gronkowiec - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-10-20, 10:13   #1
duszyczka_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 1

gronkowiec


Mam ogromny (wg mnie) problem. Mam gronkowca na buzi, tworzą się ropne krosty które strasznie bolą. Mam to od kilku lat. Kiedy byłam u dermatologa pomogła mi torszkę, ale później poszłam do znienawidzonego przeze mnie i niestety wszystko się zaczęło powtarzać. Nie mam za duzo wolnego czasu i nie bardzo mam kiedy iśc do dermatologa. znacie może jakieś kosmetyki na takie problemy ze skóra? ostatnio brałam Dromin i był dobry tylko nei można go prać ciągle. Może znacie jakieś środki farmaceutyczne bez recepty ? błagam pomóżcie.....
duszyczka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-20, 11:44   #2
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: gronkowiec

Nie licz na to ,że kosmetyki zlikwidują gronkowca - tym musi zająć się dermatolog , a Ty musisz mieć cierpliwość gdyż kuracja jest zwykle długa.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-20, 13:50   #3
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: gronkowiec

Też miałam gronkowca i jeszcze nim zaraziłam dwie osoby [img]icons/icon9.gif[/img]. Wszyscy przez lata chodziliśmy do dermatologów i ich pomoc jest tak skuteczna że i szpital mamy za sobą...W różnym czasie oczywiście. Byłam raz u świetnej dermatolog (niestety mieszka na drugim końcu Polski) i powiedziała, że nigdy nie mozna wyleczyć gronkowca. Mozna tylko zlikwidowac trądzik i tłustą cerę czyli idealną pożywkę dla gronkowca. I wzmocnić układ immunologiczny.
Wreszcie udało mi się wyleczyć i cerę i utajnić gronkowca, problem zniknął mam nadzieję że na zawsze. Używam i kosmetyków i środków wewnętrznych. I naprawdę działa. Jeśli chcesz poznać szczegóły napisz na priva bo to trochę długie...
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-21, 12:18   #4
demit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 152
GG do demit
Re: gronkowiec

Szczerze współczuję, chociaż sama nigdy nie miałam tego problemu. Ostatnio zaczęłam czytać książki Michała Tombaka - (zainteresowanym polecam) i wyczytałam tam dosyć prosty sposób na pozbycie się gronkowca (podobno skuteczny). O ile nie przekręciłam to idzie tak - należy wziąć kilka polan drzewa brzozowego i rozpalić ognisko. Posiedzieć w dymie przez jakieś 30 minut - problem z gronkownem powinien ustąpić. W razie potrzeby kurację powtórzyć. Jeżeli jesteś zdesperowana - myślę, że wypróbujesz i taką kurację - jest niedroga i być może skuteczna (o ile sama się wcześniej nie uwędzisz w tym dymie, to gronkowiec padnie. Albo Ty, albo on.). Powodzenia!!!!!!
demit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-10-21, 17:39   #5
Komanka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 807
Re: gronkowiec

No coz, tu naprawde jest potrzebny lekarz, a w zasadzie dwoch lekarzy. Dermatolog powinien sie zajac poprawieniem stanu cery, a internista (albo jakis konkretny specjalista) gronkowcem. Gronkowce to bakterie i tylko antybiotyk moze je zabic. Powinnas poprosic o skierowanie na posiew i antybiogram, zeby wiedziec, jakie antybiotyki beda skuteczne w Twoim przypadku. Nie daj sobie przepisac jakiegos antybiotyku bez antybiogramu, bo szkoda meczyc organizm nietrafionymi lekami. Wiem to z wlasnego doswiadczenia, bo lekarz traktowal mnie niemal jak krolika doswiadczalnego- ten antybiotyk nie pomogl, to damy inny. I tak w kolko. A antybiogram bardzo pomaga.
Poza tym, gronkowcem mozesz zarazic innych.
Wiecej znalazlam na stronie: http://www.resmedica.pl/zdart1014.html
Zycze cierpliwosci i powodzenia.
Komanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-27, 10:10   #6
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: gronkowiec

PROSZE O PODANIE "PRZEPISU" NA POZBYCIE SIE GRONKOWCA. MAM GO JUZ PARE LAT I CHCIALABYM GO WRESZCIE "WYMELDOWAC". Z GORY DZIEKUJE ZA POMOC.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-27, 12:47   #7
STORCZYK
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 2
Re: gronkowiec

PROSZĘ O PILNĄ ODPOWIEDŹ NA TEMAT POZBYCIA SIĘ GRONKOWCA. BĘDĘ BARDZO, BARDZO WDZIĘCZNA.

DZIĘKUJĘ!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!
STORCZYK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2002-11-27, 13:16   #8
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
do demit

..a moze jeszcze sproszkowana ropucha albo okłady z krowiego łajna pomogą?? Nie ma nic na ten temat??
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-27, 13:20   #9
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: gronkowiec

ja też kiedyś mialam ten problem ale z pomocą świetnego dermatologa szybko sobie z nim poradziłam - lekarka przepisala mi tylko środki do użytku zewnętrznego, niestety nie pamiętam jak sie nazywały, były to 2 maści i płyn, robione na zamówienie. Na efekty nie musiałam długo czekać. Co ciekawe gronkowcem zaraziłam się u kosmetyczki po depilacji woskiem. Nie zgodzę się z moją przedmówczynią, że gronkowca nie można wyleczyć - mi się udalo, chorowalam 3 lata temu, szybko mi przeszło i nie wraca. Może dlatego,że reakcja była natychmiastowa, przy pierwszych objawach.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-27, 14:43   #10
admin
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: do demit

a ja radzilbym podpalic wymieniona przez demit ksiazeczke i odymic sie w ten sposob. Gronkowiec na pewno zostanie, ale cholercia jedna wie, co ww. autor jeszcze wymyslil... moze wg pana autora zwisanie za jedna reke z sosny to idealne lekarstwo na raka - po 15 minutach widac efekty [img]icons/icon9.gif[/img]

strasznie nie lubie takich pseudonaukowcow, ze tez wczesniej przeoczylem ten wpis...

[img]icons/icon35.gif[/img]
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-11-27, 18:13   #11
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: gronkowiec

Należy zrobić obowiazkowo posiew z chorego miejsca oraz
antybiogram.Udać się do lekarza,który odczyta antybiogram
i zastosuje wlaściwy lek.Tylko należy podjąć taką decyzję.
Zastosuj sie bo inaczej będziesz bardzo dlugo cierpieć.
Zyczliwa Anna
STORCZYK napisał(a):
> PROSZĘ O PILNĄ ODPOWIEDŹ NA TEMAT POZBYCIA SIĘ GRONKOWCA. BĘDĘ BARDZO, BARDZO WDZIĘCZNA.
>
> DZIĘKUJĘ!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2002-11-28, 06:33   #12
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: gronkowiec

PROSZĘ POMÓŻ!!!!!!!!!!!
LECZYŁAM SIĘ DERMATOLOGICZNIE PRZEZ ROK, EFEKT BYŁ TYLKO PRZEZ 4 MIESIĄCE, POTEM JAKBY NAGLE POWRÓCIŁ. NIC NIE POMAGA ANTYBIOTYKI NA CHWILĘ ALBO WCALE, ALE ILE MOŻNA TEGO JEŚĆ. JESTEM JUŻ ZROZPACZONA CZY JUŻ W ŻYCIU SIĘ TEGO NIE POZBĘDĘ.
BĘDĘ DOZGONNIE WDZIĘCZNA ZA PORADĘ!!!!!!!!!!!
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-12-02, 06:30   #13
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: gronkowiec

PROSZĘ ODPISZ JESTEM ZROZPACZONA. LECZYŁAM SIĘ PRZEZ ROK PODOBNO U ŚWIETNEGO DERMATOLOGA, EFEKT BYŁ CZTEROMIESIĘCZNY TERAZ JEST TO SAMO I MAM JUŻ DOŚĆ NIE WIEM JAK SIĘ GO POZBYĆ. PRÓBOWAŁAM KWASÓW OWOCOWYCH U KOSMETYCZKI TEŻ NIC. RÓŻNEGO RODZAJU MAŚCI Z ANTYBIOTYKIEM, KREMY - FIASKO NA CAŁEGO. CZEKAM NA CUDOWNĄ RECEPTĘ KTÓRA POMOŻE.
króliczek napisał(a):
> Też miałam gronkowca i jeszcze nim zaraziłam dwie osoby [img]icons/icon9.gif[/img]. Wszyscy przez lata chodziliśmy do dermatologów i ich pomoc jest tak skuteczna że i szpital mamy za sobą...W różnym czasie oczywiście. Byłam raz u świetnej dermatolog (niestety mieszka na drugim końcu Polski) i powiedziała, że nigdy nie mozna wyleczyć gronkowca. Mozna tylko zlikwidowac trądzik i tłustą cerę czyli idealną pożywkę dla gronkowca. I wzmocnić układ immunologiczny.
> Wreszcie udało mi się wyleczyć i cerę i utajnić gronkowca, problem zniknął mam nadzieję że na zawsze. Używam i kosmetyków i środków wewnętrznych. I naprawdę działa. Jeśli chcesz poznać szczegóły napisz na priva bo to trochę długie...
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-05, 22:35   #14
raela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4
Dot.: gronkowiec

hej!

też sie mecze z tym paskudstwem! jak juz zaczyna mi sie wydawać, ze jest troche lepiej....znow pojawia sie to paskudztwo

ale ostatnio ... olsnilo mnie, jakies pare miesiecy bylam na wycieczce i przywiozlam sobie w reklamowce troche błotka z morza martwego ... podobno doskonale dziala na wszelkie problemy skórne i musze stwoerdzic ze to chyba naprawde dziala!!
...ale zobaczymy co bedzie dalej

po za tym byla u pewnej zielarki, ktora kazala mi kupić ze 20 roznych rodzajów ziółek wszystko w młynku zmiksowac wymieszac i jesc po jednej 2 łyżki dziennie (rano i wieczorem) tych sproszkowanych ziół i popijać wodą. co prawda jescze tego nie stosuje, ale slyszalam pozytwne opinie na ten temat.

Pozdrawiam i powodzenia w zmaganiach z gronkowcem!!
raela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 15:22   #15
*ButterFly*
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6
Dot.: gronkowiec

Witam! Mam w rodzinie osobę która ma gronkowca złocistego, jest to moja ciocia a zarazem bardzo bliska mi osoba.Gronkowca nie może wyleczyć od ok.2 lat. Ostatnio była poprawa i to nawet znaczna ale to tylko koło miesiąca.... Chciałabym się dowiedzieć czy ten ParaProteX jest naprawde skuteczny. Nie chciałabym by i tym razem ciocia utraciła nadzieje Prosze o bardzo szybki kontakt i opinie dobrego dermatologa. Pilne!!! A jeśli nie ten produkt jest chwalony przez wyleczonych to jaki inny? Bardzo prosze o pomoc i z góry dziękuje;]
*ButterFly* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-23, 16:56   #16
lorelei
Zadomowienie
 
Avatar lorelei
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Hobbiton
Wiadomości: 1 947
GG do lorelei
Smile Dot.: gronkowiec

Witam, ja też miałam gronkowca w gardle i na skórze. Dermatolog zapisała mi na to antybiotyk z grupy tetracyklin + maście i toniki wspomagajace. Kuracja trwała po pare tygodni 3 lub 4 razy ale problem znikł. Załuję że wcześniej nie poszłam do właściwego (czytaj prywatnego) lekarza uniknęłabym kilku blizn i dziur na twarzy (teraz zdzieram je korundem w gabinecie ). Co prawda raz na czas wychodzą mi jeszcze stany zapalne, ale rzadko i szybko schodzą. Lekarka ostrzegała mnie że kurecje trzeba powtarzać - na razie myśle że nie ma potrzeby. Trzeba znaleźć dobrego dermatologa mnie się udało za 3 razem. Jeden 'lekarz' nawet powiedział że wszyscy mu teraz z gronkowcem przychodzą a ja mam zwykły trądzik a to że krostki miałam też na nogach było dla niego normalne.Potem zapisał mi maść wycofana już z rynku. Było minęło. Ważne że teraz jest ok a wizyty u dermatologa to stały rytuał. Pozdrawiam!
lorelei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 14:28   #17
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: gronkowiec

no jak widac, jak kogos cos dotyczy to wyszpera stare watki .

zatem mam pytanie, czy w koncu udalo Wam sie zaleczyc ta gnide? i czy ktos z Was stosowal na tego paskuda autoszczepionke? i jakie byly, sa efekty?
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 14:56   #18
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: gronkowiec

AniuA niestety z tego wątka nie odpowie Ci raczej nikt, może ktoś kto miał niedawno się wypowie czy soę pozbył gronkowca
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 18:17   #19
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: gronkowiec

Emilio1 dziekuje . odswiezylam watek . moze ktos odwazny znajdzie sie, aby wypowiedziec sie w tym watku .
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-12, 18:59   #20
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: gronkowiec

no i buziaczek dla Ciebie za odświezenia a nie zakładanie nowego
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 20:25   #21
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: gronkowiec

no ja to juz wtajemniczona, a nie raczkujaca .
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 20:43   #22
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: gronkowiec

Cytat:
Cytat:
no ja to juz wtajemniczona, a nie raczkujaca .
now iesz ale zawsze
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-13, 09:40   #23
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: gronkowiec

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Pokaż wiadomość
now iesz ale zawsze
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-13, 16:36   #24
eva limman
Przyczajenie
 
Avatar eva limman
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: NRW
Wiadomości: 15
GG do eva limman Send a message via Skype™ to eva limman
Dot.: gronkowiec

Witajcie. Chyba nie odpisze na zadane pytania,bo sama mam problem z tym nieszczesnym gronkowcem.Oj chyba zle sie wyrazilam nie ja mam problem ale maz kolezanki u ktorego lata temu stwierdzono gronkowca.Tak jak pisano juz w tym watku po kuracjach antybiotykowych on takze miewal nawroty,teraz jest spokoj,ale kolezanka jest w ciazy i tu moje pytanie:czy i jak noworodek moze sie zarazic ta choroba?Moze ktos bedzie znal odpowiedz?Bardzo ,bardzo dziekuje za odpowiedzi
eva limman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-19, 22:50   #25
gym
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 33
Dot.: gronkowiec

hej!! jak piszeie ze jakis dermatolog wam pomogl to podajcie jego nazwisko i ewentualnie gdzie ma swoj gabinet?? to ulatwi nam na znalezienie dobrego dermatologa a wiecie jaki z tym problem!!! czy zna ktos dobrego dermatologa w poznaniu??? ja jeszcze nie wiem czy to gronkowiec ale z tego co czytam w waszych opisach to chyba wszystko wskazuje na to ze jednak tak gdzie w poznaniu moge zrobic taki wymas? czy to moze zrobic dermatolog? pomozcie plizz pozdrawiam
gym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-25, 21:56   #26
basienka_04
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 4
GG do basienka_04
Dot.: gronkowiec

Ja stosowałam roaccutane (strasznie drogi ok. 240 zł i starszne skutki uboczne) mi pomógł na około 2 lata pózniej stosowałam izotec (tańszy około 150 zł) jednak znowu był nawrót i walczę nadal tym samym tak średnio co 2 lata mam nawroty bo gronkowca można tylko zaleczyć ...................nieste ty
a leczyłam sie u dermatologa w Białymstoku facet super polecam
basienka_04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-25, 22:16   #27
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: gronkowiec

Cytat:
Napisane przez gym Pokaż wiadomość
hej!! jak piszeie ze jakis dermatolog wam pomogl to podajcie jego nazwisko i ewentualnie gdzie ma swoj gabinet?? to ulatwi nam na znalezienie dobrego dermatologa a wiecie jaki z tym problem!!! czy zna ktos dobrego dermatologa w poznaniu??? ja jeszcze nie wiem czy to gronkowiec ale z tego co czytam w waszych opisach to chyba wszystko wskazuje na to ze jednak tak gdzie w poznaniu moge zrobic taki wymas? czy to moze zrobic dermatolog? pomozcie plizz pozdrawiam
Sprawdz na Dermatologii - tutaj sa Pytania do kosmetyczki - jest specjalny dzial na pewno poleca Ci dermatologa

pozdrawiam
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-26, 19:33   #28
gym
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 33
Dot.: gronkowiec

Cytat:
Napisane przez Maripossa Pokaż wiadomość
Sprawdz na Dermatologii - tutaj sa Pytania do kosmetyczki - jest specjalny dzial na pewno poleca Ci dermatologa

pozdrawiam
a może kosmetyczka powinna się orientować którego dermatologa polecić swojej klijentce.. tym bardziej że z tego co widzę temat dotyczy gronkowca czyli choroba a kosmetyczka to nie lekarz .... Kto pyta nie błądzi mądralo

pozdrawiam





dziękuję za odpowiedz basienka_04 ... tą na privie
gym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-26, 20:30   #29
gym
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 33
Dot.: gronkowiec

Cytat:
Napisane przez Maripossa Pokaż wiadomość
Sprawdz na Dermatologii - tutaj sa Pytania do kosmetyczki - jest specjalny dzial na pewno poleca Ci dermatologa

pozdrawiam

ale dzięki za pokierowanie znalazłam czego szukałam...

pozdrawiam
gym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-27, 11:39   #30
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: gronkowiec

Cytat:
Napisane przez gym Pokaż wiadomość
a może kosmetyczka powinna się orientować którego dermatologa polecić swojej klijentce.. tym bardziej że z tego co widzę temat dotyczy gronkowca czyli choroba a kosmetyczka to nie lekarz .... Kto pyta nie błądzi mądralo

pozdrawiam





dziękuję za odpowiedz basienka_04 ... tą na privie
MĄDRALO?! hmmm...
To w takim razie idz do swojej kosmetyczki i spytaj jakiego ci dermatologa poeca, bo zadna z nas nie jest twoja kosmetyczka
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:29.