Zabieg Cosmelan - Pamiętnik - Strona 64 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-05-07, 10:09   #1891
annaluiza
Raczkowanie
 
Avatar annaluiza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 141
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Hejka Plameczki!
Dzięki za rady - jesteście jak zwykle nie zastąpione
Nieco, Gordies - lecę do apteki po maść arnikową, by natychmiastowo przeciwdziałać! Zdradźcie jeszcze proszę, jak - tzn. kiedy - smarować się tą maścią Kurczę, wstyd się przyznać, ale człowiek zupełnie może się pogubić co kiedy wcierać. A zanim was - cosmelanki poznałam myślałam, że znam się na kosmetykach i dbaniu o urodę. Guzik. Teraz zaczynam otwierać oczy ile cudownych specyfików na rynku kosmetycznym istnieje o których nie miałam przez lata pojęcia. Tyle że zaczynam się gubić kiedy stosować serum nawilżająco-regenerujące, kiedy mat-chrono lieraca (który również stosuję od dawna i uwielbiam - tu ukłon w stronę molly i buczaczy I kiedy miejsce w tym wszystkim na na przykład taką maść na naczynka. Podzielcie się info jak odbywa się wasza codzienna pielęgnacja. Wiem, że to sprawa indywidualna, ale dobre rady zawsze w cenie
Molly, jak tak czytam twoje opinie, to jestem zdecydowana pędzić do sephory. Ty pomyśl kobietko nad branżą reklamową Najwyżej jak mi się nie sprawdzi ten channelek to go odsprzedam. Rozmumiem ze nadaje się pod makijaż, a to najważniejsze, bo wciąż się świecę jak latarnia morska
Molly, ty nadal w ciepłych krajach... Ależ masz fajnie! Ja spędziłam z mężem tydzień na karaibach w marcu, stąd dłuższe wakacje - z dzieciaczkami - dopiero w okolicach września.
Buczacza, niestety nie udało mi się odwiedzić pani doktor, bo jak się rozchorowałam w długi weekend, to tak już drugi tydzień jestem na L4 i z domu raczej nie wychodzę. A dzieci mają ospę, więc siedzimy i kisimy się w domu. Ale może i lepiej, bo słoneczko przygrzewa, a ja nie lubię go już tak jak dawniej. Mój mąż twierdzi że zaczynam zachowywać się jak wampir Z domu nawet jak na chwilę wychodzę to w czapce z daszkiem i w okularach w rozmiarze XXL.
Lidio M - dołączam się do apelu dziewczyn - odezwij się, bo wiedząc o twoich zdrowotnych problemach naprawdę się martwimy.
Ściskam WAS WSZYSTKIE! Pa pa
annaluiza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-07, 12:21   #1892
gordies
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 85
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Annaluiza, maść arnikowa napewno spowoduje, że Twoja twarz będzie w widoczny sposób "uspokojona". Ja używam jej wtedy, gdy jestem w domu, na przykład gdy wiem, że nie wyjdę nigdzie rano, smaruję się nią chociaż na godzinę. Po powrocie do domu, zmywam makijaż i nakładam znowu, a potem na noc. Po dwóch dniach skóra jest idealna.
Życzę Ci równie pozytywnych rezultatów!
gordies jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-08, 13:00   #1893
buczacza
Zakorzenienie
 
Avatar buczacza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: quasar (wioska mi sie znudzila)
Wiadomości: 4 054
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Czesc kochane!Polecialam dzisiaj do perfumeri,zeby kupic smoopalacz Clarins i filtry od Chanel ,I NIE KUPILAM,bo nie bylo.NIGDZIE,szukalam wszedzie panie w sklepach powiedzialy,ze moga mi zamowic,ale ja chcialam juz i koniec.Wkurzona poszlam po waciki kosm.do zwyklej drogeri i tak sobie polki z produktami ochronnymi ogladalam i widze ;Nivea-DNAge 50,popatrzylam na skladniki(bo ja po tym wizazu to PANI MADRALINSKA) i widze te same skladniki co Avene!!!Te slynne filtry Tinosorb S i M(na nie mozna wszystkie podklady i pudry nakladac) ,obok staly samoopalacze i kupilam sobie Garnier w sprayu.
Musze Wam napisac,ze baaaaardzo dawno temu kupowalam produkty z nizszych polek,a musze powiedziec,ze to BARDZO szkoda,bo jak przyszlam do domu wzielam prysznic,zrobilam piling,popryskalam sie samoopalaczem i.... CUDO.Przepyszny zapach i prosty w uzyciu,a efekt zobacze wieczorem.No i przyszla kolej na Nivea ,no i EUREKA-cudownie sie rozprowadza,przyjemny zapach i nie pozostawia bialej poswiaty,doskonale sie wchlania i tani!!!Jestem zachwycona i moj portfel tez.Cos mi sie wydaje,ze czesciej bede odwiedzac Ihr Platz(tak sie ten sklepik nazywa)
Pozdrawiam Was
Cala w skowronkach
buczacza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-08, 15:35   #1894
nieco
Raczkowanie
 
Avatar nieco
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 95
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Annaluiza Ja stosuję maść arnikową kiedy tylko mogę, a jak nie mogę to zmywam i wklepuję coś innego . Smaruję się nią zaraz po zmyciu Cosmelanu, efekt rozjaśnienia jest naprawdę szybki. Nie stosuję jej pod makijaż, bo jest niezłym lepiszczem i świecenia chyba nic by nie zniwelowało, a jak na to jeszcze filtr nałożyć??? Gdy mam dość przyklejających sie włosów do mojej twarzy, to stosuję tylko na kości policzkowe, bo tam naczynka mi doskwierają.

buczacza Gratuluję udanego zakupu Nivea. Filtromaniaczki rzeczywiście pisały, że w swojej ofercie ma chyba od tego roku fotostabilne filtry. Kurczę, żeby mieli też mineralne... Napisz wkrótce jak ci się sprawuje, czy nie wysusza, albo nie zapycha. Mimo wszystko mam chęć zapolować na próbkę, może nie będzie szczypać?...
Pozdrowienia
nieco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-08, 17:12   #1895
seashell
Raczkowanie
 
Avatar seashell
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 33
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Witam kobietki
U mnie powolutku nastąpiła sobie rutyna.. cosmelan, filtry, kremy na zmianę.. skórka się przyzwyczaiła do codziennej renowacji ;-) buźka coraz ładniejsza..
I wszystko fajnie aż do wczoraj kiedy to zachowałam się jak przysłowiowa BLONDYNKA
Zachciało mi się zrobić brewki. Henna, depilacja.. tyle, że nie przyszło mi do zakutej głowy, że skóra po cosmelanie jest bardzo delikatna i po depilacji woskiem (który od zawsze stosowałam) mam owszem piękne brewki i.. coś na kształt 'pasów startowych' po obu stronach tychże brwi
Załamka, wczoraj prawie się poryczałam.. na noc pół kilo bepanthenu, pomógł nie powiem, dziś rano było o niebo lepiej. Dało się jakoś zakamuflować fluidem, ale jeszcze kilka dni potrwa zanim miejsca się zagoją.
Normalnie siano w głowie!

pozdrówka !
s.
seashell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-08, 20:14   #1896
cassatta
Zadomowienie
 
Avatar cassatta
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 764
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

witam
Lidii dalej brak.
Buczacza tak mnie zachęciłaś do tej nivei że muszę ją sobie poszukać w jakimś większym mieście (Portugalia co do sklepów jest uboga). Mam bzika na punkcie filtrów, kremów i mazideł.
Seashell biedactwo moje, odważna z ciebie kobietka, depilacja po cosmelanie, ja miałam opory do zrobienia sobie maseczki po półtora miesiącu. Mam nadzieję że nie powstaną ci strupki lub jakiś niechciany stan zapalny nie mówiąc o nowych odbarwieniach. Nie straszę . Chyba każda z nas ma czasami siano w głowie.
Jutro opuszczam was na dwa dłuuugie urodzinowe tygodnie.
Niech wam słońce do głowy nie uderzy.
Pozdrowienia dla wszystkich
cassatta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-08, 20:17   #1897
annaluiza
Raczkowanie
 
Avatar annaluiza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 141
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Seashell, bidaku, nie załamuj się. Nie wiem czy cię pocieszę, ale ja też należę do tych co to zawsze muszą przedobrzyć. Zwłaszcza wtedy gdy jest już całkiem dobrze. Tu coś wycisnąć, tam zeskrobać... A potem płacz. Pomyśl, że na naszych cosmelanowych buziach skóra szybko się odnawia, regeneruje i po twoich pasach startowych zaraz nie będzie śladu.
Buczacza i inne filtromaniaczki, czy jeśli krem z filtrem przysypię leciuchno pudrem mineralnym, to niweluję działanie filtra? Nie umiem się w tym połapać. A tak się boję słońca, że zaczynam wpadać w obsesję.
A ja zaszalałam i kupiłam emulsję Chanel którą polecała Molly. Boże, prawdziwe cudo! Absolutny mat i uczucie komfortowo nawilżonej skóry. Bosko. Niepokoją mnie tylko 3 rzeczy: 1-pojemność 30 ml myślałam że jest tego więcej, a to takie malusieństwo, 2-niewygodny sposób aplikacji, konsystencja kosmetyku bardzo rzadka i niewygodny aplikator - a właściwie jego brak. I jeszcze jedno. Zakupy robił mąż, bo ja choruję. Panie w sephorce sprzedały mu to cacko tylko w pudełeczku, bez folii, bez żadnych zabezpieczeń. Zastanawiam się czy mogę wiec tej emulsji powierzyć bezpieczeństwo mojej pięknej skóry. Może otwarły buteleczkę już wieki temu? A trwałość emulsji to 18 mies. różnie bywa. Molly, a pamiętasz jak zapakowany był twój chanelek? Czy powinnam się martwić?
annaluiza jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-08, 20:21   #1898
annaluiza
Raczkowanie
 
Avatar annaluiza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 141
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Nieco, dziękuję za rady kochana
Cassatta, baw się wyśmienicie i wracaj do nas cało i zdrowo i ... bez plam
Molly??? Where are you?
annaluiza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-08, 20:32   #1899
buczacza
Zakorzenienie
 
Avatar buczacza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: quasar (wioska mi sie znudzila)
Wiadomości: 4 054
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

I nie mam plam po samoopalaczu,pieknie opalane nogi.
W tej Nivei to chyba z 6 roznych filtrow,tak tam namieszali.Na razie jestem zachwycona,zobaczymy jak bedzie dalej.
annaluiza,a jaki masz filtr? Dziewczyny pisza,ze tylko na Avene i jeszcze tam jakis mozna pudry stosowac.No i na moj Nivea ,tak sadze.
nieco,nic mnie nie wysusza jest boski,a czy zapycha to zobacze jutro ,najpozniej pojutrze(wrazliwa geba)
seashell,wybacz,ale musze
wszystkie mocno
buczacza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-08, 20:34   #1900
lidiaM
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 230
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Ale milutko, jak poczytałam sobie Wasze posty...dziękuję za wszystkie życzenia zdrówka i ..."wezwania do apelu" ściskam Was`wszystkie gorąco

przedłużyłam sobie weekend o kilka dni i bawiłam w grodzie Kopernika, m.in. smakowałam kawę z ...piernikiem, warto spróbować, choć smakoszem kawy nie jestem chciałam "liznąć kultury" i wybrać sie do teatru w toruniu, ale tam grano "Justynę" markiza de Sade... wiec same rozumiecie, że zrezygnowałam, ale spzacery nad wisłą zaliczyłam i słoneczko na po-cosmelanową buźkę także; nakladam cos2 i szykuję buźkę na spotkanie z greckim słońcem, pewnie nie wyjdzie z tego spotkania bez szwanku (buźka oczywiście, choć jak sie wkurzę, to na to słońce ...cosmelana naślę )))
w przyszłym tygodniu wyjeżdżam na dłużej i już żałuję, że kontakt z Wami będę miała utrudniony... już zaczynam tęsknić nawet nie wiecie, jaka radość sprawiłyscie mi swoim zainteresowaniem moim zdrówkiem, aż sie wzruszyłam... całe mnóstwo aniołków stróżów dla Was wszystkich i oczywiście
__________________
LIDIA
lidiaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-08, 20:53   #1901
AgNiESzKa00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 83
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Witam Wszystkie Dziewczyny. Bardzo Dawno Mnie Tutaj Nie Było. Mam Pytanko - Czy Któraś Z Was Kupowała Może Cosmelan 2 Na E-bay? Ja Kupiłam . Zauważyłam Nową Nazwę - Ok , Tylko Ze Moja Skóra Wcale Się Nie Złuszcza , Czerwieni Bark, Troszkę Sie Denerwuję Ze Moze Zostałam Oszukana. Krem Był Orginalnie Zapakowany , Wszystko Wydaje Się Być Takie Jak Powinno. Określcie Proszę Blizej Kolor I Zapach - Wiem Ze To Moze Byc Trudne Ale Prosze O Pomoc.
AgNiESzKa00 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-08, 22:29   #1902
seashell
Raczkowanie
 
Avatar seashell
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 33
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

cassatta, annaluiza - dzięki za wsparcie ! mam nadzieję, że wkrótce będzie dobrze i skórka wydobrzeje. Mam za swoje, czasami trzeba trzy razy pomyślec zanim sie coś zrobi
buczacza, tez bym sie zalewała ze śmiechu, bo to co zrobiłam, jest tak głupie, że aż śmieszne
cassatta.. ależ Ci zazdroszczę wyjazdu w ciepłe klimaty (jak sobie przypomnę jak lało dziś po południu to.. ech.. co zrobić.. tylko czekac aż będzie lepsza pogoda)
w każdym bądź razie życzę wspaniałego wypoczynku i grubej warstwy filtru na buzię ;-)
seashell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-08, 22:39   #1903
seashell
Raczkowanie
 
Avatar seashell
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 33
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Cytat:
Napisane przez AgNiESzKa00 Pokaż wiadomość
Witam Wszystkie Dziewczyny. Bardzo Dawno Mnie Tutaj Nie Było. Mam Pytanko - Czy Któraś Z Was Kupowała Może Cosmelan 2 Na E-bay? Ja Kupiłam . Zauważyłam Nową Nazwę - Ok , Tylko Ze Moja Skóra Wcale Się Nie Złuszcza , Czerwieni Bark, Troszkę Sie Denerwuję Ze Moze Zostałam Oszukana. Krem Był Orginalnie Zapakowany , Wszystko Wydaje Się Być Takie Jak Powinno. Określcie Proszę Blizej Kolor I Zapach - Wiem Ze To Moze Byc Trudne Ale Prosze O Pomoc.
Hej AgNiESzka00
Nie kupowałam jeszcze cosmelanu2 na ebayu, ale napewno to zrobię za jakiś miesiąc, półtora.
Krem który posiadam obecnie też jest z nowej serii, ma ładny jasny beżowy odcień (nie 'musztardowy' jak poprzednie wydanie) - jak się go nakłada wygląda jak fajny fluid, no i ma i przyjemny zapach.
Jesli poczytałas wcześniejsze posty - to mogłas trafić na info, że przy stosowaniu samego cosmelanu2 nie ma takich gwałtownych efektów jak przy zastosowaniu całego setu cosm1+cosm2.
Poza tym wiele zależy od skóry, u jednych dziewczyn łuszczenie jest mniej widoczne, u innych bardziej
Smaruj przez pierwszy tydzień 3 x dziennie i cierpliwości

pozdrawiam,
s.
seashell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-09, 00:25   #1904
moll_y
Rozeznanie
 
Avatar moll_y
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 669
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Cytat:
Napisane przez annaluiza Pokaż wiadomość
A ja zaszalałam i kupiłam emulsję Chanel którą polecała Molly. Boże, prawdziwe cudo! Absolutny mat i uczucie komfortowo nawilżonej skóry. Bosko
..a nie mowilam ?
Cytat:
Napisane przez annaluiza Pokaż wiadomość
Niepokoją mnie tylko 3 rzeczy: 1-pojemność 30 ml myślałam że jest tego więcej, a to takie malusieństwo, 2-niewygodny sposób aplikacji, konsystencja kosmetyku bardzo rzadka i niewygodny aplikator - a właściwie jego brak. I jeszcze jedno. Zakupy robił mąż, bo ja choruję. Panie w sephorce sprzedały mu to cacko tylko w pudełeczku, bez folii, bez żadnych zabezpieczeń. Zastanawiam się czy mogę wiec tej emulsji powierzyć bezpieczeństwo mojej pięknej skóry. Może otwarły buteleczkę już wieki temu? A trwałość emulsji to 18 mies. różnie bywa. Molly, a pamiętasz jak zapakowany był twój chanelek? Czy powinnam się martwić?
Nie przejmuj sie, moj byl bez folii, na bezclowce ostatnio tez patrzylam na ten filtr i tez bez folii i tu odwiedzilam juz wiekszosc perfumerii i tez tak samo,nie martw sie ze mogl byc otwarty, nie sadze - poza tym ten kosmetyk z tego co sie orientuje to nowosc i nawet na stronce firmowej Chanel go nie bylo jeszcze jak sprawdzalam jakis miesiac temu. Ponadto sie zgadzam z Toba co do aplikacji - badziewie ze hej, pojemnoscia bym sie nie przejmowala raczej bo widze ze mojego nie ubywa a nie zaluje sobie koncze bo musze rano wstac wczesniej mimo iz nie do pracy pozdrawiam was wszystkie bardzo bardzo cieplutko; Lidio ja nawet nie zauwazylam ze nam 'zniknelas' pewnie dlatego ze sama zniknelam i czytam posty tylko wieczorem i na szybko, moglam przynajmniej uspokoic dziewczyny bo wiem ze jak zniknelas to nie na dlugo i zaraz do nas wrocisz
dobranoc dziewczynki
__________________
whatever..
moll_y jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-09, 10:35   #1905
AgNiESzKa00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 83
Smile Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Serdecznie dziękuję za informację. A jeśli chodzi o gęstość , o konsystencję tego kremu to jak go określicie?
Co do całej reszty wszystko się zgadza. Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc
AgNiESzKa00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-09, 10:59   #1906
nieco
Raczkowanie
 
Avatar nieco
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 95
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

LidiaM Witaj z powrotem. Ja też jeszcze w niedzielę spacerowałam po ulicach Torunia. Może się widziałyśmy. Trzeba było zorganizować zjazd Cosmelanek

Moll_y, Seashell
Jesteście prekursorkami nowych trendów wśród Cosmelamaniaczek - pasy startowe pod brwiami, opalone pachy, ciekawe czy się przyjmą?...
Agnieszka00 Mój krem wygląda podobnie jak opisała go Seashell, a konsystencję ma jakby lekkiego musu.

Annaluiza Nie jestem specjalistką od filtrów, ale co nieco pamiętam i wydaje mi się, że Tinosorby i filtry mineralne (tlenek tytanu i dwutlenek cynku) nie destabilizują się. Destabilizacji podlega tylko Parasol. Składnik destabilizujący to głównie talk oraz mika. Najlepiej by nie było ich w składzie, albo na odległych miejscach listy składników. Uważaj też, bo nie wszystkie pudry mineralne nimi są, np. IsaDora kłamie i podaje, że jej puder kompaktowy jest mineralny, a tymczasem w składzie na pierwszym miejscu talk, a na następnym jest mika (chociaż bardzo go lubię).
Zajrzyj tu:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...%B1ce+Parsolem
i tu:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...%B1ce+Parsolem
nieco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-09, 11:10   #1907
madziusia777
Zadomowienie
 
Avatar madziusia777
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z nikąd
Wiadomości: 1 210
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Witajcie wszystkie cosmelanki.

agNIESZKO OO ja niedawno też kupiłam cos o nowym składzie u swojej doktor. Też zauważyłam różnice, ten "nowy" ma troche taką inną "lżejszą " konsystencje, bardzo gładko rozsmarowuje sie na buzi, jak fluid. Nie pozostawia na buzi żadnych śladów poposmarowaniu (po strarym cos2 po posmarowaniu sie byłam taka żółtawa). I ogólnie niby to samo ale widać różnice, mam nadzieje że ten nowy bedzie tak samo chronił przed plamami jak ten stary cos. Narazie stosuje go 2 tydz i jest ok. A co do łuszczenia sie i czerwienienia to się nie martw bo skóra po długim czasie stosowania sie przyzwyczaja do cos. i jest całkiem normalna. Zresztą to sprawa indywidualna bo każad z nas ma inną skóre i może reagować inaczej.

A ile płaciłaś na e-baju za cos2?

Pozdrawiam papa
madziusia777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-09, 11:20   #1908
madziusia777
Zadomowienie
 
Avatar madziusia777
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z nikąd
Wiadomości: 1 210
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

....i jeszcze co do cos2 i tego nowego składu to ja sie obawiam. Bo jak sie człowiek do czegoś przyzwyczai i nabierze zaufania przez te 2 lata codziennego stosowania, to pózniej ciężko sie przestawić, bynajmniej ja tak mam, nawet myślałam że doktor mogła mi sprzedać jakąś podróbke cos?. Bo różnice da sie wyczuć odrazu. No ale zobaczymy na dłuższą mete jak ten cos bedzie sie sprawował. (normalnie jestem uzależniona od tego kremu)
Pożyjemy - zobaczymy efekty.

cosmelanki.
madziusia777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-10, 08:46   #1909
AgNiESzKa00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 83
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Hej Dziewczyny. Dziękuję Za Szybką Odpowiedź. Mój Krem Wygląda Tak Jak Opisujecie. Ja Tez Zauwazyłam Róznicę I Dlatego Byłam Troszkę Przestraszona. Mój Krem Kosztował Mnie "tylko" 300 Zł. Po Posmarowaniu Wyglądam Jak Pomalowana Podkładem , Buzia Stała Sie Bardziej Napięta Ale Nadal Skóra Pozostaje Na Miejscu, No Cóż - W Wakacje Mam Zamiar Nałażyć Cos1, Poniewaz Zostało Mi Jeszcze Pół Po Ostatniej Aplikacji. Jesli Chodzi O Konsystencję To Tez Zauwazyłam Róznicę - Ten Nowy Jest Bardziej Gęsty - Mam Rację?
Pozdrawiam Wszystkie Uzależnione Od Cosmelanu
P.s
Ale Słońce Co? Kiedyś Byłabym Tym Faktem Zachwycona A Teraz Aż Strach Wyjść.
AgNiESzKa00 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-10, 11:56   #1910
seashell
Raczkowanie
 
Avatar seashell
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 33
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Agnieszka00, od kogo na ebayu kupowalas cosmelan??
seashell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-10, 14:48   #1911
annaluiza
Raczkowanie
 
Avatar annaluiza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 141
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Nieco, kochana, bardzo ci dziękuję Ale muszę przyznać, że aż mnie głowa rozbolała po lekturze którą mi poleciłaś. Temat rzeka - i wcale nie taki prosty do opanowania. Niestety przyznaję się bez bicia, że świeżo po zabiegu cosm. podejrzewam że już złamałam niejedną z zasad stosowania filtrów a już na pewno nie będę należeć do grona filromaniaczek, choć oddaję im pełen szacunek.
Oto moje grzechy:
Nie odmierzam strzykawką ilości nakładanego na twarz kremu z filtrem, nie matuję się skrobią, nie wyobrażam sobie życia bez pudru sypkiego, a już na pewno bez pudru brązującego, czy odrobiny różu A korektor ? czasem trzeba przecież coś zamaskować. Nigdy nie wczytywałam się w składy tych kosmetyków.
No cóż - wpadłam lekko w panikę ale też zdałam sobie sprawę z tego jak to ze mną jest - ja nie dam rady być perfekcyjna w tych wszystkich zasadach i chyba się nie nauczę co ze sobą łączyć, a co nie
Nieco i inne Cosmelanki, rozumiem więc, że jeśli używam kremu z Avene lub jeśli w zakupionym przeze mnie ostatnio Chanel UV Essentiel SPF50/PA+++ jest zinc oxide i titanum dioxide to mogę sobie pozwolić na trochę brązera, czy sypkiego pudru, bo filtry w nich zawarte są stabilne? Kurczę, ależ w tej filtroteorii zawiłości
Pozostaje mi pewnie czekać na powrót mych nieszczęsnych plam? Z drugiej strony i tak jestem w grupie "ryzyka" - piguły antykonc. + od lat leczona niedoczynność tarczycy, więc pewnie co bym nie zrobiła...
annaluiza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-10, 18:08   #1912
anne28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 177
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

witajcie kobitki

annaluiza
z tego co ja kojarze to na filtry: avene, klorane i iwostin (ten ostatni podobno poniewaz opinie sa sprzeczne) mozna nakladac wszystkie podklady! natomiast jezeli masz inny filtr niz te ktore wymienilam to na te filtry mozesz nakladac podklady, ktore byly wymienione w linku czyli np. avene, Yes Rocher, Dr Hauschka itp. wtedy nie beda sie podklady ze soba gryzly. Podobno nie gryza sie rowniez podklady z tej samej firmy tzn. filtry Vichy i na to podklad tej samej firmy.
jak tylko skoncza mi sie moje filtry (ale chyba starcza mi na cale lato) to na pewno zakupie tak wychwalany chanel !!
Moll-y
jak ci sie sprawuje serum Guerlaina? Jestem tez na jego kupnie. Czy Guerlain ma kilka serum czy tylko to jedno. Na wizazu jest na pierwszym miejscu jako jeden z najlepszych. Konczy mi sie juz Flavo c forte, byl ok, ale dla mnie chyba zadna rewelacja, chyba dlatego ze mam naprawde wymagajaca cere. Rano stosowalam tez to serum chyba troche po macoszemu, a wyczytalam dzis ze nalezy go wsmarowac az sie calkowicie wchlonie. No coz, teraz bede wiedziec i bede bardziej przykladac sie do wcierania i wmasowywania

pozdrowionka
anne28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-10, 21:26   #1913
AgNiESzKa00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 83
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Cosmelan kupiłam od glo_revitalize. POzdrawiam
AgNiESzKa00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-10, 22:48   #1914
nieco
Raczkowanie
 
Avatar nieco
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 95
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

anne28 i annaluiza
Sprawa filtrów jest skomplikowana, dlatego łatwiej moim zdaniem jest stosować mineralne. Ich plusem jest także to, że nie uczulają, dlatego ja jestem im wierna.
Na pocieszenie dodam, że nakładam na twarz ilość sporą filtra, ale nigdy jej nie mierzyłam. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że próbki 5 ml wystarczają mi na kilka razy, to chyba daleko mi do ideału. Ponadto powstało wiele wątków o zwątpieniu filtrowym, tzn. dziewczyny stwierdzały, że męczą je te wszystkie zakazy i brązowały się, i pudrowały, czym popadło. Nie można dać sie zwariować
A swoją drogą, czy któraś wie ile trzeba teraz nakładać tego filtra, bo podobno, teza, że 2,5 ml jest już nieaktualna.

Co do Chanel, to może być też mieszanką filtrów mineralnych i chemicznych (czy był gdzieś jego skład???), jeśli zawiera Parasol, to wtedy te zasady o niełączeniu obowiązują.

Cytat:
Z drugiej strony i tak jestem w grupie "ryzyka" - piguły antykonc. + od lat leczona niedoczynność tarczycy, więc pewnie co bym nie zrobiła...
No to już wiem skąd te podobieństwa. Ostatnio w TV widziałam program o przebarwieniach i pani dermatolog wymieniała choroby tarczycy w pierwszej kolejności.
Trzymajcie się wszytkie

Edytowane przez nieco
Czas edycji: 2008-05-10 o 23:09
nieco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-11, 00:30   #1915
seashell
Raczkowanie
 
Avatar seashell
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 33
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Cytat:
Napisane przez AgNiESzKa00 Pokaż wiadomość
Cosmelan kupiłam od glo_revitalize. POzdrawiam
Dobrze wiedzieć THX!
seashell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-11, 00:39   #1916
moll_y
Rozeznanie
 
Avatar moll_y
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 669
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Cytat:
Napisane przez anne28 Pokaż wiadomość
Moll-y jak ci sie sprawuje serum Guerlaina? Jestem tez na jego kupnie. Czy Guerlain ma kilka serum czy tylko to jedno
Witaj Anne
Serum Guerlain...o lala! bedzie tego kilka a napewno wiecej niz 5
stosuje SOS serum juz nie wiem chyba 3-ci dzien(?) a wlasciwie to noc bo na dzien wolalam nie ryzykowac z nowosciami i powiem tak jak Ty o flavo - zadnych rewelacji nie widze to dopiero pare dni ale ja oceniam kosmetyk juz po pierwszej aplikacji wiem ze to nie tak powinno byc bo na kWC dopiero po 3 tyg mozna pisac recenzje - tak naprawde to nic nie widze - nic a nic
Wlasciwie to polowalam na serum "Mythic" Guerlain ale w Europie od 2 lat juz nie produkuja a dostepny jest obecnie tylko w Usa, skad nie udalo mi sie go sciagnac, z zadnej ze stronek ja go dopadne bo sobie przyrzeklam - byc moze za kilka miesiecy wyladuje w Stanach bo takie plany chodza - wtedy nie odpuszcze
Anne - posiadam w swojej kolekcji kosmetykow serum Guerlaina, ktore dziala..magicznie kurcze musialam o nim pisac , nie wierze ze nie - to jest moj kosmetyk "must have" - to moja rewelacja z grudnia 07 - Midnight Secret.
Uzywa sie tego cuda po zarwanej nocy - przeczytaj recenzje na KWC, na mnie dziala jak na wiekszosc uzywajacych - po prostu "8 godzin snu w butelce" !
Jak zarywam noce to spie wtedy czesto po 4 max. 5 h ale zanim udam sie na spoczynek - nakladam swoj secret i bach do lozka nastepnego dnia ani sladu po calonocnej balandze i nieprzespanej nocy jak oni to zrobili? nie mam pojecia.
milej nocki dziewczynki
__________________
whatever..

Edytowane przez moll_y
Czas edycji: 2008-05-11 o 13:22
moll_y jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-11, 07:18   #1917
annaluiza
Raczkowanie
 
Avatar annaluiza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 141
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Nieco, ja myślę, że co do Chanel to Molly wiedziałaby najlepiej. Z tego co pamiętam pisała, że stosuje na niego i pod niego również makijaż. Tyle że jaki ? Molly, jak znajdziesz chwilkę to daj znać z czym można a z czym nie łączyć nasz Chanel? Strasznie to zawiłe...
annaluiza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-11, 07:51   #1918
annaluiza
Raczkowanie
 
Avatar annaluiza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 141
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

I jeszcze - Nieco, przepraszam za niewiedzę i zupełny brak orientacji, ale czym mam się więc kierować, by kupić krem (i puder) z filtrami mineralnymi. Tzn. co musi być w ich składzie, a czego nie, żeby wiedzieć, że to filtry mineralne. Wiem, ze te tematy wałkuje się tu w różnych miejscach, ale tak trudno się połapać. Z góry dziękuję za podpowiedź, bo czuję, że jutro koniecznie muszę wpaść na zakupy do porządnej apteki.
A co do tarczycy, to wydaje mi się, że ona w moim przypadku i tak nie miała tak wielkiego wpływu na przebarwienia jak jednak piguły anty. Od lat ją leczę i zażywam hormony i ekspozycja na słońce nie dała mi wcześniej takich skutków. Dopiero teraz, od kiedy regularnie łykam pigułki. No, chyba że na takie plamy od tarczycowe pracuje się dłuższy okres czasu ...
Ależ dziś ciepło i słonecznie Życzę Wam wszystkim miłej niedzieli i ściskam
annaluiza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-11, 09:39   #1919
anne28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 177
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

dziex moll-y za wyczerpujaca odp co do Guerlaina. Musze sobie zatem conieco poczytac i wtedy sobie cos zakupie.

wiem, wiem ze te filtry gryzace sie i nie gryzace to zawily temat. ja rowniez nie trzymam sie tej zasady tak kurczowo, mam bowiem mleczko LRP Anthelios a na to klade podklad Guerlaina (cholera babka w Mariound dala mi nie ten co chcialam: kupilam Divinora semi matt, a mial byc Divinora ultra hydration-tak zachwalany na kwc) Trudno sie mowi, nastepnym razem zakupie ten odpowiedni, bo ten semi matt to troche lipa, strasznie sie po nim swiece i co godzinke musze przykladac chusteczke.

buziale
anne28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-11, 13:10   #1920
moll_y
Rozeznanie
 
Avatar moll_y
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 669
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik

Cytat:
Napisane przez anne28 Pokaż wiadomość
..cholera babka w Mariound dala mi nie ten co chcialam: kupilam Divinora semi matt, a mial byc Divinora ultra hydration-tak zachwalany na kwc) Trudno sie mowi, nastepnym razem zakupie ten odpowiedni, bo ten semi matt to troche lipa, strasznie sie po nim swiece
Anne moja kochana dawno kupowalas ten puder(?) wiesz, ze jako klient masz prawo zlozyc reklamacje (do ok.1/3 zuzytego kosmetyku) i odzyskac pieniadze?
Warunkiem uzyskania takiej reklamacji jest oczywiscie posiadanie paragonu z kasy, panie z Douglasa radzily mi co do chanela essentiel ostatnio - poniewaz balam sie ze mnie uczuli. Wystarczy im powiedziec (zwracajac kosmetyk) ze dostaas po nim np uczulenie i gotowe nie robilam tak jeszcze bo nie mialam potrzeby ale jesli zdarzy sie tak, ze wpakuje w cos kase i uzyje tylko raz to juz wiem co mam zrobic babka w Douglas powiedziala, ze we wszystkich "szanujacych" sie perfumeriach robia zwroty na tej zasadzie bez zadnych problemow.
Milej niedzieli dziewczynki, ja wrocilam przed chwilka z plazy ale dzis, prawie na niej..zamarzlam
__________________
whatever..
moll_y jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:43.