Żel Duac - Strona 35 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-28, 20:58   #1021
1141655
Zakorzenienie
 
Avatar 1141655
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 21 228
Dot.: Żel Duac

Tez dostalam Duac od Derma - razem z Clindacne na dzien i Unidoxem na 2 msc.
Smaruje sie i łykam juz 5 dni. O dziwo- widze poprawę, nie tylko ja( ale mialam raczej umiarkowane krostki male) ....

od dwoch dni troche schodzi mi skora po Duacu i swedzi po nalozeniu ....mozna oszalec Skora rano jest troche zacerwieniona, dlatego stosuje tez krem nawilzajacy mam nadzieje,ze wygram z krostkami
__________________
http://agicosmoholic.blogspot.com/ Mój wlasny, prywatny blog.

http://perfekcyjniewdomu.blogspot.com/
Mój drugi, prywatny, trochę o porządkach
1141655 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-30, 06:52   #1022
crawik15
Raczkowanie
 
Avatar crawik15
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Dokładnie to lewy,górny róg dużego pokoju :P
Wiadomości: 248
Dot.: Żel Duac

Dla mnie Duac to wybawienie po wielkiej batalii z trądzikiem. Używałam już wielu specyfików, które działały chwilowo, po czym po odstawieniu problem wracał. Dopiero Duac tak naprawdę wyleczył mi cerę po 2 tubkach krostki mi naprawdę sporadycznie wychodzą, a jeśli już to ten lek po jednej aplikacji zmniejsza je prawie do zera. Ma w składzie nadtlenek benzoilu (który mnie kiedyś jak wcześniej wspomniałam leczył chwilowo dzięki benzacne) i klindamycyne, i właśnie taka mieszanka dała mi najlepsze efekty. Polecam
crawik15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-31, 20:14   #1023
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Żel Duac

Cytat:
Napisane przez crawik15 Pokaż wiadomość
Dla mnie Duac to wybawienie po wielkiej batalii z trądzikiem. Używałam już wielu specyfików, które działały chwilowo, po czym po odstawieniu problem wracał. Dopiero Duac tak naprawdę wyleczył mi cerę po 2 tubkach krostki mi naprawdę sporadycznie wychodzą, a jeśli już to ten lek po jednej aplikacji zmniejsza je prawie do zera. Ma w składzie nadtlenek benzoilu (który mnie kiedyś jak wcześniej wspomniałam leczył chwilowo dzięki benzacne) i klindamycyne, i właśnie taka mieszanka dała mi najlepsze efekty. Polecam
na moje niedoskonałości też zauważyłam że dobrze działa
szkoda tylko , ze powoduje rumień
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-05, 10:31   #1024
RoxyFM
Raczkowanie
 
Avatar RoxyFM
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 250
Dot.: Żel Duac

Ja dziś byłam u Dermatologa. Wcześniej zużyłam dwie tubki Skinorenu. Teraz zapisał mi to. Dopiero wykupię receptę, zobaczymy jak na mnie podziała.
RoxyFM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-06, 15:33   #1025
kosmetyk_ona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 62
Dot.: Żel Duac

Ja używam ten lek od jakiegoś czasu i muszę przyznać, że działanie jest ogólnie dobre. Ten Żel w aptece powinien być przechowywany w lodówce, zatem zwróćcie na to uwagę.
kosmetyk_ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-06, 15:49   #1026
Dumna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 3
Dot.: Żel Duac

Chodz i ten żel bo również mam problem z trądzikiem szczególnie na czole :

Dumna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-06, 15:57   #1027
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Żel Duac

Cytat:
Napisane przez Dumna Pokaż wiadomość
Chodz i ten żel bo również mam problem z trądzikiem szczególnie na czole :

To jest chyba jakaś stara wersja... Teraz jest nowe opakowanie Idz do dermatologa, on cos doradzi, bo to jest lek na receptę.

---------- Dopisano o 16:57 ---------- Poprzedni post napisano o 16:55 ----------

Cytat:
Napisane przez kosmetyk_ona Pokaż wiadomość
Ja używam ten lek od jakiegoś czasu i muszę przyznać, że działanie jest ogólnie dobre. Ten Żel w aptece powinien być przechowywany w lodówce, zatem zwróćcie na to uwagę.
Nie pamietam dokładnie ale czy w ulotce nie było napisane, by przechowywać go w tem pokojowej w czasie uzywania?
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-06, 17:35   #1028
kosmetyk_ona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 62
Dot.: Żel Duac

Tak w czasie używania może być w temp. pokojowej. Do pierwszego użycia w lodówce.
kosmetyk_ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 13:54   #1029
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Żel Duac

Cytat:
Napisane przez kosmetyk_ona Pokaż wiadomość
Tak w czasie używania może być w temp. pokojowej. Do pierwszego użycia w lodówce.
dziekuję
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 22:49   #1030
RoxyFM
Raczkowanie
 
Avatar RoxyFM
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 250
Dot.: Żel Duac

Jak go kupowałam to mieli w lodówce. Teraz go trzymam w pokoju. Dziś pierwsza noc z nim. xD (Jak to brzmi). :P
RoxyFM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-10, 18:06   #1031
alka1236
Przyczajenie
 
Avatar alka1236
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 5
Dot.: Żel Duac

Na jak długo wystarcza opakowanie 30 g przy codziennym stosowaniu?
alka1236 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-10, 19:05   #1032
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Żel Duac

Cytat:
Napisane przez alka1236 Pokaż wiadomość
Na jak długo wystarcza opakowanie 30 g przy codziennym stosowaniu?
na 2 miesiące do 2,5
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-10, 19:47   #1033
alka1236
Przyczajenie
 
Avatar alka1236
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 5
Dot.: Żel Duac

aaaania1989 dziękuję Ci za odpowiedź. Byłam u dermatologa i zapisała mi duac, zastanawiam się nad jego kupnem. Mój trądzik jest wynikiem stosowania sterydów. Już je odstawiłam, ale nie widzę znacznej poprawy stanu mojej cery.
alka1236 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 00:18   #1034
kosmetyk_ona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 62
Dot.: Żel Duac

Cytat:
Napisane przez alka1236 Pokaż wiadomość
Na jak długo wystarcza opakowanie 30 g przy codziennym stosowaniu?
To zależy od potrzeby jak żel stosuję punktowo i starcza mi na 3 miesiące
kosmetyk_ona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 12:05   #1035
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Żel Duac

Cytat:
Napisane przez alka1236 Pokaż wiadomość
aaaania1989 dziękuję Ci za odpowiedź. Byłam u dermatologa i zapisała mi duac, zastanawiam się nad jego kupnem. Mój trądzik jest wynikiem stosowania sterydów. Już je odstawiłam, ale nie widzę znacznej poprawy stanu mojej cery.
proszę na mnie działa bardzo dobrze , nawet rozjaśnia lekko blizny
Cytat:
Napisane przez kosmetyk_ona Pokaż wiadomość
To zależy od potrzeby jak żel stosuję punktowo i starcza mi na 3 miesiące
ale czy jest sens ? duac ma zapobiegać powstawaniu zmian i należy go używać na cała twarz
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 18:10   #1036
RoxyFM
Raczkowanie
 
Avatar RoxyFM
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 250
Dot.: Żel Duac

Nawet na ulotce było, że stosować na większe obszary a nie punktowo. Ja stosuję go 5 dni i już czuję różnicę. Super jest. Nic mnie nie piecze, nie podrażnia. Szybko zasusza pryszcze. I według mnie rozjaśnia je i w ogóle rozjaśnia skórę. Zobaczymy jak będzie dalej.
RoxyFM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 18:14   #1037
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Żel Duac

Cytat:
Napisane przez RoxyFM Pokaż wiadomość
Nawet na ulotce było, że stosować na większe obszary a nie punktowo. Ja stosuję go 5 dni i już czuję różnicę. Super jest. Nic mnie nie piecze, nie podrażnia. Szybko zasusza pryszcze. I według mnie rozjaśnia je i w ogóle rozjaśnia skórę. Zobaczymy jak będzie dalej.
super

mnie przez pierwsze 3 użycia strasznie podrażnił ale ciesze się , że przecierpiałam to i potem już było ok , w tym tygodniu zaczęłam drugą tubkę 15 gramową stosuję na noc na zmianę z Acne-derm
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 18:34   #1038
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Żel Duac

[/COLOR]
Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
super

mnie przez pierwsze 3 użycia strasznie podrażnił ale ciesze się , że przecierpiałam to i potem już było ok , w tym tygodniu zaczęłam drugą tubkę 15 gramową stosuję na noc na zmianę z Acne-derm
Mi również bardzo służy, tak samo jak acne derm

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2013-11-12 o 18:34
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-14, 15:27   #1039
RoxyFM
Raczkowanie
 
Avatar RoxyFM
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 250
Dot.: Żel Duac

Ja mam 30g. Mnie Acne Derm nie pomagał. Teraz stosuję tylko Duac.
RoxyFM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-22, 22:29   #1040
alka1236
Przyczajenie
 
Avatar alka1236
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 5
Dot.: Żel Duac

Ja również zdecydowałam się na opakowanie 30g. Dermatolog kazała mi antybiotyk stosować na powierzchnię całej twarzy, a nie tylko punktowo. Żel stosuje tydzień, widzę lekką poprawę - pojawia się mniej wyprysków. Ogólnie cera jest przesuszona, ale nie jakoś strasznie. Z pieczeniem też nie mam problemu, raz tylko jak nie poczekałam i od razu po umyciu twarzy to piekła mnie dosyć mocno. Zobaczymy co będzie dalej.
alka1236 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-23, 11:35   #1041
almaelena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 114
Dot.: Żel Duac

O tygodnia używam Duacu i chciałabym opisać moje spostrzeżenia.
Żel wysuszył mi wypryski i zmniejszył blizny. Trochę przesusza i złuszcza skórę, ale wystarczy jakiś krem nawilżający (ja używam Physiogel) i jest ok.
Jedyną wadą jest to, że nie hamuje powstawania nowych wyprysków. Praktycznie codziennie mi coś nowego wyskakuje i to jeszcze w kilku miejscach na twarzy. Więc w sumie to nie jestem jeszcze bardzo zadowolona z niego, ale poczekam jeszcze do skończenia opakowania, może po prostu za krótko go stosuję.
almaelena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-23, 13:23   #1042
RoxyFM
Raczkowanie
 
Avatar RoxyFM
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 250
Dot.: Żel Duac

Szybko go pochwaliłam. ;/ Strasznie mi skórę wysuszył w miejscach gdzie stosowałam. Dobrze, że nie smarowałam nim całej twarzy. Na razie przerwałam tak na 2-3 dni. Nawet w ulotce tak było. Będę musiała chyba jednak stosować go punktowo. Na tą suchą skórę używa maść z witaminą A. Bo zwykły krem nawilżający nic nie daje. ;/
RoxyFM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 22:39   #1043
chronologicznie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 22
Dot.: Żel Duac

Hej. Podnoszę wątek
Mam wielki problem, czyli trądzik. Leczę sie już kilka lat i o ile w lecie i jesieni moja twarz wyglada super to w zimie robi się totalna masakra ;/ Z tym że robi mi się to na czole. Takie wielkie pryszcze, podskórne i gdy się je wyciśnie wychodzi taka biała maź a później ropa. Leczyłam się tabletkami, później jest odstawianie i znowu tabletki. i tak już chyba trzy lata z rzędu. W tym roku problem wrócił. i nie wiem z czego, bo czoło miałam gładkie jak pupa niemowlaka, później zaczeły mi się pojawiać takie drobne podskórne i mam wrażenie że z tego robią mi się te ropne. Najgorsze jest to, ze moja dermatoloszka jest na zwolnieniu i wraca po nowym roku, a ja w styczniu mam studniówkę ((( Próbowałam na swoją rękę się leczyć - użyłam ze dwa tygodnie epiduo - bez skutku, jakby go nie było (stwierdziłam że skóra sie przyzywczaiła od wcześniejszego stosowania) więc użyłam duac. stosuję go już chyba tydzień i również nie widzę poprawy. wcześniej jak go stoswalam po tygodniu była znaczna poprawa, a teraz nic i jeszcze do tego, dzisiaj już nei wytrzymałam i wycisnęlam chyba z 5 takich pryszczy.. wiecej na razie nie było widać. umyłam czoło wodą, później wodą utelnioną i na koniec nałożyłam grubą warstę duaca. Prosze pomóżcie mi co mam dalej robić. nie chce wyglądać tragicznie na studniówce ((
chronologicznie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-22, 11:16   #1044
xXxKaSkAxXx
Raczkowanie
 
Avatar xXxKaSkAxXx
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: R
Wiadomości: 340
Dot.: Żel Duac

Dziewczyny używam żelu Duac od wtorku razem z antybiotykiem Damelium. Powiedzcie mi co robić z tymi białymi końcówkami ( ropne pryszcze) które wychodzą?Wyciskać je?Pani dermatolog powiedziała ze nie wyciskać to co mam je tak zostawić i dalej smarować na to ten duac na noc?
xXxKaSkAxXx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-22, 11:52   #1045
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Żel Duac

Cytat:
Napisane przez xXxKaSkAxXx Pokaż wiadomość
Dziewczyny używam żelu Duac od wtorku razem z antybiotykiem Damelium. Powiedzcie mi co robić z tymi białymi końcówkami ( ropne pryszcze) które wychodzą?Wyciskać je?Pani dermatolog powiedziała ze nie wyciskać to co mam je tak zostawić i dalej smarować na to ten duac na noc?
nie wyciskać
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-23, 13:02   #1046
RoxyFM
Raczkowanie
 
Avatar RoxyFM
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 250
Dot.: Żel Duac

Ja niestety wyciskam. Nie mogę wytrzymać, by nie wycisnąć. Nie pójdę do ludzi z białymi pryszczami. Pamiętajcie, że ten żel odbarwia. Tak odbarwiłam granatowe frotowe prześcieradło, bo miałam posmarowane plecy i miałam ubraną bluzkę na ramiączkach.
RoxyFM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-23, 19:49   #1047
xXxKaSkAxXx
Raczkowanie
 
Avatar xXxKaSkAxXx
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: R
Wiadomości: 340
Dot.: Żel Duac

Cytat:
Napisane przez RoxyFM Pokaż wiadomość
Ja niestety wyciskam. Nie mogę wytrzymać, by nie wycisnąć. Nie pójdę do ludzi z białymi pryszczami. Pamiętajcie, że ten żel odbarwia. Tak odbarwiłam granatowe frotowe prześcieradło, bo miałam posmarowane plecy i miałam ubraną bluzkę na ramiączkach.

Ja się staram zostawić to jak najdłużej no ale czasem tez już nie umiem wytrzymać. Powiedz mi jak zadziałał na Ciebie duac?długo trzebabyło czekać na efekty?
xXxKaSkAxXx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-01, 12:47   #1048
1141655
Zakorzenienie
 
Avatar 1141655
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 21 228
Dot.: Żel Duac

na mnie Duac zadzialal swietnie, ale stosowalam go razem z Clindacne i antybiotykiem doustnym.
Obecnie nie stosuje juz Duacu, rozpoczelam Locacid na pozbawienie sie przebarwien

Duac nie zafarbowal/przebarwil mi zadnej rzeczy, ani poscieli- az dziwne bo wszyscy nawet dermatolog przestrzegal mnie przed tym
__________________
http://agicosmoholic.blogspot.com/ Mój wlasny, prywatny blog.

http://perfekcyjniewdomu.blogspot.com/
Mój drugi, prywatny, trochę o porządkach
1141655 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 14:54   #1049
RoxyFM
Raczkowanie
 
Avatar RoxyFM
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 250
Dot.: Żel Duac

Cytat:
Napisane przez 1141655 Pokaż wiadomość
na mnie Duac zadzialal swietnie, ale stosowalam go razem z Clindacne i antybiotykiem doustnym.
Obecnie nie stosuje juz Duacu, rozpoczelam Locacid na pozbawienie sie przebarwien

Duac nie zafarbowal/przebarwil mi zadnej rzeczy, ani poscieli- az dziwne bo wszyscy nawet dermatolog przestrzegal mnie przed tym
Może nie masz kolorowej pościeli.

A jeśli o mnie chodzi czy mi pomógł... Stosuję go 2 miesiące. Na początku lutego idę znowu na kontrolę do dermatologa. Ciekawe co mi powie. Ostatnio mnie ochrzanił, że tak rzadko bywam u niego, dlatego postanowiłam co 3 miesiące chodzić. Jak zaczęłam stosować Duac na początku listopada to miałam pełno pryszczy. Teraz wyskakuje ich mniej. Ale jakieś tam ślady,blizny mi zostały. ;/ Ale ogólnie jestem zadowolona. Lepiej twarz wygląda. Choć mocno wysusza.
RoxyFM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-08, 19:32   #1050
alka1236
Przyczajenie
 
Avatar alka1236
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 5
Dot.: Żel Duac

Po 12 tygodniach stosowania Duac niestety mi nie pomógł. W czasie stosowania był moment, że skóra wyglądała trochę lepiej. Teraz wydaję mi się, że moja cera wgląda jeszcze gorzej niż przed kuracją. Dermatolog zapisała mi teraz Epiduo. Nie wiem, czy kupić ten żel, obawiam się, że będzie tak jak z Duac.
alka1236 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-05-08 23:45:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:13.