Potrzebuje jedno opakowanie tabletek.co robić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-01, 21:24   #1
dotka128
Raczkowanie
 
Avatar dotka128
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 433

Potrzebuje jedno opakowanie tabletek.co robić?


Słuchajcie mam taką sprawę, biorę tabletki novynette już od jakiegoś czasu. zostało mi tylko jedno opakowanie które mi się skończy w połowie grudnia po zrobieniu siedmiodniowej przerwy będzie koniec grudnia.
Dzwoniłam do mojej ginekolog żeby sie zapisać na wizytę i żeby mi wypisała receptę na następne ale nie ma już miejsc na grudzień i powiedziała że przyjmie mnie dopiero w styczniu a tabletek bez wizyty nie chce wypisać :/

No i nie wiem co robić, zrobienie przerwy 11 dniowej raczej nie jest mądre, przrwanie brania tabletek na miesiac też raczej nie...
Jak któraś wie jak można załatwić tabletki w krakowie bez recepty to błagam o informacje Pytałam nawet wśród koleżanek czy nie biorą żeby odkupić ale jak na złość żadna
Nie wiem już co robić...

Edytowane przez dotka128
Czas edycji: 2009-12-01 o 21:25
dotka128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-01, 21:33   #2
ojejka89
Zadomowienie
 
Avatar ojejka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sk-wy/Gdańsk
Wiadomości: 1 680
Dot.: Potrzebuje jedno opakowanie tabletek.co robić?

sprobuj udac sie do rodzinnego,albo do innego ginekologa w tej przychodni-masz tam kartoteke wiec powinien wypisac. a na przyszlosc- proponuje zmienic lekarza, bo to jakas parodia. mi recepty zalatwia zawsze ktos z rodziny-zostawia ksiazeczke w przychodni i tyle. wypisuje moj ginekolog albo kazdy inny, ktory akurat wtedy przyjmuje.
ojejka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-01, 23:43   #3
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Potrzebuje jedno opakowanie tabletek.co robić?

Poproś lekarza rodzinnego, chociaz moj kiedys powiedział, że mi nie wypisze, bo tylko ginekolog moze, ale ja wiem, że to bzdura


Dziwne jest to, że musisz sie zapisać na wizyte zeby dostac recepte. U mnie się przychodzi i mowi pani recepcjonistce, że sie przyszło po recepte. Po chwili wychodzisz z gotowym papierkiem.
W przychodni rodzinnej na inne leki, ktore sie bierze długotrwale jest tak samo.
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-02, 07:45   #4
dotka128
Raczkowanie
 
Avatar dotka128
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 433
Dot.: Potrzebuje jedno opakowanie tabletek.co robić?

no ja wiem ze to jest dziwne że nie chce wypisać bez recepty. Może to i dobrze że nie szasta tabletkami i chce zbadać czy wszystko jest ok ale w tej sytuacji to jedno opakowanie mogłaby dac :/

Rodzinny mi raczej nie wypisze, kiedyś chciałam żeby mi przepisał jakieś tabletki co wcześniej miałam od laryngologa i powiedział że to nie jego działka i dał skierowanie do laryngologa. Więc anty raczej nie wypisze.
Zresztą słyszałam że lekarzy sprawdzaja czy nie wypisuja tabletek ktorych nie powinni.
dotka128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-02, 08:09   #5
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Potrzebuje jedno opakowanie tabletek.co robić?

Bzdura. Moja mama bierze przewlekle tabletki na układ oddechowy. Zalecił jej to pulmonolog a po recepty chodzi do lekarza rodzinnego i on normalnie wypisuje. Jakby za kazdym razem miala zapisywać sie na wizyte u pulmonologa zeby dostac recepte to juz dawno by sie zadusiła.
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.

Edytowane przez Asienka187
Czas edycji: 2009-12-02 o 08:10
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-02, 08:55   #6
180380
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 130
Dot.: Potrzebuje jedno opakowanie tabletek.co robić?

Cytat:
Napisane przez dotka128 Pokaż wiadomość
no ja wiem ze to jest dziwne że nie chce wypisać bez recepty. Może to i dobrze że nie szasta tabletkami i chce zbadać czy wszystko jest ok ale w tej sytuacji to jedno opakowanie mogłaby dac :/

Rodzinny mi raczej nie wypisze, kiedyś chciałam żeby mi przepisał jakieś tabletki co wcześniej miałam od laryngologa i powiedział że to nie jego działka i dał skierowanie do laryngologa. Więc anty raczej nie wypisze.
Zresztą słyszałam że lekarzy sprawdzaja czy nie wypisuja tabletek ktorych nie powinni.
Dziwne to co piszesz jak wczoraj byla u rodzinnej i potrzebowalam recepte na drozdze i dostalam i nic nie mowila ze nie mzoe mi dac bo to nie jej dzialka!!! Dala bez problemu!
Zreszta dziwne ze musisz sie zapisac na wizyte po recpte, powinnas isc do recepcji tak jak pisze Asienka 187
180380 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-02, 17:00   #7
Lakhi
Zadomowienie
 
Avatar Lakhi
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 395
Dot.: Potrzebuje jedno opakowanie tabletek.co robić?

Idź po receptę do innego ginekologa.
__________________
Staram się!

Lakhi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-03, 07:49   #8
dotka128
Raczkowanie
 
Avatar dotka128
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 433
Dot.: Potrzebuje jedno opakowanie tabletek.co robić?

No mogę iść do innego ginekologa, nawet juz dzwonilam tyle ze do prywatnego bo w przychodzni to juz mnie pewnie nigdzie nie przyjma bo nie bedize miejsca. a ta prywatna jak mi wyliczyla ile to wszystko bedzie kosztowalo to az mi oczy prawie wyskoczyly. nie mam tyle kasy teraz wolnej.

Wiem ze to dziwne wszystko ale moja ginekolog tak nie wypisuje bez wizyty i koniec.

Spróbuje podejsc do rodzinnego może sie uda
dotka128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 09:53   #9
BelleMare
Raczkowanie
 
Avatar BelleMare
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 100
Dot.: Potrzebuje jedno opakowanie tabletek.co robić?

Idź do rodzinnego, on może wypisać receptę na maksymalnie 2 opakowania pigułek. Tak mi powiedziała moja rodzinna i w razie co na tyle wypisuje
__________________
Hold Me, Thrill Me, Kiss Me, Kill Me...
BelleMare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 14:35   #10
Gizi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: centrum Polski
Wiadomości: 405
GG do Gizi
Dot.: Potrzebuje jedno opakowanie tabletek.co robić?

Mój lekarz rodzinny przepisuje mi od czasu do czasu jedno opakowanie tabletek (wtedy na przykład jak akurat u niego jestem z powodu jakiejś choroby i kończą mi się tabletki, a nie mam siły jechać do mojej pani ginekolog). Natomiast u ginekologa sprawa wygląda tak, że przepisuje mi recepty w przód na pół roku (jak się skończy ważność zanim zdążę wykupić, to w rejestracji zostawia dal mnie wznowioną). Po pół roku od wizyty zgłaszam się na kolejną, żeby sprawdzić czy wszystko ok.
Poproś lekarza rodzinnego - na pewno może Ci jedno opakowanie przepisać, szczególnie że to wyjątkowa sytuacja
__________________
W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca.
(
Paulo Coelho)

W awatarze moja ukochana Luna
Gizi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 15:05   #11
asia665
Wtajemniczenie
 
Avatar asia665
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: **Marzenia**
Wiadomości: 2 996
Dot.: Potrzebuje jedno opakowanie tabletek.co robić?

A z tymi lekarzami rodzinnymi to dziwna sprawa jest. Ja ostatnio byłam i to cudem mi przepisała, do ginekologa chodzę w mieście X , a rodzinnego mam w Y. No i podobno jest jakieś rozporządzenie że lekarze rodzinni nie moga wypisywać recepty na tabletki antykoncepcyjne jeśli nie mają potwierdzenia od ginekologa że byłam przez niego badana. Dlatego musiałam donieść taki kwitek .
__________________
Mów mi : Asia


"...i jesteś już mym świadomym tak wolnym w niewoli."


Jestem mamą


asia665 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-07, 18:29   #12
dotka128
Raczkowanie
 
Avatar dotka128
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 433
Dot.: Potrzebuje jedno opakowanie tabletek.co robić?

no i problem z głowy Szłam już do tego lekarza rodzinnego ale tak po drodze pomyślałam że może pójdę do przychodni osiedlowej do ginekologa (moje pierwsze w życiu wizyty tam miałam więc mieli moja kartę) no i bez problemu mi pani doktor jedno opakowanie wypisała także jestem już spokojniejsza
dotka128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:12.