Trądzik zaskórnikowy. WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Pokaż wyniki sondy:
0 0%
Głosujący: 0. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-21, 23:16   #1501
Miraluka
Raczkowanie
 
Avatar Miraluka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 113
GG do Miraluka
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Spróbuj w takim razie myć skórę rano, potem po przyjsciu do domu, żeby dobrze zmyć makijaż, a wieczorem tylko przetrzyj micelem albo tonikiem, ewentualnie przemyj samą wodą podczas wieczornej kąpieli. Potem nakładaj specyfiki, które stosujesz zwykle wieczorem na trądzik. Jeśli jesteś popołudniu w domu, to skóra może sie co najwyżej zatłuscić trochę, ale raczej nie przylgną do niej zanieczyszczenia takie jak na zewnątrz.
Wieczorem myj twarz żelem tylko w wyjątkowych sytuacjach. Jeśłi nie malujesz sie lub spędzasz cały dzień w domu, to umyj twarz wieczorem, a w ciągu dnia przetrzyj nawilzajacym tonikiem lub wodą termalną, zeby ja odświeżyć, ale bez mocnej ingerencji w płaszcz lipidowy, bo żeby go odbudować skóra musi wytworzyć sebum.
Nie zapominaj też o kremie nawilżajacym.
Właśnie koleżanka dobrze mówi. Jak widzisz, że skóra już jest tłusta to sobie przetrzyj tonikiem lub wodą termalną co kto lubi, ale nie myj żelem, ani mydłem. Poleca się mycie twarzy raz dziennie wieczorem z tego powodu, że w ciągu dnia na twarzy zbiera się brud z zanieczyszczonego powietrza, a w łóżeczku przez noc nie. Z tańszych żeli do mycia możesz sobie zakupić calma hlc z ziaji, wiele osób sobie chwali. Ja używam olejku z biochemiaurody.com.

Jeśli chodzi o ten stan naszej urody zależnie od wieku to wiadomo, że każda z nas zawsze będzie chciała wyglądać dobrze, ZAWSZE. Różnica taka, że jak się ma naście lat to się jest przewrażliwionym na tym punkcie, później się nabiera dystansu no i wiedzy żeby móc sobie pomagać. Część koleżanek bardzo mądrze radzi co robić, żeby walczyć z trądzikiem i nie nabawić się przy tym zmarszczek, ale te głosy są często ignorowane niestety.

Pamiętaj nie nakładaj tapety na twarz bo pogarsza sprawę (zatyka pory), smaruj lekkim(nie matującym, regulującym itp)kremem nawilżającym. Rozumiem zniechęcenie gdy na początku stan się pogarsza, bo nie dość że się skóra tłuści to jeszcze kremy na to, sama się dziwnie czułam jak się przestawiałam na taki sposób pielęgnacji.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w walce
Miraluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-22, 16:59   #1502
ejaj
Zadomowienie
 
Avatar ejaj
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 096
GG do ejaj
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość
Nie zawsze. Jestem tego cholernym przykładem.
Jest nawet znacznie gorzej niż w wieku nastoletnim...
Ja tez sie obawiamm, ze moge nie wyrosnac, bo mecze sie juz z tym od 5 czy 4 kl podstawowki czyli juz prawie 5 lat. Wiekszosc moich kolezanek ma tradzik najdluzej rok a potem cera im sie ladnie leczy, ja to chyba najdluzej..

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
jak wieczorem byla umyta i nie nakladalas zadnych brudzacych masci...to rano na przyklad powinno wystarczyc przetarcie tonikiem
Tez mi sie tak wydaje, ale u mnie to sie jakos nie sprawdza. Teraz smaruje differinem na noc, wczesniej probowalam roznie, nawilzajacymi itd, nawet czasem nie kladlam zadnego, ale i tak budzilam sie z tlusta. Glownie to nos, bo tego to jak sie obudze w nocy musze wycierac chusteczka, bo mam wrazenie ze wsiaknie to w posciel. eh.. jestem chyba za bardzo przewrazliwiona.

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
wiesz... na szczescie w wieku 25-30 to sie zmarszczek raczej jeszcze nie ma ...a za to przy nieodpowiedniej pielegnacji cery wczesniej mozna miec nie dosc, ze tradzik to slady po wieloletniej bezskuteczniej z nim walce...


Wiec z tym wyrastaniem to nie do konca tak.... jesli by tak bylo to ja juz dawno powinnam wyrosnac
A ja u siebie wokol oczu widze male zmarszczki, jak napne skore wygladaja jak takie mini rozstepy xd

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Spróbuj w takim razie myć skórę rano, potem po przyjsciu do domu, żeby dobrze zmyć makijaż, a wieczorem tylko przetrzyj micelem albo tonikiem, ewentualnie przemyj samą wodą podczas wieczornej kąpieli. Potem nakładaj specyfiki, które stosujesz zwykle wieczorem na trądzik. Jeśli jesteś popołudniu w domu, to skóra może sie co najwyżej zatłuscić trochę, ale raczej nie przylgną do niej zanieczyszczenia takie jak na zewnątrz.
Wieczorem myj twarz żelem tylko w wyjątkowych sytuacjach. Jeśłi nie malujesz sie lub spędzasz cały dzień w domu, to umyj twarz wieczorem, a w ciągu dnia przetrzyj nawilzajacym tonikiem lub wodą termalną, zeby ja odświeżyć, ale bez mocnej ingerencji w płaszcz lipidowy, bo żeby go odbudować skóra musi wytworzyć sebum.
Nie zapominaj też o kremie nawilżajacym.
Cytat:
Napisane przez Miraluka Pokaż wiadomość
Właśnie koleżanka dobrze mówi. Jak widzisz, że skóra już jest tłusta to sobie przetrzyj tonikiem lub wodą termalną co kto lubi, ale nie myj żelem, ani mydłem. Poleca się mycie twarzy raz dziennie wieczorem z tego powodu, że w ciągu dnia na twarzy zbiera się brud z zanieczyszczonego powietrza, a w łóżeczku przez noc nie. Z tańszych żeli do mycia możesz sobie zakupić calma hlc z ziaji, wiele osób sobie chwali. Ja używam olejku z biochemiaurody.com.

Jeśli chodzi o ten stan naszej urody zależnie od wieku to wiadomo, że każda z nas zawsze będzie chciała wyglądać dobrze, ZAWSZE. Różnica taka, że jak się ma naście lat to się jest przewrażliwionym na tym punkcie, później się nabiera dystansu no i wiedzy żeby móc sobie pomagać. Część koleżanek bardzo mądrze radzi co robić, żeby walczyć z trądzikiem i nie nabawić się przy tym zmarszczek, ale te głosy są często ignorowane niestety.

Pamiętaj nie nakładaj tapety na twarz bo pogarsza sprawę (zatyka pory), smaruj lekkim(nie matującym, regulującym itp)kremem nawilżającym. Rozumiem zniechęcenie gdy na początku stan się pogarsza, bo nie dość że się skóra tłuści to jeszcze kremy na to, sama się dziwnie czułam jak się przestawiałam na taki sposób pielęgnacji.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w walce
Przestraszylyscie mnie troche, wiec zmienie w niedlugim czasie te swoja pielegnacje. Postaram sie mniej razy dziennie myc twarz, a jesli juz to jakimis lekkimi produktami. Dziekuje Wam za rady, bo pewnie gdybym sie na Wizazunie naczytala tyle o tym to dalej robilabym swoje.


Jeszcze takie male pytanko. Szukam wlasnie jakiegos kremu (zaczne uzywac jak skoncze te kuracje od dermatologa), ktory bedzie nawilzal, a jednoczesnie zapobiegal niespodziankom. Wazne, aby mnie nie zapchal, a rzeczywiscie dawal jakies rezultaty. Zastanawialam sie nad Humektanem, ale ten tylko nawilza i razej nie ma wiekszego wplywu na tradzik. Mogłybyscie mi cos doradzic?
__________________
Rebel inside. ^^

•.¸♥¸.•


[vichy]366899[/vichy]
prosze o jedno kliknięcie
ejaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-22, 17:19   #1503
Miraluka
Raczkowanie
 
Avatar Miraluka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 113
GG do Miraluka
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

Cytat:
Napisane przez ejaj Pokaż wiadomość

Przestraszylyscie mnie troche, wiec zmienie w niedlugim czasie te swoja pielegnacje. Postaram sie mniej razy dziennie myc twarz, a jesli juz to jakimis lekkimi produktami. Dziekuje Wam za rady, bo pewnie gdybym sie na Wizazunie naczytala tyle o tym to dalej robilabym swoje.
Jakby nie wizaz to bym się też wysuszyła na mumię już hihi
Te malutkie zmarszczki pod oczkami to pewnie mimiczne to się nie trzeba przejmować, mnie sie zrobiła pod prawym okiem bo śpię na tym boku.
Co do kremów to nie ma raczej takiego, który nawilża i działa na trądzik. Ale możesz sobie zacząć stosować kwasy (wszystko o kwasach w dziale biochemia) co 2 noc, a nawilżać w noce bezkwasowe i na dzień. A kremik nawilżający to super jest ten: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ra-wersja.html.
Pozdrawiam
Miraluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-22, 17:33   #1504
ejaj
Zadomowienie
 
Avatar ejaj
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 096
GG do ejaj
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

Hm.. kwasy? raczej nie. Jakos nie zbyt dobrze mi sie to kojazy. Gdzies tu o nich czytalam i chyba trzeba umiec je stosowac, a ja do konca nawet niewiem co to dokladnie jest;] Takze z nimi poczekam jeszcze
__________________
Rebel inside. ^^

•.¸♥¸.•


[vichy]366899[/vichy]
prosze o jedno kliknięcie
ejaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-22, 17:38   #1505
Girl151
Rozeznanie
 
Avatar Girl151
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 838
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

Kupiałam sobie kremowy żel do mycia twarzy oczyszczający z Lirene. Także szare mydełko idzie w odstawkę
Girl151 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-22, 18:15   #1506
Miraluka
Raczkowanie
 
Avatar Miraluka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 113
GG do Miraluka
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

Cytat:
Napisane przez ejaj Pokaż wiadomość
Hm.. kwasy? raczej nie. Jakos nie zbyt dobrze mi sie to kojazy. Gdzies tu o nich czytalam i chyba trzeba umiec je stosowac, a ja do konca nawet niewiem co to dokladnie jest;] Takze z nimi poczekam jeszcze
Eee nie ma się czego bać, niektóre to tylko kwaseczki a swoje robią Polecam przeczytać ten wątek: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=233412 . Aż taka wiedza tajemna to to nie jest. Ja dopiero stosuję prawie 3 miesiące i widzę znaaaczną poprawę w wyglądzie mojej skóry.

Cytat:
Napisane przez Girl151 Pokaż wiadomość
Kupiałam sobie kremowy żel do mycia twarzy oczyszczający z Lirene. Także szare mydełko idzie w odstawkę
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ia-twarzy.html Czy to ten? Bo taki boski to nie jest, ale lepszy od mydła o taaak. Wykończ go sobie a potem raczej kupuj takie go cery suchej np: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...z-wapniem.html Bardzo taniutki a dobry. Ja jestem zachwycona kosmetykami z BU, one poprostu robią to co obiecuje producent, do tego nie wydaję wszystkiego co mam w portfelu na kosmetyki.

Edytowane przez Miraluka
Czas edycji: 2008-09-22 o 18:49
Miraluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-22, 18:42   #1507
ejaj
Zadomowienie
 
Avatar ejaj
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 096
GG do ejaj
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

Zchecia bym Tecalme kupila , ale nie wiem gdzie w Lublinie moglabym dostac. W tutejszych rossmanach jest tylko 1-2 produkty. Chyba, ze ktos wie gdzie jest. A jest moze cos podobnego rownie taniego i ogolno dostepnego? ;]
__________________
Rebel inside. ^^

•.¸♥¸.•


[vichy]366899[/vichy]
prosze o jedno kliknięcie
ejaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-22, 18:46   #1508
AryaxD
Wtajemniczenie
 
Avatar AryaxD
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków, ale myślami z Meksyku ;)
Wiadomości: 2 400
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

ja na nawilżanie polecam Humektan i bambino ochronny. Ale one nie działaja na trądzik jakoś.Ale dobrze nawilżają.Ja kilka dni dopiero używam bambino, ale ddzięki nawilżeniu jest bosko.
__________________
"Zanim umrę, chcę walczyć o życie. Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę. " - Paulo Coelho.
Mów mi Arya
AryaxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-22, 18:55   #1509
Miraluka
Raczkowanie
 
Avatar Miraluka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 113
GG do Miraluka
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

Cytat:
Napisane przez ejaj Pokaż wiadomość
Zchecia bym Tecalme kupila , ale nie wiem gdzie w Lublinie moglabym dostac. W tutejszych rossmanach jest tylko 1-2 produkty. Chyba, ze ktos wie gdzie jest. A jest moze cos podobnego rownie taniego i ogolno dostepnego? ;]
Ja w częstochowskim Rossmanie widziałam całą serię Calma hlc, ale możesz poszukać również w innych drogeriach. Dobry jest też Fitomed, ale to z netu bo u mnie w mieście np. nie można kupić. Mieszałam go z liwką hipp i buzia była cudnie gładziutka po myciu.
Miraluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-22, 18:57   #1510
Miraluka
Raczkowanie
 
Avatar Miraluka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 113
GG do Miraluka
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

Cytat:
Napisane przez AryaxD Pokaż wiadomość
ja na nawilżanie polecam Humektan i bambino ochronny. Ale one nie działaja na trądzik jakoś.Ale dobrze nawilżają.Ja kilka dni dopiero używam bambino, ale ddzięki nawilżeniu jest bosko.
Bambino to może zapychać jak się ma skłonność, ale ta tłusta wersja zawiera cynk dlatego się syfki wysuszają. Każdy ma swoje patenty
Miraluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-22, 18:59   #1511
ejaj
Zadomowienie
 
Avatar ejaj
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 096
GG do ejaj
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

No nic, poszukam jeszcze ;]
__________________
Rebel inside. ^^

•.¸♥¸.•


[vichy]366899[/vichy]
prosze o jedno kliknięcie
ejaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-22, 19:06   #1512
pino
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 5
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

Ja kilka lat walczylam z cera... zaczelo sie od kilku krostek, az nagle moja twarz zaczela wygladac jak... hmmm do czego to porownac... chyba do pumeksu pokrytego olejem probowalam wszystkiego, wszystkie mozliwe zele i drogeryjne i apteczne. Pewnegogo dnia kupilam sobie masc Brevoxyl. Smarowalam mordke 2 razy dziennie, strasznie pieklo i strasznie skora sie luszczyla, do tego stopnia, ze kilka razy dziennie musialam smarowac twarz gruba warstwa kremu, ale... po tygodniu nie bylo ani jednej krostki! Kuracje kontynuowalam przez 2 lata. Masc pomogla, gdyz aktywnym czynnikiem byl nadtlenek benzoilu (dziala przeciwzapalnie i bakteriobojczo, tak jak wiekszosc nadtlenkow). Cere mialam jednak caly czas tlusta ale i z tym sobie poradzilam. Tabletki hormonalne + zdrowe odzywianie zrobily swoje i teraz mam sliczna cere
Przede wszystkim niestety zanieczyszczenia powodowane glownie przez cywilizacje, stres, malo snu i zle odzywianie masakrycznie wplywaja na cere. Jesli chodzi o jedzenie, to potrawy slone i ostre oraz wszelkie fast foody robia swoje - wiem to z wlasnych doswiadczen. Owoce i warzywa tez pozostawiaja wiele do zyczenia, sa przeciez faszerowane ŚOR (srodki ochrony roslin) i m.in. dlatego wiele z nas ma problemy skorne i alergie. Niestety przed tym raczej nie da sie uchronic - przeciez trzeba cos jesc.
Jesli chodzi o kosmetyki, to nawet jak jest na nich napisane "naturalne" to pozostawiaja wiele do zyczenia. Nie polecam zadnych produktow przeznaczonych specjalnie do cery tlustej czy tradzikowej - wszystkie pogarszaja tylko stan juz i tak bardzo zniszczonej skory. Jak juz cos takiego uzywac to najlepiej do cery wrazliwej. Dlaczego wielu osobom pomaga szare mydlo mimo iz ma ph zasadowe? Dlatego, ze nie jest az tak naszpikowane roznymi "syfami". Do cery tradzikowej odradzam wszelkie pilingi, sztuczne maseczki. Cerze tlustej pomaga piling z platkow owsianych i maseczka z glinki badz drozdzy. Bardzo pomaga zrobienie masazu twarzy raz dziennie zaraz po umyciu jej i osuszeniu. Odradzam oczyszczanie twarzy u niewykwalifikowanej kosmetyczki, moze spowodowac to stan zapalny i moga zostac na zawsze bardzo rozszerzone pory a nawet blizny (moim niektorym kolezankom tak zostalo wlasnie).
Troche sie rozpisalam, ale dlugo walczylam z cera, jakies pojecie w pewnym stopniu na pewno mam, jestem na studiach chemicznych i sie bardzo tym interesuje.
Pozdrawiam i zycze wygranej walki z tym "paskudztwem"
pino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-22, 19:15   #1513
Miraluka
Raczkowanie
 
Avatar Miraluka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 113
GG do Miraluka
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

Cytat:
Napisane przez pino Pokaż wiadomość
Ja kilka lat walczylam z cera... zaczelo sie od kilku krostek, az nagle moja twarz zaczela wygladac jak... hmmm do czego to porownac... chyba do pumeksu pokrytego olejem probowalam wszystkiego, wszystkie mozliwe zele i drogeryjne i apteczne. Pewnegogo dnia kupilam sobie masc Brevoxyl. Smarowalam mordke 2 razy dziennie, strasznie pieklo i strasznie skora sie luszczyla, do tego stopnia, ze kilka razy dziennie musialam smarowac twarz gruba warstwa kremu, ale... po tygodniu nie bylo ani jednej krostki! Kuracje kontynuowalam przez 2 lata. Masc pomogla, gdyz aktywnym czynnikiem byl nadtlenek benzoilu (dziala przeciwzapalnie i bakteriobojczo, tak jak wiekszosc nadtlenkow). Cere mialam jednak caly czas tlusta ale i z tym sobie poradzilam. Tabletki hormonalne + zdrowe odzywianie zrobily swoje i teraz mam sliczna cere
Przede wszystkim niestety zanieczyszczenia powodowane glownie przez cywilizacje, stres, malo snu i zle odzywianie masakrycznie wplywaja na cere. Jesli chodzi o jedzenie, to potrawy slone i ostre oraz wszelkie fast foody robia swoje - wiem to z wlasnych doswiadczen. Owoce i warzywa tez pozostawiaja wiele do zyczenia, sa przeciez faszerowane ŚOR (srodki ochrony roslin) i m.in. dlatego wiele z nas ma problemy skorne i alergie. Niestety przed tym raczej nie da sie uchronic - przeciez trzeba cos jesc.
Jesli chodzi o kosmetyki, to nawet jak jest na nich napisane "naturalne" to pozostawiaja wiele do zyczenia. Nie polecam zadnych produktow przeznaczonych specjalnie do cery tlustej czy tradzikowej - wszystkie pogarszaja tylko stan juz i tak bardzo zniszczonej skory. Jak juz cos takiego uzywac to najlepiej do cery wrazliwej. Dlaczego wielu osobom pomaga szare mydlo mimo iz ma ph zasadowe? Dlatego, ze nie jest az tak naszpikowane roznymi "syfami". Do cery tradzikowej odradzam wszelkie pilingi, sztuczne maseczki. Cerze tlustej pomaga piling z platkow owsianych i maseczka z glinki badz drozdzy. Bardzo pomaga zrobienie masazu twarzy raz dziennie zaraz po umyciu jej i osuszeniu. Odradzam oczyszczanie twarzy u niewykwalifikowanej kosmetyczki, moze spowodowac to stan zapalny i moga zostac na zawsze bardzo rozszerzone pory a nawet blizny (moim niektorym kolezankom tak zostalo wlasnie).
Troche sie rozpisalam, ale dlugo walczylam z cera, jakies pojecie w pewnym stopniu na pewno mam, jestem na studiach chemicznych i sie bardzo tym interesuje.
Pozdrawiam i zycze wygranej walki z tym "paskudztwem"
Wszystko prawda, kompendium wiedzy w pigułce z tym, że:
u mnie tabletki antykoncepcyjne spowodowały trądzik steroidowy, bo lekarz wypisał niewłaściwe bez badań; Właśnie to prawda, że kosmetyki są naszpikowane chemią nam niepotrzebną do niczego (konserwantami, płynami mającymi przeciwdziałać rdzewieniu maszyn, które je mieszają), dlatego patrzmy na ich składy. Im krótsza lista składników tym lepiej. Muszę tu kolejny raz wspomnieć sklep biochemiaurody.com, gdzie oferowane są kosmetyki, które zawierają minimalną ilość składników, w większości pochodzenia naturalnego i bez konserwantów.
Dzięki za refleksję . Ja mam 25 lat i nadal walczę.
Miraluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-22, 19:15   #1514
Girl151
Rozeznanie
 
Avatar Girl151
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 838
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

Cytat:
Napisane przez Miraluka Pokaż wiadomość
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ia-twarzy.html Czy to ten? Bo taki boski to nie jest, ale lepszy od mydła o taaak. Wykończ go sobie a potem raczej kupuj takie go cery suchej np: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...z-wapniem.html Bardzo taniutki a dobry. Ja jestem zachwycona kosmetykami z BU, one poprostu robią to co obiecuje producent, do tego nie wydaję wszystkiego co mam w portfelu na kosmetyki.
Nie nie taki. Mam inny. Zielonkawy.
Girl151 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-22, 19:19   #1515
Miraluka
Raczkowanie
 
Avatar Miraluka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 113
GG do Miraluka
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

Cytat:
Napisane przez Girl151 Pokaż wiadomość
Nie nie taki. Mam inny. Zielonkawy.
Jeden "pierun", że tak powiem . Możesz sobie mieszać z oliwką Hipp i myć buzię bo to wspaniale nawilża. Bardzo polecam ten sposób, sama tak robiłam zanim kupiłam olejek myjący.
Miraluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-22, 19:43   #1516
ejaj
Zadomowienie
 
Avatar ejaj
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 096
GG do ejaj
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

Cytat:
Napisane przez Miraluka Pokaż wiadomość
Jeden "pierun", że tak powiem . Możesz sobie mieszać z oliwką Hipp i myć buzię bo to wspaniale nawilża. Bardzo polecam ten sposób, sama tak robiłam zanim kupiłam olejek myjący.
Czyli co do zelu dodawac troche oliwki, zmieszac i umyc? Wyprobuje jutro z ranca;] Przed chwila wlasnie umylam twarz wg waszych rad. Odstawilam mydlo i zmylam najpierw makijaz mleczkiem a reszte oczyscilam tonikiem. Mam takie uczucie.. hm mile wrecz, buzia nie jest napieta, co zdarzalo sie gdy mylam mydlem czy zelem. Ale to napiecie po myciu w sumie lubie, bo wiem ze cera jest odswiezona xd

Mozna wiedziec jaki olejek myjacy stosujesz? ;]
__________________
Rebel inside. ^^

•.¸♥¸.•


[vichy]366899[/vichy]
prosze o jedno kliknięcie
ejaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-22, 19:44   #1517
Girl151
Rozeznanie
 
Avatar Girl151
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 838
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

Cytat:
Napisane przez Miraluka Pokaż wiadomość
Jeden "pierun", że tak powiem . Możesz sobie mieszać z oliwką Hipp i myć buzię bo to wspaniale nawilża. Bardzo polecam ten sposób, sama tak robiłam zanim kupiłam olejek myjący.
Nie zrobie tak bo natłuszcze sobie bardziej cere niż mam. Od jakiegoś czasu mam taką strasznie tłustą :/ lekko dotknę twarzy a na palcu widać ten tłuszcz :/ bleee
Girl151 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-22, 19:48   #1518
Miraluka
Raczkowanie
 
Avatar Miraluka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 113
GG do Miraluka
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

Cytat:
Napisane przez ejaj Pokaż wiadomość
Czyli co do zelu dodawac troche oliwki, zmieszac i umyc? Wyprobuje jutro z ranca;] Przed chwila wlasnie umylam twarz wg waszych rad. Odstawilam mydlo i zmylam najpierw makijaz mleczkiem a reszte oczyscilam tonikiem. Mam takie uczucie.. hm mile wrecz, buzia nie jest napieta, co zdarzalo sie gdy mylam mydlem czy zelem. Ale to napiecie po myciu w sumie lubie, bo wiem ze cera jest odswiezona xd

Mozna wiedziec jaki olejek myjacy stosujesz? ;]
Ooooo właśnie! Też uwielbiałam to uczucie ściągnięcia bo myślałam, że wtedy jest czysto. Patent z oliwką wyczytałam na biochemii. W zagłębienie dłoni nalewałam troszkę żelu i tyle samo oliwki (polecam Hipp bo ma tylko 3 pozycje w składzie) i myju myju. A moje najnowsze odkrycie to olejek myjący: http://biochemiaurody.com/sklep/olejekmyj.html ten oto właśnie . Są różne rdzaje, piękne zapachy, co kto lubi. No tylko trzeba samemu sobie ukręcić i opakowania są paskudne, ale t się nie liczy, ważne, że działa.
Miraluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-22, 19:49   #1519
ejaj
Zadomowienie
 
Avatar ejaj
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 096
GG do ejaj
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

Cytat:
Napisane przez Girl151 Pokaż wiadomość
Nie zrobie tak bo natłuszcze sobie bardziej cere niż mam. Od jakiegoś czasu mam taką strasznie tłustą :/ lekko dotknę twarzy a na palcu widać ten tłuszcz :/ bleee
Mam tak samo, ale ta oliwka hipp powiem Ci, ze cos daje. Gdzies tu na wizazu poczytalam zeby ja nalozyc na cere wlasnie tlusta, potrzymac jakies 15 min i zetrzec wacikiem. Niewiem czego to przyczyna, ze ta oliwka niby tlusta a zapobiega troszeczke w swieceniu sie twarzy. Mi na poczatku wydawalo sie to dziwne, jak mozna nakladac tlusta oliwke na taka cere, ale to daje rezultaty, do tego ladnie nawilza ;]
__________________
Rebel inside. ^^

•.¸♥¸.•


[vichy]366899[/vichy]
prosze o jedno kliknięcie
ejaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-22, 19:52   #1520
Miraluka
Raczkowanie
 
Avatar Miraluka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 113
GG do Miraluka
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

Cytat:
Napisane przez Girl151 Pokaż wiadomość
Nie zrobie tak bo natłuszcze sobie bardziej cere niż mam. Od jakiegoś czasu mam taką strasznie tłustą :/ lekko dotknę twarzy a na palcu widać ten tłuszcz :/ bleee
Nie bój się nie zostanie nic tej oliwki na twarzy bo się zmyje, tylko ta mieszanka nie wysusza. Też miałam taki łój na twarzy, że mi wstyd było na ulicę wyjść po godzinie to już chodząca frytownica ze mnie była. A przeczytaj sobie ten wątek: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=153157.
Miraluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-22, 19:53   #1521
ejaj
Zadomowienie
 
Avatar ejaj
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 096
GG do ejaj
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

Cytat:
Napisane przez Miraluka Pokaż wiadomość
Ooooo właśnie! Też uwielbiałam to uczucie ściągnięcia bo myślałam, że wtedy jest czysto. Patent z oliwką wyczytałam na biochemii. W zagłębienie dłoni nalewałam troszkę żelu i tyle samo oliwki (polecam Hipp bo ma tylko 3 pozycje w składzie) i myju myju. A moje najnowsze odkrycie to olejek myjący: http://biochemiaurody.com/sklep/olejekmyj.html ten oto właśnie . Są różne rdzaje, piękne zapachy, co kto lubi. No tylko trzeba samemu sobie ukręcić i opakowania są paskudne, ale t się nie liczy, ważne, że działa.
Dobrze sie sklada, bo mam akurat te oliwke ;]
A czy ten olejek jest tlusty? Znaczy konsystencja czy jest podobna do oliwkowej?

Niedawno bylam na tej stronie, ale nie moge nigdzie znalesc cennika przesylek xd (tepa jakas jestem) ;]

Edit:
O rany juz widze xd
__________________
Rebel inside. ^^

•.¸♥¸.•


[vichy]366899[/vichy]
prosze o jedno kliknięcie
ejaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-22, 19:55   #1522
Miraluka
Raczkowanie
 
Avatar Miraluka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 113
GG do Miraluka
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

Cytat:
Napisane przez ejaj Pokaż wiadomość
Mam tak samo, ale ta oliwka hipp powiem Ci, ze cos daje. Gdzies tu na wizazu poczytalam zeby ja nalozyc na cere wlasnie tlusta, potrzymac jakies 15 min i zetrzec wacikiem. Niewiem czego to przyczyna, ze ta oliwka niby tlusta a zapobiega troszeczke w swieceniu sie twarzy. Mi na poczatku wydawalo sie to dziwne, jak mozna nakladac tlusta oliwke na taka cere, ale to daje rezultaty, do tego ladnie nawilza ;]
Tak właśnie się dzieje, że im bardziej wysuszasz skórę mydełkami i innymi specyfikami tym bardziej sę przetłuszcza. Zmywasz barierę lipidową skóry, jej jedyną broń więc ją sobie dbudowuje, tłuszcząc się jeszcze bardziej. Więcej łoju = więcej syfków i wągrów a do tego świecenie jak latarnia morska.
Miraluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-22, 19:59   #1523
Girl151
Rozeznanie
 
Avatar Girl151
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 838
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

Cytat:
Napisane przez Miraluka Pokaż wiadomość
Nie bój się nie zostanie nic tej oliwki na twarzy bo się zmyje, tylko ta mieszanka nie wysusza. Też miałam taki łój na twarzy, że mi wstyd było na ulicę wyjść po godzinie to już chodząca frytownica ze mnie była. A przeczytaj sobie ten wątek: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=153157.
Jednak wole nie ryzykować... już czytam ten wątek dzięki
Girl151 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-22, 19:59   #1524
Miraluka
Raczkowanie
 
Avatar Miraluka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 113
GG do Miraluka
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

Cytat:
Napisane przez ejaj Pokaż wiadomość
Dobrze sie sklada, bo mam akurat te oliwke ;]
A czy ten olejek jest tlusty? Znaczy konsystencja czy jest podobna do oliwkowej?

Niedawno bylam na tej stronie, ale nie moge nigdzie znalesc cennika przesylek xd (tepa jakas jestem) ;]

Edit:
O rany juz widze xd
Olejek jak to olejek jest tłusty, ale zmywa się całkowicie z brudem. Tylko trzeba się nauczyć tego używać bo to dziwnie tak na suchą skórę. Robi się t tak, że zamacza się dłonie, nalewa olejku, rozciera w dłoniach aż zrobi się lekko biały i na suchą twarz i masuje się. Potem zmywa wodą. Koszt przesyłki to zawsze 10 zł.

Z tą oliwką Hipp to też trzeba uważać, bo może zapychać, nie dla każdego dobre oleje, ale warto wypróbować. A czas przyzwyczajania się skóry do nowego sposbu pielęgnacji to może nawet miesiąc być.
Miraluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-22, 20:02   #1525
ejaj
Zadomowienie
 
Avatar ejaj
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 096
GG do ejaj
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

No nic. I tak nie mam nic innego do roboty to poczekam;] Narazie zaczne sie rozgladac za czyms do mycia. Strasznie duzo roznosci na tej stronce, az trudno cos wybrac;]
__________________
Rebel inside. ^^

•.¸♥¸.•


[vichy]366899[/vichy]
prosze o jedno kliknięcie
ejaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-22, 20:02   #1526
Miraluka
Raczkowanie
 
Avatar Miraluka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 113
GG do Miraluka
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

Cytat:
Napisane przez Girl151 Pokaż wiadomość
Jednak wole nie ryzykować... już czytam ten wątek dzięki
No nie mogę Cię zmusić oczywiście, tylko polecam bo sama testowałam
Miraluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-22, 20:03   #1527
Miraluka
Raczkowanie
 
Avatar Miraluka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 113
GG do Miraluka
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

Cytat:
Napisane przez ejaj Pokaż wiadomość
No nic. I tak nie mam nic innego do roboty to poczekam;] Narazie zaczne sie rozgladac za czyms do mycia. Strasznie duzo roznosci na tej stronce, az trudno cos wybrac;]
Rozumiem, też bym wszystko stamtąd chciała , najlepiej w dużych ilościach.
Miraluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-22, 20:13   #1528
Jazzlyn
Zadomowienie
 
Avatar Jazzlyn
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 313
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

Mi tez zawsze pomagał nadtlenek benzoilu, do czasu aż nie dostałam uczulenia, spuchła mi cala twarz, miałam czerwone plamy, cała skóra swędziała Ponoć wiele osób uczula więc uważajcie dziewczyny, w każdym razie szkoda bo działał rewelacyjnie i był stosunkowo tani. Później przerzuciłam się na isotrex, efekt super, ale bardzo krótkotrwały, zaraz po odstawieniu wysyp zaskórników, później jeszcze atrederm, koszmarnie podrażniona skóra, ale po odstawieniu idealnie gładka na jakieś 3 miesiące. Zaskórniki powróciły, ale nie w takiej ilości jak kiedyś, teraz policzki są super, ale tak mi wysypało czoło ostatnio że sie załamałam, niedługo zaczynam kurację kwasem migdałowym, ale mam juz dosyć mojej skóry, co prawda od dawna nie mam pryszczy, ale zaskórniki zamkniętę doprowadzaja mnie do szału
Jazzlyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-22, 20:18   #1529
Miraluka
Raczkowanie
 
Avatar Miraluka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 113
GG do Miraluka
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

Cytat:
Napisane przez Jazzlyn Pokaż wiadomość
Mi tez zawsze pomagał nadtlenek benzoilu, do czasu aż nie dostałam uczulenia, spuchła mi cala twarz, miałam czerwone plamy, cała skóra swędziała Ponoć wiele osób uczula więc uważajcie dziewczyny, w każdym razie szkoda bo działał rewelacyjnie i był stosunkowo tani. Później przerzuciłam się na isotrex, efekt super, ale bardzo krótkotrwały, zaraz po odstawieniu wysyp zaskórników, później jeszcze atrederm, koszmarnie podrażniona skóra, ale po odstawieniu idealnie gładka na jakieś 3 miesiące. Zaskórniki powróciły, ale nie w takiej ilości jak kiedyś, teraz policzki są super, ale tak mi wysypało czoło ostatnio że sie załamałam, niedługo zaczynam kurację kwasem migdałowym, ale mam juz dosyć mojej skóry, co prawda od dawna nie mam pryszczy, ale zaskórniki zamkniętę doprowadzaja mnie do szału
Też tak mam, kiedyś trądzik teraz zaskórnikii przebarwienia. Zaczęłam używać Effaclar K + Acne Derm + tonik z BU i nawilżacz co 2 noc, na dzień filtry. Widzę poprawę, a używałam już tysiąc maści pewnie jak każda z nas, która ma kłopoty ze skórą.
Miraluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-22, 21:57   #1530
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: gładka cera bez krostek i niedoskonałości

No to i tak macie lepiej niz ja...zaskorniki, grudki i to tego jeszcze ciagle tradzik, a cwierc wieku juz za mna
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-10-25 13:23:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:37.