Jaki żwirek dla kota polecacie? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-14, 23:46   #31
pixxa
Raczkowanie
 
Avatar pixxa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 35
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Jeśli chodzi o żwirki najlepszy Cast best !!
Przechodziłam chyba przez wszystkie możliwe.. dla mnie benek nie jest dobry, ponieważ bardzo kiepsko się bryluje, strasznie się roznosi..
__________________
Prowadzę stronę na temat fretki pixxy
zapraszam również na zaburzenia-ed

Porażka nigdy nie jest końcem, jest wskazówką jak próbować JESZCZE RAZ.
pixxa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-02, 12:07   #32
momo01
Przyczajenie
 
Avatar momo01
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 19
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Ja używałam najpierw żwirku beto nitowego z Kauflanda "Szczęsliwy kot" i stwierdzam że z tanich żwirków ten jest jednym z lepszych, teraz moja paniusia ma Hiltona. Nie zakopuje kup, więc zapach jest dopóki kupsko nie wyschnie albo dopóki tego nie usunę, nosi się średnio. Nie jest przyjemnie jeśli się wejdzie gołą stopą na grudkę brrrrrr. Hilton nie wytrzymuje jak obiecuje producent 30 dni, jest do wymiany po trzech tygodniach góra. Za to wymiana, o rany.....na spodzie jest taki cuchnący jakby mokry brązowy cukier, koncentracja smrodu jest nie do zniesienia , a z wierzchu nic nie widać. Przczytałam wasze posty i przestesuję cats best i benki. Dam znać )
momo01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-03, 12:30   #33
Biała Dama
Zakorzenienie
 
Avatar Biała Dama
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 9 294
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

zielony BENEK polecam!
Biała Dama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-03, 12:50   #34
bess
Zakorzenienie
 
Avatar bess
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 17 829
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

ja kupuje tylko niezbrylający z tesco-taki w granatowym worze z kotem
Niecierpie zbrylajacego "cementu"bardzo szybko sie zuzywa,musialam codziennie wymieniac(a moj jeden kot sika w bardzo duuuzych ilosciach),robia sie twarde górki ktore trudno pozniej zdrapuja sie z kuwety,tzn trudno w porownaniu z tym ktorego uzywam
Zapachy juz mnie nie interesuja bo mamy krytą kuwete i tylko koty siedza w swoich smrodach
bess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-26, 20:22   #35
pyska06
Zadomowienie
 
Avatar pyska06
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 149
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Ja ostatnio używam BENKA naturalnego (żółty) i jest bardzo dobry. Mniej wiecej na tym samym miejscu polecam compact HILTON taki bordowy jakiś. Oba przypadły mi do gustu. Zapachowych nie próbowałam jeszcze i chyba się nie skuszę. Raz kupiłam ten z kciukiem z auchana oj masakra. Wyprodukowali go chyba gdzieś w czarnobylu ,bo jak go otworzyłam to jakiś duszący pył ulotnił się z worka - pomyślałam że to beton ze skruszonego reaktora atomowego . WIĘC nie polecam mimo przystępnej ceny 4,99 . Brudzi strasznie łapki szczególnie jeśli kociaczki mają białe
__________________
`Nie zapomnij nigdy tego,
Że KOCHAĆ szczerze

Można tylko JEDNEGO !`

pyska06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-07, 14:00   #36
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Kurcze ale mi ćwieka zabiłyście z tymi żwirkami...Spodziewam się kociaka za tydzień i mam taki mętlik w głowie, że szok! Stawiałam najpierw na silikatowy....trudn0 - zobacze co mi hodowca wluli w wyprawce i jak tamten sie sprawdza....
__________________


Wszystkie nieba bym oddała aby z TOBĄ dzielić jedno piekło
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-07, 14:45   #37
doloresd
Wtajemniczenie
 
Avatar doloresd
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 455
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Benek - wszystkie rodzaje są świetne. Ale najlepszy jest Benek zapachowy - Lawenda. Dobrze neutralizuje wszelkie brzydkie zapachy.
doloresd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-07, 16:11   #38
beata11
Rozeznanie
 
Avatar beata11
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 932
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Ja też głosuję na Benka -wypróbowałam ( może niekoniecznie osobiście)
wszystkie rodzaje z silikonowym włącznie (Benek Crystal)
i wydaje mi się ,że są najlepsze.

Dobry jest też Catsan, ale trochę drogi. Gdybym miała tylko jednego kota
chyba kupowałabym ten.
beata11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-07, 17:02   #39
pyska06
Zadomowienie
 
Avatar pyska06
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 149
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

silikonowych nie probowałam ale wczoraj przez pomyłkę kupiłam benka grubo-granulowanego naturalnego który ma strasznie grube kamyczki i teraz jak moja kicia kopie w kuwecie to w całym domu słychać , ale muszę powiedzieć ze dobrze zbryla i nie jest taki najgorszy właśnie sprzątałam kuwete hehe

Beata a na ile Ci taki silikonowy starcza?? i jak to wszystko w niego wsiąka?? robią sie jakieś bryłki i musisz wyrzucać czy jak??


zobaczcie to ! ! ! próbował ktoś z Was tego żwirku który wskazuje stan zdrowia ?? http://animalia.pl/produkt,11422,41,...Indicator.html

Jestem ciekawa na ile to prawda i czy nie strata pieniędzy bo już od pewnego czasu zastanawiam sie nad jego kupnem.
__________________
`Nie zapomnij nigdy tego,
Że KOCHAĆ szczerze

Można tylko JEDNEGO !`

pyska06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-08, 20:26   #40
Kallla
Rozeznanie
 
Avatar Kallla
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław/Długołęka
Wiadomości: 558
GG do Kallla
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

my z Jagonem polecamy BENKA uniwersalnego- opakowanie żółto-pomarańczowe z kotem, królikiem i jeszcze z jakimś futrem z przodu. Super się zbryla, nie robi się błoto jak w innych. Jak dosypie neutralizatora lawendowego to naprawde rewelacja.
Pozdrawiam gorąco
Kallla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-09, 22:35   #41
beata11
Rozeznanie
 
Avatar beata11
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 932
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Cytat:
Napisane przez pyska06 Pokaż wiadomość

Beata a na ile Ci taki silikonowy starcza?? i jak to wszystko w niego wsiąka?? robią sie jakieś bryłki i musisz wyrzucać czy jak??


zobaczcie to ! ! ! próbował ktoś z Was tego żwirku który wskazuje stan zdrowia ?? http://animalia.pl/produkt,11422,41,...Indicator.html

Jestem ciekawa na ile to prawda i czy nie strata pieniędzy bo już od pewnego czasu zastanawiam sie nad jego kupnem.
Ten żwirek ze wskaźnikiem, to zależy ile kosztuje.
Nawet nie sprawdzałam, bo u mnie tylko jeden kot załatwiałby się w biały żwirek.

Silikonowy wystarcza mniej więcej tak, jak piszą na opakowaniach. Na miesiąc na jednego kota.
Wyrzucać trzeba twarde odchody, a mocz wsiąka. Ganulki robią się żółte, jak potrząśniesz kuwetą- osiadają na dnie.
Te lepsze ( drogi -Trixie i średni- Benek)
zatrzymują zapachy.
Hilton właśnie jakoś szybko zaczynał "wypuszczać "zapach.

Te żwirki są dobre zwłaszcza jeśli ktoś musi trzymać kuwetę "na widoku", bo estetycznie wygląda .
beata11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-10, 09:04   #42
blanx
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Dreamland
Wiadomości: 1 124
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

moja kotka używa Hiltona - najdrobniejszy ze wszystkich Hiltonów, bardzo dobrze bryluje. Wystarczy nabrać na łopatkę zbite kulki i cała reszta jest czysta kotki moich rodziców używają ekologiczny żwirek, wygląda jak wióry, ja też go kupiłam na spróbowanie ale moja kotka zaprotestowała i robiła siku za toaletą, więc musiałam zmienić jej na Hiltona znów tak sie kończą eksperymenty polecam Hiltona - kosztuje ok. 11 zł i jest bardzo wydajny !!!
blanx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-10, 12:36   #43
czarny kot
Zakorzenienie
 
Avatar czarny kot
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Piaseczno k. Wawy
Wiadomości: 4 349
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

http://artykuly.animalia.pl/artykuly.php?id=415
http://artykuly.animalia.pl/artykuly.php?id=69
Testy zwirkow drewnianych i silikonowych
__________________
Dawno temu kotom oddawano boską cześć. Koty nigdy tego nie zapomniały.

Wątek z biżuterią
czarny kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-10, 12:54   #44
silesianna
Zakorzenienie
 
Avatar silesianna
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 884
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

benek to dla mnie jakaś tragedia - próbowałam dwóch rodzajów, śmierdzi w całym domu, strasznie mało wydajny (3 tygodnie na jednego kota :/ ). ja sobie własnie powyższy test żwirków drewnianych na animalii czytałam i na próbę kupiłam porta pine - paczka wystarczyła na 2.5 miesiaca, jesli nie 3 (nie pamiętam dokładnie), wcale nie smierdzi no i mozna go spuszczac w toalecie, więc mi z kosza na smieci nie śmierdzi.
innego żwirku już nie chcę.
silesianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-10, 12:57   #45
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Cytat:
Napisane przez doloresd Pokaż wiadomość
Benek - wszystkie rodzaje są świetne. Ale najlepszy jest Benek zapachowy - Lawenda. Dobrze neutralizuje wszelkie brzydkie zapachy.
tu się nie zgodzę
jak kiedys mojej kupiłam zamiast zwykłego, lawendowego Benka, to jakby to powiedzieć... zmieniła miejsce kuwety....
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-10, 14:40   #46
doloresd
Wtajemniczenie
 
Avatar doloresd
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 455
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
tu się nie zgodzę
jak kiedys mojej kupiłam zamiast zwykłego, lawendowego Benka, to jakby to powiedzieć... zmieniła miejsce kuwety....
widać są gusta i guściki
doloresd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-10, 19:45   #47
Deede
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3 965
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Cytat:
Napisane przez silesianna Pokaż wiadomość
benek to dla mnie jakaś tragedia - próbowałam dwóch rodzajów, śmierdzi w całym domu, strasznie mało wydajny (3 tygodnie na jednego kota :/ ). ja sobie własnie powyższy test żwirków drewnianych na animalii czytałam i na próbę kupiłam porta pine - paczka wystarczyła na 2.5 miesiaca, jesli nie 3 (nie pamiętam dokładnie), wcale nie smierdzi no i mozna go spuszczac w toalecie, więc mi z kosza na smieci nie śmierdzi.
innego żwirku już nie chcę.
A moja kicia używa zielonego benka i jest ok. Plus neutralizator zapachów za 3,50 - nic nie śmierdzi, sprząta się wygodnie i kotu też pasuje.
__________________

Deede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-10, 19:53   #48
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

No to teraz nie wiem...czy na początek maluchowi kupić Benka sylikonowego czy tez lawendowego zbrylającego...Hodowca stosuje sylikonowy Tigerino - zna ktoraś?
__________________


Wszystkie nieba bym oddała aby z TOBĄ dzielić jedno piekło
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-10, 20:06   #49
Deede
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3 965
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Cytat:
Napisane przez Aranka Pokaż wiadomość
No to teraz nie wiem...czy na początek maluchowi kupić Benka sylikonowego czy tez lawendowego zbrylającego...Hodowca stosuje sylikonowy Tigerino - zna ktoraś?
Na początek weź ten, do którego kot jest przyzwyczajony. Możesz trafić na małego dewianta, który będzie się tylko do tego 1 załatwiał i koniec - czego ci nie życzę . A poza tym wszystko zależy - ja wolę "niespodzianki" sprzątać od razu. Naprawdę - żaden problem, żadnych brzydkich zapachów.
__________________


Edytowane przez Deede
Czas edycji: 2008-11-10 o 20:08
Deede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-10, 20:18   #50
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

W sylikonowych żwirkach "niespodzianki" też sprząta sie od razu - tylko siuśki sie w nim neutralizują - tak mi tłumaczono w sklepie.Rany chryste mam nadzieję, ze mi się żaden dewiant nie trafi...
__________________


Wszystkie nieba bym oddała aby z TOBĄ dzielić jedno piekło

Edytowane przez Aranka
Czas edycji: 2008-11-10 o 20:19
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-10, 20:29   #51
Deede
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3 965
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Cytat:
Napisane przez Aranka Pokaż wiadomość
W sylikonowych żwirkach "niespodzianki" też sprząta sie od razu - tylko siuśki sie w nim neutralizują - tak mi tłumaczono w sklepie.Rany chryste mam nadzieję, ze mi się żaden dewiant nie trafi...
Ktoś mi mówił, że po tych silikonowych to mu jednak śmierdziało i wrócił do tych zbrylających. Ale to pewnie trzeba samemu przetestować. Widzisz nawet tu - część Benka chwali, część opluwa. Tylko 1 ad. tego, żeby na początek wziąć ten sam, który ma hodowca - to na pewno. Mój kot akurat fochów nie strzela pod tym względem, ale wiem, że mali dewianci się trafiają - takie sentymentalne typy
__________________

Deede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-10, 21:28   #52
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Cytat:
Napisane przez doloresd Pokaż wiadomość
widać są gusta i guściki
wtedy mi nie było do śmiechu
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-11, 21:49   #53
czarny kot
Zakorzenienie
 
Avatar czarny kot
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Piaseczno k. Wawy
Wiadomości: 4 349
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Co do nielubienia drewanianych zwirkow przez koty. Coz, jesli sie nagle kotu zmieni zwirek jednego typu na zupelnie inny, jeszcze w dodatku z nowa kuweta to moze go nie to ze nie akceptowac, co nie kojazyc z kuweta poprostu - nowy zapach, w przypadku derewnianych wlasnie drzewny (bardziej meble niz kuweta).
Mru jak zmienilismy benka na kats besta to tez unikal kuwety. Sytuacje rozwiazalo posypanie drewnianego odrobina zlezalego w kuwecie benka (nasiaknietego zapachem kuwety) i po klopocie
__________________
Dawno temu kotom oddawano boską cześć. Koty nigdy tego nie zapomniały.

Wątek z biżuterią

Edytowane przez czarny kot
Czas edycji: 2008-11-11 o 21:54
czarny kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-11, 23:00   #54
KrystynaO
Rozeznanie
 
Avatar KrystynaO
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 727
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Dopiszę sie do zwolenniczek Benka. Dla moich dwóch kotek kupuję zbrylajacego się (mineralnrgo) Benka kompakt (jasnoniebieski). Uniwersalny tańszy zbryla się równie dobrze, ale ma wi.ększe grudki i nie przesypuja sie przez łopatkę. Zapachowych to ja nie lubię i nie próbuję ich na kotach. Ten mój nie smierdzi, ale maja go duzo i zakopuja starannie.
Kiedyś spróbowałam drewnianego, ale zaczął śmierdzieć praktycznie natychmiast., odtąd czuję się bezpieczniej, gdy na bieżąco wybieram jedno i drugie. Kuwetę mają w formie budy, co mnie ratuje przed problemem rozsypywania.
KrystynaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-12, 13:59   #55
czarny kot
Zakorzenienie
 
Avatar czarny kot
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Piaseczno k. Wawy
Wiadomości: 4 349
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Benkow nie lubie. W ogole nie lubie tego typu zwirkow...
dobry drewniany i nic innego. Trzeba bedzie wyprobowac tez porta pine ktoregos razu
__________________
Dawno temu kotom oddawano boską cześć. Koty nigdy tego nie zapomniały.

Wątek z biżuterią
czarny kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-15, 10:09   #56
thatgirl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Świnoujście
Wiadomości: 33
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Mam Norwegi - koty pół długowłose, więc wybór odpowiedniego żwirku jest ogromnym problemem bo koty te mają tendencję do nadmiernego wynoszenia żwirku na futrze i łapach (ze względu na kępki futerka między poduszeczkami).

O moich eksperymentach ze żwirkami do kocich kuwet słów kilka.

Standardowo używamy żółtego Benka - zbrylającego. Niestety zaczęło mnie denerwować to, że obsikany, zmienia się niemalże w betonową bryłę, którą ciężko oderwać przy pomocy łopatki od dna kuwety. Dodatkowo jest stosunkowo ciężki, szczególnie ten zużyty postawiłam sobie za cel wyszukanie czegoś lepszego.

Najpierw kupiłam Cat`s Best Eco +, który miał być bardziej wydajny i można go było wyrzucać do toalety. Wszystko fajnie, ale mieszkanie wyglądało jakbyśmy prowadzili w nim tartak - wiórki roznosiły się po całym mieszkaniu, okropnie czepiał się do długiego futra i mieliśmy go wszędzie (łącznie z łóżkiem). Mimo zalety - możliwość wyrzucania go do kibelka i jego lekkości, zrezygnowaliśmy po pierwszym opakowaniu.

Niedawno eksperymentalnie kupiłam żwirek Benek Crystal - przyznam, że jest niezły. Żwirek co prawda się nie zbryla, ale ma całkiem sporo innych zalet. Można go wyrzucać do toalety (częściowo się rozpuszcza - przy kontakcie z wodą musuje), jest lekki i bardzo wydajny. Ma postać bezbarwnych kryształków, które matowieją pod wpływem odchodów, a następnie robią się żółte. Zamykają w sobie zapach i bakterie, a wilgoć odparowuje - dzięki temu, żwirek jest zawsze suchy i świeży. Zmienić można dopiero wtedy, gdy stanie się on w większości żółty - oczywiście stałe nieczystości trzeba usuwać w miarę możliwości jak najczęściej.

Kupiłam też neutralizator firmy Certech (w wersji naturalnej - kosztował 5,50 zł), który już w ogóle jest mega hitem. Odrobina wsypana do żwirku zapobiega przywieraniu żwirku do podłoża kuwety, w kuwecie delikatnie pachnie lawendą (nie czuć kocich odchodów) i zwiększa się wydajność żwirku. Ten sam neutralizator występuje w wersji lawendowej, ale jak dla mnie ma zbyt intensywny zapach, który może nie przeszkadza niektórym kotom, ale mnie przeszkadzał okropnie - naturalny zdecydowanie lepszy jest.

JRS Cat`s Best Nature Gold - ma postać drewnianych wałeczków i koty bardzo chętnie się w nim załatwiają. Nie nosi się po mieszkaniu tak bardzo jak Cat`s Best Eco i fajnie się zbryla. Można wyrzucać do toalety, więc jest to jego zdecydowany plus. Używamy zwykle na wystawach bo jest dużo lżejszy od Benka i nieco wygodniejszy.

Golden Grey Master - żwirek z dodatkiem silikonu, chyba najbardziej wydajny jaki nam się trafił. Delikatnie pachnie, ale koty nic sobie z tego zapachu nie robią (a na tym punkcie są wyczulone). Doskonale wiąże zapachy kociego moczu - coś o tym wiem, bo mam dojrzewającego kocura, który lubi sobie strzyknąć do kuwety, a zapach znaczącego kocura potrafi być nieziemsko przykry. Niestety wbrew temu co się o nim pisze, żwirek roznosi się na kocim futerku i trochę pyli - co mnie akurat nie przeszkadza, ale astmatycy mogą mieć z tym problem.

Miałabym problem, gdybym miała wybrać ostatecznie tylko jeden. Najchętniej połączyłabym zalety każdego z osobna i stworzyła jeden idealny ale to chyba nie jest możliwe...
thatgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-15, 14:00   #57
hellena85
Rozeznanie
 
Avatar hellena85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 947
GG do hellena85
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Ja i moja kotka jesteśmy zadowolone z Super Benka Lawendowego. Moja kicia nic nie roznosi, ładnie się w nim załatwia, jestem dość zadowolona z jakości, żwirek nie za duży, nie za mały. Wydajnie dość średnio..ale zobaczymy jak to dalej będzie, może spróbujemy czegoś innego?;)
__________________
c'est la manie!
hellena85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-15, 19:50   #58
Kimie
Raczkowanie
 
Avatar Kimie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 355
GG do Kimie
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Oczywiście Benek, najlepiej zielony.
__________________

Kuracja włosów:
* prostowanie keratynowe 21.07.10, 15.01.11
* długość: 50 cm

Voila!

Forget Saturday morning cartoons!
- I watch ShaneDawsonTV

"Uśmiech to pół pocałunku. Uśmiechnij się do mnie dwa razy. "

Kimie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-15, 20:50   #59
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Cytat:
Napisane przez thatgirl Pokaż wiadomość
Mam Norwegi - koty pół długowłose, więc wybór odpowiedniego żwirku jest ogromnym problemem bo koty te mają tendencję do nadmiernego wynoszenia żwirku na futrze i łapach (ze względu na kępki futerka między poduszeczkami).

O moich eksperymentach ze żwirkami do kocich kuwet słów kilka.

Standardowo używamy żółtego Benka - zbrylającego. Niestety zaczęło mnie denerwować to, że obsikany, zmienia się niemalże w betonową bryłę, którą ciężko oderwać przy pomocy łopatki od dna kuwety. Dodatkowo jest stosunkowo ciężki, szczególnie ten zużyty postawiłam sobie za cel wyszukanie czegoś lepszego.

Najpierw kupiłam Cat`s Best Eco +, który miał być bardziej wydajny i można go było wyrzucać do toalety. Wszystko fajnie, ale mieszkanie wyglądało jakbyśmy prowadzili w nim tartak - wiórki roznosiły się po całym mieszkaniu, okropnie czepiał się do długiego futra i mieliśmy go wszędzie (łącznie z łóżkiem). Mimo zalety - możliwość wyrzucania go do kibelka i jego lekkości, zrezygnowaliśmy po pierwszym opakowaniu.

Niedawno eksperymentalnie kupiłam żwirek Benek Crystal - przyznam, że jest niezły. Żwirek co prawda się nie zbryla, ale ma całkiem sporo innych zalet. Można go wyrzucać do toalety (częściowo się rozpuszcza - przy kontakcie z wodą musuje), jest lekki i bardzo wydajny. Ma postać bezbarwnych kryształków, które matowieją pod wpływem odchodów, a następnie robią się żółte. Zamykają w sobie zapach i bakterie, a wilgoć odparowuje - dzięki temu, żwirek jest zawsze suchy i świeży. Zmienić można dopiero wtedy, gdy stanie się on w większości żółty - oczywiście stałe nieczystości trzeba usuwać w miarę możliwości jak najczęściej.

Kupiłam też neutralizator firmy Certech (w wersji naturalnej - kosztował 5,50 zł), który już w ogóle jest mega hitem. Odrobina wsypana do żwirku zapobiega przywieraniu żwirku do podłoża kuwety, w kuwecie delikatnie pachnie lawendą (nie czuć kocich odchodów) i zwiększa się wydajność żwirku. Ten sam neutralizator występuje w wersji lawendowej, ale jak dla mnie ma zbyt intensywny zapach, który może nie przeszkadza niektórym kotom, ale mnie przeszkadzał okropnie - naturalny zdecydowanie lepszy jest.

JRS Cat`s Best Nature Gold - ma postać drewnianych wałeczków i koty bardzo chętnie się w nim załatwiają. Nie nosi się po mieszkaniu tak bardzo jak Cat`s Best Eco i fajnie się zbryla. Można wyrzucać do toalety, więc jest to jego zdecydowany plus. Używamy zwykle na wystawach bo jest dużo lżejszy od Benka i nieco wygodniejszy.

Golden Grey Master - żwirek z dodatkiem silikonu, chyba najbardziej wydajny jaki nam się trafił. Delikatnie pachnie, ale koty nic sobie z tego zapachu nie robią (a na tym punkcie są wyczulone). Doskonale wiąże zapachy kociego moczu - coś o tym wiem, bo mam dojrzewającego kocura, który lubi sobie strzyknąć do kuwety, a zapach znaczącego kocura potrafi być nieziemsko przykry. Niestety wbrew temu co się o nim pisze, żwirek roznosi się na kocim futerku i trochę pyli - co mnie akurat nie przeszkadza, ale astmatycy mogą mieć z tym problem.

Miałabym problem, gdybym miała wybrać ostatecznie tylko jeden. Najchętniej połączyłabym zalety każdego z osobna i stworzyła jeden idealny ale to chyba nie jest możliwe...

dziękuję ogromnie za ten krótki "esej" o żwirkach. musze poszukać tego neutralizatora zapachów...
__________________


Wszystkie nieba bym oddała aby z TOBĄ dzielić jedno piekło
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-23, 20:54   #60
usmiechajsie
Przyczajenie
 
Avatar usmiechajsie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 24
Koci żwirek...

Przeszukałam już sporo wątków. I mam już dość szukania, zakładam więc nowy...

Polećcie jakiś porządny - nie pylący, nie śmierdzący, mega higieniczny żwirek, tudzież piasek dla kotka. Najważniejsze, aby był bezpieczny dla ludzi, z jakimś atestem.
Kotka miała już różne żwirki. Najdłużej korzystała z tescowego żwirka, ale się pylił i nastąpiła zmiana. Następne były Benki, ale Benki w większości przyklejają się do kuwety i trudno ją było wyczyścić. Po dwóch dniach już trzeba ją szorować a nie myć.
W tej chwili ma jakiś wynalazek "Master & Cat", ale podobnie jak silikonowy Benek Crystal, okropnie pyli, aż go czuć w nosie, zbyt duszący. Nawet kiedy wsypuję po połowie zalecanej objętości, i tak się pyli. Gdyby nie podrażniał tak dróg oddechowych pewnie by i został, ale kuweta niestety musi stać na obrzeżaach pokoju, bo w innym miejscu nie ma jej gdzie ustawić.

Czasami mam już dość tego codziennego sprzątania, ale pragnienie posiadania kotka jest silniejsze. Z nutą desperacji więc piszę tego posta. Jeśli tylko macie jakieś sposoby na te wszystkie żwirki i piaski, napiszcie, proszę. Tak ważne jest zdrowie... Na pewno jest gdzieś porządny żwirek...
__________________
All rights reserved.
usmiechajsie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-15 00:37:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:17.