ci na inny język.
U nas np. możliwe jest dołączenie do grup 'międzywydziałowych' z języków/poziomów, z których grupy nie tworzą się na wydziałach. Może więc jest też możliwość nauki innych języków w tym studium, również nieodpłatnie? To jednak powiedzą ci jedynie w studium lub osoby z tego kierunku/wydziału/uczelni
serenavanderwoodsen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-27 00:35:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:41.