Rozstępy-WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-24, 17:22   #331
Lady90
Raczkowanie
 
Avatar Lady90
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 31
Dot.: rozstępy :(((

Ja mam 16 lat i juz pojawiły mi sie rozstepy po schudnięciu . Ale to jest straszne ja waże 52 kg i mam 170 cm , a na plazy nie moge sie pokazać przez to padskutctwo , wrrrr
Lady90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-24, 17:48   #332
Dea
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 50
Exclamation Dot.: rozstępy :(((

ja tez to mam, pojawiło sie to "cudo" dobrych pare lat temu jak troche przytyłam a potem schudłam. mam na udach najwiecej i pare na tyłku ale cieniutenkie na szczescie.wczesniej to smarowałam fissanem i troche bladło. teraz to juz nic z tym nie robie, a nawet mi to zbytnio nie przeszkadza tak sie przyzwyczaiłam. najlepszym sposobem na to jest opalanie, na opalonej skorze prawie tego nie widac, przynajmniej u mnie tak jest. zauwazyłam ze jak sie opale to nie widac a jak jestem bladsza to sa te roztepy bardziej widoczne.tak samo bardziej mi widac te rozstepy jak troche utyje a jak jestem chudsza to mniej ciekawe . cóz najbardziej mnie ciąza przeraża, bo o ile na udach mi to nie przeszkadza to na brzuchu tego okropienstwa nie zniose Widze ze duzo osób ma ten problem niestety.
Dea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-24, 19:35   #333
kkasiuleqq
Raczkowanie
 
Avatar kkasiuleqq
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 34
Dot.: rozstępy :(((

Cytat:
Napisane przez Patryk
Wiadomo że całkowicie rozstępów się nie zlikwiduje ale ja stosuje maść Cepan na blizny. Muszę powiedzieć, że po jakimś czasie stosowania rozstępy stały się mniej widoczne.
A ile taka maść kosztuje????
kkasiuleqq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 07:32   #334
Iam
Rozeznanie
 
Avatar Iam
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 680
Dot.: rozstępy :(((

Też mam kilka "starych" rozstępów, cieszę się, że nowe się nie tworzą, a te "stare", które dostałam w czasie dojrzewania na szczęście zbledły i wygładziły się, że są prawie niewidoczne.

Miałam kiedyś "obsesję" na ich punkcie, chciałam się ich pozbyć koniecznie i bałam się,że nowe powstaną, nacierałam się oliwką + witamny A i E,co dzień po kąpieli, do tego wczęsniej peelingi, a potem jakieś kremy ujędrniające.

W okresie poszukiwań info na temat rozstępów, dowiedziałam się, że jest kilka sposobów ich leczenia: laser, stosowanie kremów na blizny, stosowanie maści RetinA, kwas glikolowy (30% Eksfoliator-30 firmy Dermika- można go zdobyć jedynie w zakładach kosmetycznych koszt ok.200zł) podobno dobrze działający na świeże jeszcze rozstępy.
Iam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 19:49   #335
AnDzZia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 66
Krem na rozstępy

Heey dziewczyny Dzisiaj zakupiłam w aptece preparat redukujacy istniejace rozstepy(taka ma nazwe) jest on firmy Pharmaceris. Cena mniejwiecej 40 zł. Pani w aptece pwoedizla mi ze jest bardzo dobry. Czy ktoraś z wam może go uzywała? Jezeli tak to czy on naparwde jest taki dobry? I czy wogle pomaga ?

Poodrawiam
AnDzZia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 22:08   #336
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Krem na rozstępy

polecam KWC i archiwum.
jedynie dodam ze zaden krem nie zlikwiduje rozstępów a pani w patece zarabia na tym wiec nic innego nie powie,tylko na wizazu dowiesz sie prawdy
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 22:40   #337
Asia31
Zakorzenienie
 
Avatar Asia31
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: nad morzem
Wiadomości: 3 827
Dot.: Krem na rozstępy

tego nie uzywalam a myslalam ze juz wszystko mialam.Efekty bardzo znikome
Asia31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-25, 22:44   #338
Asia31
Zakorzenienie
 
Avatar Asia31
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: nad morzem
Wiadomości: 3 827
Dot.: rozstępy :(((

wedlug mnie nic ich nie zlikwiduje.Prubowalam chyba wszystkiego.A mam takie porzadne rozstepy po 2 ciazach.Moze leciutko wyblakly ale i tak jestem przeczulona na ich punkcie
Asia31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-26, 08:55   #339
AnDzZia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 66
Dot.: Krem na rozstępy

Wiem ze sie rozstepow nie zliwwiduje do konca. Tzn jest jeszcze taka możliwość jeżeli one maja taki kolor czerwony. Bo jak są białe to juz nie ma szans.
AnDzZia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-26, 09:51   #340
leva84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 65
Dot.: Krem na rozstępy

Cytat:
Napisane przez AnDzZia
Wiem ze sie rozstepow nie zliwwiduje do konca. Tzn jest jeszcze taka możliwość jeżeli one maja taki kolor czerwony. Bo jak są białe to juz nie ma szans.
A przez jaki czas masz go mniej więcej stosować, żeby uzyskać efekty? Patrzyłam na KWC i nie ma tego produktu a może akurat jest warty wypróbowania. Napisz za jakiś czas czy są już jakieś rezultaty, bo ja też za niedługo będę musiała sobie coś kupić, bo Dermedic, który zresztą nic nie pomaga, już mi się kończy.
leva84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-26, 10:02   #341
Nakretka
Raczkowanie
 
Avatar Nakretka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 433
Dot.: Krem na rozstępy

Wyglada na to, ze mowisz o preparacie firmy Eris, seria Pharmaceris M.
Nie wiem, jak pani w aptece moze mowic, ze jest bardzo dobry, jesli dopiero co go wprowadzili na rynek?
Na KWC go pewnie tez nie ma z tego powodu, bo nikt jeszcze z normalnych "klientek" nie sprawdzil jak to naprawde dziala.

Acha, zapraszam na forum "Mama z klasa" - tam jest dosc dużo o rozstępach
Nakretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-26, 13:21   #342
Nindża
Rozeznanie
 
Avatar Nindża
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 517
Dot.: Krem na rozstępy

Nic nie zlikwiduje rozstępów... a juz napewno nie krem za 40 zł. Farmaceutka kłamała...
Nindża jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-26, 13:21   #343
@Agulka@
Raczkowanie
 
Avatar @Agulka@
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 194
Dot.: Krem na rozstępy

Na rozstępy już istniejące żaden krem nie pomoże, może on jedynie ujędrnić skórę, że będzie gładsza w dotyku.Jedyny sposób na te "paski na skórze" to zabiegi wykonywane w specjalnych klinikach, tzn np kwas glikolowy, laser itp..jednakże jest to bardzo kosztowne ale podobno skuteczne..
@Agulka@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-26, 13:56   #344
AnDzZia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 66
Dot.: Krem na rozstępy

Mam go stosować przez 2 miesiace 2 razy dziennie. Pisze na ulotce ze dopiero po 6 tygodniach powinno być widac efekty :O
AnDzZia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-26, 14:00   #345
AnDzZia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 66
Dot.: Krem na rozstępy

http://www.pharmaceris.pl/produkt.php?id=44 to jest dokladnie ten krem. Mozna sobie wejsc i poczytać
AnDzZia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-30, 20:45   #346
Mala kroweczka o imieniu
Zakorzenienie
 
Avatar Mala kroweczka o imieniu
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 3 125
Wink Jaki polecacie krem,zel lub serum na bordowe rozstepy?

Tak jak napisane co mogłybyście mi polecic na rozstepy na piersiach oraz w wewnętrznej stronie ud....Hmm..na początek może chchiałabym odstać propzoycje jakiegoś tańzeo produktu...chyba ze wszytkie są do De:P......
Więc polecajcie to co naprawde pomoglo i mniej wiecej cene obok...z góry dziekuje
Mala kroweczka o imieniu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 00:04   #347
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Jaki polecacie krem,zel lub serum na bordowe rozstepy?

Na rozjaśnienie wit C -Juvit (10 zł), porządne złuszczanie można sobie zaserwować Saliderm (7zł), i jeszcze tretinoina na złuszczenie i ogólne poprawienie kondycji skóry, zwężenie i spłycenie rozstępów, ujędrnienie skóry - Atrederm (18 zł), można go kupić w trzech stężeniach 0,025; 0,05; 0,1 . Wszystko do kupienia w aptece .
Z droższych produktów to kwasy AHA powyżej 30%, dostepne tylko przez internet , koszt ok. 120 zł.

Przy takiej kuracji nalezy pamiętać o natłuszczeniu i nawilżebniu skóry, np: dostepne w aptekach kremy na bazie lanoliny (10zł).
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 00:34   #348
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Jaki polecacie krem,zel lub serum na bordowe rozstepy?

Zainteresowalas mnie Paula Atredermem,mozesz cos wiecej napisac na ten temat?Bede wdzieczna.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 00:40   #349
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Jaki polecacie krem,zel lub serum na bordowe rozstepy?

Cytat:
Napisane przez Hexxana
Zainteresowalas mnie Paula Atredermem,mozesz cos wiecej napisac na ten temat?Bede wdzieczna.
Atredarm jest z tretinoiną, czyli jak Retin A. Ale jego działanie jest o wiele silniejsze , ponieważ jest na bazie alkoholu. Więc nawet najniższe stężenie Atredarmu daje nieźle w kość .
0,025 i 0,05 wystepuje w pojemności 60 ml., a 0,1 -20ml.
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-01, 00:48   #350
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Jaki polecacie krem,zel lub serum na bordowe rozstepy?

Dziekuje Paula narazie chyba dam sobie spokoj z wszelkimi doswiadczeniami na wlasnej skorze bo niedawno wyszlam na prosta chociaz nie powiem bo kusi
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 07:44   #351
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: Jaki polecacie krem,zel lub serum na bordowe rozstepy?

moze powiedziec ze jesli sa one bordowe to szybko bierz sie za ich niszczenie bo jak juz stana sie biale musztarda po obiedzie!

preparaty hmmm dobre sa dobre z wyzszych pulek....ale przedewszystkim sport!!!! cwiczenia i cwiczenia
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 10:20   #352
Mala kroweczka o imieniu
Zakorzenienie
 
Avatar Mala kroweczka o imieniu
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 3 125
Dot.: Jaki polecacie krem,zel lub serum na bordowe rozstepy?

Cytat:
Napisane przez Paula07
Na rozjaśnienie wit C -Juvit (10 zł), porządne złuszczanie można sobie zaserwować Saliderm (7zł), i jeszcze tretinoina na złuszczenie i ogólne poprawienie kondycji skóry, zwężenie i spłycenie rozstępów, ujędrnienie skóry - Atrederm (18 zł), można go kupić w trzech stężeniach 0,025; 0,05; 0,1 . Wszystko do kupienia w aptece .
Z droższych produktów to kwasy AHA powyżej 30%, dostepne tylko przez internet , koszt ok. 120 zł.

Przy takiej kuracji nalezy pamiętać o natłuszczeniu i nawilżebniu skóry, np: dostepne w aptekach kremy na bazie lanoliny (10zł).
Hmm...ale to trzeba sposowac te 4 produkty ???czy tlyko jeden?jak 4 to w jakiej kolejnosci ...
Mala kroweczka o imieniu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 10:21   #353
Mala kroweczka o imieniu
Zakorzenienie
 
Avatar Mala kroweczka o imieniu
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 3 125
Dot.: Jaki polecacie krem,zel lub serum na bordowe rozstepy?

A cos takiego silne dzialajacego ..no ale wolalbym jednak zeby byl to jeden maximum 2 produkty ...
Mala kroweczka o imieniu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 17:48   #354
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Jaki polecacie krem,zel lub serum na bordowe rozstepy?

Cytat:
Napisane przez Mala kroweczka o imieniu
Hmm...ale to trzeba sposowac te 4 produkty ???czy tlyko jeden?jak 4 to w jakiej kolejnosci ...
Najlepiej stosuj dwa razy dzinnie, np: rano Atrederm, a wieczorem Juwit+ Saliderm, lub możesz odwrotnie. W dni, kiedy skóra bardzo mocno została podrazniona i jest czerwona najlepiej sam natłuszczacz na bazie lanoliny.

Cytat:
A cos takiego silne dzialajacego ..no ale wolalbym jednak zeby byl to jeden maximum 2 produkty ...
To są naprawdę silnie działąjące produkty, możesz zrezygnować z Juwitu, ale moim zdaniem warto uzywać ze względu na właściwości rozjasniające.
Nie musisz wszytskiego kupować na raz, ale możesz wprowadzać stopniowo. Najbardziej szerokie działanie z tych produktów , które wymieniłam ma Atrederm.

Pamiętaj, że przy jeszcze czerwonych rozstępach ważne są masaże skóry, które stymulują skórę do odnowy. Więc warto po kąpieli wykonywac masaż oliwką dla dzieci lub oliwą (zimnotłoczoną).

P.S. Jeszcze dodam, iż Atredermu nie wolmno stosować podczas ciązy lub karmienia piersią. Salidermu także lepiej nie uzywać.

Pozdr
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 19:03   #355
Mala kroweczka o imieniu
Zakorzenienie
 
Avatar Mala kroweczka o imieniu
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 3 125
Dot.: Jaki polecacie krem,zel lub serum na bordowe rozstepy?

No spoko czyli
rano-Atrederm
wieczorkiem-kąpiel masaż oliwka a potem wsmarowywuje Juwit i saliderm...tak??
Mala kroweczka o imieniu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 19:52   #356
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Jaki polecacie krem,zel lub serum na bordowe rozstepy?

Cytat:
Napisane przez Mala kroweczka o imieniu
No spoko czyli
rano-Atrederm
wieczorkiem-kąpiel masaż oliwka a potem wsmarowywuje Juwit i saliderm...tak??

Tylko w tych miejscach gdzie będziesz nakładała Saliderm to nadmiar oliwki po masażu zetrzyj,aby lepiej się wchłonął .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 20:37   #357
Mala kroweczka o imieniu
Zakorzenienie
 
Avatar Mala kroweczka o imieniu
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 3 125
Dot.: Jaki polecacie krem,zel lub serum na bordowe rozstepy?

no tal ale juvit a saliderm na juvit?czy w jkais idstepahc czasowych czy jak?
Mala kroweczka o imieniu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-02, 14:18   #358
BunnyZukino333
Rozeznanie
 
Avatar BunnyZukino333
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kontownia koło kielc
Wiadomości: 819
GG do BunnyZukino333
Unhappy Dot.: rozstępy :(((

Witam!
Powiem szczerze,że odwiedzenie tego forum strasznie mnie zdołowało.Także należe do grona tygrysów(szczerze tego nie nawidze)i chciałam to zmienic.Zdecydowałam sie na usuniecie rozstepów laserem, myslałam, ze to metoda apsolutnie skuteczna(ale teraz mam juz duze watpliwości), .Zabieg ten jest jak dla mnie bardzo kosztowny i dlatego oczekiwała bym powalajacych rezultatów, a tu i uwdzie czytam, ze tak nie jest.Nie wiem sama co mam robic.Moje rozstepy sa jeszcze swierze, a taki najłatwiej usunac, boje sie , ze im dluzej bede zwlekac tym bardziej zmaleja szanse na powrot mojej skóry na brzuchu do formy z przed ciązy.Poradzcie cos, bo mam metlik w głowie.

P.S.Co do kremow na rozstepy , ktore juz sa(to nie wierze w nie), a co do profilaktyki to ja przez cała ciąze mało przytyłam , smarowałam sie dwa razy dzinnie kremem(nie nalezcym do najtanszych), a moj brzuch wyglada jakby ktos go zaorał.
BunnyZukino333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-02, 15:54   #359
fifcia
Zadomowienie
 
Avatar fifcia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ja do nieba nie chce wcale ja NieBo mam Tu :)
Wiadomości: 1 265
Dot.: rozstępy :(((

Cytat:
Napisane przez Szoho
U kobiet to schorzenie występuje dwa razy częściej niż u mężczyzn, może pojawić się w każdym wieku, choć najczęściej w okresie dojrzewania i ciąży.
W pierwszym wypadku dotyczy 35% młodych osób. Najczęstsze miejsca występowania rozstępów to w przypadku dziewcząt biodra, uda i piersi, u chłopców natomiast okolica krzyżowo-lędźwiowa.

I nie ma skutecznej terapi lekarskiej, która by zniwelowała do 0 rozstępy,
jedynie mozna je zrobić mniej widoczne - bardziej białe. Bo w początkowej fasie wyglądają one jak by ktoś nas nożem pocioł niestety.

Z maści tanich a pomagajacych z własnego dośatwdczenia moge polecić maść opartą o mocznik - stosowany do skór bardzo suchych. I u mnie to bardzo pomaga zrobiły sie białe (a mam w okolicach barków i bicepsa) i po opalneiu naprawde bardzo mało je widać.

Mocznik powinien być około 20-30%. Maść taka jak wam dermatolog przepisze kosztuje około 5zł - bez recepty około 35.


zgadzam sie ze najlepsza jest maść z mocznikiem poniewaz rozjaśnia te smugi i ich tak bardzo nie widac, kulturyści bardzo polecają takie maści na swoim forum, takze nie pozostaje nam nic innego jak iść do lekarza i prosić o recepte
__________________
fifcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-02, 16:17   #360
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Jaki polecacie krem,zel lub serum na bordowe rozstepy?

Cytat:
Napisane przez Mala kroweczka o imieniu
no tal ale juvit a saliderm na juvit?czy w jkais idstepahc czasowych czy jak?
Najlepiej poczekać aż się wchłonie. ale to wszytsko zależy jaką masz skórę i musisz przetestować na sobie i dopasowac wszytsko. Jesli twoja skóra jest sucha to powinno sie szybciutko wchłonąć, ale jeśli nie to po kąpieli i oliwce ten Juwit nie będzie za bardzo chciał się wchłaniać. Więc zrezygnuj z Juwitu wieczorem i możesz nakładać go w ciągu dnia. Dostosuj wszystko do własnej skóry .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-25 07:52:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:51.